Boj proti terorismu v podání EU - zpět na článek

Počet komentářů: 33

  1. Vestu, rezervu ani trojúhelník nepřihlášené auto mít nemusí. Na základě Ženevských dohod má mít auto povinnou výbavu podle země, ve které je přihlášeno, takže když není přihlášeno nikde, není žádná povinnost. Buď jste jim naletěl nebo spíš blbě rozuměl, každopádně je nutné se bránit. Policajti to moc dobře vědí, sám mám auto na cizích značkách, tak mě při kontrolách ignorují.

    1. No, pokud v Rakousku netasite na povel vestu, tak vas cizi znacka nezachrani. Ze u nas fura policajtu cizi nezastavuje, protoze vi, ze se s nimi pak nedomluvi, je druha vec.

      Leta jsem jezdil na cizich znackach take, takze vim, jak to funguje. Nicmene, jsou veci, ktere se ctit nemusi a jsou veci, ktere se ctit musi. Pokud je vesta a stojuhelnik v zakone dane zeme, tak vam cizi znacka nepomuze.

      1. Mně ješte nikdy takový povel nepřišel, i když mě v Rakousku (i jinde) kontrolovali a nikdy jsem neslyšel, že by za to někdo platil pokutu a pokud ano, zda se zkoušel bránit Ženevskými konvencemi. Podle mě je to především pro vyplašení vohnoutů, když jim Nova týden před letními prázdninami ukáže, co všechno která země na cestě do Chorvatska vyžaduje.

        1. Kazdeho vec. Ja mam s Nemcemi par blbych zkusenosti a dohadovat se s nima je predevsim brutalni ztrata casu. Napriklad jednou jsem tahl auto na trianglu a dusili mne skoro hodinu, ze pry to v Nemecku nesmi bejt. Pritom nemeli pravdu, jen to nevedeli. Ono uhadat pravdu samozrejme lze, ale otazkou zustava, kolik casu vas to bude stat. Pokud ho mate dostatek, pak neni problem.

        2. V Rakousku je běžné, že policie požaduje takový počet vest v interiéru vozu, kolik v něm cestuje osob. Je to naprostý nesmysl, jak ostatně písemně potvrdilo i rakouské ministerstvo dopravy, ale pokud policajtovi nezaplatíte pokutu na místě za tento přestupek, který jste neudělal, rádi Vám nechají odtáhnout auto a vezmou Vás do vazby nebo předají předvolání. To samé se týká oněch německých převozních značek na území Itálie a podobně.
          Nějaké konvence jim fakt žíly nervou, k těm přvozkám jsem měl přímo doporučení Evropské komise, kde bylo jasně uvedeno, že členské země by je měly respektovat, neboť smysl (registrace konkrétní osobou) plní a v rámci volného pohybu zboží po EU umožňují naplňovat principy EU, ale na to Vám nějaký policajt kašle. Číst to samozřejmě nebude, uloží Vám pokutu a když ji nezaplatíte, odtahne Vám auto a předá předvolání ke správnímu řízení. Tím je pro něj věc uzavřena. Ovšem vydání auta je pak na další vyprávění…

    2. Na základě Ženevských dohod vás spíše po zatčení nezmlátí a dají vám napít. Na mysli asi máte Vídeňskou úmluvu o silničním provozu někdy z roku 1968.
      A tam někde je, že stačí mít ve vozidle povinnou výbavu dle země registrace a ne si zjišťovat, co ve kterém státě soudruzi pokládali za nezbytné ve voze mít. Leč ještě mě nikdy v zahraničí nestavěli, tak jsem ani nikdy nepoužil.

      1. Ono snad souběžně platí i Ženevská úmluva o silničním provozu z roku 1949. Dokonce snad donedávna bylo/dosud je? možné vydávat dva různé vzory mezinárodních řidičských průkazů…
        A nejsem si jistý, zda třeba povinnost mít reflexní vestu patří do výbavy vozidla nebo řidiče – nechám to chytřejším/pilnějším hledat…

        1. No, tuhle jsem cetl, ze Ruske komando vysvobodilo ze zajeti svuj tanker u Somalska, pricemz Somalce naskladali na jejich barku a cele to pak i s nimi vyhodili do povetri. Kdyz se ozvaly nejake hlasy na tema lidskosti a podobnych blbosti, tak Rusko argumentovalo platnym zakonem proti piratstvi snad z 19. stoleti, ktery doposud plati.

          Ano, verim tomu, ze je mozne se treba dovolat neceho, co stale jeste plati. Ale opicak u silnice to rozhodne vedet nebude a stravit den nekde na sluzebne (v lepsim pripade), nebo prijit o auto do vyreseni pripadu… no nevim, jestli ta pravda pak neni zbytecne draha. Nevim, jak pres hranice hnat nekoho xoudu za nemajetkovou ujmu pro jeho neznalost zakona.

