Čmexit - zpět na článek

komentářů 277

 1. K těm koním: Freude, Freude… Pubertální slečny chtějí mít mezi stehny krásné, silné a nepříliš chytré zvíře.

  1. a prachaté…

  2. Není to trochu přehnané? Ikdyž tu náklonnost puberťaček ke koním si taky moc nedokážu vysvětlit. Snad jen hlubokou ženskou touhou vlastnit nějakého silného tvora kterého ale můžou libovolně ovládat a manipulovat s ním podle svých rozmarů.
   Za tímto účelem si později pořídí manžela, bo kůň jim na Vuittonovic Lojzu ani na nové bávo nevydělá.

   A k té SkReTově poznámce:
   Bohatý mladý a krásný hřebec je jen vlhký sen. V praxi se pořídí postarší vyplešlý prachatý sponzor a sex se outsourcuje na nějakého mladého nabíječe. Pak je ale nutné se vždy vrátit na domovskou základnu kde se postarají o servis natržených otvorů a vykloubených sanic a kyčlí.

 2. Tady je to koukám samej Jihočeskej vidlák. Tak pár poznámek k tématumu. Sem „vyženil“ rodinu poctivejch sudetskejch kulaků, tak můžu bejt taky chytrej jak rádio.
  1) Nejvíc kvalitní půdy šlo do prdele s nástupem rudých kolchozníků. Ty komunistický čuráci prostě postavily na nejůrodnějším poli ve vsi kravín, aby tý svini sedlákovi, kterýmu to pole ukradli ukázali. Tam kde byl mezi poli mokřad, tam se udělala „vhodná“ meliorace, aby tím o pár stovek metrů dál vznikla z úrodný ornice rozbahněná sračka a úrodná půda se řádně odplavila do prdele. Případně se další vyasfaltovali, vyskládali panelama, nebo alespoň vysypali navážkou, aby se měli kde družstevníci „otáčet“. Ono předceda musel bejt největčí revolucinář a komouš. Tedy celýmu kolchozu zpravidla musel velet ten nejdementnější píčus, co na vsi byl. Ostatně ti co tomu rozuměli, to byli ti „sedlácí“, „vykořisťovateléL a „kulací“, se kterejma „bylo zatočeno“, takže mohli akorát držet hubu.
  2) Další množství kvalitní půdy šlo do prdele, když ji měli jezedácký kurvy vracet. Schválně na taková pole vozily bordel a vypouštěli chemický sračky. Nebo se udělala „nutná“ požární nádrž, „nutná“ obecní skládka. Tam kde mezitím vyměnili jezedácí největší píčusa, za arcivychsoše se narychlo postavilo. A ty nám tady restituente podepiš to věcný břemeno. Za 15kč na metr. „jako měsíčně?“ „ale kdeže, jednou“. Takže když si budete někdy klást otázku proč tolik zemědělských objektů chátra, je to vyhnívání téhle vychcanosti. A spousta doposud samostatných JZDéček bude za pár let Burešovo, protože až jim to popadá na cizích pozemcích, za soudy a sanace se nedoplatí.
  3) Co se kravskejch hoven k zaorání týče, to šlo doprdele zase s melounama (zelení navrch, rudí uvnitř). Neobolševická cháska nastavila pro malochovy takové prima podmínky, že se na ně všichni vysrali. K čemu je ti kráva, když ji musíš odvézt k porážce na jatka, kde ti ji ty kurvy dají do nutky, protože pak za ní nemusí platit a ty se můžeš třeba posrat?
  4) Pak přišel žlutomor.
  5) Tady kolem pomalu odchází žlutomor. Z dvaceti postřiků na začátku je dneska třicet. Chvála Bohu se to nerentuje. Za to tu pomalu začínají objevovat rychle rostoucí dřeviny na hentu biomasu. Bůh nás chraň.
  6) Na pole erteplí se tu každej vysere. Leda kulací, si udělají pár řádků pro rodinu. To je totiž svinská robota.

