Budějovice, Branišovská. Honíme čárky. - zpět na článek

komentářů 36

 1. Policie…zakerna…bezpecnost je jim u zadku…jde jen o carky…to jako fakt??? Nemuzu tomu uverit. Tak napiste krali Miroslavovi :-(

  1. Me nevadi,ze davaji flastry.Me vadi,ze ze me delaji debila a tvrdi,ze jde o bezpecnost.Pritom statistiky uspesnosti techto zakroku a jejich vliv na bezpecnost neuvadeji,protoze by byli pro prdel.

   Jaxem uz napsal jinde,tak Zidlochovice se chlubi tim,ze pri rocnim obecnim rozpoctu 9 mega jim injekce z radaru ve vysi 38 mega naramne vyhovuje,pricemz soudruzka starostova namisto toho,aby uvedla,jak jim krasne vzrostla bezpecnost jen prohlasila,ze s touto castkou uz pocitaji v obecnim rozpoctu i na pristi rok, protoze prijem je za posledni roky prakticky konstantni. Pokud jim vzrusta bezpecnost a pritom pocet aut v CR (a zejmena v Zidlich) vyrazne neroste, pak nechapu, jak muze prijem z pokut zustat konstantni? To jako drive vymerovali petikolo a ted uz litr, protoze pulka aut uz jezdi bezpecne? Nevim, nechapu, nerozumim.

   Bylo by fer rict „serem na bezpecnost,to neni nase starost,proste tezime chechtaky v ramci Ustavy“. Jaky by s tim byl problem? Mohl by to snad nekdo napadnout? Kdo? Aktivni slunickari? Tezko. Tak kde je kurva problem rict na plnou hubu to, co si v Zidlich beztak rikaji v hospode uplne vsichni.

 2. Mě by zase zajímalo, co vede řidiče vjet do zákazu vjezdu. Protože když si rozklinu v odkazu tu objízdnou trasu tak všude na příjezdech je značeno dvěma velkými tabulemi, že ulice je uzavřená a kde přesně je zákaz vjezdu.
  Jestli to není další článek typu „pokuty chci platit jen za to, co uznám za vhodné, takže nikdy“.

  1. Jistě že.
   Pokuty nechci platit nikdy. To je totiž princip postavený na hlavu, alespoň v té podobě, v jaké ho praktikujeme.
   Pokud vjedu do zákazu vjezdu, a vyděsím tím babičku s nákupem, která místo osobáku čekala autobus MHD, a babička rozbije vajíčka, koupím jí vajíčka nové a k tomu lahev vína s omluvou.
   To je zodpovědnost. Ne to, že budu živit zločineckou organizaci.

   1. Již jsme se zde v diskuzích (i v reálu) přesvědčili, že je to lež. Nic bys nezaplatil a už vůbec se neomluvil (teda pokud by ti to nepomohlo u soudu). Sváděl bys vinu na kdekoho je ne na sebe. Ostatně píšeš to ty sám, pokuty platit nechceš a ten myšlenkový vzorec o neplacení pokut, který si obhajuješ jakousi pseudomorálkou, bys jen poupravil, aby ti vycházel na babičku s nákupem nebo na dělníka, kterého jsi u té stavby sundal. Prostě jak sám říkáš, za co poneseš odpovědnost si sám vybíráš a protože to nemusíš prokazovat v reálu tak papír snese všechno.

    1. O tom, jak praktikuji svoji morálku v reálu, se z diskuze nedozvíte nic.
     Jediné, co to může potvrdit, je moje okolí. Tak jděte a poptejte se lidí, kterým jsem způsobil škodu, a jak jsem se k tomu postavil. Honit si tady péro nad odstavci textu je k ničemu.

     Ale vzhledem k tomu, jak pošahaný systém je ten pokutový, tak i to, co popisujete, by nebylo horší.
     Aby člověk mohl pokutu, musí vzniknout nějaká škoda, nebo alespoň riziko. To znamená, že budějické městapo čeká, až to nebezpečí vznikne, a pak to okoření pokutičkou. Ono na tom stání před cedulí fakt něco je. Vymění pokutu za vznik rizika. Cajk, co?

