Čau lidi, očkování osvobozuje! - zpět na článek

Počet komentářů: 331

    1. NP nečtu, ale to je to fakt taková bída? Stylisticky je to horší, než kdyby to psal dělník z fabriky. A ten pokus o báseň a la Borovský, mein gott.

      1. Je to sociolog. ‚Nuff said.

        Před lety jsem četl zhruba následující blog: „svět je úplně špatný a vůbec se mi nelíbí, jak se lidé chovají. Proto jdu studovat sociologii, abych lidi změnila.“

  1. Média dokazují: COVID je úplně příšerná nemoc, protože z něj 4 dny hrozně bolí klouby a hlava a úplné vyléčení trvá 2 týdny.
    https://cnn.iprima.cz/covidovy-denik-zadna-chripecka-ale-nevyzpytatelna-nemoc-kazdy-den-vas-prekvapi-16876

    Zavřít všechny doma, zakázat ekonomiku a pak všem vnutit vakcínu je opravdu jediné přiměřené řešení na tak strašlivou, ďábelskou a navíc nevyzpytatelnou nemoc.

    1. Od jara se píše – pozor na ibalgin(ibuprofen), protože ACE2. Teď celé svátky – vy nechcete očkovat? A co taková sračka, jako je ibalgin, těch vedlejších účinků, to vám jako nevadí, to do sebe cpete horem dolem?
      A tak mám teplotu, bolej mě klouby a je to podle testů covid? Šup, jdu si zobnout ibalgin… :-)
      Povídání jak vod toho vola, co to v Číně loni na podzim léčil vizourem… Hlavně, že všichni žijou zdravě, nekouřej, sportujou…

    2. @ Mrcasík
      no a už jste mi tedy spočetl, kolik lidí s covidem prošlo nemocnicemi, abychom tedy mohli definitivně vyvrátit můj výpočet, že cca 20% hospitalizovaných s touto rýmičkou opustilo nemocnici v igelitovém pytli?

      1. Zaprvé Monday, ty jsi normální spamer. Přečti si mou odpověď tam, kde jsi pokládal svou otázku.

        Zadruhé, co to kecáš? Nikdy jsme se nebavili o žádném tvém výpočtu kolik lidí umírá v nemocnicích, nýbrž o tvé nesmyslné extrapolaci že denní poměr hospitalizovaných důvodně a bezdůvodně jakýmkoli způsobem souvisí s celkovým počtem zemřelých v nemocnicích.

        Zatřetí, na tvou otázku jsem ti odpověděl jen aby se nřeklo, ale na tohle téma se už s tebou nebudu bavit protože zaprvé je to marný, zadruhé neustále uhýbáš, uskakuješ a měníš téma jako kdybys trpěl ADHD, a zatřetí mi s tebou a tvou nezvratnou touhou „vyhrát“ debatu jakýmikoli úskoky, tapetováním a nesmyslnými nepochopenými čísly došla trpělivost, takže si to užij a klidně si mysli, že jsi vyhrál.

        1. @ Jan Mrcasík
          a tak to se omlouvám, už jsem tam v odpověď přestal doufat, tak už jsem se tam nedíval. No mě jen zkrátka zaráží, že dle Vás si jen 16% hospitalizovaných zaslouží hospitalizaci a 20% hospitalizovaných umírá. To je celé. Máte pravdu, jsem moc blbej na to, abych to pochopil.

          1. Ale no tak. JM přece nemůže za to, že někteří simulanti se do své role doslova vcítí a dotáhnou to až do konce.

            1. @Panek
              spíš je dohnal jeden ze smrtelných statistických hříchů.

          2. Ako možné to matematicky je (keď tých 16% je z aktuálneho počtu hospitalizovaných, nie z kumulatívneho), ale to by musela priemerná dĺžka hospitalizácie simulantov rásť nad všetky rozumné medze…

            1. @grg @JM
              no kdyby to bylo pouze z aktuálního, tak by to byl druhý smrtelný statistický hřích.
              Průměrná délka hospitalizace u neintenzivních pacientů je 7 dní, u intenzivních asi 10,4 dne.
              Byl jsem si zaběhat abych si okysličil mozek a vydumal jak je to ze strany JM myšleno, že umírají jen ti z intenzivní péče (ti ostatní jsou ve špitále zbytečně) a proto to mám celé blbě. Už jsem si chvíli myslel, že to mám.
              Dejme tomu, že by umírá 1/2 pacientů na intenzivní péči, tak to myslím, že i uvádí. Denně zemře 150, 150 propustí a nových 300 moho přijmout. Zase umře 150, 150 propustí a 300 přijmou.
              Jenže, protože dle JM je smysluplná přítomnost pouze intenzivně opečovávných pacientů a délka pobytu je 10 dní, tak by rychle narostl počet pacientů na intenzivní péči na 3000 a to jsme si tedy moc nepomohli.
              Předpokládám, že je to takto: přijmou pacienta na normální lůžko, za 3 dny se zhorší, jde na intenzivní lůžko a pak buď zemře nebo se vrací k doléčení na normální lůžko.
              Takže pane Mrcasíku, dokážu si již fungování vaší verze pouze s intenzivní péčí představit. Onemocníte, fakt se vám špatně dýchá, nicméně na nějakou léčbu (dle vašeho mínění) to ještě není. Poučená manželka přesně rozpoznává, kdy nastává ta pravá chvíle pro intenzivní péči a volá rychlou. V prázdné nemocnici, kde se zbytečně neválí 84% pacientů vás rychle intubují a protože máte tvrdý kořínek, za 3,3 dny jste mimo nebezpečí. Odpojí Vás od trubiček, vy si sbalíte věci, zavoláte si tágo, jedete domů a tam se sám doléčíte.
              Ano to by matematicky mohlo fungovat. Jestli i po medicínské stránce nevím, nejsem odborník.

              V každém případě doufám vidíte, že se k problému stavím s otevřenou myslí a snaším se přijít věci na kloub.

            2. grg: samozřejmě že matematicky to možné je, to jsem nade všechnu pochybnost prokázal na matematickém modelu s podobnými parametry, kde z množiny „simulantů“ garantovaně nezemřel nikdy nikdo (protože to byl vstupní parametr modelu) – a výsledná procenta přesto vyšla tak, že je Monday chápe jako „více % mrtvých než % nesimulantů což nejde“.

              Monday totiž nechápe základní fakt, že „procenta“ z různých tabulek nemůže porovnávat mezi sebou jako kdyby to byly absolutní hodnoty.

              1. No dobre, a ešte mi vyrátaj, koľko v tom tvojom modeli vychádza priemerná dĺžka hospitalizácie človeka na JIS (JIP) a priemerná dĺžka hospitalizácie simulanta.

                „500 lidí z těch, kteří potřebují JIP, na Xuj zemře,
                500 lidí je vyléčeno a propuštěno z JIP rovnou do civilu,

                1000 nových lidí do nemocnice každý den přibude na JIP

                Konstantně se tedy drží „denní průměr“ 1000 na JIP + 6000 na pozorování.“

                To mi, ak som ešte nezblbol, vychádza na presne 1 deň hospitalizácie na JIP.

                Ešte keby si skúsil tie čísla priohnúť tak, aby to sedelo s mondayovým „Průměrná délka hospitalizace u neintenzivních pacientů je 7 dní, u intenzivních asi 10,4 dne.“. To by ma vážne zaujímalo, ako by sa ti to podarilo…

                Jediné iné vysvetlenie by tu mohlo byť, že niekoľko tisíc simulantov leží v nemocnici trvale, a keďže ich hospitalizácia neskončila, tak sa tá nekonečná dĺžka nepremietla do štatistiky.

                1. Bych to neviděl tak černě, pokud polovinu pacientů zabijí již během intubace, může se v Mrcasíkově vzorovém případě ta druhá část hypochondrů válet ve špitále klidně 2 dny.

                  1. Sem se ted bavil s kolegou, jeho tatik lezi v mistnim spitalu s ledvinovejma kamenama.

                    – cesti dochtori jsou vyrazne ochotnejsi, nez ti nemecti. Vic poradi, casteji prijdou, dokonce jsou ochotni i dat soukromy cislo pro pripad, ze nekdo potrebuje radu pres Vanoce. Nemci si toho velice vazi.
                    – sestry dostanou za celou sluzbu na Covid oddeleni priplatek 2,60 Eura hrubyho, takze se jim to absolutne nevyplati vzhledem k riziku (v Cesku maji mnohonasobne vic za totez, kupodivu) a pokud to jde, tak se na tyto sluzby nehrnou.
                    – nemecky personal se do ockovani nehrne, dokonce nekteri se rovnou nechali slyset, ze si rok pockaj. Takze velkohuba prohlaseni politiku se neschazi s realitou. Zde jsme Nemecko dohnali a dost mozna, ze i konecne predehnali.

      2. Důležitý je výpočet, kolik lidí zemře z počtu testovaných. Přestože testy uvádějí i zcela zdravé lidi (mohou být pozitivní) a úmrtí jsou vykazována nikoliv NA Covid, alébrž S Covid, přesto vychází smrtnost kolem 0,25 – 0,3%. Tedy malá. Pokud se odvážíme přefiltrovat zcela zavádějící čísla pozitivity a úmrtí, vyjde smrtnost ještě o dost nižší. Jedná se opravdu o vražednou chorobu?

        1. @h72
          protože netušíme kolik lidí se tím ne skutečnosti prošlo, tak to klidně může být i méně než oněch 0,3%. Ovšem na druhou stranu na rakovinu denně umírá 70 lidí, což je polovina toho co aktuálně v posledních týdnech na covid a přesto nemám dojem, že by onkologické pacienty mohli utěšovat argumentem, že na to umírá méně lidí než na rýmičku.
          Takže z mého hlediska se můžeme bavit o tom, jestli s opatřeními přejde epidemie za 7 týdnů a bez opatření taky za 7 týdnů, ale zdá se, že pro statisticky významný počet občanů to smrtelná choroba je.

          1. Významná choroba to pro určitý počet nakažených být může … je ale zcela legitimní otázka, nakolik jsou veškerá opatření účinná a hlavně zda ty dopady na zbytek populace hnusně řečeno opravdu stojí za to.
            A nej průser je podle mne u dětí a mládeže, bo zkurvený min rok mládí jim už nikdo nevrátí, k volbám taky ještě nemohou a ty megadluhy spadnou hrb právě jim.
            Je to prostě snaha o minimalizaci rizika na jejich úkor.
            I když mnohé profese jsou taky slušně v prdeli … což se ale opět vrátí ve značné míře těm dětem.

            Když doma vidím jak ratolest denně čumí cca 10h do compu … výuka je normoš podle rozvrhu a k tomu mají úkolů jak nasráno a ty opět musí dělat na tom compu … a co se sportu týče, tak si v tomhle hnusu může tak max obden zaklusat okolo baráku a pokoušet se o nějaké cvičení v garáži …
            Tohle mne sere úplně nejvíc.

            1. Přesně. Máme to doma 2x a to tak milují sport, teď NIC. Zvěrstvo co to zakázalo.

              1. tak tohle neresime.. taky mam doma 2x poter.. udelaji vyuku na pc, vetsinu dnu v tydnu jak se dodela, masti ven a vidim je akorat kdyz maj zizen, hlad, nebo nejakej klasickej uraz..

                1. To jsou tak na základce, ne? Protože na gymplu se k tomu za svítání sedne a skoro do tmy se u toho sedí … a pak dál.
                  Hlavně nadává, že místo normoš výuky ve škole je čumět už třetí měsíc v kuse akorát do compu fakt na hlavu.
                  A jo, lítat někde venku se dá … což je ale z pohledu nějakého smysluplného tréninku dost na hovno.

                  Ségra má dva špunty na prvním stupni a bydlí za Prahou a podobně to praktikují taky … ale to má své velmi úzké limity.

                  1. jo, jasne na prvnim stupni, malej treti, mala v prvni – potreti v karantene..
                    naklada jim silene, pri praci se to proste neda zvladat..
                    takze sem uce normalne rekl, ze se podelala a tohohle se ucastnit nebudu..

            2. To vůbec nezpochybňuju. Ale nemalá část kritiků opatření argumentuje nesmysly, že je to jen neškodná rýmička. No a aktuálně to pro 150 lidí denně neškodná rýmička není.

              1. tak neskodna rymicka muze rict jen blb a ignorant.. je to proste trochu horsi chripka.. neni to ebola.. a opatreni jsou tak silene nesmyslny, ze by se za to strujci meli veset na lampy..

                1. Přesně.

                2. Lh: „neškodná rýmička“ a „chřipečka“ netvrdí nikdo (no dobře, je tu ktosicelkominý), kdo je proti nesmyslné šikaně. To je strawman sráčů a podobných šmejdů, kteří se tak snadno vymezují proti lidem, kteří jsou jim nepohodlní.

