Část svobody

Featured Image

Myslím si, že jsem po letech úvah přišel na to, který aspekt života v člověku vzbuzuje pocit nesvobody. Je jím četnost podrobování se poddanským rituálům.

Poddanský rituál, to je když feudál projíždí okolo svých poddaných a ti musejí pokleknout do bláta, aby mu prokázali úctu. Prakticky se to neliší od chování psů ve smečce kteří se převracejí na záda, vystavujíce tak alfa-samci svá břicha. V naší době je typickým poddanským rituálem držet ruce na volantu, když nás v autě zastaví Policista. Je jím povinnost na povel agenta TSA roztáhnout nohy a rozpažit. Je jím povinná úcta k obhroublým byrokratům Berního úřadu, INS, ATF a všech ostatních vládních agentur, které se nechovají s úctou k nám.

Právě nechuť na povel se převalit na záda je důvodem, proč někteří lidé upřednostňují život v odlehlých oblastech. Jen málo úředníků se vypraví do buše. Méně organizované hrozby, jako divá zvěř, mohou být vyřízeny bez obav z toho, že se na vás v odvetě sesype zbytek té mafie. Jiní lidé, kteří jsou spokojeni ve městech, se snaží vyhýbat vládou omezovaným činnostem, aby s dohlížejícími úřady nepřicházeli do styku.

Čím větší úsilí musíte vynaložit na to abyste nebyli obtěžováni vrchností, tím nesvobodnější je společnost, ve které žijete. Spojené státy v tomto ohledu nevypadají dobře… A zbytek světa naneštěstí také ne.


Původně vyšlo na http://olegvolk.net/blog/2012/03/18/one-component-of-being-free, překlad cover72.net.
Oleg Volk je potomkem sovětských emigrantů, kteří utekli za svobodou do USA. Živí se jako profesionální fotograf a svou fotografickou praxí podporuje legální držení palných zbraní. Průřez jeho pro-gun tvorbou můžete shlédnout v jeho galerii.
 
 

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
92x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:55
D-FENS © 2016