Den mobility 2011 Go!

Featured Image

Vážení motoristé, motoristky, pertrolheadi i petrolheadky, piráti, pirátky a piráťata,

detailní plán na naši oslavu svobodné dopravy zvanou Den Mobility 2011 je tady.

Událost spočívá v projetí stanovené trasy, nebo její části, autem nebo na motocyklu. Nejedná se o politickou akci s cílem vyslovit se pro něco nebo proti nečemu, ale pouze a toliko si zajezdit. Užít si čiré radosti motorismu a oslavit tak to, co nám všem leží na srdci, totiž událost orwellovsky nazvanou Evropský týden mobility.
 

Akce

Datum:     sobota 24.9.2011
Čas:         začátek 15:00 – 15:40 Rudná u Prahy
                konec I. etapy 15:40 – 16:40 Praha-Radotín
                konec II. etapy 17:50 Čestlice

Cílovým bodem v Radotíně je toto parkoviště u Kart Centra. Na parkovišti bude k dispozici malé občerstvení v podobě automobilního perníku, se kterým máme pozitivní  zkušenosti od posledně. V případě, že by parkoviště bylo zaplněno nebo došlo na nějaký problém, je možné zastavit někde na silnici z Radotína směrem k R4.

Druhá alternativní část akce odstartuje z Radotína v 17:00 a spočívá v přesunu formace vozidel do Čestlic, na finální waypoint u marketu Hypernova. Je možné jet po pražském okruhu (Jižní spojka, bez dálniční známky) nebo po městském okruhu. Jízda po Jižní spojce má určitý symbolický význam, protože tudy tentokrát nevede cyklojízda a je to tedy něco jako znovudobyté území.

Odtud bude následovat environmentálně příznivý přesun tvrdého jádra do restaurace na večeři. Počet rezervací odpovídá přibližně informacím zanechaným na srazy.info. Název a adresu restaurace zveřejníme během sobotního odpoledne na Twitteru.
 

Registrace

Pokud budete mít jistotu, že se akce budete účastnit, pošlete prosím SMS na telefonní číslo

606 519 283

a to v den akce od 11:00 do 15:40 (mimo tuto dobu bude mobilní zařízení vypnuto a po akci bude zrušeno). Nejedná se o hlasové zařízení, volat na něj nelze.

SMS pošlete nejlépe ve formátu

ZNACKA VOZIDLA(mezera)BARVA(mezera)NICKNAME

tedy například


KOLO RUZOVE HRABOSH

SMS není povinná, ale umožňuje získat představu o počtu vozidel na trase a případně informovat účastníky o problémech, pokud by se vyskytly.  Sledovat můžete také Twitter (http://twitter.com/#!/DFENScz), kam se budu pokoušet uvádět aktuální informace alespoň za sebe.

Beze změn zůstávají instrukce o značení vozidel.  Na zadní část vozidla umístíme státní vlajku ve formátu cca A5. Lze ji např. stáhnout zde, najít na internetu a vytisknout, nebo opatřit někde jako samolepku. Upřesňuji také, že se nejedná o českou vlajku, jak jsem minule nesprávně uvedl, ale o vlajku již neexistujícího Československa.

Vedlejší úkoly

Kdo identifikuje místo, kam přibližně seskočil 17.4.1945 pilot Willi Schafer ze svého poškozeného Me-262 (viz foto u článku) a porozhlédne se okolo, objeví malý dárek vyrobený pod dohledem britské vlády. Dárek bude umístěn bezprostředně před začátkem akce, takže teď tam nic není.

Spolek císařských ostrostřelců plánuje opět ukázku svých dovedností ve střelbě z různých zbraní. O této vložené akci zatím není rozhodnuto, informace se objeví na Twitteru.