     1. *Aby člověk mohl dostat pokutu

     2. To lze jen těžko, když tě neznám. Ostatně popisuju jen lidské chování. Člověk má o sobě lepší mínění než ve skutečnosti.
      Tak klišé číslo dvě „rizikové je jen to, co za rizikové považuji já“ je jen předstupeň toho, že nechceš platit pokuty, principielně to stejné.
      Nějak nerozumím té tvojí hlavě 22. Řidič má podle tebe dostat pokutu, když vznikne jeho chování riziko a když tedy vznikne tak je nemorální mu tu pokutu dát. Nerozumím.
      Prevencí rizika jsou ty dvoumetrové informační tabule. Nějak nevím, co více pro svéprávné řidiče udělat.
      Demenci čárkového systému nijak nezpochybňuji jen mi přijde trochu dětinské tím omlouvat jakoukoliv svoji prasárnu bez ohledu zda riziková je nebo není a básnit tu jak vše přiznám a zaplatím.

      1. To je pravda, člověk má o sobě vždy lepší mínění než jaká je skutečnost. To stejné se týká rizikového chování.
       Protože jak jinak si vysvětlit toto? Vždyť řízení je vo pohodě, ne?
       https://plzen.idnes.cz/predjizdeni-ohrozila-klatovsko-ridic-rozbil-celni-sklo-mobil-vybrzdil-soud-1v1-/plzen-zpravy.aspx?c=A181106_083523_plzen-zpravy_vb

       1. „Vždyť řízení je vo pohodě, ne?“
        U vozů bez řidiče leckdy nebývá. ;-)

    2. Užs tam vole viděl nějakýho dělníka? Těch buzerujících buzerantů je tam většinou dvakrát víc jak těch dělníků. To je kurva doba, místo aby poslali ty šmejdy s lopatou makat, ať je ta zmrďárna co nejdřív v hajzlu, tak je tam v průměru jeden maník vopřenej vo lopatu a tři zedníci nonstop buzerujou. Člověku se vodvírá kudla v kapse, fakt.

     1. Behemot: A kde ty dělníky mají pořád brát, když žádný nemají a jsou odkázáni na migrující dělnickou sílu z jiných zemí? Systematicky jste si zlikvidovali většinovou dělnickou třídu, tak tu, Behemote, hystericky neřvěte, nebo běžte k té lopatě sám.

  2. Jo takže piča co nikdy neřídila auto prostě z plezíru cosi zavře a udělá v celé čtvrti kolony vod nevidim do nevidim a ten, kdo se jí na to vysere, protože tam potřebuje, je strašnej pirát a vrah, že? No co ho asi kurva vede, že by dementní píčovina a nutnost tam jet?

   Tady pod kopcem to samý, zavřou dvě stě metrů kde se kopou do prdele a ani neřeknou jak dlouho (na ceduli je pyčo datum starý tři tejdny z předchozí stavby, to sou teda dodavatelé!!) – hlavně že před měsícem a něco dyž dělali na druhé straně chodníky, tak nebyl problém tam dát dva maníky s vysílačkou a jak to šlapalo. Teď tam dají jednosměrku (!) a stejně semafor pro bus, tak kurva nevim co je za problém, dyž tam může socka a je to reálně vobousměrka, tak na co si jako hrají, to tam můžou všichni, ne? Opice samozřejmě mají stanoviště nahoře, první den tam byl takovej hardcore, že pak stejně pouštěli každýho, teď převzalo štafetu městapo a jenom kasíruje. A proč, protože nějaká pizda na dopravním je pizda? No to fakt není důvod tam nejet, hlavně dyž objízdný trasy nejsou vyznačený a přikázaný směry vedou na jednu stranu do prdele a na druhou do samé jednosměrky a zákazu, pokud to tam někdo nezná a neví jedinej funkční směr (kdo sere na nějakej zákaz kterej sem doteď nepochopil – jako že radnica dala půl kopce k dispozici soukromýmu autosalon, jak to znám, tak určitě za korunu – ten si to projede buzerantům za prdelí úplně v klidu), tak skončí bůhví kde. Nasrat a rozmazat na tydle zákazy.

   1. Já bych řekl, že kdyby se našel nějaký sprostý podezřelý, který by to tam pod rouškou tmy upravil trochu podle selského rozumu (s jehož chováním bych samozřejmě absolutně nesouhlasil, vždyť ohrožuje hentu bezpečnost), tak by to minimálně na pár dní pomohlo, ne?

