Chcípni bolševiku… ! - zpět na článek

komentářů 156

 1. Jezdis na kole? Musis bejt zmrd!
  Kandidujes za KSCM? Ses mozna hodnej kluk a nechame te tu si vypsat srdicko.

  1. Prúser – predminulý víkend som si bol otlačiť šourek na bicykli. A navyše som za sebou ťahal juniora v tom vozíku. Som zmrd či ešte niečo horšie?

 2. Nikomu není divné že článek je zde otištěn a má známku snad lepší než průměr?

  To ti anarchokomunisti ,errrrr, čo to trepem, anarchokapitalisti nějak vyměkli ne?

  Jak čtu diskuzi tak všichni máme vesměs stejný názor. Kdyby ten člověk byl ze zlata a stokrát fajn chlap, když spojí svoje jméno s komoušema je buď jako oni nebo ještě blbější, tečka hotovo. Ještě dokážu pochopit někde na vesnici o 600 obyvatelích, kde starej důchodce Vomáčka je sice komouš, ale vždycky starostoval dobře, protože má všude známý a dokázal pořešit kanalizaci a chodník, ale v krajském městě je to pičovina.

 3. Já bych se chtěl, bez jakéhokoliv ironického podtónu, zdejších diskutujících zeptat, zda opravdu všichni měli to štěstí (myslím skutečně štěstí, protože nikdo z nás neměl možnost si vybrat, do jaké rodiny se narodí), že přišli na svět do rodin, kde se jejich nejbližší (rodiče, prarodiče) nijak neušpinili v rámci režimu, který zde do roku ´89 byl, ať již jako věřící nebo pragmatičtí oportunisté?

  1. Jack Torrance: v mém případě se neušpinili oba rodiče i oba prarodiče z jedné strany (o druhé nemám informace, jen vím, že v partaji nebyli).

   1. Díky za reakci, ostatně čekám, že takových, jako Vy, co se „uměli narodit“, bude na tomto webu většina. Spíš mě zajímá, jestli se přihlásí někdo, kdo, kdyby vešly v realitu zde někdy proklamované vize o věšení všeho rudého na kandelábry hned po listopadu ´89, by už taky byl sirotek… Není mi úplně příjemný to sem psát, no zajímá mě, jestli to má někdo tady podobně…

    1. Víte, to „uměli narodit“…
     Vztah mých prarodičů k tomu systému byl dán prostě jejich povahou a názory. Ve finále pak tím, že dědečkovi živnostníkovi rudá láje sebrala zavedený krámek a připravila ho o obživu. Nikdy se z toho nevzpamatoval. V tomto duchu vychovávali i své děti. A druhá strana taky – oba mí rodiče neměli klapoklidez a hlavně táta proti režimu dost držkoval. Oba to stálo kariéru a ještě něco. Ve stejném duchu jsem byl vychováván já a tu povahu jsem asi i zdědil. K systému jsem přistupoval stejně a taky mě to něco stálo. No, a takto jsem vychovával i své děti a zřejmě i oni něco zdědili.
     Není to tedy tak úplně o štěstí narodit se do nějaké nezapletené rodiny. Můj spolužák se naopak narodil do rodiny velmi zapletené a angažované. Ovlivněn tím nebyl a jeho rodiče s jeho systémovou nekompatibilitou měli jako významní partajníci dost problémy.

     1. Proto je to „umění narodit se“ v těch uvozovkách. Je mi totiž jasný, že to co je z dnešního pohledu hodnoceno jako plus (to nezašpinění se o režim), s sebou v té minulé době naopak neslo spoustu problémů a nezřídka i utrpení, který já si dnes neumím a ani nechci představovat. Vy dnes můžete beze studu napsat o své rodině, já raději podrobnosti o té své psát nebudu… Jedna její část je dodnes přesvědčena, že poválečný vývoj bylo to nejlepší, co tuto zemi kdy mohlo potkat… A bez uzardění a hrdě by to byla schopna do očí říct i Vašemu dědovi…

      1. A co má jako bejt? Člověk neni zodpovědnej za názory svých příbuzných, ale sám za sebe. Koneckonců, pár set let zpátky jsme všichni příbuzní.

  2. Já bych na to nahlížel trochu jinak. Jedna věc je vstoupit do strany, když jste zoufalý fotr od rodiny, kterému soudruzi vyhrožují, že ho vyhodí z práce, seberou mu byt a děcka půjdou tak maximálně na učňák na malíře pokojů, všechno protože váš fotr byl třeba statkář, živnostník nebo profesor na univerzitě. Spousta lidí takto spolkla svou hrdost i přesvědčení a podepsali jim to, aby měli klid s tím, že se to stejně brzo rozsype tak jebat. Nakonec to není zas tak velký rozdíl proti tomu, když někdo musí dneska spolknout hrdost a vymazat svou osobnost, aby vydělal prachy v korporaci plné falešných úsměvů, zmrdů, vnitřních válek a intrik a debilního manažerského bullshitu, který je popravdě stejně otravný a lživý jako marxistické žvásty bolševiků, i když jiným způsobem. Taky aby uživil rodinu a zaplatil hypotéku.

   Druhá věc je paktovat se s bolševikama dneska, kdy se jedná jak zde někdo napsal o pouhý kalkul mířený na pomatené důchodce, jako prodej těch hrnců. Protože v dnešní KSČM už nejde ani o ústupek systému ani o ideologii nějaké vlády proletariátu, pač bolševici čile podnikají a aktivně podporují největšího velkostatkáře ve střední evropě, koblihy s třešněmi. rčitě lze kandidovat normálně jako nezávislý za nějaký méně provařený subjekt.

 4. Slušný člověk nemůže za KSČM kandidovat ani jako nezávislý. To se na mne zlobte, jak chcete. Základem komunistické víry je třídní boj a ten žádné nezávislé kandidáty nezná. „Kdo není s námi, je proti nám!“. Ani jedinému slovu z toho, co píšete nemohu věřit. Sebedojemnější pláč libovolného kandidáta na kandidátce komunistické strany, ať závislého, nezávislého, střízlivého či jiného mne opravdu nedojímá. A není to jen fanatický antikomunismus, stejné postoje mám k naomarxistickým eurosvazákům, nezávislým kandidátům na kandidátkách NSDAP a podobně. Slušný člověk se s takovým svinstvem prostě nepaktuje a raději se věnuje něčemu jinému (třeba těm letadýlkům).

  1. Souhlas, ale jakto že místní ankapácký crew mu málem tleská a má tak výbornou známku? Dovedete si to nějak vysvětlit?

   1. Já už si na této planetě neumím vysvětlit vůbec nic. Už jsem na to asi příliš starý a hloupý. A ani bych se nedivil, kdyby zítra zrušili i fyziku…

    1. Ale rád si přečtu nějaký rozumný názor někoho, kdo tento svět momentálně chápe výrazně lépe, než já!

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017