Itinerář
 

Waypoint km Čas prvního vozidla Čas posledního vozidla
Rudná u Prahy 0 15:00 15:40
Loděnice [605] 3 15:04 15:44
Beroun [605] <– [116] 9 15:07 15:47
Hostim [116] 18 15:19 16:02
Srbsko [116] 23 15:24 16:08
Karlštejn [116] 27 15:30 16:16
Hlásná Třebáň [116] 29 15:33 16:20
Lety [116] <– [115] 34 15:40 16:30
Černošice [115] 43 15:52 16:45
Radotín [115] 49 16:05 17:00

 

Důležité upozornění

Znovu připomínám účastníkům, že trasa je tentokrát náročnější než loni a je třeba maximálně dbát o bezpečnost svoji i druhých. Podle předpovědi počasí má být hezky, což jistě vyláká pěší a cyklisty, tedy ty slušnější z nich, kteří nebudou provádět samohanu na Velké podzimní cyklojízdě, k výletu na Karlštejn. Pokud chceme tradici našich Dnů mobility zachovat, a to jistě chceme, musíme zajistit jejich průběh bez poskvrny. Děkuji.

ČKD aneb Často Kladené Dotazy

Je výlet povolen státními orgány?

Ne, není to potřeba, protože se nejedná o zvláštní užití komunikace, které je popsáno jako „pořádání sportovních, kulturních, náboženských, zábavních a podobných akcí, jestliže by jimi mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost silničního provozu“. Ohrožovat takové zájmy nemáme v plánu, protože jedeme na výlet.

Oproti minulému roku se narodilo Humlo-Tržilo-ustanovení, že nikoli pouze organizátorům, ale také účastníkům nepovolených akcí na veřejných komunikacích hrozí likvidační pokuty.

Řidič nesmí na dálnici, silnici a místní komunikaci použít vozidlo k účasti na sportovních a podobných akcích, jestliže by jimi mohla být ohrožena bezpečnost silničního provozu, nejde-li o akce pořádané v souladu s rozhodnutím příslušného správního úřadu o zvláštním užívání pozemní komunikace podle jiného právníhopředpisu.

Tato restrikce byla přijata, aby se zamezilo „ilegálním závodům boháčů“. Pokud by se mělo stát, že by policie hodlala účastníky výletu z něčeho takového obviňovat, je nutné, aby jednomu každému účastníkovi bylo prokázáno, že se účastnil takové akce, a to lze pouze na základě jeho vlastní výpovědi. To se ale žádnému z účastníků DM nemůže stát. Pokud by někdo měl potřebu se s policií bavit (tzn. podávat jí vysvětlení), pak zaklínadlo zní – jedu k tetě Heleně do Řitky. V rámci typicky české hovornosti můžete policistům doporučit, aby jeli do Řitky také.

Na co musím během výletu dávat pozor?

Celá akce se odehrává na silnicích III. třídy a zčásti uvnitř uzavřených obcí. Tomu je třeba přizpůsobit způsob jízdy.
Řidiči jedoucí po silnici 605 z Rudné dávají před Berounem přednost vozidlům sjíždějícím z dálnice. Sledujte dopravní značky.
V obci Loděnice je vícero překopů přes silnici, kterou jsou nedbale opraveny.
V celém úseku Beroun – Karlštejn a Karlštejn – Lety jsou úzké silnice s mnoha zatáčkami. Místy je silnice zúžená tak, že se na ní vejdou dvě osobní auta vedle sebe, ale ne dvě auta a silniční veš. Kvalita povrchu je dobrá. Současně se po silnici pohybují chodci a tradičně nedisciplinovaní cyklisté, které je třeba vhodně předjet. Je třeba jet přiměřenou rychlostí a v zatáčkách nepřejíždět do protisměru.
Stacionární radary nikde mezi Rudnou a Radotínem nejsou. V obci Černošice je velmi agilní městská policie s lidarem.

Existují nějaká omezení ohledně typu vozidla?

Ne. Je vítáno každé motorové vozidlo. Nejsou vítána jízdní kola.

K čemu je potvrzovací SMS?

Potvrzovací SMS slouží k tomu, abychom měli přehled o počtu vozidel v akci. Číslo pro zaslání potvrzovací SMS bude zveřejněno krátce před akcí.
 


22.9.2011 D-FENS
 
 
 

 
 
 
 
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
219x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:56

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!