                  A ano, opatření jsou nesmyslná, v diskusi níže jsem dal odkaz na článek, který popisuje metody, které se v padesátkách využívaly pro vynucení falešných přiznání ze zajatých vojáků. Nesmyslnost opatření patří k jedním z nich.

                  1. fatdwi
                    13.1.2021 v 14:48

                    V zásadě to je neškodná čínská komunistická rýmečka. Dělal někdy někdo nějaký vlny, nebo dokonc manévry, kvůlivá běžnejm rýmečkám a jinejm chřipečkám? Navopak si z toho hromada populace dělala prdel a bylo jim to naprosto někde, někde úplně na okraji zájmu, anžto zhruba tak se tím drtivá většina lidí znepokojovala.

                    Je-li jednoznačně prokázaný, že tady žluťákova rejma je srovnatelná s jinejma rýmama a chřipkama, tak by se měla zhruba stejným způsobem krčit na okraji zájmu, anžto se drtivá většina lidí nemá důvod znepokojovat.

                    1. No nevím, jestliže něco zvedne denní úmrtnost v populaci o 50%, tak to neberu jako chřipečku nebo dokonce rýmečku.

                    2. A nechceš už přestat? Už je to jen trapný.

                3. Ne ebola to vskutku není. Ebola se totiž nešíří vzduchem (2014 Ebola Virus Disease (EVD) outbreak in West Africa). Kdyby taková sračka, jako ebola byla coronavirem, tak tady teď probíhá to, co známe z filmů. Jinými slovy, kdyby to byla ebola, nemusely by být takové opatření. Stačilo by trasování, koho ten pacient v poslední době volízl nebo vošukal.

                  1. Esli ebola zmutuje a stane se přenositelnou vzduchem, tak to bude jak v těch filmech, to budou bagry vopravdu uklízet mrtvoly rovnou z ulic.

                    Jenže takovej scénář tydle zkurvený režimy plný různejch estébáků a jinejch špín vydrží tak asi tři dny, než sletí na držku, protože ti mají scénáře akorát na rozkrádačky, ne na opravdu nouzový situace.

                    1. Naštěstí k tomu nemůže dojít. Spíš může dojít k tomu, že zmutuje nějaký coronavirus tak, že lidský organismus nebude schopen se mu bránit.

                  2. Jakože nemá křidýlka, které by ji umožnily létat vzduchem? To nemá. Kapénkovou infekcí se šířit může, jen to je komplikovanější.
                    Opatření by byla ještě přísnější, ty bys řval jako první, hrdino. Protože to jednoduše ohrožuje na životě nejen staříky, které potřebuje každý evropský potentát v nejbližších volbách, ale kohokoliv.

                    1. Nezlobte se na mne, ale u eboly jde o to, kde se virus množí, stejně tak byste mohl předpokládat, že se HIV, hepatitida C a herpes může šířit kapénkovou infekcí. Což je asi blbost ne?

            3. Hans-Paul: je to tak, kvůli cca 150 mrtvých „s covidem“ o průměrném věku 70+ se ničí životy hromady dalších. Reálně tedy „na covid“ umře ještě méně lidí, než se tvrdí, to pochopitelně různým sráčům a zmrdům (dle toho, jestli jsou jen hloupí a vyděšení nebo cíleně manipulují) nebrání neustále omílat lži o tom, že je to „na covid“.

              Jinak mám v okolí prvňáčka, to je teprve radost, učit se číst, psát a počítat online, bez návyků, bez toho, že by měli vazby na své spolužáky… Svinstvo obrovské, aspoň, že teď do školy můžou.

              Současně mám taky „osmičku“ – ten letošní rok jim nikdo nevrátí, učitelé na to zhusta z vysoka serou (zadávání úkolů po mailu opravdu nenahradí výuku ve třídě), příští rok to nemají šanci za první pololetí dohnat. Bude obrovský rozdíl na přijímačkách mezi těmi, kteří měli štěstí na těch pár učitelů, kteří to dělají poctivě a těmi, kteří to štěstí nemají.

              K tomu ovšem ten nekonečný PES bude ničit životy lidí ještě dál, prakticky bude stačit stále provádět testování a nikdy se to pod 3 nedostane – místo dospělých se pojedou děti a při dostatečném počtu testů se podaří vyrobit dost nemocných i v létě. Hlupci co toto nechápou budou neustále kvičet něco o „rekordním počtu nakažených“, ač v reálu se pouze jedná o „rekordní počet provedených testů“, protože podíl pozitivních na počtu provedených je stále cca stejný. Nejhorší na tom je, že toto nejsou žádné konspirační teorie a fake news, ale přímo snadno dostupná vládní data…

              1. Testy se asi nezastaví, třeba ve 4. stupni podle nového návrhu musí být při poskytování ubytovacích služeb při checkinu dodán test ne starší než 48 hodin. Takže kdo se od neděle odpoledne ubytuje (třeba na horách), musí si v pátek večer (ne dřív, protože by byl test starší a o víkendu asi dost testovacích míst nejede) udělat test.

                Totální debilovina.

                1. rovik: rozhodně se nezastaví, tím by se mohlo ukázat, že je málo nakažených – naopak čím víc testovaných, tím víc nakažených, jen počkejte na ty nové rekordy, až se v únoru opatření jakože uvolní. Těch, kteří si myslí, že odjedou na hory, ale neodjedou a současně vylepší panikářskou statistiku bude hromada. A v létě, až nás stejně jako loni covid opustí se prostě bude testovat dál, protože to by bylo, aby se mezi dětmi a v té spoustě otestovaných nenašlo dost na udržení alespoň třetího buzeračního stupně.

                  Do toho ještě promluví spolupráce (ať už dobrovolná nebo vynucená) mezi zeměmi, protože ten paskvilní čokl, co ho připravila naše vláda selže ve chvíli, kdy stejná pravidla nebudou vyžadovat např. v Rakousku. Nebo naopak už dobře ví, že ani tam nebude lépe a šikana se bude stupňovat, očkování-neočkování.

                  Pochopitelně logika, že v pátek zjistím, že nejedu na dovolenou je úžasná, to se bude lidem taky „líbit“. Tady taky myslím, že spousta lidí prohlédne. Stále bude velká část těch, kteří naopak přitvrdí, protože nasraní neúspěšní dovolenkáři budou okamžitě očerněni jako nezodpovědná hovada, co chtěla nakazit hromady důchodců ve Špindlu, ten potenciál je tam obrovský.

                  Rozhodně to bude zajímavé.

                  1. Na udrzeni 3. stupne staci skoro cokoli, ostatne PES ani nepocita s tim, ze by nekdy spadl na jednicku. Co jsem tak na to koukal, tak i uplne zdrave lidstvo je alespon ve dvojce, protoze testy maji nejakou falesnou indikaci, atd.

                    1. Sysop: přesně tak, náhoda to nebude. Soudruzi vlastně oficiálně přiznali, že nás hodlají šikanovat už napořád. Něco jako když to minulí komanči rozbalili naplno s tím, že s nějakou svobodou nikdo počítat nemůže. Jen tady se místo plotu kolem hranic buduje hranice digitální.

                    2. Vcera se s kolegama bavime, ze Nemci chteji zavadet skutecne hlidani podle mobilu (nejen nejakou dobrovolnou appku pro nCOV-19), aby se jim lip hlidalo tech 15 km od baraku a ted, kdyz otevru ruzny nemecky weby, hned na mne vyskakuji reklamy na trvanlivy konzervy :-D. To jsem za cely dva roky, co tu jsem, nevidel. A zadnej Kaufland, pekne vojenske baleni :-)

                    3. Hranica nieje korzo!
                      Přemýšlím, jak to ten pan spisovatel Jirásko mohl vědět, když vkládal slova do úst kněžně Libuši. Ta o tom, jak se bude sláva této země hvězd dotýkat.
                      Při každým větším průseru si na to vzpomenu.

                    4. Jo, za husitů se nás Evropa bála a už je to tady zase!

                      (Jinak si myslím, že kdybychom snížili testování, nebo začali testovat nějaký zapadlý lid lesních samot a každý den všechny důchoďáky, tak ta čísla budou hned hezčí a bestinkovid!)

                2. Uy vidim, jak mlada Vomackova, co pronajima luftakum chalupu po babce, bude chtit nejakej test :-). Kdyz jedu pres Sumavu, tak u tech starejch chalup je 2-6 aut s cizima znackama… Jasne, kazdej vikend prijede rodina z cely republiky a naprosto vsichni navic maj auta z druhy ruky s puvodni RZ…

              2. Já vidím jedinou šanci … a to je to očkování.
                Ale trochu jinak, než se to hlásá.
                Prostě až ta monstrakce skončí, spočítá se kolik to stálo, jak to zablokovalo celý zdravotnický systém, k tomu se připočte, že v dalším kole už by to chtělo očkovat i mláďata (do toho roku se ty vakcíny otestují, o to bych se nebál) a že s tím na jak dlouho to očkování je účinné (tvrdí se 1-1,5 roku), se můžou s posledním očkovaným vyfotit, dát si šáňo, rozdat metály, tak na týden dva si hodit na stůl a … a pak mohou začít komplet znova …

                Tudy cesta fakt nevede a kdo tvrdí že ano, tak buď lže, nebo je debil.

                Bude to jak chřipka … očkování dobrovolné, u části rizikových (zejm seniorů) zadara, ostatní a své a bude.
                Holt si musíme zvyknout. Nebude to v dějinách poprvé.

                1. Jo, pokud by ta účinnost byla aspoň 10 let jako u tetanu, to by byla jiná. Ale takhle … bez šance.

                  1. U chřipky je účinnost pokud vím asi tak rok (a účinná je jen pokud autor vakcíny správně vyvěští které kmeny chřipky ten rok přijdou)

                    1. Covid prej nemutuje zdaleka tolik, jako ta chřipka. Takže je šance, že ta vakcína bude pár let fungovat. Doufejme. Ale ta zatím uváděná účinnost je/byla by pro plošné očkování konečná.

                    2. Covid už má přes 20tis. mutací. Jde o to, aby mutace nebyla tak zásadní, že by se to stalo samostatným kmenem. Nejhorší je, když to přeskočí na jiný živočišný druh a pak zpět. Pokud by to bylo na něco s rychlým metabolismem (hlodavci, kožešinová zvířata), tak to pak může být nehezký fičák.
                      Ohledně vakcíny stačí, aby mutace vytvářela dostatečně jiný spike protein a celou várku vakcíny můžeš prohnat spalovnou. Možná pak povolí změnu očkovací látky bez velkých testů, protože vlastně složení roztoku až na mRNA bude stejné.

                2. Hans-Paul: jenže v té době už bude ekonomika totálně dojebaná a vládní čokl nám ukradne další rok života. Ickeho všechny socky sundaly za to, že tvrdil, že smyslem covidu je nastolení totality, povinné očkování a instalace závislosti na státu skrze nepodmíněný příjem. Jeden by si myslel, že pokud to není pravda, tak takové bláboly přece nemůžou nikomu vadit a ejhle. Uvidíme. Možná budeme proti covidu bojovat dalších 40 let jako jsme 40 let bojovali proti imperialismu. To taky stálo obrovské peníze, zotročilo to celou zem a přesto se nic nestalo, jelo to dál.

                  Tedy otázkou je, na co si vlastně budeme muset zvyknout. Na covid, totalitu nebo covid v totalitě?

                  1. Za mne covid jako prostě jednu z nemocí, co tu s námi jsou a budou. Ony ještě beztak časem další přibydou a jiné zase prakticky vymizí.
                    Na ten váš „bonus“ bych si zvykal tedy kua nerad.

                    S tím co píšete výše celkem souhlas, ale prostě mám neblahý pocit, že to hodně našich spoluobčanů dojde nejdřív za ten rok …
                    A některým vůbec.

                    1. Hans-Paul: to tvrdím už od jara, že je to více-méně chřipka (původem) a tedy to nepůjde nijak vymýtit, stejně jako se nepovedlo vymýtit „obyč“ chřipku. Takže v tomto souhlas. A Blatný a dokonce ani Babiš nejsou takoví idioti, aby si mysleli něco jiného (to jen nakukali běžným blbečkům během posledního půl roku, aby dali naději, že se to vyřeší vakcínou).

                      Prostě to tu s námi bude a k čemu to soudruzi zneužijí se teprve uvidí, zatím se rýsují jen náznaky (nekonečný čokl). Jestli to lidem dojde až za rok, tak to bude asi jako když některým došlo až po vítězném únoru, o co že těm bolševikům šlo… Tedy pozdě.

                    2. No, s tím Únorem je to hezká analogie. Ale je potřeba si položit otázku, co se s tím tehdy dalo dělat. Opravdu a reálně.

                      No, uvidíme po volbách …

                    3. Za Unorem tehdy stal Kreml. Ale kdo za tim stoji dnes? Nejaka lobby? Nebo se jen vezeme s EU, ktera se pred nekym klepe?

                      Nejak se mi nechce verit, ze tenhle chaos je ryze stochasticka vec.

