Boj proti bytovým kulakům - zpět na článek

komentářů 471

Přidat komentář
 1. Jak by řekl jeden můj učitel – Postup je jednoduch, milé děti. Uděláte to stejně jako když mi tvrdíte, že jste se připravovali na hodinu – budete lhát! Elektřinu nespotřebováváte, protože zachraňujete planetu. Topíte vlastními prdy, svítíte si zahradní fotovoltaickou lampou pořízenou z dotačního programu „Koukejte mi zaplatit moje hračky“ a ajfonajpedtabletnoutbukelektrokoloběžku si nabíjíte v práci, protože tam je to (pro vás) zadarmo a je to vaše nezadatelné právo genderově svobodného zmrda. Koupete se v práci v pracovní době, nakupujete jenom fair-trade produkty a recyklujete nápady(komunisticko-nacistické – rozdíl minimální – další stupeň liberálně demokratický). V tu chvíli dojde úřadu že jste buďto pirát(ale ten hodnej!!!) nebo jiná nebezpečná aktivistická „osoba“ – a půjdou radši vtrhnout do sousedova domova, protože jeho kouř nevoní po „koření“ nebo není dost zelenej. Pokud budete lhát dost přesvědčivě, přidejte historku jak jste přežili koncentrák a připravte si bednu od banánů na vyznamenání! Hlavně neříkat pravdu, můj děda koncentrák přežil, ale jelikož říkal jen pravdu, tak ho po náccích zavřeli i komančové!

  1. Vita5 10.4.2019 v 0:24

   „Hlavně neříkat pravdu, můj děda koncentrák přežil, ale jelikož říkal jen pravdu, tak ho po náccích zavřeli i komančové!“
   Tak to je teda double Nelson! To se dost casto stavalo i tem ceskym letcum z RAF po WWII/’48.
   Mne vzdy pobavi kdyz vidim ten cesky presidentsky prapor s mottem „Pravda vítězí“
   Pravda spise hori jak Hus na hranici dreva.
   To uz radsi skoncit jak ten majitel lva o kterem se tu tak svitorilo……
   Netahat do toho pravdu, jen nechat prirodu vykonat svou potrebu….

   1. No, jak známo, na standartě je chyba, správné znění je „Pravda vítězi“.

    1. Pravda vyděsí

     1. Jan Masaryk myslim dodal, ze Pravda vitezi .. „ale da to fusku“

      1. A pak „spachal sebevrazdu“.

       1. Nemel se holt paktovat s komousema.

        1. Na řemesla se nehodil, z měšťanky ho vyhodili, aspoň do té diplomacie se dostal.

   2. Njn. krom toho že je potřeba utéct z okupované země, je potřeba utéct také správným směrem. A v naivní víře utéct k velmoci která nás prodala Hitlerovi (mnichovská zrada), místo na druhou stranu kde byli s Hitlerem opravdoví nepřátelé, se ukázalo jako chybné.

    A z hlediska režimu v 50. letech bylo obtížné až nemožné rozlišit koho z letců tam naverbovala MI5 a bude vynášet vojenská tajemství imperialistům.
    Tak to holt plošně pozavírali (nebyl čas zjišťovat kdo je kdo, prostě 2 dávky…).

    Trochu jiný pohled na věc. Ale to se rozebíralo pod předchozím článkem.

    1. Vy jste kouzelný kaBrünnak.
     Ti Rusíni co postupovali dle Vaší rady se Buzuluku a boje často nedožili, neb zahynuli hrdinnou smrtí v lágru údajného Hitlerova nepřítele v časovém období srpen 1939 až červen 1941.
     Ale jinak logika perfektní, já bych třeba po válce vyhladil celé Brno, neb kdo ví kdo tam všechno Němce obdivoval a kolik tam bylo sabotérů a partyzánů.

     1. Poznal som takeho co dezertoval zo slovenskej armady. Prezil aj tabory a z Buzuluku dosiel az na Duklu kde po skonceni bojov demobilizoval. O pomeroch v sovietskych taboroch a v 1. Cs. polnom prapore zacal rozpravat az ked padli cerveni.

      1. Čemuž se nedivim. Co jsem tak poznal, tak stari svobodovci bejvali horsi antikomuniste nez leckterej zapadak.

      2. Ja jsem potkal jednoho „bortaka“ (palubni inzenyr) v CSA, ktery byl jako mlady take zavreny v gulagu, protoze kdyz Hitler napadl SSSR, stal se, jako Cechoslovak (podle narodnosti) „neduveryhodnou osobou“. To ze Svoboda prosadil zrizeni 1. C.s.l. pluku R.A., a ze se mohl dat naverbovat, mu v podstate zachranilo zivot, protoze v tom gulagu to nevypadalo „na dlouho“.

       Jinak to, o cem pise Vita5, asi nebude nic az tak neobvykleho. Muj deda byl vezneny v Kounicovych kolejich (ve 40tych) a pak v Jachomove „kopal uran“ (v 50tych). U nas v rodine to bylo dane tim, ze jsme byli odjakziva priznivci Masaryka a Narodnich Socialistu (deda byl starostou za Narodni Socialisty, nez se ukazalo, ze neplni predepsany rozsah dodavek).

       Pozor!: neplest strany „socialisticke“ se stranamy se „socialnim programem“, jako napr. CSSD, nebo NSDAP. Systemove je to neco uplne jineho

      3. Dtto otec mojej mamy. Aj ked ten podla mamy o tom nikdy nechcel hovorit. A bol to riadny nevdacnik, ked ho po vysadku do povstania pri ustupe poranil granat, tak tym fricom co mu zachranili zivot zdrhol zo spitalu. Ja uz som sa nedockal rozpravania, zomrel ked som bol este velmi maly, mam nan iba take hmliste spomienky.

    2. K těm „opravdovým Hitlerovým nepřátelům“ ze SSSR, kteří měli s Hitlerem mírovou smlouvu, byli jeho spojenci a *po* obsazení Československa společně zaútočili na Polsko, které si náckové a komunisti rozdělili jako kořist?

     Tyhle zfetované komunistické kydy jsou fakt brutální.

     A obhajování koncentráků pro protinacistické válečné hrdiny je k zblití.

     1. Než zase začněte blábolit, tak si laskavě aspoň prostudujte jak měli v plánu zacházet v USA se VŠEMI japonci (včetně civilistů a dětí) na svém území během války.

      Neobhajuju to co se dělo letcům RAF v 50. letech, jen říkám že to tehdy mělo svoji logiku, když byli ve službách „nepřátelské mocnosti“ a nedalo se rozlišit kdo tam byl naverbovaný jako agent a kdo ne. Nehledě na to že sloužili mocnosti která v bůrské válce zvěrsky vyvražďovala vlastní obyvatele (commonwealthu) v koncentrácích.
      Znalci tvrdí že to byl zkušební prototyp pozdějších vyhlazovacích táborů které později naostro zprovoznil ten rakouský agent MI5 v německu.

