Budoucnost Země - zpět na článek

komentářů 294

Přidat komentář
 1. Tady někdo viděl Grétu a zamiloval se. Z toho všeho, cos psal, bude tak leda hovno. Jediné, v čem vidím trochu pravdy, je to, že nás čeká spousta změn. Ale rozhodně ne k lepšímu – leda k větší kontrole, v zájmu „bezpečnosti“. A vlastně možná i bezpečnosti bez uvozovek, protože v zemích, které hojně podporují přijímání verbeže odkudkoli, a to vysoko nad přirozenou kapacitu té které země (a kapacitou myslím míru možnosti začlenění cizích kultur do svých manitnelů pravidel) stále přibývá. A rozhodně to nepovede k většímu osvícenství, ani k většímu usmíření s planeou Zemí, bohyní Gájou, nebo jakýho šlaka. Povede to k většímu bordelu ve všech sférách – komunikace, soužití, práva, bezpečí, a hodnoty života a svobody.

  1. „Tady někdo viděl Grétu a zamiloval se.“
   Taková ošklivá slovíčka. Vždyť autor sám napsal, že co se týká klimatických změn, tak mu stojí rozum.

   1. No a není to podmínka, aby se někdo do Gréty zamiloval?

    1. Vy na to nahlížíte z úplně jiného úhlu než já.

     1. Neumim si predstavit cloveka, kteremu by stalo pri pohledu na Gretu neco jineho, nez rozum.

      1. Neumíte si představit autora článku?

  2. Podobnou úvahu jako autor udělal v roce 1992 nějakej Francis Fukuyama v knize The End of History and the Last Man. Netrvalo dlouho a ukázalo se, že se totálně seknul a že pravdu měl spíš nějakej Samuel Huntington v knize The Clash of Civilisation.

  3. Tlustej: Já myslím, že se dostal myšlením do vyššího levelu. Což mě skutečně u technicky vzdělaného člověka překvapilo.

 2. My máme přestat konzumovat maso, mobily a cestování, Vy, autore, byste měl přestat konzumovat drogy.

  1. Alebo sa s nimi podelit. Musi to byt skutocne dobry matros.

   1. Neberte drogy…nikdy nikomu neberte drogy! :D

 3. No já bych to viděl asi černěji. Západní Evropa zažije občanské (náboženské) války, díky eko regulacím přestane být pomalu konkurenceschopná a ekonomickou i vojenskou nadvládu získá Čína, která se bude chovat rozhodně hůř než USA a bude tvrdě prosazovat svoje zájmy nejenom v Africe a Asii ale i v Evropě. V Evropě se k moci dostanou extrémní politické strany a ekologie bude to poslední co se bude řešit.

 4. Není to recese?….opravdu to ten člověk myslí vážně?…..no jestli ano tak nás Bůh chraň, aby jich nebylo víc…..

  1. Asi se nadýchal výparů z lepidla, když tuhle u Muzea zachraňoval planetu pro další generace…

   https://www.e15.cz/domaci/obrazem-aktiviste-z-extinction-rebellion-blokovali-prazskou-magistralu-1363230

 5. Jistě, avšak vývoj pane autore nezastavíš. :-)
  Touha vrátit se ku „Přírodě, na stromy, ku základům“ tu v minulosti již x-krát byla. Ale nějak nikdy úplně nevyšla.
  Pak tu pravda byli různí věrozvěstové lepších zítřků co slibovali tu čistou rasu, tu sjednocenou pangermánskou Evropu, tu socialismus/komunismus na věčné časy a nikdy jinak.
  Nic z toho nemělo až tak dlouhého trvání a tudíž se lze důvodně obávat, že ani ty současné excesy či přání evropských věrchušek dojdou nějakého dlouhodobějšího naplnění. :-)
  Lze jen doufat, že u té další katarze, která nás zcela zákonitě dříve či později čeká, zase nepotečou řeky krve a neodnesou to desítky milionů mrtvých jako v nedávné minulosti ..

