Buďme svobodní - zpět na článek

komentářů 202

 1. Cikán, který se musel díky tlaku rasistů z Romey omluvit, byl součástí scénáře. Je skutečně zajímavé kolik lidí tahle sluníčkářská agitka zblbla a kolik lidí ji považuje za nekorektní humor a špičkový seriál…

  1. A to, že to bylo součástí scénáře je potom lepší, nebo horší?

 2. Říká se, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. K čemu je naše situace nejvíce analogická? K roku 1913, či snad k 1937 nebo 1950? Pro mě se smrskla televize maximálně na pár pořadů o přestavbách aut. A jen tak trochu jsem si všiml, že se nezřízenou rychlostí množí různé pořady o Nacistické a Sovětské technice a jejich know how, ale IMHO se poněkud vytratily takové ty politicko – sociologické rozbory tehdejších mocipánů a jejich „voličů“. Ovšem že není problém je nějak najít, ale nemohl jsme se vyhnout tomu, že když jsem slyšel řeči těch či oněch činovníků, tak jsem s jistým mrazením seznal, že na chlup stejnou rétoriku používají naši současní vládci. Docela se mi dělá na zvracení z toho, že jednou se o době Babišovy republiky bude hovořit jako o období prosperity a stability a až absurdních svobod. Nejvíc mě ale lidsky mrzí to, že se od doby počátku 20. století lidstvo nijak nepoučilo, dokonce bych řekl, že dřív šlo (pouze) o klasické kořistění a jatka, kterých se vždycky všude na zemi odehrávalo dost. Zato dnes je to takové dočista na hlavu postavené. Nezbývá než si asi postavit svůj vlastní svět, a podle možností ho rozšiřovat a v pravdě si udělat jakousi „alternativní“ realitu.

  1. http://dan-drapal.cz/rod-dreher-benediktova-cesta/

   Paralelní polis :-)
   Zdaleka nejste sám, kdo na podobné věci přišel. V zásadě totéž (jen bez toho náboženství) hlásají libertariáni a stoupenci bitcoinu. Ale třeba na redditové diskusním foru „red pill“, které začínalo jako zcela sekulární záležitost zabývající se balením ženských, řada lidí dospěla k „odpojení od systému“ – nekoukat na TV, zrušit fejsbúky apod, nechodit na levičácké univerzity, ale spíše se věnovat řemeslům…

   1. Já si nemyslím že jsem vymyslel něco hrozně jedinečného. Spíš mě mrzí to všechno okolo.

    1. To mělo být povzbuzení, že je nás takových víc. Včetně těch za oceánech.
     Smutné to je. Kdo by to byl řekl, že se po třiceti letech budeme zase stahovat na chaty, čundry, střelnice, že se bude udávat, vyakčňovat…

     1. Vás vždycky rád čtu. Ale podstatná část „nás“ tady totalitu zažilo, mnoho našich spoluobčanů totality zažily nejméně víc než dvě a přece to pořád nestačí. Lidé zkrátka jdou za něčím stejně jako ovce.

 3. Jo, s tou omluvou Cikána za „Cikána“ to je vtipný. Nejvíc že jim gadžové radí, jak si mají říkat. Oni to maj vyřešený, chlapi si říkaj „more“, ženskejm říkaj „čhaje“ a bíjejm aktivistům „dilino kar“, resp „dilino mindž“, aby byla zachována genderová diverzita.

 4. Od té doby co jsme podnikatel a pochopil jsem jak co funguje ohledně zdravotního a sociálního výpalného, jsem začal tvrdit, že nejlepší by bylo aby si zdravotní a sociální platili i obyčejní zaměstnanci. Aby viděli kolik do státu dávají a jak málo dostávají zpět.

  Tudíž, ať to myslí Schillerová jakkoliv, já jsem pro to aby jsme měli menší daně a nepatrně větší zdravotní. Už jen kvůli cigánům které živím.

