Bubny v hlavě - zpět na článek

komentářů 287

Přidat komentář
 1. Já čekám kdy se někdo zhostí analýzy chaplinovské komedie s velmi tragickým koncem z Vrůtek, která zahrnuje jednoho postiženého s nožem a dva zakopávající střílející policajty trefující se všude okolo, i navzájem do sebe, jen ne do něj.

  1. No, jestli to způsobem jemu vlastním, nepojedná sám pan domácí, tak do tohohle maglajzu se asi nikdo nepohrne :D
   Ale tipnul bych si, že už má někde v laptopu koncept. Pro čím dál sžíravější ironii domácího, bude tohle výživný téma :D

   1. Nedělám si iluze, že popis události ve vrůtkách bude nestranný, bo podle pana domácího za všechno vždycky můžou zlí fízlové. Spíš me zajímá technicko-taktický popis (který pan domácí taky bravurně umí) abych si udělal vlastní názor.
    Podle mě ty benga byly naprosto nepřipravení, zaskočení a šokovaní. Pokud k tomu připočteme zřejmě nedostatečný střelecký výcvik (nebyli to náhodou ještě k tomu městapáci?) způsobený úspornými opatřeními a nákupem nesmyslně předražených aut a další výbavy přes spřátelené firmy politiků, přičemž na služebnách jim málem padá omítka na hlavu a na střelnici musí za své, tak je na tragédii zaděláno.

    Zdá se že stříleli napřed pod nohy, bo ho nechtěli přímo zrakvit (příčemž málem zrakvili sebe a kolemjdoucí). Možná jeden zásah vpravo do hrudi s ne tak nebezpečným pneumothoraxem by byl mnohem užitečnější a ušetřili by problémy sobě i útočníkovi zbytečnou smrt a my bychom se dozvěděli proč to skutečně udělal, případně jaké svině byly na té základce, že se odhodlal k tomuto činu.
    Ale to jen spekuluju, bo nemám dost informací.

    1. Boli to statni policajti, blizsie informacie nie su zatial ani u nas ale obaja su mladi aj sluzobne. Moja laicka spekulacia je, ze pridlho vahali s pouzitim zbrani a zahnal ich do kuta kde uz to bolo vabank. A jeden z dovodov je, ze u nas sa furt vyskytne nejaky kokot ktory zacne nariekat preco no nedostali ziveho a ze to bola neprimerana sila a ze su vrahovia. Potom sa cudujte ze to dopadne ako to dopadlo.

     1. To je evropská tradice, že se zbytečně nevraždí lidi kterým hráblo. Zatímco v USA se napřed střílí a pak kladou otázky. A blázni tam končí v kriminále místo v ústavech kde by je mohli vyléčit. A tahle sociální idiocie je tu na DF masivně oslavovaná.

      Jestli ti policajti byli mladí, tak se nedivím že se jim nechtělo střílet na ještě mladšího mentála, byť předtím vraždil. Nechápu proč nepoužili pepřák. Asi měli jen ten sprej s krátkým dosahem a ne „tekutou střelu“ na 4m.
      Holt hodně nešťastných náhod dohromady.

      1. Ustavy pro psychiatrickou peci v US vymizely za soudruha Kennedyho. Ale bylo v planu je nahradit. Coz se, cert vi proc, nestalo. Tim prebrala psychiatrickou peci pece vezenska.

      2. to: kaBrnak

       Obávám se, že hřbitovy jsou plné hrdinů vašeho typu. Kdybyste si o tom raději něco přečetl …

       Zákonný zákrok stejně jako úspěšná nutná obrana proti noži předpokládá by default použití aspoň krátké ruční palné zbraně. A to ještě musíte mít štěstí, že stačíte tasit dříve, než vás onoženec bodne. Jít s pepřákem proti noži je sebevražda, a každého, kdo by tento postup doporučoval (včetně vás), posílám tímto do prdele a že je debil, to se jinak komentovat nedá. Kupte si třeba teleskopický obuch ESP, né kvůli obuchu (ať si s ním neublížíte), ale kvůli k němu přibalenýmu instruktážnímu CD a to si celý pusťte. Najdete tam mj. techniky, jak se s teleskopem bránit proti noži. Ale jsou výslovně uvedeny explicitním doporučením, že máte-li plivačku olova (a máte-li rádi svůj život), serte na obuch a preferujte plivačku.

