Bez mýta bychom se neobešli - zpět na článek

Počet komentářů: 317

  1. A proto ta hovádka dostavaji pěkně 15 litru blokově, a 9 litru za tunu navic :). Odmitate vážení pane? Nevadí, tak dostanete 30 litrů, jinak autíčko zustane tady. Nebojte, bojujeme s nimi ;)

    1. Takže pochopení psaného textu se na policejní akademii neučí…

      1. Ten, co umí číst, má dnes volno. Tenhleten jen píše.

        1. Nemá volno. Veze služebního psa k veterináři, aby ho vyšetřil s důrazem na to, zda nemá vícero pohlavních orgánů.

          1. PanPredseda: psa ne, koně. Když šel onehdá po nábřeží, tak slyšel, jak si na něj ukazují turisti a fotí si „koně s dvěma ču.ákama“. Tak to šel prověřit.

            1. Já to znám se psem.
              „Ten pes s těma dvěma čurákama už je zase tady.“

              1. PanPredseda: pak se muselo jednat o chybu pozorovatele – buď špatně viděl, že je to fena nebo špatně počítal a byli tři:-) Z věty chápu, že šlo o jedno zvíře a dva „lidi“.

                1. Ano, pes (samec) a dva lidi. Psův čurák se do toho v tom vtipu nepočítá.

                  1. To je ovšem chyba, která pak vede k nedorozuměním.
                    Řešením je dvojčlenná hlídka.
                    Jen je třeba určit velitele.
                    Ovšem bude zapeklité rozhodnout podle jakých kritérií…

            2. Ja poznám na túto tému dva rôzne vtipy: raz je tam kôň, fízel a malý chlapec a v druhom sú to dvaja fízly a pes. Takže varianty sú rôzne.

              1. To bol ten kôň s kokotom na chrbte?

                1. Presne ten.

    2. Já spíš čekám, že v brzku někomu rupnou nervy a pár celníků a policajtů dostane „spravedlivou odplatu“ od sprostého podezřelého. Případně se rozšíří jev demolice kamer a energocenter pro „chytré sytémy“ Velkého bratra.

      1. to Viro
        včera bylo pozdě

      2. To se nedočkáte, jelikož čech je na to moc podělaný a navic tyto kontroly jsou zaměřeny hlavně na cizince a ti si nedovoli už vubec nic :D

      3. Utok na fizla ve sluzbe byl a je vzdy pitomost. Jen blb bojuje tam, kde je system chranen nejlip.

    3. „Nebojte, bojujeme s nimi.“ Tak tohto hesla sa držia aj v Rakúsku – som v poslednej dobe zaregistroval (hlavne na vjazde do Viedne), že fízly odstavujú skriňové dodávky (hlavne tých rozvozcov pošty a balíkov ako sú DHL, UPS atď.) a kontrolujú ich. Asi sa sústreďujú hlavne na upevnenie tovaru na ložnej ploche (Ladegutsicherung), lebo to je najľahšie dokázateľný prehrešok (pochybujem o tom, že by niekto v takej firme robil na čierno), ale to aj tak nerieši problém s preplnenými cestami. Lebo tento problém je ďalekosiahlejší. Žijeme v konzumnej dobe, ľudia si môžu dovoliť kupovať zbytočné kokotiny a to doslava aj z hajzlu či za jazdy autom (celý Aliexpress a jemu podobné platformy kde sa dajú zohnať vzorky takmer alebo aj zadarmo), samozrejme to chcú čo najlacnejšie tak to ide cez pol sveta z krajín kde to vyrobia za misku ryže, samozrejme, že každý chce ešte aj dopravu najlepšie rovno domov na ten hajzel z ktorého to objednal a najlepšie zadarmo a tak sa to ojebáva ako to len ide. Ojebať mýto, ojebať dane a odvody, ojebať zamestnanca (najlepšie na živnosť), ojebať pracovný čas a prestoje a najazdené kilometre a ojebať ešte ďalších 100 vecí a predpisov. A tak jazdia dodávky po celej Európe plné rumunov či poliakov, ktorý za trochu lepší plat jazdia týždenne tisíce kilometrov či 70 hodín v dodávke. Mám tu jedného podriadeného z maďarska, ktorý robil rozvoz pre DHL (abo UPS) v nemecku. Po nemecky hovorí slabo (takže takáto robota nemotivuje k jazykovej príprave), ale hovoril mi ako vyzeral jeho pracovný deň – 14 hodín v ktorých mal nakládku auta ráno od piatej (nebol problém aj 200 balíkov nafasovať) a potom celý deň za volantom a večer či v noci ešte nazad na základňu odovzdať auto.

