Chocholoušek 2016 edition - zpět na článek

komentářů 61

 1. Ono se to volání vohnoutstva po drakonických trestech vyřeší samo – brzy bude většina národa v báni.

 2. Co jsem tak koukal, tak v Babišově plátku se v diskusích většinou lidi shodovali, že je to především chyba chlupatých. Co mě ale shodilo ze židle byly názory některých vohnoutů, podle kterých není policie od toho, aby posuzovala duševní stav podezřelého a tak je v pořádku nezavřít ho do vazby, ale nechat ho odvést do cvokárny a tam ať už se s tím nějak poperou.

 3. Ale tak jistě, po ulici chodí spousta kriminálníků, protože opicie už krádeže ani neřeší, horko-těžko to aspoň s nalíháním sepíšou, aby člověk mohl jít na pojišťovnu (je-li pojištěnej, jinak ho pošlou rovnou do prdele). Ale buzerovat na silnicích, to jim jde jedna báseň.

  Tyhle buzeranty ze dne na den zrušit, tak bude akorát líp.

  1. Na vládě jsme zvažovali že je zrušíme ale studie ukázala že by se transformovali na cyklobuzny a za to by nás už nikdo znovu nezvolil.

 4. Dodal bych k tomu snad jen to, že musí mít pysky na zámek i zcela bezúhonní majitelé zbrojních průkazů. Bude totiž stačit, abyste v rozčilení nad jednáním souseda zařvali: „jednou ti rozbiju držku hajzle“ a na druhý den se Vám PaCh vlámou do bytu i bez povolení státního zástupce a poberou Vám všecko, z čeho by se eventuálně dalo vystřelit.
  A to jen na „základě podezření, že soused není psychicky v pořádku“, tedy bonzu jebnutého souseda, co náhodou ví, že máte zbroják a ze msty Vás o něj a zbraně chce připravit.
  Zatím je to tak, že zbraně Vám seberou hned /už to předváděli v TV, jak na to/ a platnost zbrojáku Vám pozastaví do doby, než projdete nařízenými psychotesty. Pokud projdete, tak Vám bez omluvy a bez náhrady milostivě vrátí možná i Vaše zbraně, možná i nepoškozené. Alespoň tak jsem tomu rozuměl v TV já.
  Rád bych si přečetl kvalifikovaný názor legálních držitelů železa, zda tomu tak je.

 5. 1) zločinci by měli dostat trest přepočtený né na roky, ale na peníze. Zabiješ nějakou mámu v produktivním věku? OK, takže mohla do systému dodat x milionů peněz, které systému teď budou chybět. Půjdeš si je vydělat. U těch jednoduchých krádeží by šel dotyčný pracovat na neexistujících dálnicích, aby se výroba dálnic zlevnila a konečně se objevili tam kde nejsou.
  Ti větší vrazi a nenapravitelní co by dlužili společnosti miliony by odešli pracovat na sibiř, na ural a dělali by cesty v rusku. Klidně odnikam nikam ale kurva tam by si je sibiř pohlídala sama.
  2) ve věznicích by se uvolnil prostor a policajti by měli motivaci chytnout i ty nejmenší netáhla. Dneska když vám fetka vybere autorádio, tak to nikoho nezajimá protože většinou ví kdo to je a když s sním budou celej den srát a sepisovat to tak ví že druhej den ho stejně pustí protože: „to bylo jen do 5000,-Kč a to je jen přestupek!“

  3) Nacisté tady v ČR provozovali program T4 a jestli jsem správně pochopil (no ono není nic nehumálního eutanázovat člověka, kterej stejně umře a pro společnost není nijak prospěšný- mám na mysli težce zdravotně postižené), ale při tom programu než byl ukončen se ztratilo dost i „normálních a nepohodlných“ lidí. A to je problém, protože ten kdo bude rozhodovat o smrti prostě při nějakém problému sklouzne k tomu že předepíše smrt svému problému.

