Babiš! Ale jak se ho zbavíš? - zpět na článek

komentářů 172

 1. No, jistě, legální cestou ani velmi angažovaný občan asi neudělá nic moc, krom toho, ho prostě nevolit, ale co, občas se dějou prostě zlý náhody, mrtvice, nefungující brzdy, uklouznutí apod. Hmm, dost se divím že je Babiš takový líný křikloun s velkou držkou, osobně jsem čekal že začne svoje konkurenty potápět, vytáhne na ně svinstva a ono prd. Tak je tu tu imho nejreálnější možnost, že by se stal takovým páriou, že by se od něj postupně opravdu něco vážného vytáhlo a proto by třeba „nemohl“ vyhrávat různá výběrová řízení a postupem času by se mu mohly penězovody trošku přiškrtit anebo by se s ním opravdu lidi nechtěli dostávat ani do byznysových vztahů a ani Babiš není všemocný a prostě by musel dosti přibrzdit. No, ale ruku na srdce, tak Babiš není úplně blbej a o svojí bezpečnost se určitě stará víc než si myslíme (než je vidět) ale tak co. Není sám. Je jen další z řady zmrdů a zlodějů. Dokud by se nestalo opravdu něco radikálního, no, nevypadá to na nějaký zlom. Pochybuju že by se Bába časem tak nějak zkulturnil.

  1. To máte tak. Keď sa kočila éra prehnitých monarchií, boli promptne nahradené demogarchickým systémom – ľud, démos, síce môže voliť keď to tak chce, ale kandidátov vyberá a platí oligarchia.

   Do tohto systému sme po 89tom naskočili, nuž a aká oligarchia, taká moc a taká politika…a Bureš tomu nasadil korunu keď si povedal že čo on bude platiť tých politických pajácov keď aj tak poriadne neposlúchajú a furt by niečo chceli, však to čo oni by aj sám dokázal.

   Nuž a prečo nedošlo k „norimberskej“ bodke za boľševickým otrokárskym systémom keď červení vrahovia prehrali svoju studenú vojnu? Áno, môžeme sa baviť o tom že už po pár dňoch „revolúcie“ došlo k havločalfovskému paktu, barteru „prezidentské kreslo za beztrestnosť komunistov“, čo naštartovalo nástup boľševicko-eštébáckych mafií najprv k moci ekonomickej, a tým pádom aj politickej.

   Len tu si treba uvedomiť že ani tú denacifikáciu by si Nemci po vojne neurobili sami, a bez dozoru víťazných mocností by takisto 20 rokov po vojne boli náckovské mafie pri moci nielen ekonomickej, ale druhý sled by nastúpil aj priamo do politiky. Nuž ale vzhľadom na pokročilú červenú rakovinu Západu, najmä Európy (uplynula 20 ročná inkubačná doba od prvotnej neomarxistickej nákazy prvej generácie masového študenta „humanít“, na 90% zbytočného – google cultural marxism), už takáto bodka za desiatkami a desiatkami miliónov obetí červeného moru nebola možná. Takýto proces by totiž zdiskreditoval čokoľvek červené na generácie, no a na to už zašiel Gramsciovský „dlhý pochod inštitúciami“ štátu príliš ďaleko.

   A úplne najhoršie je, že aj keď sa našim východným guberniám podarí vymaniť sa zo zlodejských spárov starých boľševicko eštébáckych mafií, prejdeme plynulo do eurototality bruselokotov a neomarxistických eurosocanov, nehovoriac o moslimozverskej hrozbe.

   1. Libi se mi vas optimismus :)

  2. Hodně pochybuju, že by i hodně velký průser dokázal toho predátora odehnat od kořisti, od už zakousnuté ČR.
   V pohodě ustává i svoje buranství a hovadismus /ostatně sám na sebe, na sletu predátorů řekl, že je hovado/.
   Musí se stát něco, co mu úplně znemožní sestavit funkční vládu s důvěrou a musí se najít síla, která vyháže Burešovy lidi z fleků, na které je už od voleb dosazuje.
   Popravdě si zatím neumím nic představit. Leda tak nějaký žertík ze strany prezidenta, který už to má u prdele a Bureše na nic nepotřebuje, protože slouží poslední období.

 2. Autor při vší úctě nepochopil, že STBák má podporu 1,5 milionu voličů, k tomu bolševici 0,4 milionu, z celkových 5 milionů co se obtěžovali k volbám, tudíž všechno je v cajku lid má takovou vládu jakou si vyžádal. Velkým omylem je myslet si, že český lid v posledních 70 letech chtěl něco jiného než mírný upgrade socialismu na socialismus s lidskou tváří a ten STBák zajistit dovede, likvidaci živnostníků a malých firem již má rozjetou. Tedy i kdyby STBáka oblíkli do tepláků, na jeho místo ve vládě přijde kádr ze stejné stáje.

  1. places na spatnem hrobe, za podporu Burese muze neschopnost nasi pravice predvest neco lepsiho, nez Necase, Topolanka , Kalouska se Schlafenbergem atd.

   1. zrg1: Může to tak vypadat ale není to tak. Bavil jsem se s koblihovoliči mnohokrát, jejich předchozí porevoluční podpora pravice ODS a spol byla za účelem boje proti KSČ „aby se to snad ještě nepřevrátilo zpátky“, to bylo splněno a nyní se vrátili zpět do podpory socialismu s lidskou tváří. Pravice v tomto státě to bude mít těžké, tak jako v okolních státech.