      1. A máte nějaké řešení, nebo je to jen takový výkřik? Já ho vlastně moc nechápu, přijde mi logické že pošta/DHL/PPL to převeze mezi pobočkama kamionem, a dál to rozváží v dodávkách. Měli by to snad rozvážet limuzínou? Ale do té se to nevejde. No a kamion zas není do města nejpraktičtější. Tak asi ta dodávka.

        Nebo tak nějak principielně vadí jen ty dodávky, a chtěl byste aby na ně padly stejné regule jako na kamion? No… nevím.

        1. Bola to reakcia na „policista“. Takže sa to môže brať ako taký výstřik.
          Konštatoval som čo tak vidím na cestách a necestách v rámci EU (lebo tu som najčastejšie v aute).
          Riešenie tohto „problému“ s dodávkami na cestách by veľmi bolel – ľudia by museli upustiť od tohto nadmerného konzumu, ktorý momentálne prevádzkujeme. Pretože kde by nebolo požiadavky na lacnú prepravu kadejakého „smetia“ hore-dole po svete tak by ani nebola ponuka….Ale to je utópia ako komunizmus, socializmus s ľudskou tvárou, bezuhlíková doprava a spoločnosť.

        2. To:Karkulka
          Tak zacneme u firem, ktery maji kamenny prodejny a k tomu eshopy. Konkretne v DHL a PPL tohle je 40% zasilek. Na co maji eshopy? To jsou lidi uz tak shnily si dojit do obchodu? Dalsi vyznamnou polozkou jsou „tabletky na fsechno“. Ruzny „fitness, proteiny, vitaminy…“. Dneska jich bylo v kamionu pres 600 kilo. Kdyz chce nekdo hubnout, at chodi nakupovat pesky. Kocarky, hadry..a vsechno za pusu. V DHL jsem vedl boj za realne ceny, aby se dorucovalo za slusny penize a ne 70 centu za balik pro kuryra. Takze u takovy obalky s tabletkama by zakaznik mel platit idealni cenu tak 20 eur. Lidi jsou liny schnily kokoti, nechteji platit za sluzbu.

  2. „Šedá zóna kolem dodávek bude mít po čase za následek, že budou povinné tachometry i pro dodávky, které mají jednotlivci pro soukromé použití, například jako obytná vozidla.“

    Trend je zrejmy, chtej sledovat i osobaky takze dodavky jsou jen mezikrok. Vlhkym snem je potom samoriditelne auto, ktere bude nejenom sledovat, ale v pripade potreby sprosteho podezreleho ani neodveze.

    1. Samoriditelny vuz je samozrejme nocni murou, protoze primarnim argumentem pro porizeni takoveho vozu je to, ze za prestupky takoveho vozu(v pripade, ze ridi vuz) nenese odpovednost majitel vozu. Jinak to masam neprosadis. A v tu chvili mas konec s vyberem pokut, ze jo. A co si budeme nalhavat, pokud by nekdo prosadil narusit samoriditelnych vozu, vetsina populace si milerada pojede dyl, kdyz mezitim budou moci delat neco jineho.

      1. deacon:
        Jenže ten tzv. „samořiditelný vůz“ se nekoná a nikdy konat nebude, takže stejně plonk.

        1. Tak o tomhle rec nebyla :) Ja s tim souhlasim, ale urciteho druhu autonomie bychom dosahnout mohli. Ale masivne to bude narazet na paradox, ze ridi auto, ale zodpovednej je Franta Omacka, kterej ma problem pochopit, kam se pise dotaz na Google :) (treba)

          1. Ja si myslim ze samoriditelny vuz existovat bude, ale ze na to potrebujou 5G a internet veci, a moje temna predpoved budoucnosti je ze samoriditelna auta a auta riditelna lidmi budou vzajemne nekompatibilni: Proste kdyz z aut udelaj sit pocitacem rizenych autodromu, tak rizeni provozu bude muset probihat tak, ze proste zakazou aby se v tom motali lidsky ridici.

    2. Nebo naopak sprostého podezřelého rovnou odveze…

      1. Samořiditelný taxík ve filmu Total Recall (mám na mysli ten původní se Schwarzeneggerem): nezaplatíš? Přejedu tě!

  3. „Pokud tedy buřtožrout jede autobusem z Brna do Prahy po dálnici, zaplatí dopravce s moderním autobusem zhruba 160 Kč do státní pokladny“

    No to je překvapení. A kolik to dělá, když buřtožrout pojede vlakem?