 3. Doporučují autorovi článku český dokument „Čmeláci“ z roku 1996.

 4. U nás je chroustů tři prdele. Nechceš nějaký?

 5. Je zřejmé, že se příroda mění, a je myslím i jasné, že na tom má podíl člověk. Není třeba řešit globální oteplování, ani to, jestli za něj může člověk, a už vůbec ne to, jestli ho může zastavit. Je toho mnohem více, v čem se planeta mění, a není třeba hledat, čí je to chyba.

  Je to věc, kterou vyčítám těm studentským demonstracím. Ti parchanti chodí po ulicích a řvou, že chtějí zpátky to, co bylo. Přitom to vůbec nedává smysl.

  Měli bychom se soustředit na to, jak tu změnu přežít. Protože příroda si bez nás poradí. Že tamhle vymře brouček nebo klidně všichni broučci, to je sice smutné, ale stalo se to mnohokrát a ještě mnohokrát se to stane. Evoluce nezná soucit, a pořád je silnější než nějaký člověk. Jedinou možnost, kterou nám evoluce dává, je soustředit se na to, abychom nechcípli my.

  Jak tu psal Sysop o své ženě, člověk je neskutečně citlivý tvor na prostředí. Potřebujeme šílený ansábl věcí, které upravují naše životní prostředí, abychom dovedli přežít. Naše děti dospívají nechutně dlouho, a dost dlouho i trvá, než jsou schopní obstarat si alespoň základní věci. Když se koukám na přírodu kolem, člověk je fyzicky zdaleka nejslabší tvor široko daleko. Běda když neteče teplá voda nebo už druhý den byly k obědu těstoviny. Bééé.

  Bude to znít cynicky, ale za mě, pokud člověk vyhubí 50% všeho života na planetě, nebudu kvůli tomu brečet ani demonstrovat. Budu se soustředit na to, abych to přežil, protože je jasné, že díky změně podmínek v ekosystému začnou zavedené procesy probíhat úplně jinak, a kdo se nepřizpůsobí, chcípne. Podle mě se to už dávno děje. Není čas brečet a zachraňovat nějakou velrybu na suchu nebo zakazovat brčka. Nestihli jsme ten stávající ekosystém ani pořádně pochopit, a už jsme ho zlikvidovali. Jak můžeme vědět, jak ho spravit, kdo si ksakru myslíme, že jsme?

  Jak se tvrdí, že za několik let vymřelo 75% hmyzu, to si děláte prdel? To je apokalypsa jak vyšitá. Nemám hmyz rád, jestli mi na přírodě něco nejvíc vadí, tak když po mně leze nebo bzučí kolem hlavy nějaký hmyzák. Ale tak nějak chápu, že tahle chamraď má svoje nezastupitelné místo, a jestli vymírá tak rychle, tak je to doom jaxfiň.
  Dle mého názoru se to dříve nebo později vyřeší samo. Populace člověka se prostě řádně zredukuje. Bude to bolet, ale on nepřežije, když nebude mít ten ekosystém kolem. A abychom to vymírání trochu omezili nebo pozdrželi, můžeme se snažit to té přírodě kolem alespoň nekomplikovat. Čmeláčci na zahradě jsou dobrý začátek a víc podle mě od běžného člověka nelze očekávat. Ale buduje to vztah k přírodě, ten nikdy nebude na škodu.

  V diskuzích se člověk dočte, že za to může Klaus, protože tvrdil, že globální oteplování neexistuje. Zase za to nemůžeme my. Může za to Babiš, Klaus, EU, komunisti, kapitalisti, průmyslníci, ten kdo první rozdělal oheň… ale je jedno, kdo za to může. Následky si ponese ten, kdo v tom bude muset žít. Dle mého názoru je úplně minimálně zastoupen ten nejdůležitější myšlenkový pochod: Jak ty změny přežít?

  Takže po Praze zapejká mládež školu (nic proti nim) a křičí, že chtějí zpátky starou přírodu. Nejsem zase o tolik starší, ale křičím, jak to přežijeme?!