    1. Tak to je dvojnasob smutne, protoze plysak byl false flag USA + prognosticke kliky STB + byvale pate kolony CIA kolem Havla.
     Takze predpoklad, ze by „se to mohlo zvrtnout zpet“ pod vedenim KSC je dosti srandovni, jak by se to asi mohlo dostat zpet k Jakesum a breznevovskym pohrobkum, kdyz cely ten flase flag byl odsouhlasen Gorbacovem a UV KSC dostal primo z Moskvy pokyn, at jdou do prdele a nechaji Havla pravdolaskovat.

     Coz me jen utvrzuje v tom, ze volici jsou neinformovani dementi geopoliticky 50 let pozadu. At uz jsou to volici Burese, nebo ODS, nebo TOP09, nebo kohokoliv. Pro me je vubec zarazejici, jak takova tupa volicska obec vubec muze sama se sebou zit. To je pro me zahada.

     1. zrg1: Koblihovoliči si dodnes myslí, že 10 000 STBáků a nepočítaně SNBáků si nechalo napochodovat na Václavák stovky studentů, komunisté se jich zalekli a rezignovali :-D

     2. Kurva já se tak zaradoval, když se na Twitteru objevilo „Andrej má na každého složku. My máme složku na Andreje“ a ten nástup…Dneska už vím, jaká jsem byl piča, jak jsem nalítl na jednu z Prchalových neotřelých metod, kterak zákazníkovi zvýšit popularitu takzvaně „negativní reklamou“. Bylo to chytrý a vůbec ne riskantní – v dané chvíli neměl Bureš vůbec co ztratit, jen získat.
      I proto celej Šuman vyšuměl tak rychle, jak se objevil. A všichni zúčastnění, včetně Slonkové s Kubíkem jsou za kokoty, včetně mě. Anebo vysmátí jako Přibyl.

    2. Znova opakuju, že je to v případě Bureše jen o penězích, účelně využitých ke zneužití médií obecně a k sebepropagaci.
     Když se zeptáte kteréhokoli koblihožrouta, proč ho volil – odpovědí Vám bude „no protože on jedinej má koule na to, udělat tady v tom chlívě pořádek“. Na další otázku „JAK“ už ale odpověď nedostanete, případně se začne něco klišovitě mlít ve stylu „pozavírá a zatne tipec všem těm zlodějským živnostníkům!“. Pokud Vám náhodou nedojde řeč nad tím, jak někdo může být tak blbej a naivní – tak vězte, že 90% voličů koblihožrouta je opravdu takto duševně jednoduchých. Jsou to v drtivé většině vohnouti a závistivci. Vidí sice, že jejich soused maká jak barevnej a otáčí se v té své živnosti, seč může, má se o dost líp, než ten závistivej vohnout, ale vohnout už nevidí všechnu tu dřinu a úsilí. Je tak jednoduchej, že si řekne „to nejni možný mámo, aby si na takový auto vydělal tím svým sklenářstvím – von určitě krade a neplatí daně!“
     Opravdu, mnohem účinnější, než fyzická likvidace zmrda by bylo přesvědčit všecky vohnoutský koblihožrouty, že jim zmrd prostě kecá a ve skutečnosti „zařídil“ akorát tak hovno.
     Jenže který média tohle dokážou, když všechny podstatný už ovládá? Navíc má k ruce celou bezpečnostní divizi a lidi typu Marka Prchala.

    3. Opravdický čert s opravdickýma rohama a kopytem existuje a ještě bohužel žije mezi náma.
     Čert, kterej v listopadu 89 založil tu hromadu sraček, na kterou pak automaticky srali všichni další, nejenom jemu podobní, smradlaví čerti. A hromada byla větší a větší, takže na ni chodili srát i dorůstající mladí čerti, přesně podle přísloví „čert vždycky sere na tu větší hromadu“.
     Uhádnete děti, jakpak se ten čert, kterému je dneska přes sedmdesát lidských let, jmenuje?

   2. pravice se zdiskreditovala sama mafianskym kapitalismem, svymi aferami a tim ze srala na chudsi jak na placatej kamen … jeste nejakej cas budou mit utrum, dokud volici budou mit historickou pamet

    1. Kdepak, to střed tvrdící, že je pravice, a prosazující levicové zákony se zdiskreditoval mafiánským kapitalismem…

     1. privatizace a restituce (napr. cirkevniho majetku dalece presahujici i rezim 1. rep.) vseho (rozumej rozkradeni vseho) opravdu neni levicova politika – viz svevolne vybirani ktery privatizacni projekt bude schvalen pod vedenim Jezka jez ze zakona nesmely byt prezkoumatelne soudem ani jinak napdnutelne …

      u nas penize nebyly tak si klidne mohli ty tanecky kolem zejm. velke privatizace odpustit a prodat to rovnou zahranicnimu kapitalu jak se nakonec stejne stalo (primy prodej jako skoda atd.), dost by se usetrilo

      1. trevor12: Ty vypadas na kvalitniho schizofrenika. Privatizace je kriminalni a bures, ktery ji vyuzil je andel svaty.

       1. privatizace prevazne vedla k vytunelovavani privatizovanych majetku ale byly vyjimky kdy naopak novy vlastnik radne spravoval majetek, podnikal a vytvarel zisk prostrednictvim ktereho (a uveru od bank) dale expandoval. na tom neni nic schizofrenniho

        1. Me zajimaji jen dukazy. Mas na to rozhodnuti soudu nebo interni informace?

         1. interni informace nemam, soudni rozhodnuti se vydavaji pokud je neco nezakonneho

      2. Technická – Škoda nebyla prodána do zahraničí, její čeští vlastníci vytvořili poměrně „zajímavou“ zahraniční vlastnickou strukturu, která začínala v Nicosii a dodnes hlavní část je dodnes v českých rukou. Do zahraničí byly prodány AZNP, které se v průběhu prodeje přejmenovaly.