  1. I vyšla.
   Kupříkladu když hapala římská říše. Ony ty rozvinuté civilizace vždycky nějak zajdou; zřítí se do sebe jako supernova a na jejich místo nastoupí Barbaři, aby se mohli stát vyspělou civilizací a zřítit se do sebe jako supernova. C’est la vie.

   1. Až na to, že tehdejší barbaři byli pilní a inteligentní Germáni, zatímco dnes přicházejí Arabové a souloživé opice.

    1. Ne ne, kdepak, proti těm Římanům byli tehdy ti Germáni úplně stejní jako ty dnešní souloživé opice. A podle toho to vypadalo. Nedělejte si iluze.

    2. „… pilní a inteligentní Germáni..“
     Taky dobrej vtip. Skoro, jako ten článek!

     1. Proč? O Germánech psal s respektem už Tacitus.

      1. Co ja to tak sleduju, tak Germani jsou urcite sporivi. A to tak, ze setri, kde se da, zejmena vlastni praci. Blbi ale sveho casu nebyli, nez jim prumer IQ zacali redit Turci a dalsi chamrad.

 6. Vazeni, toto je uz docela prdel :) RESPEKT – cili zadny „desinformacni zdroj“, ale hlasna trouba nejbigtnejsiho eurosocialismu a multikulti slunickarstvi, musi pod tlakem skutecnosti uz publikovat takoveto nazory. Ten profesor je sice zelene pako – viz jeho fantasmagorie o Sahare jako slunecni elektrarne – ale kdyz uz i on musi rikat takoveto veci : „Kromě toho si musíme uvědomit, že třeba počet obyvatel Afriky má z důvodů, které s klimatem nesouvisejí, do konce století vzrůst z dnešní miliardy na čtyři miliardy. Pokud se k tomu přidá oteplení v rozsahu, o jakém mluvíme, kam všichni ti lidé půjdou? Dlouho před tím, než uvidíme vzrůst hladiny moří, přijdou sociální problémy, povstání, občanské války. Jsme na cestě ke světu plnému násilí, chaosu, krve, válek a strachu. Naše děti vstoupí do temného věku. Vše, co teď bereme jako samozřejmost – svobodu slova, život v míru, rozsvícení lampy po stisknutí vypínače, bezpečí –, to všechno bude minulostí.“ Clanek zde : https://www.respekt.cz/tydenik/2019/16/klima-vstupujeme-do-temneho-veku

  1. Ten člověk je z klimatického panelu. Neberte ho vážně, je to obyčejný lhář. Jeden příklad za všechny. Kdyby intenzita Golfského proudu skutečne poklesla o 15%, jak píše, v zemích jako je Irsko, Velká Británie či Norsko by už dnes zavládla totální panika, protože by tam začala dramaticky klesat teplota, a to o víc, než by mohly vyrovnat ty bájné dva stupně Celsia „globálního oteplení“. Celá západní Evropa by letos zažila velmi tuhou zimu a jara bychom se dočkali až v květnu, jak je obvyklé ve stejných zeměpisných šířkách, kde Golfský proud nemají. 15% je nesmyslně moc, reálně si proud teče stejně jako před tím.

  2. Ten člověk lže, nebo alespoň špatně interpretuje data. Největší Grónský ledovec se od roku 2016 zvětšuje. Nevoli nad tím že by se mu mohlo rozbít „Globální oteplování“ pochopitelně chápu, ale jako vědec by to v potas měl brát. Pokud tedy NASA nebere jako dezinformační zdroj.
   https://earthobservatory.nasa.gov/images/145185/major-greenland-glacier-is-growing
   To s tou Saharou je to dobrý úlet, vypadá to že už mu zřejmě nikdo nevysvětlil, že provoz fotovoltaických panelů je v tomto prašném a abrazivém prostředí problém. O tom jak by chtěl zařídit aby „park by mohl pohánět úplně celý svět“ ani nemluvě.
   Má tam těch nesmyslů víc… ale alespoň už u jednoho jmenovitě vím kdo jsou „ti vědci“ co Grétě nalejvají hlavu.

