Báječné volby s koblihami

Featured Image

Blahopřeji Koblihářovým příznivcům k úspěchu ve volbách a současně jim musím připomenout, že tahle kobliha byla to nejdražší jídlo, které si kdy dopřáli.

Přes tu hromadu negativních věcí se na to podívejme pozitivně.

Sociální demokracie sice vyhrála volby, ale je to slabé vítězství a taky bezcenné vítězství. Na to, že před třemi měsíci měli mokrý sny o jednobarevný vládě je to docela downgrade. I když ve finále upečou vládu s Koblihářem, netřeba si dělat starosti, protože spíš než represe obyvatelstva je bude zajímat, jak nastavit parametry rip-off sharing, aby mohli krást a nelezli si u toho příliš do zelí. Sociálnědemokratické heslo o fungujícím státu, kterým před volbami vyhrožovali, sice zní dost zlověstně, ale když se podíváme na minulé vlády ČSSD, většinou se zaměstnali kradením tak dalece, že na realizaci fungujícího státu nedošlo a to za ně musela dělat jejich pobočka TOP09, které šlo utahování šroubů vždy mnohem lépe.

I když to s Koblihářem upečou, stejně nebudou mít vyhráno, protože Koblihář je nekalkulovatelný. Dobře to vystihly dva výroky z dnešního večera, kdy v půl šestý Koblihář směřoval do opozice a ve čtvrt na osm chtěl tentýž Koblihář sestavovat vládu. To bude příjemný koaliční partner. Ještě se jim bude stýskat po Bártovi a Kristýně Kočí. Koblihář si s nimi bude hrát jako kočka s myší a chlapečkové, co dělali od střední školy jen politiku, to budou mít s pragmatikem, estébákem a pasáčkem poslanců Babišem sakra těžký.

Spravedlnost existuje. Není možný ojebávat voliče, vytírat si prdel vlastním programem a vždy znovu předstupovat před voliče, jako by nic. Tak moc a tak dlouho. Voliči konečně dostali odvahu a přestali vlastníma rukama nosit mrtvého koně jménem ODS. Tak slabý, nepřesvědčivý a zoufalý výkon, jaký podala ODS a Němcová v kampani, si ani jiný výsledek nezaslouží. K čertu s nimi.

Spravedlnost existuje podruhý. Strana pochlebovačů ožralýho zmrda dostala se do parlamentu nedostane. Megakampaň, vlastní prezident, vlastní vláda, personální čistky připomínající aztécké hromadné vraždy k uklidnění  bohů. Průzkumy uvádějící pětinásobný počet voličů než dostali. To mi připadá jako generální failure. Pecina, Mynář. Co si bez nich počnem. Kromě toho to oslabí Zemana, protože si bude muset začít budovat mocenskou základnu v ČSSD a tím naruší jejich jednotu, jinak řečeno, psi začnou žrát psy. Výborný stav a zdroj uklidňující podívané pro další měsíce.

Neuspěla ani komunistická strana zelených, která na nás koukala před volbami ze všech novin. Udělalo mi to obrovskou radost, nechci žít už nikdy v zemi, kde se kytičkový kriplové podílejí na vládě. Mazaný Filip položil život za pravdu a lásku zbytečně.

TOP09. Expanze se nekoná. Vůbec bych se nedivil, kdyby TOP09 v nějaké pokročilé fázi koaličního vyjednávání zkoalovala s ČSSD, Okamurkou a Lidovci, protože je to všechno zajebaná evropská levice a hodilo by to 104 hlasů.

Hlavu vzhůru. Škoda mluvit.

Pochybnosti mám i o stabilitě ANOfertu. Podle mně nemá Koblihář žádný prostředek, jak je udržet dlouhodobě pohromadě. Po nějakých pár měsících dojde prvním exponentům ANOfertu, že by ve vládních kruzích bylo dobře i bez Kobliháře. Třeba se také něco zrodí u těžkého francouzského vína, protože z hovna bič neupleteš a Babišův lidský materiál není nepodobný neposlušným pimprlatům Víta Bárty.

Svobodní zhruba ztrojnásobili počet hlasů od minulých voleb. Jedná se tak spolu s Piráty o nejrychleji rostoucí strany, pokud neuvažujeme „projekty na jedno použití“. Vnímám to jako velký úspěch a také injekci motivace, nejen té finanční ze státních příspěvků. Obávám se však na druhé straně, že strana bude muset čelit přílivu recyklátů z ODSky a Metelesku Blesku.

Myslím, že další volby nebudou za čtyři roky, protože z tohoto rozložení sil vznikne při jakékoli kombinaci slepenec neschopný racionálního fungování.


26.10.2013 D-FENS
 
 

12345 (2x hodnoceno, průměr: 3,00 z 5)
370x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!