       Vaše úvahy, kam měli nebo neměli pachatele trefit (do noh, do pravé poloviny hrudníku) jsou z říše bajek a pouze se odkopáváte, že o obranné střelbě víte leda houno. (Mmch, když už došlo na strkanici na kontaktní vzdálenost, tak bych jako rozhodčí byl ochoten uznat, že fízli v tomto případě nestříleli nutně disciplínu zákonný zákrok, ale že už z jejich strany mohlo jít beze srandy o nutnou obranu; ale je to věc názoru.)

       Jak nemám policajty obecně rád, v daném případě si myslím, že zásah nebyl nepřiměřený ve smyslu over-. Spíše byl under-, dlouho se s ním srali a hlavně byl takticky špatně provedenej, že byl postřelen policajt (a souhlasím v tom s deaconem, že bych za tím viděl nedostatek výcviku u policajtů). Nicméně pokud někdo pobíhá s nožem, jsou za ním mrtví a na výzvu nůž neodhodí, pak není o čem diskutovat.

       Pokud by mne kdokoli chtěl obvinit z názorové nekonsistence (odsoudil jsem zde nedávno např. zákrok zmr. fízla Vaice autem proti motocyklistovi Berkovi), tak tohle je přesně ten ilustrativní rozdíl, kde jsou meze (ne)přiměřenosti fízlího zásahu. Berka řídil bez ŘP a nejtěžší zločin, jehož se mohl dopustit, bylo tak leda maření. Kdežto tenhle měl za sebou mrtvé a zraněné, tj. vraždu a těžké ublížení, a s nožem se vesele oháněl dále proti policajtům.

       Zkoumání duševního stavu pachatele je za daných okolností nesmysl. Jak chcete psychiatricky vyšetřovat prchajícího vraha, který stále útočí nožem ? No schválně, zkuste si to. Vaší úvaze, zda byli na základce svině, odmítám rozumět. I kdyby byly, to ospravedlňuje vraždu ?

       Jediné, čím s vámi mohu souhlasit (a s deaconem) je předpoklad, že je za tím mizerný výcvik policajtů. Těžko hodnotit míru podfinancování, jsou-li peníze odkláněny, jak píšete a jak nepochybuji, že se děje. Za mne to souvisí to s praseckým politickým zadáním pro policii, s mafiózní symbiózou fízlích a politických špiček. Troufám si tvrdit, že lepší výběr i výcvik policajtů by mohl zmenšit riziko excesů typu Vaic a třeba i Chauvin vs. Floyd (jakkoli Floyda není škoda). Pan domácí by mne za tento názor nejspíše nepochválil; já za sebe uznávám, že se současnou politickou garniturou je rozumně funkční policie pouze zbožným přáním z říše snů.

       1. @Kundohlav
        Nechci rozporovat a souhlasim, jenom zminim, ze by policajti meli mit ve vystroji vestu, ktera chrani i proti bodnuti(cast PCR jedincu ji vozi v aute). Jasne, nechrani krk a nechrani tepny na koncetinach, ale to by mel flojd prezit s turniketem, kterej maj taky. Takze teoreticky si to policajt dovolit muze. Teoreticky ovsem funguje i komunismus :) Otazkou je, jestli ji maji jenom PMJ, nebo i platfusaci a co ti dva byli zac, to nevim.

        Jde spis o to, ze policajti v tomto smeru maji vic moznosti nez beznej smrtelnik s kverem. Ale jestli to byli jenom pochuzkari, ti asi meli hovno.

       2. Co se týče obranný videí, kurzů obranné střelby apod. tak to je většinou snůška polopravd od lidí kteří takto solidně holí solventní majitelé zbraní a nebo různé hranoly z posiloven kterým adrenalin teče uz uší.
        Fyzika je fyzika a fyziologie je fyziologie. Obranná střelba proti krvelačnému magorovi má smysl jen s pomocí 12 GA. To je opravdu zastavovací síla na kterou se lze spolehnout. Nějakou pictolkou 9mm luger zastavíte člověka co je při smyslech, ne magora nebo feťoše.

        V tomhle případě by byla mnohem praktičtější násada od smetákou kterou si magora s nožem udržíme 2m od těla, případně kolega přispěchavší s pepřovým 500ml „hasičákem“. Vážně chci vidět jak někoho trefíte nožem když ho nevidíte přes pálící a slzící oči.