  1. Uprimne, ja bych byl pro to, aby superhruba mzda byla posilana primo na ucet a kazdy soudruh mel za povinnost sam preposlat 60 nebo kolik procent teto castky na konto prislusneho financniho uradu, VS rodne cislo, zprava pro prijemce „dane xx/2019“. Jednak by to bylo velmi didakticke, jednak by to behem jedineho roku privedlo pul naroda za mrize, a pak bychom asi videli teprve veci :)

   1. to HonzaV
    A co si budu moci dát do nákladů?
    Anebo paušálek?
    A daňové asignace budou?

    1. Co byste si tam dával, přece to samé, co si tam dáváte teď, no ne?

     1. Já myslel, že káru a benzín a košile a šmatlafoun…

      1. V tom prípade sa už nebavíme o mzde zamestnanca, ale o OSVČ s účtovníctvom.

       1. No tak když si budu dávat to daňové přiznání, tak já myslel, že pojedem všici Švarc systém. ;-)
        A já budu povinně i plátce DPH. :-D

    2. Bylo by to úplně stejně jako dnes, jen ty prachy by šly oklikou přes daňového poplatníka, který by je chvíli držel (ostatně, vydělal si je) a pak musel poslat státu. Zejména zajímavé by to bylo na poštách, pěkně cashově… myslím že bych se tam chodil dívat. To by byla ta nejlepší škola finanční gramotnosti.

     1. A já bych to, s dovolením, ještě vytunil – těch 60% by se platilo jednou ročně z ročního příjmu, aby to pokušení ty prachy během roku rozfrcat bylo větší a loučení se s více než půlkou příjmů smutnější. Řekl bych, že daleko víc lidí, než teď, by se začalo zajímat o to, jak je následně s těmi penězi naloženo…

      1. Když jsme u tunění, tak dost ďábelský by byl další level, v němž by se částka dělila na podčástky a ty posílaly jednotlivým ministerstvům :) ale dosti již horrorův.

      2. Jack Torrance: nápad se mi líbí, současně povinně KH i pro neplátce DPH, ať ví, kolik platí a k tomu separátní přiznání za spotřební daně z alkoholu, tabáku a paliv.

       Ono to celkově je mnohem víc než těch 60 procent, jezdí-li jeden dostatečně autem a kupuje-li alkohol a cigarety.

       Ještě by mi přišlo dobré oddělené placení přímo na terminálech, tj. kliknout kartou je nutné 2x: jedenkrát za nákup X CZK a podruhé za daně Y CZK.

       1. fatdwi: Pro mě byla zajímavým zážitkem nedávná návštěva Makra společně s tchýní a následný rozhovor na téma „dvojích“ cen tamního zboží, zlých plátců-podnikatelů a chudáků neplátců-důchodců. Ještě, že nemá auto, nekouří a alkohol nesmí kvůli cukrovce, takže spotřební daň jsem s ní probírat nemusel…

  2. Ty živis nějaký cikány? Fakt? A kolik? Kolik si odvedl na dani? Myslíš že ten zlomek z toho co jde na sociální dávky by uživil byt jednoho Roma? :) Haha

   1. Áčko: Jsi trapný, troubo. Zaměstnanec s průměrnou mzdou 32000 Kč odvede na daních celkem nějakých 55 % tedy nějakých 23000 Kč a za to skutečně vyžijí 1-2 cigáni. Dále každý kdo používá slovo Rom k označení cigánského etnika se sám usvědčil že o problematice cigánů neví vůbec nic.

 5. Můžete být konkrétní, v čem jste v dnešní době nesvobodný? Tady jste vydal článek. Za komanče byste to nemohl vydat, a kdyby se vám to podařilo, byl byste popotahovaný, případně zavřený.
  Co se týká imigrace, hysterii v ČR opravdu nechápu – předseda vlády i prezident jsou veřejně proti, co víc si přát. To má být ukázka toho, že je protiimgrační postoj veřejně netolerovaný? Samozřejmě, pokud začnete hystericky pokřikovat stylem Pitomio, lidi se vám vysmějí. Ale to není o cenzuře, prostě ze sebe děláte pitomce.
  A pokud si myslíte, že metoo je o tom, že někdo kolegyni pochválil parfém, co na to říct. Komu není shůry dáno, …

  1. Fakt jste si neráčil všimnout že z veřejnoprávní TV nám postupně zmizeli fundovaní oponenti „evropského směru“ a diskuze na určitá témata se změnily na setkání přitakávačů?
   Koho ještě občas ukáží je právě nějaký trouba jako reprezentant těch „špatných“ názorů.
   Ten parfém je opravdu špatný příklad, mnoho kauz #MeToo je vyvoláno bez jakýchkoliv reálných podkladů.