     2. Kdepak, to pravicove orientovana mestska chudina pod vlivem havlisticke indoktrinace, jak jsou komunisti cerni a spatni a antikomunisti bili a dobri zacala volit exkomunisticke pravicove tunelare z ODS – Kozeny – Dlouhy atd, nacez pravicove mestske chudine zavreli fabriky a pravicova mestska chudina ze zoufalosti prestala volit exkomunisticke pravicove strany jako ODS a priklonila se k tunelarskym levostredovym stranam typu CSSD s lidma jako Bakala a Kolacek.
      Nacez pochopila, ze to jsou uplne stejni tunelari, tak se po epizode s Veverkami priklonili ke kapovi vsech tunelaru Babisovi, ktery vymyslel inovaci a zrusil kryci politicke partaje a sel do politiky naprimo po vzoru Berlusconiho.

      Jedno reseni mam. Sebrat volicum s IQ pod 120 volebni pravo a tomu zbytku rozdat vedomostni testy s otazkami z geopolitiky za poslednich 20 let. Jedna ze zakladnich otazek napr. rozdil mezi Sovetskym Svazem a Ruskem. nebo seznam vsech mezinarodnich intervenci NATO.

     3. Možná by stála za hřích nějaká serióznější sociologická studie – průzkum IQ voličů Bureše. Ze své zkušenosti vím, že mu nalítli i lidé, o kterých si nemyslím, že by byli hloupí. Minimálně to potvrzuje jejich životní úroveň, úspěšnost v zaměstnání či v podnikání. I když – ze strany malých živnostníků, se kterými přijdu do styku nejčastěji, je podpora Bureše opravdu zanedbatelná. Zčásti samozřejmě proto, co dlouhodobě Bureš o malých živnostnících prohlašuje a zčásti také proto, že mnozí z nich prostě mají politiku v prdeli a starají se spíš o to, aby měli živnost v pořádku, ta fungovala a živila je. Prakticky každý z nich si čím dál víc stěžuje na klacky pod nohama, házené ze strany státu a na zbytečné buzerace, které je okrádají jen o čas. Několik hodin, strávených nad zbytečnými papíry a výkazy, by mohli strávit užitečnou prací, ale bohužel nemohou. Ty buzerace státu jsou i důvodem, proč s živností jako hlavním zdrojem obživy pár ze známých seklo, nechali se zaměstnat a řemeslo už dělají jen jako sekundární přivýdělek, anebo natvrdo načerno.

      1. muzu te ujistit, ze Burese volil i muj obvodak lekar s oduvodnenim, ze Bures zatrhne migranty. Ano, trochu brblal kvuli elektronickemu receptu, ale presto ho volil.
       Jinak si myslim, ze samotne IQ je malo, aby se to nejak projevilo.
       Dotycny by musel mit kombinaci vysoke IQ, vysokou socialni inteligenci, dostatecny mezinarodni prehled na zaklade kvalitnich informaci z nezavislych zdroju a schopnost na zaklade tech zkusenosti predikovat, kdo a jak se zachova do budoucna. A to jsou ctyri naprosto na sobe nezavisle skilly.
       A i kdyby pak volil Burese, rekl bych si, ze to ma nejakou vypovidajici schopnost. Ale jinak je fakt, ze Burese primarne voli lide naivni, neinformovani, neprejici a ti, kteri nechteji volit kdejakeho hajzla a proto pro jistotu voli toho hajzla nejvetsiho s vidinou, ze uz ma nahrabano a dal hrabat nebude.
       :D

       1. Bureš zatrhne migranty. Checht. I obvoďák může bejt debil, no. Se divim, že nevolil Okamuru, ten si na boji proti migrantům vytvořil byznys. Nevzpomínám si, že by se ANOfert v kampani i momi ni nějak kor moc vymezoval proti migrantům.

  2. jak: Ja to chapu velice dobre. Proto jsem take ke konci clanku napsal… „ale on staci jeden.. atd.“ Lennon byl taky velice obliben…

 3. Mám problém se po předchozích zkušenostech domnívat, že v případě absence Babišovy strany a pokračování vlády socanů, případně vlády údajně pravicových stran, by to tu bylo nějak lepší. Jediný rozdíl je, že zde oligarcha vystupuje přímo a nikoliv v zastoupení. Navíc většinu legislativy a ideologie přejímáme z Bruselu, a kdo by snad nechtěl nebo to kritizoval, je extrémista, tudíž nemá na politické scéně šanci. Politická linie je tak z velké části daná bez ohledu na to, který kašpar je tu zrovna předseda vlády. Představa o nějaké autentické pravicové politice ve formě zeštíhlování státu a rušení výdobytků socialismu je v rámci našeho členství v EU čirou utopií.

  Čekal jsem od Bureše trochu víc, zvlášť vzhledem k informacím o jeho propojení se silovými složkami. Že prý „má na každého složku“. Těšil jsem se, až to vybalí a zmrdi se začnou likvidovat mezi sebou, ale zatím to z jeho strany na žádný přechod do ofenzívy nevypadá. Škoda.

  1. pan_klamperna: EET, zákaz kouření v soukromých hospodách, nepřiměřené zvýšení minimální mzdy, kontrolní hlášení a zaklekávání firem není záležitost EU.

