Čapí hnízdo – eins, zwei, Polizei

Featured Image

Bylo to šestadvacátýho července loňskýho roku, poskakuju si takhle po silnici 1. třídy, směrem na Benešov. Míjím ceduli ukazující k Čapímu hnízdu. Po rovný silnici skákat dvacítkou je o nervy, trvá to už tak dvacet minut. Že by bouračka?

 

cap1Na horizontu se objevují dvě zářivé vesty – dopraváci co chvíli zastavují provoz na hlavní, vždy když z vedlejší silnice od Čapího hnízda chce vyjet auto. Není to moc často, ale stačí to, aby se vytvořila stojící kolona.

cap2cap3cap4

Je to docela běžné, ne? Vzpomeňte si na jiné kultůrní akce, kde jste zašli na koblihu, pivko a Kostelecký gril & burger (mňam), podívali se na letadla, nebo aspoň na závody sekaček na trávu. Projděte si fotky z takové akce a určitě tam PČR najdete – jistě pro vás také nezištně zastavovali provoz na hlavní, abyste se mohli pohodlně zařadit a s břichem nacpaným Parkys hotdogy si nekazili dojem z povedené akce čekáním v koloně. A pak hurá, do Prahe, do Podolí, do prdele to je mi smutno, že jsem se tam taky nedostal. Stejně bych se ale nestačil na tu akci zaregistrovat, na webu moc nejsem a na www.agrofertden.cz sami píší, že místa byla obsazena.

Pomoc od dopravní policie ocenili jistě všichni, nejen prominentní návštěvníci, jinak by se při odjezdu tvořila směrem k Čapímu hnízdu kolona a to by mohl někdo z VIP považovat za diskomfort. Když akci, tak pěknou. Ať si počkaj ti na hlavní, co jedou z práce domu.

Takže příště, Halík, stačí co? Stačí zavolat na správný, číslo a objednat si dopravku. Klucí čas od času zvednou plácačku a zastaví provoz na hlavní a vůbec, bude tam tak nějak bezpečnějc. Pokud by do toho někdo chtěl šťourat, tisková mluvčí řekne, že to bylo opatření na prevenci plynulosti dopravy (čehož na hlavní tedy dosaženo nebylo) a nebo že tam hledali předvoj běženců. Slušnej trik by bylo, udělat na akci registraci a těm, co by tam fakt jakože chtěli, napsat že už je plno. Proč to? No protože dotace. Dejme tomu se řekne, že máme 4000 míst, ať se tam kromě „našich“ dostane i ta veřejnost, když už se to postavilo z těch unijních peněz. Veřejnost ocení, že na ní někdo myslí – už Henry Ford říkal, vzpomeň si na chudé, nic to nestojí.
Takhle se vyhrávaj volby.

Bocianie hniezdo a tuto akci představil též reklamní portál babidnes.

 


20.3.2016 Červ


Související články:


12345 (109x hodnoceno, průměr: 1,29 z 5)
11 052x přečteno
Updatováno: 20.3.2016 — 21:45
D-FENS © 2017