  1. 1***

  2. Můžem začít tím, že všechny tydle revoluční křiklouny nahážeme z útesu, ne? Vony ty pravidelný genocidy v Africe měly svůj účel. Teď jim to dobroseři posrali a za dveřma jich máme několik desítek milionů. Náhoda? :D

   1. Nevím, jestli by to něčemu pomohlo. Jednak je normální, že mládež je rovoluční křikloun, a jednak by to zvedlo jen větší vlnu odporu. Však ta holka dostala nebo teprve dostane nobelovku. To není dobrý cíl na zabíjení, ať už si o nobelovce 21. století myslíme cokoli.
    Ne, že bych měl lepší nápad. Ona ta masa studentíků má tolik dogmatických informací, že rozumně argumentovat se s nimi nedá.

    1. Že studenti jsou mladí socani víme, spíš jsem měl na mysli tu chátru ze ziskovek, co je indoktrinuje v pracovní době, kdy na ně ostatní makají.

     1. Jak ostatni na ne makaji? Ty snad makas na nejakou neziskovku? Jako at si kazdej se svejma penezma dela, co uzna za vhodny, ale ja zadnou neziskovku neplatim.

      Platim tenhle stat. Co ten si s tema uloupenejma penezma udela, to je jeho vec. Nezajima me to a prijde mi nemoralni mu do toho kecat. Jednou mi je vzal, tak at si s nima dela, co uzna za vhodny. Legitimizovat tu loupez tim, ze budu spolurozhodovat, jak s tim naklada, nebudu.

      1. To je zatím asi nejdebilnější odůvodnění, co sem kdy slyšel.

       1. A že už jsi toho slyšel :)
        Nezapomeň si to někam zapsat, i s mým jménem a datem, ať je to historicky zachováno.

        Každopádně mi tohle debilní odůvodnění hodně zjednodušilo život. Nerozčiluju se, když vidím to plýtvání penězi :) Nic mi do toho zkrátka není. Když se mluví o tom, že stát by měl přidat támhle a sebrat víc berní tady, tak argumentuji tím, že to je zoufale neefektivní postup. Ale není třeba se v tom nimrat.

        Kdyby nebyly neziskovky financované státem, bude něco jiného, za to stát ty prachy utratí. Rozhodně mi je nevrátí. Teda dokud se nestanu romským invalidním nezaměstnaným homosexuálem – cyklistou demonstrujícím za záchranu planety.

        1. The only thing necessary for the triumph of evil is that good men should do nothing.

      2. Ale platíš. Neziskovky berou prachy ze státních grantů, tzn. z peněz daňových poplatníků.

       Pravda, něco z toho projde „Unií“ aby se to zamaskovalo. To je vůbec geniální systém: vezme se 5 šušniků z ČR, přidá se k tomu 9 šušniků z Německa, 3 šušníky se vrátí do ČR a dají se parazitům (viz ve vedlejším článku zmíněný grant na „We are fair“ pro „Gay Pride“ což je neziskovka nevládka jak vyšitá) a všichni se tváří, že jsou to peníze někoho jiného, koho to nebolí nebo kdo to tak dokonce chtěl.

       1. Ty peníze ale nejsou daňových poplatníků ve chvíli, kdy jim je někdo vezme. To je to, co mám na mysli.
        Jakmile mi stát ty peníze vezme, už nejsou moje. Nemám nad nimi absolutně žádnou kontrolu ani přehled, jak byly utraceny. Dokonce stát dělá všechno pro to, abych nevěděl, kolik mi vlastně vzal a jak s tím naložil. Nazývat to penězmi daňových poplatníků mi připadá jako eufemismus. Jsou to peníze státu.

        Můžu velmi omezeně ovlivňovat to, jak stát hospodaří. Ale ne s mými penězi, s jeho penězi.

        1. To že je stát pod pohrůžkou násilí bere a následně rozhazuje za píčoviny je dle tebe dobře nebo špatně?

         1. Smrt a daně, však to znáte.
          Nejlepší výsledek Svobodných v parlamentních volbách 2,5%. Takže tak.

         2. Špatně je, že mi je pod pohrůžkou násilí bere.
          Že je následně rozhrazuje za píčoviny je jiná věc. Ať si každý svoje peníze utrácí, za co chce.
          Jsou to dvě rozdílné věci, obojí je ostuda.
          Nejdřív mě stát oloupí o peníze.
          A pak je ten stát utrácí za píčoviny s tím, že jsem to tak chtěl a dělá to vlastně pro moje dobro :-D

          Ani jedno se mi nelíbí.

