Britské stereotypy - zpět na článek

komentářů 39

 1. Tak původně jsem Brexitu celkem fandil, ale jestli jediným výsledkem bude to, že se místní frustráti začnou vybíjet na lidech ze střední a východní Evropy, protože na Mustafy a Ahmedy nemají koule, tak jsem pro to jim ten exit opravdu pořádně osolit.

  1. Nechci být cynický – ale pokud se v odzbrojeném Spojeném království stane ~600 vražd ročně, a jednou z nich se stal občan ČR, byl bych opatrný s tím dělat z toho statistiku a konstruovat z toho kauzalitu Brexit – vraždění Čechů. Je samozřejmě možné že mládež to skutečně udělala protože Brexit, jenže stejně tak je možné že mládež je jednoduše debilní (to je dokonce pravděpodobné), a být na místě Čecha Brit nebo Ir, dopadl by úplně stejně.

    1. mapa zajimava. Ale bacha, ty vrazdy jsou asi tak za poslednich 50 let.jsou tam vrazdy ze 70. i 90. stejne jako z lonska.

     1. hovno 50 let. Jack Rozparovac je tam taky :-)

     2. Našel jsem tam i nějakou z roku 1908 takže i 100 let. Ale spiš mě fascinuje, že tak 70% mrtvých jsou kofoly :D To mi zvedlo náladu. :D

      1. Na tom není nic překvapivého, odpovídá to mentalitě a způsobu řešení konfliktů. Stejné je to v USA i v JAR. Nejvíc se jich pobije mezi sebou, protože s nimi nikdo ve čtvrti nežije a někteří si jdou zablbnout i jinam.

       Ty tuny zastřelených v té zlé americe padají na války kofoláckých gangů, v bílé čtvrti bude kriminalita jako u nás.

  2. Tady nejde o koule. ono je to tak, za mustafa, respektive radziv khan jim zas tak nevadi. Oni totiz indy a pakistance a cernochy a jamajcany a jine bubaky z kolonii povazuji tak nejak za sve.koneckoncu s nima byli po staleti v jednom imperiu,jsou na ne zvykli, znaji je a snad jim i nostalgicky pripominaji casy kdy nad britskou risi slunce nezapadalo. Vychodoevropane jsou neco jineho, to je divna primitivni havet z vychodu, co jim akorat kurvi cenu prace a ani se nenamahaj naucit anglicky.on to farage rikal celkem jasne, za je jim milejsi ind nebo pakistanec nez polak. Co se tyce toho zamordovanyho cecha, tak tam zjevne neslo o to, ze byl cech (pro anglany Polak), ale byl ve spatnou dobu na spatnym miste a dostal se do sporu s gangem chuliganu. Ty gangy jsou mimochodem obvykle rasove smiseny. Britove na rasu zas tolik nekoukaj, spis na spolecenskou tridu. No a Brexit byl z velke casti o tom vypakovat z Britanie Polaky a ostatni vychodoevropskou verbez vcetne cechu, protoze na migraci ze zemu mimo EU maj samozrejme vyjimku.

   1. Farage, to je taky pěknej debil, to si myslím již delší dobu. A to, že se s ním paktujou Svobodní, je pro mě další důvod je už znovu nevolit. Ale jestli je to skutečně takto (a není to poprvé, co to čtu), tak jsem všema deseti proto jim ten přístup na EU trhy dnem vystoupení z EU sebrat. Ať si to své zboží tedy vyváží do Indie a Pákistánu, když to tam mají tak rádi.

    1. To by nebyl z naší strany moc racionální přístup, hlavně proto, že v GB tvoříme třetí největší přebytek vzájemného obchodu.

