Budějovice, Branišovská. Honíme čárky.

Featured Image

rOd 5.11. je uzavřena ulice Branišovská v úseku Husova / Na Zlaté stoce. V ulici Branišovská probíhá rozšíření vozovky o jeden jízdní pruh ze současných dvou na tři.celá zpráva zde.

Přidán má být pruh pro odbočení doprava. V ulici Husova bude vybudován ostrůvku pro snazší přecházení chodců. Ulice Branišovská je proto uzavřena a vjezd je povolen pouze autobusům MHD, kterým zde vedou troleje. Tato situace bude trvat až do 18.11. a do této doby zde můžeme počítat se zvýšeným výskytem městské a státní policie.

Jak už se občané a návštěvníci Českých Budějovic mohli přesvědčit v ulici Žižkova u nákupního centra Mercury, kde město konec Žižkovy ulice směrem k ul. Nádražní zneprůjezdnilo pro všechna vozidla mimo BUS a nyní zde stále MP od ,,nešťastníků“ vybírá výpalné způsobem, že stojí za křižovatkou a čeká kdo projede.

Tento styl výběru pokut se osvědčil a MP spolu se státní policií střeží tento úsek Branišovské ulice. Situace probíhá tak, že PČR stojí v ulici Na Zlaté Stoce a čeká, kdo vjede do opravovaného úseku z ulice Husovy.

Ve středu 7.11. jsem zde stál asi 30 minut a sledoval policejní činnost. Za tu dobu nachytala PČR dva nešťastníky a nebála se je zastavit ani na autobusové zastávce či před přechodem pro chodce. Hlídka se plně věnovala řidiči a cyklisté přejíždějící přes přechod pro chodce je vůbec netrápili. Celkem zde hlídkovala dvě vozidla PČR, dopravka v Multivanu a nějaké 3 gorily v Octavii. Poté co si všimli, že je občan sleduje, se po vyřešení přestupku už neukázali.

Štafetu převzala MP, která zaujala postavení přímo v uzavřeném úseku, kde se postavila půlkou vozidla na chodník a zapnula majáky.

Netrvalo dlouho a za autobusem MHD se vlekla bílá Fabie, kterou MP ihned odchytila a jala se pokutoval. Pokud tam stojí takto každý den tak si opravdu ,,zaslouží“ plat. Nechci tímto obhajovat tyto řidiče, ale chápu že do uzavřeného úseku vjeli, protože kam se vejde MHD tam se vejdou taky. Ovšem postup MP a PČR nepovažuji za správný, protože pokud by mělo jít opravdu o nevjetí vozidel do opravovaného úseku, tak by měli stát u značky zákazu vjezdu.

 


07.11.2018 Arny


Související články:


12345 (77x hodnoceno, průměr: 1,42 z 5)
8 668x přečteno
Updatováno: 15.11.2018 — 22:56
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!