         3. Kdyz vam cigan corne penezenku s litrem, budete se moc trapit tim, ze ty prachy pak prochlastal, misto aby si za ne koupil rekvalifikacni kurz na chirurga? :)

          1. Nebudu se trápit, ale pomyslím si, jestli jsme opravdu měli zavraždit pana zastupujícího říšského protektora.

          2. V Praze je celkem tradice delat ruzne zbytecne veci. Od zalozeni byvale republiky, pres odstraneni jednoho zbytecneho nacka za cenu fury zivotu, pres zbytecne a neefektivni Prazske povstani dale…

        2. A teď mi povězte:
         Je podle Vás správné, aby stát obíral daňové poplatníky o peníze (tj. transformoval peníze daňových poplatníků na peníze státu) v takové míře, jako to činí dnes?

         1. To ani náhodou :-) Však je to loupež.
          Ale budu loupežníkovi nadávat za to, jak s lupem naloží, nebo že mi je uloupil?

          1. Inu, když by Vás loupežník oloupil a za uloupené peníze nakoupil baseballovou pálku a lihovou fixu, kterou by na onu pálku napsal „Na Sinuheta“, mohl byste být rozčarován z obojího, že?

          2. Tak takhle nějak to funguje :-D
           Akorát místo baseballové pálky zaplatí politika, ten vymyslí zákon, najme úředníka, a ten se na mě pak realizuje.

           Každopádně řešení není regulovat to, co loupežník nakoupí, ale ať nemá co utrácet.

          3. To sice nejsme vepři, ovšem jelikož lidi to tak chtějí a systém jako takovej se prostě nějak moc nezmění, furt je menší zlo se snažit, aby to šlo na něco smysluplnýho (např. silnice, šak vidíš, jak to venku vypadá) než na píčoviny (třeba šmírování lidí, však to vidíš zevnitř).

          4. Dneska jsem preladil na cesky radio a zrovna tam rikali, ze Mestapo v Laznich Bohdanec vyhralo v nevyhlasene soutezi o nejaktivnejsiho fizla, protoze kazdej fizl tam rocne vybral na pokutach 360 000 Kc. Jak se zda, system nasel nove zdroje namisto klesajicich spotrebnich dani.

          5. Taky jsem to četl.
           Jenže Lázně Bohdaneč jsou vyhlášené (druhé jsou Židlochovice, třetí pak Brno…) a 360k na strážníka pořád nepokryje náklady. Takhle moc peněz nevydělají.
           Podle mě nakonec budou všichni strážníci nahrazení radary. Nakonec to skončí kamerami, umělou inteligencí a autmaticky strhávanými pokutami za porušení morálního statutu jako v Demolition Man.

          6. Treba to nakonec povede ke konkurencnimu boji, takze mesta budou velkymi billboardy lakat ridice stylem „prijedte si k nam zajezdit, za prekroceni o 100 km/h mate prvni tri pokuty zdarma“.

          7. To už máme v Praze jako turistickou atrakci.
           „Chcete si zahrát honičku jak v Kobře 11? Ujíždět na čtyřproudovce, serpentinami, podzemním parkovištěm nebo tunelem? Se skutečnými policisty a vrtulníkem již od 5000Kč.“

          8. Ta statistika byla zajimava. Predevsim jednoznacne ukazala, ze mestske policie NESLOUZI k plneni obecni kasy, protoze si zadna nevydelala ani na svuj provoz, natoz aby byla ziskova a to jeste byla vetsina tech pokut z automatickych radaru.