   1. TV ingnoruju, nejsem ovce.

    1. A odkud čerpáte podklady pro výroky – „předseda vlády i prezident jsou veřejně proti, co víc si přát“ a „Ale to není o cenzuře…“?
     Z tisku? To stejné v bledě modrém, a že se na TV dívají jen ovce? Tak jasně když je vysílání takové jak jsem popsal :)

     1. Co se týká zdrojů, máme svobodu, k nelibosti komunistů, takže lze sledovat více protichůdných zdrojů na webu, z čehož se dá vytvořit solidní obrázek. Tisk nečtu, nežiju v pravěku :-)

      1. Ne? A co je to na webu? Variace tištěných deníků + nějaká alternativa, na jakém médiu to čtete je úplně fuk. A pokud jste v rámci informovanosti nucen porovnávat zdroje a kompilovat si jakous takous objektivitu v informacích tak je to těm komoušům mnohem blíž než si namlouváte.
       TV by mě taky byla ukradená, kdyby vysílání nešlo i z mých peněz a nevráželo klíny do hlav lidem kteří pak jdou házet lístek do urny…

       1. „A pokud jste v rámci informovanosti nucen porovnávat zdroje a kompilovat si jakous takous objektivitu v informacích tak je to těm komoušům mnohem blíž než si namlouváte.“ – tak určitě :-D

       1. Webem prdel neutřeš, blackout na Vás.
        ….To nad tímto, zblbl mi chytrý telefon. Nebo můj organismus, šmatlátko mi blbě reaguje na pravý palec.

     2. Jinak můj komentář směřoval hlavně ke kňourání, které tady autor předvádí – nemám pocit, že si žijeme špatně. A že v televizi dávají něco jiného, než co by autor chtěl? Ať se dívá na něco jiného, já s tím taky nesouhlasím, ale necítím se být obětí a TV je mi ukradená.

      1. Ano, zatim si spatne nezijeme, a podle mne je to prave diky permanentni nespokojenosti se soucasnym stavem, tomje hnaci motor pokroku. K TV: souhlas, pokud by neslo o tzv. verejnopravni televizi.

  2. Řekl bych, že ten kdo přehlíží plíživý návrat totality se o věci veřejné příliš nezajímá nebo je spokojený s tím, že zelenou mají jen ty jemu libé názory.

  3. DaveTheAlien: Možná ještě v Praze nebodají do civilistů a neznásilňují ženy, ale 65 km od Chomutova již ano a díky Schengenu to je problém jako prase. Také již máme teroristický útok s výbušninou na našem území ve stádiu přípravy, naštěstí to PČR dokázala včas zarazit. Jen blázen si za tohoto stavu může dovolit nechápat.

   1. Zřejmě máte problém s pochopením psaného textu. Nepsal jsem, že nechápu situaci, psal jsem, že nechápu hysterii – není nic směšnějšího a zbytečnějšího, než hysterický chlap.

   2. Kromě toho je ČR diký socialistické většině voličů dlouhodobě poměrně chudá, takže se žádní migráčci nehrnou, není motivace.

    1. DaveTheAlien: Specifikujte, od jakého počtu útoků na civilisty má chlap dle Vás nárok na to být hysterický.

     Migranti se sem samozřejmě hrnou, akorát Vám o tom na ČT neřeknou mají přísný befel. Dělá to asi 200 ks měsíčně a jedná se téměř převážně o problémové a rizikové případy, kterým byl v okolních zemích azyl zamítnut a mají příkaz opustit původně azylovou zemi. Tyto země ovšem nejsou technicky schopny zajistit jejich vykázání mimo Schengenský prostor, tudíž to v rámci Schengenu zkoušejí jinde.