    1. Když pojede s ČD, platíme buřtožroutovi příspěvek my všichni, cca dvojnásobek ceny jízdenky. Z prodeje jízdenek v osobní dopravě utrží ČD ročně cca 8 mld. Kč a k tomu dostávají dotace cca 14 mld. Kč.
      Zdroj: výroční zprávy ČD, str. 87, http://www.ceskedrahy.cz/assets/pro-investory/financni-zpravy/vyrocni-zpravy/vyrocni-zprava_1.pdf

      1. Tak otázka nezněla. Pokud pojedu busem po D4 z Prahy do Dobříše, taky se k nějaké dotaci dostaneme, a bude o to větší, kolik statistických studentů a důchodců nám tady jezdí, že?

        1. Otázka zněla: „A kolik to dělá, když buřtožrout pojede vlakem?“ Dovozuji, že „to“ znamená platbu dopravce. U ČD je to přesně naopak, ty neplatí, ale dostávají od nás všech čistých plátců daní, a to necelý dvojnásobek ceny jízdenky.

          1. A na Slovensku majú študenti a dôchodcovia vlak zadarmo. To bol tiež jeden z dôvodov prečo odišiel RegioJet z hlavnej trasy Bradavica-Košice.

          2. ČD podle vás tedy neplatí za použití dopravní cesty? To jsou věci.

            1. Jo, platí to separátní stádní firmě, která se nedávno odštepila z té samé ČD, a která je oddlužovaná speciálníma dotačníma titulama, protože je furt ztrátová, jinak hospodaří z dotací asi tak z 85 %, hrubým pohledem do výroční zprávy, aniž bych to dával do strojku.

              Chceš mě rozesmát?

              1. A když ex ČSAD platí mýto z použití dálnice, je to jiné v čem?
                ČD jezdí výkony podle objednávek krajů a MD, úplně stejně jako soukromí dopravci. Co jsou „speciální dotační tituly“?

                1. Ex ČSAD jsou obvykle soukromý, akciovky a tak. A neberou z 85 % dotací a z 10 % platby eště od dalšího stádní firmy (tzn. přehazování z levé přední do pravé zadní kapsy).

                  Speciální dotační titul je třeba to „oddlužení rozhodnutím vlády č. 123“ :D

                  1. Mslím, že vo tom víš vcelku prd, jen jedeš klasický klišé na téma „českédráhydotacestátnídíranapeníze“. Ono se na dráze za posledních 20 let dost změnilo. Ostatně, ČD jsou akciovka taky, nějaký „speciální dotační titul“ na provoz by přes dohled nad hospodáčkou soutěží jen tak neprošel (o podnět se rádi postarají konkurenti), ta podpora se musí dělat sofistikovanějc (odprodeje nádraží a tak).

                    1. Pravda, poslednich 15 let jsem se o tu CDzumpu prestal zajimat, ale predtim jsem mel moznost do akci stavebnich firem pracujicich pro CD velmi dobre videt, nekolikrat jsem se ucastnil spanilych jizd chlastacim vlakem po ceskych zemich a mel moznost videt Janabrachismus live. Tehdy slo o vystavby koridoru a jak se to peklo, je lepsi zapomenout.

                    2. Kde se staví, tam se levární. Koridory ale nejsou v gesci ČD už hodně dlouho. ČD je dopravce. Nic víc.

                    3. Když chceš dělat chytrýho, tak se napřed nauč číst. Dyť ani sám nevíš na co vlastně vodpovídáš :D

                    4. Možná se zkus vyjadřovat s menším procentem takové té taxikářské rádobyvtipnosti, v tom houští stádů, uhnijí atd. se pak myšlenka hledá nesnadno.

                      Pokud ČD a. s. ztotožňuješ s s. o. SŽDC, delas rovnitko na úrovni ČSAD a ŘSD. A je to opět haha dojem a la rok 1996.

        2. Houby.

          Stád nutí dopravce dávat studentům a doochodcům nižší jízdný, což pak následně kompenzuje. To není dotace, to je zase zpíčená regulace následovaná deregulací, samozřejmě s hromadou byrokracie, anobrž si idioti s razítkem našli „práci“.

          1. Ta kompenzace fakticky probíhá takovým způsobem, že jde reálně o skrytou dotaci, na kterou ovšem nedosáhne národní ani evropský regulátor.

