Čapí hnízdo Miroslava Kal(o)uska - zpět na článek

komentářů 32

 1. „…že by svému potomkovi doporučil nezávislí posudek jeho zdravotního stavu…“
  Au, moje oči.

  1. Se neposer, pyco.
   A kdyz uz, tak mé oči…

   1. Jsem se neposral, čuráku.
    Spokojen?

    1. no neviem, z tejto kratkej konverzacie mi vyplyva ze curaci jste oba :)

     1. radsi curak nez cobolskej kokot

 2. Pro naši politickou scénu platí, že nepřátelé mých nepřátel nejsou mí přátelé. Takže – jen houšť a větší kapky. Já se bavím.

  1. Za mě taky dobrý. Babišovce nemůžu ani cítit kvůli EET a fízlovací atmosféře, ale tady se mu děje křivda, a navíc ta druhá parta je natolik odpudivá, že si tak akorát přiobjednám brambůrky.

   1. V čem se mu děje křivda?

 3. Zdá se mi to, nebo slyším cca 200 km vzdálený brekot kavárny v matičce měst, že na jejich demonstrace přijdou jenom ti zoufalci, kterým za to bylo zaplaceno? :P

  1. Spíš někteří lidé stále žijí v iluzi, že demonstrace mění politiku nebo že poukazani na svinstvo povede k nějaké sebereflexi.

  2. Máš halucinace.

 4. Jo, tak tenhle příběh o zlým podnikateli a politikovi by byl zajímavej a šokující v systému, kde se nikdo neobohacuje na úkor jiného a kde jsou všichni podnikatelé a politici spravedliví, morální a čestní. Něco lepšího tam pro nás nemáte? Třeba příběh spravedlivého, čestného, nezištného a morálního člověka? Až toho člověka najdete a bude to podnikatel i politik, sepište to.

 5. Jak i z komentaru vidite, nejde o argumenty, ale o viru. Za snahu ale dekuji.

 6. Čím více se vyčerpá od nich sem, tím lépe. I když je to čapí čapí vina. Stejně to celé zosnoval Miloš aby zakryl vraždu doktora. Babiš jen vyhověl. To že se toho chytne prohraná strana a její dlouhé chapadla v médiích se dalo očekávat. Buďte v klidu vyšumí to a Babiš bude zase silnější. Každé divadlo bývá dobře zaplaceno.

  1. Když si někdo nechá prolézt všechny patra komedianty a pohrobky páťáků, tak se nemůže divit, že má ve všech patrech divadlo, mediální live show, zvrácenou párty a prachy a šampus tečou proudem.

 7. Prohnilí proti prohnilým.
  Možná už je čas pochopit, proč prezident republiky vyhlásil abolici na nenásilné trestné činy, které byly podobným způsobem „vyšetřovány“ déle než 8 let.

 8. Článek je vcelku trefnej, proč tak špatný hodnocení? Nechcete si přiznat že kdyby šlo o Kalouska tak se jako voliči ANO poserete?

  1. Kraďousek se sám odstřelil již dávno, před Čapím hnízdem.

   „Kalousek je jako sňatkový podvodník mluvící o lásce“. Klaus ml. stručně o vládě a opozici

   “ … pred evropskou financni krizi 2008 a Kalousek tenkrat snizoval zdanitelny zaklad daně pro bohate ( tusim z 9nasobek snizoval na 7nasobek a proto mame duchodovy ucet v minusu a zadluzeny od te doby) a ekonomove ho varovali ze prijde krize a bude treba vyplacet vice socialni davky pro propustene a vychlastanej Kalousek se jim vysmal. A po par mesicich prosazoval odebirani prispevku na benzin pro vozickare a snizoval prispevky na deti, porodne, sebral i 10% z platu policistu a hasicu …“

   “ … Pro BBC říká Kalousek v roce 2001: “Považuji se za úředníka, … úspěšné transformace české armády … a že při této práci došlo k nějakým chybám, to došlo v každém případě…”.
   Ty “nějaké chyby” byly zpronevěry v miliardových částkách a dokonce životy lidí. … “

