Cyklolunch - zpět na článek

komentářů 340

 1. Stůl pro čtyři, kde jste seděli tři, a pak si k Vám přisedla nevtíravá skupina starších lidí? A dělník na oběd v montérkách může, nebo se musí převlékat? :)

  1. Taky to nechápu. Do restaurace v 20:00 s přítelkyní je asi blbost dojít v monterkách, ale do hospody přes poledne s kolegama z práce je to úplně normální. Jestli on to nepsala taky nějakej agent provokatér cyklobuzna ?
   jinak znám takové podniky, mají tam stoly ani ne 50×50 a tam se prostě dva nemají šanci nějak normálně najíst. Jen aby to vypadalo že tam mají hodně stolů. Daleko lepší jsou hospody kde si zaberete stůl pro šest, sedíte tam sám a když někdo příjde tak má také možnost si sednout sám ke stolu pro šest.

 2. Ne, udělali to přesně tak, jak jsem popsal. Posadili se po dvojicích k menším stolům a když jsme se zvedli, což bylo asi za deset minut, přesunuli se.

  1. cituji: „Zájem o náš stůl nadále trval, nakonec se k němu posadila skupina starších lidí“ z téhle věty tedy absolutně nevyplývá že si šli sednout k vedlejšímu stolu.

 3. No, já šel nedávno uprostřed silnice s přítelem. Ok, uprostřed silnice se asi chodit nemá, ale zase v maličké vesničce, dost pozdě večer a to ta silnic nevedla vlastně nikam (následovala drůbežárna a konec… pak už jen lesní cesta do další vesnice, která je celkem daleko).

  Tak si v klidu jdeme jako dva teplouši (taky jsme) a najednou se za náma vyřítil cyklista. Vůbec jsem ho neviděl… prostě profrčel kolem mě se slovy „Uhni, debile!“

  Byl to typický cyklobuzík s takovým tím sci-fi oblečením a od pohledu drahým kolem.

  hned jsem pochopil, proč je DFENS nazývá silniční vši :)

  1. super. parek mamlasu zabere trictvrte silnice, ale ten spatnej je cyklista, protoze k nim byl nezdvorilej a mel barevnej oblecek. si taky nevidis do huby, co?

   1. Imho to byla cista ironie :-)

    1. doufam. Ale tady jeden nikdy nevi.

   2. lol, jdi do hajzlu

  2. To víte, peníze na zvonek nebo klakson už mu nezbyly…

   1. tak ja vam nevim pane. Je tady jeden retard co na zvoneni zvonkem, jakozto upozorneni „nelekni se voe, davam jenom o sobe vedet“ reaguje asi tak, ze ohrozuje zvonkare na zivote a zdravi. Uz by jste si mohli jednou vybrat jestli to mate radi stealth nebo ne.

   2. Klaxon ani zvonek nepoužívám, nic takového ani namontovaného nemám.
    Buď ne to mám a projedu, nebo ne.
    Stejně jako v automobilu – existenci klaxonu si připomínám leda v STK.

 4. hmm.. tak jsem asi buran, když do hospody zajdu v montérkách, paač nemám čas se jít osprchovat a vzít si kvádro..

  1. Já tam nepíšu, že kdo chodí do hospody v montérkách je buran. Já tam píšu, že já tam tak nechodím, ale Vy si tam choďte klidně v montérkách, nebo v atombordelu, nebo v kožených tangách, prostě v tom, v čem je vám dobře. To je taková obvyklá čtenářská interpretační chyba.

   1. Btw neni preci jen rozdil v „restaurace“ a „hospoda“?
    Existuji hospody, kde se tak nejak primo pocita s tim, ze tam budou chodit jist obedy delnici v monterkach…
    Samozrejme restaurace, to je jina …

    1. to bude možná ta chyba v interpretaci .. do restaurace bych v montérkách samože nevlezl..

 5. Jo, ta hospoda tyhle kokoty přitahuje. Byli jsme tam dvakrát s Edou cestou od Vás dom a pokaždý tam nacvakaly cyklobuzny. Jednou dokonce seděly vedle, protože venku prselo..a jíst telecí řízek v doprovodu smradu mokryho psa je opravdu zážitek. Nakrmil jsem Kopilota a svoje jídlo si nechal zabalit s tím, že obsluha měla starost, jestli mi to nepřipadá nějak špatný. Uklidnil jsem holku tim, že jídlo je super, ale dám si ho bez nevyžádaných, čichových zážitků…a to nejen žádnej cíťa a napiju se i z kaluže 8o)

 6. V Třeboni v restauraci (jedno v který) nepotkat cyklobuznu lze jen v tuhý zimě a to ještě musí mít člověk velký štěstí.

 7. V poslední době si všímám dalšího trendu – osoby oblečeny jako cyklisté se pohybují na inlinech stylem „Sáblíková“. V předklonu, s rukama za zády se zeširoka pokoušejí překonat rekordy. K vidění třeba na stezce podél Vltavy směr Hluboká.