  4) tahle společnost se řítí do pěkné sračky, stačí jen že Merklová nabádá Němce aby si udlali zásoby minimálně na 10 dní. To je celkem už solidní matroš a středověk. Nikdo tady nechce středověk, ale naši humanitární pracovníci dovezli středověk sem, tak se prostě ovečky začnou chovat středověkově. Češi se ohnou, přizpůsobí a jakmile je parazit usmrcen zase se narovnají.

  1. 1) Takové řešení vytváří další problém a to ten, že by bohatý mohl v podstatě beztrestně někoho zabít. Takové řešení má smysl v případě neúmyslných trestních činů, ale je potřeba s tím zacházet velice opatrně.
   2) Ono by bohatě stačilo, kdyby stát konečně nakoupil GPS náramky pro domácí vězení, aktuální stav je takový, že na Vás musí přijít náhodná kontrola, že porušujete podmínku.

  2. Do Ruska nikoho neposles, protoze Rusko je, nejen, ideovy nepritel. Kdybychom s Ruskem nevalcili, tak bychom se s nimi mohli domluvit na vicero zajimavych vecech.

   Hlidat vezne venku je zatracene drahe a navic spousta lidi bude mit motiv nepracovat, protoze proc pracovat, kdyz mi dozivotne nic nezbude(taky nebudou mit motivaci poridit si rodinu). Pokud se v tomto smeru bavime o nehodach, tak je na case prijmout fakt, ze lidi delaji chyby a ze nehody se stavaji.

   Tydlencty myslenky jsou krasne, dokud do toho clovek trosku nevidi a dokud je optimista.

   TL, DR> Bod #1 je celej picovina.

   1. Přesně.

    Ono je to ještě jednodušší než si lidi myslí, ale z nějakého důvodu to lidi pořád nechtějí akceptovat: „Chceš zlepšit svět? Tak zlepši sebe a to, co světu předáváš.“

    Nutno k tomu podotknout, že existují nějaká procenta lidí, kteří vědomě a naprosto záměrně jdou opačným směrem, tedy „čím horší, tím lepší“. Tito jsou „naprosto jiný živočišný druh“ a většinově normální lidé by se měli konečně ve vlastním zájmu naučit tyto psychopaty a sociopaty rozeznávat.

  3. To je výborný nápad. Takže chudáka co platí daně jako blbej pěkně osolit. Ten co má psanou akciovku na nějaký úkáčko a oficiálně nic nemá samozřejmě necháme být. Tomu říkám řešení. Poslední dobou mám nějaký silnější pocit že chcete moje peníze a chcete jich stále víc. Vůbec se mi to nelíbí.

   1. Nekrmit…prosiiiiiim , nekrmit…
    Ale obavam se, ze uz se toho tu stejne nezbavime :-(((

   2. nerozumím tomu kde jste vzal chudáka co platí daně?

  4. k bodu č. 1 – chápu správně, že ten, kdo podle tohoto vašeho pravidla zabije někoho v postproduktivním věku a nebo někoho, kdo do systému nepřispěje nikdy ničím, nemusí systému kompenzovat nic? No, nevim… A ta zabitá máma v produktivím věku – když se u ní pitvou zjistí zhoubný nádor ve stadiu, kdy by jí za běžných okolností zbýval půlrok života, bude to znamenat, že ten, kdo ji zprovodil ze světa, dostane z té kompenzace slevu?

   Ale vlastně to, z určitého pohledu, nemusí být zase až tak špatný nápad – někdo (cože, já?! Ale kdeže, pane vachtmajstr…) si třeba může spočítat, že taková Conchita Stropnická(c) má dle této myšlenkové konstrukce zcela nulovou (ba zápornou) hodnotu a ukončit jí to pozemské trápení. A asi není úplně scifi, že kdyby byl dotyčnému ukončovateli přece jen vyměřen peněžitý trest, nestačil by se divit, kolik lidí by se mu na něj složilo…:-) A něco mi říká, že by (snad) nezůstalo jen u jednoho kousku…

  5. Předpokládám, že zabitím Důchodce, který vlastně obírá stát, bych si mohl slušně vydělat…

 6. Lidi nechtějí drakonické tresty. Lidi píšou do internetových diskusí, že by je tomu či onomu přáli. Tento významný rozdíl stírá twitterová kultura.