   1. Bruselismus je svistvo a Babiš a svévole české byrokracie a touha se nějak prosadit s ní drží krok.

   2. samozrejme ze zvysovani minimalni mzdy za temer nulove nezamestnanosti je spravne a Babis ji zvedl zatim nejvic, doufam ze v tom bude pokracovat

    1. Chlastám moc, málo, nebo si debil?

  2. Nepochybuji o tom že by na někoho něco neměl, nicméně, co chodí po zemi tak se jako zmrd chová a jedná tak a za ta léta je kolem něj taky evidentně dost materiálů které by mu zlomily vaz. No a tak si dává pokoj. Ale ty velkohubá prohlášení se prostě dobře poslouchají…. Že ty lidi si nechají celou dobu jen slibovat a slibovat, to je prostě špatně.

  3. Tak administrativa EU často vyplodí dost velké šílenosti, ale to, co z toho nakonec vznikne při průchodu Parlamentem ČR (a nedejbože co narvou taková ministerstva do prováděcích vyhlášek), za to „Brusel“ už obvykle nemůže.

   Navíc, v několika případech věta „chce to Brusel“ se stává v ČR kyjem, kterým se umlátí každý oponent (a je úplně jedno, co říká). Broušení „hranatých“ šipek a jejich náhrada za „evropsky kulaté“ je myslím velmi ilustrativní příklad.

 4. Ale tak po Burešovi pásli třeba frajeři z Azrdbajdžánské rozvědky, pováč vytřel podlahu s bývalým prezidentem Aliyevem. I z toho se vyzmrdil a zároveň je to od té doby možná nejstřeženější zmrd mezi zmrdy. Takže si budeme asi fakt muset počkat na akci náhodného pošuka, nebo až ho spere šlak a vezme čert. Ono, vzhledem k tomu, že je to dle jistých indicií aktivní postKáGéBák, tady moc silnějších zmrdiskupin, než je jeho „parta“, není. Ostatně vím minimálně o jednom „elitním“ fízlím odboru, kde na něj mají spis, že by si na přepravu státnímu zastupiteli museli najmout stěhovací firmu, ale prostě leží ve skříni, protože začít s ním mávat by byla sebevražda (minimálně profesní).

  1. Nevim, jestli myslime oba ten stejny odbor, ale mam v rodine cloveka, ktery v jistem elitnim odboru nejaky cas pracoval a slozku na Burese tam zalozili jeste pred tim, nez ho napadlo resit Chemapol. Tento clovek mi tvrdi, ze Bures ma za sebou Dzerzinskeho institut a to snad v dobe, kdy udajne byl ve Svycarsku nebo ve ktere prdeli. Nevim, co si o tom myslet, ale dotycny neni blazen, je to docela znamy a vazeny clovek. Protoze ale nemam jiny zdroj, beru to s rezervou. Treba se casem dozvim, jestli to je pravda.

   1. Říká se ovšem, že tuhle kliku post-KGBáků v Rusku odstavil od moci Putin, protože si moc vyskakovali a nejednali „v zájmu státu“ (a ostatních klak), takže jim zbyly jen ostatní ex-satelitní státy.

    Jenže co naplat, historická kontinuita (=kompromaty, rozkradené černé fondy a konexe) se nezapřou zcela bez ohledu na ukončenou státní podporu.

    1. Ad agent Bureš: k tomu, jak v řádu miliard vyjebal v kauze Petrimex se svými kámoši – pravděpodobně bývalými kolegy z StB – musel mít pořádné krytí, jinak by tu jen tak neběhal.

     1. ej veru, však len ten štartovací kapitálik od KGB… rozprávkam o švajčiarskych kamošoch ktorých sa dodnes nepodarilo nájsť už zrejme neverí ani jeho volič, ale tomu je to jedno, však za všetko môže Kalousek

      1. zase jen spekulace to nema smysl …

       1. Těch spekulací a náhod je tolik, že to začíná být opravdu zvláštní.
        Taková ta jedna z náhod, co tady myslím ještě někdo nezmínil. Tvrdil, že nemocnice špatně hospodaří a poslal Němečkovi obrovskou kontrolu. A krátce nato začal nakupovat zdravotnická zařízení ve velkém. Ale ty získané informace určitě nezneužil, to je jen pomluva.

 5. Babiš šel do politiky jen z jednoho jediného důvodu a tím jsou dotace (na tom je postavenej celej jeho biz) a kombajnování veřejných peněz je příjemnej bonus.
  Zbavit se Babiše je vlastně úplně jednoduché, že?

 6. Ten clanek zamenuje pricinu a dusledek. Babis je dusledek Havlismu, pravdolaskarstvi, dobroserstvi a ODS, jejich neschopnosti delat pravicovou politiku, jejich zkorumpovanosti a vladnuti skrz ruzne chartisty, kamaradicky, lobbisty a mistni mafiany, coz v krystalicky ciste forme zavedl premier Topolanek, toho casu kavarnicky kandidat na prezidenta.

  Za dane situace nema smysl se zbavovat Burese, kdyz neni odstranena pricina a tou pricinou je, ze ruzni Robejsci a spol. jsou takovi loseri, ze jsem letos volil komance.

  1. Nesouhlasim, Babis je zruda a zaslouzi pres drzku. Jeho bezprecedentni spojeni medialni, majetkovy a vykonny moci je pruser jako vrata.