  1. Ty osoby jsou oblečeny jako bruslaři.
   Své dvě první soupravy pro jízdu na bicyklu jsem kupoval pod názvem „rychlobruslařská souprava“, zatímco obuv nesla označení „cyklistické tretry“.
   Asi nebude náhoda, že oděvy sloužící podobnému účelu podobně i vyhlížejí.
   Bruslaři samozřejmě nevadí.
   Dokud se nerozhodnou držet se za jízdy za ruce.
   K vidění třeba na stezce podél Vltavy směr Komořany.

 8. 4 wheels move your body, 2 wheels move your soul … tohle bych řekl cyklisti přejali od motorkářů, kam mi to pasuje v pozitivním slova smyslu daleko lépe …

  1. Ano, tohle heslo jsem si vždy spojoval s motorkáři typu „chopper“, bublajícími Hárleji, filmy jako „Easy Rider“ nebo „Hells Angels on Wheels“. Přijde mi komické, že jej převzali zrovna pumpičkáři vyznávající dosti odlišnou životní filosofii. Ale proč ne, asi je to lepší, než používat přiblblé slogany z hlav cyklistických aktivistů. Kupříkladu mi utkvělo v hlavě tričko kolegyně, která se každoročně účastní soutěže „Do práce na kole“. Na tom tričku bylo: „Mám dvě duše, tak šlapu“. Zeptal jsem se jí, zda se s tak „třeskutě vtipným“ nápisem na zádech necítí poněkud trapně. Odtušila, že o tom takto ještě nepřemýšlela, zkrátka vyfasovala od soudruhů z Automatu nějaké tričko, navlíkla ho stejně jako ostatní a hurá soutěžit a šlapat. To mi jako odpověď stačilo.

    1. Abych pravdu řek, výsledek byl velmi výrazně odlišný:-)

 9. Tohle už je trapný a ohraný. Jak jsem nedávno psal pod komentář jednoho zdejšího bojovníka za spravedlnost, co shodil z kola nějakýho skopčáka, protože jel po chodníku (mimochodem pravej opak toho, na co si o kus vejš stěžuje pipe.maze. Až na to, že na skopčáka nikdo nezařval, ale rovnou ho vytlačil). Píča je píča a je jedno, jestli přijede na kole nebo autem. Možná tak ten smrad z potu může bejt faktor, protože při námaze a ideálně v horku se člověk potí (ovšem myslet si, že má dnes každej v autě klimu nebo že všichni dodržujeme základní hygienický návyky je taky naivní). Z článku mi vyplývá, že madam je nevychovaná čůza a podle stejnýho vzorce by se chovala i kdyby tam přijela v riflích autem. Zajímalo by mě, jestli by v takovým případě článek vznikl. Ve společnosti je prostě skupina lidí, která by se dala zařadit do škatulky „sobecký hovado“ a tyhle lidi, světe div se, taky jezděj autem. A než se nějaká podržtaška odvolá na pravidla, jo, já vim. Od teď ignoruju cykločlánky. Nelíbí, nečtu. Tohle je vysloveně trapnej výblitek…

  1. On je DF mezi cyklohatery něco jako Konvička mezi antiislamisty. Toho když vidím, tak si říkám, že v takové partě je být těžké ušlechtilým, umírněným islamofobem. Berme to tak: narazil na partu vyjednodušenců a protože to byli zároveň cyklouni, musel se z toho vypsat. Já zase nemám rád fakany v restauracích a strupy v sauně a občas o tom taky napíšu.
   DF aspoň občas používá interesantní rétoriku. Bavte se a kašlete na téma – tady už to jinak nejde.

   1. kdo je to strup v sauně?

    1. SkReT: omlouvám se, že jsem použil termíny mimo vaši slovní zásobu. Tedy: zkurvenej, zasranej pičus v plavkách, co stojí mezi vratama vod sauny jak nahnilej lofas a řve na svou venkustojící spolupiču „tyvolemáňo tady je to zahulený jak u nás v nádražce a sou tady ňáký nahý lidi“.

     1. Omlouvám se s tím jsem se ve své domací sauně bohužel nesetkal.

      1. Vzhledem k vaší básnické formě bych klidně věřil, že zrovna vy jste se s něčím podobným mohl setkat i ve své domácí sauně – kdybyste tedy vážně nějakou měl. Doufám, že jsem vás nějak neranil.

       1. pouze vaše domněka.