   1. Tak von ten pokus o solární článek pro svět v Africe už proběhl. Pár velkých firem si v tom děsivě nabilo hubu, zvláště proto, že nebyl nikdo schopen uhlídat panely a dráty, aby jim to tam nerozebrali do šrotu lokální borci. Zahučely v tom miliardy. Deutsche bank, RWE, Bosch (ten ještě vycouval relativně brzy…)

    1. Mají k tomu nějaký zdroje?

 7. Neomarxisti hackli D-Fense.

 8. Autor pracuje v „technickém oboru“? Se mi spíš zdá, že bivakuje na fildě s podobnými zoufalci a požaduje, aby rektor buď zrušil kapitalismus nebo odstoupil. Ostatní po slušné dávce chlastu a marjánky usnuli, autor chytl druhý dech a zasedl k počítači (aniž by si uvědomil, že je to výsledek kapitalismu, no nic).

  Jinak zajímavá sonda do duše „průměrného voliče“. Je to potřeba, člověk žijící v sociální bublině inteligentních a schopných lidí (a tedy logicky se i na netu snažící potkávat s podobnými) sem-tam potřebuje připomenutí, s kým že to sdílí planetu. Když volič Bureše projeví svůj hlas u voleb, je to sice taky projev, ale o samotné mentální výbavě neřekne zdaleka tolik jako když se podobné individuum vyvětí takto pěkně do článku.

  Za mě dobrý a zase na nějakou dobu stačí. Moc bych toho sem nepouštěl, aby si tohle nemyslelo, že to sem patří. Že jsem se nevymezil proti ničemu z té neskutečné hromady hovadin co autor vyplodil je dáno tím, že si nemyslím, že to bylo účelem. Něco jako když v zoo ukážou zvířátko, není cílem se naučit s ním komunikovat jeho řečí, ale vidět, jak to vypadá. Nevadí, když někdo přijde k nám s klecí tohle ukázat, ale rozhodně bych to nechtěl mít v baráku natahané ve větším množství.

  1. „autor chytl druhý dech a zasedl k počítači (aniž by si uvědomil, že je to výsledek kapitalismu, no nic)“
   Tak on principiálně celý socialismus je pouhým důsledkem existence kapitalismu.
   Bez kapitalismu by socialismu býti nikdy nemohlo, protože by lidé měli úplně jiné starosti (jak uchovat holý život).

 9. VYNIKAJÍCÍ ČLÁNEK PANE AUTORE! Neměl byste zájem se se mnou proletět vrtulníkem?

  1. Vzor Pinochet?

  2. Nemyslím si, že by se autor nechal vlákat do Vámi rafinovaně nastražené pasti a sám tak přispěl ke zvětšení vlastní uhlíkové stopy – nebo snad disponujete elektrickou či dokonce šlapací helikoptérou?:-)

   1. Třeba by mu stačilo vysvětlit, že ten vrtulník poletí tak jako tak, a jeho přítomnost na palubě už nemá na uhlíkovou stopu prakticky žádný vliv. A taky že se potom může proletět jako pták úplně bez vtrulníku.

   2. Jack Torrance: tento let by předpokládám měl sníženou uhlíkovou stopu, odpočteme-li to, co by dotyčný vyprodukoval za svůj život kdyby neletěl. Určitě jsou více gaia-compatible metody, ale tady jde jednoznačně o snížení uhlíkové stopy a tedy pro autora by tento návrh mohl být vysoce atraktivní. Šel by současně příkladem nám všem a ukázal, že chlap je mnohem hloupější, čímž by nadále získal body pro svou věc. Jen ať jich lítá co nejvíc.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!