        Navíc by to měli být policejní profíci a měli by umět zpacifikovat magora s nožem, mít velice solidní průpravu v bojových uměních, když už ne v taktické střelbě. Co kdyby dotyčný byl zrovna oběť nějakého mafiánského bosse, klíčový svědek kterému hráblo a šel ohrožovat nevinné lidi nožem. Za to by policajtům dotyčný mafián děkoval, že sami zlikvidovali klíčového svědka bez kterého proti němu nic pádného nemají.

        Policie má s co nejmenšími ztrátami zpacifikovat sprostého podezřelého a případné potrestání nechat na nestranném soudu. Jinak tu bude bordel jak v USA kde se vysoce postavení gauneři jen smějí a fízlové na ulicích střílí jejich zoufalé oběti nebo jen jejich bezvýznamné posluhovače kterých si můžou najmout desítky.

        Já nevím jestli se tu lidi moc čumí na filmy typu Soudce Dredd, nebo kde se berou takové idiotské názory že policejní profíci mají někoho popravovat přímo na ulici, misto aby ho zpacifikovali a potom nechali na soudu vyšetřit kdo je kdo, co se stalo, kdo je tam viník a kdo nevinný.

        Teď už se nedozvíme jestli to byl fakt magor, a nebo jestli na té škole jsou takové kurvy, že nějakému chudákovi způsobili takové trauma, že to takhle tragicky dopadlo, protože teď budeme mít jen jednu verzi příběhu, bo protistrana je poněkud zrakvená (trochu mi připadá divné že by se dotyčný mstil na učitelích které měli všichni rádi, jak nám tvrdí).
        A to tady šlo jen o blbou školu, ne o nějaký závažný případ který je ze společenského hlediska nutné rozkrýt a spravedlivě rozsoudit.

        1. Vam asi uslo ze bodol aj dve deti a potom ucitelku vsak? A zastupcu na ktoreho narazil vo dverach triedy.

      3. Fízlové selhali a opět prokázali, že když mají dělat cokoli jiného než je samoúčelná buzerace slušných lidí a výběr pokut, jsou naprosto nepoužitelní. ACAB

       1. @Ko-za

        Zdatnost v samoúčelné buzeraci slušné lidi a neschopnost standardně zpacifikovat nebezpečného pachatele, to jsou pouze dvě strany téže mince. V konkrétním případě policajti situaci vyřešili, byť s notnou dávkou štěstí, navzdory svému zřejmě nedostatečnému výcviku a taktickým chybám, kterých se dopustili. Mrtvého pachatele v tomto konkrétním případě nepovažuji za nepřiměřený výsledek zákroku.

        Nevycvičená prasící policie je příznakem praseckého politického zadání. Dominantně prasecké politické zadání není než příznakem celkového úpadku euroatlantické civilizace, která své původní staleté hodnoty a křesťanské kořeny nahradila politickou korektností, progresivismem, neomarxismem, populismem a dalšími -ismy, jež jsou v přímém rozporu se selským rozumem a morálkou. Demokracie sama o sobě není pojistkou vzestupu zmrdů do funkčních a politických výšin, ona jim to naopak z principu umožňuje. Proč by za těchto okolností měla dobře fungovat zrovna policie ?

        Jinými slovy, souhlasím, že fízli jsou v převážné většině ACAB (ne v případě Vrútky), ovšem příčiny toho stavu jsou mnohem hlubší, systémové.

        1. Njn. magorovi s nožem se špatně nasazuje botička, na rozdíl od taťky co veze svoje dítě do školky a nemá kde zaparkovat. :-D

         1. to kaBrnak
          V tom nejsme ve při. Po Uh.Brod-shootingu se také diskutovalo a vyplynulo, že u aktivního střelce Kováře měli policajti už zřejmě pár dnů nahlášenou ztrátu zdravotní způsobilosti od jeho praktického lékaře (i z toho, že původní Chovancův slovní útok na lékaře náhle utuchl se dalo soudit, že onen vytáhl podací lístek od doporučeného dopisu na policii a datum na něm zřejmě nehovořilo ve prospěch našich pomahačů a chráničů; nemluvě o tom, že manželé Kovářovi díky svým excesům byli policii již dlouhodobě známí… ).
          Komentoval jsem to tehdy, že jít vysbírat zbraně člověku, kterému zřejmě hrabe, je jiná liga než buzerovat řidiče za prošlý lékárničky.