    2. Tohle spousta Čechů není schopná pochopit, ale Británie byla většinu své moderní historie opravdu multikulturní říše a na rozdíl od opravdu rasistických Američanů pro Brity barva pleti a rasa moc velkou roli nehráli. Už za napoleonských válek bez problémů sloužili černí vojáci v anglických plucích nebo v námořnictvu a nikomu to nevadilo. Barevní vojáci měli stejné zacházení a podmínky jako bílí a bílý vojín měl stejné možnosti stát se důstojníkem jako černý voják (tedy prakticky žádné).
     Britové na druhou stranu hodně dali (a furt dají) na společenskou třídu, nicméně moc neřešili, jestli je ta chudá holota černá nebo bílá. Ne že by se Britové en masse dívali na příslušníky barevných národů jako na sobě rovné, to ne, ale ten postoj vyplýval většinově z pocitu kulturní a technické nadřazenosti a ne z představy, že jsou barevní méněcenní. Oni je brali spíš jako děti, kteří jednou dospějí, ale momentálně je potřeba je vést a vychovávat. USA jsou něco jiného, tam byl napokrytý rasismus a široce rozšířená představa, že jsou negři a asiati méněcenní a že bílí anglosasové jsou nadřazení vůči ostatním bělochům.
     Dnešní postoj bílách Britů vůči barevným z Commonwealthu je asi nejpodobnější našemu postoji ke Slovákům. Dost často je bereme tak trochu jako mladší a chudší svérázné příbuzné, ale většinově je máme rádi a jsou nám bližší než kteříkoliv jiní cizinci (vlastně je ani jako cizince nebereme vůbec). Jasně, taky znám lidi co Slováky nesnáší, ale rozhodně to není statisticky zvláš%t významný postoj. Ostatně, co se začlo šílet z muslimů, tak najednou přestali vadit i „naši“ cikáni, kteří se ještě před pár lety zcela běžně orálně posílali do plynu.
     No a v neposlední řadě je potřeba si uvědomit, že Impérium se začalo hroutit koncem čtyřicátých a v padesátých letech, takže dneska žijí v Anglii barevní co jsou už třeba čtvrtá – pátá generace narozená v Anglii. A to prostě nemůžou „Poláci“ přivandrovalí po roce 2004 trumfnout.

     1. Jsem dalek toho, jim to jakkoli brát. Je to u nich doma, tak ať se tam třeba staví na hlavu a odstrkujou ušima. Ale zase každá akce vyvolává reakci, jestli budou dělat bordel a vyhánět lidi, kteří nikomu nic špatnýho neudělali a třeba tam už pěkných pár let v klidu žijou a pracujou, tak bych jim to dal při vyjednávání toho jejich slavnýho exitu sežrat i s chlupama. Myslím, že oni potřebují přístup na EU-27 trhy mnohem více, než je tomu obráceně.

      1. Člověče jděte si pro mokrej hadr, jo? Co máte za problém? Víte o situaci píču a už tady budete dirigovat kam má mít kdo jakej přístup?

       Německo se s těma jejich folcvágnama bez vývozu do UK položí do roka, naopak to tak moc neplatí – až konečně všechny ty britský luxusní malosériový automobilky budou moct zase dělat normální auta bez zpíčenejch regulí, tak ještě budem prstíčkem hrabat aby nám je sem prodali, protože ve světě se o ně poperou. Teda normální lidi, vy vypadáte, že vám stačí škodiffka nebo hnůjdaj.

 2. já moc nevím, kam v Londýně jít, aby tam nebyli černoši. Jsou úplně všude. Černoši a tlupy žen ve „stanech“. Jen černoši trpí tím, že nejsou schopni se vyhnout, když do vás někdo vrazí nebo vám dupne na nohu, je to zaručeně černoch a je úplně jedno, jestli jdete vlevo, vpravo nebo uprostřed. Asi nějaký problém s orientací v prostoru. Naposledy jsem byla v Londýně 26.7., nic hrozného se mi nestalo, ale také to nebyl žádný extra zážitek, špína, hnus, svrab, neštovice, muslimové a černoši. Když nebudu muset, tak tam nepojedu, paradoxně jsem lehce znervózněla, když se v restauraci u vedlejšího stolu objevila samotná arabka se „zavázanou hlavou“ a řekla servírce, že jídlo bude jen jedno. To jsem měla tisíc a jednu chuť utéct, protože samotná arabka se zakrytými vlasy podle mého nesmí obědvat sama v restauraci, ale asi se pletu, protože nevybouchla, jen se najedla.

  1. Třeba jí chutnalo a tak si to na poslední chvíli rozmyslela:-).

   Jinak je pravda, že pro toho chudáka a jeho blízké je to samozřejmě velké neštěstí, ale celkově myslím, že dělat z jednoho incidentu, byť tragického, nějaké obecné závěry dost dobře nejde … pokud se nechce.

   1. nechutnalo, objednala si pizu bez ničeho a ještě z toho obrala bazalku. Nejspíš tam byla jen z toho důvodu, že dostala chuť na kolu, protože tu vypila bez problémů. Překvapivé bylo, že se vůbec odhodlala tam jít, i když by jí podle toho, co se v poslední době šíří, mělo doma hrozit minimálně ukamenování, ale já jsem ji ještě sledovala tak nějak nenápadně, Němci, kteří seděli z druhé strany, na ni zírali naprosto nezakrytě. Musela tušit, že na ní všichni budou zírat jak na zjevení a přesto tam šla.

    a pokud jde o mrtvého Čecha, tak jedna vlaštovka skutečně jaro nedělá.