 7. Ono je to zapeklite..na jedne strane se vola po brutalnich trestech a na strane druhe se vola po vetsi mire zodpovednosti…a aby byl trest trestem, musel by byt kategorizovan…pro chytry, pro blby, pro podvodniky, pro vrahy, pro zlodeje, pro nasilniky a ti Pyraťy by meli svoje postihy…atd..kazdy povazuje za trest neco jineho…..bohuzel to v teto dobe neni mozne a myslim, ze dobre uz bylo…a to v dobach prava utrpneho…anoo, je to takovy hospodsky blabol o fyzickych trestech, ovsem bolest je pro vsechny stejna a tak muze byt tim trestem univerzalnim…a kolikrat je lepsi nekoho sikovne proplesknout, nez se s nim slozite soudit a k tomu s nejistym vysledkem…

 8. Chtěl jsem to postnout k tomu blábolu jak se tam pan domácí zase rozhořčuje naprosto bezdůvodně nad cyklisty, ale tam už je to zase solidně zasviněno jeho vlezdoprdely, tak to postnu tady. Ono je to vlastně jedno, protože se to týká vpodstatě každého článku pana domácího a diskuse pod ním. Že tady je živná půda pro jedince u nichž se již naplno projevil tzv. Dunning-Kruger effect o tom nemůže být jakýchkoli pochyb, ale zajímavé je že se tady paralelně projevuje výsledek jedné celkem rozsáhlé studie a sice že pravicový volič je výrazně hloupější než ten levicový. Z diskusí pod článkem je to naprosto patrné a i když je mi jasné že se zdejší klaka zmůže akorát na camrání okolo naprosto primitivních „problémů“, doporučuji alespoň tomu torzu normálnějších lidí následující články :
  http://www.national-geographic.cz/clanky/proc-si-hloupi-lide-mysli-ze-jsou-nejchytrejsi-vlastni-neobjektivita-je-potvrzena-vedci.html#.V7rczbFulhG
  http://www.national-geographic.cz/clanky/volici-pravice-jsou-hloupejsi-nez-volici-levice-tvrdi-to-kanadska-studie.html#.V7rhHrFulhE

  1. V článku vidím problém, že se tam zřejmě někde v překladu ztratila definice pravice, protože za příklad pravice jsou tam udáváni náckové, o jejichž pravicovosti by se dalo dlouze debatovat.

  2. Zajímalo by mne, kdo první začal označovat nácky za pravici. Nebyli to komunisté? Přitom nacismus v Německu bylo od počátku socialistické hnutí. Z přídavků na děti a nemocenské se mohli za první republiky všichni levicoví intelektuálové zvencnout.

   Mně osobně takovéto dělení na pravici a levici zásadně nevyhovuje. Nemyslím si, že by v důsledku byl nějaký rozdíl mezi režimy označovanými za extrémně levicivé nebo pravicové. Hitler a Stalin mají na svědomí tolik lidí, že je to prostě šílené.

   Daleko přirozenější mi příjde dělit lidi podle toho, kolik svobody dopřejí ostatním, a tady je odjakživa levice stádová na rozdíl od pravice.

   1. +1
    Vidím to úplně stejně, pro mě znamená pravice příklon k liberalismu. Pravice a levice jsou pojmy tak vágní, že tam narvete skoro cokoliv, pro dnešní dělení jsou navíc již přežité a nevhodné.