          1. Jen technická – policie ma ruzna odděleni a služby, takze lze zcela bez problémů ve stejnou dobu buzerovat ridice, honit debily na internetu, vyšetřovat vrazdy a chlastat kafe na benzince.
           Problem s temahle strelcema, magorama s nozem a panelakovejma pyrotechnikama je ten, ze je to jev vzácný a lidi maji tendence se připravovat a cvicit na jevy běžné a jevy vzacne bud zcela zanedbavat, nebo se na připravovat pouze teoreticky a nedostatečně, jelikož zevrubny vycvik stoji cas a penize a ani jednoho neni nikdy nazbyt. A to se netýká jen policajtu, ale vlastně vsech. Kolik z tech co chodej pravidelne strilet by podobnou situaci zvladlo na výbornou?
           Vem si atentat na Heydricha – do podrobna planovana akce, G+K se na to mesice cvicili, nadprumerni strelci a vrhaci granatu a nakonec z toho byla fraška jak z filmu od Chaplina, vcetne toho jak si Heydrich pri taseni pistole vyhodil ze zbrane zásobník. Nasledna honicka a prestrelka taky musela stat za to. Sediva je teorie…

          2. shane: a je to DOBŘE. Pokud totiž dojde k tzv. „SWAT-izaci policie“, znamená to, že okresní vidlácké oddělení ovšeené ÚP, balistikou, granáty a noktovizí v každém výjezdu vidí potenciální zásah proti po zuby ozbrojeným teroristům – a potom neváhají zásahovkou vykopnout dveře a rozstřílet na cucky zubaře, který drze hrál nelegální partii pokeru, a vůbec šťastně vést „válku proti svým vlastním občanům“.

           Tohle je jeden z důvodů, proč jsou USA tak v háji s policejním násilím. Fízlové tak dlouho dostávali vojenské vybavení a výcvik, až úplně zapomněli že jejich posláním není „vést válku“, ale udržovat pořádek. A že do „udržování pořádku“ spadá hlavně to, že na veřejnosti není násilí a občané se cítí bezpečně – i před svou policií.

          3. Je to tak.

          4. V tomhle konkrétním případě to asi lépe dopadnout nemohlo. Bo ti mladí policajti neměli zjevně dostatečný výcvik pro takovéto situace. Co do psychologické přípravy, tak do znalosti bojových umění a obraně proti chladným zbraním i co do střelecké zkušenosti. (jeden ho mohl nějak rozptýlit a druhý zakleknout a mířit přesně, případně ho mohli srazit autem nebo se přes jejich auto takticky krýt, těžko říct co přesně tam proběhlo, ale podle mě tam bylo taktické selhání na všech frontách)

           Btw, člověk s příslušným výcvikem si dokáže udržet od těla magora s nožem třeba pomocí židle, hole, deštníku apod. Mám o tom doma jednu knížku snad ze 70. let. Ty techniky tu dávno jsou, odzkoušené, účinné. Co učí chamtiví kokoti na pseudokurzech sebeobrany a obranné střelby je věc druhá.

         2. Až to vypukne, tak budeme koukat, jak si bude speciálně Uherskobrodsko stát. Resp. rádius do 15km od něj. CZUB je prostě velký zaměstnavatel a řekněme, že v určitých letech tam nebyl úplně dokonalý pořádek. Stejně, jako se v UB a blízkém okolí, dalo v jisté době splašit oficiálně nesplašitelné od Tesly, tak…Prostě lze říci, že v tom regionu je v každé druhé rodině nějaký kvér. Je to prostě dáno tím, že tam ta fabrika je – a přitom je jedno, zda jde zrovna o kvéry, nebo třeba o televizní antény v případě Chlumce. Fabrika jako fabrika. Lidé jsou ale na Uherskobrodsku velice moudří, maximálně si tak dají do čuně v hospodě, nebo zábavě, ale to je tak všecko – jako jinde. Že je tam po barákách železa jak v Kovošrotu, nemění na dané věci nic – lidem tu zatím hromadně nejebe. Až začne, tak to určitě spolehlivě poznáme. Má se to tam tak, že jednak je v okolí opravdu velká spousta míst, kde nikdo nic nevidí a neslyší, jednak je tam stále platná ta poválečná filosofie ala „co kdyby-pro všecky případy“. Stejně se to tam má s plnivem – je to v tom regionu „spotřebák“. Prostě to tak vždycky bylo a je, od dob, co ta fabrika funguje.
          Taky je v tom regionu asi největší hustota bývalých estébáků z bývalého uherskohradištského okresu. To bylo jednak daný blízkou, mně dobře známou úřadovnou StB v Uh.Hradišti, ale samozřejmě i existencí té fabriky. Protože ani ten minulý bolševik nedokázal tu fabriku uhlídat na 100%, tak se StB prostě spoléhala na osvědčené, občasné vzájemné udávání momentálně nasraného občanstva mezi sebou.

