Budějovická past na řidiče - zpět na článek

komentářů 83

 1. Podobná past vznikla kdysi v Praze u Anděla, resp. v prostoru ulic Na Knížecí a spol., Ženské domovy atd. Kdo nebyl pár let v Praze (před dobou, kdy to vzniklo), jistě bez obav zabočil tam, kde se to jevilo nutností (či zvykem) a snažil se dostat směrem kýženým (logickým). Samozřejmě tam číhali. Já se z toho dvakrát vykecal, jakožto vidlák, jednou to skončilo pokutovým bločkem (který jsem zahodil). Raději to nekomentovat, vlastně se jedná stzále o to samé, roky a roky a roky. Policie vůbec nepomáhá a nechrání, naopak.

 2. pokud dobře vidím, tak tam není nikde žáden zákaz vjezdu, tedá jako v pravo kolem ostrůvku, vlevo ano kolem ostrůvku ano

  1. Priznam se, ze nechapu…je mozno to nejak vice vysvetlit, prosim? Podle me ty znacky hovori jasne, ale mozna jsem neco prehledl…

  2. viz umístění a platnost značek, například ve správním řízení bych argumentoval čtením toho, co je napsáno na dvířkách té krabice, nebo z určitého uhlu jsou viditelné značky tak, že jsou nastejné urovni, tedy příkazová, ta modrá má přednost, jinak nechci dávát argumenty do chřtánu budějické vrchnosti,

 3. V Českých Budějovicích by chtěl žít každý! Teda kromě mě.
  Když se kouknu na mapu tak je tojen takové větší městečko s dvěma nábřežímy. Všudy všeho je tam hovno a ani nechápu proč neparkovat na periferii a do zmíněného centra dojít pěšky. Tady u nás v Brně věc naprosto přirozená že se do centra nedostanete a když už jo, tak parkování je katastrofa. Je to přirozený vývoj toho že se města rozrůstají. Bohužel. Vy z toho děláte konspiraci a obrovskou věc, jak Tůma ze sraček z kauflandu. Ale tady v Brně je to normální. Udělá se nějaká změna, nechá se týden tak, po týdnu nastoupí policajti a za nějaký čas si lidé zvyknou. V Brně dnes a denně.

  1. Kdybys nebyl uplnej kokot (chapu, nesplnitelna podminka), tak by sis vsiml, ze napriklad zde vubec neni rec o parkovani …
   Rec je o obchodnim centru, ktere ma, svete div se, svoje vlastni parkoviste, nachazejici se, svete div se, pod tim obchodnim centrem, jak to tak uz v civilizovanych krajich byva. Mozna to uz dorazilo i k vam do Brna, ale je mozne, ze jeste ne…

   1. seš píča když si myslíš že všichni co tam jedou jedou akorát do toho podniku…

    1. Pica ma pravdu. Tam uz nic neni, jen Mercury.
     Poslys skrete, ja mam napad. Nechces spolu s Hollanem zbicovat? Rikal ten vas guru ze Zblit Brno, ze je to prima a lidem jako ty by to mohlo vyhovovat. Bordely na Ukrajine jsou levny a kdyz se s Hollanem domluvite, vezmete jeho sluzebni auto a cestovne bude nula. Mozna vam to v hampejzu nauctuji jako pohosteni a pan radni to dostane proplaceny.

     1. Myslel sem, ze tam je jeste to nadrazi…
      Ale je fakt, ze kdyz jsem pracoval v DKV, parkoval jsem pod Mercury a protoze se tam dalo rychle poobedvat, vyuzival jsem toho, zapach vyfukovych plynu tam jeste citit nebyl.
      Na druhou stranu, na Lisov se dalo odjet podel nadrazi bez problemu.
      __________
      Fsecko se meni – kdyz jsem byl naposled na Ukrajine, byl tam bordel jen jeden, velky a drahy.

     2. Hollana vám s radostí pošleme.
      A protože Ander má žloutenku, páč je to prase nemyté a feťácké, tak toho vám pošleme až po karanténě.

     3. d-fens: tak kde teda bydlíš v Brně nebo v Českých Budějovicích? Jestli bydlíš a pracuješ v cenru ČB tak asi tuším kdo jsi.

      1. Bravo opičko, zasloužil bys banánek. Kdo je D-FENS ví všichni, jen SkReT asi tuší.

      2. Bravo..zdá se, že někdo objevil nový světadíl..tuším, že Ameriku :)
       Indentita DF je obecně známa a ani on sám ji nijak netají.

       1. vůbec nevím kdo to je ty hulibrku. Urza je pičus to vím, ale že by se tak musel chovat i zbytek diskutujícíh semi zdá podivné. Kdo je teda d-fens? má nějaký stránky mimo tihlencty?

      1. d-fens je Hollan?