          9. No, kdyz vezmu ze LB maj asi pet strazniku, tak by to vychazelo tam ma bura na den. Coz teda neni nic moc, vzhledem k tomu ze to nasekaj automatickejma radarama. To je tak pet-deset zmerenejch prestupcu za 24 hodin. Pri tom provozu co tam maj. Asi uz jsou ridici vycepovany. A pak ze represe nefungujou :/

          10. @shane:
           To nemusí být nutně pravda.
           Vemte si, že obec třeba má poptávku po strážnících, od obyvatel, takže zavést MP musí. No a ta stojí spoustu peněz. To, že se strážník sám o sobě z půlky zaplatí, je tak samo o sobě výhra. Takže sice neslouží k plnění, ale zato se snaží kasu vyprazdňovat co nejpomaleji. A jsem si jistý, že právě takhle to je.

          11. Jistě, ale lidové moudrosloví mluví o plnění obecní kasy. To, že se část nákladů na MP vrátí pomocí vybraných pokud je něco jiného a v zásadě předpokládám, že se s tím počítalo už od začátku, jinak by pokuty vybrané orgány obce nešly do rozpočtu oné obce. Ale furt je to po čistě finanční stránce prodělečný byznys.

  3. sinuhet: Když začne vymírat flora, začnou vymírat různé druhy fauny, protože vše souvisí se vším, ta příroda je obrovský pulzující organismus a má vlastní provázanou DNA, když ji narušíte, začne přetvářet tu svou DNA, ona ji umí poskládat jinak a přizpůsobit, takže když Vám vymře 75 procent něčeho na čem závisí život toho dalšího tak nakonec vymřete i Vy jako člověk, protože člověk je úplně závislý na té přírodě, není to obráceně, že příroda je závislá na člověku. Vy jste nejslabší a nezranitelnější poddruh té přírody, i obyčejný vir, který ani nejste schopen vidět bez mikroskopu, Vás může okamžitě zabít.

   1. A my tady protestujeme proti Marii Benešové :-)

    1. Neznám, to je nějaká vědkyně?

     1. Ne, současný symbol zla. Prej vohrožuje nezávislost justice.

      1. Aha, politika, já tady o přírodě a Vy na mě s politikou, i Vy šibale :oD. Tak to nevím o co jde, nemám k tomu informace, zřejmě jde o nějakou reformu na poli justice?

       1. Ále, zase pražská kavárna dělá nějaké rumrejchy.
        Měl to být povdech nad tím, že důležité věci se neřeší, přitom nás postihnou všechny, křesťany i neznabohy, normální i buzeranty, kremlofily i bruseláky.
        Asi potřebujeme ještě tvrději narazit.

        1. Tak když jeden den Benešová prohlásí, že nebude zasahovat do justice a druhý den oznámí, že totálně překope systém soudů, vám to přijde jako konsistentní jednání? Zvlášť v době, kdy se blíží pyžamo pro Bureše? Navíc je z minulosti proslulá tím, že si předvolávala státní zástupce a vnucovala jim svoje náhledy na řešení trestních řízení?

          1. Tykráso, fakt že jo. Na Psu článek najednou není.
           Tak tady:
           http://www.jemelikzdenek.cz/2019/05/alternativni-obraz-marie-benesove.html

          2. No to mi ho teda vyndej. To jsem si o Neffovi myslel víc.

          3. Neff už to dávno prodal, ne? Teď to patří Andrejovi.

          4. Ale pořád je šéfredaktor. Jak to přesně mají majetkově a právně upravené, to netuším. S lidovkami spolupracují dlouho.
           Psa čtu přes deset let. Myslel jsem si o nich víc.

          5. No jo, furt je šéfredaktor. Tak to bude veselo. Vidím to na úderný článek od Šafra, bude se jmenovat O Neffově zradě.

          6. Šafrovi hráblo. Občas mi jeho články nabízí Seznam. Když to dočtu, vždycky mám chuť to jít Andrejovi hodit.

          7. Já myslím, že chlap, kterýho policajti našli spícího, ožralýho a pochcanýho za volantem má pro tenhle ideologický boj ideální kvalifikaci.