   1. :) nesouhlasit muzes, ale ja netvrdim, ze Babis neni zruda. Ja tvrdim, ze zruda Babis je dusledek zrudneho pravdolaskokavarenskeho havlismu a ze zlikvidovat Babise a soucasne nezlikvidovat pravdolasko-kavarensky havlismus rizeny US ambasadou nic neresi. Protoze ona se obratem objevi jina zruda, at uz to bude produkt ala Drahos, anebo produkt typu Bartos, anebo dalsi Bures.

    Dokud v tomhle statu bude pravda okopavany mucednik a u vesla sorosovsko-havlisticko-stbacka jehovisticka klika a do tisku budou blekotat lidi typu Kalousek, Halik, Kocab a dalsi porevolucni celebrity, tak jsme s odpustenim v hajzlu.

    1. Nojo, ale takhle nikdy nikdo pres tu drzku nedostane, protoze: „Vseci kradnu…“ a „A co Kalúsok?“

 7. Myslím si že Babišův konec přijde až přijde ekonomická recese. Jeho velice účinná PR kampaň ho ukazuje jako schopného lídra, který maká a zabezpečí, že se budeme mít líp, že nám bude růst životní úroveň a že to všechno zvládne a zařídí, protože není jako ostatní tradiční politici. Dokud se bude ekonomice ČR dařit, tak se Babiše nezbavíme. Jakmile ale dojde k recesi, ukáže se, že Babiš není nějaký zázračně schopný lídr, ale břídil, co nedělal nic jenom zhoršoval prostředí pro podnikatele a šikanoval produktivní lidi. A pak se všechny ty hlesla jako bude líp, makáme, nejsme jako oni obrátí proti němu a bude jenom k smíchu. Stejně jako Krnáčová v Praze. Tam taky byli hesla – Profíci na magistrátu – prostě to zařídíme, atd. Teď je všem k smíchu. Takže až přijde recese, ze zázračného Babiše zbude jen Bureš – zkorumpovaný pobírač dotací a stbák.

  http://www.epshark.cz/clanek/630/prispeje-aspon-letos-andrej-danovemu-eraru

  1. Nevim, jestli to je nejaka vyhra, ze se zbavime neschopneho prospechare Babise tim, ze dostaneme zemi na buben. Pokud bych volne prirovnal CR k Rusku, tak Babis je takovy maly Jelcin , ovsem bohuzel, zadneho Putina na obzoru nemame a ani mit nebudeme, protoze veskera inteligence tohoto naroda je davno v zahranici anebo vede soukrome firmy a na politickou zumpu nema ani cas, ani chut.

   1. tak malej Jelcin byl spíš Havel. Babiš je naopak právě malej Putin. Jen se nedostal k moci v rozvrácený zbídačelý zemi, takže má podporu jen 30 procent místo osmdesáti.s
    Babišův pád nevyhnutelně přijde až jeho voliči zjistí, že se žádný ekonomický zázrak nestal, a upnou se k novému svěžímu spasiteli který se vymezí proti zkorumpovaným dinosaurům z ANo, kteří akorát rozkradli zemi.

    1. Asi jo, ale smutné je, že tahle spirála produkuje jenom horší a horší odpad, co se dostává do sněmovny.

     1. Učej se z chyb předchozích. Ještě že je Okamura tak chamtivej zmrd. kdyby to vzal do ruky někdo chytrej a skromnej…

    2. on se zazrak pomalu zacina dit, viz naposledy Kaufland zvyseni platu .. jak bylo nedavno konstatovano HDP PPP a nase produktivita prace neodpovida nasim mzdovym pomerum (mzdy jsou vyrazne nizsi nez by mely byt) … vzhledem k minimalni nezamestnanosti je docela mozne ze se mzdy konecne zacnou priblizovat odpovidajici vysi (nebo se to bude realizovat pres posileni kurzu CZK) a ani fakt, ze vetsinu velkych zamestanavatelu tvori zahranicni kapital s tim, ze narodni duchod PPP je minimalne o 8 % nizsi nez HDP kvuli odlivu min. 300 miliard Kc rocne do zahranici matkam formou dividend by to nemusel az tak brzdit …

     1. což je sice super, ale Babiš s tím nemá co do činění.

      1. Babiš s tím mí co do činění – tlačí mzdy směrem dolů. Mzdy v jeho manufakturách jsou leckdy těsně nad minimální mzdou za nechutnou dřinu, a ktomu sem chce ještě importovat např. „mongolské řezníky, protože to dobře umí s nožem“. Kvalitní personál mu totiž z uzenin utekl, poté co je převzal a začal vyrábět ty svoje sračky.
       POkud jde o kvalitní pečivo, doporučuji starší hezký článek na D-FENS „Žereme to Babišovi“ z roku 2012. http://dfens-cz.com/zereme-to-babisovi/

       1. To jedině.

       2. zdroj ?

      2. faktem je ze posledni roky nase ekonomika tedy i HDP PPP a narodni duchod PPP roste skoro nejvice v Evrope, ja si myslim ze to je byt treba v malem ale i zasluhou Babise …Vas nazor je odlisny, respektuji jej

       1. Babiš to zhoršuje, protože sice roste výběr daně, ale v oborech s EET pomaleji, než jinde.
        https://www.radostnecesko.cz/eet-nace/

        1. doufam ze pokud se jedna o tvrda data a v letosnim roce se trend potvrdi (nemuzou tam hrat roli i jine faktory vztahujici se k dph ? reverse charge atd.. nejsem danovy poradce) tak na to bude Babis adekvatne reagovat, jinak by mne zklamal

         https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektronick%C3%A1_evidence_tr%C5%BEeb

         1. Pokud na to bude nějak reagovat, tak možná obviní Kalouska a tím to skončí.
          Vy to nevidíte? Náš velký vzor, Chorvatsko, muselo zvýšit daně, aby po zavedení EET nezkrachovalo. Ani nemám chuť vypisovat všechny Burešovy lži, co zavedení EET provázely, že nebudou zvýšené náklady, že to nepožere žádný čas, atd. On je prostě bezcharakterní člověk, populista se vším všudy.
          Všechno směřuje k tomu, že se jednou ráno vzbudíme a tak jak dřív všechno bylo znárodněno, teď bude všechno Burešovo.