     1. Zdroj?
      Jinak jediný teroristický útok spojený s islámem v ČR spáchal ten zblbnutý důchodce.

      1. DaveTheAlien: Tedy specifikovat neumíte, patrně je bodání do civilistů a znásilňování standard, který má chlapy nechat klidnými. Dále úmyslně ignorujete veřejně dostupná fakta o teroristickém útoku s výbušninou na našem území ve stádiu přípravy. Je vidět, že se v problematice vůbec neorientujete, patrně sluníčkář.

       https://www.lidovky.cz/domov/ceska-policie-stiha-islamistu-za-pripravu-bomboveho-utoku.A180914_073004_ln_domov_ele

       1. Zdroj toho vašeho tvrzení o 200 imigrantech měsíčně, kteří se hrnou do ČR?

        1. DaveTheAlien: Oficiální zdroj není, je to tabu a média mají zákaz befelem. Dojde to ale i prostému člověku: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/491647-nemecko-deportovalo-20-000-neuspesnych-zadatelu-o-azyl.html

         1. Jiste…a dohlizej na to MiB, protoze to je tak strasne tajny, ze je to uplne nejtajnejsi. Snad jedine tajnejsi je, kdo zabil Kenedyho a kolik stalo natoceni vsech tech falesnejch pristani na mesici…

          1. Nezapomínat na ilumináty a chemtrails, ty jsou taky v oficiálních médiích tabu! I prostému člověku ale přece dojde, že nás práškují.
           https://cdn.ebaumsworld.com/picture/realadam/tin3.jpg

          2. Lojza: Jistě, na ČT říkali že máme imigrantů 12 a přes to nejede vlak.

          3. Coz o to, imigrantu tu mame urcite pres pul milionu, takze spise pujde o to, co si pod tim slovem kdo predstavuje…
           A co rikali na CT nevim, nesleduju

  4. Novinky hadr.

 6. Televizi nemám a nesleduju už nějakých skoro dvacet let a když tak po očku sleduju, co se ke mně donese z internetu o tom, co se na naší-vaší TV děje, toho rozhodnutí vyhodit bednu z baráku rozhodně nelituju. Veřejnoprávní TV a rozhlas je přežitek, který měl být dávno zrušen.
  Romea je rasistická, to je veřejné tajemství. Ale s ní se to má stejně, jako s těmi výkřiky negerských profesorů a profesorek, že bílý člvěk je vinen už tím, že se narodil a nikdo to nepostihuje. Kdyby totéž řekl bílý muž, je ostrakizován do konce života.

 7. „Teď určitě někoho napadne, že jsem postižen totalitním režimem ze svého mládí“ – Mě to tedy nenapadne, protože kdyby autor postižen byl (třeba jako já), asi by se neodvážil napsat něco jako „my už zase žijeme v totalitě“. Spíš to bude tak, že autor v té totalitě možná žil, ale nijak zvlášť jí postižen nebyl a s odstupem času mu to připadá, že to tenkrát přece jenom nebylo tak…

 8. Ten článek také působí jako sbírka uměle vyvolaných problémů a hysterického vyvolávání. Doporučuji autorovi změnit zaměstnavatele jestli je tam takový problém s komentováním kolegyň. Anebo změnit chování pokud je oslovujete stylem, který vyvolá #MeToo reakci.
  Jak píšete, svoboda je stav mysli, pokud jste se rozhodl uměle udržovat v nastavení, že nic se nesmí dělat a vše je zakázané tak si to teda užijte pane mučedníku :)

  1. Stalo se v městě Saskatoon. Místní policejní náčelník byl zbaven funkce poté, co byl svou podřízenou obviněn ze sexuálního násilí. 1. Dovolil si pochválit kolegyni za výběr nového parfému. 2. Na přehlídce si dovolil sundat z její hlavy list, a přitom se neobratně dotkl její lebky. 3. Na oslavě narozenin rozdával trička s nápisem Náčelník je nejlepší. Na kolegyni vyšlo tričko XXL, z čehož usoudila, že je to noční košile, tedy náčelník s ní chce mít sex. Náčelník se musel odstěhovat s rodinou z města. Je to ještě svoboda?
   Nemluvil jsem o sobě, já se cítím v pohodě. Jen je mi líto lidí, co se jako uvázaní cítí a neví jak z toho.

