BMW Z4 – život se sportovním roadsterem - zpět na článek

komentářů 14

 1. Pekny clanok. Ale opytal by som sa autora co sa neboji cestovat lietadlom.

 2. Hezký článek, příjemná změna oproti různým článkům založených na zprávách z aeronetu, co se tu posledních pár let objevují.

 3. Pekny clanek. Jen bych autorovi doporucil k zamysleni, zda by se nejezdilo lepe treba na jihu spanelska, kolem plazi a treba i dat dohromady nejakou malou lodku. Pak to co pise, dostane uplne novy nadech.

 4. Když napíšeš na úvod „…jsem minul padesátku věku…“, některému čtenáři by to mohlo připadat, že BMW Z4 auto pro důchodce :-) (Nic proti, chlapi jsou vlastně pořád kluci.)

  1. Pro důchodce nevím, ale s krisí středního věku by to souviset mohlo :)

   1. Z4M bych jako léčbu krize středního věku opravdu nedoporučil. Je to pěkně zákeřná svině. krátký rozvor a navíc, autorem již zmíněná, zvláštní pozice za volantem. Už s běžným 3.0 to není auto pro bábovky.

    Jasně, na kochačku po okreskách je to pohoda. Ale jakmile člověk začne trošku tlačit na pilu, je potřeba mít rychlý ruce a vědět co dělám. Pokud chce někdo akorát řádné MI, jezdit rychle, ale s nižšími nároky na řidičský um, doporučil bych spíše Audi TT, případně E93. Obojí bude oproti slušné Z4M levné, přitom s běžným řidičem za volantem výrazně rychlejší a bezpečnější.

    1. Kup si Mergla SLC, ušetříš a můžeš s ním jezdit i v zimě a vyléčíš se jistě.

 5. Kolik by asi stálo přiložit fotku auta k článku..

  1. No zcela jistě třítisíckrát víc, než jen text, ale zas by vydala za tisíc slov…

 6. V článku je chyba, to auto navrhovala ženská – Juliane Blasi (je o tom i video na YT). Zrovna nedávno si z toho dělali v The Grand Tour legraci, protože auto je opravdu hnusný. Já s nima teda souhlasím (to není flame, to je prostě můj vkus). Jinak technika špičková, o tom žádná.

 7. Dobrý den, snad nebude vadit, že svoji reakci na vícero komentářů spojím do jednoho.
  to: Stepan – Vystihl jste to naprosto přesně a souhlasím i s Vaším názorem, že TT-čko je vhodnější pro nezkušené, nicméně mně se Z4 líbí právě pro tu svoji divokost, pro to že ji musíte řídit a ne jenom sedět a kroutit volantem. E93 je kabriolet a to je trochu jiná skupina vozidel.
  to: PedroKV – máte pravdu, forku jsem přiložit mohl a za to se omlouvám. Udělal jsem tak (samotný článek bez fota) ze zjištění, že u naprosté většiny článků týkajících zkušeností s auty žádné fotografie nejsou přiloženy.

  to: japarun – Naprosto akceptuji Váš názor (převzatý na základě nějakého videa na „trubce“), že je auto opravdu hnusné. Koneckonců jsem v samotném článku deklaroval, že názor na design je otázkou osobního vkusu a ne každému se auto musí nutně líbit. Já ale na základě subjektivní preference pokládám Z4 za krásné auto a etalon sportovního roadstera, zrovna tak, jako pokládám Porsche 911 za etalon sportovního vozu pro kazdodení použití. Holt někomu se líbí Z4, někomu Dacia Logan, což je samo o sobě krásné a odlišuje nás to jako lidské bytosti od strojů :)

  1. Ano, i můj otec, cca ve Vašem věku, zvolil pro radost řidičsky poměrně náročný vůz. A já, v cca polovině Vašeho věku, bych pravděpodobně do kategorie weekend car volil Z4M coupe. Chtěl jsem říct, že pokud někdo hodlá pořídit cabrio/coupé/roadster na balení vysokoškolaček v Praze, dá se za cenu slušné Z4M pořídit daleko větší masírka, která se navíc řidiče nepokusí sežrat.:)

 8. Z je úžasná řada celkově o Z4 ro samozřejmě platí taky. Je krásná. Přeju hodně šťastných kilometrů.

 9. Z4 se od léta 2016 nevyrábí

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017