    1. Goro: U jednoho nejmenovaného okresního města, které je proslulé extrémním provozem (před nějakým časem dokázali v době střídání směn místní velkofabriky totálně zablokovat kruháč u dálnice, obchodního centra a výpadovky do pryč tak, že pachové třicet minut jen přemýšleli co s tím, aby pak polovinu stojících poslali tam, kam nechtěli, protože to jinak nešlo…) je vesnička, kde se u přilehlé silnice rozhodli opravit mostek. A souběžně postavili provizorní mostek pro obsluhu té opravy stávajícího mostku. Normální řidiči že tamatudy ne, ti budou jezdit dál po výpadovce na další okresní město (pravidelně už tak dost plné) a objedou to přes jinou Horní Dolní, kde už takhle mají provozu tak akorát = po zuby.
     Ještě ten den, kdy to uzavřeli a instalovali značky odkazující na objížďku, všechny tyhle značky skončily v přilehlém poli a od prvního dne tak provizorní mostek používají všichni. Na místní to už prostě bylo moc.
     Jel jsem tamtudy před měsícem k příbuzným. Švára mi se smíchem řekl, že tam, kudy jsem jel, se oficiálně nesmí.

     1. Jen si postěžujte, v Německu už se s tím nepářou, zřejmě mnohé pochopili, asi je tam někdo rozumný a intelektuálně zdatný, kdo rozumí environmentalismu a environtologii, jenom tady v české Ukrajině budeme opět sto let za opicemi https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/soud-naridil-zakazy-jizdy-starsich-naftovych-aut-v-essenu/r~a1052b1ee8ec11e8a470ac1f6b220ee8/?redirected=1542311159

   2. Zrovna kvůli idiotskému naplánování oprav na hlavním průtahu městem kolabuje doprava v Českém Krumlově. Rozkopali průtahovou silnici, kudy jede veškerá doprava skrz Krumlov na Rožmberk a Černou v Pošumaví / Prachatice a ve špičkách stojí kolony ve směru od Budějic snad až k odbočce na Zlatou Korunu, což je nějakých pět šest kilometrů od vjezdu do Krumlova. Přesně v duchu dnešní pirathovské dopravní politiky „Jedeš autem? Tak trp!“
    Vůbec, teď v listopadu je toho rozkopáno nějak moc, co se to děje?

   3. A Vy šetřete na elektromobil, abyste pak nebyl zase v tom globalismu překvapenej, jako jste překvapenej, že nejsou dělníci https://echo24.cz/a/SZQwh/volkswagen-bude-nove-vyrabet-elektromobily-rovnou-ve-trech-tovarnach

  3. Kdo? Třeba já včera. Netušil jsem, že je Branišovská zavřená (a už vůbec ne, že zase někde přibude další zkurvenej ostrůvek). Jedu večer, potmě od Sportovky, unavenej po dvou hodinách pinčesu, takže částečně po paměti, protože tudy jezdím každej tejden. A málem jsem do tý Branišovský vjel taky, všimnul jsem si tý uzavírky na poslední chvíli a přejel do vedlejšího pruhu. Pisatel článku má pravdu, že kdyby těm kurvám šlo opravdu o nějakou bezpečnost, stáli by před tím vjezdem do Branišovský, ještě na Husovce. Jenže hovno, jde jim jen o pokuty a čárky. A taktéž má pisatel pravdu v tom, že jeden pruh je tam volnej, když se tam vejde bus, vejde se tam i osobák a v osum večer tam žádná práce neprobíhala a projíždějící auta by nikoho neohrožovala, ani neomezovala MHD. Takže zase jen zbytečná buzerace.
   Pokuty samozřejmě logicky a pochopitelně nechce platit nikdo. A už vůbec ne za pseudodelikty, sloužící jen a pouze k výběru dalších a dalších peněz od řidičů a jejich zbytečné buzeraci, nemaje s jakousi „bezpečností“ cokoliv společného.
   Btw, na slovo „bezpečnost“ jsem alergický úplně stejně jak například na slovo „sociální“. Protože v Budějcích v souvislosti s dopravou ve městě vždycky znamená další zkurvené ostrůvky, další semafory a další zkurvené křižovatky jako ta na Lidické. Fuck :-/

   1. Tak např:
    https://mapy.cz/s/3cjX5

    V místě (1) už několik měsíců předělávají dříve bezproblémovou křižovatku na kruhový objezd, píče jedny. Jezdí se tam po té částečně dokončenější polovině rondelu, kyvadlově na semafory. Ten interval, kdy svítí červená pro jistotu na obě strany, je spolehlivě nejdelší. (Ponechme stranou, že jim přes to už 3x rovně projel náklaďák, z toho 2x údajně ten samej :)

    Kolony, zejména v odpoledních hodinách, kdy se lidé vracejí domů na Karlovicko, se táhnou běžně až do bodu (2).
    To jest 3.8 km (zdržení i 30-45 min). PaChové se tam víceméně nevyskytují, protože tam není koho a na čem zkásnout ve vlekoucí se koloně (dokonce nyní i přestali zabukařit v dotčených obcích, páč nic nechytí). Že by PaChové pomohli řídit provoz, že by
    za pomocí vysílaček pouštěli střídavě obama směry větší porce zkoloněných aut, takže by se to hlo rychleji, to je samozřejmě utopie. Toho se místní nedočkají. Nehodlám samozřejmě PaChům napovídat, kudyma všudyma to lidi objíždějí (podle místních leckdy i dosti kurviozními cestičkami…).