   2. Souhlasím s vámi, DF umí rozhodně psát poutavě a zábavně. Ale tohle mi přijde zábavný asi jako tejden mrtvej klaun. A nejsmutnější je, že je to na stejný úrovni jako ty hejtovaný články na idnes, který místo informování formujou myšlení ovčanů a do kterých se DF opírá. A ještě líp, dělá to jen o jeden článek, mimochodem mnohonásobně líp a zajímavěji napsanej, níž (http://dfens-cz.com/d1-magnet-na-nehody/). Samozřejmě si uvědomuju rozdíl mezi blogem a zpravodajským serverem, ale když se proti něčemu vyhraním a vzápětí udělám to samý, tak to není zrovna košer. Nesnáší cyklisty, ok, chápu. Je spousta věcí, který taky osobně nemůžu vystát. Ale tohle mi přijde jak napsaný od jinýho, výrazně omezenějšího, člověka. Proti spoustě jeho článků nemám námitky a s hodně se dokážu i ztotožnit. Ale jak dojde na cyklo, jako by to nebyl on. Holt pravidlo nelíbí – nečti bude fungovat. Napsal jsem to jako osobní názor a protipól k relativně všeobecný souhře zde, tedy cyklista = zločinec a hovado. Nic hlubšího v tom hledat netřeba :)

    1. á moje konspirační teorie že opravdový dfeens byl policí a stranou umlčen jao v románu 1984?

     1. Nelze vyloučit, že už to tady dávno koučuje najatý provokatér. Přinejmenším by to bylo stylové.

    2. berte to tak, že je strašně těžký napsat každej tejden, něco čtivého a k tomu nového.

     Taky se mi tenhle článek zdá slabší, ale před 4 dni to zase bylo super a v průměru je d-fens jediný web kde si člověk přečte i jiné, než mainstremové názory a nejsou tak ubohé a hloupé jako třeba na pravyprostor.cz či jiných webech, možá je to jediný web co ve většině článku silnou roli státu nepožadují, krom teda těch dvou šílenců co píši o migrantech.

     1. Hlavně nejde psát na web, pokud nemám opravdu tvrdě vyprofilovaný názor. S nevyprofilovaným pohledem na věc sice můžu napsat disertační práci, např. na téma migrace obojživelníků a tam první půlku práce popisovat teorii, že žáby a mloci migrují po dekády úplně stejnými trasami a druhou půlku práce rozvinout teroii, že naopak čolci reagují na důsledky změn ekosystémů tak, že semo tamo své migrační trasy předělají od základu. K tomu dám seznam literatury, popis vědeckých metod při pozorování a tak dále a tak dále a ať se s tím vědci v oboru poperou. Na webu to tak dělat nejde, protože na to není čas a prostor. Celé tisícistránkové pojednání a odkaz na 40 odborných publikací musíte scucnout na tři řádky, takže musíte zjednodušovat a nezabývat se drobnostmi. Stejně to pak dopadne tak, že tu dělá ramena kdejakej ňouma z diskuse, který neumí psát ani I a Y a taktak dochodil základku a prsí se, jak jsou všichni okolo blbí a jak jeho EGO má ve všem pravdu. Pak někdo poukáže na jeho první věcný rozpor v celém (a)logickém výtoku ňoumových myšlenkových výtoků a co se nestane. Ňouma to vezme osobně, a jeho EGO se jme všem dokola nadávat a urážet, takže se vytratí i původní zkomprimovaný smysl diskuse reagující na tři řádky informace a zůstane jen žumpa, jako někde u bolševiků na schůzi. ČR je buranský národ a prostě se neumíme mezi sebou ani bavit, což je mnohem větší trága, než když jsou lidi jenom blbí….

      1. „ČR je buranský národ…“
       Ze svych zkusenosti, bych rekl nadprumerne buransky, asi tak na urovni americkeho Jihu.
       To se furt tady opakuje – cyklisti, motorkari, statni zamestnanci, ridici, remeslnici, policajti, automechanici…atd.
       Ale spolecny jmenovatel jsou: burani v ruznych obleccich a rolich, ale furt jen a jen burani.

      2. Česká Republika je buranský národ…
       Tyy joo!

      3. Platí ono „neumí psát ani I a Y“ i na čárky ve větě, ňoumo? :-) Neber si to osobně, seš jen příslušníkem buranského národa, takže cajk.
       Miluju lidi, co ostatní tepou za gramatiku a hned udělají nějakou krpu…

    3. Vám týden mrtvý klaun přijde nezábavný? Dneska se už lidi neumějí pro nic nadchnout, v tom to je.

    4. Nemůže to být tím, že D-F prostě popisuje reálný život a reálnou situaci?
     Pokud by se něco podobného stalo Vám, jak byste to řešil konkrétně Vy?
     Mně článek opravdu nepřijde jako vyložený cyklo-hejt, ale spíš jako report z terénu. Samozřejmě-každý jsme na něco vysazený a D-F je zrovna na cyklouny. Tak si prostě občas přisadí. Já bych to, býti psavcem nejspíš udělal totéž a ještě méně krotčeji, než D-F, co se cyklounů týče. nemám je rád, jsou nebezpeční a na silnici se jich bojím. Nechci se ve svém věku ocitnout v kriminále.

     1. Ehh, pardon.
      Určeno přímo pro Jacka Danielse.

   3. Já zase nemám rád zloděje ale to jsou asi všichni…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017