Deset módních slov (a sousloví) - zpět na článek

komentářů 14

 1. „Nicméně žijí mezi námi tací, kteří na tuto kapitolu rozkrádání eráru nedají dopustit“
  Ono totiž bylo úplně jedno, jestli se socialistické, nekonkurenceschopné, zanedbané a podfinancované molochy nechají zkrachovat rovnou nebo se z toho udělá „chléb a hry“ soutěž pro lůzry. Zvlášť v případech následné „české cesty“ (ČKD, Poldi, Škoda Plzeň), kdy k radikálnímu řezu stejně nebyla vůle.

  1. Já jsem na kupónovce vydělal, a to jsem se vůbec nesnažil. Kdyby ty davy, co to daly Koženému, se místo sledování reklam podívaly na kursy podniků (a času by to zabralo méně :-)), tak by vydělaly taky.

 2. ja jsem v obou vlnach to dal Kozenemu a vzhledem k tomu ze jsem to hned zpenezil tak vuci mne Kozeny splnil do puntiku vsechno co slibil a ja byl spokojen . tehdy jsem ekonomice nerozumel vubec a netroufal si vypocitat ktery podnik je zivotaschopny natoz odhadnout spravne ze nebude previs kuponu na podnik atd..

 3. Čeští hovináři a úplatní pisálkové se 29 let věnují prakticky jen tomu, aby co nejvíc očernili zločiny estébáků před rokem 89 a zároveň aby co nejvíce zamaskovali a zlehčily zločiny těch samých estébáků po roce 89 až do současnosti.
  Přesto někteří naivkové berou to co se dozví v médiích vážně. Nepochopitelné.

  Na závěr ještě drobný mythbusting a pár souvislostí:
  Výraz „estébák“ a „oligarcha“ jsou prakticky synonyma, je to takový orwellovský doublespeak. Protože estébácký mafiánský kapitalizmus je potřeba neustále lakovat na růžovo, protože ta krvavá rudá pořád jaksi prosvítá. Což je právě ta mravenčí každodenní práce českých novinářských šmoků.

  A privatizace je jen pokračováníí perestrojky pod jiným názvem. Protože celá ta slavná perestrojka, byla jen příprava na převrat a rozkradení státu zainteresovanými estébáky a papaláši. Už na světlo vylézají indície, že příprava rozpadu východního bloku a jeho ekonomické devastace, trvala nejméně celá 80. léta. Podle některých to začalo v Rusku už v 70. letech a Gorbi to jen dotáhl.

  1. Podle mýho názoru východní blok jako takovej v podstatě skončil smrtí Leonida Brežněva v roce 1982. Pak už začaly přípravy na rekonfiguraci podmínek a transformaci z fízlů v kapitány průmyslu.

 4. Ko-za:
  Potíž je v tom, že před rokem 89 se všechny neoficiální interní informace o SSSR přísně tajily. A po roce 89 se důležité informace o SSSR tají rovněž, byť z jiného důvodu. Takže my tu máme o sojuzu brutálně zkreslené informace. Jen nějaký zajímavý střípek občas prosákne.

  Třeba to od rozvědčíka Pohlreicha, že mu v 68. roce sdělil jeden ruský rozvědčík, že to nemají hrotit s tím pražským jarem. Prý se na tom pracuje, ale pro převrat ještě nenastal ten správný čas a my musíme ještě roky počkat.

  Napřed to totiž museli ošéfovat v SSSR. Dostat do všech vedoucích funkcí lidi ochotné zradit vlastní národ výměnou za miliony dolarů v rozkradených majetcích, to trvá docela dlouho (i u nás to trvalo nejmíň 10 let). A stejně s tím měli problém i po převratu, takže museli poslat na parlament tank a stovky amerických poradců pak ještě dělaly kádrové prověrky a z vedoucích míst vyházeli zbytky lidí, kteří něco umí, jaou vlastenci, nejsou úplatní a ochotní se za dolar prostituovat komukoliv a jakkoliv.

  K té informaci se prakticky nedostanete, ale i v ČR bylo v každé budově ministerstva, FNM a na dalších klíčových místech, vyhrazené jedno patro pro cizí „poradce“. Mluvilo se tam výhradně americkou angličtinou.
  A v Rusku na každé vojenské základně (zejména na těch raketových strategických) kontroloval americký poručík, kdo smí dovnitř a kdo ne. Tedy až do nástupu Putina.

  1. Tvl, když se k té informaci prakticky nedostaneme, jak ses k ní dostal ty?

  2. Kolik toho musí člověk vyhulit, aby podobným konspiračním nesmyslům věřil?

   Vždycky si vzpomenu na jednu za zásadních myšlenek knihy Černá labuť. Největším problém mají lidi s tím, připustit, že se něco prostě jenom stalo. Jsou ochotni vymyslet si naprosto bizarní konspirační konstrukce jenom aby vysvětlili to, že v sobotu odpoledne začalo pršet a v neděli ráno nabourala tramvaj. Lidi programově odmítají náhodu a za vším, co se kde stane, vidí nějakou obří konspiraci, akci, na které se musejí podílet miliony a lidí a ani jeden z nich to nepráskne.