      1. Ve slově „búrské“ se píše U s čárkou, Vy nedovzdělanče.

      2. „A vy zase bijete černochy!“ Jenže ty tábory pro Japonce vypadaly úplně jinak, než koncentrační tábory lehce vyhlazovacího typu provozované komanči v ČS(S)R.

       Úmrtnost tam byla statisticky stejná jako u okolní populace, Japonci tam měli tam mj. základní a střední školu, nemocnici, hřiště a hasiče, v řadě táborů nějakou dílnu/fabriku ve které dostávali skutečný plat, měli vycházky…

       …A zabito strážemi bylo méně než 10 lidí ze 120,000 – oproti 30 zastřelený a 420 „smrtelným nehodám“ na 70,000 lidí v československých koncentrácích! Tzn. komunisti měli 77x vyšší úmrtnost, a to se nebavíme o rozšířeném mučení a zdravotních následcích z těžby Uranu!

       Co by si vybral kabrňák: Jáchymov, nebo Gila River War Relocation Center?

       1. A to oproti Kolyme byl ten Jachymov jen trosku prisnejsi rekreacni tabor.

       2. Vzhledem k tomu jak humanitárně zatočili amíci s civilisty v Hirošimé, nemluvě o humanitárním kobercovém bombardování spousty dalších japonských, převážně dřevěných měst zápalnými bombami, kde často dopadli hůř než v té hirošimě… bych těm pohádkám o rekreačních koncentrácích pro japonce moc nevěřil.

        Ale možná že jich tam opravdu moc nepovraždili, protože hustý mastný dým z komínu krematoria by jim tehdy mezi vlastními obyvateli asi jen tak neprošel.

        1. Bomby na Hirošimu a Nagasaki je nutné vnímat v souvislostech. Těmi jsou:
         – velikost území, které Japonsko 5.8.1945 okupovalo,
         – počet lidí, kteří tam žili,
         – způsob, jakým Japonci vládli,
         – způsob, jakým Japonci bojovali.

         Z tohoto pohledu byly obě bomby vysoce efektivní, neboť ukončili válku za devět dní. Válku, která trvala již osm let a ve které Japonsko způsobilo smrt přes 30 milionům lidí (a kterou nepřežilo přes 3,5 milionů Japonců, a to včetně až 226 tisíc obětí v Hirošimě a Nagasaki*). Je zřejmé, že „konvenční“ porážka Japonska by si vyžádala daleko větší oběti a ve světle „výkonu“ císařské armády se Spojenci vlastně drželi velmi zkrátka.

         * V celkovém počtu obětí atomových bomb je započítáno i až 10 000 Korejců (kteří tam nebyli dobrovolně) a 20 válečných zajatců (US, NL a UK).

         1. Bomby byly podmínkou nutnou, ale nikoli dostačující.
          Nezapomínejte na blitzkrieg v Mandžusku a likvidaci Kanto Gun.

          1. Nebojte, nezapomínám.

           Nicméně, jsem přesvědčen, že byly faktorem rozhodujícím. Ještě 14.8. ovládali Japonci Peking či Šanghaj (to i Rudá armáda to měla do Berlína od Moskvy blíž a navíc po souši). Ano, Američané už byli na Okinawě, ale i tak to měli do Tokia asi tak 1500 km + (nejspíš) dvě vylodění.

           Nezapomínám ani na to, že SSSR byl až do 8.8.1945 vůči Japonsku striktně neutrální a že by asi Rudá armáda mohla hlavní japonské ostrovy dobýt poměrně rychle. Vystává pak ale otázka, kolik obětí by si vyžádal socialismus v Japonsku. Čísla z čínské pevniny a severní části Koreje myslím naznačují, že atomové bomby po sobě zanechaly menší spoušť, než by způsobily komunistické myšlenky říznuté asijskou tradicí.

          2. Byly rozhodujícím psychologickým faktorem. Japonská elita definitivně pochopila, že Spojenci jsou připraveni Japonsko zničit a že musí z války vycouvat. Použití nové a mocné zbraně jim usnadnilo přijmout kapitulaci. Z vojenského a strategického hlediska byla katastrofou ztráta Mandžuska, statisíců vojáků i území, o které se mohlo vyjednávat. Někteří zarytí válečníci byli ochotni pokračovat ve válce právě odtud, i kdyby mateřské ostrovy padly.

           Japonsko by se stalo vzorovou socialistickou zemí. SSSR se naštěstí stal zlodějem při při požáru a spousta Japonců ho za to upřímně nenáviděla.

          3. Japonsko by se nikdy nestalo socialistickou zemí. Spíš černým snem Stalina – tohle by tam nikdy na(za)fungovalo. Ani silu (kterou Stalin měl díky dodávkám USA), ani ideologií (která byla naprosto obrácená od podstaty japonského smýšlení).
           Na to byl i Stalin dost chytrý, aby věděl, že prkno můžeš přetřít, přebrousit, přeřezat – ale nic jiného, než dřevo z něj nikdy nic nebude.

          4. misaka 10.4.2019 v 22:59:
           Oni Japonci a Korejci jsou velmi podobní (byť ani jeden národ to slyší jen velmi nerad), takže jak by fungovala JLDR, vidíme nad 38. rovnoběžkou. Konečně, i ta KLDR byla v roce 1948 druhou nejrozvinutější asijskou zemí (po Japonsku) – vyrábělo se tam např. 95% elektřiny na Korejském poloostrově.

          5. Jenom technicka – kwantungska armada uz byla v roce 1945 jen stinem sve nekdejsi moci. Byls prakticky bez vozidel, munice a zbrani a zásob a japonci uz nemeli moznost ji zasobovat. V podstate stahli par lepsich jednotek a zbytek nechali svemu osudu.
           Za druhe, SSSR nemel kapacity a dopravni prostredky (lode) na invazi do Japonska. Pripadna invaze tak byla ciste angloamericka zalezitost a japiky v tomhle smyslu rusove moc nezajimali.
           V Nagasaki a Hirosime byla spousta plnohodnotnych vojenskych cilu – zbrojni fabriky, lodenice, kasarna, vojenská velitelstvi. Neslo o ciste civilni cil.
           Jaderne bombardovani svym dopadem nepatrilo mezi nejhorší nalety na japonska města. Byly horsi. Co bylo drtive a pro japonce sokujici, ze tu zkazu dokazalo zpusobit jedine letadlo jednou bombou, namisto celych svazu jako předtím.
           Po Hirosime jeste doufali, ze amici maj A-bombu jen jednu, po Nagasaki uz jim sklaplo.
           Japonska kapitulace byl vysoce neobvyklý a riskantni pocin, kdy cisar se svou klikou obesel vladu a podepsal to. Pricemz mel velkou obavu z vojenskeho puce. To, ze se japonci chystali kapitulovat uz predtim neni pravda, cast japoncu vicemene neoficialne a nezavazne sondovala zda a jestli, ale japonske veleni v te dobe jeste kapitulovat nehodlalo.