                    4. Hans-Paul: právě, že nic. Nemyslím si, že za tehdejší situace s tím šlo něco dělat. Komanči lhali jak když tiskne, opozice nedokázala vůbec nijak adekvátně reagovat a společnost byla po válce zdecimovaná a vystrašená, hlavní bylo, aby žádná další válka nebyla.

                      Když se začlo krást, pardon znárodňovat, tak okrádaní byli v menšině a nemohli nic. Podobně jako dnes, pokud máte nepohodlné názory, tak Vás prostě vypnou, očerní, zdiskreditují. A protože lidí s mozkem je vždycky míň než těch bez něj, tak lze celé skupiny lidí zlikvidovat jen pomocí snadných hesel – to jsou ti nezodpovědní sobci! To jsou vrazi starých a nemocných! Kdo je s nimi, je proti slušným lidem!

                      Takhle Hitler zlikvidoval miliony Židů, komanči už v tom jen pokračovali, akorát cílová skupiny byla jiná. Dnes se dělá to stejné, nakonec na shodných principech stojí velká část reklamy, tj. stejné principy lze využít i pro „mírové“ účely.

          2. monday: Vy jste fakt komik. „Na rakovinu“ umírá méně než „S covidem“, nikoliv „na covid“. Ale chápu, že kdyby skutečně bylo „na covid“, tak už byste nemohl šířit ty sráčské teorie o tom, že je jich 2x tolik než na raka.

            Já vím, moje chyba, že to krmím, ale ty Vaše očividné lži a manipulace jsou tak stupidní, že to prostě člověku nedá a přestože už se hlídám víc než pan Mrcasik, tak holt občas ujedu. Tímto se omlouvám ostatním a slibuji, že se zlepším.

            1. No tak se fatdwi nehlídej. Napiš kolik lidí v bezkovidové době umírá v průměru denně na rakovinu a porovnej to s aktuální denními počty mrtvých na covid/s covidem, jak je libo.
              Doufám, že pak nebudu muset zahájit debatu na téma, co znamená slovo aktuální.
              Pokud místo nadávek použiješ čísla, nejlíp tak přeci ukážeš, jakej je monday debil.
              No a abychom si ušetřili debatu na téma na covid/s covidem, rovnou zajdi na stránky statistiků a porovnej úmrtnost za jednotlivé týdny v posledních pěti letech od kw 40.
              Ale upřímně, oba víme, že tvoje schopnost argumentovat jinak než nadávkami, se limitně blíží nule.

            2. Omlouvám se za tykání, přehlédl jsem vykání.

          3. Průměrný věk dožití u nás je tuším 78 let. Dnes ty lidi ohrožuje covid. Za dalších deset let průměrný věk dožití stoupne ještě o dva tři roky. A pak už třeba může vyšší úmrtnost způsobovat i banální rýma. Jak na to bude společnost reagovat?

            Vždycky přece umírají hlavně její nejstarší členové. Čím křehčí budou, tím budou i banálnější příčiny smrti. Když umírali lidé před dvaceti třiceti lety, museli být už hodně nemocní. Po dění posledního roku bych se nedivil, kdyby za deset let musel člověk s rýmou být zavřený doma, aby neumřel jiný, starý a superkřehký člověk.

            A vy když se budete chovat jako dřív, tak vás stigmatizují, udělají z vás vraha starých lidí. Jako už teď z vás dělají vraha, když nenosíte roušku.

            – MUDr. Lukáš Pollert, „Covid je jen taková předehra“, Echo 13.1.2021

            1. Jan Mrcasik: Tak to bych zrovna do Pollerta neřekl, mě tím tedy příjemně překvapil. Nečekám ale, že by třeba dostal prostor na Nově či Primě v hlavním vysílacím čase, ten mají, vypadá to, předplacen Kubek s Hořejším…:-(

              1. To já zase právě do něj jo a příjemně mne nepřekvapil, od něj bych něco podobného čekal.
                On má tyhle názory prakticky od samého počátku.
                Byl vždycky svůj, ale vždycky frajer.

            2. Však to tu tvrdím dlouhodobě, že je to jen politický problém.

            3. Bez obav. Jakmile Covid vyvane, tak tu přece máme ty hrozné rhinoviry. Ty se teď netestují, protože způsují jen rýmičku, ale s trochou úsilí se z nich dá udělat další pandemie … navíc na ně neexistuje lék ani vakcína, takže lockdown navždy.

            4. Přesně. Starý lidi zkrátka umřou a zdravotní péče o ně přitom stojí největší balík. K čemu nám je věk dožití 78 let, akorát to rujnuje veřejný rozpočet. Od 65 let by neměl být nárok na zdravotní péči zdarma. Na co vyhazovat prachy na někoho úplně neperspektivního. Kdo má dobrý kořínek, ten se dožije vysokého věku i tak a kdo sral na životosprávu a chce tu ještě pobejt, ať si to řeší za svý. No ni?

    1. A budeme mít zase žluté šesticípé hvězdy. Nicht to park, nicht to hospota, nicht to basen, nicht to tramfaj für impfungen.

      1. Začínám být mírným optimistou. Nějaký ampule do Banánistánu asi dorazej, ale nejednou se zjistilo, že nemají jehly, takže zase bude vítání Ruslana z Číny. A aby toho nebylo málo, voni se jim ty vohnouti moc vopíchat nechtějí…

        https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-covid-jehly-zdravotnicky-material-nedostatek-cina.A210112_082339_domaci_baky

        https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/domovy-pro-seniory-ockovani-covid-zlinsky-kraj-koronavirus.A210112_588922_zlin-zpravy_ras

        1. Zajímavé … nejdřív jsem si říkal, že tahle vláda dokáže zkurvit prostě úplně všechno. Pak jsem přečetl, jak zase bude Hami díky nouzáku objednávat napřímo z Číny … no, přestávám se té jeho blondýně divit, léta běží a tohle vypadá na o dost větší jistotu než nějaký sexy mozek:-).

          1. To je fakt už neskutečnej humus:

            https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$firma?jenPlatne=PLATNE&polozek=50&typHledani=STARTS_WITH&nazev=Perfect+Distribution

            Celé to patří Agelu resp. Chrenkovi, ale co vovce to zblajznou. Bureš a spol. se musej plácat po večerech s těma mafiánama do kolen.

        2. Brnenska Chirana, ktera drive vyrabela jehly v dostatecnem mnozstvi, je uz nastesti rozkradena, takze vse muze frcet podle planu.

      2. Btw, ty hvezdy je potreba udelat peti, nebo sedmicipe. Na tech sesticipych ma postavene PR jakesi nabozenstvi.

        1. sedmi. S pěticípou bys vypadal jak šerif trampské osady :)

          1. No tak ony ty šerifské hvězdy byly (jsou) pěti, šesti i sedmícípé. Dokonce i osmi.

            https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91CA7hp7ZIL._RI_.jpg

    2. Kdyby první … dostat se pod 3 skoro nejde. 2 je zázrak, 1 už je utopie.

      Viz. https://www.vse.cz/wp-content/uploads/PES_analyza.pdf

      „… je proto při současném způsobu výpočtu indexu rizika „snadné“
      sestoupit např. ze stupně 5 na stupeň 4 či na stupeň 3, ale „velmi obtížné“ je sestoupit ještě dále.
      Pokles do stupně opatření č. 1 je pak matematicky téměř nemožný.“

      1. Řešením toho zkurveného čokla jsou pouze volby, které to těm třem grupám zmrdů doufejme zatrhnou.
        Pokud bolševici potáhnou definitivně do hajzlu, tak to bude aspoň taková malá náplast, a kdyby s sebou vzali i socánky, tak bych to už skoro bral jako alespoň nějakou citelnou kompenzaci.

        1. A k tomu je právě ta dopisní kampaň 26.1.

          Jednak aby se strany zalekli – a jednak aby si odesialtelé dopisů sami uvědomili, že je nutné volit anti-Lockdownové strany bez ohledu na to, kdo zbývá na výběr.

          1. Strany se zaleknou až budou mít pocit, že těch nasraných je výrazně víc, než těch vyděšených … a tento pocit bohužel nemám ani já. Takže čistě z hlediska útoku na řadového voliče se jim tak nějak ani nedivím. A zkusit to přes odvahu, vize a schopnost přesvědčit veřejnost … kua, zažil jsem to vůbec někdy u nějakého našeho politika? Snad trochu kdysi v devadesátkách to trio HKZ, i když to byla do značné míry iluze. Ale aspoň chvíli fungovala.

            Navíc se přiznám, že tentokrát bych celkem rád volil někoho, kdo má aspoň trochu reálnou šanci se do té PS dostat … jako věrný volič Svobodných o tom něco vím:-) … a nebyl přitom totální Okamura. Ten se mi v poslední době jeví asi nejlíp, u něj je ale problém, že za sesli ve vládě by byl ochoten zapomenou na všechno a všechny a odhlasovat Bábovi i fúzi ČR s Agrofertem.

            1. Hans-Paul: do mého blízkého okolí dorazilo očkování.
              – je „dobrovolné“, ale vzkaz vedení je jasný – neopícháš se, poletíš
              – po jeho aplikaci se nic nezmění – dále pojedou roušky a dále mohou být infekční – vyvstávají otázky, proč se tedy vůbec musí očkovat?
              – objevují se obavy o vedlejší účinky, ve spojení s předchozími body se začínají objevovat otázky, jestli to náhodou není celé podvod

              Cca před měsícem:
              – covid není chřipka a je to nebezpečná nemoc
              – už aby tady byla vakcína, ta nás zachrání

              Otázky, které si dnes kladou jsou identické s těmi, které jsem pokládal před měsícem já, ale tehdy byly reakce jako výše. Dnes se tedy střetla blažená nevědomost a „denial“ s očkovací realitou a minimálně některým se rozsvítilo. Jasně, že nemálo bude i těch typu Challenger, kteří naopak své opíchání dokonale zracionalizují. Ale těch, kterým se to nelíbí taky nebude málo. Současně je otázkou, jak se bude establishmentu dařit cenzura a potlační „fake news“ o vedlejších účincích a především pak o smysluplnosti („očkovala se a nakazila svou ubohou maminku“ apod.) a účinnosti („očkovaný zemřel na covid“).

              Samozřejmě, zatím propaganda vede, ale jak stoupá nespokojenost s opatřeními, tak jejich ponechání i po naočkování plus výše uvedené potenciální problémy mohou být silnou kartou. Stačí, aby se to stalo někomu mediálně profláklému. Bude to ještě zajímavé a jsem sám zvědav, jak moc se poměr „vyděšený vs. nasraný“ bude měnit.

              1. Dneska jsem cestou do prace poslouchal Seehofera, kterej celkem bez obalu rekl, ze ockovani je sice nutny, nicmene nikdo ani nevi, jaky vliv, za jak dlouho a na jak dlouho to na pandemii bude mit. Proste se s tim nesral a rekl, ze vime proste hovno, nicmene nic lepsiho zatim nemame a pokud to ani nezkusime, budeme vedet hovno uplny.

                Je celkem pekny, ze alespon nekteri voleni lidi mluvi otevrene.

                1. Sysop: jak může něco, o čem nevíme, jestli k něčemu bude, být „nutné“?

                  To je jako ti ekologisti, „musíme“ zaříznout ekonomiku, auta, zpátky na stromy, ale nevíme, kdy to pomůže a jestli vůbec, akorát to teda „musíme udělat“ a pak „doufat, že to naše děti pocítí“.

                  No „naše děti“ to pocítí zcela jistě, akorát ne v oblasti klimatu, ale v těch všech ostatních, které se života bezprostředně týkají. Stejné to může být s vakcínou, lze se nenaočkovat, ale nelze se „odočkovat“. Za mě jednoznačně stále trvá, že to tedy „nutné“ rozhodně není a je to čistě na rozhodnutí lidí, zda riziko nemoci převažuje rizika z neznámé vakcíny.

                  S ohledem na smrtnost covidu si nemyslím, že to musíme zkoušet, klidně to může jet dál a konat můžeme až když budeme vědět víc (tedy minimálně za mě po 12 měsících klinických testů, ne po 3 jako teď).

                  KDYBY tady umírali tisíce lidí denně na ulicích (situace á la mor), tak podobné „musíme udělat cokoliv, jestli bude problém, tak přinejhorším ty lidi stejně umřou na něco jiného“ dává smysl, ale u něčeho se smrtností na úrovni chřipky?

                  1. Vsak problemem neni nemoc samotna, ale ty regulace. Tady v Germanii se politici predhaneji v opatrenich, ve finale z toho nasrani Nemci uz maji prdel. Pritom kazdej tusi, ze ten prooser proste prijde, jen pozdeji.