   „… Za dosti podivných okolností získává Kalousek dosti drahou vilu v Bechyni a luxusní byt v Praze. Situaci se pokouší zachránit jeho tchán mafián Kašák tím, že mu tyto peníze půjčil z vlastních prostředků.V září 2002 jsou u Orlíku zastřeleni Kalouskův švagr Lubomír Kašák a jeho společník Zdeněk Němec. Zrovna v době, kdy policie šetří podivné zakázky jejich firmy IDOS od příbramské radnice, kterou šéfuje Kalouskův politický kolega Josef Vacek. Na Kašáka má policie už tou dobou připraveno obvinění z řady trestných činů. Z povzdálí tahá za provázky známý příbramský kmotr Jaroslav Starka. Ale jak známo, mrtví už nemluví. Z majitelů IDOSu zůstává kupodivu naživu jen minoritní 5% vlastník. A jaké překvapení – jmenuje se Radka Kalousková !!! …“

   „… Stomiliardová zakázka jediné firmě na odstranění starých ekologických zátěží. Je kritizován Transparency International. Tendr vyhrála fa Mario Pedersen za 56,8 mld. Kalousek nabídku odmítl a přidělil ji jiné firmě. Škody byly napraveny jen z 26 %. …“

   2008 – 2009připravuje (s Janotou) nejschodkovější rozpočty ČR v historii (107, 187 mld)

   2011 – 2012 navzdory předvolebním slibům zvyšuje daňovou zátěž obyvatelstva a programově brzdí ekonomiku. Zvyšuje chudobu obyvatelstva.
   Možná bychom ho měli častovat českým Armandem Jeanem du Plessisem, kardinálem Richelieu, králem intrik.
   Má prsty absolutně ve všem, co jen malinko smrdí penězi a mocí. IMHO nejsem dalek tvrzení, že většího škůdce republiky těžko pohledat…

   Když jsem dělal v Mitasu, měli jsme tam na investičním odboru mladého ambiciózního lidovce. Verboval lidi do BSP (pro ty, co nebyli na světě – Brigáda socialistické práce) jedné dělal dokonce vedoucího. Na 1. máje vždy nosil vlajku SSSR, skandoval hesla, jako AŤ ŽIJE SSSR, SOUDRUH BREŽNĚV, KSČ A SOUDRUH HUSÁK ATD. Proklínal západní imperialisty a vrahy z Wall Streetu. Ten mladý lidovec se jmenoval soudruh Miroslav Kalousek. Když byl na učilišti, tak jako učeň (učňovský obor s maturitou), tak na praxi v závodě, zahajoval výroční schůze KSČ, ROH a SSM, recitací angažované poezie. Byl velice aktivní ve výboru SSM, vedl studio mladých, organizoval brigády na pomoc zemědělcům a vyzýval členy SSM k uzavření hodnotných závazků ke každému výročí (VŘSR, Sjezdy KSČ, KSSS a SSM). Jenom nechápu, proč v žádném životopise neuvádí učiliště, kde se vyučil a podnik, kde vykonával praxi a pak pracoval, než odešel na VŠCHT.Když ho dneska slyším, co blábolí za hovadiny, tak si říkám, jak dovede alkohol změnit člověka. A to už byl zase nalitej jak carskej důstojník, protože by takhle nelhal
   ……….
   Zaznamenané paměti lidí na NETu ;-)

 9. S dovolením bych tady otevřel téma z odkazů; normálně tydle OT akce nedělám, ale zvlášť tady mi to přijde dost že k tomu bude co diskutovat a pod Kraduskem se stejně nic neděje:

  Kverulant.org a téma instituce AKTIP. Pro policii je to OK, ale pro vás asi nebude.

