ČT do domu, hool do ruky!

Featured Image

„Koncesionářský“ poplatek České televize se zvyšuje na 135 Kč/měs. (dosud 75 Kč/měs.) a za příjem Českého rozhlasu na 75 Kč/měs. (dosud 35 Kč/měs.)

Mění se i způsob, jakým je stanovován okruh plátců. Nyní již není rozhodující, zda ČT posloucháte, ale to, zda vaše domácnost má elektrickou přípojku. Z toho se vyvozuje, že máte možnost přijímat blahodárný signál České televize a tudíž že za něj musíte platit.

Jedná se o významné plošné vítězství zmrdů nad slušnými lidmi a důkaz o tom, jak dalece zašlo lobbování v této zemi. Ono se to sice celé tváří, že jste toho koncesionář a že celá ta organizace je veřejná, že je tady jako pro vás, ale ve skutečnosti nad ní my jeden každý občan této země nemáme vůbec žádnou kontrolu, je to moloch, který je provozován shora se zcela konkrétními politickými záměry dopadajícímu na hlavu a do hlavy každého z nás, a to za naše peníze.

Já bych ještě rád platil 135 Kč měsíčně za nějaké informační médium, o kterém budu vědět, že když ho zapnu, uslyším tam 24 hodin denně objektivní zprávy bez uslintaných intelektuálních komentářů, (auto)cenzury, politicky korektních certifikátů a europropagandy. Také bych se nezdráhal přispívat na médium, kde se v případě nějaké krizové situace dozvím, co se vlastně děje a co se ode mě čeká.

V obou těchto úlohách zmrdiČT selhává.

ČT fungovala léta jak hradní vysílačka. O objektivitě nemohlo být ani řeči. Celé Kavčí hory byly zavedeny do Havlova análu. Místo objektivního informování prováděla výchovu k politické korektnosti a kosmopolitismu. Zaměstnávala jakési hardcore profesionálních bojovníků proti rasismu a nacionalismu, zpravidla bývalých komunistů z roku 1968, kteří točili hrubě manipulativní pořady podobné komunistickým agitkám a ponižovali náš národ. Produkovali šílené intelektuální tlachací pořady donekonečna analyzující českou „národní povahu“ – samo o sobě nesmysl – většinou s jednotným Hradem schváleným závěrem, že jsme jen banda vesnických hňupů, co odbíjí poledne pytlem o rybník a tak že bychom raději měli zavřít ty naše neotesané klapačky a nechat se vést Velkým Václavem Vůdcem s červeným nosem do evropské budoucnosti. Bylo to tak trapné, jak to jen šlo. Když velký dramatik konečně nechal toho prezidentování, co ho tak nerad prováděl a proto se ho zuby nehty, nakonec už jen nehty držel dlouhých jedenáct let, byla ČT nějakou dobu bez pána, ale teď už je zase jasné, kdo molocha pase. Slyšeli jste někdy z ČT něco, co by mohlo vyznít negativně vůči socdem vládě? Dokonce i vlévání eurooptimismu občanům do žil se ČT chopila více než srdnatě.

Je to vládní hlásná trouba a hnízdo latentních komoušů.

Dále vyprodukovalo zmíněné havlovské core neuvěřitelné množství připitomělých pořadů pro menšiny, na které se nikdo nedívá a které i jejich tvůrce už zjevně otravují. Data o jejich sledovanosti by mě urgentně zajímala. Nevím, proč nám má Dežo Deméter ve dvacetiminutovém šotu prezentovat, že je slušný člověk, on i jeho žena chodí do práce a v bytě mají uklizeno, to je přece normální a činí tak 90% populace. Nepotřebuji donekonečna přesvědčovat o hlubokých kulturních kořenech rómské populace, byl bych mnohem radši, kdyby přestali parazitovat na sociálním systému. Nemám zapotřebí sledovat růžové alternativní pořady pro bukvice, protože bukvice nejsem. Také nevím, proč mám tvorbu takových pozitivně diskriminačních hovadin sponzorovat, za normálních okolností nejevím o tuto hustě alternativní produkci zájem a nejsem ready za ní platit.

Neměla by se opomenout role ČT na české filmové scéně. ČT investuje peníze do filmových projektů, které jsou Havlovo fanclubu blízké, tedy například do edukativně-kazatelských útrpných komedií z produkce pana Hřebejka. Jedná se v podstatě o komerční činnost v oblasti filmové produkce, jejíž hospodářský výsledek, vzhledem ke sporným výsledkům pravděpodobně negativní, se rovněž promítá do výše koncesionářského poplatku.

V druhé úloze – jako nástroj krizového řízení – ČT selhala o povodních v roce 2002. Vzhledem k flexibilitě dinosaura nenacházela dostatečně rychle cesty k informacím a tak bylo lepší sledovat TV Nova. Ještě markantnější tohle bylo na bratříčkovi ČT Českém rozhlasu, jehož informační úlohu o povodních zcela a beze zbytku převzala rádia soukromá.

ČRo, který se na vlně zvyšování „koncesionářského“ poplatku rovněž svezl, je také zajímavá partička. Nikde neuslyšíte tolik kvalitní dechovky, jako na ČRo a myslím si osobně, že jeho vysílání je většině populace v produktivním věku úplně neznámé. 75 Kč měsíčně za Český rozhlas se mi zdá v principu ještě nestoudnějších než 135 Kč za ČT, protože u té televize se občas dá najít něco, na co se dívat dá, zatímco ČRo je nepoužitelný jako celek.

K pochopení amorálnosti tohoto zákona si stačí uvědomit fakt, že sněmovna zároveň omezila na ČT reklamu a tím reálně zvýšila tržby TV Nova a Prima, případně dalším celoplošným televizím, které mezitím vzniknou. Dá se tedy říci, že naši zástupci, poslanci, zadotovali média z našich kapes. Je roztomilé, jak velká míra shody se nachází napříč politickým spektrem, když jde o odrbávání prostého občana.

Zajímalo by mně, jakým způsobem hodlá ČT najít relaci mezi počtem elektrických přípojek a počtem domácností a jaká všechna data si k tomu hodlá bez mého souhlasu opatřit. Můj dům má například dvě bytové jednotky, v jedné z nich se nachází domácnost mého otce a v druhé domácnost moje. Existují sice nějaké hardwarové prostředky, jak oddělit domácnosti fyzicky (třeba dveře nebo zeď), ale neexistuje žádný, jak definovat domácnost formálně. Dům má jedinou elektrickou přípojku, ČT z něj může dosáhnout jen poloviční výtěžnosti. S trochou šikovnosti se takto mohou zařídit i jiné domy…

Story kolem „koncesionářského“ poplatku ukazuje, že české zákony již nejsou nástrojem práva a právo není nástrojem spravedlnosti. České zákony jsou nástrojem teroru zmrdů vůči slušným lidem. Musíme se podle toho chovat a sami relativizovat zákony, protože to už nejsou zákony v pravém slova smyslu, to se jen tak jmenují, ale jejich funkci neplní, protože neexistují ve jménu práva. Naše základní morální povinnost je nepodílet se na bezpráví. Teď víte, proč neplatím ten zkurvený poplatek já ze své domácnosti a můžete přemýšlet, proč ho nemáte platit ani vy.


10.07.2005 D-FENS
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
230x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:07
D-FENS © 2017