   Ale je mi to jasný. Je to super tajný, nikdo o tom neví (kromě toho milionu, co se na tom podílí), všechny existující noviny a televize jsou podplacený. Kdyby někdo něco prozradil, nastoupilo by komando, který ho zlikviduje. Členové komanda prostě jenom zabíjí a taky nikdo nic nepráskne. Jako z holywoodskýho béčkovýho filmu. Jenže to jsou filmy. To co v nich děje, není a nemůže být reálný.

   Ale holt když někdo věří nějaký super konspiraci, má takovej lehčí život. Nemusí ověřovat fakta, nemusí o ničem přemejšlet, všechno je mu hned jasný, ví, kdo za čím stojí a nemusí o ničem pochybovat.

 5. Silně mi chybí sousloví „čerpat dotace“. A mně osobně doma chybí to čerpadlo.

  1. Asi neumíte najít ten správný projekt. Jeden by nevěřil, na co vše jemožné čerpat EU dotace:

   Optimalizace institucionálního zabezpečení genderové rovnosti na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy

   Předmětem projektu je vytvořit návrh optimalizovaného a udržitelného systému institucionálního zabezpečení genderové rovnosti na MŠMT a jeho implementace. Tento systém bude zahrnovat personální zajištění genderové agendy a jeho integraci do struktur MŠMT, vybavení zaměstnanců MŠMT kompetencemi z oblasti genderové problematiky a vytváření pracovního prostředí přátelského k rodině.
   dotace: 3 434 672 Kč

   Vývoj herní e-sports aplikace ARGO

   Společnost Bohemia Interactive a.s. se zabývá vývojem PC her a souvisejících ICT produktů. Předmětem předkládaného projektu je vývoj herní e-sports aplikace pro platformu PC Windows. Aplikace umožní uživateli vytvoření uživatelského profilu a herního avatara a následné sportovní soutěžení hráčů počítačových her. Projekt rozšíří produktové portfolio žadatele, uživatelskou základnu a tím přinese vyšší konkurenceschopnost společnosti Bohemia Interactive a.s.
   dotace: 39 474 835 Kč

   Nová technologie kompostování

   Hlavním cílem projektu je získávání nových poznatků a dovedností optimalizace procesu kompostování a výroby kompostu změnou surovinové základny a aditiv ovlivňujících vyluhování DOC, amonných iontů a zvýšení vodní sorpční kapacity výsledného kompostu. Výstupem projektu budou nové procesní postupy pro kompostování s cílem minimalizace vzniku emisí a výluhů a optimalizace procesu kompostování pro produkci stabilizovaného výstupu (výrobku) s příznivými environmentálními vlastnostmi. Příjemce dotace: Výzkumný ústav pícninářský.
   dotace: 3 093 536 Kč

   Madfinger Games – Rockstar

   Předmětem projektu je vývoj nové hry s pracovním názvem Rockstar. Hra poběží na mobilních telefonech a tabletech s OS Android a iOS. Hra přinese na tato zařízení žánr, který bylo doposud možno vidět pouze na herních konzolích nebo plnohodnotných počítačích. Hra podporuje následující síťové režimy: multiplayer, PVP, coop, sociální sítě pro sdílení výsledků a pozvánky ke hře. Unikátní je právě toto síťové propojení a grafika srovnatelná s konzolovými hrami.
   dotace: 8 400 000 Kč

   1. „Optimalizace institucionálního zabezpečení genderové rovnosti na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy“

    Vždycky si vzpomenu na můj oblíbený Hlavní úřad SS pro otázky rasy a osidlování a na úřad Říšského komisaře pro posilování němectví.

   2. Tý vogo, dotace už i na počítačové hry, tak to už jsme vážně v řiti :-) To už vypadá jako volání „Je tu ještě někdo, kdo nedostal dotaci?“ Analogie s „Je tu ještě někdo kdo nedostal Řád práce?“ koncem osmdesátek :-)

 6. Těch výrazů je daleko více, to autor určitě ví.
  Je jich tolik, že článek by se musel uvádět na pokračování. Téměř žádný termín nemá dneska původní význam. Nemá opačný ale libovolný. Muž je samec druhu Homo sapiens. Původně. Dnes je to jakýkoliv jedinec, který má momentálně pocit, že je mužem. Což se může za několik dnů klidně změnit.
  Pak jsou tu noivá hesla. Třeba #METOO. Znamenají cokoliv. Od nostalgické vzpomínky na bujná mladá léta až po žalobu na znásilnění. Nebo pokus o vydírání, když už subjekt, (obvykle žena) není dost použitelná jako herečka, zpěvačka a podobně a rozhodne se zpeněžit své zážitky z doby, kdy byla mladá a žádoucí a prodávala své mladé tělo výměnou za nějaký jiný benefit – třeba roli ve filmu.
  Čili žádá „druhé plnění“. A tehdejší tak trochu čuňáci jsou zbabělci a místo aby zařvali „DOKAŽ!!“, tak se omlouvají a platí. A taky tratí – renomé i ty peníze. Nebo – a to nevylučuji se opravdu jednalo o znásilnění. Pak se ale nutně vtírá otázka, proč trvalo nahlášení toho bezesporu trestného činu tak dlouho, celé desítky let.

 7. Velice oblíbené slovo, které mi v článku chybí, je KOMUNITA.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017