                    Napriklad, ve fabrice, v souladu s predpisy hyeniku, zavreli kantynu, respektive nejede kuchyne, nejedou obedy. No, takze lidi si jdou do fronty do nejake blizke restaurace, kde nelze sedet, ale lze zradlo dostat do polystyrenu a odnest s sebou. No, a protoze na pracovisti se zrat nesmi, tak s tim pak jdou do jidelny vedle kantyny, kde se normalne jinak obedva. Cili, zere se uplne stejne, ale zase je vetsi sance neco chytit v tech hospodskejch frontach. To nevymyslis.

                    1. Sysop: a očkování ty regulace nějak ovlivní? Nebo proč je teda „nutné“?

                      A ano, právě tyhle debilní a nesmyslné zákazy jsou jedním z průvodních jevů kovidiotství od samotného začátku. Do vedlejší diskuse jsem dával odkaz na systém, ve kterém ale dávají skvělý smysl (v padesátkách to dali dohromady Číňani pro vynucení falešných přiznání z amerických zajatců). Podobně, jako volební program ČSSD svého času vypadal jak kopie volebního programu NSDAP, tohle vypadá přesně jako systém, jaký je teď na nás aplikován:
                      https://www.citarny.cz/knihy-lide/vzdelavani-a-souvislosti/souvislosti/bidermanova-tabulka-donucovani

                    2. fatdvi: z toho až mrazí. Možná tam ještě chybí něco jako „samoregulace davu“. Systém je již nastaven, strach nastolen, jedinci se budou vzájemně kontrolovat a udávat v Systému sami.

                    3. Brundibar: řekl bych, že u válečných zajatců toto není potřeba řešit a tak se tím soudruzi nezabývali. Ale je prakticky jisté, že se tím zabývali jiní pro jiné účely…

                    4. V tom Nemci zatim nemaji jasno, jestli ockovani neco ovlivni, nebo ne. Oni se docela probrali z letargie a zacali sosat vsude mozne informace mimo ofiko zdroje. Ti chytrejsi umi anglicky, nebo na nejakej web postvou prekladac. No a paxe mohutne diskutuje, co kdo kde nasel a co s tim. Vtip je v tom, ze vlada rika, ze se to musi, ale nikdo nechape, co se jako stane, kdyz se na ockovani vysere (naprosta vetsina Nemcu rika, ze chce stat „am Ende der Schlange“, takze ockovani tu nikdo moc nezere, ba dokonce by brali radeji Sputnik, protoze prej ted ma slusny vysledky. Vlada rekla, ze segregace naroda podle ockovani je nepripustna. Takze ted se v tom prase vyznej, proc se ockovat musi, kdyz bicovat se nema. Ja proste nevim.

                    5. Sysop: tak to dopadá, když politici nejdřív prošustrují miliardy a zinkasují provize a až pak řeší, jak národu zdůvodnit, že „se to musí“, protože smlouvy jsou podepsané, výrobci vakcín jedou na plné obrátky a vyhodit to jen tak do stoupy nelze…

                      Uvidíme, co z toho vyleze, začínají se objevovat první reporty o problémech vakcinovaných, všechno je to sice poněkud neučesané a kdo ví, jestli autentické, ale plně cenzurovat to nejde. Co je zvláštní, tak u nás jeden z prvních článků je na lžidnesu o mrtvém doktorovi z Floridy. Takže buď už má Mára nějaký plán, jak z toho Babiše vysekat (zachránce národa, který obviní experty z nařízení povinnosti očkovat a on to zruší, protože jde přece jako vo to zdraví, že jo – tím by současně vyřešil svou vlastní neschopnost to zařídit dostatečně rychle pro všechny) nebo je to jen vějička, kde se slavně na konci ledna bude týden omílat zpráva, že se ukázalo, že za to vakcína nemohla.

                      Každopádně kvituji s velkým povděkem, že ses vykašlal na podnikání a šel otročit za mrzký peníze na německého kapitalistu a tím pádem tady máme Matu Hariho s aktuálními informacemi o náladě v německé společnosti:-)

                    6. Zrovna jsme se tu bavili o financovani nemocnic. Velky spitaly jedou samozrejme na zisk, takze tam se pomalu boji vejit i postak, aby ho hned neoperovali. A maly spitaly, kde je vztricnejsi pristup k pacosum, se kolibaji nad propasti. Pry co dva roky se tady pretrasa mistni spital (prdel pod 10000 obyvatel), kterej ma rocne ztratu cca meloun ojro. Zavreni je stale aktualni tema. Tak jsem jim vylicil, ze neco takoveho jsme u nas za bolsevika nemeli, ale uz jsme se k tomu dopracovali take, viz treba susickej spital.

                      Hele, oni meli docela dost informaci o tom, jak to fungovalo v NDR ve zdravotnictvi a pry nemalo zapadaku si tam jezdilo na operace, protoze to byl lepsi a spolehlivejsi servis. Pokud byly potreba nejaky extra medikamenty, zapadak si je prismykal. Zrejme zlata konjunkce zapadnich leciv a vychodniho pristupu.

                    7. Žádný zdravotnický model není dokonalý. Bolševík neměl na valuty na léky a přístroje, tak to doháněl lidma, kteří byli levní. To do jisté míry vydrželo dodnes, s tím, že na ty přístroje už je a doktoři dostali svoje hračky, díky čemuž jsou leccos ochotni přehlédnout. Kdo si hraje, nezlobí.

                    8. Kolegyne tatik byl Kontaktperson behem vanoc, kuriozni je, ze ten kontakt mel v cekarne u zubare. Proste mu zavolali z hyeny, ze mel kontakt s nakazenym v cekarne. A ze do karanteny.

                      – za dva dny volal uplne jinej clovek a zase znovu od zacatku vyzvidal celou story plus chtel mail
                      – mailem prisel mnohostrankovy formular, do ktereho musi kazdy den vyplnit, jak se citi. Na otazku, jak to resi 80leti bez PC a telefonu, bylo na druhe strane aparatu ticho
                      – musel na test, na kterem ale pry odpadl carovy kod ze zkumavky, takze musel dalsi den znovu. A pak musel po tydnu jeste jednou. Takze ve finale trikrat.
                      – behem karanteny ho celkem trikrat kontrolovali, jestli je opravdu doma

                      Cili, nic nechytil, nic neroznasel, jen byl u zubare.

                    9. Velký bratr tě vidí…
                      Na tohle fakt čekali IT šmírovači a ouředníci jak na smilování.

              2. Buď v klidu. Ono samozřejmě nikdy nevyjde najevo, že to svinstvo něco způsobuje. O tom se nebude smět psát.

        2. To je pravda, ale co místo těchto zmrdů? To snad nemá ani řešení…

        3. To mi nepřipadá moc vtipný.

  2. Nevíte někdo, co je saunový ceremoniál? To musí být solidní matroš co tam hulej :-)

    Uvnitř platí maximální kapacita dvou lidí na patnáct metrů čtverečních. U saun uvádí tabulka následující: „omezení počtu osob (dvě osoby na 15 metrů čtverečních provozní plochy), saunové ceremoniály povoleny (tři metry kubické na osobu, min. 80 stupňů Celsia). Parní sauny zakázány. Minimální teplota ostatních saun 75 stupňů Celsia. Bez krystalického ochlazení a ledových studen“.
    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-pes-tabulka-opatreni-vlada-pet-stupnu-hospody.A210107_150552_domaci_lre

    1. U hodne malych saun pak dovnitr mohou jen 3/4 cloveka.

      1. No a co? Prostě vystrčíte nohu ze dveří.
        Kurva, dyť jde o lidské životy, ne?!

        1. Tak jasne, ze clovek k tomu musi pristupovat seriozne. Jeden muze bejt rad, ze to nezavreli cely, kdyz je hned vedle materska skola a venku chodej pani s kocarkama. Ti hnusni podnikavci myslej jen na kseft!

  3. Už jsem to našel, to je bizár…

    http://www.wellnesslife.cz/saunove-ceremonialy/

    1. Ja se na to nepodivam, mam to blokly, ze prej pornografie :-)

      1. V saunových komplexech je to zcela běžná věc a porno to bohužel není, párkrát jsem byl donucen k účasti … mně to spíš přišlo jako fest otrava. Ale lidí bylo vždy dost, takže pro někoho to asi zábava je.

        1. V roce ’90 jsem sel s jednou buchtou do kina a pred filmem na te forbine nejaka holka udelala striptyz, v ramci programu. Faktem je, ze to bylo o neco lepci, nez sedet v saune a cucet na typka mavajiciho rucnikem.

  4. Jsem laik, ale je toto mozne? Tak devastujici nasledek po ockovani covid? To je to „zanedbatelne promile“ vedlejsich ucinku, co muzeme mit doma, nebo je to dobre hrane.

    https://mobile.facebook.com/100021818644998/posts/900291600708120/?_rdc=1&_rdr&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2F100021818644998%2Fposts%2F900291600708120%2F

    1. V USA bylo naočkováno skoro 10 milionů lidí, takže pokud je tam nějaký vedlejší účinek co se projeví s pravděpodobností 1 : 100000 tak se dá čekat, že zhruba 100 lidí to už potkalo nebo brzy potká.
      Celosvětově víc, ale třeba v Číně nebude mít jejich vakcína vedlejší účinky naprosto žádné, protože cenzura.

      Co se toho videa týká, tak tipuju, že bez ohledu na to jestli je to skutečné nebo hrané, facebook to nebude zjišťovat a prostě ho smaže a dotyčného uživatele zabanuje za „šíření dezinformací“.

      1. Nějaké možné vedlejší účinky má cokoli, od placeba až po únětickou 10:-). S tím se prostě musí počítat a u rizikových skupin je/bude furt ta vakcína tou lepší volbou.
        U nerizikových je situace samozřejmě zcela jiná, tam by to mělo být na každém soudruhovi a jsem si jist, že nejpozději za pár let všem dojde, že tudy cesta nevede. Do té doby to holt bude jak za bolševika. Vlastně horší, tehdy mohl do té hospy opravdu každý. I bez „knížky“. Dokonce i nepřítel lidu, pokud zrovna neseděl.
        A mám pocit, že nějakou dobu budu se slzou v oku vzpomínat, jak jsme aspoň na ten Balt a do Tater směli.

      2. Placebo, že má vedlejší účinky?

        1. Psychické? Možno nejaká zriedkavá alergická reakcia na zložky placeba?
          A u mňa na 100% krvou podliate oči keď začujem tú jeblú odrhovačku od kapely Placebo.

        2. servisdok: jasně, že má, psychické. U Pfizeru reportovalo v jedné studii „vážné potíže“ (severe adverse events) 0.4% očkovaných a 0.3% v kontrolní skupině (kterým se píchlo placebo) a ve druhé 0.8 a 0.6%.

          1. I u píchnutí placeba dochází k bodnutí jehlou. Pokud se trefí jehla do nějakého nervu a podráždí ho, tak i to placebo může způsobit „vážné potíže“.

            1. rovik: v takovém případě (při četnosti problémů) lze s klidem říci, že „vážné potíže“ jsou primárně následkem píchnutí, nikoliv následkem vakcíny. Bod pro Pfizer.

          2. Tak hlavně problém bude ten, že za placebo se nepovažuje injekce s čistou vodou nebo fyzákem, ale injekce, ve které není primární účinná látka. Už to tu někde v diskuzi zaznělo, ale u vakcinačních studií se v placebu podával koktejl adjuvans + konzervantů atd., jen ten hlavní toxin/patogen chyběl, takže nežádoucí reakce na adjuvans vznikaly i u placebantů.
            Pod adjuvans si můžete představit třeba hydroxid hlinitý, skvalen, různé lipidové emulze..

            1. Pokud má vakcína i relativně nové (a tudíž asi i nedostatečně vyzkoušené) adjuvans, které bude působit problémy, tak se to tímhle „skoro-placebem“ nezjistí.

            2. To je dobrá připomínka – pokud ta injekce byla to stejné, jen bez účinné látky, tak je klidně možné, že 75% všech problémů je způsobeno právě adjuvanty. Resp. u naočkovaných jen čtvrtina závažných potíží plynula ze samotné dávky a zbytek byl stejně jako u kontrolné skupiny reakcí na adjuvanty.

              Ale taky to může být náhoda, ze dvou studií, kde ten poměr vyšel stejně nelze vyvozovat nic moc zásadního ohledně kauzality.

              1. Ale no taaaakkkk fatdwi – hádam tu nebudeme šíriť hlúposti o škodlivosti prídavných látok (adjuvantov – či jak sa to skloňuje) vo vakcínach. Nie sme predsa nejaký hnusný pľuhavý anti-vaxeri. DOBRE – koniec irónie.
                Myslím, že tých štúdii, kde by sa dali sledovať podobné zhody náhod medzi placebo a non-placebo skupina bude asi dostatok – hlavne ak sa používa len zopár typov adjuvantov.

              2. Tak mohli tu placebo skupinu rozdělit na dvě – půlka dostane jen adjuvant, půlka jen vodu. Pokud pak bude velký rozdíl v nežádoucích účincích mezi vodou a adjuvantem, ale malý mezi adjuvantem a vakcínou, tak to bude asi adjuvant který je zdroj problémů.