            Facit: opět víš prd.

  4. Kromě administrativy také něco stojí vynucování mýtného – speciální dodávky (obvykle celní správy) a jejich posádky. Jen na D1 mezi Prahou a Brnem vídám ve všední dny přes den tak 3-5 v každém směru. Tyto náklady jdou ale z jiné kapitoly rozpočtu, celníky má pod sebou tuším MF.

  5. Blizi se to jako bic na obyvatelstvo, tudiz mam ajdyja. Poridim poctivej ofrout, vyseru se na silnice a budu to brat diretissimou. Sice pomaleji, ale s maximalni zabavou. Je nekde zakazane jezdit mimo silnice? If so, jak se to da ochcat?

    1. To není řešení, protože ty off pozemky – pole, louky, háje, lada aj. povětšinou někomu patří a ten nebude nadšený, že mu tam nějakej blbec s ofroudem bude orat jarní brázdy celoročně. To maximálně vyvolá nějaký další flame.

      1. Přesně. Mně tahle jezdit nějakej jenyk přes zasazený brambory, tak mu tam příště nachytám takovou „férovu“, že si toho offroada vyndá jen jeřábem.

        1. Když už takhle potřebuju někde jet, tak se snažím, abych tím nenapáchal škody. Naposledy, když mi skončila polní cesta, tak jsem to vzal po kraji lesa, kde byly v trávě koleje od myslivců, kteří zajíždí k posedu a dále přes pole-strniště, v kolejích po traktorech.

    2. Udělejte si polepy. Vyhledávání a lokace nepovolených skládek. Mám to zatím jen na cedulce a turisté místo nadávání, vám ještě děkují, že si jezdím po lese. Nikomu to neříkejte, je to skvělá protipokutova iluze.

  6. Je to tak. Pár let zpět jezdilo k nám do expedice jedno sedmitunové cargo, dnes dvě tři dodávky, podle potřeby. Tak nám to navrhl smluvní přepravce. Nám to vyhovuje taky, je to operativnější.

  7. Ale vždyť je to problematika stará jako lidstvo. Čím víc se systém snaží vychcat s tebou (nebo máš pocit, že se s tebou snaží vychcat, což je v tomto případě totéž), tím víc se snažíš vychcat ty se systémem. A to máme štěstí, že nás to vychcávání komančové naučili (lze to nazvat i kreativitou).

  8. No jediná drobná náplast je, že tranzitní dopravu zaplatí z větší části mimo ČR.

  9. Buřtožrout možná nevidí druhou stranu mince, ale po konzumaci sójového kosteleckého párku snad nelze očekávat žádný vyšší mentální výkon. Na druhou stranu ten lze očekávat od Vás a proto nechápu, proč Vy sám nevidíte, že cílem není regulace ani nějaký výdělek pro stát, ale další privatizace peněžních toků z primárně soukromého sektoru k vyvoleným.

    Je-li výběr za 10 let 80 giga a jen na přerozdělování se ztratí 20-27 giga, tedy nějakých 2-2.7 giga ročně, z toho prakticky prokazatelně čtvrtina až třetina se skutečně doslova „ztratí“ (rozdíl mezi režií v zahraničí 20 procent a u nás 25-33), pak snad nemá jakýkoliv smysl řešit praktickou stránku věci (zda to vydělává, zda se peníze vybrané nenalijí zase do oprav dalších silnic atd.).

    Jediné, co má smysl řešit je „cui bono“ a je-li možné s tím za stávající situace cokoliv dělat a pokud ano, tak jak. Komu tečou stovky miliónů ročně? Stačí se podívat na Ťokovy veletoče, že by to celé s CzechTollem-SkyTollem dělal jen tak, když nejdřív podepisoval jak o život Kapsch?

    To nebude žádná partička amatérů, mimochodem, dle článku co linkuji níže se SkyTollu daří na Slovensku držet náklady na výběr na 50%. Tomu říkám „rána“.

    Je tedy zcela irelevantní, co si myslí buřtožrout a jestli je výběr ziskový pro stát. Podstatné je, že je brutálně ziskové pro ty, kteří si to umí zařídit a to jediné má smysl řešit.

    „Spravedlivě rozhořčený“ ředitel Kapsche a CT-ST:
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kocourkov-Ministr-Tok-taha-za-nos-i-prezidenta-Zemana-rika-sef-ceskeho-Kapsche-Miliardovy-skandal-muze-mit-i-trestnepravni-dusledky-563636

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017