CHINASKI JSOU NEJVÍC

Featured Image

Praktický návod, jak nastavit zrcadlo gangsta’s a nigga’s a jak být „vyhledávanej správňáckej bourák“; to vše skryto v populární písni oblíbené hudební skupiny (Aktualizováno)

Populární skupina Shitnaski patří mezi trvale úspěšné ikony českého šoubyznysu, tedy v oblasti, kde jde hlavně o to, co dává člověk najevo a kolik za to dostane. Nejlepší nemůže být každý, ale oni to dokázali. Jejich písně jsou srozumitelné každému, a proto je normální, že je má každý rád. Chtěl bych tímto článkem vzdát hold jejich pohodovému podání i vážných témat, která skupina Shitnaski (anglo-polský ekvivalent pro „sračičky“) dokáže didakticky zprostředkovat i těm, kdo ví o dané oblasti prd.

Zcela mě zaujalo, jak dokázali takoví obyčejní hudebníci vyhmátnout ten správňácký postoj ke složitostem života – jde vo tu pohodu, to je srozumitelné každému, ať je velký, malý, chytrý, hloupý, žena, muž, hermafrodit i travestita – prostě každý může být svůj a hlavně v pohodě. Vo pohodu jde především, protože ta je nejvíc!

Nedávno na D-F proběhla v diskusi přehlídka názorů českých klonů zahraničních gangsta’s a nigga’s, ale každý přeci ví, že tohle tu nefrčí. Tady není Bronx, ale maximálně jeho trapná napodobenina s převažujícím vypjatým vlezdoprdelismem – patent na mlácení lidí tu mají možná cikáni a skinheads. No a patent na správňáckou muziku bez násilí pro ty, co se prát neumí nebo dostávají jednu facku od života za druhou a přijde jim to v pohodě, mají Shitnaski. Právě proto zaujme neotřelý a nenásilný přístup Sračiček, které všem mladým, co si teprve názory tříbí, ale chtějí se někam dostat, dávají možnost poznat, jak se dostat přímo až na vrchol – žádní gandsta’s a emerický auta s křídlem z nevohoblovaný fošny, ale VEDOUCÍ – to je ta správná cesta!!! Žádný triky a falešný sliby, ale klídek a hlavně ta pohoda. Pojďme tedy prozkoumat, jak je to ve skutečnosti prosté a rozeberme si kultovní song VEDOUCÍ sloku po sloce a hledejme sračičky:

Kolegyně, prosim vás
Přestaňte tu kvílet
Seberte se, vypadněte
Nebo budu střílet
A nechte si svý řeči planoucí
Já jsem tady vedoucí

Tak tomu říkáme znalecky „wodpich woe“. Je jasný, že šéf je ten, kdo je nejdrsnější. Každý správný šéf má sekretářku (zde kolegyně) a víme, že i když kolegyně slintá z každého pohledu božského šéfa, to její tlachání je třeba trochu korigovat – rozhodnost je třeba dát najevo bez váhání i za cenu jisté jadrnosti. Autorita a karisma jsou prvky chování, které prozrazují rodilého šéfa – opakování matka moudrosti a tedy, není od věci čas od času připomenout, kdo je tady vedoucí – ale v klídku. Vyznění začátku songu symbolizuje takové to Freudovské „kostky jsou vrženy“, protože kdo je v pohodě, ten ví, vo co de a tomu stačí dát to najevo a ostatní se již podá samo.

Důležitě koukám do diáře
Vypadněte z mojí kanceláře
A pracujte tak
Jak je žádoucí
Já jsem tady vedoucí

Pořádek musí být, protože tak je to správné a tak to má být! Totéž platí o diáři – je důležité, aby byl drahý a moderní a není důležité, zda je popsaný, prázdný nebo otočený vzhůru nohama, když je člověk v pohodě. Diář je symbol pracovitosti, stačí ho mít často v ruce a ostatní se již podá samo. Řízení lidí je samozřejmostí – každý přece ví, co má dělat. Stačí říct, aby pracoval jak je žádoucí a všichni vědí, co šéf chce. Pro škarohlídy a morouse není v kolektivu místo – ty čeká outsourcing, ale i na podobná cizí slova dojde. No a aby bylo vše jasné i každému joudovi z prdelákova, kde se podobná dramata odehrávají, je v textu nenápadně vložena indicie ohledně prostředí (kancelář) s ještě nenápadnějším podprahovým přívlastkem „MOJE“ – tím je jednoznačně určeno, že veškerá výjimečnost je vztažena pouze k onomu konkrétnímu vyvolenému, co je VEDOUCÍ. Když je někdo v pohodě, stačí mu, že se pouze vyskytne a ostatní se seběhne tak, že netřeba žádného „work hard“ nebo roků praxe a hledání cest, jak vycházet s různými lidmi. Kdo není v pohodě, ten bude do konce života jen dřít – jasná mesidž woe.