          6. Stejně jako Japonce dodnes nenávidí drtivá většina Asie. Nemůžou je ani cítit. Japonsku nakonec nezbylo nic jiného, než jít alespoň částečně se Západem. Protože v Asii mají pověst po 2. světové válce tak příšernou, že s nima nemluví pořádně ani rádio.

          7. LudwigVonMises 11.4.2019 v 5:22:
           Nelze srovnávat Evropu s Dálným východem. Kultura/úcta k životu jednotlivce je prostě někde úplně jinde. (Konečně, stačí si přečíst některý z příběhů soudce Ti.)
           Vztah třeba Korejců k Japoncům je zvláštní. Na jedné straně je japonská okupace (1910-1945), na druhé straně to jsou mohutné japonské investice do korejského hospodářství v 60. letech, které ho velmi pomohly rozjet. Takže na jednu stranu se pořádají velké demonstrace, na druhou stranu spolu obě země v mnoha oblastech velmi úzce spolupracují.

          8. V Evropě potřebujete na zvěrstva motivované specialisty, techniku a logistiku, potřebný Nacht und Nebel a občas poslat katy k psychiatrovi.
           V Asii stačí vítěznému vojsku zavelet rozchod.

          9. Pravda je, ze Evropane jsou sice schopni pachat slusna zverstva, ale tak nejak pragmaticky, za ucelem dosazeni nejakeho cile, byt zvraceneho. Asiati na druhou stranu jsou schopni pachat zverstva ciste pro zabavu a ukraceni casu.

      3. …“Než zase začněte blábolit, tak si laskavě aspoň prostudujte jak měli v plánu zacházet v USA se VŠEMI japonci (včetně civilistů a dětí) na svém území během války“ – a co tedy? O tom nic dosud mnoho nevím, vím o internaci, která rozhodně nebyla gaučová, byla komunikována vládou a zdůvodněná obavou o špionáž, nebyla zrovna příjemná, ale zase žádná Osvětim a nakonec za ní vláda Satanova zaplatila odškodné.

       Co tedy? O něčem vyhlazujícím jsem nečetl, pokud se tedy nejedná o výkřiky zanedbatelně volitelných kandidátů do Senátu v prdelích jako je Aljaška apod. té doby. Má někdo něco o chystané genocidě Japonců v USA? Si rád přečtu. Nikdy není pozdě.

       Jediné, co se mi vybavuje, je záznam od Pratchetta, který uvádí, že díky internaci neměli v Hollywoodu dostatek šikmookých herců jako negativní komparz do propagandistických válečných filmů, kde měli dělat protivníky, kteří se nechají poslušně postřílet. Tak najali Korejce, kterých tam bylo taky jako hoven v senkrovně a protože tito neuměli japonsky, museli pořád mumlat korejsky „brokolice, brokolice, brokolice, brokolice“…znělo to prý strašně výhružně, bojovně a vůbec dobře pro rejžu a zvukaře. Jak jsem koupil, prodávám. Co ty, Brno?

       1. Já mám dojem, že Japonci genocidovali za 2. světové války natolik, že se ani nemohli divit. A nutno říci, že chování a genocidy Japonců byly takové, že i ti nejdrsnější esesáci a nacistické koncentrační tábory byly jen pouhý čajíček proti tomu co prováděli Japonci.

        Proč to nechcete vidět? Můžete se to velice snadno dočíst už jen, když letmo začnete číst dějiny druhé světové války. Takových zvěrstev jako se dopouštěli Japonci, to se žinýrovalo i největším psychopatům a sadistům Třetí říše.

        1. Japonci v USA negenocidovali nic, nicmene internace nepřátelskych civilistu byla v te dobe bezna a nikomu to neprislo divny. U tech amerických japoncu byl hlavni pruser, ze drtiva vetsina z nich byli americti obcane, casto uz několik generaci. Zvlast kdyz americke Nemce neinternoval nikdo, a to jich pred valkou podporovalo Hitlera celkem dost.
         Z japonske mensiny na Havaji se proti americke vlade nepostavil vůbec nikdo a to byla Havaj v prvnich dnech valky pomerne snadno anektovatelna.
         Japanoamericti dobrovolnici pak vytvorili pesi divizi, co celkem tvrde a dobre bojovala v Italii a tusim i na Sicilii.

         1. Díky, konečně někdo s chápáním textu.

         2. Shane: a to pozor, pár Němců internovali taky, dokonce ve stejných táborech WRA.

          1. Jo, ty nejprovarenejsi exponenty Bundu a podobnych patych kolon a nemecke obcany co zkejsli v USA. Ale rozhodne plosne nesbirali kazdyho, jehoz dedek prijel z Nemec.

        2. Bohužel jste asi špatně pochopil otázku, já se neptal na problematiku toho, zda či jak byli brutální Japonci. To nezpochybňuji a načteno mám. Já se ptal autora předchozího příspěvku na to, co tvrdí, když říká: “ jak měli v plánu zacházet v USA se VŠEMI japonci (včetně civilistů a dětí) na svém území během války“. To načteno nemám, vím o internaci, vím o oddělení rodin, ale co tak apokalyptického se mi autor snažil předložit k uvěření nevidím. Naopak vidím odškodnění, které je asi vyčíslitelně směšné, nicméně v jiných režimech nemáte ani to – tedy přiznání.
         Jak je možné, že jste z mého příspěvku vyčetl, že se to týká japonských válečných zločinů? Celá debata se vede o Japoncích v USA… A dokonce přidáte sugestivní otázku „Proč to nechcete vidět?“.
         Jste tak hloupej, nebo bylo jenom brzy ráno?

        3. On Dálný východ je zcela jiná kultura a evropská měřítka tam prostě neplatí ještě dnes. Psal jsem výše – přečtěte si cokoliv od van Gulika (třeba to, jak pro evropské čtenáře upravoval staré čínské detektivky). Ta zvěrstva se v té části páchala po tisíciletí a ve 20. století už byly prostředky, jak je věrohodně zdokumentovat.

       2. Podle Pratchetta volali:“I tie your shoe. You tie my shoe,“

    3. Az do cervna 1941 byli hitler se stalinem nejlepsi kamosi. Ti co v roce 1939 ustoupili z Polska do Ruska skoncili v gulazich a meli z prdele kliku, ze neskoncili v Katynskym lese a ze je cs vlada dokazala vyreklamovat a transportovat na Stredni Vychod,coz trvalo dva roky az do doby co se Pepik s Adou rozkmotrili a stejne jich tam v lagrech zbylo tolik, ze z toho dokazali sestavit cs. prapor pod vedenim pplk. Ludvika „Zradílka“ Svobody, komunisty-nestranika.
     Kolik jich v tech lagrech chciplo uz nikdo nikdy nespocita.

