Boj s terorismem je maska - zpět na článek

komentářů 25

 1. nekde jsem cetl ze za celou historii USA jen asi 15 let s nikym nevedly valku .. cili u nich je to norma, neco normalniho (nenormalni je nebyt ve valce), asi to berou jako normalni prostredek k opatreni si pristupu ke zdrojum (cehokoliv), znackovani teritoria (jako psi ochcavaj patniky), mozna ta mentalita americanu souvisi vubec se vznikem USA na coz si netroufam ale za velkou louzi sli zazacatku asi predevsim dobrodruzi a kriminalnici co nemeli co ztratit a nemeli daleko k nasili, bylo nutno pobit tehdejsi puvodni obyvatelstvo, okolikovat pozemek, branit strelbou svuj majetek … cili najednu stranu odvaha statecnost ale take nasili na dennim poradku, vetsina „rodilych“ americanu jsou max. 4-5 generace naplavenin, dost podstatna cast je jen treti generace, nejvic tam slo myslim Iru, no nemam pevne zaklady ohledne te historie a docela bych uvital clanek v tomhle smeru stejne jako deportace kriminalniku do Australie (Novy Zeland) ? tam teda vlastne to nynejsi obyvatelstvo je geneticky postavene na puvodnich zlocincich

  usa mely obrovskou kliku ze v obou svetovych valkach se nevalcilo na jejich uzemi (pomijim Havaj), nenicil jejich majetek, zivoty civilniho obvatelstva… uz pred druhou valkou fungoval efekt „safe harbour“ odliv mozku a inteligence do USA (to funguje dodnes, dolar jako svetova rezervni mena, wall street ..), bez toho by nikdy nebyli tam kde jsou dnes …

  ale par veci taky nezvladaj, on ten tavici kotel a jizni staty se spanelstinou… miliony ilegalnich imigrantu co se jim vzdy jednou za par desitek let musi nejak zlegalizovat pobyt, o nekolik radu nejvyssi pocet seriovych vrahu …

  no melu patou pres devatou

  1. To, že přes vaše území nepřejde válka, je spíše kontraproduktivní. Díky lidské povaze, která má sklon vše, co bylo vybudováno a co funguje, pohřbít tím, že jen pohodlně užívá dosaženého z pozice „za nás to stačilo, nevím, co vy mladí furt máte za novoty“. Časem každá vyspělá civilisace, resp. každý podnik, superpodnik, zhyne na úbytě, pohřbí sám sebe. Koukni se na americké automobilky.

  2. Já osobně také nemám s tímto článkem ve spojení se současnými USA problém, principiálně je pravdivý, nicméně je třeba si uvědomit, že nyní nejsme v situaci, jako za Jakeše v 80tých letech a historické paralely s imperialismem a kontrarevolucí, jak se přednášelo na VUMLu, už nejsou terminologicky správné. Dneska máme na Západě průmyslově vedený brainwashing, crowd control, novináře vystřídali experti na reklamu, imagologové, a prestituti, kteří mají monopol na (dez)informace v mainstreamu. Jak prozradil Snowden, americké tajné služby odposlouchávají veškerou elektronickou komunikaci po celém světě a na každého si vedou svoji složku s účelem to kdykoliv v budoucnu použít- zneužít, taky na tom maká jen v USA deset milionu lidí na plný úvazek.

   Tajné služby USA nejen evidují veškerou elektronickou komunikaci, ale samy vytvářejí umělou realitu, nejen tím, že některé zprávy zveličují, jiné zatajují a jiné překrucují. Toto se dělo vždy, přečtěte si životopis Karla IV a najdete to tam taky. Ale moderní média přinášejí i „reportáže“ z událostí, které se nikdy nestaly, viz střílení v Sandy Hooks, kde hlavní aktér a jeho rodina byli falešné – dvojí identity a z proklamovaných 22 dětských a 6 dospělých obětí jsou prokazatelně všichni živí anebo opět falešné identity.