  Na začátek uvedu, že na tu věc z ČT sem se nedíval, pže ty jejich dokumenty z poslední doby jsou takovej hnůj, že na to nemám. Pustil sem si schválně tu diskusi https://www.youtube.com/watch?v=aZ2xygVYhDI&feature=youtu.be a dávám Razimovi zapravdu v některejch věcech, že by tydlety kliniky měly být maximálně transparentní už jen proto, že todle můžou očekávat. Jinak ale téměř výhradně stojím za tím, co říká Hloch, je to naprostá pravda. V systému, kde pět doktorů má šest diagnóz, většina jasně řekne že s tím nebo oním se nedá nic dělat, ale pokračujte dál v chemošce (i když to z člověka udělá trosku a nemůže ani důstojně odejít) apod. atd. a následně dotyční lidi jdou často skutečně za nějakejma léčitelama až jako za těma posledníma, a voni jim tam pomůžou, šmejdi…hele tady těch případů přibývá geometrickou řadou nejenom u nás, i sám z okolí slyším stále víc případů kdy se lidi dlouhý roky, klidně i dekádu s něčím trápili, chodili od doktora k doktorovi, všude to samý a nikdo to nevyřešil, a pak šup nějakej druh léčitele to vyřešil. Já nemám důvod těm lidem nevěřit, měli by mi snad lhát? Trochu se i do tady těch věcí teď začítám a případů, nad kterejma západní medicína zlomila hůl a ti lidi se pak (někdy! samozřejmě rozhodně ne vždycky) téměř uzdravili poté, co velice zásadně změnili přístup k životu a vůbec a dali se třeba v rámci atiduální medicíny i na pomoc ostatním, je už za posledních pár desetiletí po celým světě tak nespočetně mnoho, že čistě statisticky (což je uznávaná vědecká metoda) prostě nelze tvrdit, že si to všichni vymejšlí nebo že to jsou náhody spontánního uzdravení nebo opožděnýho nástupku účinku předchozí léčby, nezlobte se na mě. Můžu klidně uvést příklady z nějakejch knih co mám tady při ruce.

  A skutečně jsou i doktoři jako Hnízdil a pár dalších osob/léčitelů/médií, kteří mají narváno a naprostá většina od nich odchází spokojená. Dokonce si myslim, že víc lidí chodí spokojenejch od léčitelů, než od aprobovanejch felčarů, kdyby se někdo namáhal dělat statistiku. A pokud je pravda co řiká Hloch, že desítky doktorů s rakovinou chodí za léčitelem Kafkou a ani si nenechávají dávat chemošku, tak jako WTF, že?

  Ostatně, když se podíváme do ach tak špatné Austrálie, co mám z doslechu, tak pokud to opravdu pomohlo a problém zmizel, pojí-štěnicovnu proplácí i chirokraktiky a různý léčitele nebo mediky co jsou poněkud dál od západní meducíny. A co je taky na tom špatnýho – člověk přišel, dotyčnej mu pomohl, člověk zaplatil, tak proč by to jako pojí-štěnicovnu neměla proplatit a neplnit, když jsou všichni spokojení? Protože nějakej aprobovanej dochtor je víc? Hele když tu byla minule ta diskuse, a nejenom tenkrát, a zdá se, že každej třetí až čtvrtej má ze širší rodiny nebo známých takový hrůzostrašný historky jak to vypadalo ve špitále, tak přesně platí ten vtip vo chození k doktorovi když se jeden podívá, jakej von je inženýr…

  1. A teda nějak opravdu nevidím konkrétní oběti, pokud tam lidi lezou dobrovolně. A Razimova argumentace fakt přesně sedí na dobrosery co ví všechno nejlíp – můžete si svobodně dělat co chcete, ale běda jak to bude jinak, než řikám já. To jste blázen, chudák, hlupák co se nechává někým oblbnout a já (nebo někdo jinej povolanej) vás musí ochránit před vámi samými!

   Todle bylo z mýho pohledu od Kverulanta fakt přes čáru a u mě teda taky skončil.

   1. S tím nemůžu souhlasit. Vážně nemocný člověk nemusí jednat zcela racionálně, zvláště pokud se ještě nesmířil se skutečností, že během pár let či měsíců zěmře.
    Když mi doktor sdělil, že mám rakovinu tlustého střeva, děly se se mnou věci, které nedokážu ani popsat. Další měsíce jsem měl jako v mlze.
    Jinak jsem běžně racionální člověk a tvrdý obchodník. Musel jsem na týden odjet a vstřebat to, pak jsem se přetvařoval, že ani rodina nepoznala, že je se mnou něco špatně. Ale jinak jsem vlastně nepracoval, nerozhodoval a jen stagnoval. Stačilo by cvrnknout… Za 3 měsíce mi řekli, že jsem zdravý a já se vrátil zpět mezi myslící lidi.
    Od té doby vím, labilnější povahy tohle prostě neustojí a jsou ochotní uvěřit i na vysrání rakoviny.

