Den mobility 2017 – briefing

Featured Image

Přináším slibované informace k avizovanému motoristickému setkání čtenářů a příznivců našeho webu, které se letos již posedmé odehraje v sobotu 23. 9. 2017 od 16:30.

Stejně jako v minulých letech je naší prioritou bezpečnost, minimální komplikace v provozu a zábava, a to přesně v tomto pořadí.

Trasa

Začátek výletu je v Loděnici u Berouna, ano, tam, kde se dělají gramofonové desky a skleněné kuličky pro zbytek zeměkoule. Loděnicí po silnici 605 je třeba projet mezi 16:30 a 17:00. Do Loděnice se dá dostat po dálnici D5, exit Loděnice, nebo mimo dálnici z Prahy po “staré” silnici 605 z Rudné směrem na Beroun.

Z Loděnice pokračujeme po silnici 605, za Volvem doleva a dírou pod dálnicí na Svatý Jan pod Skalou. Toto místo je naprosto úchvatné. Ve svatém Janu vede cesta doprava přes most na Srbsko, Karlštejn a koncový bod je na parkovišti Lidlu v Letech u Dobřichovic. Celá trasa (odkaz) měří 16 km a lze ji ujet asi za 30 minut.

Letos jsme tedy vyměnili délku trasy za náročnost. Zvolená trasa má jednu zvláštnost. Je opticky i řidičsky velmi atraktivní, ale je na ní celá řada zatáček a zúžení a motají se tam chodci a cyklisté. Rozhodně to není projížďka pro amatéry, ale seriózní výzva pro řidiče entuziasty. Přibližnou představu o trase poskytne video ze shakedownu:

 

 

Náhradní trasa

Pro účastníky, jejichž vozidlo není právě ideální na zdolávání zatáček, nebo v případě různých jiných komplikací, jako vytrvalý déšť nebo uzavírky na primární trase přijde jistě vhod trasa náhradní vedoucí přes Bubovice a Mořinu, která tolik náročná není.

Kolona

Protože každoročně vzniká zájem o jízdu v koloně, ani letos se tomu nebudeme bránit. Kdo má zájem o společnou jízdu, pak nechť vyjede v 17:05 z náměstí v Loděnici. Na místě se objeví pověřená osoba a zavelí odjezd. Pro případné stání v Loděnici je třeba využít parkovací plochy v horní části náměstí a pak parkovacích ploch po obou stranách. Na náměstí je místo pro maximálně 40 aut, kdo se nevejde, má možnost využít přilehlé komunikace, nebo počkat někde u trasy a přidat se během ní. Sám se pokusím se ke koloně přidat, ostatně jako každoročně, ale málokdy se mi to skutečně povede. Už jsem si zvykl, že pro mě je DM odpolednem plným chaosu a nikoli řidičských zážitků.

Cíl

Koncový bod je na parkovišti Lidlu v Letech u Dobřichovic. Lze využít libovolné plochy okolo, protože je tam místa dost. Příjezd většiny účastníků předpokládáme mezi 17:00 a 17:30. Na místě bude něco občerstvení, možné zakoupit tradiční samolepky od hwworld.cz, po kterých se čtenáři pravidelně ptají v průběhu roku, a také doufám, že se mi podaří přesvědčit ženu, aby vyrobila tradiční perník.

Hospoda

Je rezervováno 60 míst v restauraci Pivotelu MMX. Ten je vzdálen asi 150 m od cílového bodu, takže bude postačovat přeparkovat nebo prostě dojít pěšky.

Twitter

Telefonní číslo pro urgentní kontakt je + 420 735 903 846. Toto číslo slouží jen pro urgentní případy, jako je nehoda, závada a různé právně-bezpečnostní problémy. Není to gaychat, kde by bylo možné uplatnit připomínky k plánu akce, k chování jednotlivých účastníků a podobně.

Pro aktuální info sledujte twitter twitter.com/DFENScz

Podobně jako loni uvítám, když soutěžící označí svá vozidla vhodným symbolem. Tím může být česká vlajka, kterou najdete ve formě k vytištění například zde. Protože i toto téma vyvolává pravidelně rozsáhlé diskuse, můžete pro mě za mě použít i jinou vlajku, která je vašemu srdci blízká.

Final word

Každý se účastní výletu na vlastní riziko. Preferujme bezpečí ostatních výletníků i nezúčastněných osob před adrenalinem. Nejsme cyklojízda, jejíž účastníci a pořadatelé šikanují ostatní a nakonec se u toho sami dobijí.

Děkuji za pomoc všem spolupracovníkům, kteří se do příprav DSM 2017 zapojili a doufám, že si sobotní večer užijete.

 


FAQ

Je kapacita hospody dostatečná?

Je rezervováno 60 míst. Podle zkušeností z loňských ročníků to snad bude stačit.

Jak to bude s nabídkou jídla a čekáním v hospodě?

Management hotelu za účelem zkrácení odbavovacích časů navrhl redukovat nabídku jídla a připravil pro nás speciální jídelní lístek. Informace ohledně nabídky jídla zveřejním během nadcházejícího týdne. Jinými slovy, objednávání podle jídelního lístku není vyloučeno, ale dodání jídla bude déle trvat.

Je výlet legální?

Celý výlet je v souladu se zákonem. Žádný zákon nezakazuje, aby lidé jeli autem na výlet a ani aby jich to udělalo víc najednou. Zákon zakazuje pouze organizované akce, které mohou ohrozit bezpečnost silničního provozu, což nemáme rozhodně v plánu.

Je letos třeba se registrovat?

Registrace není letos nutná a ani žádoucí, protože podle právní analýzy, kterou máme od loňska k dispozici, je registrace znakem organizované akce a ty jsou v režimu běžného používání komunikace zakázané.

Pro aktuální informace na trase se loni skvěle osvědčila aplikace Waze. Pokud někdo má neodolatelnou touhu sdílet svoji pozici, pak může využít aplikaci Glympse (pro Android I iOS).

Co dělat v případě, že účastníky výletu bude obtěžovat policie?

Pokud jde o hlídky a radary na trase, odhalíme je včas, protože disponujeme výzvědnými vozidly, které prověří trasu ještě dříve, než na ni účastníci vjedou, a účastníky na ně upozorníme. V případě, že by individuální účastník výletu byl zastaven a obtěžován policií, jak se některým stalo například v roce 2014 ve fízlím městě Mělníku, doporučujeme se s nimi vůbec nebavit nebo jim říci, že jedete za tetou Helenou do Řitky.

Co dělat v případě nehody, závady nebo neočekávaných událostí?

Zavolejte výše uvedené telefonní číslo a najdeme nějaké řešení.

 


17.09.2017 D-FENS


Související články:


12345 (51x hodnoceno, průměr: 1,16 z 5)
7 555x přečteno
Updatováno: 17.9.2017 — 22:30

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!