Brexit. Všechno už tu kdysi bylo. - zpět na článek

komentářů 275

 1. Nějak té makroekonomice nerozumím. Že klesá libra, to ještě pochopím, neboť zbytek EU (=Němec) se bude ekonomicky mstít. Proč klesá v té souvislosti ropa, to docela nechápu, ale třeba bude levnější benzín. (ví to někdo ?)

  Běží mi v práci v koutku tiše televize. Pohled na ty protáhlé ksichty, předpovídající Británii doom, neštovice a hladomor, je k nezaplacení. V reakcích na zakymácení židle pod zadelí se spousta lidí (nepřekvapivě) odkopává, a to je dobře. Bohušek Slabotka je zcela bezradný, nezmohl se na více, než: „výsledek referenda není konec světa ani EU“. Reportéři veřejnoprávní ČT nedokáží skrýt své rozpaky, LOL. A hele: Euro ztrácí proti dolaru 4% , takže kdo má vlastně problém ?

  Před chvíli ovšem mluvil Vojtěch Filip (KSČM), a jeho slova mě málem srazila ze židle. Komunista (!) otevřeně ztepal EU, obvinil ji z deformace demokratických principů (v kostce, že jediná demokraticky zvolená instituce – EP má pravomoci malé, zatímco fakticky rozhoduje nikým nevolená EK, a zahovořil o tom, že nás možná čeká Czexit atd.) Jistě, Filipova motivace je zřejmá (západ oslabí = vliv Rusa posílí, víc komunista nepobere). Nicméně se nemohu ubránit dojmu, že jeden bruselský jedovatý had je horší než deset Filipů ….

  1. To je bohužel takový chronický nešvar. Vždycky když (omylem) zaslechnu pana Filipa tak se nestačím divit jak kultivovaně, věcně zcela správně a kupodivu i „demokraticky“ hovoří. Oproti ostatní fašistům a dementům je to vždy relativně osvěžující. No a pak si člověk uvědomí že je to komunista…a frustrace se prohlubuje….

   1. Ano. Situace v naší politice je beznadějná. Jediní komunisti chtějí vyvážené vztahy s Ruskem a potažmo s celým zbytkem civilizovaného světa mimo USA a EU. To by bylo fajn, ale bohužel, čeští komunisté tak úplně nechápou Putina a jeho politiku a chtěli by se vrátit někde k Brežněvovi a SSSR, protože to je poslední vývojové stadium Ruska, které ještě jejich přiblblý mozek stihl zaregistrovat. Je to tristní, tragikomické a zoufalé zároveň, ale tak to je.

    Žádná moderní proruská a EUskeptická strana nemá v ČR nikoho, kdo by ji volil. Ať už dílem brainwashingu a protiruské kampani, ať už dílem toho, že komunismus tu byl 60 let a lidi nic jiného ve spojení s Ruskem nezažili a nejsou schopni pochopi, že Rusko je už 30 let uplně někde jinde. Anebo to je nedostatkem elit, kteří by takovou stranu byli schopni vést.
    Ani Konvička, ani Mach a tím méně Vyvadil nejsou lidé typu Farage.

    A pak je tu problém, že Češi mají bipolární vidění světa, vždycky jeden blok je ten 100% dobrý a druhý 100% špatný a přes to nejede vlak. Skutečná svoboda českou povahu nebetyčně děsí a nikdo pro samostatnou a nezávislou politiku ČR ruku nezvedne.
    Tady se vždy čeká, když se dva mlátí, až jeden skoro vyhraje a pak se vítězně a bez řečí přidáme na jeho stranu…
    minimálně už od dob Gottwalda.

    1. Tak komedie pokračuje…:-)
     Můžete jen tak pro info nás neznalých menovat nějaké státy, které mají vyváženou politiku s Ruskem?
     V Pobaltí nic, Finsko ne, Bělorusko skáče jak Rusko píská, Ukrajina ne, Čína má z Ruska čím dál větší srandu, Mongolsko se z toho područí snad už vymanilo, nevím přesně, nebo možná nějaký sklerotický Maďar, co zapomněl na rok 1956.
     Takže asi jedině USA, protože síla, to je jediné, na co rusáci slyší a co akceptují.

     1. Ale prd. Rusove slysi na obchod. Tyhle nazory jsou 30 let stare. Dnesni Rus chce zit jako na zapade. Jen se mu nechce z Ruska.