Já jsem vedoucí
Já jsem king!
Míting, brífing, brainstorming
Rád bych vám drink nabídl
Chci váš fídbek
As soon as possible

A dostáváme se k jádru pudla! Aplikovaná cizí slova v manažerské praxi sestávající z absolutní efektivity zvládání komplikovaných požadavků kladených na řídící pracovníky. Totální nářez dává náhled do statistiky této sloky. Z celkem 21 slov je 10 cizích, tj. téměř 48%!!! Zaměříme-li se pouze na podstatná jména, zjistíme triumfální vítězství pohodového slangu 6 slov ze 7, tj. plných 86%!!! Tématicky je pak nenápadně naznačena i tzv. týmová práce (pro ty, kdo se v tom chtějí šťourat – něco jako všichni jsou si rovni, ale king je vedoucí). K absolutní dokonalosti pak schází jen takové manažerské pojmy jako flexibilní nebo powerpoint, což je kompenzováno chlapským zvoláním „já jsem king“ (pozn. toto slovo se v manažerské příručce neobjevuje a zřejmě se jedná o představu zpěváka o tom, jak podřízení vnímají obvykle svého vedoucího = vůdce). Již na první pohled je v této sloce znát nebývale kondenzované sdělení, jímž chtěla skupina Sračičky bez milosti rozsekat své posluchače a ukázat, že v pohodě to jde taky – teda, že je to hlavně vo tý pohodě a vo tom, jak moc člověk ví, že je dobrej.

Kolegyně, prosim vás
Co děláte
Pracuje se od půl deváté
Jste jediná
Kdo to pořád nechápe
Vypadněte
Na co tady čekáte

Pro ty, co nevědí, – time management woe je taky vo pohodě. Protože zatímco ostatní makají jak barevný, vedoucí je od toho, aby zajišťoval vedoucí úlohu svojí funkce, protože kdo nechápe, že vedoucí je king, toho pošlou na úřad práce a na jeho místo přijdou takoví, kterým se nemusí pořád připomínat, kdo je tady vedoucí. Sice musí bejt všechno v pohodě, ale určitá disciplína musí bejt, takže kolegyně taky může bejt v pohodě, ale od vedoucího jí odlišuje to, že chca nechca musí přilepit svůj zadek na židli v kanceláři v půl deváté.

A rád bych slyšel ňáký dobrý zprávy
Doneste mi někdo trochu kávy
Nebo bude peklo horoucí
Já jsem tady vedoucí

Já jsem vedoucí, já jsem king!
Míting, brífing, brainstorming…

A tomuhle se říká pohodové ráno v kanceláři. Vedoucí se zajímá o věci, zdůrazňuje optimismus a pohodově si žádá svou drogu s varováním masakru, který by jinak v případě odepření dávky rozpoutal. Prostě pod tvrdou slupkou vedoucího je velké chlapské srdce, které roztaje s lokem dobré kávy. Jeden by z toho uronil slzu dojetí plus zase všechny ty cizí slova, jak se rozjíždí další drsnej den, kterej se dá přežít jen tak, že je každej v pohodě.

Mám-li doplnit výše uvedenou analýzu psanou pro široké vrstvy obyvatelstva způsobem zohledňujícím rozložení Gaussovy křivky, aby si přišli na své i fyzicky zdatnější gangsta’s s mozkem ptakopyska a snědší nigga’s s řetězem proklatě nízko pod rozkrokem, musím konstatovat, že ve veřejném šíření podobných forem kretenismu jako je tvorba Shitnaski a tahle jejich ina, spatřuji riziko postupné degradace kultury národa. Podobně vykreslené vize kapitalisty šířil dřív bolševik a tahle malátná sračka vychází zřejmě z představy, že i průměrný blb může něco řídit, i když je nadmíru jasné, že většinu jeho mentální kapacity spotřebuje výkrm a vyměšování.

O naší „generation“ tady nejde, nám se pokoušel vymýt mozek Franta Janeček a slupina Kroky a další, byl nám předhazován životní styl formou didaktických filmů jako byl Discopříběh, ale to bylo v době útlaku, kdy ještě prakticky neexistoval internet nebo pojmy jako SMS, GPS nebo GSM, tedy prvky určité osobní svobody projevu. Jestli je „vo pohodě“ takovej hnus jako Shitnaski nebo teleshopingový úspěch skupiny SURF, tak všem příznivcům doporučuji nejen onanii mentální, ale skutečnou. Svou přihlášku můžete zaslat třeba SEM.

Joooo – a jestli chcete být opravdu v pohodě, dopřejte svýmu mozku nefalšovaný klystýr z produkce experimentální skupiny CLYSMA 20 Litrů

(((oo)))


Poznámka pod čarou

Původně jsem chtěl do článku zakomponovat i okolnosti, jež předcházely jeho vzniku, ale pak jsem to škrtnul a ponechal jsem článek ve formě jakési mozkové rozcvičky a byl jsem zvědav, jak se kdo popere s tím, že musí zapojit mozek, aby si nenaběhnul na první smeč. Jímalo mě podezření, že si nadělím pořádnou porci smíchu, ale jakou, to jsem fakt nečekal :o))