          8. Proč by tohle Neff dělal?
           Jako už jsem se dočetl, že Jemelík je občanský aktivista, což lze přeložit jako nebezpečný zavrženíhodný živel, ale však on si přispěvatele Neff vybírá sám. A ne všechny Jemelikovy články se na Psa dostanou. Tak jsem myslel, že to prochází nějakou kontrolou.
           Vypadá to, že si to někdo během dne rozmyslel, a článek stáhnul. Nechce se mi věřit, že by Andrejova kancelář zavelela a Neff poslechl…

          9. Myslím, že alespoň krátké vysvětlení by si čtenáři zasloužili.

          10. Pan Neff mi odpověděl, že článek stáhl na základě reakce společnosti KKCG v tomto znění:
           „Důvodem je to, že KKCG ani MND nikdy žádnou licenci v Jordánsku, Kataru apod nikdy nezískalo, nevlastnilo a tudíž nám žádný princ ani vláda nemohli nic zařídit. Je to úplný nesmysl a žádám o stažení. Děkuji Dana Dvořáková“

        2. Pražská kavárna opět vybavila svoje námezdní demonstranty transparenty a vyrazila na Staromák. EU sponzoruje tyto akce po celé Evropě ( viz Polsko), kde po provedení debolševizace soudů v Bruselu soudruhům zhořknul šoulet a začali ječet o ohrožování demokracie. Pořád o sobě tvrdí, že jsou to vzdělaní lidé, o stojeí nad obyčejným hloupým plebsem, ale nedojde jim ani to, že včera Burešovi zase přihodili pár hlasů v preferencích navíc.

         1. Kozo, nic si z toho nedělej. To je prostě vlastnost demokracie, když se hlupáci přestanou stydět za svoji inteligenční nedostatečnost a ve volbách to hodí tu Stalinovi, tu Hitlerovi, tu Babišovi. Jde jen o to, jak brzo se společnost probere a jak dokáže minimalizovat škody po takovém vzepětí tupců.

          1. Já si z toho nic moc nedělám. Vlastně už se jen pobaveně šklebím, když třeba proti Burešovi přijde demonstrovat Sobotka. Stejnej Sobotka, kterej s ním v roce 2012 vlezl do vládní koalice.

          2. Vidíš to, u mě má malé bezvýznamné plus.

         2. Ohledne sponzoringu demonstraci EU byste mi udelal velkou radost nejakym zdrojem, ja umim najit jen transaprentni ucet, kde nejak odesilatele „EU“ nevidim… https://www.milionchvilek.cz/o-nas

          P.S. To spojeni „Prazska kavarna“, to jeeee… eee, to jste slysel v televizi a libilo se vam to, ze? A jako kokot si neprijdete, kdyz papouskujete co Vas uci redaktor komousskejch novin?

          1. 10.000 lidi demonstrovalo, 10 mil lidi ne

          2. To je mozny. Jak to souvisi s tim, na co jsem se ptal Ko-zy? Nijak, jen vysirate, ze…

          3. Nějak si nadávat musíme.

        3. Jihocech Honza: Sleduji ten spot politických stran co kandidují do EP. Všichni v podstatě melou obsahově to samé, akorát jinými slovy, zatím ani v jednom prohlášení nezněla slova jako udržitelný pokrok, věda, výzkum a příroda. Takže skuteční vědci jakoby neexistovali. Všichni politici prý všechno vyřeší, ovšem bez udržitelného pokroku, vědy, výzkumu a koexistence s přírodou nevyřeší nic. A zelení melou akorát o týrání zvířat, což jistě není košer, ale to jaksi nestačí. No, a pak si vyberte :oD.

         1. Stat je firma, proto ji chce Bures ridit. A kandidati melou naucene reklamy, za prvni republiky by se reklo „vykricene osoby“ – stylem „voooolteeee Novaaakaaa, maa velkyho… cmelaaakaaaa“. Politici jsou zamestnanci tohoto cirkusu, takze se uchazeji o pracovni mista. A kdyz se clovek uchazi o misto, tak toho nakeca a naslibuje… navic, na rozdil od bezne firmy, tahle ma tolik zamestnavatelu, ze ti se nikdy nedomluvi, aby toho zamestnance na paragraf vyrazili. Takze sama pozitiva a socialni jistoty.