      1. Jo, obchod je ok, jen mi chybí příklad nějakého toho státu s vyváženým vztahem.

       Kam se rusáci nakýblují, tam to chtějí řídit. A když se to místním nelíbí, tak to tam rozmlátí. Ukrajina, Gruzie, Podněstří,…

       1. Soudruh Cyklista zase blábolí. Gruzii snad řídí Rusové? Dokonce se stáhli, i když požírač kravat si to s nimi chtěl rozdat a dostal na budku. V Podněstří prostě Rusy chtějí, tak je tam 20 let mají, no a ?

        1. spíše je to tak, že Putin brzdí jestřáby a komunisty, kteří by hned táhli na Donbas a preventivně by to protáhli přes Kyjev a Warszawu az do Berlína.

         Západ vůbec netuší, že Putin je ten nejlepší možný a nejprozápadnější ruský politik za posledních 300 let, od doby Petra Velikého.
         Anebo to naopak vědí a hážou mu veškeré klacky pod nohy, aby jim nepřerostl přes hlavu. Marná snaha. Rusko a Čína už Západu dávno přes hlavu přerostly a blbeček Bush mladší a Obama se svými trilionovými válkami proti bačkorářům v Afghanistanu tomu pomohli lvím podílem.

         Prostě každý chvilku tahá pilku a Amerika se už přežila. Dojeli na svoji hrabivost a na zakázky vojenskoprůmyslového komplexu, který dovedl na buben i tak bohatou zemi, jakou bývaly USA. Házením chytrých bomb v ceně desítek milionu dolaru kus preventivně na každeho ručníkáře s kalachem v ceně 50 dolarů a držením desítek základen po celém světě to ani jinak nemohlo dopadnout.

         Tohle ani tištění peněz z ničeho nemůže udržet navěky. Jen se bojím, aby to USA ustály a odešly na smetiště dějin dobrovolně a mírumilovně, ne že se tm dostane k moci ta kravka Clintonová a vyvolá třetí světovou…

         1. Vidim to dost podobne.

       2. Uz zase kecas z hladu. Ukrajinu rozmlatili soudruzi v Kijeve, ktere nikdo nevolil. A zbytek argumentu mas, jak jsem psal. 30 let starych. Ona doba jde kupredu, Nemci take neobsazuji Evropu tanky, ale razitky.

        1. Ukrajinu tedy presneji cast Donbasu rozmlatili Ukrajinci v nerozborne jednote s mistni ruskou patou kolonou.
         Ukrajinci meli provest rizeny Donexit a rusti turiste se do toho nemeli srat.

         1. Kdyz oni jsou fakt jina natura. Z naseho pohledu se to tezko soudi. Ze se do toho Rusove srali, o tom zadna. Ale -> srali by se do toho nebyt vymeny vlady v Kijeve? Tezko rict. Smlouvy na tezby byly podepsane predtim a i kdyz Donbasane nadavali, tak ale to bylo vsechno. Mozna Rusove zaspali a pak to dohaneli. Fakt nevim. Rozhodne ale kdyby to chteli vzit smahem, tak to vzali jako Krym. Nez by se Kijev neceho zmohl, bylo by vymalovano. Ale ze by to bylo velke sousto, to nezpochybnuju.

          Ukrajina je jeden velky bordel a fakt si netroufam o tom nejak zasvecene psat. Ani Ukrajinci, co je znam, se v tom neorientuji. Naposled mne dojal jeden, co prodaval tricka u stanku v Pompejich. Ten v tom mel jasno: Ukrajina valci s Ruskem a tak on odesel do Italie. Vic nevedel.

          1. Prosty delnik u nas u pasu uz taky necte Vergilia ani Machiavelliho v originale a politika je mu u prdele. Az nas Psonci zaberou a ho vyhodi nebo degraduji, bude taky v Rakousku roznaset letaky a rikat, ze utekl pred valkou a ze nebude delat za min nez driv.
           Prosty lid je paradoxne propagandou sice ovlivnitelny, ale musi byt jasna a jednoducha. Slozitosti a drobne rozdily jsou pro nej nepochopitelne.
           Fasisti, vratit majetek Nemcum, neznabozi, berou nam praci, vsechny baby budou chodit zahalene, bez nich se budeme mit lepe. Tomu rozumi.

   2. Form is temporary, class is permanent.

    Na soudruha Filipa se to výborně hodí. On je chytrý, umí mluvit, umí se chovat. Škoda, že je komunista.

    1. Neni sam. Z te nasi politicke sebranky povicero slusnejsich politiku zustalo bohuzel zrovna v KSCM, v nevolitelne strane.