   To samé Charlie Hebdo, to samé Bostonský maratón, to samé Paříž a samozřejmě operace všech operací – 11. září, která se v jednom detailu odlišuje, protože toto byla skutečná řízená demolice s opravdovými mrtvolami, zatímco u těch ostatních to byli převážně namaskovaní profesionální herci hrající zraněné u střelby slepými a u výbuchu dělobuchů.

   Otázka samozřejmě je, nakolik tato falešná realita může odvést pozornost a odvrátit kolaps západního kapitalismu. Od roku 2008 veškeré hospodářské ukazatele indikují nevyhnutelnost tohoto kolapsu, přičemž od ledna 2016 to nabralo neskutečnou rychlost. Je třeba pohlížet na globální ekonomiku jako na pacienta, který 30 let přechází chřipku, před osmi lety dostal infarkt a svůj zdravotní stav řeší tak, že kouří 30 cigaret denně, droguje a půjčuje si na pokrytí splátek předešlých úvěrů na lichvářské úroky. Sice globální ekonomika je velmi stabilní, ale toto ustát nemůže. Když jde Boeing 747 na přistání, též to vypadá, že skoro stojí na místě a skoro se neblíží k zemi, ale to je jen klam, protože je tak velký. Ve skutečnosti se přibližuje mnohem rychleji, než malý ultralight, který má vždy šanci udělat nějký opravný manévr. Ve velkém dopraváku s velkou setrvačností to nejde a po dekádách odkládání řešení ekonomických problémů a umělém prodlužování agónie se obávám, že to obrovské letadlo zvané ekonomika Západu se nejen neudrží ve vzduchu, ale ani nepřistane, ale v poslední fázi přiblížení k letišti se odkloní od směru a vezme to střemhlav do skalnaté propasti.

   Ekonomika USA nemá podle mě šanci přežít v současné podobě do letošního prosince a pokud zavedou jen dílčí opatření a nedojde k bankrotu všech velkých bank a znehodnocení veškerých úspor obyvatel a akcií malých akcionářů a bankrotu poloviny podniků, budu to považovat za menší zázrak.

   Těžko tedy můžeme mluvit o imperialismu a kontrarevoluci, spíše se jedná o NWO a Orwelovskou totalitu, megastát ovládající lidi zastrašováním, brainwashingem a ideologizací, a tištěním peněz, přičemž samotný akt válčení je upozaděn (ne z důvodu humanitárních, jako spíše proto, že to je ekonomicky neefektivní metoda, jak ovládat lidi).

   1. Zase jsem udělal tu blbost, že jsem se podíval, jestli mám zrg1 v ignore oprávněně.
    Rozpad osobnosti v přímém přenosu

    1. pumpičkář …..

   2. Píšu si, prosinec 2016, kolaps ekonomiky USA. Tam jsou státy, tam skákej. Fajn, férovka. Proti Vám vsázím na to, že ekonomika USA se do ledna 2017 nezhroutí, nebudou bankrotovat velké banky, znehodnocení úspor bude plus mínust jako loňského roku, podniků polovina nezbankrotuje, ani čtvrtina ne.

    1. NO, stačí, pokud si zase na podzim nezvednou strop zadlužení. V tu chvíli bude USA v bankrotu a s další se sveze. Ale lze celkem předpokládat, že se to nestane.
     Mimochodem tok 2015 Donald Trump a Robert Kyosaki ve svých knihách označují jako biod zlomu, kdy začnou odcházet do důchodu lidé narození v BabyBoomu v 50. letech, a tím začne postupný výprodej akcií z penzijních fondů. Co to znamená? Buď postupné zhroucení akciového trhu, anebo fed zareaguje, zase začne „tisknout“ USD pod tlakem, čímž se na burzu dostanou levné USD a začne skupování těchto akcií a zase větší a mnohem rychlejší koncentrace majetku, což také ekonomikou zamává. Zajímavá paralale s tím, že zrovna tento rok Donnie kandiduje na POTUSe.