    1. Zapomínáte na pár důležitých detailů:
     1. Prakticky všichni, co nakonec dorazí k šarlatánům, byli původně v péči lékařů. Šarlatán obvykle není první instance, ale poslední.

     2. Mnoho lékařů své reálné vzdělávání ukončilo v okamžiku, kdy získali atestaci a následně se „vzdělávají“ pouze z materiálů, které jim předkládá farmaceutický průmysl, v jehož primárním ekonomickém zájmu není vyléčit, ale léčit co nejdéle a to ideálně léky, které lze patentovat, protože vývoj nepatentovatelných řešení se nezaplatí.

     3. Postupy, které jsou „lege artis“ jsou z logiky věci občas hodně zpožděné za stavem poznání. Pokud ono poznání nevede na profit pro farmaceutický průmysl, tak není obvykle nikdo, kdo by zafinancoval studie, které by toto poznání přetavily do lege artis postupů. Jinými slovy postup, na kterém si nelze namastit kapsu, se jen velmi obtížně dostává mezi legální postupy a je úplně jedno jak dobře funguje. Naopak občas jsou naopak k nalezení velmi podivné studie, které kreativně „prokazují“, že některé reálně funkční alternativní postupy nemohou fungovat – kdopak je asi platí ?

     4. Některé pravdy, které oficiální medecína hlásá, jsou v lepším případě polopravdy, které skutečně platí pro mladého zdravého člověka, kterému vše funguje a který není zatížen chronickým stresem. Nicméně tyto „pravdy“ jsou následně tupě aplikovány na nemocného. Kouzlený je poněkud schizofrenní výrok jedné lékařky: „Já vím, že to je placebo, ale co mám dělat, když ono to na mě zabírá“.

     5. Mnozí lékaři předepisují léky, aniž by měli tušení jaké biochemické pozadí má léčený problém a jaký zásah do organismu daný lék reálně představuje. Není divu, tělo je složité jako hrom a spousta toho probádaná není, nicméně člověk nemusí proniknout ani moc hluboko na to, aby začal o racionalitě některých způsobů léčby pochybovat.

     6. Mnohé z toho, co lékaři většinově popírají, ve skutečnosti funguje. Některé studie, které některé „šarlatánské“ metody deficitivně vyvrací a kterými lékařská komunita s oblibou dokládá nefunkčnost alternativních metod, jsou od počátku koncipovány tak, aby jiný výsledek ani vyjít nemohl:

     – podávaní dávka je absurdně nízká, alternativci doporučují cca desetinásobek, lékaři při léčbě jiného problému používají až 50 násobek dávky použité ve studii. Závěr studie: Látka X nemá na hladinu Y v séru žádný (měřitelný) vliv.

     – podávaní dávka je nesmyslně vysoká, takže pacienti odmítnou kvůli vedlejším účinkům dokončit studii, alternativci přitom upozorňují, že na takto vysokou dávku se sice lze dostat, ale jedině postupně a dávky se mají navyšovat pomalu

     – na začátku studie se neudělá vyhodnocení hladin v séru před zahájením suplementace, aby se následně zjistilo, že suplementace nevedla ke zvýšení hladiny v séru. Aby taky ano, když na vstupu do studie zdraví „pacienti“ nebyli deficitní a homeostáze u nich funguje. Co takhle udělat studii na deficitních ?

     – atd.

     7. Mnohé lege artis postupy pacientům zcela zbytečně škodí, protože ignorují křížové vazby, které šarlatáni mnohdy respektují.

     Ve výsledku i ono „vysrání rakoviny“ má dost možná celkem racionální základ, byť to, co AKTIPáci hlásají, jsou skutečně mnohdy neuvěřitelné bláboly.

