Cynická pohádka z divné země: Kapitola 1 – Byla jednou jedna země… - zpět na článek

komentářů 41

 1. Teda moc nevím, co si o tom mám myslet, ale když to nasralo Kadla, tak to nemůže bejt tak špatný.

 2. v desátých a dvacátých letech 21. století – no nevím, ale ve 20 letech už se na stroji fakt nepsalo a mobilní telefon jsem já osobně měl taky už koncem těch dvacátých let. Tak mi nějak nesedí to datování. Nehledě k tomu, že nějak nechápu pointu.

  1. No, já nevím, možná se jen neorientuji v nejrůznějších fikcích a v jejich datování resp. jejich časovém určení, nebo možná nechápu nějakou skrytou ironii či pointu.

   Nicméně bych chtěl poznamenat, že dvacátá léta 21. století nastanou až za o něco více než půl roku…

 3. V Praze 5. listopadu 1890
  Vážený pane,
  po Vaší návštěvě u mne v Praze, kdy jsem Vám nemohl vrátit manuskript Vaší
  hry Čechové na Řípu z toho prostého důvodu, že halda zamítnutých rukopisů Vám
  podobných autorů je obrovská a divadelní sluha, který by Vám jej mohl vyhledat,
  měl pásový opar, vracím Vám tento poštou a zároveň Vám sděluji, že nadobro
  ukončuji naši korespondenci.
  Neberte to prosím osobně. Stejným způsobem ukončuji dopisování například s
  p. Adalbertem Kolínským a s pí. Eliškou Kutnohorskou. Jen vy tři, jak jsem spočítal, jste mne připravili o 96 pracovních hodin, to jest o plné čtyři dny života, čímž
  jste předstihli pány Zeyera i Vrchlického.
  S pozdravem „Nepište mi a pokud možno nepište vůbec“
  Ladislav Stroupežnický

 4. Když jsem tu naposledy četl takovýto blábol, byla to jakási úvodní šifra k nějaké hře, kterou pochopili jenom insideři. Pevně doufám, že tohle je stejný případ.

 5. Chápu, že autor chtěl hovořit o vrtulnících, které jsou dvojnásobně předražené, a o nic lepší než ty, které se vyrábějí v Evropě. Autore, nic si z toho nedělejte, je tu spousta těch, co umí kritizovat, aniž by cokoli sami napsali. Pak by teprve pochopili, že to není taková sranda.

  1. V době, kdy se mezi řádky četlo v Rudém právu, jsem začínal číst jednotlivá slova z Mateřídoušky. Tak se omlouvám, že jsem v tom ty vrtulníky nějak nepoznal (pravda ustrnul jsem v minulosti, neb se mi prostě líbí ladné tvary Mi-24).
   Jen se zeptám: proč vlastně autor nenapsal slovo vrtulníky na plnou hu… klávesnici? To tu řádí až taková censura?

   1. Asi autor chtěl, by se každej hluuuboce zamyslel a místo rychlý kritiky od boku namáhal makovici, která že jemerická věc je nýčko tolik „zapotřebí“…

    1. iPhone?

  2. jojo, neni nad to, bejt tajemnej jak hrad v Karpatech a pak se divit, ze lidi to vzdaj u druhy vety a mrdaj na to. Mozna by to chtelo priste si nehrad na kryptofasistu a na plnou hubu to napsat. Ale ja jsem holt divnej. Tohle byla otresna picovina, ztrata casu a vzdal jsem to behem chvikly a dle hodnoceni nebudu sam.

  3. Nezlobte se na me, ale to nedava prilis smysl. At uz zacneme temi stovkami a tisici obchodu s kancelarskou technikou nebo poukazovanim na zastaralou koncepci pevnych linek, oboji se jen tezko navleka na soucasnou situaci kolem vyberu novych vrtulniku. Jedine, co z aktualni kauzy vrtulniky pasuje, je americky puvod a mozna predrazenost. U te predrazenosti bude ovsem hodne zalezet na tom, s cim chceme srovnavat, pokud bychom proti americke nabidce postavili rozsahem dodavky a urcenim srovnatelne evropske alternativy, tak je dost mozne, ze se cena nebude az tak diametralne lisit, nicmene takove srovnani jsem zatim nemel moznost nikde videt, takze tezko soudit.