     1. Rok 2016, ne 15 samozřejmě.

    2. Tak jsme se zase dozvedeli, ze tu chodi individua, ktera neumeji ani pouzivat ignorelist, ani diskutovat. Vec na zahranicnich forech nevidana. v CR standard. Cim tupejsi odpad, tim mene argumentu a tim vice urazek. A propo. mam tu 4 clanky o neudrzitelnosti zapadni ekonomiky a pisu tu porad rto same od brezna. Zatim se vse plni na 100%, takze s tou schizofrenii to nebude vubec tak horke.

   3. +1

    …tedy az na tu predpoved totalniho krachu do konce roku 2016. Ze „uz to dal nemuzou udrzet“ jsem si myslel uz nekdy v roce 2012 a ono nic. Ten krach by se zrejme konal, kdyby dolar byl ve vakuu, ale on neni – zatim ze americkym zidum uspesne dari presvedcovat evropske a japonske loutky, aby tiskly prachy take, takze hodnota dolaru se porad drzi na +- stejne urovni. Ostatni staty jsou pak vice mene donuceny tisknout taky, aby jejich mena prilis neposilila a jejich export nezdrazil. Je to regulerni menova valka, ale to je tak vse. Zatim se z tohoto cyklu odtrhnuli jen Svycari, ale ti jsou kapka v mori.

    Po pravde receno si zacinam myslet, ze ten skutecny mega krach neprijde nikdy. Jasne, nizke ci zaporne urokove sazby nici uspory obycejneho povlu, ale na ten sere pes. Take nici zisky z uroku bank, ale tem se v pripade potreby pomuze tiskem dalsich prachu. Proto je IMO celkem realisticky scenar dlouhodobne stagnace ala Japonsko. Ono uz par let se ve WSJ a podobnych zido-periodikach pise o soucasne situaci jako o „novem normalu“, takze palebna priprava je v plnem proudu. Stagnaci pak zrejme ukonci nejaky „hard reset“ – valka s Ruskem a Cinou, obcanska valka v Evrope nebo jina radikalni zmena v geopolitickem usporadani tzv. Zapadu.

 2. Ty voe, sputnik hadra.

  1. Vidím to stejně, nějak nám se nám tu množí nicneříkající články s původně šťavňatě vypadajícím nadpisem.

   Skončil jsem někde v půlce druhého odstavce, protože se to nedá číst, než přečtu druhou větu tak už nevím co se říkalo v první. A nakonec si mám sám vybrat třídního nepřítele?

   Jo USA má prý na svém území zásobu 264 milionů ropy.
   Perfektní strategický tah, vydrancovat nebezpečné státy, vycucat jim energetickou soběstačnost a jakmile příjde k nějaké protiakci, vystačí si USA z vlastních zásob a z vycucaných a spálených zemí nikdy nevyvstane taková technologie ani síla která by měla potenciál USA ublížit. Proto je sere rusko, protože to má na svém území tolik „energie“ a nerostných surovin která by USA převálcovala raz dva.

   Problém, ale vidím tom, že tyto zásoby mají v břidlicích, a je možné že se jim do rafinace nechce, protože se bojí, proto to chtěli vyzkoušet u nás, otrávit nám vodu a až tady bude nehostiná poušť, nebude potřeba rafinace z břidlic u nich.

   1. U nás se těží ropa defakto frakováním už roky, nějaký problém to opravdu není.

    1. z břidličných vrstev?

     1. Tedy, špatně jsem to napsal. Je to podobný způsob, jako frakování, tedy do vrtu se vhání voda s chemikáliemi také. Mnohem jedovatější, než u frakování břidlic, a zase se sbírá a používá znova.
      Břidlice jsou v mnohem hlouběji, než voda, co nás zajímá. Samozřejmě je nebezpečí havárie, nebo prasáckého jednání s odpady atd., ale to je vždy u průmyslové činnosti, samotné frakování není nijak méně ekologičtější, než jiná těžba, spíše mnohem méně.