          1. Pokud vím, tak v posledních 10 letech se proti „ztrácení polotovarů“ v CZUB velmi intenzivně zapracovalo a teď už nemizí téměř nic. Už i každý odlitek má sériové číslo a je vykazován, hlídá se váha železa v tavné peci – a hlavně všude nasadili neuvěřitelné množství kamer a detekčních rámů.

          2. Stane se leda hovno, tak jako posledních cca 400 let. Maximálně se sousedi budou navzájem udávat, že ten druhý má doma nezákonné železo. Tak jako posledních cca 400 let. I za protektorátu lidi zbraně zahazovali zabraně do studní, rybníků, bo to byla přímá cesta do koncentráku, případně ke kulce do hlavy od ruských osvoboditelů, když by se někdo oháněl pictolkou.

        2. Čárka jako čárka, a dyž teď frčí mimo radarování i buzerace za náhubky, případně nově se rozjíždí obrovská mašinérie buzerace až kriminalizování všech, co někde v diskusi napíšou, že tu nechcou kriminální negry, tak co by se obtěžovali s nějakejma výcvikama na pachatele násilnejch TČ, no ne? Takové práce a peněz.

         Jak to tady kdosi nedávno psal? Fetky co si udělaly varnu přímo v chatě, na to srali jak na placatej šutr, zatímco ovšem u silnice buzerovali vostošest. Vono taky se vo tom nemluví, ale řada minimálně pochůzkářů a jinejch šlapek z místních oddělení s těma středníma gangama je nějak provázaná, protože to co v praxi dohledně vyšetřování jejich činnosti dělají, to nemůže být označeno ani za diletantismus, pokud si dokážou zavázat boty. To je vyloženě že to dělají naschvál, protože v tom jedou, můžeme vzpomenout ten případ z Kroměříže, kde nevinnýho dostal z krimu Pecina – žádný ojedinělý selhání, to je jenom špička ledovce. Případně pokud už tam je nějakej zatím eště nesemletej, tak se do toho radši neserou, aby je pořádně nezdrbali někde zhora. Jenže protidrogový, dyž zrovna nemají pokyn si udělat PR (a to spíš buzerují drobný pěstitele trávy, growshopy apod.), na tydle malý perníkový ryby serou, to nemá nic společnýho s tím, že by pracovali na celé síti. Prostě na ně serou. A když už náhodou je řešit musí, tak totálně serou na zajištění stop z jejich další rozsáhlé kriminální činnosti. Todle sou reálný zkušenosti, jak to tady funguje.

      4. Já bych to moc nepitval, Dan Inosanto ( https://www.youtube.com/watch?v=js0haocH4-o ) pěkně předvádí vzdálenost na kterou je nůž nebezpečný. Přijít s pepřákem na 4 metry znamená, že pokud to s pepřákem poserete, jste v pytli. Doslova.

       Bejt na jejich místě, taky raději riskuju vězení než život. Jsou i drastičtější videa kde je vidět, že i celý zásobník nemusí být dostačující. A často se v těch mrtvolách pak najde 6+ smrtelných zásahů. Jo, smrtelné jsou… jenže to neznamená že nebude ještě 10 sekund fungovat.

       1. Jít s pepřákem proti kudle je normální sebevražda, vzhledem k tomu že tekutá střela je účinná tak do metru a klasickej aerosolovej pepřák ještě míň. Když je teda dobrý počasí, tzn. neleje nebo moc nefouká.

