Článek o zbraních v komunistických novinách

Featured Image

Nějakým nedopatřením jsem se při sledování médií na téma zbraní dostal na internetu i k přeloženému článku v komunistických Haló novinách s názvem „Zbrojní šílenství pokračuje„. Při čtení jsem měl intenzivní pocit, že jsem se vrátil v čase před rok 1989 a otevřel jsem si Rudé právo.

Článek je přeložen z australské mutace britského silně levicového deníku The Guardian. Překvapuje mne, že něco podobného může vůbec vyjít v britských nebo australských novinách (i když levicových) po praktické ukázce právě ve Velké Británii i Austrálii, kde civilistům prakticky zakázali držení střelných zbraní na obranu a vlastní obranu jim tím prakticky znemožnili, načež tam prakticky okamžitě skokově stoupla násilná kriminalita (obzvlášť ve Velké Británii to bylo velice zřetelné) a to i kriminalita páchaná se střelnými zbraněmi. Člověk by řekl, že není nad praktickou ukázku, ale jak je vidět některým lidem by na prozření nestačilo ani to, kdyby přepadli je osobně.

Autor toho článku hned na začátku zcela evidentně nechápe, jak se může po nějakém masakru prodej zbraní zvýšit. Nechápe, že většina lidí je slušných a proto si zbraně pořizuje na vlastní ochranu, ne na páchání zločinů. Dokonce to zvýšení prodeje přisuzuje jakémusi lobbingu ze strany prodejců zbraní a ti se těsně po podobných událostech naopak stahují do ústraní.

V dalším odstavci dokonce jako správný kovaný kolektivista zesměšňuje práva jednotlivce (nejen na právo se účinně bránit, ale podle těch uvozovek zpochybňuje jakákoli práva jednotlivce) a naopak jako správní etatisté preferují moc vlády (což mi přijde poněkud schizofrenické s ohledem na to, že komunisté jdou po krku kapitalistické vládě, ale přesto tvrdí, aby jí lidé věřili).

Dále soudruh zcela ignoruje fakt, že počet legálně držených zbraní nemá žádný vliv na počet zbraní držených nelegálně. Respektive moje osobní zkušenost z dob komunistické totality ukazuje, že vliv to má – jen zcela opačný, něž si soudruzi myslí. Před rokem 1989 jsem také vlastnil několik pistolí, v té době samozřejmě nelegálně, protože legálně tehdy civilisty prostě pořídit nešly. Jakmile byla po převratu možnost vlastnit zbraně legálně, udělal jsem si zbrojní průkaz a od té doby nemám potřebu mít i nelegální zbraně. Vlastním je proto, že se mi zbraně líbí jako dokonalý kus technického umu a samozřejmě i na případnou obranu sebe a své rodiny před zločinci (a pevně přitom doufám, že na tohle zbraň nikdy potřebovat nebudu). Pokud bych chtěl páchat nějakou trestnou činnost, určitě bych si na to nevzal legálně drženou, tudíž policií evidovanou zbraň.

Tahle část je pro svobodomyslného člověka natolik absurdní, že ji zde ocituji celou:

Čtenáři tohoto listu si budou dobře vědomi, že kapitalismus ve společnosti vědomě přiživuje paranoiu a strach; pomáhá vládám k přijímání obrovských vojenských rozpočtů, usnadňuje místním správám formulovat omluvy policejní brutality, dovoluje, aby »protiteroristické« porušování demokratických práv a občanských svobod bylo přijímáno coby »nutnost«.

Komunista má vážně tu drzost psát o strachu, porušování demokratických práv a svobod, navíc přímo v článku, který propaguje zákaz vlastnění zbraní civilisty?

Následuje další část komunistického PŠM (politického školení mužstva – starší ročníky nucené absolvovat povinnou vojnu to jistě pamatují) zakončené jakousi účelovou statistikou (asi také nevěří jiné statistice, než kterou si zfalšují sami). Bohužel v té statistice vůbec nerozlišují legálně a nelegálně držené zbraně. I v USA mají odsouzení zločinci zakázané držení střelných zbraní. Autor si samozřejmě neopomněl vymyslet srdceryvný příběh mladého člověka, který má špatný den, nikdo ho nemá rád, všichni ho přehlíží a proto vezme střelnou zbraň a vystřílí rodinu nebo se zastřelí. Pokud by zbraň v dosahu neměl, tak prý dle autora jen uteče nebo si podřeže žíly. Jako by těch možností jak zmasakrovat své okolí nebylo mnohem, mnohem víc (určitě nezapomínejme třeba na Olgu Hepnarovou).

Nehledal jsem statistiky pro USA, zajímají mne spíše ty naše. Ale co se týče sebevražd, tak přestože u nás stoupá počet legálně držených (a jistě i nelegálně – těch je podle odhadů policie mnohonásobně více než těch legáílně držených), tak počet sebevražd střelnou zbraní klesá – viz tvrdá data: http://www.czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/t/ED0035232F/$File/401211k6.pdf

A zločiny? Těch se u nás s legálně drženou střelnou zbraní ročně stane 0,5% – ano půl procenta! Pro zajímavost s  nelegálně drženou střelnou kolem 4% a jinou (tj. nestřelnou) zbraní kolem 11%. Zdroj:http://www.gunlex.cz/wp-content/uploads/2008/05/gunfacts-cz.pdf

Jak jsem psal na začátku – agitku toho to typu jsem nečetl od té doby, co přestalo vycházet komunistické Rudé právo. A pak ať mi ještě někdo říká, že se komunisté změnili, že dnes jsou jiní, lepší …

-iFos-

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
259x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:54
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!