      1. to jsem nechtěl vědět :(

   2. vám? … a nic neříkající články?
    aha už rozumím
    pro pochopení obsahu, ale nestačí pouze umět písmenka ;-)

  2. no ČT to tedy zaplať pán Bůh, není :-D

 3. To je test nějakého automatického generátoru textů?

 4. Doparoma tomu říkám rozhled po mezinárodní scéně… článek padlej na hlavu ve stylu konspiračních teorií, jako že např. Američani na měsíci jako nikdy nepřistáli. No a absolutně ignoruje fakt, že rozvrat komunismu nebyl způsoben sítí teroristických buněk, ale především ekonomicky (kurva Regan je uzbrojil k smrti) a ideologicky (rádia, politická hnutí atd.), což se ukázalo značně efektivnější, než nějaká partizánština. Pošahaný nápad nějakýho pošahanýho amíckýho generála z 60. let byl možná někde neúspěšně vyzkoušen (např. Kontras v Nikaragui) a někde s úspěchem ale proti oficiální pozici vlády USA aplikován (např. podpora mudžahedínů při okupaci Afghánistánu Sověty) ale rozhodně nebyl aplikován plošně. U nás by navíc ani neprošel – viz dodnes kontroverze Mašínů, kteří o tom pošahaným nápadu pošahanýho generála ani nevěděli. Každopádně velmi efektivně této metody využívá v mnohém poučená Ruská Federace v podobě tzv. mužiků, např. v Gruzii, náhorním Karabachu, na Krymu, východní Ukrajině a i mnohde jinde. To se ovšem neobejde bez mezinárodní pozornosti. Historie tak ukazuje, že jsou i lepší, než vojenská řešení, zvlášť při porážení ideologií jako je komunismus. Někdo ale není schopen vykouknout z ulity… Mimochodem ideologii jako je např. komunismus lze logicky porazit zase jen ideologií a jiná řešení nutně selhávají. Prostě autora lituju, že tomu, co píše, věří… Je to minimálně stejně pošahané, jako ten generál.

  1. Ahoj Dee.
   Jelikož tě nemám na ignore, tak předpokládám, že se má cenu zabývat tvým příspěvkem.
   Používáš slovo „Konspirační teorie“.

   Tak já tě trošku proškolím, aby ti pěkně spadl hřebínek.

   1. Ekonomické konspirace.
   V listopadu 2015 vyhlásil FED definitivní ozdravení ekonomiky USA a zvýšil úrokové sazby z nuly na 0,25%. Okravatovaní blbečci jásali, jak to Západ natřel celému světu (jmenovitě Číně a Rusku) a jak máme rekordní růst ekonomik, nízkou nezaměstnanost, nulovou inflaci až deflaci a našlápnuto ke světlým zítřkům a jak akcie prolomí nové rekordy. Tomu já zase říkám KONSPIRATIVNÍ REALITA.
   Sice tedy nevím, kde žiješ, ale REÁLNĚ podle spotřebitelského koše máme meziroční inflaci 5%, a to dokonce po započtení poklesu cen PHM, kdy mimochodem ropa je na 20letém minimu, akorát u stojanu to jaksi není poznat a zase máme benál za 30 Kč, místo za 24 Kč, že…
   Dále v USA mají sice rekordně nízkou nezaměstnanost, ale také nejnižší utilizaci práceschopného obyvatelstva od 70tých let, akorát ti, co 2 měsíce nenajdou v USA práci se škrtají z kolonky „nezaměstnaní“ a přesouvají se do kolonky „sociální případ“. Takže boj proti nezaměstnanosti přejmenováním škatulek, další příklad KONSPIRAČNÍ REALITY.
   Dále akcie bank, ceny komodit a veškeré burzovní indexy jsou od listopadu dole o 20-40%. Naopak zlato a stříbro rostlo o 30-40% nahoru. V listopadu posílali analysti v televizích (od slova anál) cenu zlata z $1030 někam na $900 za unci. Po půl roce je cena $1336. Oni tomu říkají ozdravení, já tomu říkám recese jako kráva. Další příklad konspirativní reality.