          Uplne mi stacilo, kdyz mi jeden ridic GLS v Rakousku ukradl zasilku pro klienta. Prokazatelne sfalsoval podpis na predavacim dokladu. Rakouska GLS prohlasila, ze se jedna o ztratu a ze to resit nehodlaji. S nahradou skody mi rekli, at se obratim na ceskou GLS, se kterou mam smlouvu. No a ti mi zaplatili jen cca petinu hodnoty te veci, protoze pry moje pojistka je jen do 1000 euro. Samozrejme, ze kdyz budu chtit u nich navysit pojistku proti jejich kradezi, tak to vyrazne navysi cenu dopravneho. Ma cenu se hadat? Nemel jsem na to ani chut, ani cas. Takze GLS pro mne na zahranicni zasilky skoncila.

          Nicmene, kdyz uz to tu rozebiram. Kdyz poslu balik Ceskou Postou do Nemecka, tak dojde a to i v pripade, ze je poslan jen doporucene. Kdyz adresata nenajdou, tak to prijde z5. A i blbou doporucenou zasilku lze pres track dohledat. Pokud poslu balik do Francie, tak i kdyz vyplnim pruvodku cenneho baliku, tak track funguje jen do opusteni Ceska. Pak uz se nedeje zhola nic. CP rika, ze „predavani track info je ze strany zahranicnich partneru dobrovolne“. Takze nikdo nevi, kde balik je a pokud adresata nestihnou, tak balik kdesi zmizi. Jednou jedinkrat se mi vratil balicek z Francie po pul roce. Kupodivu, Francouzi to znaji a jsou s tim celkem smireni. Kdyz mi neco posilaji, tak dvakrat denne volaji, jestli uz to dorazilo a jestli se to neztratilo.

          1. Všimněte si, že oni také Francouzi a Italové obvykle neposílají téměř žádné zásilky poštou (pouze dopisy a pohledy), ale zásilkovými službami. Právě proto, že ty poštou poslané věci obvykle nedojdou. Bohužel v ČR je trochu problém s francouzskými a italskými přepravními polsečnostmi, protože mají smlouvu s nějakými českými partnery, kteří mají všechno na salámu. Takže zásilka jde do ČR dva dny, ale pak týden bloudí po středočeském kraji.
            Co se přepravních spoleřností týká, tak mi to je s GLS dost divné, protože já osobně všechny zásilky pojišťuji zcela automaticky a nikomu to nepřijde divné, ale pravdou je, že speciálně od GLS pouze zásilky přijímám a nikdy neodesílám.

    3. No jasně, že nemusí. Nemusí mít ani kola, světla, motor ani nic jiného, protože na vleku je to bez značky zboží a ne auto.
      Prostě jen hledali, za co by mi mohli dát nějakou tu pokutičku a obohatit se.
      A mimochodem Němci s oblibou hledají zejména nože a mouku nebo cukr. Nůž je zbraň a bílej prášek droga. A máte vystaráno na několik dní…

  2. Buzeranti. Ja jsem mel v lete sevrenou prdel, bo jsem si pujcil bydlik, ale trosku problem byl, ze byl do 3,5t, ale prazdej mel 3,450 kdyz jsem s nim najel na vahu v JZD… (nic lepsiho jsem v nedeli nesehal). Takze mi bylo jasne, ze jestli nas nekde zvazi, tak to bude vesely. Mel jsem mapu rakouskych a nemeckych vah a umyslne okolo nich jel mezi druhou a ctvrtou v noci doufaje, ze budou zavrene. A byly. Bohuzel pro ridice byly v mistech, ktere se nahovno objizdeji.

    Ja jsem tuhle buzeraci zazil venku 2x. Jednou, kdyz mne v Nemecku dratovali a nebyli s to pochopit, jak to, ze vepredu na mem aute neni RZ. A ze to nesmi byt a ze problem. Vzadu jsem pritom RZ (a platnou) mel. Chapu, byla americka, ale o tom se nikde nepise, ze to byt nesmi. Nastesti uz jsem byl na tento problem pripraven, bo ho resil jiny muj kamarad s jinym autem, takze jsem tasil i predni RZ a na miste prisrouboval. Nemci s tim meli velky problem. Ne s tim, ze jsem zavadu odstranil na miste. Ale s tim, ze na RZ byla jen socha svobody a velky napis U.S.A., takze si museli overit, ze ve state, odkud moje RZ je, se skutecne predni nevydava. Buzerace.