    Myslím, že žádný plátce daní si nezaslouží přijet v pátek odpoledne domů o hodinu později jen proto, že nějaká píča si usmyslela za jeho peníze zklidnit dopravu v Hovězí a postavit rondel, který si kurva nikdo nepřál. Dokud zodpovědný úředník nebude smýkán koňmi přes staveniště po prdeli tam a zpět, po dobou rovnající se zdržení, které tisícům lidem způsobil, nebude v této zemi dobře.

    Lze bohužel předpokldádat, že ten rondel zůstane i po svém dokončení už navždy úzkým hrdlem a generátorem kolon v obou směrech. Ještěže tama nejezdím. Fuck !

    1. Ano. Přesně ta samá situace nastala po vybudování kruháče v ČB – Litvínovicích. Dokud tam byla klasická křižovatka, dalo se tam projet celkem plynule a na vedlejší také nikdo moc dlouho nestál. Dneska je tam kruháč, kolony bývají až nájezdu na Boršov / Včelnou a občas až k sjezdu na Kamenný Újezd. Kreténa, co tu křižovatku prosadil, bych smýkal za volem blátem a vodou, aby se probral.
     Myslím, že zásadní problém je, že u těchto buzeračních opatření se leckdy dá jen těžko dohledat jejich autor(ři), takže mohou páchat dobro beztrestně dál. Možná se to nedá dohledat záměrně, protože by ho (je) jinak lidi nejspíš zlynčovali.

   2. Vam to vadi? Nezavisleho radniho za kscm, ktery proti tomuto bojoval jste si nezvolili tak proc ted brecite? Vsechno ma svoji cenu. To je jen takova poznamka na okraj.
    Ted k tomu, co pisete. To ma pred kazdou znackou, kterou ovce zamerne nebo nevedomky odignoruji stat policajt?
    Ja nevim, ale kdyz se zamyslim tak nechat tam jezdit auta “ackoliv tam projede autobus pico” muze taky znamenat kolony, ktere mohou dost dobre zablokovat prilehlou krizovatku. To jen tak rychla uvaha.
    Dalsi vec je ta, ze na vse existuji normy. “On debil urednik” muze byt taky jenom norma.
    Vzdy me na df prekvapi jak nekomplexne jsou schopni zde diskuteri uvazovat, pricemz si tu hraji na intelektualni elitu.

    1. to: starter25

     Vadí nadužívání zákazů debilem úředníkem.
     Vadí nadužívání zcela nepřiměřené represe tam, kde o hovno jde – materiální znak přestupku není naplněn nebo je bagatelní.
     Vadí stav silniční infrastruktury vůbec, zkurvené rozkopané silnice, nesystémové opravy, nedokončená dálniční síť, na piču stav silnic I. třídy, bez krajnic. Vadí pokrytecké tvrzení orgánů, že na tomhle se dá jezdit a řidič je povinen se zcela všemu přizpůsobit.
     Vadí celkový stupeň porušení společenské smlouvy ze strany státu (nejde zdaleka jenom o silniční provoz, i když tam je to viditelné, protože jezdí skoro každý).
     Je vám tato úvaha již dostatečně komplexní ?

     1. Dobře jste to shrnul, souhlas. Něco jiného je dát zákaz někam, kde se skutečně koná nějaká havárie a opravdu opravuje(aktivně) a něco jiného je, že se zavře nesmyslně celá silnice na půl roku, na rok…

    2. To: starter25

     Člověče, nejseš ty policajt? Protože obhajovat nesmyslné a stupidní dopravní zákazy, příkazy, ostrůvky, nadbytečné semafory a jiné zhovadilosti a stím související buzeraci šoférů za účelem nasbírání co nejvíce čárek a vybrání co nejvíce peněz na pokutách může jen fízl :-/
     Před každou značkou policajt samozřejmě stát nemusí. Ale v tom případě nemá zároveň zabukařit za toutéž značkou, šikanovat šoféry a blábolit cosi o „bezpečnosti provozu“.
     Ve směru od Husovky do Branišovské, kde zůstal ten volný pruh, se žádné kolony vytvořit nemůžou. A už vůbec ne večer.
     Normy jsou něco, co je zrovna v Budějcích zdejším magistrátem hodně, hodně ohebné a tvárné.