       1. proc?
        pokud vim hollan je hollan a bukvice, d-fens je v tomto pripade letadlo

      2. Takže je to ještě k tomu lhář. Superpolitik. V podstatě již může na jakoukoliv kandidátku jakékoliv strany.

   2. Něco je u Špalíčku, ale tam je tragicky málo místa a navíc je to taky v takové prdeli plné zákazků a jednosměrek. Jinak tam opravdu nic podzemního není.

    1. Podzemní parkoviště v Brně je velké u Janáčkova divadla. Funguje asi tak zhruba druhý rok. Dokonce tam můžou auta na plyn. Ale je pravda, že nad tím není obchoďák, ale travnaté plochy na válení a fontána.

     Pak se ještě staví jedno podzemní úplně v jádru severně od hotelu International, bylo tam předtím parkoviště na Veselé. Nad tím má jednou stát koncertní sál pro filharmonii.

     No a jižně od Internationali otvírali nový parkovací dům teď – tam je vtipné, že se vjíždí na úrovni ulice a vyjíždí se z 2. podzemního podlaží. Tady je recenze: http://www.brno-autem.cz/domini-park-recenze/

     1. Obchoďák je ale jen nad tím špalkem.

      1. NC Krpole, když vezmu v potaz větu „obchoďák nad parkovištěm“ a pak taky OC Futurum. Pravda, nejsou to zrovna exponovaná místa typu střed města.

     2. Hm… tak koukam, ze projekt, o kterem se mluvilo uz v roce ’92 se konecne udelal. To jsou veci.

  2. no já taky nechápu, co se všici serou někam do centra, prostě není parkování není Got ani Grosová , kebab ani mňam ce tung mňa netáhne, pokud musíte na uřad, např kvulivá sprdeli nabo tak, tak předem uřad požádejte o parkovací místo ve vzdálenosti do 50 m od WC, pokud máte prostatu či ledviny , do 60m když vody v koleně, do 20m když klaustrofobie, a tak podobně, pokud nezařídí parkování, požádejte o řízení u vás doma, pokud odmítnou , tak k soudu, vždyť jste chtěl, ale nemohl kvulivá neochotě uředníků, kteří vás zesměšnili, prostatika , jízdou MHD s pochcanými riflemi, ale jen kousek, bo vás hrubě vyřadili z přepravy MHD, která je placená převážně vlastně tím uřednictvem , celým tím neparkováním jste získal byrofobii, takže požádejte o zástupce , kamaráda ze Zemplinskej Šíravy, že se odstěhoval do Magyar nemtudom evropského uzemí , jste neměl tucha, no atd ,,,,,

  3. Tohle už je maximální žumpa. Četls to vůbec ?

  1. Jen ať se zahltěj, to je jenom dobře…

 4. Z Dvořákovy vlevo do Průmyslovky se přeci zajet dá, je tam jen taková bezvýznamná kulatá bílá značka s červeným okrajem a nápisem „Průjezd zakázán“, která řidiče ve vjezdu do této oblasti po novu fakticky nijak (významně) neomezuje ;). I když teď se tam tuším staví cyklostezka, tak tam možná bude taky dočasně tradiční zákaz, nevím, nejezdím tudy tak často.

 5. Svým způsobem ještě zábavnější jsou pasti, jež zvyšují pravděpodobnost nehody, mnohde dost zásadně. Asi je takových spousta; mne napadá vyústění Strakonické při cestě do Prahy u Barrandovského mostu: odjakživa zde byly dva pruhy, z pravého bylo možné odbočit nahoru na most; vše zcela bez problémů a bez jakéhokoli risika.

  Nedávno si nějaký kretén (a pro kolegu Ygorka: zcela lhostejno, zda na to přišel vlastním mozkovým myšlením, či na základě petice sepsané jinými kretény) vymyslel, že
  – levý pruh v tom místě bude vyhrazen pro autobusy
  – dosavadní levý pruh tedy přejde esíčkem do pravého
  – a dosavadní pravý bude pouze odbočovací na most

  Já se snažím do Prahy nejezdit, není-li to bezpodmínečně nutné; přesto už dvakrát od té neskutečně stupidní úpravy se mne tam nějaký řidič, buď zmatený absurdními pruhy, nebo prostě a jednoduše zvyklý na původní smysluplnou variantu, pokusil… no, zabít asi ne, na to se tam nejezdí dost rychle, ale vytlačit z pruhu ano :(

  1. Já bych tento úsek vyhlásil památníkem dopravního inženýrství a vozil tam delegace jako do Auschwitz. Ve stejném úseku v protisměru je tam hardwarová past, kdy pravý pruh je plynule omezen obloukem železničního mostu. Takže když míjíte v levém náklaďák nebo kamion, měli byste si dobře odhadnout jeho výšku a náturu řidiče, protože když je kamion vysoký nebo řidič vyplašený, tak se vám v záchvatu pudu sebezáchovy do toho levého narve auta neauta. A i ta železnice na mostě navazuje dál takovým způsobem, že se jim tam vlaky málem zlomí a jezdí zatáčku krokem. Málokteré místo má tolik dopravních atrakcí na tak malém prostoru.

