Boiis and Galls Bull Ware - zpět na článek

Počet komentářů: 65

  1. Možná místo té antiky bych si přečetl třeba Sobecký gen od R. Dawkinse.

    1. Pro začátek spíš Ostrov tučňáků, ne?

    2. Tento článek je lepší a hlubší.

  2. Nebo: Matt Ridley, Červená Královna, hezké je také Olivia Judsonová: Sexuální poradna Dr. Tatiany pro všechna živá stvoření.

  3. -es ve slově Ares je koncovka prvního pádu. Druhý pád rozhodně nezní bez Arese cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Pravopisné_rady. Jinak článek vcelku brnká na naladěné struny. Co se týká literatury, poněkud rouhačsky na tomto blogu bych doporučil zejména Freuda, ne nadarmo ve svých pracích vycházel z historie zejména té řecké.

    1. Freud se čte velmi dobře a vřele ho každému doporučuji. Ovšem nikoliv pro to, že by to byl nějak hluboký myslitel. On je především výborný spisovatel, ve smyslu řemeslném. Prostě píše opravdu moc hezky a je to velmi příjemné, doslova balzám. Obsah sdělení je ale mírně diskutabilní, myslím si, ostatně, že u něj opravdu o to až zas tolik nejde.

  4. Tak tu promenu vola (tedy vykastrovaneho byka) na alfa samce bych rad videl.
    Videl jsem uz hodne veci, ale znovu narostle koule este ne.

    1. Jo!
      Navíc dneska se převážná většina bejků/hřebců ke krávě-jalovici/kobyle-klisně ani nedostane, ty nahradili hoši se stříkačkou.

    2. Článek používá slovo „býk“ a „vůl“ z hlediska jejich chování a možností. Vůl je v článku vykastrovaný psychicky a behaviorálně, nikoli fyzicky. Což jde z článku jasně vysledovat.

      1. To tedy vysledovat nejde ani náhodou.
        Proč?
        Protože to koliduje s omezováním se na skot.
        V pozici psychických a behaviorálních volů jsou úplně stejně madí lvíčokorunní princové vypuzení z tlupy s nástupem puberty, aby neotravovali tátu a nepářili se s mámou a sestrami.

  5. eeeééée asi ti dám pěstí…. stačí to na bejka? :-)

  6. Zajímavý článek, pouze škoda že autor nerozebral víc jakým všemožným způsobem dnes stát zasahuje i do vztahů lidí. A pro ty líné číst, zde to najdete shrnuté do dvou obrázků (v angličtině):
    https://meinwords.wordpress.com/2016/01/02/source-of-progressivisms-strength/

  7. Beznadějně ztracen v textu. Nedočteno!

  8. Autor je typický tím, že píše o tématech, o nichž neví nic.
    Například zde neví nic o zvířatech, ale používá je jako alegorii.
    Použitý řetězec (nešvary v lidské společnosti – alegorie ve zvířecí říši – zpětná aplikace na lidskou společnost) pak nemůže fungovat, což autor prakticky prokázal.
    Ale protože to není novinka, měl místo psaní raději sjíždět ten Internet, nebo co si to sype.

    1. Pokud víte, kdo je autor, byl bych rád o sdělení. Protože bych si rád od tohoto autora přečetl více článků. Článek je velice dobrý, řekl bych že obsahuje hodně informací mezi řádky. To, co autor popsal, samozřejmě velice dobre funguje.

      Naopak je to docela geniální. Autor na začátku představil několik vzorců chování, a pojmenoval je podle zvířat. Nesedí to u zvířat na 100 %, ale o to vůbec nejde. Je to úplně stejný popis jako když do právnické smlouvy na začátek napíšete: „Termín X budeme pro tuto smlouvu rozumět toto a toto.“

      Je to seriózní text tak jak má být. Nejdříve si definoval přesně základní pojmy a pak podle nich jel.

      1. Předpokládám, že první odstavec je žert a reaguji až na druhý.

        Autor představil několik vzorců chování a bohužel si pro demonstraci vybral příklady z živočišné říše. Chování zvířat z příkladů je důkladně prostudováno a absoventům v nejhorším případě střední školy dostatečně známo.

        Ano, je možné napsat, že automobilem budeme v této smlouvě rozumět bicykl, ale to není totéž, jako:“…při údržbě automobilu nesmíme zapomenout zkontrolovat gumové špalíky v brzdách a bowden k přesmykači trojpřevodníku…“, aby sám čtenář uhádl, že autor si spletl automobil s bicyklem.
        Autor nedefinoval nic. Pak ovšem mohl jet, kam se mu zamanulo.

        Autor mohl s daleko lepším výsledkem použít bytosti fiktivní, například mašinku Tomáše, motýla Emanuela a kunu Dórinku, jejichž chování je závislé pouze na autorově libovůli a nikoho to nezarazí.

  9. Opravdu jsem se snažil to přečíst, ale zvládl jsem z každého odstavce tak dvě věty.. a myšlenka mi nějak stále uniká, přijde mi že by se celý ten text dal shrnout příslovím o onom silnějším psovi, ale nevím co tím chtěl autor říct…

    1. Určitě nedal. Ten text rozbírá půl na půl chování mužů i žen v rozličných situacích a myšlenkových schématech.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017