Brainxit pohledem polského instalatéra

Featured Image

Brexit tam, Brexit sem, rozbory na dané téma dělá dnes I hajzlbába v Plzni na autobusáku, takže co na to třeba polský instalatér?

Shodou okolností mne minulý pátek zaválo do Kindomu of Condomu, a večer jsem měl čas a poseděl s kamarádem z minula u piva v jedné hospodě ve východním Londýně, kde jsme dříve sedávali. Kamarád je teď instalatér. Kamarád je Polák. V Condomu žije už 12 let. Kdysi jsme tam společně přibíjeli sádroš na dřevěné konstrukce a snili svůj anglický sen. Mezitím si kamarád udělal za pár tisíc liber instalatérský kurz a na to co už stejně uměl má teď štempl a dělá tzv kvalifikovanou práci.

Kamarád, říkejme mu třeba Jacek je vpodstatě nenáročný člověk. Přes týden bouchá dvanáctky na stavbě až se z něj kouří. V pátek večer se obvykle opije s kolegy v hospodě. V sobotu ráno je mu špatně a když se z toho odpoledne dostane jdou se ženou nakoupit na celý týden. V neděli jdou do kostela a tak pořád dokola. Sem tam nějaký výlet, sem tam veme ženu na večeri “za lepším”.

Jacek tak nějak sere na politiku. Podstatné pro něj bylo, že v roce 2004 mohl vyjet za prací, mohl si jet vydělat. Za rok za ním přijela žena, koupili si auto, na hypotéku to zatím není, ale podnájem mají hezký, spoří si na vlastní bydlení. Žena se živí jako uklízečka. Dalo by se říct, že oba dělají práci, kterou by běloch, rozený Condomák nedělal, protože to je málo in. Vydělají si dost na to, aby si občas koupili něco hezkého, občas si zajedou k moři, dva krát třikrát ročně do Polska. Většinu z toho co vydělají utratí v Condomu.

Jackovi se po čase zadařilo a má doma i Jacka juniora, nyní hrdého to žáka místní základní školy, další je na cestě. Jacek junior nemá problém s tím, že je jediný běloch ve třídě. Viděl to tak vždycky, bere to za normu. Jacek junior nerozumí tomu, když se mluví o tom, jak čerství imigranti z východu přetěžují školní systém a zdravotnictví, je přeci v třidě jediný běloch a Fatima ani Mulumba z východní Evropy nejsou. Ve své dětské naivitě je hrdý na to, že má diplom za 100% školní docházku a doktora viděl naposledy, když byl na prázdninách u dědečka v Polsku.

Jacek, když před lety do Condomu přišel nezumněl anglicky dost na to, aby chápal, že se mluví v hospodě o něm, když se zmiňují ti zasraní východoevropané, co berou místním práci. I kdyby tomu Jacek rozumněl asi by to nechápal, protože vidět bílého Condomáka fyzicky pracovat, je dost neobvyklé. Jó mlátit hubou, to Condomákům jde. Na stavbě se ale tlučhubové nikdy moc dlouho neohřejí.

Jak jsem už řekl Jacek sere na politiku. Nezajímali ho mongoloidi v organizacich jako UKIP, kteří šířili polopravdy či přímo lži o tom, kdo co komu jak a proč. Budme objektivní, nezajímali ho moc ani ti, co mu umožnili, aby v Condomu žili a pracovali takoví jako on.

Minulý pátek byl ale s Jackem v hospodě jiný. Jackovi se tam moc nechtělo. Řekl mi, že z Brexitu má divný pocit. Někdo prý ráno v autobuse řekl jeho ženě, že pojede zpátky do Poska, že teď tu nejsou chtění. Nechtělo se mu mezi ty, co zvolili to, co zvolili, i když to není právně závazné. Měl pocit, že to tak nějak už není ono. Jacek žije v Condomu dost dlouho na to, aby požádal o občanství, ale nějak se mu do toho teď nechce. Krize identity? I přes jeho politický nerozhled chápal, že předbrexitová masáž byla plná lží, přehánění a nepotvrzených tezí na obou stranách. Asi ho překvapilo, že brexitove vitězství rozhodli vlatně mimoměstští, řikejme tomu třeba na základě nízkoprahových pseudo-informací o instalatérech z východního bloku jako on, aniž by většina těch buranů a vidláků za život Poláka viděla.

Co na závěr? Nevím. Bude zajímave sledovat jak Skotskto teď zesíli snahu o nezávislost, ozývájí se prý hlasy o tom, že Severní Irsko by chtělo připojit k Irsku. Co zbude z brexitoveho vitězstvi? V té hospodě to v pátek vypadalo, jakoby někdo šlápl do hovna, ale každý se bál podívat na vlastní boty. Kromě vysmátého prasečího ksichtu pana Farage z NSDA… ehm UKIPu na televizní obrazovce žádné úsměvy, spíše trapno a tiššeji, než si to tam pamatuji z doby, kdy jsem tam před lety chodil.

Vynechme možnost irské cesty na dalším hlasovaní poté, co tohle nedopadlo “správně”? Co bude dál? “Little Britain? Republic of England? Federation of England and Wales? Kingdom of Condom si určite zajistí tisíce jiných Jacků na špinavou práci, pokud můj kamarád Jacek zvedne kotvy, nebo bude nucen zvednout kotvy. Přimontovat hajzl se nakonec naučí i ten hloupý Portugalec. Ač to tak možná vypadá nejsem fanatickým obráncem idejí EU. Jako jediné mne zajímá volný trh a pohyb. Mně osobně přijde, ze si Condomáci dost nasrali do vlastních kalhot, Zatím to ale není moc cítit, hovno je čersvé, uvidíme jak se to rozleží. Prozatím snad možná : “England England Uber Alles”?


26.06.2016 Neznámy vojín


Související články:


12345 (267x hodnoceno, průměr: 3,90 z 5)
17 100x přečteno
Updatováno: 3.7.2016 — 23:00

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!