   Dále dluh USA. Oficiálně 20 amerických trilionů, neoficiálně po započtení dluhu ze sociálního a zdravotního a dalších závazků amerického bananistánu kolem 60 amerických trilionů, což je pěkných 3,5 násobek HDP USA (jinými slovy prožrali svoje výdělky na 3,5 roku dopředu). Tento dluh si určitě může dovolit zvýšení úrokových sazeb, jak se holedbal FED, že jich letos udělá sedm , pak čtyři a nakonec ani jedno – další Konspirační realita.

   Ale to je jen ekonomika.

   2. Pak tu máme USA spojence.

   Podívej se třeba na Erdogana. 15-16 července došlo v Turecku k pokusu o státní převrat pod vedením amerického duchovního tureckého původu – Fethullaha Gulena. Erdoganův režim do poslední chvíle o puči nevěděl, protože turecké bezpečnostní složky a rozvědka byly nedílnou součástí spiknutí, stejně jako elitní armádní jednotky, včetně jednotek rychlého nasazení a letectva. Bez vědomí USA ? Vážně ? Podle mě zase další příklad konspirační reality.

   Erdogan měl být zabit nebo zatčen v hotelu na dovolené a podařilo se mu uprchnout pohých 45 minut před příjezdem vojenského komanda. Podle jedněch informací byl varován svým švagrem, podle jiných informací dostal na poslední chvíli varování od ruské ? (sic!) rozvědky.
   Výsledkem neúspěšného převratu bylo 246 mrtvých, bombardování parlamentu a klíčových budovy státní správy.
   V reakci na puč provedl erdoganův režim masivní čistky od úrovně prostých vojáků, přes generály, novináře, politiky až po univerzitní profesory.
   149 z 358mi generálů a admirálů bylo zatčeno a (nebo) degradováno. Mezi nimi i bývalý vůdce protikurdských operací a velitel letectva.
   Univerzitní profesoři procházejí hloubkovými prověrkami a mají zákaz opustit zemi.
   Bylo zastaveno:
   – 45 médií vycházejících tiskem
   – 16 televizních kanálů včetně dětských pořadů ?!
   – 23 rozhlasových stanic
   – knihy Gulenových přívrženců jsou konfiskovány, páleny, skartovány, házeny do řek a likvidovány na skládkách odpadu.

   Turecko disponuje 600tisícovou armádou, v níž bylo zatčeno okolo 10.000 vojáků.
   Mimo armádu bylo zatčeno dalších cca 5.000 osob.
   A to mi chceš tvrdit, že USA, které jsou schopné vyštrachat na světlo boží věci jako Panama Papers o ničem nevěděly a byly stejně překvapené, jako Erdogan ve 4 ráno ? Konspirativní ralita.

   Další pikantérie případu – proč USA asi tak měly yájem na svržení Erdogana

   1. Turecko jako spojenec NATO dlouhodobě bombardovalo Kurdy – oficiální spojence USA v Iráku.
   Český mainstream měl velké potíže vysvětlit českému ovčanovi, jak může Turecko – člen NATO – házet bomby na hlavu sluníčkovým pravdoláskařským Kurdským bojovníkům, kterým mimo jiné dodáváme český vojenský materiál a kteří operují bok po boku hrdinné US army.
   Fakt je ten, že USA po de-facto prohrané válce v Iráku a pádu amerikou dosazené loutkové irácké vlády v čele s kurdským prezidentem nemají, na koho jiného by se obrátily, než na Kurdy a Turky. Bohužel, ti dva se fakt nemaj rádi. Proto v českém mainstreamu proběhla poměrně mohutná kampaň propagující Kurdy jako hrdinné bojovníky za demokracii, proti zlé ISIS, která utíná v Iráku civilistům hlavy. Ve skutečnosti jsou Kurdové hadráři na úrovni starší doby kamenné, kteří nikdy nic neuměli, nikdy se na ničem nedomluvili, PKK je bolševická partaj postavená na ortodoxním Marxismu Leninismu a kurdské vojenské úspěchy proti ISIS spočívají v tom, že na co šáhli, to zmrvili, pokud teda neměli američany rovnou za zadkem. Nicméně už jsme si zvykli, že US pro šíření demokracie (překlad – amerických zájmů) razí heslo, že účel světi prostředky a neváhají se spojit s nikým (aby ho vzápětí opět zradili, jakmile už ho nepotřebují). Kurdové jsou typický příklad amerického hajzlpapíru na jedno použití. Nicméně prdel si s nima chtějí Američani sami, Erdoganovi toto právo nepřísluší.