     Ona je klasická medecína skvělá na řešení akutních problémů, ale na chronické potíže v lepším případě nestačí, v horším případě nasadí léčbu, která je ve skutečnosti vyhánění čerta ďáblem, protože místo aby řešili příčinu, tak maskují příznaky. Nejhorší na tom je, že se takto postupuje i u stavů, kde před 50-60 lety existovaly osvědčené postupy jak primitivními (a levnými) medikamenty vyléčit, zatím co dnes se moderními (a násobně dražšími) prostředky maskují příznaky a problém v pozadí se prohlubuje a místo vyléčení následuje doživotní léčba. Přitom řešení je mnohdy levné a relativně jednoduché.

     1. shi: k poslednímu odstavci – můžete být konkrétnější, o jaké nemoci a postupy jde?

      1. Začít číst lze třeba zde:
       http://orthomolecular.org/library/articles/index.shtml

       Věřím tomu, že všechny chronické potíže mají nějakou biochemickou podstatu, která znamená, že se nějaká regulační smyčka „vyšinula“ z normálních mezí, typicky třeba proto, že evolučně má tělo zásoby nějaké látky připravené na krátkodobé stresy a ne na život v chronickém stresu, nebo proto, že naše strava se svým nutričním složením docela slušně vzdaluje od toho, co by bylo ideální.

       Hodně zajímavé je také toto:
       Bór: http://www.health-science-spirit.com/borax.htm
       Jód: https://assets.motherearthlabs.com/resources/products/lugols/iodine_as_the_universal_medicine.pdf

       Z modernějších zdrojů:
       Psychiatrie: http://westcoastintegrativehealth.com/index.php/biotypes-depression-walsh/
       respektive kniha: https://www.amazon.com/Nutrient-Power-Heal-Biochemistry-Brain/dp/1626361282

       Štítná žláza/mozek: http://elephantpressbooks.com/

       A postupně se člověk pročte dál a dál a dojde mu, že si laboratorní výsledky musí člověk interpretovat sám, protože „v normě“ (dle laboratoře) neznamená „v pořádku“, ale mnohdy spíš „vaše regulační smyčky to ještě nějak zvládají“ a v pořádku to je pouze, pokud jsou výsledky poblíž optimálních hodnot.

       1. Na to myslím v hodně případech naráží a popisuje je Hnízdil. Z nějakýho důvodu se hladina něčeho mírně pohne a hned pilulku. Jelikož nic není bez následků i někde jinde, končívá to právě typickým zákazníkem farmafirem – člověk s totálně rozesraným organismem co žere hrst prášků denně, aby vůbec mohl nějak existovat.

      2. Odpověď jsem napsal, ale systém mi už 24 hodin píše, že „Your comment is awaiting moderation.“

       Takže jen ve stručnosti: třeba Lugolův roztok jako zdroj jódu, nebo Borax jako zdroj bóru, celkem masivní dávky některých vitamínů.

       1. Takže systém asi nezkousl, že jsem tam nasázel odkazy a považuje můj příspěvek za spam. Zkuste si vygooglit třeba tyto tři texty:

        HIDDEN IN PLAIN SIGHT: The Pioneering Work of FREDERICK ROBERT KLENNER, M.D.
        IODINE Bring Back the Universal Nutrient Medicine
        The Borax Conspiracy

     2. Myslim že i z toho důvodu je poněkud nemístný obecně všechny nazývat šarlatány, ne? Spousta jich tam je, samozřejmě. Spousta jich ale pomáhá, a je úplně jedno, jak. Není už jen to, že byť člověka nevyléčí, což se prostě stává, ale aspoň mu pomůžou odejít beze strachu, důstojně a klidně, i kdyby jeho oblbnutím, pořád lepší stav a tedy úspěch? Voproti stavu jak popisuje nahoře Aris, že ho felčaři přepli a von byl úplně mimo? A kdyby se to místo odléčení začalo horšit a fakt bylo zjevný, že zemře, tak místo klidnýho odchodu byl plnej zlosti a odešel úplně vynervovanej?

    2. Ono je toho špatně docela hodně, počínaje obecně přístupem lidí k životu a doktorům, Vás nevyjímaje. Jestli je na Vás doktor jak nějakej přepínač co pár slovy naprosto všechno změní, nepřijde Vám na tom něco divnýho?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!