   2. Prosimvás to nemůžete zase tak dalekosáhle pitvat :-) Jednak to tam není vyloženě o náccích, to je trošku vytrženo z kontextu a druhak, tak dalece to tady nikdo z těch individuí na které jsem to směroval řešit nebude, to je totálně mimo jejich rozhled. Tady se to kastuje nepoměrně jednodušeji (jednoduchý člověk, jednoduchý světonázor), tedy například ANO, ČSSD (a obecně ti kdo se mi nelíbí a jsou tady „proti nim“ zaujatí tak nějak „všichni“ … tak proto se mi nelíbí) jsou levice a pak ti ostatní, co jsou OK, protože se tady o nich píše kladně … například Svobodní, jako za pravici prostě :-)

  1. A četl jste komentáře pod článkem? Doporučuji se na to posadit a otevřít okno. Síla.

   1. Jaja, zakon je zakon, na sprosty lid musi byt prisnost, jinak to nejde…
    Proste jste si svuj majetek podle zakona urenidnikovi nenahlasili, tak mate smulu… Muzete si za to sami, malo jste se pred urednikem hrbili…
    A pak takovihle lidi breci, ze nejaci jinni urednici nekde jinde kradou :-D

    1. Já myslím, že je to z velký části závist a nepřejícnost ostatních lidí. U člověka zcela běžnej jev. Když já nemohl, tak ty taky nemůžeš, když já musel, tak ty taky musíš. Pro někoho, kdo tam šel v době největších šrapnelů, stál tam ty fronty, ničil si zdraví a měl na to lhůtu půl roku, je to zkrátka nemyslitelný. Že sousedovic Blažena tam může jít po uplynutí termínu, i když se dopředu jasně řeklo, že to nepůjde a on tam musel jak blbec. Teď už tam nejspíš nebudou takový fronty jako v hlavní vlně (i když…) a vůbec, co by se mělo slevit ze zásad nějaký Blaženě, když na něj se z vysoka kašlalo. Lidi jsou nepřejícný svině a při představě, že má někdo něco jednodušší, že se kvůli němu dělá výjimka nebo něco extra, se jim otevírá kudla v kapse. Nevím, jestli tady tuhle chorobnou závist vypěstovali komunisti, to asi v tak „krátkým“ časovým úseku není v týhle míře ani možný. Nejspíš to jen slušně přiživili. Každopádně zásadovost a smysl pro pořádek lidí, kteří něco museli a někdo jinej ne, dosahuje míry, že bych od nich při prvním selhání očekával minimálně rituální harakiri. Samozřejmě záleží na situaci a míře zvýhodnění, nelze některý jedince zvýhodňovat jen tak na úkor druhých. Ale zrušení týhle pitomosti je snad vítězství zdravýho rozumu. Že tím někdo musel projít je smutný, ale nasranej by měl bejt na toho blba, kdo to vymyslel a ne na Sousedovic Blaženu. Což rozumnýmu člověku dojde, ale na dost lidí je to zbytečně složitá úvaha. Důležitý je mít viníka, na kterýho si můžu zanadávat. Zbytek je vedlejší…

