Bez EU budete pojídat kořínky! - zpět na článek

komentářů 136

 1. Asi ponesu dříví do lesa: předpokládám, že tu skvělou knihu, kterou hodlám níže doporučit, už mnozí z vás znají a mají ji doma v knihovně.

  Pokud unikla nějakým nedopatřením vaší pozornosti, potom: Petr Hampl, Prolomení hradeb. Je to útlá knížka, a podle mne rozhodně stojí za mnohem více, než 165,– peněz …

  K dostání třeba zde: http://www.pi-shop.cz/knihy/petr-hampl–prolomeni-hradeb/ , anebo i v řadě dalších knihkupectví (i v těch politicky tzv. korektních. Jen v knihkupectví Karolinum UK byl její prodej na udání zakázán…)

  Recenze (lepší než bych napsal já) je například zde: https://www.citarny.cz/index.php/knihy-lide/vzdelavani-a-souvislosti/souvislosti/hampl-prolomeni-hradeb (ale i jinde na internetu).

  Autor, jako sociolog (imho po dlouhých letech první opět hodný toho označení) popisuje mechanismus vzniku globálních elit (byrokratických, korporátních atd.) i vysvětlení toho, proč táhnou společnost do takových sraček. Aniž by autor v celé knize použil termín zmrd, ukazuje velmi názorně, proč a jak dochází k celosvětovému overbastardingu. Islamizace, o níž se v knize hovoří, není jediným, avšak toho času nejzávažnějším (a inherentním !) důsledkem obecného působení darebáků, šplhajících nahoru po zdejším společenském žebříčku.

  Po přečtení této knihy řada věcí přestane čtenáře udivovat, ba některé události se pro něj možná stanou i předvídatelné. Hamplova „teorie všeho“ (jak ji někteří recenzenti nazvali) je imho dobře slučitelná s klasickou zmrdologií dle D-FENSe a zobecňuje její důsledky v nejvyšších patrech společnosti, ve které se nacházíme.

  Situace, bohužel, nemá jednoduché ani rychlé řešení. Nepřátelé jsou ve vlastních řadách (o připrchlících nemluvě), spojenců není mnoho (respektive, co čekat od většiny, jejíž mlčení je v mnoha případech dáno absencí buď názoru anebo páteře …)

  1. Jj, Hampla jsem míval rád. Někdy tak do roku 2015, když ještě psával na Finmag (ty články doporučuji). Pak se pohádal se Svobodnými (těžko říct, kdo měl pravdu) a dal do holportu s Konvičkou, začal bojovat s muslimama a ve výsledku se vcelku zbláznil.

   Pak šlo už jenom sledovat tu sestupnou křivku, jak jeho názory upadají v souladu s tím, jak upadala jeho přívrženecká základna. Teď se chvostí k SPD a to co píše odpovídá obsahu jeho Fcb profilu, kde mu nechávají vzkazy lidi, kteří nejsou schopni zplodit smysluplnou větu.

   Měl jsem dojem, že je toho pána škoda, ale na druhou stranu třeba jsem ho jenom přeceňoval. Ono prý vždycky měl dovednost každému říct to, co dotyčný chtěl slyšet, takže měl byl třeba sympatický, ale na druhou stranu, může být taky klidně kam vítr, tam plášť. Zítra bude třeba propagovat imigraci a zubit se na lidi z plagátu TOP09. :-o

   Co je blbé, jak se k němu teď mají všichni ti čeští konzervativci, včetně těch vážených typu Benjamina Kurase.

  2. hahaha!

 2. Pad/oslabeni EU muze nastat jenom pokud to prijde zevnitr, tudiz bud z Nemecka nebo Francie, jakakoli snaha odjinud bude sabotovana prave timhle tandemem.
  Z Nemecka asi v dohledny dobe tezko, AFAIK zadny rozhodujici volby tam nebudou.
  Ve Francii sou ocekavany prvni vlastovky Gilets Jaunes v kombinaci s Rassemblement National (drive Front National), kde je dobrou zpravou ze jiz nekandiduje Marine Le Pen, ale nenapadnej mladas Jordan Bardela, kteryho mozna lidi volit budou. Celej klan Le Pen lezel v krku i jinak vseobecnym priznivcum RN; samotna Marine Le Pen i po rozkmotreni s otcem neni o nic vic popularni, obcas se chova jak hystericka semetrika (tim se mj. spolehlive odstrelila v zaverecnym duelu v prezidentskych volbach) a necha se snadno vyprovokovat.

  Nicmene FN ziskala znatelnej dil uz v eurovolbach minulejch a nic zasadniho se stejne nedelo. To by museli ziskat vopravdu poradnej knedlik.

  1. Naivita některejch těch vejlupků v diskusi je fakt až k pláči. Celý to je jenom vo tom, aby za deset let mohla uhnije vítězoslavně prohlásit, jak je velkej podíl tady toho šmejdu a už teda můžeme úplně zaříznout analogový AM, FM a všechno ostatní, protože pětiletka se povedla a penetrace je dost vysoká a můžeme začít vypínat. A udělat zase dražbu na nový frekvence, na hodně frekvencí, a nahrabat na tom prachy. Co na tom, že už dneska je jen u nás několik desítek stanic a poslouchá to stále míň lidí (a pak i na stanici už jsou to nuzný počty posluchačů), však voni se vo to poperou a prašule se budou hrnout.

   A pak eště ukrojíme další kolečko – povinně se přikáže napojit to na ŘJ a bude se lidem násilím něco posílat. Napřed samozřejmě „užitečný“ věci jako hlášení nehod, počasí a tak, i kdyby to nechtěli, a kdo by to vlastně nechtěl? Ovce už se postarají o ty, co nebudou bečet správně. V další vlně se na to napojí dálkový ovládání, íkól bude odesílat, rádio přijímat. Jaj, to bude, začíná to třeba on-line výběrem výpalnýho, jak je v links: https://www.zerohedge.com/news/2019-01-17/norway-readies-big-brother-gps-based-taxation-mile-driven

   To že třeba tuším že právě na VKV se dá postavit přijímač z kusu drátu a repráčku netřeba zmiňovat, ale na co by mohlo být potřeba takovejch věcí pro krizový situace, žejo, uhnije se postará a nidky se nic nestane. Tak určitě! :D

 3. Hezky clanek, jako obvykle. Dostihy mrtvych koni by byl skvely nazev knizky o upadky EU :)

  Vyraz „posledni zhasina“ nevystihuje presne situaci konce EU. Bude to spise podobne placeni v hospode po skupinove akci. Lidi postupne odchazi, kazdy si jednotlive zaplati co sezral a vychlastal, ale na konci vzdycky nejakym zazrakem vzdycky zbyva par piv a rumu ke kterym se nikdo nehlasi.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!