   1. Aha, tak pokud jste chtěl vyjádřit lítost nad těmi, kteří se cítí svázaní, tak v pohodě. Já jsem nabyl dojmu, že chcete vyjádřit své přesvědčení, že žijeme v totalitě.

    1. Pokud se v TV prosazuje jediný povolený názor a jen se střídají jeho přikyvovači, jak byste to nazval?

     1. Ve které TV? Ve všech dostupných?
      Viz poslední věta mého komentáře z 4.3.2019 6:36 – možná byste měl odvahu tu mou spekulaci nějak potvrdit či vyvrátit.

     2. I na TV Barrandov Jaromira Soukupa?

      1. Tam zejména shane, to je ovšem názor správný a jediný možný, samotným Zemanem schvalovaný.

   2. Asi dávají žabičkám do vody nějaké moc dobré koření, že se to pozvolné vaření těm žabkám tak líbí. Lidé se na tu totalitu úplně těší, já to říkám pořád.

    1. Netěší, oni by vždycky chtěli zkrouhnout někoho jiného, a nedochází jim, že v součtu to opravdu postupně soft totalita bude…
     Tim kořením jsou peníze a životní úroveň. Na rozdíl od SSSR se máme materiálně pořád báječně, tak držíme hubu a krok.

     1. Ano. Ale nic z toho nevydrží věčně.

     2. Lidi natolik ocenujou, ze je mozne zkrouhnout nekoho jineho, ze strpej I to, kdyz nekdo obcas zkrouhne je. Sice remcaj a nadavaj, ale na otazku „Dobre, a co kdyby to co vadi tobe neexistovalo, ale neexistovalo by ani tamto, jak jsi rikal(a), ze za to patri vsechny zavrit?“ odpovedi vsichni stejne: No to ani nahodou, to to radsi preziju, ale tamto, to je teda tak hrozny, ze to proste bejt musi…

   3. pako – ten clanek rozhodne na mne nepusobi ze byste mluvil za jine a ne o sobe, btw pravou totalitu jste zrejme nezazil jinak byste nemohl takhle blabolit, koho dnes zajima co se zvani v TV

   4. To ma sef policie v Saskatoonu blby. A co to ma co delat s nama?

    1. Amerika je 10-15 let před náma. Co se děje tam, bude se jednou dít i tady. Anebo se můžeme poučit a tohle šílenství zarazit.

     1. Amerika je v tomhle jina a kdyz se podivam na postaveni mensin v minulosti, tak se jim ani nedivím, i kdyz je to z extremu do extremu.

      1. Obrovská země vše žene do obřích krajností.
       Co se týče postavení menšin a otroctví, západní křesťanská civilizace byla jedním z mnoha padouchů, ale jediným hrdinou. Na to by se nemělo zapomínat.

       1. Jo, ale tady neslo jen o otroctvi. Sunset towns kde byl po setmeni cernoch okamzite zatcen byly jeste v 50 letech. Kluby kam nesmeli Zide byly v USA pred valkou zcela bezny. Proticernossky zakony, tzv Jim Crow laws padly nekdy v 60. letech. Podezreni z DWB – Driving While Black je dodnes perfektni duvod k silnicni kontrolni kontrole. O tom co zazivali prukopnici z rad mensin nebo zensky co prvne nastoupily k policii nrbo hasičům, to u nas nikdy nebylo.