     1. Vite Sysope, mozna ze tam v KSCM nejaci slusni lidi jsou. V ilegalite. Ale videt jsou jen svine. A slusni lidi jiste byli i v NSDAP. Dokud budou ve spolku, ktery en bloc obdobi 1948-89 povazuje za raj na zemi s drobnymi chybkami, tak jsou tam za uzitecne idioty.

    2. Soudruh Babis je chytry, umi vydelat prachy, skoda ze neumi mluvit a je krivak.
     Arcicert Kalousek je mazany, umi mluvit, umi prachy shromazdit, skoda ze je neumi spravovat pro jine.
     Homo politicus socanus Sobotka je vzdelany, umi delat kompromisy a i mluvit, skoda ze nic jineho neumi.
     Profesurek Fiala je velmi vzdelany, skoda ze neumi mluvit k masam a je mekky.
     Pan Mach je velmi chytry, ale neumi mluvit k masam a ma charisma experta teoretika.
     Pan Konvicka je vzdelany sebestredny zvrhlik co by chtel prachy a umi mluvit.
     Pan Okamura umi mluvit k masam a chtel by vice prachu za min prace.
     Pan Belobradek je trosku hloupy, ale bodry a smirlivy a slaby.
     Pan Zeman je velmi chytry a velmi mstivy a velmi velky lhar.
     Pan Klaus je dabelsky chytry a velmi sebestredny a velmi charismaticky s velmi pokrivenym charakterem.

  2. K te makroekonomice…

   Russia: Brexit hurts world but has ‚limited‘ impact on us

   Russia’s finance minister Anton Siluanov has said Britain’s EU exit will hit global markets but added the negative consequences for Russia will be „limited“.Britain’s exit showed the world no longer follows the path of globalisation.
   Anton Siluanov said countries must brace for „negative scenarios“ in the global economy and accepted the rouble would be weakened by an inevitable fall in oil prices. Russia’s central bank said it was watching global markets closely but had enough tools at its disposal to deal with the volatility.

   Je to asi tak, ze investori ocekavaji globalni recesi (aby taky ne, kdyz se poklesem akcii se prave z ekonomiky odparuji triliony dolaru v primem prenosu) a hospodarska stagnace znamena i mensi poptavku po surovinach, tedy i po rope. Proto ropa pada. Nicmene, jak jsem uz predvidal ve svych clancich o trvalem rustu bohatstvi, http://dfens-cz.com/je-mozny-soustavny-rust-bohatstvi-2/

   tento scenar by se vyvinul tak jako tak a zidovsti spekulanti se pro tento pripad zajistili uz pul roku napred.
   Brexit to jen trochu popostrcil kupredu. Akorat presstituti, politicke loutky a naivni ovce jsou prekvapene. Sachisti v pozadi ted jen prepocitavaji svuj zisk….

 2. František Matějka
  http://www.czexit.net/
  již jsem podepsal

 3. Mediální ozvěny:

  1.
  Ani strýc Google nespí, nýbrž aktivně promlouvá do politiky, ROFL.
  Britové podle Googlu teprve zjišťují, co se stane, když opustí EU.
  http://technet.idnes.cz/brexit-na-googlu-02s-/sw_internet.aspx?c=A160624_132031_sw_internet_vse
  Podle Google Trends se kolem půlnoci britského času zvýšilo o 250 % množství dotazů, které přes Google hledaly odpověď na otázku: „Co se stane, když opustíme EU?“ Tedy v době, kdy již hlasování skončilo. Já si především myslím, že Google má vracet odpovědi na klíčová slova, a jinak má držet hubu, a né zveřejňovat, nač se lidi ptají. Ovšem ty Top Questions, které byly údajně kladeny, dělají z Britů takové debily, že tomu prostě odmítám věřit a větřím mediální manipulaci: 1. What does it mean to leave the EU ? 2. What is the EU ? 3. Which countries are in the EU ? 4. What will happen now we’ve left the EU ? 5. How many countries are in the EU ?
  Nu, s manželkou jsme si nalili panáka Beefeatera a připili na Britské šťastné rozhodnutí.

  2. Blogy k tématu, které stojí za přečtení:
  František Matějka, Vražda britské političky jako na zavolanou … http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=529933
  Martin Prášek, Evropský den kyselých ksichtů http://prasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=531214
  (také Prášek rozebírá vraždu Jo Cox -další v jeho blogu-, a bere si servítků ještě méně, než Matějka)…

 4. Nechce nekdo na dovcu do Turecka? Budou last-minute za pakatel.

  Nekterym ale bouchly nervy: https://youtu.be/HaxB7LQj-Q0

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!