     1. Nějak ti uniklo že Hitler od 30. let blábolil o nutnosti Drang nach osten a o tom jak ty židobolševiky vyžene na Sibiř.
      To mi moc nezní jako kamarádství, ani s ohledem na pragmatickoý dočasný pakt Ribbentrop-molotov.

      O kom Hitler naopak od 30. let mluvil s respektem, byl jeho sponzor a mecenáš, tedy Velká Británie. Rozhodně tak nemluvil o východních slovanských untermenschích určených k vyhlazení.

      1. Na to ti sere pes. Proste v ty dobe byli kamosi a jit v roce 1939 do Ruska bojovat proti Hitlerovi byla picovina. Rusaci v ty dobe dokonce ponoukali svoje zahranicni komoussky poskoky, aby proti Hitlerovi nebojovali. Proto se 500 cs. komunistickych vojaku v Britanii vzbourilo a odmitlo bojovat proti Němcům.

       1. Tak tak, četl jsem autobiografii Čs. pilota, který před nacisty také utekl do Británie – ale tam jej indoktrinovala komunistická buňka a vyzvala jej, a´t za britské imperialisty rozhodně nebojuje, to ať jde raději kácet dříví.

        Tak kácel dříví, dokud Hitler nenapadl SSSR – v tom okamžiku jej najednou komunistická buňka vyzvala jít bojovat proti fašistům.

        Chvíli poté se každopádně objevila příležitost přelétávat Lend&Lease letouny do/v SSSR, takže se Rudoch okamžitě přihlásil jako dobrovolník a s britským vybavením se přesunul k „vykořisťovaným“ Sovětům. Pak létal na východní frontě.

        1. Ad Jan Mrcasik:
         Nepamatujete si jméno toho pilota?

         1. Bohužel nikoli, jen že to byl hardback ve tmavozelených deskách.

          Na regionálních nádražích jsou takové ty „veřejné knihovny“ typu „odnes si co chceš a něco přines“, tak tam jsem do toho náhodou nakoukl. Ale neodnesl jsem si to, řka „takového rudého troubu nebudu číst“ – úplně z toho čišelo, že byl „kovanej“.

          1. Ty buňky…..

        2. Jo, oni byli preveleni k Pioneer Corps, kde akorat tak hazeli lopatou. Po napadeni SSSR otocili a snazili se vlisat zpet.
         Pro nazornost, bavime se zhruba o sedmine cs. zahranicni armády ve Velké Britanii v te dobe. 500 muzu z 3500. Na Strednim Vychode ten problém kupodivu nemeli. Asi pomohlo, ze velka část muzstva tam prisla pres ruske gulagy a velka cast byli zidovsti uprchlici z Protektoratu.

         1. Jo, a odborna literatura je zna pod dobovou prezdivkou „hvězdáři“. Byla to celkem rana protoze vetsina z nich mela bojove zkusenosti uz ze Spanelska a nejen z ustupu ve Francii.

          1. Neříkalo se jim taky „španěláci“?

          2. Jo a ne. Španělaci byli vojaci co bojovali ve Španělsku proti Francovi. Hvězdáři byli cs vojaci co v Cholmondeley odmili bojovat proti Nemcuma mezi nima hodne španělaku. Ve zkratce, ne vsichni hvezdari byli spanelaci a ne kazdej spanelak byl hvezdar. On ani kazdej spanelak nebyl nutne komunista, i kdyz jich tam na strane republikanu bylo hodne a komunisti z toho pak po valce údělali komunistickou zalezitost.

   3. Ale vrchol byl, že dědu vyhodili z Občanského Fóra. Na jejich schůzi se jen zeptal jak je možný že v předsednictvu sedí samej komunista. Takže kdyby ještě žil, ani by současnost neměla čím by ho překvapila.

  2. Jéžišmarjá, a co takle jít na pražskou radnici a dát Hřibovi přes držku? Nebo ještě líp – příště se postarat, aby tam propříště ten ksindl komunistická nebyl.

 2. Tohle je přece tento… no ten boj proti fetišizaci vlastnického práva a demokratizace vlastnictví v praxi. Aneb ochlokracie jako vyšitá.

  1. Jinak koukám, že ve velkých médiích probíhá palebná příprava na brutální zdanění nebo vyvlastňování nemovitostí. Nemovitostní daně jsou tu totiž nízké a dle mého názoru vláda chce řešit upadající finance právě zvýšením nemovitostních daní. Scénář dle mne bude asi takovýto:

   – média budou masírovat veřejnost poukazováním na chátrající objekty, které sice mají soukromé majitele, ale ti na ně z nejrůznějších důvodů kašlou
   – města budou hlasitě ventilovat obavy, že chátrající objekty budou nebezpečné veřejnosti, ale „nemají páky na majitele“, aby s tím něco dělala
   – piráti už zkusili návrh dodatečného zdanění prázdných bytů, to zatím neprošlo, ale už je to ve hře a vynoří se to opět při vhodné příležitosti (Overtonovo okno)
   – média budou provádět palebnou přípravu tím směrem, že chátrající objekty jsou nebezpečné, města je musí převzít do své péče (=vyvlastnit) a nějak s nimi naložit, což přinese vysoké náklady
   – bude tedy nutné zvýšit daň z nemovitostí, což je jeden z mála příjmů obcí, o kterém mohou do značné míry volně rozhodovat, na pokrytí těchto nákladů a případných soudních sporů o náhradu za vyvlastnění
   – piráti nebo jiní neomarxisté opět v první fázi navrhnou zdanění prázdných nemovitostí, které dle názoru „povolaných“ nebudou „adekvátně využity“, což může znamenat prakticky cokoliv (nadměrné metry, nesplněná kvóta obyvatel na jednotku atd.); v druhé fázi navrhnou brutální zvýšení obecně daně z nemovitosti
   – nemovitosti s problematickými majiteli, kteří nebudou nebo odmítnou platit daň, propadnou bez náhrady obci

   Přesně tímhle směrem se to ubírá v Berlíně, kde se už naprosto otevřeně hovoří o zabavování bytů (zatím) velkým realitním firmám, pokud možno bez náhrady nebo jen s nízkými náhradami. Jakmile se tohle tabu prolomí, lůza si začne brát i jiné byty a majetky, cesta se vždycky najde. A ochlokracie se začne šířit dál po Evropě, všude se najdou zbytečné existence, které by rády taky měly, ale nemají na to a rozhodně nebudou mít zábrany si to vzít násilím (buď prostřednictvím zákonů, nebo politicky motivovanou krádeží). U nás je odstrašujícím příkladem Klinika, kdy banda smažek a pirátů nelegálně okupovala jim nepatřící nemovitost, zatímco jejich soukmenovci v magistrátu, médiích a policii jen nečinně přihlížela, případně je rovnou podporovala.