        1. A jsou dnes menšiny doopravdy spokojenější? Podle průzkumů jsou třeba ženy méně spokojené (a to včetně sexuální spokojenosti) než za zlého patriarchátu ve čtyřicátých a padesátých létech. Nemluvě o černošské kriminalitě, rozvrácených rodinách, dětech bez otců…

         1. To by zajimalo, jak tu anketu dělali. Srovnávat dve ankety s rozdilem 50 let nema moc smysl a delat anketu kde jeden clovek musi hodnotit sebe sama pred 50 lety a dnes je taky blbina. Jinak ony 50 leta jsou v USA dnes brany silne nostalgicky jako zlaty vek. Asi jako se u nas brala prvni repa nebo jako rudosi hodnotej eru normalizace.

  2. Nejvtipnější je, že jediný teroristický útok v ČR spojený s islámem provedl protimuslimský důchodce zblbnutý články, jako je tento.

 9. Pravda, absolutní volnost 90. let je tatam. Zlaté časy, kdy skinheadi u nás na ulici mlátili morgoše plaňkama z plotu, za pasem měli legálně držený půlpalcový perkusní šestiraňák, kšeftovat se dalo s čímkoliv, auto měl každý, jaké si poskládal z toho co našel na dvoře a v hospodě hráli pořádný heavy metal a nalili vám, i když vám bylo 13.

  To jsme se namlsali. Ale taková svoboda byla i na západě možná někdy před válkou a těsně po ní. Jinak je život v lidské společnosti vopruz, kdy vás pořád někdo za něco dupe a vyhrožuje.

  Nicméně nevím, předpis dodržuju jen přiměřeně, za mikrofonem v kapele si na koncertě řvu co chci, sprostě a nekorektně, jointa si můžete zapálit v poledne na náměstí, na sobě můžete mít co chcete, obecně bych neřekl, že je to nějaké zlé. chcete vidět totalitu? Koukněte do bavorska, tam vás napráší že grilujete nebo že nepřispíváte na kostel.

  Všechny ty multikulti pičoviny, nr.MíTů, uprchlíci, duhový lidičky … to je jen v médiích, protože tahle lobby je prostě ovládá. Mezi běžným lidem to nefunguje a nakonec ani vláda se nijak nepřetrhne, aby se do toho nějak moc montovala. Mi stačí nečučet na televizi a hned mám pocit celkem slušné svobody. Bohužel je byrokracie ad absurdum a všechno je mega zregulované, ale to tu máme od rakouska uherska, naštěstí se obecně na všechna pravidla sere a ta kára prostě jede dál. Drncá, vrže, ale jede.

  1. No Pospeci, JJ tu už není a ocs zaspal, tak se c.k. úřednictva budu muset zastat já.
   Zdaleka ta byrokracie nebyla tak strašná, úřednictva oproti dnešním dnům také poskrovnu.
   Zkuste si něco takového, viz. níže, dnes…
   http://neviditelnypes.lidovky.cz/praha-pred-130-lety-dely-se-veci-neuveritelne-fkv-/p_kultura.aspx?c=A190226_173717_p_kultura_wag

   1. no tak jasně , že to bylo volnější, ale kdybyste dali franz ferdinandovi internet, databáze a armádu úředníků, jistě by to využil také. Samozřejmě z logiky věci, prostě ještě nebylo tolik zastavěno, nikdo se s ničím tak nesral jak dneska a byrokratická buzerace je také obor který se prostě časem „zdokonaluje“ a zintenzivňuje, stejně jako třeba spalovací motor nebo medicína.

    Takže za 130 let vývoje je patřičně výživnější.

  2. Jen si řvěte na koncertě, dokud Vás někdo nenatočí a nedá na internet. Pak se budou dít věci :-)

   1. točíme a dáváme na internet sami, volně , již víc jak 10 let. Nic se nedělo.

    nemáme prachy, nikoho nezajímáme, tak si můžem dělat co chcem. Jo Leoš Mareš toto nemůže, ten musí držet pysk :)

    Akorát na městském festivalu musím vypisovat seznam písní pro OSA, tak tam píšu

    1. track1
    2. track2
    3. nemáme
    4. rádi
    5. OSU
    6. track6

    a taky nic

    když nejde o prachy, jde o hovno

    1. Keep low profile! JAsně u nějakého amatérského šmrdlání nestojíte za pozornost. Ale co když Vás v práci povýší a nějaká závistivá kurva Vás udá?
     https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cina-kamery-zakaz-cestovani.A190302_213230_zahranicni_chtl