Co se týká okolností vzniku článku, šli jsme se synkem k dětské lékařce a zatímco jsme čekali v čekárně, okolo byl houf mládeže ze střední školy čekající na očkování. Jeden cca. 15letý kluk tam vibroval jak Brůna z 30 případů majora Zemana a zaříkával se textem zmiňovaného songu od Shitnaski. Z transu ho vytrhla sestra, které odpověděl, že chodí na školu, která má název „Střední odborná škola pro administrativu EU“, což upoutalo mou pozornost. Dal jsem se s tím klučinou do rozhovoru, abych zjistil, co se mu stalo hrozného, že poslouchá takový sračky a proč podstupuje torturu v tom ústavu pro retardy, co vyplivne za pár let další várku zmrdů šplhajících se do Bruselu a zjistil jsem následující:

– jenom vůl dneska pracuje, důležitý jsou prachy a ty jsou ve státní správě
– táta je technik, byl proti, abych šel na tuhle školu, ale vydupal jsem si jí, protože chci prachy
– tahle písnička je super, přesně, jak to má bejt; proč se mám dřít jako táta, když máš přímo před nosem možnosti, jak v pohodě vydělat prachy a nehnout ani prstem

I když jsem toho viděl hodně, celkem jsem utrpěl šok, neboť jsem netušil, jak snadno se do dětské mysli může tak hluboko zakořenit tolik sraček. Můžete si klidně myslet, jaká je to recese, ten song Vedoucí, ale ať si všichni diskutující laskavě uvědomí, že kdyby se v tom songu tolik lidí nenašlo, tak by asi tahle sračka nebyla tak úspěšná ve vysílání rádií a v hitparádách. Všimněte si, kolik lidí se chová tak, jak jest napsáno ve zmrdologii nebo v textu toho songu – zmrd se směje nad tím, že se jiný chová jako zmrd a ani ve snu ho nenapadne, že se ho to bytostně týká. Ten song je jen zákeřná forma hnusu zaobalená do líbivých tónů a přiblblého jednoduchého textu sestaveného ze symbolů – tj. z prvků, které v dané kombinaci a pořadí můžou zakořenit v mysli, která se teprve vyvíjí a napáchat v ní v budoucnu dost velké škody. Uvědomte si, že zmrdem se člověk nerodí, ale stává díky podnětům okolí a lidí v jeho blízkosti.

A teď k tomu, co mě na sračkách typu Shitnaski vytáčí. Již delší dobu u mě tóny songu Vedoucí vyvolávají něco na způsob alergické reakce s hrozícím anafylaktickým šokem. U jiných počinů tzv. populární hudby mi v případě nutnosti stačí tak nějak odfiltrovat tyto rušivé zvukové vjemy, aby mi nekontaminovaly sračkou mozek, ale u Vedoucího musím buď vypnout rádio nebo se přesunout jinam z obavy, že další vteřina by mi mohla způsobit nějakou nevratnou metabolickou poruchu. Ze všeho nejvíc mi ale vadí, když se šíří éterem psychická manipulace využívající maximálně zjednodušených sdělení převrácených naruby.

Ano, každému je jasné, že Shitnaski svůj song ráčili pojmout jako „pohodovou ironizující recesi“, ale když debil ironizuje debila, nestvoří srandovní výtvor, ale totální sračku, která pak funguje jako mentální holocaust – vymývá mozky hlava nehlava a skoro nikdo nemá šanci uniknout, když si nezacpe uši. Když jsem výše napsal, že je v tom songu všechno převrácené naruby, tak to podpořím jednoduše, aby to pokud možno pochopil každý.

V matematice platí, že 1 + 1 = 2
To je logický závěr.

V životě může platit, že 1 a 1 = tisíkrát 1
To je realita, když máte po svém boku milujícího člověka. Zde se hodnoty nesčítají, ale násobí, přičemž výsledek odpovídá míře štěstí, které jsou schopni ti dva společně sdílet.

V životě však může být, že původní negace v kontaktu s další negací způsobí nekontrolovatelné šíření sračky v prostoru v násobcích původního hnusu umocněného množstvím jásavých blbů a to je případ songů Tabáček a Vedoucí.

Takže závěrem mám vzkaz pro bezmozky, kteří čekali svůj obvyklý přísun srandy o zmrdech, vohnoutech a nedočkali se. Sorry, ale když je řeč o zmrdech, nemusí se hned řičet na lesy „ZZZZZMMMMMRRRDDDD“, ale lze to říct i opisem :o), takže tisíceré díky za vaše rady v diskusi, bohužel si s nima ani nevytřu zadek. Mělo by Vás ale zajímat, že již Einstein pravil, že vesmír a blbost jsou věčné, jen u toho vesmíru si nebyl zcela jist, takže svým způsobem jste nesmrtelní.

Těm, kdo měli podezření, že možná existuje víc výkladů než jen ten, jaký jsem vůl, že jsem nepochopil, jak jsou Shitnaski vtipní a jak ty zmrdy natřeli, taktéž posílám tisíceré díky, trefili jste se. Smál jsem se jak na lesy – smích sice prodlužuje život, nesmrtelnost to není, ale stojí to za to :o))) hallellujah

12345 (4x hodnoceno, průměr: 2,75 z 5)
423x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:05

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!