Den Mobility 2018 – mission briefing

Featured Image

Přináším slibované informace ke každoročnímu setkání čtenářů čtenářů a příznivců webu, který právě čtete a který je vám k dispozici již od roku 2002, tedy těžko uvěřitelných 16 let.

Setkání zvané Den svobodné mobility je v současné době jedinou plánovanou příležitostí, při které se mohou čtenáři našeho webu setkat. Současně přitom můžeme dát průchod zálibě, vášni či úchylce, obecně pozitivnímu vztahu k motorovým vozidlům a jízdě s nimi.

Tentokrát jsme ze zdravotních důvodů na mé straně posunuli celou akci o týden, uskuteční se proto v sobotu 29.9.2018, jak již bylo avizováno. Posunutí se zjevně vyplatilo. Vytržení osmičky se sice obešlo bez jakýchkoli komplikací, ale dnes večer mě složila chřipka.

Setkání má jako obvykle tři části, tedy výlet, pokec a večeři.

Výlet

Jako obvykle, s cílem minimalizovat dopad na plynulost dopravy provádíme letmý start, nikde proto nezastavujeme a nekřičíme „gentlemen start your engines“. Bude postačovat, pokud projedete obec Měchenice mezi 16:00 a 16:30.

Pokračovat budeme po silnici 102 po levém břehu Vltavy přes Davli a Štěchovice. Měchenice jsou pouze orientační bod, nic se tam nebude dít, na trasu je možné najet i kdekoli jinde. Po levé ruce budeme mít zajímavou scenérii údolí Vltavy. Ve stoupání za Stěchovicemi s několika nezáludnými zatáčkami se nabízí příležitost vyhnat z motoru pavouky.

U Slap se odkloníme od Vltavy a dojedeme do Nového Knína, kde ještě nestačili aktivističtí architekti zkurvit náměstí betonovými prefabrikáty a jsou tam proto poctivé kostky. Motocyklisté a majitelé extrémně snížených vozidel mě asi nebudou mít rádi, ale mám pro Nový Knín slabost, jak možná někteří vědí, už jsme tam jednou při DM zavítali.

V Novém Kníně je dostatek místa udělat to, co sice někteří účastníci odsuzují, ale zase jiní vehementně vyžadují, a to sice zformovat kolonu. Pro dočasné odstavení vozidla v Novém Kníně lze použít náměstí, jeho horní a dolní polovinu. Odjezd kolony z Knína je plánován na 17:00 přesně. V koloně si budeme počínat tak, aby nikoho nebrzdila, budeme proto dodržovat přiměřené rozestupy a zjevně rychlejší vozidla pustíme před sebe.

Ať již v koloně či ne, bude nutné se postavit čelem k techničtější čísti trati mezi Novým Knínem a Mníškem pod Brdy. Je tam několik zatáček typu „vracák“.

Po průjezdu Novou Vsí pod Pleší už nezbyde než zamířit do cílového místa, kterým je odstavná plocha kamionů proti bývalému dolu Skalka za pumpou Benzina po levé ruce. Naši lidé už tam budou čekat. Podle dosavadního plánu dorazí vozidla do cílového místa v 17:05 až 17:35, čímž bude výlet završen.

O části trasy si můžete udělat představu z intra:


Celá trasa měří 33 km a dá se ujet nenásilným tempem za 45 minut.

Když tedy budu celý časový plán sumarizovat, pak

  • Letmý start Měchenice – 16:00 až 16:30
    Průjezd Novým Knínem – 16:35 až 17:05
    Odjezd kolony z Nového Knína – 17:00
    Příjezd do cílového místa – 17:05 – 17:35
    Odjezd do hospody – 18:15

 

Link na trasu: https://mapy.cz/s/34EZw

Seskupení v Novém Kníně: https://mapy.cz/s/34FrB

Cílové místo: https://mapy.cz/s/34F0Y

Pokec

V cílové místě bude možné se shromáždit, socializovat, okukovat káry a pojíst něco občerstvení, které se pokusíme nachystat. Cukety nemáme.

Hospoda

Je rezervováno 40 míst v restauraci Pivotelu MMX. Ten je vzdálen asi 12 km od cílového bodu a rezervace je provedena od 18:30. Je to stejná restaurace jako loni, před Pivotelem lze neomezeně parkovat.