   1. Ve Vašem výčtu chybí ještě popis odbočení ze Strakonické do ulice K Barrandovu, jedete-li směrem do centra. Tento manévr obnáší přejet po Barrandovském mostu na pravý břeh, někde v Braníku se otočit, najet na most v opačném směru a voilá, už můžete vítězoslavně frčet na Barrandov.
    Nelze než s Vámi souhlasit – jako památník dopravního inženýrství jsou popsaná místa ideální, v praktickém životě k zlosti.

  2. Chápu-li v kontextu diskuse správně vaši poznámku, není nutné (vhodné?) vědět, který kretén a proč něco vymyslel nebo zavedl, když je možné vynadat za to náhodně zvolenému kreténovi s předpokladem, že si projev nesouhlasu kreténi mezi sebou předají a „udělají si pořádek mezi sebou“?
   Omlouvám se, ale nemohu nevzpomenout JanuZZR a její předpoklad, že bude-li po jejím zásahu náhodně vybranému cyklistovi stříkat krev z uší, cyklisté si udělají pořádek mezi sebou…

   To řešení je divné, ale ten pravý pruh byl přece odbočovací vždy, ne?
   Značením ne, ale fakticky ano. Málokdo v něm s úmyslem jet rovně poskakoval v řadě odbočujících.

 6. No dobre, stalo se. Mne by ale stejne zajimalo co udelal predseda pro to, aby tenhle zamer nevysel?!? Teda krom toho, ze tady jenom breci na svem blogisku, ze mu zas jednou ANO vyzralo koblihy…

  1. pane Slunceměsíci, jak tak, týden po týdnu, čtu vaše komenty, docházím k neodbytnému pocitu, že vám pan domácí musel něco nepěkného vyvést. Nechtěl byste učinit coming-out a podělit se o své trápení s ostatními? Nebo že byste od Hnutí dostal samostatný a zodpovědný úkol, bít se zde na webu hrdinně za vašeho Duceho? Co by jako sám D-F a nás pár, podobně smýšlejících mělo udělat, když vás, koblihářů, je (stokrát běda) tak moc?

   1. respektuju pana domaciho, ale neni bez chyb, jako kazdy z nas. A pokud jste si dal praci sledovat moje prispevky, tak asi tusite proc kritisuji pana domaciho.
    A zrovna dnes, ve spolecnosti me drahe manzelky a lahvinky zeleneho veltlina, se mi to nechce vysvetlovat i kdyby jste vubec netusil.

  2. Tak jenom tím zveřejněním na webu se slušným počtem přístupů, který vy sám popisujete jako „breci na svém blogisku“, udělal nejspíš víc, než vy sám. I kdyby to bylo prd platný. Což je docela zábavný, protože po aplikaci vámi zvolený rétoriky si dost okatě šlapete po vlastním záhonku. Pokud máte pocit, že jsem mimo, tak se s námi podělte. Co jste pro to udělal vy? Já třeba to, že jsem ANO řekl u voleb NE.

 7. Pamatuju ještě, když před nádražím byly 2 pruhy v každým směru, to se tam panečku jezdilo. Teď tu Nádražní fakt dovádí k „dokonalosti“. Už chybí jen přidat přechody před železniční polikliniku a před poštu a bude to echt. To by bylo, abysme nenaučili chodce používat přechody.

  1. Jo, přechody. Na Hradčanské, kde je bezproblémový podchod na obě strany, jsou zároveň čtyři přechody — to mi hlava prostě nebere :(

   1. Na sjezdu z okruhu na Barrandov teď udělali přechod. Asi tomu vůbec nerozumím, ale ten přechod je z pole do pole, hlavně že zúžili pruhy člověk tak kličkuje jako blázen…neví k tomu někdo zasvěcený víc?

 8. No já občas do Žižkovy ulice potřebuju. A je fakt, že co se tam kolem děje, to je docela dílo i na běžné budějovické poměry. Celá ta zánovní evoluce (čti: destrukce) před nádražím je na přesdržku.

  1. Jezdím (popř.chodím, jak je zrovna třeba) tudy denně a celá situace na Žižkově třídě od nádraží až po Mariánský náměstí je opravdu žalostná. Začalo to s loňskou rekonstrukcí křížení Žižkova-Jeronýmova-Novohradská a pokračuje to letos s úpravou kolem ulic Nádražní, Dvořákovi a Průmyslové. Přínos toho všeho je absoluní nula – z Žižkovky je koridor pro MHD s kritickými místy (obzvlášt zmíněná křižovatka s Novohradskou stojí za pozornost) a kolem Černýho koníčka zmizelo odhadem 15+ parkovacích míst bez náhrady (proč tam taky parkovat, vždyť je tam jen magistrát města, oddělení pro ksindl – pasovka, občanky a řidičáky…)
   Je to veskrze vtipná podívaná. Kolikrát se přistihnu jak stojím, zírám a čekám na velkou tupou ránu :D

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!