     2. Tipuju, ze Slovenska policie nebude o moc v lepsim stavu nez Ceska. Takze – podfinancovani – aka nejsou prachy na strelbu. Bez streleb znamena, ze policajti nemaji placeny drill se zbranemi a ve svym case to bude delat jenom zlomek(obzvlast platfusak s relativne nizkym ohodnocenim). Neni drill, nejsou navyky. Nejsou navyky, nejsou automaticke reakce. Vysledkem je, ze postrelim sebe a kolegu :-)

      1. No ano, ale tato groteska zachytena kamerou ich uchranila pred medialnym lyncom. Ak by boli reagovali skor a nedajboze ho zastrelili bez toho zaznamu tak ich rozoberu na suciastky, ze zastrelili choreho cloveka a podobne zvasty. Takto je jasne, ze uz nebolo ako z toho von a tak strielali na utocnika medzi sebou.
       Pred rokmi bolo na internete video trojice mladych polisov ako sa snazia dostat do auta nejakeho cigosa po ktoreho prisli do osady. Dvaja chlapi sa ho snazili dostat dnu a mlada policajtka stala pri dverach spolujazdca s nejakymi papiermi v rukach a cumela. Ti dvaja ho tam nedostali, pretoze im v tom branila statna asi matka toho zadrzaneho, nakoniec im z toho auta aj usiel ked sa natahovali s nou. A je tam vidiet, ze jeden z nich tusim dvakrat siahal po zbrani ale nakoniec to neurobil. Neviem ako to dopadlo potom, zaznam skoncil. Neviem si predstavit ako by som skocil v USA keby som si dovolil branit policajtom niekoho dat do auta, minimalne s rozbitou hlavou od obusku predpokladam. Ale u nas to prejde a potom sa cudujte tomu, ze sa policii hlasia uz iba frustrati ktori su schopny vypenit a niekoho zrezat pre uplnu somarinu. Nieco je velmi zle v tomto systeme.

       1. K fízlům se hlásí hlavně frustráti, co touží po respektu ostatních, který nemají. A tak oblíknou uniformu a ten umělý respekt jim zajistí zákon. Fílové jsou narušený kokoti na celym světě.

        1. Ko-za:
         Bohužel to tak je. Psychotesty apod. tento nedostatek neodfiltrují.
         Možná by něco změnila povinnost odkroutit nějakou dobu jinde ještě před nástupem do služebního poměru, aby si dotyčnej více uvědomil, o čem je reál. Jenže to by bylo drahý pro stát…

         1. Psychotesty naopak slouží svému účelu. Mají za úkol odhalit vhodné kandidáty. Tedy ty, kteří budou slepě poslouchat rozkazy a neptat se.

         2. Mám to v tomhle směru vyjasněný. Mám totiž zkušenosti jak s esenbáky, s těmi jako mládežník i jako už dospělý, tak s jejich novodobou osekanou variantou.
          Trochu mám ty zkušenosti s esenbáky zkreslený tím, že mě pojí dodnes dobré vztahy s místním náčelníkem, ale obecně jsme měli zkušenosti s esenbáky i odjinud.
          Novodobá varianta dostala k plnění tři prdele příkazů, nařízení a zákonů navíc, ale jejich lidská úroveň klesla o čtyři prdele dolů. No tak jak to asi má pak vypadat.
          Jo – dělali jsme za toho minulého bolševika bordel, otravovali život silnými aparáty okolním spícím lidem. Často se nám povedlo s nimi vyjebat, ale občas vyjebali oni s námi, celkem oprávněně jsme občas dostali na budku.

        2. Prekvapive az tak moc ne, velka cast lidi tam jde i z jinyho duvodu(hlavnim tahakem jsou vysluhy). Ale tahne tam kokotu vic nez jine profese, vic uz vede snad jenom mestapo.

     3. Nějak nechápu to omlouvání tou frází „mladí aj sluzobne“, vždyť u policie byli 6 či kolik let. To je u většiny zaměstnanců za hranicí posunutí na pozici senior a následného přesunu do další firmy – a i tam už jsou nejspíš dávno senior.

      Mně naopak přijde že byli ideálně staří, ne? Dost mladí aby měli možná ještě stopy počátečního nadšení a chodili trénovat na střelnici, a ne dost staří aby byli vyhořelí a měli to u zadku. Nebo jako že nezažili dostatek podobných situací? A který běžný pochůzkář ty situace zažívá?