   1. podle mne zadna palebna priprava neni potreba, proste se postupne rozlozeno v letech zvednou dane na VSECHNY nemovitosti pro VSECHNY poplatniky(opravdu je mame ve srovnani se zapadnimi zememi velmi nizke), pro vladu to bude win-win strategie, krome zakladu pouze zvysi koeficienty o ktere si to mohou obce stanovit tim se statnimu rozpoctu odbremeni od financovani obci (neprimy tlak), zaroven tlak na pronajimani prazdnych bytu (vyssi zdaneni snizuje vynosnost prazdneho bytu), ostatne ja se sam divim tomu kreckovani zvlast v Praze, jen usly zisk z najmu treba za 10 let da slusnou sumu u prazdneho bytu …

    1. Mám byt na vesnici, kde bydlí rodiče. Až nebudou, nebudu ho prodávat, ale nechám ho prázdný, jen ho budu udržovat a případně půjčovat na ubytování členům naší rodiny, pokud budou chtít dojet třeba na dovolenou. Za ten opruz s hledáním nájemníků a vymáháním nájmů a opravami po odstěhování nájemníků mi těch pár frfliků na nájemném nestojí. Každého, kdo za mnou přijde, že to není sociální, že lidi chtějí bydlet a že by se to mělo tedy zdanit, poženu svinským krokem a budu ho práskat bejkovcem přes hlavu, aby se mu v ní rozsvítilo a nesral se mi do života. Je moje věc, co se svým majetkem udělám, pokud to nebude obtěžovat okolí.

     1. „Je moje věc, co se svým majetkem udělám…“
      O tom, co je Vaše věc, rozhodujeme my, Strana*!
      *dosaďte název podle Vašeho gusta

     2. pujde to velice jednoduse, zmena  § 5,6, 10-11a zak. c. 338/1992 Sb.

      jinka ten oser s hledanim najemnika muzete hodit na hrbet radeji nejake velke realitce ktera se timto byznysem zabyva za nejaky podil …

      1. Ad trevor12:
       Ona ta realitka určitě pak vyřeší i ty problémy jako „jáj, pánko domácí, na nájem niesú peniážky, děti by němali co jest a my co fajčit“ a to, že po vystěhování nájemníků může byt vypadat jako panelák v Obrnicích.
       Long story short: Vaše rada je taková polovičatá, až se mi chce napsat, že je na píču.

       1. tak zkusena realitka by mela tohle vsechno ve smlouve s najemnikem resit .. dal bych na reference ohledne konkretni realitky nebo spis konkretniho realitniho maklere (navic byt to nejde dat vyslovne do smlouvy muzu mit klidne i nejake ustni vyhrady predem jakeho najemnika si nepreji)

        ale klidne at to necha prazdny, kazdy ma pravo se rozhodnout jak uzna za vhodne, jen mi to ekonomicky nedava moc smysl (usly zisk)

       2. PanPredseda 10.4.2019 v 9:22

        Ackoliv nas vztah (ty + ja) je kontrariansky a konfrontacni, nemohu v tomto pripade odolat a odepsat ze souhlasim se zaverem na 100%,
        zejmena s tim co nasleduje po „az se mi chce…“
        „Long story short: Vaše rada je taková polovičatá, až se mi chce napsat, že je na píču.“

        1. Ad Shakti:
         Tak hlavně, že náš vztah není tak nějak lidsky vřelý až teplý… ;-)

      2. trevor12 10.4.2019 v 9:09

       „pujde to velice jednoduse, zmena § 5,6, 10-11a zak. c. 338/1992 Sb.“
       Jaj!
       Pan zije v iluzi ze toto je zde pravni stat, kdyz kazdy druhy clanek (a ty mezi tim jsou o skvelem voze Favorit)
       jasne vypocitava symptomy tohoto jednoho a jedineho faktu/priciny – ze tu existuje jen absolutni bordel na
       koleckach se vsemi ctyrmi propichlymi pneumatika, takze se nikam nejede a nic se nemeni a a ni nezmeni.
       Proc tolik clanku a slov? O hovnu se asi dobre pise? A lip se marni pracovni doba?

    2. Byl by to mazec; když si představím, že taková vesnická chalupa, co v ní žije jedna osmdesátiletá babka, má „hodnotu“ 2M Kč, daň z nemovitostí řekněme 2 %, což je 40 k ročně, k tomu pravidelné náklady na odhad, to jsem zvědav, na čí louku se půjde bába pást. Asi by byla snaha to řešit „rovnákama na ohejbáky“, což by mělo za následek masivní přehlašování nemovitostí na nejstarší členy rodiny (aka cikánský otcovství). Úplně vidím ty hordy ouředníků, který bude potřeba na to nabrat.

     Dovolil bych si mírně modifikovat známé postesknutí. Svět se v prdeli obrací.

     1. Toto by hlavne viedlo k situácii ako v USA, kde sú takpovediac segregované štvrte podľa spoločenských tried, na spodnom okraji vo forme trailer parkov. Nie ako to máme tu, že v jednej dedine na jednej ulici vedľa seba žijú boháč aj priblblý chudák.

      Vždy ak by človek kvôli nejakej situácii išiel dole s príjmom, znamenalo by to nutnosť sťahovať sa do horšieho; v extréme do toho prívesu, z ktorého sa daň neplatí. Dnes, ak má človek dom bez dlhov, dokáže dlho pomerne slušne fungovať aj s minimálnym príjmom (hoci komfort ide dole a opravy domu sa musia vždy len nejako opatlať).

     2. Proto to nema sanci projít. Levice tohle nikdy nepripusti, byl by to jeji konec. Tohle by totalne znicilo cesky vesnice a vetsinu duchodcu. U nas bydli ve svym 70 procent lidi, z velky casti „socek“ co bud za hubicku koupili byty v devadesatkach kdyz se obce zbavovaly bytovyho fondu na jehoz údržbu nemeli penize, nebo zijou na vesnici v domcich dedenejch v rodine po generace.

      1. stejne jako neprosla deregulace najemneho ktera se tykala cca 700.000 bytu (pri prumernem poctu treba 2 lidi na byt) tedy 1,5 mil. obyvatel

       U nas nikdy nebudou 2% rocne, ale zvysovat se bude (ostatne neni duvod proc ne, daval jsem sem srovnani jak jsou sazby u nas nizke), navic kdybyste se podival na konstrukci teto dane tak se odviji od velikosti obce spolu s koeficienty ktere ma pravo navysovat dana obec a starosta (zastupitelstvo) snad vi, kdo v jeho obci bydli, co je jeste snesitelne (+ samozrejme vyhled na pristi volby)

       1. Vždycky mne fascinuje, když někdo mluví o „nízkých daní ve srovnání se západem“.

        Celkové daňové zatížení je u nás vyšší, takže zvyšování dalších daní není „narovnání“ ale „ještě více neúměrné zatížení“.

        1. JJ v USA je sice větší daň z nemovitostí, ale zase jsou tam nižší jiné daně (sales tax, daň z příjmu, spotřební daně – na benzin atd.).

         Celkové daňové zatížení je u nás pro běžné zaměstnance brutální – někde v pásmu 50-70% myslím, podle toho jak moc člověk kupuje věci typu alkohol, benzin apod.