   2. Turecko jako spojenec NATO šmelí s ISIS – oficiálním nepřítelem USA – ropu a zbraně
   Český mainstream měl v rámci ruské vojenské kampaně v Sýrii také problém vysvětlit ovčanovi, jakto že Erdogan junior vozí ukradenou ropu z bývalých US ropných polí v Iráku (kontrolovaných ISIS) rovnou do Turecka a šmelí ji ve svém soukromém ropném byznysu za dolary a zbraně, přičemž tou dobou oficiálně probíhala už 2 roky letecká kampaň USA proti ISIS (po boku hrdinných kurdských pešmergů) za účelem znovudobytí bývalých US ropných polí v Iráku zpět do rukou USA.
   Ani cenzura nemohla skrýt záběry na tisíce !!!!!! tureckých kamionů s ropou, kterak jsou ruskem bombardovány na hranicích Sýrie a Turecka, zapáleny a zničeny. Jak je možné, že ISIS sice USA oficiálně tak strašně vadí, ale přitom US high tech army po dvou letech bombardování a bojů nechá ISIS šířit se po celém blízkém východě jako mor a odsud dokonce do Evropy? Není to náhodou tak, že USA ISIS hluboce vyhovuje ? Pokud sedí ISIS v Iráku, tak tam nemůže operovat Irán, navíc ISIS z Iráku operuje proti Assadovi, poslednímu slušnému sekulárnímu režimu, který USA nezničily (Po Hussajnovi a Kaddafim).
   Ale víš jak, to jsou jen konspirační teorie.

   3. Barevné revoluce
   Barevné revoluce made in USA probíhají už nejen v Srbsku (2000), v Gruzii (2003), Ukrajině (2004, 2013) Libanonu (2005), Kyrgyzstanu (2005), Kuvajtu (2005), Iraku (2005), Belorusku (2006) Moldavii (2009) Iranu (2009) Tunisku (2010), Egypte Syrii a Lybii (2011), Cine (2011) a Makedonii (2016), ale už i u vlastních „spojenců“ v NATO ? v Turecku, Francii, Německu ?

   Co je vlna připrchlenců jiného, než násilné ovládání EU pomocí USA ? My tu proti nim protestujeme, Británie se dokonce trhla, Maďarsko staví ploty a jaký je výsledek ? Ve Francii výjimečný stav, v Rakousku sfalšované prezidentské volby, v televizi partička psychopatů staví své konspirační sny a v reálu jde EU do nejhorší politické a hospodářské krize od roku 1930.

   Ale to nic, to jsou jen konspirační teorie…

   1. Bravo!
    Jen pridam komentar k „…Dále v USA mají sice rekordně nízkou nezaměstnanost, ale také nejnižší utilizaci práceschopného obyvatelstva od 70tých let..“
    Nezamestnanost v USA je kolem 23%.
    Kdyz nevychazi vysledek, upravi se metoda => http://www.shadowstats.com/alternate_data/unemployment-charts

    Deep State ma vnitrni rozkol, na jedne strane je Trump+FBI+NSA, na druhe Clintonova+CIA.
    Tesim se na tzv. October Surprise jako pes na tlacenku.

    Ono ten Gulen je docela vlivny trojsky kun: https://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%BClen_movement_schools
    plus http://www.cbsnews.com/news/us-charter-schools-tied-to-powerful-turkish-imam/

 5. Občas se stydím, že tu mám přístup. Tolik skvěle informovaných lidí a já, blbeček v koutě, jen zírám.
  Neodpovídejte, nemá to cenu. Jdu se stydět jinam.

 6. Kdo je Ornela Štiková?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!