     1. Závist je asi v každém člověku, v různé míře, ale v každém dřímá. Spustili to právě komunisti, co způsobili, že měl skoro každý úplně stejně velké hovno, jako soused. A předem si troufnu tvrdit, že lví podíl na té vší obecné bídě měla nepružná, centrálně a v pětiletých blocích plánovaná ekonomika.
      Dost lidí se s tou obecnou bídou ale nespokojilo, chtělo víc a pomáhali si, jak uměli. Jenže pokud je blbý, neschopný či nevzdělaný, tak to holt nešlo, ten člověk v těch sračkách vlastní vinou zůstal a „nezbývalo“ tedy, než jenom závidět a nepřát, v extrémnějších formách pak jakýmkoli způsobem škodit a práskat, zcela v duchu „když já mám hovno, tak ty ho budeš mít taky, vo to se teda postarám“.
      V tomto rčení je obsaženo to naprosto nejhorší, co se skrývá v temných duších ještě mnoha českých lidí, duších roztrhaných na hadry komunistickou propagandou a jejich konáním.
      A tak se někteří „starali“. Historicky /potvrdilo to ostatně i samo gestapo/ jsme na území protektorátu, tedy pro nás v krizové situaci, plné nedostatku čehokoli, měli nejvíc udavačů a kolaborantů z celé Evropy.
      Samozřejmě, ze samé podstaty slušní lidé, na jistý vysoký stupeň osobní morálky vychovaní lidé si navzájem pomáhali, jak se dalo. Ale této části občanstva prostě u nás historicky bylo vždy méně, než těch zlých, závistivých a nepřejících, co byli schopni prásknout souseda za maso, dovezené z venkova a tím celou jeho rodinu poslat když ne ke zdi, tak minimálně do kriminálu, lágru, při velkém štěstí rodina „jen“ kompletně přišla o přídělové lístky.
      Navíc ještě ta naše podělanost -Židovská otázka z období III.říše u nás je uspokojivě vysvětlena- spousta lidí /a zase o dost víc, než průměr v Evropě/ se tu posrala strachy přes celá záda, byli bez jakékoli výčitky schopni prásknout souseda, co nedejbože schovával Žida, nebo jen jeho majetek. Místo toho, aby se proti nacistické hydře semkli a vzájemně si pomohli s uživením a ukrýváním dotyčného /ale byli i takoví/, tak strachy dosraný hajzl soused, co jich tu vždy historicky bylo dost, prostě šel, napráskal a poslal tak celou rodinu i ukrytého k likvidaci, nebo do lágru. Prokazatelně se to zde dělo, jak ono úspěšné, tak kvůli práskání neúspěšné ukrývání a nemuseli to být ani Židé. V mnoha případech se dotyčného dokonce i podařilo vyexpedovat do země, kde ještě nebo už nebyli dotyční ohroženi, jenže k tomu bylo potřeba kromě peněz i důvtipu a hlavně obrovské porce odvahy, přičemž toho posledního se nám historicky už skoro sto let nedostává..
      Ono „když chcípla koza mně, ať chcípne i Tobě“ je naprosto charakteristické pro národy, poznamenané delším působením komunistů, se kterým byla prakticky vždy nedílně spojena obecná bída a devastace morálky lidí.
      Že tomu tak bylo, dokazují nejen mé životní zkušenosti, ale i současný stav společnosti – totiž přesně opačný.
      Slušní lidé si i v té komunistické bídě a nedostatku čehokoli intenzívně vzájemně pomáhali, jak se dalo a teď nemyslím ten jánabráchismus, prostě obyčejnou lidskou pomoc.
      Naproti tomu dnes je situace přesně opačná. Nedá se čekat nezištná, ale dokonce i zištná pomoc téměř od kohokoli, ten stav tady prokazatelně je, je už mnohokrát zdokumentován a tento národ je paradoxně morálně v ještě větších sračkách, než za těch komunistů. Překlopilo se to k opačné, protější zdi, kdy Vám nepomůže téměř nikdo, přestože třeba ležíte na chodníku, nebo máte jiný problém, se kterým byste akutně potřebovali píchnout.
      Odvrátí hlavu, dokonce Vás překročí, dívá se jinam, přejde na protější chodník…to je druhý, opačný extrém a také výsledek působení komunistů – abych se nedejbože sám nedostal do problémů, nebo pro někoho udělat něco navíc a zadarmo, jen pomoct jako člověk člověku, nebo se dostat sám do problémů, tak to se radši budu dívat jinam, není to moje věc, ať si pomůže jak umí, „mně taky nikdo nepomoh“, co je mi do toho a tak podobně.
      Musím znova opakovat, že právě toto, výše popsané chování je ten nejhorší důsledek morální devastace národa komunisty, národa celá desetiletí tlučeného, ponižovaného, díky té obecně zkřivené morálce a zpřeházenému žebříčku hodnot téměř neschopného se znovu zvednout.
      Je to v nás, co jsme se narodili o hodně dříve před posledním řízeným předáním moci a byli v tom marastu vychováváni.
      Pevnější charaktery se od toho svinstva dokázaly odpoutat, vyhodit si to komunistické svinské myšlení z hlav a i přes všechen ten dnešní bordel se chovají slušně. Ale -opět dle mých životních zkušeností- jich bohužel mnoho není a já děkuji pomyslnému Bohu, že právě na tomto webu je jich nejvyšší koncentrace, proto sem tak rád chodím.
      Zbytek lidí, co se přes všechno to svinstvo nepřenesli, to jaksi překlepává, doklepává a přiznám se, že těmto lidem příliš nevěřím.
      Pevně doufám, že až vymře ten deformovaný zbytek, tak naši mladí si zde pořádek už udělají – mají k tomu mnozí celkem dobré předpoklady i vyhlídky – ale zase to budou jen ti, co byli vychováni rodiči s pevnými charaktery a vysokým stupněm osobní morálky. Ale bude jich víc, než nás starých, co jsme se až tak moc nepokřivili ani za komunistů, mezi mladými se dost pohybuju a je mezi nimi hodně slušných lidí – alespoň zatím.
      Komunisti tu napáchali škody na lidech na nejméně dalších sto let, než zmizí i poslední stopy toho jejich jedu.