 3. http://heyjackass.com jeste ze v nasem meste jsou zbrane zakazany :)

 4. Londýn byl podle všeho hnusná díra plná kriminality odnepaměti. Ostatně ty lepší čtvrti (ty cihlové řadové několikamálopatráky) v devatenáctém století byly pro střední třídu atraktivní proto, že tam byla voda, kanalizace a v neposlední řadě přehledná a hlavně osvětlená ulice, takže se člověk nebál na ní vyjít jako tomu bylo v centru.

 5. Tak zaprvé, pouliční násilí a vraždy nejsou pro Británii žádný nový fenomén.
  A zadruhé, s ekonomickým úpadkem se to bude zhoršovat.
  A zatřetí, bobíci jsou neozbrojení a „mladíci“ to moc dobře vědí.

  V Británii např. celé 19té století vedli děcka odmala být agresivní, typická kariéra – důstojnická škola, armáda, převelení někam do kolonií (např. Indie), tam se vyznamenat masakrem aspoň tisíce domácích hadrářů, návrat do Británie, vysoká státní funkce. Tradice.
  Už na britské škole si všichni navzájem škodí, co to jde, protože silnější vyhrává. A koneckonců, veškerý bordel a násilnosti v Evropě vyvolávají primárně Britové. Od fotbalových rowdies, přes nájezdy teenagerů na hospody až po arogantní turisty v luxusních letoviscích. Mainstream může tisíckrát nadávat na Rusy, kteří mají též tyto debilní světovládné móresy, ale Britové jsou ještě o level horší. A nejhorší dementi jsou Američani, jak jinak. Akorát že do Harlemu je to o kus dál než do Londýna a Moskva je oproti tomu klidné a bezpečné místo.

 6. Ja som zazil „skupinu anglickych teenagerov“ nazivo na 3 miestach. 1x to bolo Ve smeckach, kde som 2 roky pracoval (nie v bordeli :D), totalny kokoti, bordel, hluk, lietajuce veci z okien. Potom 2x na greckych ostrovoch, kde letoviska obyvane touto verbezou by som s kludom oznacil za no-go zony, vsade ozrani, lietali a padali na motorkach hore dole autam pod kolesa, hluk smrad bordel, rano vsade grcky a smeti.

  Nerobim si nejake iluzie, ono u teenagerov v skupine s nejakym tym peniazom v ruke to dopadne podobne asi u kazdeho narodu, ale bol to fakt humus.

  1. Britská spodina bez ohledu na barvu je opravdu síla. To je snad nejhorší pakáž v celý Evropě. Možná ji trumfnou americký černoši z těch nejhorších ghett, ale maximálně o fous. Ale britská spodina byla taková vždycky. Ona se i šířila teorie o „Dvou národech“, kdy britská spodina byla národ jeden a střední a vyšší vrstvy byly národ druhej, protože kulturně tyhle dvě skupiny nemaj skoro nic společnýho. na druhou stranu byla tahle anglická agresivní pakáž široce využívána v armádě, ke se ji podařilo jakžtaž zkrotit, v důsledku čehož měla Británie suverénně nejlepší pěchotu a námořnictvo na světě.

   1. Jo, to je pravda. Proti nim je německý prostý lid studnicí filosofie a moudrosti a sparťanští ultras něco jako plyšoví medvídci.

   2. Nejlepší námořnictvo jako například u Medway v roce 1667? ;-) Nejlepší pěchotu jako třeba u Yorktownu? ;-)

    1. Tak i mistr tesař se někdy utne, dobrý šermíř na hovno když nepřátel nerovno a sebelíp vycvičená armáda je v prdeli, když to poserou lampasáci nebo politici. A zrovna v lampasácích měli Britové kurva rezervy. Síce byli vesměs neuvěřitelně stateční, chladnokrevní a fyzicky odolní a dobře vychovaní, ale po odborné stránce to bejvala dost bída.

     1. což mimochodem dobře ilustrují Zulské války – U Isandhlawany to Britové velkolepě projeli, protože velitel britského oddílu podle všeho příliš vysunul jedno křídlo, takže ho kluci černí převálcovali a s ním i zbytek pluku, zatímco o pár hodin pozdějc se u Rorke´s Drift asi 150 Britů z druhosledových jednotek během asi desetihodinovýho boje zblízka dokázalo ubránit zhruba 4 000 Zuluů, přičemž sami ztratili 17 padlých a 15 zraněných a jednorannejma zadovkama a bodákama pobili minimálně 351 Zulů a odhadem tak 500 zranili.