   1. Ona hlavně žádná „evropská alternativa“ neexistuje, protože Airbus nemá v portfoliu nic, co by bylo zodolněné do boje, a jediný evropský transportní vrtulník pro pěšáky je NH-90, který má ovšem 3x větší kapacitu než Vnitro požaduje.

    1. Mate pravdu, prosel jsem si, o jakych typech se v souvislosti se zakazkou hovorilo a jsou to militarizovane verze civilnich stroju a po rychlem prohledani v soucasnosti nabizenych evropskych vrtulniku to nevypada, ze by se nabizel primarne vojensky stroj splnujici pozadavky armady.

    2. No šak ono treba len správne vypísať podmienky výberového konania a ten správny výrobca / dodávateľ sa už nájde……

  4. Další „znalec“, který by střední pancéřované bojové vrtulníky s kapacitou výsadku družstva (4+4) chtěl nahradit civilními Medicoptery 117 s kapacitou 4 vojáků?

   1. No já bych osobně nechal Mi-171 s kapacitou přes 30, což? Případně menší dělá Kamov.

  5. Tady máte podrobně a technicky vysvětlené, proč ty „levnější evropské vrtulníky“ žádnou alternativou nejsou, protože jsou úplně jiná (horší) kategorie:

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/05/14/kdyz-se-stat-ridi-jako-firma-a-ta-firma-porizuje-bojove-vrtulniky-ii/

   1. Jan Mrcasik:
    Podrobně a technicky?
    Tohle bych sem ani nelinkoval…

    1. To nepsal vlk. To psal člověk, kterého vlk normálně banuje.

    2. corona:
     Co se vám na tom nelíbí? Autor pod přezdívkou Smutná krabice to popsal velmi dobře. Zázračný vrtulník, který by uměl všechno neexistuje, a civilní vrtulník natřený na zeleno není vojenský vrtulník.

  6. Hm, to se ovšem dá pochopit dost obtížně, pokud vůbec nevím, že se něco takového děje. Já jsem z toho pochopil to, že autor nadává na to, že to u nás u některých státních úřadů a organizací vypadá jako v 70 letech, a neříkejte mi, že vás to ze začátku taky nenapadlo. Ale ten americký závěr mě potom dost zmátl, takže pak už jsem to nějak ani nechápal. A mimochodem, jak se tak dívám, tak to autor s těmi vrtulníky nepochopil rovněž, takže nevím, kdo je tady vlastně ten dezorientovaný. ;-)

  7. Mno a já myslel že je to celé o bramborách, když naráží na americké a předražené. Dobře možná autorovi trochu křivdíme z důvodu nepochopení meziřádků, ovšem i teď po ujasnění mi přijde článek pořád tragický. Chápu že článek je těžší napsat, než ho kritizovat. Avšak to neznamená, že bychom měli mizerný článek adorovat. Né každý musí psát články stejně jako ne každý musí být třeba politik – jen kvůli tomu, že má názor.

 6. Hmm… znate ten pocit, ze neco ctete a porad to nedava smysl, tak ctete dal a dal a zacne se vam zdat, ze to zacina davat smysl, a pak to doctete a zjistite, ze to skutecne zadny smysl nedalo?

  1. Treba to zacne davat smysl v nektere z dalsich kapitol, predbezne doufam, ze jich nebude mnoho, ale treba autor v pokracovani mile prekvapi.

   1. Nebo třeba žádné pokračování nebude. To by podle mého skromného názoru bylo taky svého druhu milé překvapení.

    1. Bohuzel Vam musim dat za pravdu, bylo by to mile prekvapeni.

 7. Bylo to nutný? Jeden z posledních webů, který se dají číst, takhle kurvit?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!