      1. Nespustili to komunisti. Ve velkém to spustili kdemohkradi v roce 1918, ačkoli si to téměř jistě sami neuvědomovali a těch 20 let první republiky se to projevovalo o něco méně než později. Dost možná to má kořeny ještě hlubší – například v adoraci plebejství , rovnostářství a komplexech méněcennosti, přítomných v některých proudech národního obrození.

       Pokud jde o ty udavače a kolaboranty za okupace – vyložených kolaborantů zase tak moc nebylo. Udání ano, ale drtivá většina z nich měla osobní důvody a směřovala spíš na hospodářské delikty, než na vyloženou odbojovou činnost.

       Ad charaktery apod. Před časem tu OC psal něco v tom smyslu, že se i v tomto uplatní normální rozložení podle Gaussovy křivky. Lidí zásadně charakterních i vyložených sviní je docela málo, většina lidí se chová podle vnějších podmínek. Ve slušně uspořádané společnosti slušně, v neslušné holt do různé míry neslušně.

       1. Tuhle teorii už dávno popsal nejslavnější německý kancléř. Ta masa se chová podle toho, zda převáží ta zlá nebo ta hodná menšina. A za války jsou ti hodní a charakterní ti první, kteří padnou při plnění svých povinností, zatímco ti zlí se schovávají a vylezou až po válce. A něco na tom bude.

      2. Ehm, nechci ti borit tvoje vzdusny zamky, ale s tou pomoci ostatnim, kdyz clovek lezi na zemi:
       1) Temer vzdy se najde hyena, ktera pomocnikovi neco ukradne. Coz je supr kchul(a proto cast lidi UZ nepomaha)
       2) Dost casto se bavime o opilcich, kteri pomocnika napadnou. Cuz je supr kchul(a proto cast ldii UZ nepomaha)
       3) A i tak to stale neni tak zly. Jasne, obcas ma nekdo smulu. Ale stale vic lidi pomuze, nez ignoruje. Ono to tak muze vypadat ze zprav, ale nedeje se tak. Faktem je, ze pokud je clovek obleceny jako bezdomovec, tak ho spousta lidi prekroci, protoze zkusenost vetsiny lidi rika, ze tam lezi ozralej agresivni bezdak.

       To s tim praskanim za Protektoratu – je to zjednodusene a neni to tak jednoznacne, jak se jevi.

       Hele, tydlencty sebemrskacske prispevky plne negativity taky nepomahaji ten stav zlepsit. To jen tak na okraj, jo? Ve skutecnosti dost lidi vzpomina na CR jako na velice prijemne misto k ziti. S tim praskanim a zavisti – tos asi nebyl delsi dobu v US of A, aby sis vsiml, ze sousedi napraskaji parbu 16 let stareho kluciny, protoze „tam mohou pit alkohol a to je nelegalni“(deje se celkem bezne). A jejich uroven pokrytectvi je uplne nekde jinde. A ze by nezavideli se rict neda, jenom to tam neni tak ocividny. Vono je to kolikrat jinde jeste horsi, jenom to lidi lip skryvaj, takze to na nahodny dovoleny nezjistis. A samozrejme kazdej mame svuj zebricek spatnosti, pro nekoho je pretvarka lepsi nez ocividna odmerenost(napr.).