Pivotel má kapacitu v restauraci (děkujeme provozním pp. Vodičkovi a Hundákovi za pomoc a ochotu), ale nemá kapacitu v hotelu. Kdyby tedy někdo hodlal přespat, což se loni stalo, nechť si s předstihem zamluví ubytování jinde.

Detaily

Telefonní číslo pro urgentní kontakt je + 420 735 903 846. Toto číslo slouží jen pro urgentní případy, jako je nehoda, závada a různé právně-bezpečnostní problémy. Není to gaychat, kde by bylo možné uplatnit připomínky k plánu akce, k chování jednotlivých účastníků a podobně.

Pro aktuální info sledujte twitter twitter.com/DFENScz

Podobně jako loni uvítám, když soutěžící označí svá vozidla vhodným symbolem. Tím může být česká vlajka, kterou najdete ve formě k vytištění například zde. Protože i toto téma vyvolává pravidelně rozsáhlé diskuse, můžete pro mě za mě použít i jinou vlajku, která je vašemu srdci blízká.

Final word

Každý se účastní výletu na vlastní riziko a náklady. Preferujme bezpečí ostatních výletníků i nezúčastněných osob před adrenalinem. Nejsme cyklojízda.

Děkuji za pomoc všem spolupracovníkům, kteří se do příprav DM 2018 zapojili a těším se na shledání s Vámi. Doufám, že si sobotní večer užijete.

 


FAQ

Je kapacita hospody dostatečná?

Je rezervováno 50 míst. Očekávám letos menší účast vzhledem k naplánování doprostřed prodlouženého víkendu, takže mám za to, že to bude stačit.

Jak to bude s nabídkou jídla a čekáním v hospodě?

Lze si objednávat podle jídelního lístku zde. Restaurace tentokrát nepokládala za nutné provádět nějaký předvýběr.

Je výlet legální?

Celý výlet je v souladu se zákonem. Žádný zákon nezakazuje, aby lidé jeli autem na výlet a ani aby jich to udělalo víc najednou. Zákon zakazuje pouze organizované akce, které mohou ohrozit bezpečnost silničního provozu, což nemáme rozhodně v plánu.

Je letos třeba se registrovat?

Registrace není letos nutná a ani žádoucí, protože podle právní analýzy, kterou máme od loňska k dispozici, je registrace znakem organizované akce a ty jsou v režimu běžného používání komunikace zakázané.

Pro aktuální informace na trase se skvěle osvědčila aplikace Waze. Pokud někdo má neodolatelnou touhu sdílet svoji pozici, pak může využít aplikaci Glympse (pro Android I iOS).

Co dělat v případě, že účastníky výletu bude obtěžovat policie?

Pokud jde o hlídky a radary na trase, odhalíme je včas, protože disponujeme výzvědnými vozidly, které prověří trasu ještě dříve, než na ni účastníci vjedou, a účastníky na ně upozorníme. V případě, že by individuální účastník výletu byl zastaven a obtěžován policií, jak se některým stalo například v roce 2014 ve fízlím městě Mělníku, doporučujeme se s nimi vůbec nebavit nebo jim říci, že jedete za tetou Helenou do Řitky.

Co dělat v případě nehody, závady nebo neočekávaných událostí?

Zavolejte výše uvedené telefonní číslo a najdeme nějaké řešení.

Chci mluvit s D-FENSem, s pořadateli, s někým jiným, kdo je na webu důležitý a oni na mně neměli čas.

Pro mě je tradičně DM poměrně značný stres. Snažím se nestavět se k tomu lehkovážně a proto společně s organizačním teamem děláme hodně proto, aby nikdo nedošel újmy a neblokovali jsme nikde provoz. Vedlejší efekt je, že nemám dost času na to, abych si mohl potřást rukou se všemi, se kterými bych si potřást chtěl. Nevnímejte to jako přehlížení. Já si velmi vážím toho, že se do naší skromné projížďky zapojují lidé ze všech koutů země a naštvat je je skutečně to poslední, co bych chtěl.

Dosavadní plán je, že se připojím ke koloně a s ní přijedu do cílového místa, a jako obvykle pojedu červenou Alfou Romeo.

 


22.09.2018 D-FENS


Související články:


12345 (44x hodnoceno, průměr: 1,27 z 5)
9 690x přečteno
Updatováno: 23.9.2018 — 0:11

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!