     1. no v číně by asi punkrock nikdo nehrál ani neposlouchal :)

      v práci naši tvorbu všichni znají, někteří chodí i na koncerty. xenofobové a konzervativní chuji jsme tu všichni, kolegyním normálně chválíme účesy i parfémy a humor máme zásadně nekorektní. Třeba si vybrat tu správnou práci :)

      Ale věřím tomu, že v nějaké korporaci v prahe, která je „moderní“ a plná hipsterů a feministek by problém být už mohl. tu na vychodze je zatím svět ještě v
      pořádku.

      1. „no v číně by asi punkrock nikdo nehrál ani neposlouchal :)“
       Proč ne?

      2. Čína a punkrock? Proč ne? https://www.youtube.com/watch?v=Ushe5rtXN2w

       1. Ad Zlejstrejda:
        A Oi! taky https://youtu.be/iUOpY7Iyfsc

     2. Smarja, jsme v CR nebo v PRC? Je vam doufám jasny, ze pripady ze zahranici neni mozny vztahovat k nasi domaci situaci.
      A at si Zeman a podobny tvrdej co chtej, tak Cina je opravdu odporna a tvrda totalita a neni tam NIC, co bysme odtamtud meli přebírat. A kapitalismus tam taky neni, je tam fasismus jako remen, ze by Mussolini tise zavidel.

      1. Co není, může být. Oficiálně je naše panstvo proti diktatuře a pro Tibet, ale nějaký podobný systém by s chutí zavedli. A nebyl by to Zeman, ten se jen zdvořile vyjádřil o čínské ideologii stabilní společnosti.

       Mimochodem, jak je to s přijímacími pohovory a sociálními sítěmi. Slyšel jsem, že když si o vás baba z HR nemůže nic snadno a rychle zjistit, můžete mít problémy jako rebel a nebezpečný živel.

       1. Nemožné, na slovany nikdy neaplikujete feudálně-fašistický systém jako mají kruté asijské totality, protože náš způsob myšlení a kultura „mrdat na vrchnost“ je hluboce zakořeněná po tisíce let. Tady nikdy nebude miliarda poslušných otroků ochotná makat 80 h týdně za minimum peněz aniž by se vzbouřila.

        Asiati jsou úplně jiná rasa, s úplně odlišnou filosofií a logikou mraveniště bezvýznamných jedinců. Dokonce to není ani o penězích, protože japonci jsou třeba bohatí, a stejně žijou jak magoři, že z toho života nicmoc nemají. Snad korejci jsou relativně v pohodě, protože je kolonizovali američani a trochu toho individualismu tam importovali.

        Ad příjimací pohovor – nevím, snad v nějakých překorektních korporacích. Normální firmy berou každého kdo není úplný kokot a když něco užitečného umí, je jim většinou jedno, jaký je to exot. Pokud vím pouze banky a právníci dneska ještě dbají na dress code a obecnou upjatost, jinde už se na to většinou sere. Ale práce se většinou shání po známosti a je to předem domluvené, aspoň koho znám to tak má.

        1. Moc si ty korejce neidealizujte, nicméně je pravda, že oproti Číňanům a Japoncům je to pohoda. Asi jako zde asimilovaní Vietnamci.

          1. 1) mám pocit , že moc čtete noviny, moc bych to nepřeháněl. Možná jste podlehl např. i lživé informaci, že v polsku jsou např. nekvalitní potraviny, protože naše média vedou propagandistickou válku :)

           2) s redukcí populace v opravdu vyspělých asijských zemích souhlasím a plně je chápu. Proč by se tam měli mačkat jak sardinky, když to prostě dávno není třeba, podle mě jen přirozená reakce na přelidnění, která bohužel tmavolidem na jiných koncích planety nic neříká

          2. Porodnost klesa vsude na svete. Efekt poklesu porodnosti zatim nuluje nizsi kojenecka umrtnost a delsi doba doziti, ale to chce cas. A houby zle, lidi je jako sracek a v Asii zvlast.
           Mimochodem, v Cesku byla minimalne od druhe svetove valky porodnost temer neustale vyrazne pod 2 deti na matku. Vyjimku tvorej povalecny baby boomers cca 1949-53 a Husakovy deti 1975-80. Jinak to bylo imrvere kolem 1,8 ditete na matku.