    Podruhe mne buzerovali Rakusaci, kdyz mi namerili rychlost (merili mezi polema, nikde ani strom, ani domek, ale holt… byla to obec) a pak nemohli najit VIN. Ten pod sklem je nezajimal (byt byl stejny) a ten, co byl kdysi vyrazen kymsi kdesi kamsi na ram, byl uz mezitim xkrat pretren barvou. Opruzovali a opruzovali.

  3. Hahahahahahah. Mozem sa len rehotat. toto je co Vas caka. Co je smutne, toto je co si mnohi na tomto fore zelaju. To ste si naozaj mysleli ze zrusenie Schengenu kvoli „utecencom“ bude naozaj predstavovat len jednoduchu kontrolu obcanaka? U tych mladsich by som to aj chapal, v pripade tych starsich to vidim na nejaky skory nastup stareckej demencie.

    1. Ano, a nemůže nikdo tvrdit, že jsme to neříkali, což? Akorát je nám to samozřejmě houby platný. Jinak ale aspoň se ti Němci zatím omezují na kontroly pouze tam, odkud jim tam ti imigranti opravdu lezou, takže z ostatních směrů je to pořád ještě v pohodě. Plus různé vesnické silnice atd. Otázka je, jak dlouho to tak zůstane, že.

      1. No co, no. Kdyby to mělo zastavit jedinýho imigranta …

        1. vypad mi tam šklíbák – :(

  4. Typická ukázka toho, jak funguje stát a kam vede volání po „tvrdé ruce“, „zpřísňování“, a „stát ty pravomoci už má, teď je jen musí začít využívat“; ha ha ha ha.

    1. Ja uz sice nejakou dobu tusim, ze to Vase ryti do statu je spis jen takova tematicka sranda, ale zase aby Vas ten smich nepresel. Treba Wildcat svuj smich aspon zakoncil povzdechem.

      1. Ono to z toho příspěvku možná není vidět, ale on je to takový trpký smích xD

      2. No, Wildcat v prvom rade robil to co sa nema – pisal do diskusie ked mal v sebe vyse litra vina. Len preto sa rehotal…
        Inak sa svojim nazorom netajim. Podla mna tieto checkpointy neurobia s privalom migrantov absolutne nic. Su dobre len ako propaganda, nic ine. A ano, skutocne nechapem tych co si zelaju mat hranice naspat.

        1. No je to jednoduché. Pokud volné hranice a miliony turbanů, nebo zavřené hranice s plotem, tak raději ty zavřené hranice. Ideál by byl otevřené hranice a žádní turbani, ale to bohužel Merkel a ddalší neomarxističtí vítači ignorováním Schengenské a Dublinské smlouvy znemožnili.

  5. No tak on je to celkem logický důsledek, že.
    Funguje to takhle – vznikne nějaký problém a začnou se hledat řešení. Protiimigrační kontroly jsou celkem jednoduchý, mediálně vděčný a ne úplně nesmyslný řešení, protože přece jenom převaděčům sice dočasně, ale přece jen zkomplikují život a občan má pocit, že vláda přece jenom nějak reaguje.
    Takže se naberou lidi, vytvořej skupiny, checkpointy a vypracuje se metodika. No a jakmle se ta mašinerie rozjede, tak se ukáže, že po počátečných úspěších už nikoho nechytnou, protože převaděči nejsou blbci a přizpůsoběj se. Takže tu najednou jsou tisíce policajtů flákajících se na checkpointech, který se za současný situace nedaj zrušit, protože veřejnost by se posrala, kdyby někdo uprostřed uprchlický krize ukončil kontroly. No a tak se celej ten aparát začne používat i na věci s uprchlíky nesouvisejícími – kontrolou lékárniček, reflexních vest, technického stavu, plnění celních limitů atd, atd. prostě takový tý všeobecný buzerace. No a veřejnost moc neprotestuje, protože se to jednak vysvětlí tím, že přísný kontroly bejt musej, protože i kdyby to mělo zastavit jedinýho uprchlíka a buzerace navíc dopadá především na cizince, což místní zas tak nesere, protože se aspoň tomu slovanskýmu ksindlu z východu ukáže, kde je jeho místo.

    1. Uvidime, jak jim to bude fungovat. Za leden Nemci napocitali 60000 prilezliku a ted se skrabou za uchem, kde ze udelala sourduzka FDJ chybu, kdyz loni to bylo vyrazne mene a zatim se zda, ze velka zima, ktera by je zastavila, nebude. Krome toho jak vidno, tak do Finska buraceji i na kolech, takze zimni sporty jim nedelaji problem.

    2. Hlavne… kdosi spocital, ze vejvar pro prevadece je cca 10kUSD za kus. To uz je nejakej business. To je jen za dopravu. Pak naskakuje dalsi profit za lagry, ktere kupodivu jsou vlastnene celkem proflaklymi majiteli. Celej tenhle business vydelava vic, nez kurvy, nebo fet. I kasina v Evrope jsou zabari. Takze tohle zastavit, nebude zadna prdel. Ja si myslim, ze po dobrym, nebo razitkem, to nepujde.