 7. Tady je zas nablito. Kurva všude samej generátor náhodných slov, protože nevěřím že takový sračky plodí lidi.
  „Člověk aby se pomalu bál jít do tesca na nákupy, přes parkoviště jak tam jsou ty negerský grupy!“ muslimské země zažívají boom, tento boom by se měl vyhodnotit, protože nejspíše naše demokracie má slabé místo když se lidé radikalizují proti naší demokracii. Nebo to je pouze kvůli ekonomice? Připadá mi to úplně stejné jako poněmčování před druhou světovou. Už tady chybí jen dvojjazyčné nápisy, tentokráte česko-muslimské. Tak snad bude muslimus zakázanej stejně jak fašismus a pak už bude demokracie-voux populi bez chybičky.

 8. Jako cesky obcan, v Britanii zijici, bych jen poznamenal, ze za posledni dva roky jsem se setkal s nenavisti vuci memu puvodu jednou jedinkrat, u cloveka, co mel ovsem problem se vsemi, vcetne lidi z jinych cast britanie, nez byl on. Jednalo se o magora, na hranici toho, co normalni spolecnost strka do blazince. Mozna uz tam je, nevim. Nedokazu spocitatkolikrat se me nekdo ptal na puvod a pak zacal vykladat o tom, jak je Ceska Republika zajimava, ze byl v Praze, atd. Ziju v etnicky cistem prostredi, je tu par asiatu (jeden je muj sef, ale nevypada to, ze by patril do nejake nabozenske skupiny, ji veprove i hovezi a ma normalni britske prijmeni, jinak se s nim o techto vecech nebavim), lidi se tu ke me a k manzelce chovaji slusne (obecne lepsi, nez v CR).

  V dobe brexitu se me nekolik lidi ptalo, co si o te situaci myslim. Odpovedel jsem, ze chapu obe strany, sice volit pro/proti nesmim, ale kdybych smel, asi bych volil odstup. Pokud GB odstoupi, pro me to bude znamenat jen o trochu vic byrokracie, ale do budoucna bude asi lepsi, but mimo EU. Stejne tak se nebojim ekonomickych nasledku, evropsky trh neni o unii, to by melo Svycarsko a Norsko velky problem. Vetsinou na me lidi cumeli nejakou tu sekundu s otevrenou papulou a pak rekli neco ve smyslu „zajimave, to jsem necekal…“ a jedna starsi pani se ke me naklonila a rekla mi, ze je to skvele, slyset takovou svezi perspektivu, ze to nekdo rekne nahlas. Tak jsem prohlasil, ze jsem immigrant a rict to nahlas muzu, ona se zasmala a vypadala skutecne stastna.

 9. Tohle mi připadá jako ten nejhloupější druh reakce.
  Někde někoho zabili, tak přestaneme jezdit do širokého okolí, turisti odtamtud mě taky štvou a vůbec nejlepší by bylo se úplně izolovat.

  To je přesně to myšlení typu „Stala se autonehoda – zakážeme auta“.

  1. Ano přesně tak, pes zakousl pětileté dítě, zastřelme všechny psy a děti pro jistotu taky.

   1. A on tu někdo něco takového psal? Já tu totiž četl jen o střílení na útočící psy.

    1. jo jasně, tak si to přečti ještě jednou: „nenávidím psy, všechny čokly by se měli hned postřílet, jakmile uvidím jak na louce beží bez vodítka tak ho hnedka zastřelím“ a plno dalších šíleností.

     1. Tak to jsem nezaznamenal, chtělo by to osvěžit odkazem. Já mám totiž tendenci, čist to, co je napsáno a ne to, co si myslím, že někdo napsal a co tím podle mě myslel.

      1. http://dfens-cz.com/moje-cesta-ke-zbrojnimu-prukazu/?show=comments#comments

       komentář:

       shane
       26.9.2016 v 10:07

       „U náboje v komoře je větší riziko nehody, na druhou stranu, když ti na předloktí visí pes, tak jednou rukou nenabiješ“

       1. seš čurák. to byl komentář k praktičnosti nošení v komoře pod ´plně jinym článkem. Nic o tom, že bych chtěl preventivně střílet psy, debile. Mimochodem, přesně tohle se na čundru stalo kamarádovi. Šli jsme skrz vesnici a z vrat vyběh čokl a zahryz se mu do ruky. Nějakej tak třicetikilovej kříženec něčeho s něčim.
        Já mám psy rád. Ale to neznamená, že si neuvědomuju, že je mnohem větší pravděpodobnost že mě nějaká zparchantělá bestie hryzne, než že mě někdo někde přepadne. A rozhodně nemám morální problém takovou mrchu z tý ruky sestřelit, stejně jako nemám morální problém smáznout v sebeobraně nějakýho debila. Ale rozhodně nehodlán nijak plošně postihovat nebo buzerovat majitele psů.

