Den mobility 2017 – briefing - zpět na článek

komentářů 13

 1. Vida. Konečně to mám celé za barákem, tak se pokusím přidat.
  Pokud náhradní trasa bude vedena Bubákovice – Mořina – Karlické údolí – Kadlík – Bobřichovice, je v posledním úseku cesty o řidičské zážitky postaráno také :-)

  1. Taky to mam za barakem, ale bohuzel budu v dobe konani akce mimo CR, tak se nezucastnim :(
   Nicmene pro dovrseni ridicskeho zazitku doporucuju po veceri v dobrichovicke hospode vyjet nahoru do kopce k tete Helence do Ritky.
   Mozne cesty jsou dve a obe vyzivne:
   – vyjezd smerem na Mnisek po 116/II je tak krasne klikaty, ze z nej ma zena obcas bleje
   – vyjezd pres Cernolice je tak uzky, ze pokud v nem potkate autobus, hrozi vam projizdka po svahu lesem

   Enjoy :o)

   1. No, už to není na trase, leda jako optional fáze pro větší zábavu. Trasa přes Dolní Roblín je na zatahání za volant výborná, nehledě na možnou zastávku o velé ameriky (trasa je kratší, takže bude nějaký čas :P).
    Výjezd na Mníšek je dobrý, to ano. Ale přes Černolice ze Všenor je to po rekonstrukci docela dobré a zajímavá je tam jen ta jedna vracečka v lese, ne?

    1. Taky marně dumám nad tím autobusem, spíš je problém se šířkou dole v Dobřichovicích u trati mezi přejezdy…

 2. Most ve sv. Janu je pro auta prujezdny?

 3. Sakra…. předloni mi to konečně vyšlo, loni jsem zase nemohl, letos se těšil, nicméně při čtení prvního oznámení termínu zjistil, že budu mimo ČR.
  To mě trochu mrzelo, ale až teď mě to mrzí vskutku, protože jedete po mé asi nejoblíbenější trase, kterou si občas zajedu jen tak pro radost…. no nic, užijte si, je to tam vážně úchvatné!

 4. Cyklista je nový název pro zmrda?

 5. A což takhle po brainstormingu v rámci teambuldingu udělat nějaký dobrovolný fundraising?
  Myšleno zcela seriózně.
  Třeba formou klobouku v cílové destinaci (restauraci) do kterého by se házely papírové peníze. Aby se zafinancoval nějaký slušný webhosting, webtuning (třeba konečně to SSL) případně další bohulibé (sorosovinelibé) aktivity.

 6. Připomínám všem místním plačkám, že se chystá konference „Plán pro Brno“
  https://www.planprobrno.cz/planprobrno/

  Zde se můžete registrovat na 1. den konference, která proběhne 26.9.2017 od 15:00 ve studentském kině Scala. Tématem bude „Brno autem, nebo Brno na kole?“
  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSco_vk3cbIoRuSPUJRn1olLfHjcgeE_8FFU8mhH4m1OP9xc5w/viewform?embedded=true

  To já jenom abyste si tu pak někdo nestěžovali, co Vám v Brně zas vymysleli cyklozmrdi a že to nemůžete ovlivňovat. A už se těším na ten hutný report :-)

 7. Pekný termín ste vybrali aj lokalitu. Akurát ja to mám asi 380kilometrov. A ešte k tomu ma čaká omietka – aby som dokončil do októbra to čo som manželke sľúbil.

 8. Adam:
  Tak to dopadá, když si movití majitelé aut a nemovitostí v Brně nejsou ochotní uspořádat vlastní konferenci o budoucnosti dopravy ve městě. Pak je s tím předběhnou kulturní antropologové a neziskovkáři.
  Mimochodem, akce se bude účastnit i Zmr.Ander a UberZmr.Hollan , takže pro toho kdo chce na akci přijít – peří a dehet sebou.

  Vsadím se že ale v podstatě nejde ani o auta ani o zlepšení života Brňáků. Druhý den je konference o využití veřejného prostoru. Mluví se o podpoře komunit. Ale nikdo nemluvil o tom, jestli má být prostředí zlepšeno pro komunitu nevěřících kafirů, nebo pro budoucí komunity muslimské a africké. Jak to vidíme dnes v západní evropě.
  Ostatně, když veškerý veřejný prostor zastavíme domy a parkovišti, tak ti afričtí gynekologové a arabští kardiochirurgové nebudou mít dost veřejného prostoru pro kolektivní očuchávání zadků při klanění alahovi.

 9. Ještě jeden důležitý dodatek:

  „Známý pražský developer Luděk Sekyra se v těchto dnech spíše než výstavbou kancelářských a obytných budov zabývá stavěním mostů mezi lidmi. Sešli jsme se s ním těsně před jeho odletem do anglického Oxfordu, kde na tamní univerzitě český byznysmen sponzoruje a spoluorganizuje mezinárodní konferenci Veřejná sféra a náboženská diverzita. Setkání si klade za cíl navázat hlubší dialog mezi křesťany a muslimy.“
  http://www.ihned.cz/domaci/c1-65872400-muslimy-je-treba-integrovat-nebo-deradikalizovat-zavreni-hranic-nepomuze-rika-developer-sekyra-chce-byt-ceskym-sorosem

  Jeden z největších developerů a miliardářů se zajímá o imigranty?
  A chce je „integrovat“ když jsme na západě svědky toho že jsou prakticky neintegrovatelní žádným způsobem?
  A to se ještě nedávno se všichni smáli těm „konspirativním teoriím“, že se u nás připravuje v územních plánech výstavba celých městských čtvrtí určených pro muslimské imigranty. Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.
  Že se o imigranty zajímají už i velcí developeři znamená jen jedno: prostředky na výstavbu muslimských čtvrtí jsou k dispozici a oni chtějí být u koryta, když se budou rozdávat.

  Když postavíte celé sídliště pro migranty (jako v Německu, Francii, Rakousku,…) kam bílý domorodec ani nepáchne, a oni tam budou ve svojí uzavřené komunitě na sociálních dávkách, kontrolovaní šaria hlídkami a náboženskou policií, tak se tímto integrují, nebo spíš ještě víc zradikalizují?

  1. Je to ten stejny Sekyra, ktery se s mafianem Mrazkem pokusel privatizovat IPS, nez jim to vyfoukla Skanska?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017