      A jestli nekdo rika, ze jednou dojde ropa, tak ale co rozhodne nedojde, jsou uprchlici. Tech jen v Africe cekaji miliony. No neberte to.

    3. Ano, přesně tohle si myslím taky. A říkal jsem to už tenkrát, když se s těmi úvahami o kontrolách začínalo – že s tím jásavým vzdáním se volných hranic uvnitř schengenského prostoru zahodíme i těch mnoho let, kdy jsme se toho obrazu „póvlu z východu“ pracně zbavovali.

      Celá věc má ale ještě jeden aspekt. Když země V4 vstupovaly do EU, měli zejména Němci a horší Němci plnou hubu keců o „polských instalatérech“, zaplavení pracovního trhu východními nájezdníky, atd. Kvůli tomu jsme měli 7 let přechodné období na volný pohyb osob a na zrušení hraničních kontrol jsme čekali 4 roky. A teď si tam nasadí pár stovek tisíc lidí, kteří nemají ani doklady a ještě jsou na to hrdí. To není nic jiného než plivnutí do tváře a na můj vkus se o tom velmi málo mluví, ani z Polska či Maďarska, kde mají někteří politici na rozdíl od těch našich ještě koule, jsem nic v tomto směru neslyšel. Přitom by to byla výborná reakce ty německé kecy o nedostatku solidarity.

      1. No, jenze nasi lidi by ohrozili pracovni trh v Nemecku. Soucasne migranty pracovni trh nezajima, takze to nelze srovnavat ;-)

      2. Podpisujem. Bezo zvysku.

        Inak, kludne mi povedzte ze som detinsky, ale ja im tych migrantov prajem. Nech si ich pekne uziju.

        1. Ma to hacek. Pokud nepomuzeme sousedovi hasit barak, ten nas lehne taky.

          1. Když on hašení odmítá, a ještě více leje benzín? CO s ním?

            1. Hodit ho tam a hasit jen ze „sve“ strany.

  6. Před Vánoci jsem jel autem (mimochodem také AR 166 3.2 – pánové si z Itálie vezli parádní vůz) z UK do ČR. V Dunkerque jsme po výjezdu z přístavu (já a několik následujících aut) málem přejeli tři individua nesmyslně kráčející napříč kruhovým objezdem (asi se zaběhli z Džungle v Calais), pak Belgie, Holandsko, Německo nic… až na českých hranicích za Reitzenhainem postávaly tři policejní auta u osamoceného kamionu.

    Na zpáteční cestě opět nic (ani v Rozvadově), až v Dunkerque byli u pasové kontroly působivě postávající vojáci s útočnými puškami a kontrola kufru auta ve specializované budce o kousek dál. Holt Angláni si ten svůj La Manche hlídají. Ostatně, vědí proč… stačí se tam projít po kterémkoli větším městě.

    1. No jsem zvedav, jak ten bordel v Calais budou resit. Dneska tam probehly nejake upravy staveniste, takze kostel i mesita uz nejsou. Cmoudi projevili starost, ze by je snad nekdo mohl zacit nutit, aby sli do prdele. Skandal!

  7. Pěkné, mně kdysi v dobách hranic mezi evropskými státy jeden člověk vyprávěl, že pokud chci něco pašovat, je ideální zapřáhnout za auto „plaťák“, ten odvede pozornost a v autě provezu cokoliv a to i když povezu zpátky ten „plaťák“ prázdný, jen si musím celníkům postěžovat, že koupě auta se nepovedla. Koukám, že se nic nezměnilo. :-D

    1. Naopak, já s nostalgií vzpomínám na dobu, kdy hranice tak nějak končily, tuším, že to bylo nějak kolem roku 1995. Vezli jsme do Německa motor, který si Němec nechal tady postavit. A protože šlo o zboží do zahraničí, z daňových důvodů bylo nutno obdržet štempl, že zboží opustilo hranice. Na „čáře“ ale seděla v budce baba a jen mávala rukou, aby auta jela. Tak jsme zastavili za budkou s tím, že jsem šel na celnici řešit štempl. Německej celník mě nejdřív asi 15 minut tvrdil, že razítko nepotřebuju, pak dalších asi 15 minut mě přemlouval, že ten motor je vlastně dárek, a když jsem pořád trval na svým, nakonec zvednul zadek, došel do vedlejší kanceláře pro razítko a vystavil mi doklad o tom, že motor (který samozřejmě ani neviděl) překročil hranice do BRD.
      Dneska je to sice bez razítka, ale vo to větší vopruz.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017