                1. No dobrá myšlienka. Ale asi by nebolo vhodné aby ovce zistili, že vo vakcíne sú prídavné látky väčšie riziko ako samotný „mŕtvy vírus“. Takto by sme to ďaleko nedotiahli…..

            3. Tohle je kec. To, že placebo je přípravek, ve kterém není účinná látka, neznamená, že je tam vše mimo mRNA. Placebo u mastí je např. jen obarvená vazelina, u prášků potažený, kapslovaný nebo prostě jen lisovaný hroznový cukr. U injekcí je to téměř vždy čistý F1/1 (výjimky tvoří zabarvené F1/1).

        3. @servisdok
          máte testovací skupinu. Půl má vakcínu, půl placebo. Obě skupiny hlásí vedlejší účinky. Už jenom tím, že se všichni pozorují si všímají věcí, kterých by si jinak ani nevšimli. Klidně vám více vedlejších účinků nahlásí skupina s placebem.

          1. Na druhou stranu, u běžných léků skoro nikdo nečte příbalový leták, kde jsou uvedené vedlejší účinky. A to tam můžou být i úplně banální věci jako průjem nebo vyrážka. Prostě šup do pusy, zapít a frrr… taky tam bývají uvedené kontraindikace, např. jestli se na to smí pít alkohol, což tady spousta lidí neřeší, vezme si antibiotika a jde do hospody. Nebo do solárka.

            Takže testujete léky, testujete placebo, pak to dáte do prodeje a pacienti nemají dvě minuty času na to, aby si aspoň přečetli příznaky nežádoucích účinků.

            1. Tak ja si ten leták prečítam – hlavne preto, lebo v poslednej dobe som riešil hlavne lieky pre deti.

            2. Define:skoro nikdo

              Prakticky vsichni v mem okoli cetli pribalovy letak od vseho, co poziraji. Jo, nectou je opakovane, coz je trocha past.

              1. Já si teda nedělám žádnou podrobnou statistiku, takže to moje skoro nikdo může být 30% nebo taky 90% (lidí, co nečou). Nicméně, mi to tak připadá, jste u doktora, ten se zeptá, co vám je, pak vám něco napíše, přitom koukne do karty nebo se zeptá, na co máte alergii a s receptem jdete pryč. Doktor je autorita, takže si to vyzvednete v lékárně a ani vás nenapadne si to přečíst, protože dávkování vám napíše lékárnice na krabičku…

                Ale přítelkyně snad nikdy nečte letáky od léků (a myslím že ani ta minulá to nečetla). Takže měla sračku, bolest břicha, prostě jí bylo celkově blbě a myslela si, že má Covid, jenže zrovna užívala nějaké léky (už nevím na co) a kdo by to byl řekl, bylo to mezi nežádoucíma účinkama.

                1. mjfox: já to čtu, právě kvůli nežádoucím účinkům a kontraindikacím.

                  1. Problem dneska je ve spamovani uzitecneho obsahu. Neco jako kdyz jde alergik do hopsody a na dverich je napsano „nase jidla obsahuji vsechny alergeny“. Takze v pribalaci se dozvis uplne vsechny mozne kontraindikace, coz vede jen k tomu, ze na to fura lidi pak sere.

                    1. Sysop: Máš tam vedlejší účinky i jejich četnost. Já osobně jsem si jednou vytáh žolíka, doktorka mi na běžnou virózu napsala erdomed a sinupret (současně), potřeboval jsem jen týden neschopenku, ležet v posteli a neprskat na kolegy v práci, ona mi ale aktivně napsala léky. Osypal jsem se po nich a u obou je v letáku napsáno, že vyrážka je vzácný příznak. Každopádně jsem to přestal hned užívat, no drbal jsem se ještě dva tejdny.

                    2. Tatik jeden cas pribalace tisknul ve firme, protoze na to falcovnai (skladani) musi bejt specialni stroj, ktery ty maly sklady umi. A ten stroj tatik ma. Obcas jsem tam cetl pribalace k ledascemu a fakt jsem cucel, ze ten vycet kontraindikaci byl jak od Jiraska. Mozna jsem mel pech na nejaky konkretni leciva.

                    3. Tady máš příklad letáku, paralen, podle mě je to stručné:

                      https://nonstop-lekarna.cz/paralen-500-5340/pribalovy-letak

                      V případě, že se u Vás objeví některý z následujících velmi vzácných nežádoucích účinků (mohou se vyskytnout až u 1 z 10 000 l­éčených), přestaňte přípravek užívat a ihned vyhledejte lékařskou pomoc:

                      – otok různých částí těla, nejčastěji v obličeji nebo v oblasti krku,

                      – závažná alergická reakce způsobující dechové potíže nebo závrať, která může vést až k šokovému stavu,

                      – závažné kožní reakce, kterým často předchází horečka, bolesti hlavy, bolest v krku, bolest těla (příznaky podobné chřipce). Kožní projevy bývají doprovázeny postižením sliznic v podobě vředů v ústech, krku, nosu, na genitáliích a zánětu spojivek (červené a oteklé oči). Kožní vyrážka se může rozvinout v rozsáhlé plochy puchýřů a olupující se kůže.

                      Další nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout při užívání tablet PARALEN 500, jsou:

                      Vzácné(mohou se vyskytnout až u 1 z 1 000 l­éčených):

                      – kožní alergické reakce, vyrážka.

                      Velmi vzácné(mohou se vyskytnout až u 1 z 10 000 l­éčených):

                      – poruchy krvetvorby (změny v krevním obraze, např. snížení počtu bílých krvinek a krevních destiček). Krevní poruchy mohou mít následující projevy: bezbolestné tečkovité fialové skvrny na kůži, které se někdy seskupují do větších ploch, krvácení z dásní, krvácení z nosu nebo tvorba podlitin i při nevýznamném poranění, zvýšená náchylnost k infekcím, únava, bolest hlavy aj.,

                      – zúžení průdušek (dušnost),

                      – žloutenka (žloutnutí kůže a očí).

                      Není známo(četnost nelze z dostupných údajů určit):

                      – poškození funkce jater, které může vést k akutnímu jaternímu selhání.

                    4. Bavil jsem se o těhle letácích s jedním lékařem a ten je víceméně považuje za škodlivé, zejména pro sugestibilní jedince a podle jeho osobních a dlouhodobých zkušeností by četnost příznaků a jejich skutečný rozsah dělil zhruba deseti.

                      Údajně i ve schvalovacím procesu si všichni kryjí pozadí a pokud by výrobce uvedl málo nežádoucíh příznaků, tak by měl s registrací problém.

                      Životnost většiny léčiv dtt.

                    5. Takže lékař doporučuje nečíst vůbec? A co taková blbost jako informace, jestli po tom léku můžeš řídit auto?

                    6. Lékař: „Předepíšu Vám tyto léky.“
                      Němec: „V jakou denní dobu je mám brát?“
                      Francouz: „Nemá to vliv na potenci?“
                      Ital: „A nešlo by to jen vyležet?“
                      Skot: „Kolik mě to bude stát?“
                      Čech: „Můžu na to pít?“

                    7. Verim tomu, ze pokud by se uvedlo malo nezadoucich ucinku, tak se to bude povazovat za nedostatecne vyzkousene. Kazda vec ma nejake nezadouci ucinky. Blby ale je, ze hypous je dostane uplne vsechny uz tim, ze si o nich precte.

                    8. Sysop: A jak z toho ven? Nečíst, protože „to bych se pak zbytečně vyděsila“? BTW ty to to čteš?

                      Jedna veselá historka, před pár lety, tehdejší (dnes už bývalá) přítelkyně, docela dost kašlala (ale byl to jediný příznak, horečku žádnou nebo jen lehce zvýšenou teplotu) a to několik týdnů. Nakonec se ukázalo, že má černý kašel… jenže než doktorka přišla na správnou diagnózu, byli jsme u známých na návštěvě, který měli několikaměsíční mimino. A to je právě ta riziková skupina, na černý kašel se očkuje, ale děti, které ještě nebyly očkované, se můžou nakazit a vzhledem k povaze nemoci až udusit.

                      Takže když jsme zjistili, co přítelkyně má, řekl jsem jí, že by měla těm známým zavolat, aby to věděli, protože tu bylo jisté riziko, že to jejich kluk mohl chytit. Aby v případě, že by onemocněl, doktor netápal, co mu je… reakce přítelkyně? „Ne, já je nebudu strašit.“ Prostě ne, musel jsem jim zavolat já. Přitom šlo o hovno, kdyby neonemocněl, nestalo by se vůbec nic. A kdyby naopak onemocněl, pomohlo by to rychlejc určit diagnózu nebo ji vůbec určit včas a správně – vždyť u té mojí přítelkyně to její doktorka taky nepoznala.

                      Takže co je lepší, nestrašit pacienty letákem nebo naopak uvést rizika?

                    9. Jasne, ze veci nejsou cernobily. Podle mne by kompletni vycet mel bejt v databazi, ke ktere ma pristup odbornik (felcar nebo magistr… eh… myslel jsem samozrejme lekarnika, pana magistra nebo pani magistru, ne ucitele na ZS), zato laik by mel v pribalaci najit jen neco ve stylu „pokud je ti behem uzivani nejak necekane blbe, bez za svym felcarem“.

                    10. Sysop: Myslím, že v těch letácích je to napsané rozumně. Aby tam u všech léků bylo všechno, to je nesmysl. To není ani u těch alergenů v restauraci.

                      „Nečekaně blbě“ – když je člověk marod, tak je mu obvykle blbě a jak má poznat, jestli je to příznak nemoci nebo nežádoucího účinku léku?

                    11. Re: mjfox
                      Tak pokud je nekomu blbe, protoze je nemocnej, pak mu ale ani vycet vsech moznych i nemoznych indikaci nepomuze, zaano. Proste mi prijde byt lepsi to mit hodne zredukovane treba jen na „pico, kdyz tohle zeres, tak nerid auto“ a zbytek nechat na konzultaci s lekarem. Ano, ono to tam sice napsano je, ale je to tam napsano TAKY. Cili pro prumerneho blba je tam fura redundatnich informaci, ktere mu bud navodi pocit, ze po sezrani zemre, nebo ze to nema cenu ani cist, protoze je tam beztak vsechno.

                    12. for: all XX.1.2021 v XX:XX
                      Jeden známy mal alergiu na nejakú zložku lieku (už ozaj neviem čo to bolo). Naša internátna šamanka (doktorka ny vysokoškolských intrákoch) bola o tom informovaná. Raz mu na nejakú chorobu predpísala sa mi zdá Tantum Verde (to bol jej liek na všetko – od začervenaného hrdla až po rakovinu) a známy sa prebral na krvácanie z nosa (vankúš vyzeral ako po zabíjačke). Kukol do letáku a tam bola uvedená ta zložka lieku na ktorý je alergický. Takže na druhý deň nabehol za šamankou, že či jej nedrbe, že či ho chcela zabiť. Tak mu nejak odpovedala, že si to teda nevšimla a predpísala mu obratom ruky niečo iné. Známy poučen z předchozích nezdaru vybral v lekárni liek, kukol do príbalového letáku (v tej dobe ešte nemal každý internet v mobile) a našiel tam opäť tú istú zložku lieku na, ktorý je alergický. Už ani nemal síl ísť sa nasierať k šamanke tak chorobu vyležal s čajom.
                      Takže ten leták nieje až taká katastrofa – samozrejme, že sa tým aj farma-firmy kryjú, ale lepšia ako nič. Inak asi 99,9% liekov má v príbalovom letáku napísané – nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy (teda neviem či v tomto kontexte je slovo ženy vhodné – zrejme by to malo byť podľa najnovších indoktrinácii byť asi „kojacich / dojčiacich osôb“).

                    13. Pokud jsem alergicky na nejakou slozku takhle tragicky – lekar neni lekarnik. To fakt toho cloveka zabije, aby se zeptal lekarnika? Ten by naopak slozeni leku mel ovladat naprosto bezpecne. Ja to mam jednoduchy, u me je to penicilin a ten se tak snadno nezasantroci. Navic nemam agresivni reakci a chvilku tu memu telu trva, takze stihne i zabrat. Jak pisu jinde, vetsinou dostavam predpis s 39C horeckou, takze obcas na leccos zapomenu, obzvlast na pohotovosti. Takze posledni pohotovst mi vystavila 1,5m penicilin na anginu, ja po 4(?) prascich problil celou noc, rano jsem sel k MUDre pro neco jineho, ale uz jsem mel jenom rozumnych 38 C bez antipyretik a jist se dalo taky ^_^

                    14. Leták není lékařský, ale právnický dokument. Stejně jako většina tzv. informovanýmch souhlasů. To nevymysleli doktoři.