         1. USA tam maju este jednu specialitku ktoru ani vy ani my nemame: Uroky z hypoteky – opakujem, urokova cast splatok, nie istina – sa odcitavaju z danoveho zakladu dane z prijmu. To tiez nie je odveci. Na druhej strane, po umrti majitelov platia dan z dedicstva aj najblizsi pribuzni (co u vas ani u nas nie je). Co vzhladom na zvyklosti v USA pre velku vacsinu ludi problem nie je.

          1. Nevim jak to maj přesně v USA, ale v CR je mozno si cast uroku z hypoteky odecist z dani. Je to 15 procent z castky max. 300 000 rocne. Z bezny hyposky to sice nejsou zadny zavratny sumy, ale furt lepsi jak drapem do voka.

          2. Tak to mate lepsie ako my. U nas sa neodcitava nic. Ono sice hotovost z toho velka nebude, pri nasich danovych zakonoch by mi z vasej maximalnej ciastky vratili zhruba 600CAD, ale aj tak to potesi.

          3. Úroky hypotéky u nemovitosti, která slouží k trvalému bydlení, se u nás od základu daně z příjmu také odečítají. Má to myslím ale nějaký strop (lze odečíst max. 80 kKč ročně? Teď fakt nevím), ale protože mám hypotéku nízkou, tak se mne to netýká a odepisuju v plné výši. Nelze odepisovat třeba úroky hypotéky na rekreační objekt, aspoň co mi to kdysi moje účetní vysvětlovala.

          4. Maximalni uroky jsou 300 000. z toho vratej 45 000. Coz by znamenalo hyposku tak na 8-9 mega. Jeste se daj odecist uroky z pujcky ze stavebka, tam to tusim funguje stejne.

          5. jen k dokresleni situace prumerny dluh na kreditce v usa je cca 6500 usd

       2. Deregulace najemneho je neco uplne jinyho, navic ta regulace nájemného nemela vubec nic spolecnyho se socialni situaci nájemníků.

        1. ad navic ta regulace nájemného nemela vubec nic spolecnyho se socialni situaci nájemníků. – to si dovolim nesouhlasit, socialni status lidi bydlicich v regulovanych najmech kopiroval normalni rozlozeni ve spolecnosti, cili tam byli i chudi a to v nemalem poctu

         konkretni cisla – ja holy najem Praha 3+1 Letna k 1.1.2007 cca 3000 Kc, k 1.1. posledniho roku deregulace (v Praze prodlouzene deregulace) bych podle Zákona č. 107/2006 Sb. mel mesicne mel platit holy najem cca 14.000 (tehdy to cinilo vic nez tehdy srovnatelny trzni najem na Letne, soudruzi to v nalajnovanem zvysovani v predpise trochu prepiskli s ohledem na tehdejsi vysi trzniho najmu v prislusnych lokalitach), cili slo v prubehu nekolika let o cca 4-5nasobne zvyseni holeho najmu, coz vyhnalo spoustu socialne slabsich lidi z najmu bud do mensiho nebo to museli resit jinak jako ja – koupil jsem si byt (byt mensi) do vlastnictvi za hotove

         1. Regulovany najemny v soukromym baraku byla svinarna, protoze to nepokrylo ani naklady. Kdyby to bylo v obecnim, tak budiz. Ostatne, obecni byty s netrznim (nižším, kurva, nižším) najmem existuji furt.
          Krom toho se tu pri ruseni dalo argumentovat zavisti, protoze regulovaný najemny mel malokdo.

          1. ad malokdo = takze tech bytu s regulovanym najemnym bylo 1 200 000

           clanek z roku 2002

           .celkový počet – 4 miliony 363 tisíc
           .počet družstevních bytů – 730 tisíc (17 procent)
           .počet bytů s regulovaným nájmem – 1 200 000 (29 procent)
           .počet bytů s regulovaným nájemným v domech se soukromým majitelem – 250 tisíc (pražská statistika neexistuje – podle odhadů je v metropoli třetina bytů s regulovaným nájmem)

           clanek z roku 2003

           „Růst nájemného totiž podle MF nesmí překročit místně obvyklé nájemné, tedy úroveň regulovaného nájemného,“ uvedl Šimeček. Na trhu je podle ministerstva pro místní rozvoj asi 90 procent bytů s regulovaným nájemným, zbytek tvoří tržní nájemné. Největší výhody z návrhu MF budou mít podle Šimečka nejbohatší a nejlépe bydlící nájemníci. „Rovněž nedojde k poklesu tržního nájemného a stále bude existovat i černý trh s byty,“ uvedl. Také podle MMR, které se svým návrhem zákona o nájemném u vlády neuspělo, je to jen další prodlužování regulace se všemi negativy. Návrh MF ještě musí schválit parlament. Majitelé navrhují, aby se nájemné do r. 2008 postupně dostalo na tržní úroveň.

   2. Tak to je. Podle elektroměru se zjistí že ve 3+1 bydlí jediný člověk, tak mu tam šoupnou pár migráčků. A když k nim dotyčný neprokáže patřičnou toleranci tak ho vystěhují.

    Ostatně, v soft variantě bez migráčků toto probíhalo s „nadměrečnými byty“ už v 50. letech, takže zkušenosti by tu byly. Dnes vám migráčky nacpou i do malých bytů. Protože jde o výměnu bílého obyvatelstva za to snědé. A s tím že kdyby vám tehdy podnájemník nedobrovolně oplodnil dceru tak to bylo znásilnění zatímco dnes to bude multikturní obohacení.

    1. Ad kaBrnak:
     Tohle už je nadsázka, u které neznáte míru?

     1. Já že neznám míru?
      A nebo je tu někdo pokakanej a bojí se přiznat si celou děsivou pravdu?

      1947: drobné živnostníky a malé podniky znárodňovat nechceme

      2019: nikdo nikoho vyhánět nebude, jen do pár bytů nastěhujeme syrské matky dětmi, nic víc

      ze stádia naivních oslů kteří vrchnosti všechno sežerou, moje rodina už před víc jak 60 lety vystřízlivěla

      1. ten import imigrantu by se mohl i u nas vyrazne zvysit pokud by se mnohem vice rozsirilo to co uz probiha – fiktovni snatky ceskych zen s uprchliky, kterym treba v Nemecku nebyl povolen dalsi pobyt na zaklade vysledku azyloveho rizeni, delaj to samozrejme pro prachy (obcanstvi v ramci EU), zatim casto vyjizdeji do prislusneho statu EU a tam uzaviraji snatek aby dotycny imigrant mel lehci moznost zustat v zemi sve volby + samozrejme pravo na slouceni rodiny (imigraci rodinnych prislusniku)

       1. Ziskat obcanstvi snatkem celkem neni prdel a uz vubec na to neni pravni nárok.

         1. Klasickej idnesackej senzacni clanek. Mam par kolegu a znamych co maj za manzelku cizinku a neni to prdel. Co dostanou snatkem relativne bez problemu je povoleni k pobytu. Obcanstvi ani nahodou. Problem zminovanej v tom clanku je ten, ze jde o lidi kterejm hrozi deportace a kteryzto proces se timto ztizi.
          Jinak ukrajinky a rusandy sem timhle zpusobem migrujou uz roky.