          1. Drobná korekce, pokud se dobře dívám, Chorvatsko vrátilo daně zpět na hodnoty před zavedením EET. Takže oni snížili daně v očekávání zlepšení výběru, EET lidi vytočilo, vybodli se na podnikání (nebo přešli do šedé zóny úplně) a žádné zlepšení nenastalo. Pokud vím, EET ale nezrušili, takže zvýšené náklady deptají podnikatele nadále.

          2. tak jednak po castecnem derogacnim nalezu US se 3. a 4. vlna zatim nekona a stale jeste doufam ze Bures neni blbej a kdyz uvidi ze to ekonomicky nedava smysl (nejpozdeji az budou znamy konecne vysledky z roku 2018) tak to treba omezi jen na ty obory kde se to pozitivne odrazilo na vyberu dane. On nebude mit jen ten souhrn co je https://www.radostnecesko.cz/eet-nace/, ale bude to mit rozklicovane do detailu podle jednotlivych predmetu cinnosti a nomenklatury co je v zakone, on to operativne muze upravovat i narizenim vlady ze se to na v narizeni uvedene nadale nebude vztahovat

          3. No tak hlavně bude mít kompletní dlouhodobý přehled o podnikání v čr a může za peníze z dotací výhodně nakupovat.
           Nemyslím si, že by vůbec nastala nějaká situace, aby EET zrušil.
           V civilizované cizině by ho už dávno zavřeli ne za zneužití dotací, ale za zneužití informací v obchodním styku.

          4. ja myslim ze ta celostatni antibabisovska fanaticka kampan co je vsude, nejen na tomto webu ma za nasledek paranoidni sledovani veskerych jeho aktivit ze strany ohromneho poctu subjektu, takze bych to s nejakym zneuzivanim at uz cehokoliv nevidel tak cerne …

          5. trevor: Jak to je? Optimismus je nedostatek informací?
           Podívejte se, kolik platí na daních. Podívejte se, kolik jeho firmy dostávají dotací. Porovnejte si to. Podívejte se, kolik státních zakázek mají jeho firmy.
           Chtěl bych být špatným prorokem, ale za chvíli tady fakt bude ne Krakonošovo, ale Babišovo.

          6. tyhle zdroje neumim najit a popravde pokud by se CR ekonomicky vyvijela jako Agrofert v poslednich dejme tomu 15 letech, asi bych se ani moc nebranil byt obcanem Agrofertu

          7. @trevor12
           „tyhle zdroje neumim najit a popravde pokud by se CR ekonomicky vyvijela jako Agrofert v poslednich dejme tomu 15 letech, asi bych se ani moc nebranil byt obcanem Agrofertu“

           vy opravdu všechno vnímáte přes výhradně přes ekonomickou prosperitu?!

          8. ja si myslim ze ekonomicka prosperita a zvyseni zivotni urovne nasich obyvatel je opravdu dulezite a kvuli teto nadeji dostal Babis tolik hlasu

           netvrdim ze neexistuji jine dulezite hodnoty vit Maslowova pyramida potreb

          9. @trevor12
           ale vždyť v rámci Agrofertu prosperuje výhradně jen špička managementu… ty normální lidi, co mu makaj v továrnách jsou na tom řekla bych dost pod průměrem… zkuste si dohledat info o platech, já jsem ten zdroj někam zasyslila, ale je to fakt jedna velká ubohost a ne zvyšování životní úrovně…

          10. lola: Dovolím si vás opravit. Brát si ročně několik miliard ze státního rozpočtu není prosperita, to je zlodějna.

          11. pokud je to v souladu se zakony neni to zadna zlodejina. Ostatne domnivam se ze Babis se kryje a na vsechno ma dobrozdani od svych pravniku (vcetne Capiho hnizda) ze je to OK aby mu nikdo nemohl prokazat umysl (viz Bem – opencard). Take bych nepodcenoval v nasem malem ceskem rybnicku donasecstvi (jez ma u nas ohromnou tradici), anonymni udani, insidery a whistleblowery …

          12. @trevo12
           „pokud je to v souladu se zakony neni to zadna zlodejina….“

           omlouvám se, ale těch svinstev jsem v bezprostředním okolí viděla a zažila tolik, že tuto větu vnímám buď jako nechtěný výsměch nebo přinejmenším jako sarkasmus…

          13. nic z toho jsem nezamyslel, konstatuji jak to podle meho nazoru je (zrejme mate odlisny, ja jej respektuji)

          14. trevor: TO je právě ono. On nerozkrádá, on netuneluje, on si nechá všechno odhlasovat poslanci (vyhrožuje jim, něco na ně ví, vydírá je, uplácí je?). A ti nelitují třeba přijít do práce mimořádně v sobotu, aby přehlasovali Klausovo veto nesmyslné podpory biopaliv.
           Zamyslete se nad tím, musíme podle EU přidávat do paliv řepku, to je fakt, ale proč neproběhlo nějaké výběrové řízení? Nikdy nikdo nezkoumal, jestli by tu řepku někdo nedodal levněji. Z benzínu dostává stát 60% daň, z biopaliv jde většina Burešovi a ještě dostane dotaci od státu.
           To vaše vyjádření o souladu se zákonem je podobné, jak když Semelová prohlásila, že Horákovou popravili podle tehdejších zákonů oprávněně.
           Jinak několika klepnutími: dotace do jeho zemědělských podniků – cca 1 mld, dotace na biopaliva – 0,5 mld, dotace chemickým podnikům 200 mil, zelená nafta desítky mil, teď naposledy jeho pekárna 100 mil na toustový chleba, který Neburešovy pekárny vyrábí už dávno bez dotací.