                2. To ja je ctu vzdycky. Vedlejsi ucinky ctu az ve chvili, kdy se mi zmeni stav. Ale zkontroluju si davkovani a kontraindikace. Nezadouci ucinky si nectu, kdyby nahodou moje psyche mela naladu simulovat, protoze si je precetla. Prece jenom ja jsem doma posledni dobou hlavne s horeckama(jakoze 39 C s dvema paralenama v sobe), takze to ma pak moje psyche docela snadny :)

        4. Jakákoli látka může mít nežádoucí účinky. Jde jen o pravděpodobnost, která samozřejmě u toho placeba bude opravdu mizivá, ale i zde platí okřídlené, že náhoda je vůl.

    2. MGRR: možné je všechno, i když v testech se zatím nic podobného neobjevilo (nebo alespoň ne do 14.11., do té doby jsou výsledky z klinických studií, které šly k FDA v rámci řízení o povolení vakcíny – mimochodem nikoliv na „schválení“, protože na to vakcína nesplňuje podmínky a schválená tedy není). Konkrétně se tam píše (kromě detailní analýzy běžných očkovacích problémů jako jsou horečka, bolesti hlavy, zarudnutí kůže atd.):
      „Appendicitis was reported as a serious adverse event for 12 participants, and numerically higher in the vaccine group, 8 vaccine participants and 4 placebo participants. Currently available information is insufficient to determine a causal relationship with the vaccine. There were no other notable patterns or numerical imbalances between treatment groups for specific categories of serious adverse events (including neurologic, neuro-inflammatory, and thrombotic events) that would suggest a causal relationship to Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine.“

      Není to nic tajného, materiály jsou běžně dostupné na webu FDA:
      https://www.fda.gov/emergency-preparedness-and-response/coronavirus-disease-2019-covid-19/pfizer-biontech-covid-19-vaccine

      Konkrétně je to dokument „Fact Sheet for Healthcare Providers Administering Vaccine“ od strany 17 dál.

      1. Mam poskozene dite po ockovani, proto se ptam. Byla to hexa ve 2,5letech, do rana se zmenilo a uz nikdy nebylo bezne. Znicilo to zivot samotneho ditete, znicilo nam to vztah, ta moje to vzdala a ja s nim zustal v peci na vse sam. Dnes je to 7let po, ale nikdy nebude beznym klukem/chlapem, i kdyz mel obrovske stesti a „aktivovalo to v nem pekny prusvih“. Vzpominam si, ze i pres to nas neustale zvali dopisem na dalsi a dalsi ockovani, pres to, ze vedeli o nasledcich. Podle mne potrebovali fajfku v radku/naockovan. Neceho se domahat… to je k smichu, komise, testy, ubohost, zoufalstvi. Vyresil jsem to odjezdem do Nemecka/zmenou trvaleho bydliste… uz dali pokoj a v Nemecku jej roky poomalinku davali dohromady. Nikoho z naseho Nemeckeho okoli neznam, kdo by mel ockovane dite, nemame tam zadne fluchtlinge/utecence, ale letacky o skvelem ockovani se tam objevuji roky, pomalu a jiste. Je tam vic Cechu, kteri dopadli hure, ale privni roky zivota to nevedeli, mozna nechteli vedet, mozna si to nechteli priznat.

        Je ale fakt, ze tam je hodne ruzne postizenych lidi, deti, o ktere se stat radne stara. Rano taxi auta/transportery jezdi sve dane trasy, pred vchodem povyzvedavaji male deti. Ti trochu samostatnejsi s mentalnim postizenim, pokud to jde od +-18-50let, na stali kazde rano pred 7Uhr, kousek od domu u silnice, kde je sbiral autobus neco jako MHD pro tyto lidi a vozil je nevim kam, asi chranene dilny. Odpoledne je zase vylozil, pribrzdil, vystoupili.

        Doktor v Nemecku, nam tehdy rikal, ze se sem tam stava, ze ockovani muze “ aktivovat“ neco, co zpusobi tohle. U deti to chapu, ale u dospelych to je jina kava.

        1. diky..
          slo by to prosim nejak podrobneji rozepsat?

          1. Radeji snad ani ne, neni dobre davat navod. Nemci uz zacinaji byt/jsou take vysinuty, jsou ale zkroceni, poslusny.

            1. myslel sem priznaky u decka, reakce..

              1. Blby, jine dite, cizi, zadny ocni kontakt, roky uz nerekl slovo, stranil se lidi, zadne emoce, mimo nahodileho vzteku a zloby. atd. Vic sem neni dobre psat.

        2. No ja som počul takú neoficiálnu (ako inak) informáciu od človeka, ktorý pracoval vo firme (vtedy to bol ešte ten vyspelý západ – môžu to byť tak dve dekády) na výrobu vakcín, ktorý povedal zhruba toto:“…viem, že asi 2% očkovaných majú nejaké problémy po očkovaní. Je to holý fakt, ale s týmto rizikom sa to proste očkuje….“. No a tie 2% sú problémy od zanedbateľných, cez dlhodobé ľahké, dlhodobé ťažké až po v extrémnych prípadoch smrť. Už som to viackrát písal – je to lotéria so životom tvojho dieťaťa.
          A inak toto píšem z nemocnice, kde práve teraz operujú moje staršie dieťa v plnej narkóze.

          1. Zvlastni je, ze kvuli cca 1,5% mrtvych nyni zastavime ekonomiku, pricemz v drtive vetsine jsou to stari lide, ekonomicky vytezeni.

            1. Kapitalistický sobec, přesvědčený o tom, že produkce je důležitější než životy.

              Naopak, ekonomika je v novém světě příšvěkem, který je jistě hezké mít, ale pokud jí nemáme, nahradíme jí jinak, zejména dotacemi, úvěry a životní úroveň podpoříme regulacemi. Natiskneme propagační letáky, uděláme kampaň, zajistíme a dokážeme (cokoliv).

              Vrcholem je pak přesvědčení o tom, že by lidé mohli umřít jinak, než něčím zaviněním, prostě tak jak tak. Naopak, smrt také zrušíme a ke každému úmrtí najedeme někoho, kdo za to může, třeba proto, že neobětoval něco ze svého, případně sebe.

              1. +1
                hesla nové doby –

                každá smrt musí být po zásluze potrestána!!

                už ne více smrtí!!

                se smrtí zatočíme!!

                1. No ja vim, mam to postkomunisticke pokrivene mysleni, kde se mi zda, ze poskozene dite je pro spolecnost vetsi pruser, nez mrtvy geront. Koupim si dutky a skocim do nejakeho salonu to poresit, nez zavrou i ty nelegalni.

              2. Ted jsem tady mluvil s Cechem, kterej ma docela realnej strach, ze pokud Nemci zasperujou caru, tak je bez prace, protoze tu svoji proste jako HO delat nemuze. Nasledne bude mit problem splacet hypo a i kdyz je pojisten, tak uz bude mit sram v registru. Do toho doma parmesicni dite. Musim za nim jeste jednou skocit a vysvetlit mu, ze se nemuze na svet proste divat jen pres prachy. Kdybych se uz dneska neozval, tak jsem u zubare.

                1. :) bohužel takových lidí je víc a víc.

                2. Tak ten to má blbý, protože mu výpadek příjmů způsobí cizí vláda. Leda by v momentě, kdy Němci zavřou hranice, recipročně učinila úzávěru i naše vláda. Pak by mohl požadovat kompenzaci. Splátky hypo může odložit, pokud má úvěr u české banky.

                  1. Mohl by ještě chtít kompenzaci po té německé vládě (když už máme formálně ten otevřený pracovní trh a pohyb osob), možná by měl (pokud je tam jako regulérní zaměstnanec a ne např. na IČO) i větší šance se něčeho domoci než v místním kocourkově.

                    1. Hm, no, ty avizovany a slibovany penize hospodskym, co jim je Makrela slibila v listopadu, jeste dodnes nikdo v Nemecku nedostal. Takze ono aby to s tema kompenzacema pak nebylo jako s vyrovnanim za prvni valku, coz stihli Nemci bleskove asi tak za 90 let.

                3. Dobre, že spomínaš zubára.
                  Pred hodinou mi vypadla tá predražená keramická plomba. To už človek ani biely rožok nemôže hrýzť. Som zvedavý ako sa zatvári zubár keď mu tú plombu drbnem na stôl a budem chcieť spísať reklamáciu – nedarujem mu to buržujovi súkromníckemu :)

                  1. To by si mal radsej v zube zmes tazkych kovov?
                    Ale zubara mi radsej nikto nespominajte, chyta ma zurivost…

                    1. Který mají baktericidní funkce, a jinak s tím nikdo nikdy pořádně neměl problém? Každej den v týdnu, kde si to můžu nechat dát?

                    2. Žiju v přesvědčení, že „stříbrný“ (=rtuťový) amalgám je v prostředí ústní dutiny nerozpustný. Vyvedete mě někdo z omylu?
                      Ona i kovová rtuť, když se jí nezhltne moc, projde traktem beze změny a bez nebezpečí..

                      (jo zato organokovy, to je průser, o tom žádná – propálí i rukavice a stačí mikrogramy)

                    3. No tak když amalgámová plomba je levná, takže za ni zubař nedostane moc peněz… nevypadá jejich zákaz spíš jako nějaká zubařská lobby?

                      Největší nevýhoda pro pacienta byla estetická, ale pokud nejsem modelka, tak je mi šumafuk, jestli mám ve stoličkách bílý nebo černý plomby. Samozřejmě, na ty přední zuby si každej rád připlatí, aby vypadal hezky.

                    4. Re: dj-bobr

                      Uvazujes v idealni rovine. Jenze on ten amalgam neni stabilni na vecnost, do toho neni 100% zreagovanej a cistej a ve finale nevadi az tak rtut, jako jeji dalsi soli, ktere se v organismu nasledne tvori. De facto se jedna o velmi slabou otravu krve. Vetsine lidi nevadi.

                    5. Re: Behemot

                      S tou klasickou plombou mela problem moje mati. Celej zivot se ji oteviraly bercaky, od 20 let. V padesati ji znamej po vlastni zkusenosti rekl, at si necha vymenit amalgamovky za keramiku. Nohy se zahojily a mela pokoj.

                  2. Mel jsi to spolknout, pockat, vylovit a pak mu to dat cely jako Kindervejce.

                4. Ted jsem tady mluvil s Cechem, kterej ma docela realnej strach, ze pokud Nemci zasperujou caru, tak je bez prace, protoze tu svoji proste jako HO delat nemuze.
                  V tom případě je velká blbost zůstávát za současné situace bydlet v ČR.

                  1. Ma v Cesku prakticky cerstve dostavenej domek a hlavne, tri deti, kde dve z toho jsou temer pubescenti a nemluvi nemecky. Situace nahovno.

                    1. Chtěl brát německej plat a mít české náklady. Hezký business case, ale chce to i nějakou zálohu.
                      Two is one and one is none.

                    2. Všechno má svý rizika, no. S něčím se počítat dá, s něčím ne. To co je tu teď tu v podstatě nikdy v historii nebylo.

                  2. Já jsem o tomhle tuhle premejšel. Jestli emigrace a tak. A dospěl k názoru, že v současný době je naopak lepší zůstat doma. Protože když přijdou zlé časy, tak je nejlepší bejt součást majority. Protože menšiny, cizáci a přivandrovalci to vždycky schytaj. Navíc je dobrý, že Češi jsou sice dostatečně schopní na to aby měli slušnou životní úroveň, ale ne dost schopní aby zavedli efektivní totalitu. Krom toho jsme cynické bestie neschopné se masově nadchnout pro nějakou vyšší ideu a radši upřednostňujeme vlastní pupky. Takže jakákoliv totalitní idea nakonec v Česku skončí u švejkovského předstírání aktivity a udržování zdání, zatímco v reálu to budou všichni ojebávat cestou nejmenšího odporu aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Kdo bude dělat vlny dostane po palici, ale kdo si dá majzla aby nevyčuhoval, zdobil okna a chodil do průvodu, tak bude mít klid a ledacos mu projde. Češi jsou mistři v přežití.

                    1. A to všichni znamená včetně represivního aparátu. Lidi jsou v zásadě líní a i policajti jsou lidi, takže i policajti jsou v zásadě líní.

                    2. Tohle je často tradovaný a myslím, že velmi nebezpečný omyl – spoléhání se na lenost fízlů.
                      Bohatě stačí, když jim někdo podmíní výši prémií „čárkami“ a je po lenosti.
                      A vydá to na 50 článků o buzeraci fízlů na D-F..

                    3. Lepší se jim vyhnout. Ale i u těch čárek půjdou cestou nejmenšího odporu. Parkovačka je snazší než řešit blokovou pokutu. Napsat parkovačku na jasně vyznačenej zákaz je snazší než někde šaškovat s pásmem. Nasekat ráno dvacet parkovaček a pak se zbytek dne poflakovat je příjemnější než celej den šmejdi5 a hledat koho ulovit na blokovku. Olepit večer sídliště a pak jet někam chrápat je lepší náplň noční směny než celou noc jezdit a kontrolovat chodce jestli nejsou v pátrání. Je jednodušší udělat třicet parkovaček a pak roušky řešit domluvou, protože proč se a někým hádat a vypisovat se s oznámením na správko, když už mám pro dnešek čárek spoustu a bez námahy. Atd… Je lenost a lenost.

