Cenzor přišel, rozvědka přichází

Featured Image

V naší republice se poslední dobou rodí spoustu nových zákonů, zákazů, které byly kdysi v social-science-fiction literatuře nebo známé z dob minulého režimu, který ještě v některých občanech pomalu doutná. Bohužel v této době se pomalu vrací staré dobré časy a fikce se mění v realitu.

Dnes už máme v rámci Ministerstva vnitra úřad pravdy, který má pomáhát v boji proti dezinformacím a který nám říká co je správné a co není, Ministerstvo vnitra si pak prosadilo právo blokovat internetové stránky, které se jim znelíbí. Je pravděpodobně otázka času, kdy začne tento konkrétní hybridní úřad “vaporizovat”, na vaše náklady, to, co pro tento úřad nebude pohodlné, jako to předvádí Zákon o hazadních hrách, č. 186/2016 Sb. Jsem velice zvědav, kdy bude tento absurdní úřad oficiálně povýšen na Ministerstvo pravdy.

Další absurdní nápad, který přichází z hlav koblihářů v čele z vůdcem agrofetiše, je další šmírovací zákon. Tento zákon dává skoro bezbřehou moc do rukou vojenské rozvědce. Ano, je to ta rozvědka která shodila Nečasovu vládu, takže přichází další nečas nejenom pro český internet, poskytovatele internetu ale hlavně pro jeho uživatele. Přichází zákon ve kterém uvidíme další a další osekávání soukromí, osobních svobod až na kost pod záminkou terorismu.Tento terorismus je cítit pouze z hojně vydávaných zákonů, které se vydávají jak na běžícím pásu.

Tento vágní zákon chce udělit vojenské rozvědce pravomoc prakticky bez hranic, která bude moci instalovat v tichosti záhadné černé skřínky k poskytovatelům internetu, u nichž budou minimálně odposlouchávat veškerou komunikaci na síti s velkou pravděpodobností ji aktivně omezovat či dokonce upravovat. Takže bychom se mohli dočkat, že podle vhodnosti obsahu vám jej tajná služba ukáže nebo taky ne. Dnes už se skrývání obsahu děje skrze blokovací zákony, šmírování pak skrze zákony umožňující odposlechy, avšak v míře omezené jak administrativně, tak technicky. S nově navrhovaným zákonem o Vojenském zpravodajství pak padá, ve jménu ochrany před terorismem a kyberterorismem, omezení technické, ale prakticky i omezení administrativní. Přes snahu zákonodárců nějakou kontrolu nastavit, zůstává faktem, že tajná služba má dostat přístup k veškeré komunikaci a kontrolní orgány budou jen obtížně schopny zjistit případné zneužití zákonem legalizovaného šmírování.

Aktivní zásah do komunikace by pak umožnoval nejen číst i šifrovanou komunikaci, poštu, umožnil sledování pohybu osob po internetu, například na sociálních sítích (což už trackbook a jiní šmejdi dělají sami o sobě), v důsledku analýzy nachytaných informací i sledování vašeho pohybu ve světě reálném. Umožnoval by také do komunikace vstupovat, pozměňovat informace v rámci spojení v nejextrémnějším případě i vyrábět důkazy. No prostě hnus.

Zákon by v nově navrhované podobě umožnil plošný odposlech všech uživatelů internetu posvěcený vládou. Umožňoval by tak vytvářet obrovské databáze osobních a soukromých údajů a všeho co děláte. V podstatě na každého uživatele internetu pak lze mít “jeho složku” s informacemi, které proti vám kdykoliv časem můžou použít. Argument “nemám co skrývat” při tak plošném nasazení neobstojí, jelikož čím více informací je o vás známo, tím je pravděpodobnější je, že je lze poskládat tak, že budou podporovat teorii, že co skrývat máte. Ve světě tajných služeb je už dnes běžně známým pojmem tzv. LOVEINT, který se dá i běžnému obyvateli české kotliny vysvětlit pouhým připomenutím jména Nagyová. „Tvrzení, že lze omezovat právo na soukromí, protože nemáte co skrývat není jiný, než tvrdit, že lze omezovat svobodu projevu, protože nemáte co říct.“, říká jeden z nejzainteresovanějších, Edward Snowden.

A tak se zde vesele buduje za peníze z výpalného a dalších nesmyslných poplatků, které drancují naše kapsy, pro naši pseudobezpečnost, abychom se nemuseli bát a mít strach, protože stát bude mít vše pod kontrolou. Jak moc už teď milujete Velkého bratra za to, že vás chrání?

prichazi.rozvedka.cz/

 


10.1.2017 Maxfx


Související články:


12345 (177x známkováno, průměr: 1,17 z 5)
14 626x přečteno
Updatováno: 14.1.2017 — 0:06
D-FENS © 2017