          15. plati nejaka pravidla hry, soud piska, proc se potencialni uchazeci o tendr na dodani repky do paliv soudne nebranili, ze melo byt vapsane vyberove rizeni, vzdyt takovy krok je prece prirozeny a logicky ?

           snad nechcete srovnavat stalinisticka leta v dobe totality s dnesnimi pomery ?

          16. jeste chci doplnit ze nejsem zadny koblihovolic, jakmile Babis jako manager nebude mit delsi dobu mnou pozadovane vysledky tak u mne skoncil, neco jako odvolani trenera kdyz muzstvo 10 zapasu v rade prohraje

           ale zatim k tomu nemam duvod

           https://domaci.ihned.cz/c1-65876180-vladni-koalice-schvalila-zvyseni-platu-ucitele-si-polepsi-o-15-procent-ostatni-zamestnanci-statu-o-10-procent

           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-odborum-prislibil-zvyseni-platu-zdravotniku-o-deset-procent-534663

          17. trevor: Nikdo vám nedá tolik, co já slíbím. Slibuje všem. Chystá se na nové volby. I v době, kdy všichni prosperují, zasekl stejnou sekeru jako jeho předchůdci. Co je na tom skvělého?
           Když to shrnu: jeho firmy soustavně dostávají vyšší dotace, než odvádějí na daních. EET v Chorvatsku (náš vzor nefunguje), u nás zatím taky nic moc. Ještě jste zapomněl na jízdenky zadarmo (skoro), co chystá. Vzor Slovensko. Tam sice díky (také) nim Fico vyhrál, ale výsledky jízdenek zdarma pro důchodce a studenty jsou následující: narvané vlaky, snížená kultura cestování, protože museli nasadit znovu už jednou vyřazené vozy, nižší ceny kurýrních služeb, protože studenti jezdí zdarma. Výsledkem je to, že lidi, co jezdili vlakem do práce, přešli ve velkém z vlaků do aut.

          18. o prispevku na dopravu pro duchodce a studenty jsem tady psal … jsem pro .. vy na vsem dobrem co udela pro lidi hledate za kazdou cenu neco negativniho

          19. Trevor: Vy jste nepochopil jste následky zavedení jízdného zdarma na Slovensku? Co je na tom proboha pozitivního? Narvané vlaky, a ti co by ten vlak potřebovali, aby se dostali do práce, aby vydělali nějaké peníze a hlavně vydělali na ty daně, z kterých jsou ty jízdenky zdarma, ti se to těch vlaků ani nedostanou!

          20. prehanite

          21. trevor: je premiérem v demisi, není schopen sestavit vládu, protože s trestně stíhaným člověkem nechce nikdo nic mít, přesto nechal vyházet na ministerstvech co vím desítky, možná stovky lidí a dosadil tam svoje poskoky. Jak tedy jsme daleko od totality?
           A na to výběrové řízení si nikdo nestěžoval z jednoduchého důvodu. Jednoho velkého zpracovatele řepky zlikvidovala daňová kobra, po obstavení účtů se firma už nevzpamatovala, druhého postihla hloubková kontrola finančáků a než se zbavili všech obvinění, neměli už šanci se do systému opět zapojit. Nepřijde vám zvláštní, že tak čirou náhodou Bureš přišel o konkurenci?

          22. ad A na to výběrové řízení si nikdo nestěžoval z jednoduchého důvodu. Jednoho velkého zpracovatele řepky zlikvidovala daňová kobra, po obstavení účtů se firma už nevzpamatovala, druhého postihla hloubková kontrola finančáků a než se zbavili všech obvinění, neměli už šanci se do systému opět zapojit. Nepřijde vám zvláštní, že tak čirou náhodou Bureš přišel o konkurenci?

           prosim linky na duveryhodne zdroje ze kterych cerpate tyto nazory …

          23. trevor: Firmy Oleo Chemical, Preol, Kratolia vám nic neříkají?
           A s tím Slovenskem přeháním? Co konkrétně přeháním? Vám přijde normální cestovat ve vlaku plném bezdomovců? Nebo v době pohodlných rychlodrah jezdit vagony, které stály několik let na šrotišti?

          24. Co to sem zas vlezlo, že? Ostatně už i v uhniji se od biopaliv, minimálně tady těch, upouští. Jenom v Burešově se podíl zvýšil.

          25. @cyklista
           souhlasím, taky to vnímám jako echt zlodějnu :-)

          26. trevor: A ještě, to není kampaň. Lže Bureš, ne jeho odpůrci.
           V minulosti několikrát zavřeli policajty, že někomu něco prozradili ze spisů. To až Burešovo skvadra začala zavírat na objednávku, viz třeba převzetí Kosteleckých uzenin.
           Daňové přiznání, které prezentoval na veřejnosti, to je kapitola sama za sebe.
           Gross odstoupil po aféře s několika miliony.
           Nečas odstoupil po obvinění, které vyšumělo, nakonec trest za kabelky vypovídá o kvalitě práce Burešovo policejního traktoristu.
           Že finanční úřad zaklekává na jeho konkurenty a vyžaduje daně po jiných firmách, než jsou příslušné, mluví taky o něčem. Opakuji, to není kampaň. To nejsou vymyšlená obvinění. To je estébácká realita.