                    4. Vždycky budou aktivní debilové. Ale většina fízlů se nepředře když nemusej. Nebo pokud nemaj nějakou hlubší osobní motivaci. Třeba že nesnášejí máničky. Ale co vím tak oni horlivci nejsou ani mezi fízlama moc populární. Kurvěj totiž normy. Dnešní rekord je zítřejší norma a o to málokdo stojí.

                    5. Někdy se jim vyhnout nelze a to zvlášť v případech, že tě někdo, třeba kvůli úplný kravině udá. A tímpádem oni „musí“. Jsou pak o to víc nasraní, že museli a potom to všecko tak vypadá.

                    6. Výhoda je i schopnost v místním administrativním bordelu chodit.

                      Schopnost dokázat se probít místní úřední mašinérií a znalost skulinek v místních zákonech a nařízeních bude v cizině naprd a po emigraci by se člověk musel učit tohle vše nanovo.

                      Pokud jinde není výrazně lépe, nebo není výhled na to, že v budoucnu tak bude, je asi lepší zůstat tu.

                    7. Jj, instinktivní znalost místní mentality a jemných nuancí místních zvyklostí je k nezaplacení.

                    8. A já myslel, že na západě i hovno voní fialkama.
                      Zrovna o tomto tématu tu proběhlo v minulosti několik velmi živých diskuzí. Dnešní doba nám přináší konečně i reality check.

                    9. Tak to tady asi tvrdí málokdo. Pravda je, že na Západě je víc možností. Ale moje úvaha se netýká toho jestli to je lepší tam nebo tady. Spíš toho, že zlý časy se snáz přečkaj v zemi kde je dotyčnej součást majority.

          2. Tak ať to dobře dopadne.

            1. Presne, at to dobre dopadne. Moje zena byla v plne narkoze trikrat, vzdy ji potom brutalne bolela celej den hlava. Napotreti pak po tydnu mela i mozkovou mrtvici. Jestli to s tim spojovat, tezko rict (proboha, nechci te strasit, toto urcite nastava u 0,00…%, vsak to znas). Kazdpadne ted uz ma strach z narkoz.

              1. No ja teda neviem ze co jej to robili, ale mam taky vodojem ze bo prebrati z narkozy ma bolelo vzdy cosi ine.
                Napriklad rozpilena hrudna kost dokaze boliet skurvene.
                Ta mrtvica nemusi mat ziadny suvis s narkozou, ale skor s vykonanou procedurou. Mne sa napriklad vyhrazali tzv. pump head. A dodnes neviem ci sa to prejavilo alebo nie :)

              2. Možná ti lékaři, kteří by podle tebe jako jediní měli mít přístup k příbalovému letáku, nějaký ten leták nečetli. A nebo ho četli a vykašlali se na to, protože nejde o ně samotné.

                Tak třeba se už dlouho ví, že anestezie oxidem dusným, ale pravděpodobně i isofluranem, umí poměrně slušně vymlátit zásoby vitamínu B12, což se mozku dvakrát nelíbí. Proto je dobré před plánovaným zákrokem zásoby B12 doplnit a po narkóze obnovit. Akorát nějak nevím, že by se to u nás dělalo. Aspoň mí příbuzní, které narkóza postihla, si nic takového nevybavují. Však co, kdyby to bylo potřeba, určitě by jim to doktoři podali.

                Ale já tomu houby rozumím, ostatně já bych přístup k letákům ani mít neměl.
                Narokázy a B12:
                https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28485779/

                B12 a mrtvice:
                https://www.verywellhealth.com/vitamin-b12-deficiency-contributes-to-stroke-risk-4117475
                —–
                Tvé ženě držím samozřejmě palce, ale s těmi příbalovými letáky jsi mě fakt naštval.

                1. Nemyslel jsem to tak, ze by se k tem informacim nemel nikdo dostat. Kdyz se zeptas v lekarne a nebo dochtora, mel by to samozrejme rict. Jen rikam, ze kdyz je v letaku „vsechno“, tak to pak necte „nikdo“. Mozna je to ucel, ale podle mne spatne. Kdyz budes mit na zdi stovku napisu a mezi nima nekde jednu dulezitou vetu, budes ji hledat?

                  Vem si auto. Kdyz bude na prednim pytli u spolujezdce samolepka, ze se tam nema davat detska sedacka opacne, kazdej si toho vsimne. Kdyz mas ale interier polepenej tisicem upozorneni (ad auta z JuEs), tak uz to pak nesledujes vubec.

                  Asi jsem to predtim blbe vysvetlil.

                  1. Sysop: s tím, že je tam toho moc nesouhlasím. Určitě ne u všeho – naprosto běžně jsou nežádoucí účinky rozdělené dle četnosti, kontraindikací je typicky jen pár, žádný román na tři strany. Že příbalový leták narůstá je dáno sračkami kolem, ale to zásadní je popsané celkem dobře.

                    Stejně tak si vždy čtu dávkování, protože mě zajímá, kam mě doktor zařadil, případně jestli vůbec dávkování, které mi bylo předepsáno na léku existuje. Pokud ne a nebylo mi to vysvětleno (např. doktorka občas řekne, že běžně se to bere Xkrát za den, já to kvůli těmto a těmto důvodům mám brát jinak), tak si tam i zavolám a na vysvětlení se zeptám, než si to vezmu. Chybička se může vloudit a nerad bych až s nějakou zásadní reakcí řešil, že se mi vůbec nemusela stát.

                    1. Myslis si, ze zapadas mezi (rekneme) 70 % naroda? Ja si pamatuju, kdyz jsem cucel na ty pribalace u falcky, co na to rikali bezni delnici…

                    2. Sysop: však já píšu o sobě, ne o dělňasovi co je mu to fuk a Tetracyklin zapíjí pivem:-) Reagoval jsem jen na to, že je tam těch info moc. Podle mě ne, aspoň těch zásadních (celkově ano, za poslední roky se příbaláky rozrostly o hrozné blbosti, ale stačí rovnou hledat příslušné sekce a je to v pohodě).

                    3. No, ale to by sis nasel i v elektronicke forme na Netu, vid… coz ten delnas ne. A jsme zase na zacatku. Ja to samozrejme nezmenim, jen si proste myslim, ze zatajovat neni co, ale je zbytecne prumerneho blba zasypat informacemi, ktere stejne neumi zpracovat. Ve finale si pak nevybere ani to podstatne. Nejde mi o pravo, ci povinnost, alebrz o moudrejsi pristup.

                      Kdyz desetiletemu decku nalejes behem dvou minut do hlavy padesat ruznych upozorneni a zakazu, tak si taky nemuzes rict ‚jsem mu to rikal…‘. O to mi jde.

                    4. Sysop: zbytečné to není, protože blb si informace nepřečte a příbalový leták rovnou vyhodí – a člověk s mozkem lehko získá relevantní a aktuální informace.

                      Jsem velký zastánce práva na informace… A velký odpůrce „digitální diskriminace“ kde člověk nesmí a nemůže udělat klíčové věci bez internetu = povinnosti uzavřít smlouvu s komerčním subjektem.

                      Teď mne třeba etrémně vytočily ty zpropadené „elektronické dálniční známky“. Vláda slibovala, že kdo je nechce kupovat přes internet = hezky napráskat státu platební kartu propojenou s faktickým provozovatelem auta, ten bude moci zaplatit cash na benzince. Tak jsem zajel na benzinku – a prd, jen internet „nebo možná by to mohlo jít na poště“.

                    5. Jan Mrcasik 15.1.2021 v 12:09
                      Jestli to jeste neni s krizkem po funuse – uspesne jsem dalnicni poplatek na 2021 uhradil hotove na pumpe EuroOil. Mimo EuroOil by to melo jit skutecne i na postach.

                      Jako mirny offtopic jen uvedu sve pozastaveni nad tim, ze sleva na vozidla jezdici na plyn sice je, ale netyka se (asi nejrozsirenejsiho) LPG.

                    6. V elektronické formě na netu musím už dnes celkem často odklikat podivná potvrzení o tom, že jsem zdravotník, abych se dostal k informacím. Hrozně nerad někde potvrzuji něco, co není pravda.

                      Je mi jasné, že až ti kašpaři posedlí snahou tajit informace budou mít přes registr možnost si ověřit, zda jsem opravdu zdravotník, tak mě k těm informacím prostě nepustí.

                      Lepší průměrného blba zasypat informacemi, než je tajit před těmi, kdo o ně stojí.

          3. Tak ať je vše ok ..

            1. Vďaka chlapi.
              Staršie dieťa už to má za sebou – prebrať na po-operačnom oddelení trvalo 70 minút a to sme ho medzitým trikrát budili. A teraz chrápe zase.
              Ja som bol v celkovej anestéze len raz a teda zlatá opica z alkoholu – po prebratí som kukal jak žaba z prachu. Našťastie to potom prešlo a ani hlava nejak nebolela, ale tiež to nieje niečo čo by som potreboval pravidelne.

              1. Já byl jen jako malej asi v 9 na kýle, ale to si už nepamatuju, jak sem to pak dával, ale asi nic hroznýho. Rozhodně sem jakmile zmizeli stehy zase lítal dál jak magor :)
                Kámoš byl ve 34 letech na operaci chlopní(plastice)a měl narkózu cca 6 – 7 hodin a zbudil se jim dřív… tak ho ještě dofedrovali… Měl takový stavy, že jsem čuměl, ještě třeba 3/4 rok potom, zřejmě i v kombinaci s nějakejma práškama co pak jedl. Byli jsme třeba po půl roce od té operace na rybách a on se najednou nebyl schopnje uvědomit kde je, proč, co tam dělá, kdy má jít do práce, co je za den.. ale nebylo mu špatně nebo tak, říkal, že je mu fajn, ale že je mimo. Mimochodem to je člověk co je v jedné části bývalé škodovky hlavním člověkem správy majetku a je tam asi 15 let, vystřídalo se mu už nespočet šéfů a ředitelů a vše nosí v hlavě. Vážně to je bedna chlap. Takovej inventář. Ale tak po roce mu to odeznělo a teď funguje normálně a je v pohodě. Ale tolik jen k tomu, že dlouhá narkóza, kort špatně udělaná, zamává i s relativně mladým člověkem.

                1. Muj spoluzak je anesteziolog a rika ‚zalezi co a jak se to pichne‘. Jak si to vylozit, to nevim. Myslel jsem, ze vsechno jde do kanyly a nazdar.

                  1. Lekari se o tom moc verejne bavit nebudou, ale nezalezi jenom na „co a jak se pichne“, ale na celkove reakci pacienta na danou slozku a taky na reakce anesteziologa. Neni tajemstvi kdy 15ti letej mladej zdravej clovek pri sile si sel vytrhnout madle, nebo si prosel nejakou mini operaci s celkovou narkozou a vzbudil se jako dement nasledne do konce zivota bez obcanskeho prukazu. A nebo se nevzbudil vubec. Vsak se podepisuji preci papiry, ze se u narkozy muze i umrit noni ?!
                    Ale kdo to cte ten pamflet co?

                    1. Co ze podepsat…? Jaka formalita…? Ja zde ctu ‚lampasy, fedrpuse, pozamenty, kyrysy a savlicky!‘ :-)

                  2. Sysop: já bych si to „co a jak se píchne“ vykládal tak, že záleží, kolik čeho jak rychle a v jakém pořadí či intervalech…
                    Ostatně mám za to, že právě qůli tomu se anesteziolog učí několik let, aby si to uměl srovnat v hlavě…

                    1. Asi jo. Moje svagrova ma anestezie (na sobe) rada, prej se u toho vzdy dobre vyspi, jen tesne pred vypnutim ‚sedi na kolotoci‘. A ona mi rikala, ze zalezi na typu, mnostvi i poradi, presne jak pises. Ja tomu nerozumim, ja mam anestezii jen pro kapry a to je kus nasady od lopaty. Zatim si nestezovali.

                    2. Mrkněte na „algoritmy“ na stránkách Akutne.cz a asi každý rychle pochopí, že správná anestezie není zrovna triviální úkon.

    1. The New York times/chrom…
      Z 2,8 milionu infekcí koronaviry diagnostikovaných u dětí a mladých dospělých do 25 let mezi 1. březnem a 12. prosincem 2020 byla incidence nejnižší u dětí ve věku 10 let a mladších, které představovaly 18 procent případů. Studie zjistila, že většina infekcí u osob mladších 25 let – téměř 60 procent – byla mezi mladými dospělými ve věku 18 až 24 let.