     A Tekela jsem volil, tak, jak jsem tady na DF avizoval.

  4. Já například jezdím zákazy celkem často. A to hned z několika důvodů:
   a) Zákaz je zbytečný (např. 2 týdny před začátkem prací na silnici, nebo naopak 2 týdny po skončení) – v tomto případě by dle mého měl dostat naopak pokutu ten, kdo tam ty zákazy dal.
   b) Absolutně nikoho tím neomezuju, neohrožuju a nikomu tím nezpůsobuji škodu. Zde jsou často zákazy z důvodu, že tam nelze zajistit takový stav vozovky atp. aby tam mohl někdo bezpečně jet. Tj. pokud tam jedu a něco se mi stane atp. tak je to má vina a moje zodpovědnost.

   Rozdíl je vždy třeba brát individuálně, pokud je někde totálně rozkopaná silnice, nikdo tam nedělá, tak třeba na kole nebo na motorce, proč to tudy nevzít? Zase – nikoho tím neomezuji, neohrožuji a nezpůsobuji škodu.

   1. Dekuji, ze tu nekterym diskuterum do jejich argumentu hazis vidle:)
    Jinak k tehlete mantre doporucuji si zajit do diskuze o par clanku zpatky o panovi, co nezvladl rizeni a zabil dva lidi. Nejen jeho argumentace, ale i jeho obhajoba zdejsimi prispevateli, kteri razi mantru jako ty jasne ukazala, ze odpovednost rozhodne nest chtit nebudou. Jak jsem jiz psal papir snese vse.

 3. Dnes má svátek Bohumír Ďuričko, postrach všech koček. GRATULUJEME!

  1. Duricko byl jen netrpelivej. Mel jim radeji koupit auta, pozabijeli by se sami.

   1. Tyhle kočky nikdy do laciného auta nevlezou. Ďuričko by musel sáhnout hodně hluboko do kapsy, aby vyřešil kočičí problém jednou provždy.

    1. Nekde jsem cetl, ze mladej Duricko jezdil v takove te chrchle, co ma motor ze skutra a jezdi 45 km/h, ale muze se do ni od 15 let.

     Jina vec je, jestli i ty Medaky by ho pri jeho byvalych prijmech ve finale nevysly lip, nez par jaru v base.

     1. S tím nám hrozil doma docela problém, když se dcera (15) dozvěděla, že něco takového existuje … :)
      http://www.mopedauto.cz/nabidka-mopedaut , http://www.ligier.cz/cz/

      Aniž bych musel nutně číst
      https://autoroad.cz/zajimavosti/90759-auta-od-15-let-nebezpecny-zpusob-jak-utratit-i-pul-milionu ,
      bylo jasné, že (bez ohledu na cenu srovnatelnou s plnotučným autem) má todleto pasivní bezpečnost úplně na <|> On celý rám tohodle vozejku je z jedné zkroucené trubky….

      Přectava, že by se to mělo (řízeno nedejbože mojí dcerou) přetlačovat s náklaďákem mne vedla ke kategorickému zákazu. Zatím jí starší brácha spravil takový pokus o crossku na bázi ČZ 175, jezdí s tím po naší louce a fšichni sou spokojení, páč se jí nemá co stát …

      1. Jojo, Aixamy. Tuhle jsem jel poklidných devadesát a jeden takový Aixam mě docela rychle předjel :D. Tohle jako elektrovozítko s dojezdem do nějakých 200 km v zimě za 150 kKč nové bych docela bral, to bych na poskakovačky kolem komína a do práce využil.

 4. Typická státní a policejní sviňárna. Kdyby opravdu chtěli, aby tam nikdo nevjížděl, tak budou stát před vjezdem a navigovat řidiče pryč.
  Moje osobní zkušenost je cca 20 sviňáren : 1 slušný policajt (ale to už je hodně dávno, někdy v 91.)

 5. Pokud se někdo diví, jak může řidič vjet do zákazu, já už dlouho ne. Třeba nedávno mě navedla tuším v Havlbrodě jedna objížďka do druhé, obě vyznačené na sobě nezávisle, takže jsem se ocitl najednou v uzavřeném úseku.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!