       1. Ono to asi záleží na míře buranskosti a frustraci daného člověka. Čím větší buran / frustrát, tím víc takové té malé podlé závisti, škodění a potměšilé zlomyslnosti a nezáleží na státu nebo národu, ze kterého daný buran pochází. Já také tu a tam závidím, byť v dobrém a snažím se v terči mé závisti najít inspiraci, jak dosáhnout v rámci mých možností něčeho podobného a nemuset pak závidět :). Ale s tím, jak si postupně plním své sny a daří se mi zajišťovat mé životní potřeby, cítím potřebu závidět čím dál méně.

        1. Tak. Závist ve stylu inspirace „já chci taky“ vnímám osobně positivně. Nepřejícnost v duchu „ať sousedovi koza chcípne“ mě naopak s..e neskutečně.

       2. Vůbec jsem to nemyslel sebemrskačsky, je to jen konstatování, byť možná trochu zbytečně rozvedené.
        Dost lidí vzpomíná na ČR /nebo ČSSR?/ jako na příjemné místo k žití?
        Musel bys to upřesnit, zda současná ČR, nebo bývalá ČSSR, je v tom nejen podle mne propastný rozdíl ve prospěch -můj ty Bože- ČSSR. Jo, tohle si dovolím napsat po tom svém horním elaborátu. Mně osobně, přes všechny peripetie s mocí, nebylo v ČSSR tak mizerně, jak to možná z elaborátu vyznívá – a tohle píšu i přesto, že mám ten „dar“, že mi mozek sám negumuje negativní vzpomínky, jak to často bývá u jiných a je tak příčinou glorifikace bývalého režimu u ostatních lidí.
        V některých momentech života je takový „dáreček“ pěkně na hovno, to mi věř.
        Ale asi jsem měl štěstí na rodiče a jejich styl výchovy, nebo si uměl vybrat lidi okolo sebe, které k sobě pustím, nevím.

      3. „Naproti tomu dnes je situace přesně opačná. Nedá se čekat nezištná, ale dokonce i zištná pomoc téměř od kohokoli, ten stav tady prokazatelně je, je už mnohokrát zdokumentován a tento národ je paradoxně morálně v ještě větších sračkách, než za těch komunistů. Překlopilo se to k opačné, protější zdi, kdy Vám nepomůže téměř nikdo, přestože třeba ležíte na chodníku, nebo máte jiný problém, se kterým byste akutně potřebovali píchnout.“
       Asi ti šišla zapomněl říct, že to není bug, ale feature kapitalismu/demokracie. Konečně si přiznej, že společnost, kde se vše přepočítává na peníze má tento průvodní jev, kdy i morálka zejména méně odolných jedinců se odvíjí do určité míry od toho kolik za to dostanou „zaplaceno“. To je holý fakt a lze to pozorovat i v jiných takto fungujících společnostech. Prostě kapitalismus má svoje výhody i nevýhody, smiř se s tím. Je ale demagogické ty nevýhody připisovat komunistům, zejména 25let po revoluci. Ostatně takhle se nepřímo dostáváme k tomu, co nebyl schopen chápat logik, kdy lidé prostě takoví jsou a není to chyba režimu, ten toho jenom využije.
       Víš kdo třeba reálně vykonával teror v koncentrácích? Vězni, kápové, kteří byli papežštější než sami náckové a dokonce mezi nimi byli i židé. Za to asi mohl taky komunismus, ne?