          27. V politice se vystřídalo spousta hajzlů, ale soubdruh Bureš, to je úplně jiná liga. A úplně jinej sport. Taková svině tady ještě nebyla.

          28. tak 3. a 4. vlna EET se opravdu „zatím nekoná“, ale ANO a ČSSD se v rámci programového programu dohodly na spuštění 3. a 4. vlny EET, kam to protlačilo hnutí ANO… Schillerová potvrdila, že má připravenou novelu zákona, spuštění očekává v polovině příštího roku…

          29. Ty seš blbej, naivní nebo oboje? O žádný daně s ET nikdy nešlo. Buzerace a další big data pro jeho špinavosti, nic víc.

  2. Komunisti věděli, že každá ekonomická nesnáz je zločinným spiknutím rozvratných a diversních skupin.

   Dnes se jim říká „Kalousek“ a „Živnostníci co neplatí daně“.

   Máte-li to na koho hodit, a žere-li vám to dost lidí, žádná krize není konečná.

 8. Jak vypadá takové „pustit Dallas“?

  1. Asi takhle:

   https://www.youtube.com/watch?v=F46VxwRG8ws

   Plus narazka na znamy serial.

 9. Myslím, že Bureše dostanou dravci z jeho vlastní stáje až ukáží první známky jeho slabosti. Vidím do dění v Brně a pokud jsem někdy vyčítal ODS/ČSSD jejich „malé domů“, tak se jim zpětně omlouvám. Oproti míře k organizovaného rozkrádání, které zavedli šviháci spříznění s ANO, to byli jen drobní přizdisráči. Děje se tak prostřednictvím veřejných zakázek a zejména v informačních technologiích je to do očí bijící. Městské informační technologie pod sebe z politického rozhodnutí stáhly Technické Sítě, které sice ví jak opravit žárovku v kandelábru, ale o IT nemají představu. Zakázky se dohazují firmě, která jela v kolosálním šméčku na MPSV https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/policie-rozsirila-stihani-obvinenych-v-kauze-it-zakazek-na-mpsv_288057.html
  Příběh má ale „dobrý konec“ …vytvořené finanční zdroje pomohli určitým AnoBoys do Senátu a ti konali… kauza je prostřednictvím vrchního státního zástupce „uklizena“ :(

  1. Skoda, ze Babis nechlasta anglickou divizi. Ze by se jako mumifikoval alkoholem zaziva, jako Jelcin. Nebo ze neridi opily, aby ho zavreli a prdla mu z toho zilka v kebuli, jako Janouskovi.
   Kdyz ho tak pozoruju, je to spokojeny, sebestredny, bezpaterni opecovavany vychcanek s tuhym korinkem, takovi se prosadi za kazdeho rezimu. Ten tu s nama bude jeste pekne dlouho. Bohuzel.

   1. Poslední 3 věty souhlas. Bohužel.

   2. souhlasím. Jen s tou výhradou, že Janouškovi nic neprdlo. Janoušek je zdravej jak řípa, jen se mu nechce to ťurmy. Věznice s dohledem sice neni žádnej Špilberk, ale doma je doma.

    1. Toť otázka no. Každopádně Janoušek byl jen malá rybka, která začala bejt někomu výš nepohodlná, tak se ho zbavili.

    2. Janoušek: ty dvě miliardy, co měl ve Švajcu, tam ještě leží? Švýcaři to odložili v roce 2010 a teď za to u nás nahání k soudu Grygárka, že Janouška nestíhal zde. Nebo už je dávno převedl? To bych taky nechtěl hnít v base, když někde čekaj takové hezké velké penízky.

  2. Četl jsem vysvětlení, že Bureš prosadil politický styl „žádná pravidla neplatí, jen co se hodí mně.“ Což k němu přirozeně natáhlo spoustu psychopatů, kterrým přesně tento styl bezpráví vyhovuje.

   Jenže zase na druhou stranu Bureš není blbec, ale zkušený manipulativní fízl a osobně si nemyslím, že by situaci podcenil a pustil si k sobě někoho jiného, než
   a) bezmocné užitečné idioty a maskoty
   b) lidi, na které má kompro

   1. Vážně si myslíte, že na všecky lidi ze své bezpečnostní divize /včetně Veselého a podobných/ něco má, nebo jsou to jenom užiteční idioti? To si fakt nemyslím. Jako estébák se bezesporu dostal k mnohému kompru, možná bych i vyslovil odvážnou myšlenku, že větší část Mrázkova pověstného archivu skončila v Burešově prackách – ale že by skutečně měl na každého něco? A co Kalousek? :D Kdyby na něj něco měl, nepochybujme, že by Kalousek už dávno nebyl stíhán. Zatím je ale trstně stíhán on sám, tedy myslím Bureše. Takže s tou tezí, že je to zkušený manipulativní fízl bych byl opatrnější. Ani opulentní platy bezpečnostní divize Anofertu tomu neodpovídají.

    1. Kalouska všichni nenávidí právě proto, že na něj nikdo žádné kompro nemá.

     Traduje se, že Kalousek byl jeden z mála kteří dovedli zničit kompro předlistopadové, a byl příliš chytrý na to, aby se na něj vytvořilo průkazné kompro polistopadové.

     Proto mohou jeho nepřátelé jen vztekle prskat.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017