        1. Tak to máš jediný štěstí, jinak bych tě musel nabonzovat a udat policii čr jak jsem to udělal s ogym a d-feensem. Normálně taky navštěvuju vesnice a chodím od bráku k baráku a spoustu psů si i pohladím A NIKDY MĚ ŽÁDNEJ NEKOUSL!!! Takže jen podotknu, že to je tím KDO JAKEJ ČLOVĚK JE! Ten pes to pozná, jestli jste DOBRÝ člověk nebo jestli jste zmrd a tak automaticky je na Vás agresivní. Psi doprovázeli člověka už tisíce let a NOVODOBÍ KOVBOJOVÉ tomu nezabrání! Díky psům jsme se ze středověku dostali tam kde jsme teď a měli bychom jim být vděční.

         1. 2 Skret: To veliče zajimavej postreh. Taky patrim spis mezi mezi čoklofily, protoze jsem s nima od malicka vyrustal a trosku se v nich vyznam. Ovsem netusil jsem, ze podle vasi teorie mam doma pravdepodobne zmrda v sukni! Ona se totiz manzelka psu boji a od detstvi uz ji par vorechu hryzlo…hned ji to jdu rict! :-)

         2. Brý den pane bonzáku/osobo předzvědná/.. .
          To co píšete je směsí části pravdy a plno zvratků a to fest nechutných. K těm se vyjdřovat nebudu, jsem po jídle.
          Co se týče psů, tak tam je to složitější než jak píšete.
          Já mám psy rád, rád si je pohladím, atd. Většina psů mne má rádo. Ovšem občas ne najde i takový, kterému nesedím. Když se takový najde, tak vidím, že mu nejsem sympatický a tak se o kontakt nepokouším a je vyřešeno. Kdyby to fungovalo i s lidma taklenc, to by bylo fajn.
          Naposledy jsem například byl za kamarádem u jeho rodičů. Mají jezevčíka. Když jsem přišel, tak na mne řval dost nasraně a na pokus o kontakt vrčel. OK, nechal jsem ho být. Povídal jsem si s kamarádem a jeho rodiči a najednou se ten hafan začal sám dožadovat pozornosti, až si vyskočil ke mě do klína a nechtělo se mu ode mne dolů ani na příkazy páníčků. To jsem seděl na židli v prostoru, ne někde na gauči, takže to od hafana byl docela výkon.. (psí laskominy po kapsách nenosím) Oni na to čučeli, omlouvali se že to nedělá a na cizí je většinou nepříjemnej, maximálně se nechá pohladit.. Přitom na začátku by mě div nesežral, kdyby mohl.

          Tedy psy vycítí emoce/náladu člověka a pak na ni reagují. Pro lidi bez zkušeností s nimi možná nelogicky/nečekaně.
          Situaci, že bych byť jen viděl, natož zažil že na někoho vylítl a zaútočil pes sám od sebe, nečekaně bez varování jsem nikdy neviděl. Pouze jsem o takové situaci slyšel či o ní četl zde.
          Tedy má zkušenost je, že pokud je člověk v pohodě(pozitivně či neutrálně naladěn), jsou i psy v pohodě. Když není člověk v pohodě (a pes je taky nějak v nepohodě), tak je lepší psa nechat být. Psy přebírají emoce/náladu od páníčků a když je pániček nerudnej permanentně nasranej týpek, tak pes nebude zrovna tulivý ňunínek.
          Taky vycítí strach. A kdo má strach je/může být nebezpečnej, takže pes když nemá jinou možnost, tak z pohledu člověka zaútočí. Z pohledu psa si myslím že jde o sebeobranu. (neuvažuju úmyslné poštvání psa proti člověku)
          Těch mechanizmů je tam víc. Tohle mi ale přijde jako hlavní a zásadní princip.

          Hlava mi nebere některé věci z TV, kde jsem zahlédl jakýsi pořad o tom jak pes terorizuje rodinu a okolí a jakejsi frajer tam jde udělat ordung. Točeno stylem reality show. To nechápu. To musí být něco moc špatně v té rodině a takoví lidé by si neměli pořizovat nejen psy, ale snad ani děti. Ale to je zase už jiné téma.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017