      Autoři uvedli, že zjištění podporují argument, že centra péče o děti a základní školy mohou bezpečně fungovat, když jsou nízké přenosové rychlosti v komunitě a jsou dodržována zmírňující opatření.
      https://www.nytimes.com/live/2021/01/13/world/covid19-coronavirus?action=click&module=Top%20Stories&pgtype=Homepage#infections-remain-comparatively-rare-among-children-but-are-rising-the-cdc-says

      Tohle je asi z originalu…
      Zdravotnické úřady vyšetřují případ floridského lékaře, který zemřel 16 dní po podání koronavirové vakcíny Pfizer na neobvykle těžkou krevní poruchu.

      Dr. Gregory Michael, 56letý porodník a gynekolog v Miami Beach, dostal vakcínu v Mount Sinai Medical Center 18. prosince a zemřel o 16 dní později na krvácení do mozku, napsala jeho manželka Heidi Neckelmann na Facebooku příspěvek
      https://www.nytimes.com/live/2021/01/13/world/covid19-coronavirus?action=click&module=Top%20Stories&pgtype=Homepage#the-death-of-a-miami-doctor-who-received-a-coronavirus-vaccine-is-being-investigated

      Nevim jestli se to otevre, nekdy je to v placene sekci
      https://www.nytimes.com/2021/01/12/health/covid-vaccine-death.html

  5. The New York times/chrom…
    Z 2,8 milionu infekcí koronaviry diagnostikovaných u dětí a mladých dospělých do 25 let mezi 1. březnem a 12. prosincem 2020 byla incidence nejnižší u dětí ve věku 10 let a mladších, které představovaly 18 procent případů. Studie zjistila, že většina infekcí u osob mladších 25 let – téměř 60 procent – byla mezi mladými dospělými ve věku 18 až 24 let.

    Autoři uvedli, že zjištění podporují argument, že centra péče o děti a základní školy mohou bezpečně fungovat, když jsou nízké přenosové rychlosti v komunitě a jsou dodržována zmírňující opatření.
    https://www.nytimes.com/live/2021/01/13/world/covid19-coronavirus?action=click&module=Top%20Stories&pgtype=Homepage#infections-remain-comparatively-rare-among-children-but-are-rising-the-cdc-says

  6. Myslim, ze nikdy nesmime zapominat, jak to vsechno funguje.

    Primarne, bychom si meli uvedomit, ze firmy ktere vyrabi ockovaci latky za ne NENESOU ZODPOVEDNOST. Ta se prensi na a to mne vzdy pobavi: vlady/prebiraji je vlady/staty :)

    V prvni rade, v kazde zemi, ma poskozeny lidsky zivot jinou vycislitelnou hodnotu. V nasem hovnoprdelakove (jak by rekl ufon Paul), nema lidsky zivot setinovou hodnotu, jako napr. v Nemecku, natoz v US, pri jejich soudnich procesech za desitky milonu dolaru v US.

    Predstavte si, ze vyrobite topinkovac, ja nevim proc… jelikoz je na trhu, diky dotacim moc toastu… a topinkovac bude trochu, ci obcas fungovat jako zabijec, ci poskozovac… tedy jen nekdy a interne to budete vedet.

    Jaky zajem musi mit na planete vlady, aby sprostili zodpovednosti vyrobce „topinkovace/vakciny“… z jakeho duvodu a proc by to kdo delal?

    Ta vec v ampulkach je rozhodne multimiliardovy byznys… (pisi o tom, ze rikat tomu vakcina je chybne oznaceni a vakcinou neni).

    Kde je hranice, kdy svedomi rekne, obejdeme testy na zviratech… a rovnou provedeme testy na lidech. Ty krysy v klecich, se mozna za pupky popadaji… nebo politici? Vyvoj vakcinacni firmy stoji xx.xxx.xxxx nejake meny, ale naklady na odskodne NULA :) (prebiraji vlady).

    Jaky je zajem udelat ji kvalitni a ne „rychlou/coz se deje“.

    –—-–—

    Trochu mi to pripomina vedome na trh pusteny, horici auto Ford Pinto (Ford Pinto case/kauza), kde pri nehode do zadni casti, casto praskla a vybuchla nadrz/uhorelo snad az 500lidi.
    Obetovali je, i kdyz vedeli, ze naklady na opravu jednoho auta byla 9dolaru, a auta by nehorela https://philosophia.uncg.edu/phi361-matteson/module-1-why-does-business-need-ethics/case-the-ford-pinto/

    Kdykoli ctu desitky clanku ve svete, vsude kde nastal nejaky problem u vedlejsich ucinku, vzdy to obsahuje vety typu… Vyrobce Pfa,Mode,xxx,xxx,xxx,etc. se nemohl vyjadrit, nestihl, nezna, nemuze zodpovidat, nelze se vyjadrovat, budeme zkoumat… v dalsich vetach… je bezpecna, nespochybnitelna bezpecnostni opatreni, testovana (v Nemeckych nekterych novinach, dokonce je spasna, nebeska pomoc, sesla k nam snad primo z nebe), na xxxxxx vzorku, zanedbatelne, kontraindikace, „mezi radky chyba ockovane osoby-asi chyboval, ze tu vec vedome prijal“ a podobne obecne, politicke zvasty novinarskych mluvcich z rychlokurzu.

    Nemaji ale zadnou zodpovednost.
    Proc musi ta moje pracovat v nemocnici, kde jsou kovidovy stary lide (v TV pomalu skafandry) oni nikdy nic, jen rousku, plaste a dvoje rukavice… vysledek? Vime jak to tam chodi… cim inteligentnejsi jedinec, cim vetsi MUDr, JUDr, architekt, pravnik, soudce, tim vic hovna z pleny vytahuje, roztira po zdech, bali je a treba rozdava jako bonbonky, maluje tim oddeleni. Sice dostali jakesi odmeny zkrouhnute -30% o dan. Nejdrive se kovidaci tutlaji, podepisuje se mlcenlivost, pak kdyz dostanou covid, ci chripku, tak jsou v pracovni karantene (coz je souveti stoleti/normalne se chodi do prace).

    Kdyz se prislo s petidennimi vytery z nosu, nektere sestry poslalo vedeni kam slunce nesviti, hezky sproste, cerne na bilem a odbery se delat nebudou.

    Delali mnoho experimentu, ze vytreli suplik, ci povrch stolu/positiv. Kdyz mame vsichni rymu, negativ. Pritom 12/19 byli nektere tak nemocne, dusne, vykaslavaly „drzky jako z komunisticke polevky“, to ale virus oficialne neexistoval, jen muj kamarad pracujici pro jiny stat, se staral o stazeni statnich zamestancu ze sveta domu a rekl tehdy spoustu scifi informaci.

    Take frau Merkel rekla 3/2020… tri roky to potrva…

    1. Len technická pripomienka, tých 9 dolárov je dnes cez 60… aj tak to nie je úplný brutál, ale cca. 3 % z ceny auta už áno.

      1. Oprava: poslednú časť vety ignorujte, som tie 3 % rátal z ceny vo vtedajších dolároch. V skutočnosti len 0,5 %. Ale babka k babce…

    2. DE Spiegel/Chrom… Nikdy předtím do německého biotechnologického průmyslu nenateklo tolik peněz jako loni – hlavně kvůli dvěma vývojářům vakcín Biontech a Curevac. Biotechnologický průmysl vyzvedl více než tři miliardy eur prostřednictvím navýšení kapitálu, burzy cenných papírů nebo finančních investorů v prvním roce koronové krize, jak ve čtvrtek oznámila průmyslová asociace, organizace pro biotechnologický průmysl (Bio Germany).

      To bylo více než třikrát více peněz než v roce 2019 a více než dvakrát tolik než v roce 2018. Přibližně polovina tohoto financování v loňském roce však šla výhradně na Biontech a Curevac, které inkasovaly zhruba 1,5 miliardy eur. 300 milionů eur z toho pochází z podílů federální vlády v Curevacu .

      Příliš málo soukromých investorů
      „Naopak to znamená, že zbývající miliardy budou rozděleny mezi stovky dalších společností,“ uvedl ve čtvrtek v Berlíně předseda sdružení Oliver Schacht…
      https://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/impfstoffentwickler-sorgen-fuer-finanzierungsrekord-in-biotech-branche-a-a3c29217-4150-4a0f-aa22-6ca2a4c6c1e
      Kvantitativni, nebo kvalitativni :)

      Do neděle hlásil institut 325 podezření na nežádoucí účinky po očkování, což odpovídá 0,53 podezření na případy na 1000 dávek vakcíny. 51 případů je nutno hodnotit jako závažné. Hodnoty souhlasily s údaji z klinických schvalovacích studií a byly statisticky nenápadné.

      Do čtvrtka rána zemřelo deset lidí. „Všechna úmrtí byla vážně nemocnými pacienty,“ vysvětlila Brigitte Keller-Stanislawski, expertka na klinickou farmakologii. „Předpokládáme, že pacienti zemřeli na základní onemocnění.“ Všichni byli ve stáří…
      https://www.spiegel.de/wissenschaft/medizin/moderna-und-biontech-pfizer-so-sicher-sind-die-zugelassenen-impfstoffe-a-5fd77d1f-8f83-4841-92e0-c7d387b36a2f

      1. Líbí se mi ten dvojí metr.

        Když zemře starý polymorbidní člověk s COVID, Lockdownisti argumentují „no možná sice ho zabila kombinace všech nemocí ale nebýt COVID, mohl by průměrně statisticky žít ještě 10 let“.

        Kdežto když zemře starý polymorbidní člověk po vakcinaci, „předpokládáme že zemřeli na základní onemocnění“ a žádné „zkrácení statistické délky života“ se najednou nekoná.

        1. Jene já asi ani nevím, jak se téhle specializované mediální manipulaci přesně říká. Ale běží to tady celou dobu, co je za opratěmi estébák.
          Jakmile něco nepasuje, nebo se vyskytne něco, co by poškodilo mediální obraz, tak PR sekce to vždycky otočí přesně o 180° a to proti lidem.
          Ne estébák, složením neschopné vlády, ale neukáznění lidi zavinili tolik bouraček na silnicích, které jsou v otřesném stavu. A kvůli komu? Kvůli pravidelným průjezdům amerických tanků, kurva? Nebo naprostou neschopností ministerstva dopravy? Rozkrádačkami fondů dopravy na krajích? Dálniční známky?

          1. Dalnicni znamky nahodou fungujou.

            Vsude se vytroubilo, ze od 1. 1. musi bejt elektronicka znamka, jinak ze bububububu. Okay, prvni den v praci, toto pondeli, jsem dal dokupy papiry pro osvobozeni a poslal to DS na ten institut, co to cely zastituje s tim, ze dneska jsem potreboval jet po dalnici. Ticho po pesine, nic se nedelo. Vcera jsem napsal mail na ten institut, ze jako dobry, ale nikde se nepise, jak dlouho jim trva, nez ty papiry zanesou do toho jejich uzasnyho supa dupa megadrahyho systemu. Vecer v deset mi prisel mail, ze na tom strasne intenzivne delaji, ale at jsem v klidu, ze do konce mesice platej pravidla z lonskyho roku…

            Tak jen doufam, ze si to tam stihnou vypapirovat aspon za ty dalsi dva tejdny.

        2. @JM
          No já bych čekal, že takový statistik jako vy chápe, že jmenovaná skupina bude mít nějakou úmrtnost na covid třeba X, nějakou nenulovou úmrtnost třeba Y na komplikace po očkování a nějakou nenulovou úmrtnost třeba Z v ideálním světě bez covidu.
          Předpokládám, že Z bude nejmenší, jenže pro nereálný stav a dohadovat se můžeme , jestli je menší X nebo Y.
          I když u borce, co by 84% hospitalizovaných poslal sofort domů a zbytek by na svém modelovém příkladu vykurýroval na JIP za den, bych možná neměl mít tak přehnaná očekávání.

          1. Monday, úplně polopaticky: když nejsi schopen pochopit funkci matematického modelu, který není aproximací reality nýbrž matematicky prokazuje platnost konkrétních výpočtů které tobě „mozkovým myšlením“ neštymují; dále když máš potřebu mi tuhle svou omezenost stále předhazovat jako úžasný argument; a dále když neumíš ani pochopit tak jednoduchou a zřejmou věc, jako že se někdo baví o mediálním narativu a nikoli tvé perverzní posedlosti „procenty“ kterým nerozumíš…

            Raději už mlč.

            1. Ano v realitě byste 84% poslal domů a zbytek léčil na JIP 3 dny a kousek. Píčovina furt stejná.
              Ale pravda, v diskuzi o tom, zda hrozí či nehrozí přetížení zdravotnictví, bych evidentně mylně očekával reálné matematické modely a nikoliv kecy typu ukázalo se, že náš program nezapadá do reálného ekonomického rámce.
              Ale teď když se konečně ukázalo, že tvoje teorie jsou v reálu k ničemu, ti už dám pokoj.

      2. MGRR:
        dekuji za odpoved k deckam..

        jo, je to prdel..
        vakcina je super a lidi umiraji starim..

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017