      1. To je pre mna nova informacia, u nas sa blesla informacia o dvoch rokoch. Kazdopadne ten vycvik je tam vselijaky a pokial to naozaj nie su fanatici do zbrani tak strielaju podla mna iba to co musia a do ruvaciek sa tiez nepustaju.

      2. Este jedna vec, nedavno sa tu spominala statistika z USA kde si mnohi policajti v reale nevystrelia za celu sluzbu. U nas pred rokmi zabil nejaky schizofrenik policajta z hliadky ktoru zavolali pribuzni, pobodal ho. Par tyzdnov na to volal sused policajtov na svoju zenu, ona ma dlhodobo psychicke problemy a vravel ze ti mladasi z miestneho oddelenia si vobec neuvedomovali ze moze byt velmi nebezpecna. A tak im pripomenul ich zosnuleho kolegu.
       Ono clovek to asi ma tak nejako zazite ze sa mu nemoze nic stat a ze to je iba vo filmoch. A mnohi policajti su tiez ludia co chcu prist domov po sluzbe.

  2. Jen musíme být trpěliví a počkat, až ho v Thomadorfu někdo důkladně nasere.

 2. No tak protože Ježíš byl tělesně synem člověka, je jasné, že byl po matce vzhledově západní semita. Těžko hádat, jaký odstín tehdy západní semité měli, má se za to, že současný stav (Izrael, Palestina) je tmavší než byl tehdá, protože Arabové z východních pouští tmavší byli. Každopádně je sichr, že mongoloidní nebo negroidní rysy neměl. Tak by mohl pan aktivista vychladnout a jít řešit třeba ekologii Neptunu.

  1. Ono hlavne sa v dejinách kresťanstva Ježiš aj jeho matka zvykli zobrazovať symbolicky tak, aby boli blízki danej kultúre. Teda v Európe a severnej Amerike sú stvárnení prevažne ako európski belosi (okrem trebárs Czestochowej v Poľsku), ale všelikde inde sú sochy aj obrazy, kde sú šikmookí alebo aj čierni.

   Inak nikto príčetný podľa mňa nespochybňuje, že historický Ježiš mal veľmi pravdepodobne typický židovský výzor. Ale volať po zničení sôch či obrazov, kde je zobrazený inak, to by som osobne nazval náboženskou intoleranciou…

  2. Je možný, že bych si z babiččiných svatých obrázků pamatoval Pannu Marii jako blondýnu s dlouhými vlnitými vlasy?

   1. Ne. Blond by k bílé a modré neseděly.

   2. Odhaleny rozpusteny vlasy? Jako nejaka kurva? :)
    Panenka Maria se zasadne zobrazuje v bile (světlé) plachetce. Proto ten dojem dlouhych blond vlasů.
    https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81bfNiiKKsL._SL1500_.jpg

    1. No moment nie je tato nejak do rysava?

   3. Nj, to bude ono. Ten postnutý link na obrázek je výmluvný, proč jsem si to tak blbě pamatoval

   4. Pamat je osemetna vec, podla mna to neboli babkine obrazky ale dedkove a urcite neboli svate.

   5. servisdok 29.6.2020 16.16

    A co takhle Černou Madonnu?

    Poprvé jsem viděl improvizovaný oltář s Černou Madonnou na půdě kláštera v Novém Dvoře, když byl Pawsonův kostel teprve zčásti vyarmován. Madonna byla černá, ale neměla negroidní rysy.

    také: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cern%C3%A1_Madona

    1. A ještě ke všemu je tu ten černý Kristus v Like A Prayer od Madonny. A máme teprve ten správný maglajz :D

  3. Co je to západní-semita? To je něco jako afro-američan? Nebo západoněmecký soudruh? :-D

   1. To jsou západní semitské kmeny, jako byli Féničané, Kartaginci apod. Tak jako tak je představa jejich vzhledu velmi mlhavá.

 3. Je smutný jak jde svět do hajzlu. Ještě před pár lety byly čenoši pouhej majetek. Nesměli do restaurací ani do veřejný dopravy. Jen jim bílej muž povolil uzdu tak si vyskakujou.
  „Co to bylo za ránu?
  kdo nám to sem z palmy spad?
  Černý oči, černý tělo
  to neni muj kamarád.“

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!