      2. na ten slib drobným živnostníkům jsem si vzpomněl hned při čtení rozhovoru s tím Hřibem

      3. Ad kaBrnak:
       Vy vole, já bydlím sám v 6+2 a nejspíš to půjde podle elektroměru poznat. Nemám tu ani migráčky ani syrské matky s dětmi. Jen dvě kočky (čtyřnohé).

       1. Záliby: uklízení

        1. Víte jak. S koníčky se to nemá přehánět.

   3. V Reichu to mají v ústavě od začátku, jen se kolem toho chodilo po špičkách. Teď komouši a jiný mladý netáhla vystrkují parohy.

   4. Chátrající nevyužívané budovy mě osobně vadí, v Kyjově kolem jedné na docela pěkném místě chodívám.
    Squattery nemusím taky (i když na něco kápli – nasáčkuju se tam, prohlásím to za komunitní centrum pro Kotju a jeho blízké příbuzné, začnu rekonstruovat a budu taková osina v prdeli, až mi to nabídnou ke koupi)
    Stačilo by mi, kdyby se dalo vědět, že se na tom dělá. Majitel může třeba právě obíhat úřady pro povolení.

 3. A víte, kdo je v Praze největším bytovým kulakem? Hlavní město Praha! Jen na Praze 1 vlastní magistrát dobrou stovku prázdných bytových jednotek. Proti němu je pan Bakala s jedním prázdným domem na Hradčanech úplný břídil.

  1. Pražáci jsou idioti především z toho důvodu že tam nechají řádit developerské mafie složené z bývalých estébáků a nikdo jiný než bývalí soudruzi s napojením na magoostrát si tam při developerské výstavbě a nutných změnách územního plánu ani neškrtne.

   Setkal jsem se s jedním „realitním podnikatelem“ operujícím v šedé zóně, majetek řádově nad 100 mega, možná stovky mega. A ten mi ve slabé chvíli řekl že na větší developerské projekty dosáhne finančně, ale nemůže do toho jít protože má rád vlastní život i životy svých blízkých.

   Takže problém pražáků nebude v rozkulačování nadšenými digitálními svazáky, ale spíš bytové keťasení realitních mafiánů.

   1. kaBrnak: Z jedné menší moravské stavební firmy vím, že radši staví kolem Prahy než kolem Brna, protože v Praze a okolí se prý hraje mnohem férověji než v Brně a okolí …

   2. Prazakum je to vesmes fuk, prazaci uz totiz vetsinou bydlej. Drahy byty serou hlavně naplavy, co by si predstavovali ceny jako u nich doma na Hané. ;-)

  2. Tak tak, teď dělám na jedom baráku v centru, 12 bytů a všechno samý nóblhóch že pro důležitý návštěvy a podobně. Luxusní byty (lacině vypadají vana za pouhých 50k kus), aspoň plochou, stojí to ranec a bude to zít prázdnotou. Resp. si to bude magorsrát vynahrazovat na krásných stovkách tisíc nájmů (měsíčně) za pár obchodů v přízemí, takže to zas budou samý směnárny, kebaby, banky, zlatnictví a podobný podniky pro pracujícího bílýho ovčana.

 4. Co za nový předmět to stojí ve vrchlického sadech před nádražím…?
  Ejhle, už se smí chcát na veřejnosti:

  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/mobilni-pisoary-pred-hlavnim-nadrazim-praha-1.A190405_143712_praha-zpravy_rsr

 5. V téhle Praze https://mapy.cz/s/3qGTW to budou řešit taky?

 6. Odpovím na otázku D-Fense. Mám takovou teorii zmrdů. Když je zmrd na vsi, časem se musí přestěhovat do většího celku, aby neměl krvavou hubu. Když přesáhne okresní formát, jde na krajské město a když už ani tam mu pšenka nekvete a v Brně nemají místo, tak kde skončí? No u nás, v Praze.
  A někteří to berou zkratkou.
  Takže v Praze je na jednoho normálního ,etnicky původního obyvatele tak v průměru odhaduji 2 až 3 zmrdi a zmrdice, abych se genderově tolik neprovinil. No a průser je v tom, že mají volební právo.
  A pak jsou ještě mladí a neklidní a nevyrovnaní voliči typu mojí dcery, která i přes relativně normální názorovou hladinu v domácnosti ujela na dredovatém extrému. Inu mládí, bytu ani auta nemaje a v rodičovské lednici se stravující, má jiné obzory.
  Po tomto debaklu jsem zavedl tajnou volbu hlasování a zrušil politické diskuze v rodině z důvodů ušetření nervů a abych si nezabil vlastní dítě.

  1. Viro 10.4.2019 v 7:39

   Az tak?
   „…jsem zavedl tajnou volbu hlasování a zrušil politické diskuze v rodině z důvodů ušetření nervů a *abych si nezabil vlastní dítě*.“

  2. Nejvíc mě pobaví pražáci nadávající na moravské náplavy a zcela ignorující všudypřítomné hordy agresivních ukrajinců, negrů, arabáčů a především vietnamců, kteří jednoho dne jejich dospívajícím dětem budou prodávat marihuanu, případně pervitin.
   A to se nebavíme o případu kdy jejich dcera, kterou se snažil uchránit od sňatku s ambiciozní moravskou náplavou, si pod vlivem multikulti propagandy vezme bubáka z afriky nebo ji nacpe do pytle z průzorem nějaký arabáč.

   Tím nepopírám existenci ambiciozní moravské náplavy v Prahe.

   1. Naplava jako naplava. Ty ukrajinsky nam aspon mejou hajzly a opravujou silnice. Ty moravsky zalezou nekam do kanclu, produkujou papiry a delaj Praze spatny jmeno.
    Vietnamci jsou problem, to je fakt. Jenze jsou bohuzel chraneny, protoze si Cesi kdoviproc myslej jak jsou pohodovi, inteligentni, integrovani a maj samy jednicky. Ti vietove co v ramci Ofenzivy Tet pleni akce v hypersuper a chaoticky ridej vrakoidni dodavky jsou tak maximalne pohodovi,jinak cesky nekvaknou a inteligenci taky neoplyvaj. A kdyz se sejde tlupa Vietnamcu, tak dokážou delat brajgl pomalu jak cigosi.

   2. Děkuji, že si děláte s Prahou starosti. V kritice tohoto města máte většinou pravdu. Bohužel Vám to nemohu oplatit, protože Brno mi je u prdele.

 7. Lehce to připomíná situaci s pitnou vodou. Kdysi se začalo pod údernými hesly šetřit a výsledkem byla zdražení kubíku PV. A teď ten kdo přijal za svou enviromentální odpovědnost a začal šetřit elektrikou, tak nakonec taky zaplatí víc.

