Díky, Bureš

Featured Image

Ty volební kampaně ke mně doléhají až se zpožděním a tak je tento vzkaz agentu Burešovi poněkud opožděný. Já to prostě nesleduju.

Původně jsem si třeba myslel, že ty blilboardy „Střední třído braň se“ se zmr. Kubou jsou nějaká parodie a antikampaň, protože mi to obsahově sedělo. Byla to ODS, kdo zvyšoval daně, byla to ODS, kdo si dělala ze střední třídy dojnou krávu, je to teda kurva ODS, komu by se střední třída měla bránit. Pak se ukázalo, že to myslí vážně a antikampaň to není. Neskutečná drzost.

Také jsem zaznamenal, že ODS sdělovala svým zákazníkům veršem různé věci. Třeba že pokud chtějí péro v zadnici, mají volit pravici, přičemž ta pravice měli být jako oni. Až se zpožděním jsem se dozvěděl, že tyto úděsné slogany pro ně vymýšlel textař skupiny Chinaski Roreček.  Jak někdo vůbec může přijít na takový nápad? To mi připadá jako kandidatura na Darwinovu cenu pro politické subjekty. Skupina Chinaski hraje léta hudbu pro frustrovaný lůzry, její texty jsou hovna namletý do písmenek a pak se najde někdo, kdo si z toho udělá volební kampaň?

Ještě že ty volby prosrali. Cokoli jinýho by byla nespravedlnost.

Ovšem agent Bureš přispěl dnes něčím zcela praktickým, něčím, co mi pomohlo namířit myšlenky konkrétním směrem.

Viděl jsem dnes hned dvakrát, že nám tady agent Bureš spolu s kašpárkem Stropnickým hodlají zařídit zemi, kde budou chtít žít i naše děti.

A to je právě to, kde jsem Bureše a jeho ideamakery chytil za slovo. Paradoxně jim musím poděkovat, protože jsem si uvědomil, že…
 

… se musím postarat,
aby moje děti
byly připravené
z týhle země
co nejrychlejc
co nejsnáz
vypadnout
a uživily se
kdekoli jinde.
 
Protože téhle země bude pro každého schopného a slušného člověka brzy škoda a kromě různých druhů deprivantů v ní nikdo žít nebude. Už teď zaznamenávám ve svém okolí, že mizí lidi, podobně jako v Skřiváncích na niti, jenže oni mizí v okolních i vzdálenějších zemích spolu s rodinami a Bureš ani jeho řídící orgán na ně nemůže. A nezdá se mi, že by existovalo něco, co by tento trend mělo zastavit nebo zbrzdit.
 
Nebýt Bureše, došlo by mi to později nebo vůbec, protože jsem nenapravitelný optimista a pořád si myslím, že tahle země půjde opravit. Ale nač do téhle války zatahovat děti. Když se to tu do nějakých 20-25 let nepovede, budou stejně muset zdrhnout tak jako tak.

Ze studia sociální ekologie, antropologické urbanistiky, teritoriální politologie a podobně tedy nebude nic.

Kromě toho, že zde po svém odchodu zanechají mne, tak tu také zanechají všechnu tu pakáž, Bureše, jeho řídící orgán, jeho spolupracovníky, jeho ANOfert, vládu, poslance, jeho koaliční partnery a mocichtivou sebranku, taky fízly z profese, fízly amatéry, udavače – už teď mluvíme o čtvrtině populace, pravdoláskaře, ekoaktivisty, bojovnice a bojovníky práva menšin a bezpráví pro většinu, omezovače všeho možného a dopravní zklidňovače a všechny možný kriply, kteří volili zelený a Bureše a lidi, co se jim líbily slogany páně Rorečka. Taky parazity jako Sobotka, Hašek, Hudeček a další politzmrdy, kteří celý život nic nedělali než jiného nedělali než politiku a vidí svoje poslání v tom, že budou organizovat život jiným.

Když mají ten recept na ráj na zemi, tak ať si to tu zařídí, ke své radosti a na vlastní účet, vystaví si vlastní zemi snů na závisti, zlovolnosti, okrádání a přerozdělování. Donekonečna se budou moci zabývat tím, s čím ještě zatočit, skoncovat a čemu zatnout tipec, budou dál vyhlašovat různé boje s různými zlozvyky a neplechami a budou quasi štastni. Jistě bude pro moje děti zábavné sledovat, jak se jízdní kola prohánějí po bulváru Václava Havla (za nás se tomu říkalo Třída 5. května) a budou litovat, že v účtenkové loterii nemohli vyhrát vyschlou extrudovanou vánočku z Penamu, ale nebude se jich to bezprostředně týkat, protože to budou dělat odněkud zvenku.

Tak dík, Bureš, žes mi to připomněl.


20.12.2014 D-FENS

 
 

12345 (4x hodnoceno, průměr: 2,00 z 5)
434x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!