          Kdo je hajzl, nebo vychcanej, nebo vychcanej hajzl, tak o lepsim fleku, za ktery pritom nehrozi kriminal, si muze nechat jen zdat. Naivni blbec si muze myslet, ze ten, kdo v politice neco slibuje, to take dodrzi.

          1. Jojo, bohuzel to je presne ono. Dokud se nebude pokutovat, nic se nezmeni. Lidi jsou hovada.

           Z jineho soudku: dneska rano jsem jel do prace a nejakej picus se mi porad lepil na prdel na kazdy rovince. Takovej ten rovinkovej zavodnik, co v zatacce jede jak s hnojem. Tak jsem ho pustil a pak az do Rudy jsem ho tlacil pred sebou v kazdy zatacce. Aspon jsem se po ranu pobavil. Nejaka chrchla od Skodovky s prednim nahonem. O co tem lidem sakra jde… normalne nezavodim, ale dneska jsem mel dobrou naladu, tak jsem si ho uzil. To je nevinna zabava, jde o prd. Ale motorovy werky, co tady litaji po lesech, ty by ubyt mohly. Kupodivu, Nemci se tady chovaji slusne a u nich doma taky. Proc to neumi i Cesi, to nevim.

          2. Tomu se říká drobné radosti života :-)
           Nejvíc mě baví, když se podobného závodníka snažím pustit, rovinka, místa pro tři auta v případě průseru, fakt zpomalím, ale na daleko obzoru se objeví auto a nic. Přitom ti opravdoví svižní řidiči vždycky pochopí a jedou.

      2. Hele, tomu nerozumim. Jak muze byt ceska justice nezavisla, kdyz je placena statem? To je jako ‚nezavisla‘ proste nazev podobne, jako byla ‚nemecka demokraticka republika‘?

   2. Kromě toho DNA, které jsem nějak nepochopil, jste akorát jinak popsal část mého příspěvku. Gratuluji k pochopení čteného textu.

    1. sinuhet: Díky za gratulaci k pochopení čteného textu, ten můj text, který je obsahově mnohem kratší a myšlenkově mnohem delší, jste nepochopil.

     1. Těžký život zneuznaného génia.

      Trololol.

 6. S chutí jsem přečetl tento i původní článek. Tady v okolí Třince (přesněji Těšína, ale to budou znát nejen příznivci R-U) je čmeláků dost.
  Pokud je jich málo, asi bych nasadil ty výše uvedené fialové kytky. Jednu z nich jsme vyseli jako zelené hnojení a množství všeho hmyzu na nich bylo enormní.
  Co se týče bydliště pro čmeldy, spíše než cestou hi-tech baráku bych to udělal podobně jako příroda. Ta jede na kvantitu a ne na otevirací dvířka. (Ekonom by řekl diverzifikace portfolia). Prostě bych kolem domu nasadil dvacet třicet různých bedniček, krabiček.. možná nějakou zakopal pod zem no a čekal co se kde uchytí. Pokud nějaký zajde na nemoc tak bude druhý. Je to imho míň práce a ekologům blíže.

 7. DFensi, ohledne chroustu, nevim jak v CB, ale u nas chrousti bezne jsou. Premnozuji jednou za 4 roky, protoze tak dlouho trva vyvoj … letos napr. tady: https://www.novinky.cz/domaci/504439-statisice-chroustu-nici-les-u-bzence.html

 8. Rododendron do zahrady a není třeba čmelínů…stačí jeden na zahradě! Čmeláčí orgie jsou každý den květu tohoto keře…a opilej čmelák i na jabloň sedne. Zahradničení zdar!

  1. Mame je u minulyho baraku. Manzelka je tam vysazela natruc sousedce, ktera kdyz chlasta, tak neni schopna ‚rododendron‘ vyslovit. Pritom maji zahradni altan, na kterem probihaji patecni/sobotni/nedelni glgacky, orientovany prave smerem na manzelciny qetouci skalky a zahony.

   Presto jsme museli delat cmeliny, protoze cmelaci u nas tezko nachazeli nejake otvory a skuliny k hnizdeni.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!