Cynická pohádka 4: Napodobování Lukáše Brilanta - zpět na článek

komentářů 17

Přidat komentář
 1. Uz chapu! Kamink aut nesebevedomeho, neschopneho, zavistiveho, nejspis komouse.

 2. Predpokladam, ze je to o nejakem zneuznanem geniovi, treba Gruberovi, dal tim odmitam trapit svych par poslednich mozkovych bunek a lituji toho, ze jsem ze zvedavosti dily 2, 3 a 4 cetl.

  1. Ale co kdyz je v tom skryt nejaky hlubsi nesmysl?

 3. +1 tip na geniálního a zneuznaného, oškliváky vykrádaného chudáka = Grubera.
  P.S. je škoda, že se dfens-cz změnil v tuctové webové sračkobití, ale asi to je přirozený vývoj.

 4. Proc to neni oznaceno jako placena reklama?

 5. Alespoň to není o Babišovi

 6. Tak bohužel z toho vylezl komplement (té prdele). Patrně páně Gruberův žalospěv nad kradením duševního vlastnictví. Vzpamatuj se světe. Když nemůžu něco sebrat či zabrat a původního majitele o to připravit, nelze mluvit o krádeži. Na využití cizí myšlenky není vůbec nic špatného. Naopak na představě, že něco vymyslím, případně napíšu a pak mi to bude celý život (a ještě 70 let po něm) nést, a že náklady na vymáhání tohoto svinstva ponese stát tedy daňový poplatník, tak na tom něco špatného opravdu vidím. Gruberovy myšlenky jsou zejména návod pro chytré psychopaty, jak se vyhnout odhalení a nepříjemným následkům své psychopatie. Je to dnes moderní i psychoterapeutický (DBT) způsob řešení problematiky psychopatie, tedy naučit je zvládat emoce a naučit je, jak se v určitých situacích chovat, aby nenaráželi na většinovou společnost. Rozhodně se po nich ale nechce, aby se změnili. Takže jejich přímé osobní chování a částečně prožívání se nácvikem změní, ale jejich amorální pohled na svět vůbec. To se projeví zejména u jednání, které nemá přímou, okamžitou zpětnou vazbu např. volby, demonstrace, obecně politika (není žádná přímá odpovědnost). Psychopatů je daleko více, než jednotky procent zmiňované v literatuře. Není to totiž záležitost je x není, ale spíš věc míry, jak často a jak výrazně se projevují. Normální člověk nepotřebuje Gruberovy multimetody, stačí mu poznat pár psychopatů, pochopit, jak uvažují a kam jejich kroky vždy směřují a je imunní. Může se bavit tím, co zase dotyční na něj nového zkusí. Tím, že budeme důsledně odhalovat jejich sviňárničky a srabáctví, nebudeme z toho dělat ideové spory (v tom jsou kovaní), ale spíš mírně laskavé „zase to nevyšlo, co“ je změnit můžeme.
  Psychopatie = porucha osobnosti, vada charakteru, zde známé kategorie zmrd, ichtyl, vohnout…, manipulant, človek s oslabenou funkcí svědomí, člověk upřednostňující některé své emoce před realitou, fanatický ideolog jakéhokoli směru, člověk snažící se nad ostatními vyzrát ne s nimi vyjít atp.

 7. Jsem jedinej, kdo to nechápe? Čůráka vám prodlouží na nějaké klinice…

 8. To bude nějaký Dfensův psychologický experiment. Předkládá nám naprosté sračky a zkouší, kolikátý díl ještě pořád bude někdo ze zvědavosti číst.

 9. Můj děda jezdil celej život kamionem. Prvně měl Avii na místním sile, pak 12t u soukromníka a pak 40t u stejnýho soukromníka. Pak umřel.
  Ale už on věděl, že vyrábět nebo točit volantem, to umí každej. Ale prodávat, to už ne. A ten, kdo neumí prodat, je odsouzen k tomu, aby nakonec vyráběl pro toho, kdo prodat umí. Za zlomek výnosů a s větším rizikem.

  Taky mám pocit, tyhle sračky pouští Gruber. Nevím za jakým cílem, ale jeho další knížku už si (jestli se jeho autorství u těhle blábolů potvrdí) nekoupím. Mám tuším tři a jako info dobrý, ale komplex nedoceněnosti z nich přímo stříká. Ale tu další si tak nějak ze setrvačnosti vždycky pořídím a nějak to překousnu. Po tomhle už asi ne.

  1. *ten wording totiž na Grubera strašlivě sedí.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!