       1. Poslední řádek dost dobře nechápu. Co mají nacisté, konkrétně se svými koncentráky a dění v nich přímo společného s devastací obecné lidské morálky za komunistů? Jestli se dobře pamatuju, tak se oficiálně chopili moci v únoru 1948 a já nacisty zmínil jen v souvislosti s chováním lidí za protektorátu.

        1. Zkus nejdrive pochopit ten zbytek meho prispevku, jestli toho v te fanaticke sleposti jsi schopen. Ten dovetek, to uz je jen takove mentalni cviceni nad tim jak lide funguji. Ostatne lze v zemich, kde komunismus nikdy nebyl jako treba USA nebo Svycarsko pozorovat situaci daleko horsi. No necham te o tom premyslet.

         1. Je vážně nutné na diskusním fóru individuálně mentálně cvičit fanaticky slepé jedince s názorem, odlišným od Vašeho?

          1. Možná to není „brainwashing“, jen konstatování, že ne každý individuální názor je aplikovatelný na většinu společnosti.

           Příklad: Když jsem se loni vlastní vinou vymlátil na motokole (vjel jsem do tramvajové koleje pod příliš ostrým úhlem a příliš rychle) byli to kolem jedoucí policajti, kteří mi na rozbitou hlavu připlácli provizorní obvaz, zavolali sanitku, aby mě dovezla na chirurgii tu moji blbou lebku zašít a postarali se i o motokolo, ke kterému se už pomalu s nadějí v očích stahovali snědí.
           Pak mi za dva dni zavolali, že mi bohužel musí napařit pokutu za „nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky“ a jestli by mi moc vadilo zaplatit 200.- Kč, že za míň to nejde. No tak co s tím. Blbost to byla moje, tak jsem si na inspektorát došel jednak pro uložené kolo, jednak zaplatit pokutu.
           Za ni jsem dostal: Poopravované kolo, že jsem pak mohl jen zatáhnout za špagátek a odprdět si domů, dobré kafe a ještě jsme si v kanceláři pěkně pokecali o politice.
           No nekup to!

           (Já vím, chlupatý jsou fůůůůj!) [;>))

       2. To je celkem výjimka a možná je to dáno lokalitou.
        Tady na východní Moravě, dokud byste po takové bouračce dýchal, mluvil a necrčela z Vás krev nejméně třemi děrami, tak si buďte jist, že jako úplně první by se s Vámi možná se dostavivší policajti bavili o té pokutě a až poté, před spěšným odjezdem, by se mezi řečí zeptali, jestli si můžete ten bordel z kolejí odklidit.
        Chování a mentalita policajtů poblíže lokality, ve které bydlím bylo přímo ilustrativně zaznamenána v případě střelby pana Kováře v Uh.Brodě. Moc dobře od starosty věděli, že na WC je ukrytý dosud nezraněný člověk a přesto tam odsud zdrhali, jako malí kluci. Vrcholem všeho bylo, když se tam čistě náhodou stavila pětice policajtů ze speciálky, co zrovna jeli z nějakého výcviku, slyšeli to v rádiu a stavili se tam, že se tedy do toho dají – všechen vercajk měli sebou a dokonce už byli u dveří do budovy /vše je na záznamu, je to pětice chlapů v černém/, co se po minutě domlouvání rádiem ode dveří bez jakékoli akce zase stáhli. Velitel zásahu, uherskobrodský ultradement, co posral úplně všechno a dodnes tam na oddělení slouží, jim zásah zatrhl s tím, že se bude čekat na zásahovku z Brna.
        Takže co se týče PaCh, svůj názor /potvrzený mnoha jejich dalšími průsery/ i zkušenosti vlastními, už mám vytvořen celkem dost dlouho a nemyslím, že po nedávných kotrmelcích by se to mohlo výrazně změnit. Jaký pán, takový krám.
        Nepokládal bych vše výše psané za svůj individuální názor, mnozí mají zkušenosti mnohem horší.

        StK, nezbývá než gratulovat ke klice z prdele, narazil jste bohudíky na LIDI mezi policajty, což je opravdu hodně řídká výjimka, alespoň zde u nás.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!