          3. Urbanizace. Vloni jsme byli s děckama týden na farmě. To se to vychovávalo, děti lítali venku, dovnitř šli jen na jídlo a pak večer spát. A i v maličkém apartmánu jsme mohli fungovat. Ve městě by to bylo daleko horší.

          4. rozhodně to s tím souvisí, taky prostě hodnota volného času. Kdysi se lidi mimo práci dost nudili, dnes mají vyžití habaděj. A taky vyšší nároky, dneska nikdo nechce mít 10 bosých dětí, co od 8 let makají na statku a ve 14 vypanou z domu, radši méně a dát jim co nejvíc

          5. Pospec: Jeden, nikoliv jediný, vliv, je dostupnost stravy a lékařské péče. Zatímco ještě před válkou bylo běžné úmrtí dítěte v rodině na nemoci nebo podvýživu, tak zhruba od 60. let se situace zásadně zlepšuje a dětská úmrtnost zásadně klesla. To může být důvodem, proč si rodiny pořizují méně dětí.

         1. máme jich plné město a vypadají celkem v klidu. Já pro ně sice nedělám , ale jsou to lidi co chodí s foťákem po beskydech, jezdí na kole a chodí na pivo, i když se vždycky strašně rychle ožerou slivovicí. Samozřejmě se drží bokem a mají spíš svoje hospody.

          Jak říkáte srovnávám s číňanama a japoncema. Vietnamci mi teda i po 30 letech připadají méně „naši“, než ti korejci co jsou tu vlastně jen na montáži. Vietnamci zase mají mladou generaci, která je už hodně počeštěná.

          1. Tak oni jsou to většinou VŠ Korejci, tak srovnávat s vietnamskými stánkaři je obtížné, ale s vietnamskou middle class mají podobný styl.

       2. No jasne. Neni to pravda ale mohla by bejt. Takovahle argumentace je na hovno, takhle muzes obhajovat i placatou zemi.

      2. V Číně je pravý a nefalšovaný KOMUNISMUS pod vedením Komunistické strany, stejně jako byl v Německu pravý a nefalšovaný nacismus pod vedením NSDAP.

       1. Ale kde že. Už v Číně nejsou třídy a každému dle jeho potřeb? Komunismus je utopie, něco jako království boží na zemi. A to rozhodně v Číně není, ať už tomu místní papaláši říkají jakkoliv.

       2. V Číně je takový kapitalismus, o jakém kapitalisté vždy snili.

        1. vypadlo ti tam slovo „nekteri“, spise ale „nemnozi“.
         Vetsina kapitalistu skutecne nesni o systemu, ktery je v Cine.

         1. Jenom jeden z těch zmrdů napsal, o čem sní. A to ještě musí náhodou spát.

        2. Ale žádné kapitalismus, v Číně majó NEP.
         https://en.wikipedia.org/wiki/New_Economic_Policy

  3. Lůze je, Pospeci, nutné aspoň na chvíli poskytnout iluzi svobody než se etabluje nová totalita. Kdyby přišli s exekutory, EET, a nezaměstnaností v první polovině devadesátek, tak by lidi klečeli před Jakešovou vilou a na kolenou prosili aby se i se svými soudruhy znovu ujal moci.

   Napřed bylo nutné dostat systém do bodu naprosté likvidace toho starého a pak zavádět novou totalitu, když se není už kam vrátit.

   Nehledě na to že z té „svobody devadesátek“ vyrostli všichni ti dnešní mafiáni, gauneři a oligarchové.

  4. Tak nějak.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!