 8. Rad bych se distancoval od tech jelit, co tuhle chasku volily, cimz zapricinily, ze se slzou v oku vzpominam na toho picuse Bema.

  1. Bém byl poctivý gauner a mafián kterého zajímaly jen úplatky.
   Tahle současná banda kulturních marxistů začíná být horší než Čeka. Možná by mohli nosit nějaké rukávové pásky když budou po barácích kontrolovat ty elektroměry. Třeba ještě někde ve skladech jsou ty pásky PS-VB. Rudá barva by odpovídala, jen nápis by se dal jiný.

   1. Preco menit napis? Prideme Sami Vystahuj Byt.

    1. nebo Výbor (veřejného) Blaha Poslanecké Sněmovny

     1. Postižení Soudruzi – Vaše Blaho!

 9. No vždyť je to všechno jen variace na sudokopytnici z ministerstva průmyslu – byty musí být drahé, protože je málo využíváme.
  A připojuji se k Redikovi. Bohužel se tu asi žádné z těch jelit, co Pyráty volila, neobjeví, takže si tu tak akorát můžeme poplakat.

  1. Pro snowflakes, co obvykle piráty volí, je DFens extremistický web.

   1. „…je DFens extremistický web.“
    DFens je honeypot web.

    1. Ani ne. Já byl několik let členem Pyrátů, téměř vždy jsem je volil a zároveň mám silně D-F-compatible mentalitu (asi i víc než pirátskou, ale ono se to fakt umí prolínat). A upřímně řečeno, kauza Holešovičky a kauza Prázdné byty, obě mě pěkně serou a již se v tom na pirfóru lehounce angažuju.
     Oni ti Piráti mají oproti molochstranám jednu výhodu – když vás něco sere, dá se konkrétního člověka velmi snadno kontaktovat na Pirátském fóru a nadhodit k tomu veřejnou debatu a jste-li člen, založit členský podnět.
     A jako Tier 2 se dá i zvednout telefon, zavolat podnětníkovi a říct mu, že si myslím, že je kokot a že mě zajímají jeho motivy ke konkrétnímu kroku (tested).

     Kupříkladu kauza Vymazal a jeho bitcoinový přímotop je dvousečná a na tenkém ledě – ono je sice pěkné, že místo rezistoru ten tepelný výkon vzniká hashováním (je to efektivnější využití energie), ale blbé je, že to těžil pro sebe (to je asi nejhorší) a nedošlo mu, že Piráti jsou aktuálně tvrdě v hledáčku médií lačných po nějakém skandálu. Nicméně, víte, že ofiko přidělení elektrického topení od Poslanecké Sněmovny trvá mnoho týdnů? :)

     1. dj-bobr:
      To je sice velmi pohledné, že u pirů jde vše tak rychle přes fóra a mobily, ale ta strana je složená ze samých ulítlých jedinců, zpravidla ještě pubertů, nemajících ponětí o realitě. Proto ten bachung přes elměr, ujeté hipsterské projekty, naivní náhledy na rizika spojená s migrací atd.

      1. Je to dost různorodá sqadra, o tom žádná (a před takovými 7-8 lety se mi u nich „dýchalo“ přece jen o kus líp). Připouštím, že jsem měl jeden čas celkem strach, když se – tuším to bylo po prvních úspěšných volbách na magistrát – začalo do strany hrnout velké množství osob typu „26 let, maminka samoživitelka, eko bio green dia, nemá ráda auta“ a že jsem se bál, že se pro mě postupem času strana stane kvůli názorovému posunu nevolitelná.
       No asi jen částečně. Po stránce individuální automobilové dopravy s „námi“ (aspoň teda se mnou) moc kompatibilní nejsou, ale jinak stále nemáme ve celém politickém spektru adekvátního konkurenta. Ale víte kolik hodin jsem strávil vysvětlováním na schůzích i 1-2-1 debatách, že ZPS parkování fakt neřeší a korzování hipsterů na zklidněných kapacitních silnicích je kravina? :)

       Jinak má politická preference je střed či mírná pravice (ve smyslu zachování jisté sociální funkce státu)

       U Pirátů je prostě široké spektrum lidu, no. Zároveň s ulítlými jedinci se ve straně vyskytuje i větší (víc jak v jiných stranách, co jsem tak zjistil) množství opravdových odborníků, erudovaných a zároveň schopných skvělé konstruktivní debaty (třeba mě napadá zfleku za dobrý příklad Ondra Profant)

       1. V jaké profesi jsou to opravdoví odborníci?

       2. Já jsem s Pyráťy skoncoval když se profláklo že vyhazují ty co roky pracovali zadarmo pro stranu a de facto ji vybudovali. A na kandidátky obsazují kariéristické krysy co se přidaly až už vše bylo vybudované, hlavně když mají ten správný ideologický LGBThomomultikulti pohled na svět.

        Proto mě ty kauzy a kostlivci co jim dnes vypadávají ze skříně, ani to bytové rozkulačování ani trochu nepřekvapují.

        A propos, už Bartoše a tu jeho kariéristickou nenasytnou konkubí… vlatně už manželku, někdo ze členů interpeloval v souvislosti s tím podivným okultním satanisticko-zednářským divadýlkem?
        A zeptali se komu a čemu se tam vlastně zavázal?
        https://aeronet.cz/news/la-llum-negra-predseda-piratske-strany-ivan-bartos-spolu-s-manzelkou-lydii-pozovali-pro-fotografa-v-barcelone-pred-zednarskymi-symboly-vystava-cerneho-svetla-sepjeti-rukou-do-formace-vidouciho-oka/

     2. dj-bobr: to si děláte srandu? Chudáček poslanec vážně nemá na přímotop z Bauhausu za 1500 Kč a musí čekat a mrznout, než mu ho přidělí a „topit“ si počítačem, který stojí řádově desítky tisíc?

      Ještě jednou, děláte si srandu nebo jste mentálně stejná svoloč jako Vymazal, Hřib a další představitelé Pirátů?

    2. Honeypot? To je trochu přehnané. Ale přiznám se že mívám občas pocit, že kdyby takovýto web nevytvořil Dfens, tak by si ho estébáci rozlezlí ve všech silových složkách, a nahánějící různé závadové osoby (především ideozločince), museli vyrobit sami, aby mohli vykazovat nějakou činnost a dostávat za to nadstandardní odměny.

    3. Tohle neni ani honeypot ani extremisticky web. Je to virtualni putyka kam se chodi remcat nad krutym svetem. Diskutuje tu hrstka furt tech samejch lidi a extremisticky to tu je asi jako diskuze na idnesu, akorat se tu muze mluvit sproste a nadavat ostatnim, aniz bscto někdo smaznul.
     Honeypoty a extremisti se uz davno prestehovali na FB.

Napsat komentář

D-FENS © 2017