Autopomrdné

Featured Image

Předseda vlády Babiš přišel nedávno s podnětnou myšlenkou. Že by stát měl přispět rodinám s třemi a více dětmi na větší automobil.

Konkrétně se Bureš, teda vlastně Prchal vytweetnul:

Když máte jedno nebo dvě děti, tak to ještě jde. Třetí dítě znamená větší auto a větší bydlení. A to stojí peníze. Já to beru jako investici a, ano, budeme o tom jednat s našimi ministry.

Tomu předcházel argument, že porodnost dělají hlavně třetí děti v rodinách. Fakt nevím, jak mám tomuto odbornému názoru rozumět. Já měl až doposud za to, že porodnost dělají hlavně děti tak nějak všeobecně bez ohledu na pořadí. Také mě zaráží pojetí dítěte jako investice, ale pokud myslíte dostatečně agrosocialisticky… prostě zasejete a vyroste to.

Hej lidi, a proč jste vlastně volili někoho, kdo je takhle dementní?

Argumentací k tomu bylo, že více než dvě děti je problém vtěsnat do běžného auta a taková rodina pak potřebuje auto větší, které ale zpravidla stojí více peněz. Halt ne každá rodina má ty možnosti jako Babiš, tedy postavit dětem z dotací domek u Olbramovic, aby jim nepršelo na hlavy. Běžná rodina nemá hodnou paní doktorku Protopopovou, která by si vzala děti k sobě do sanatoria ani hodného strýčka Protopopova, který by děti odvezl jen tak na Krym, protože tam chtěly. Běžná rodina má s třemi haranty problém, to je jasná věc, a problém je, že Franta ho má malýho. Teda automobil.

Přímo vidím, jak panímáma Vohnoutová propichuje kondomy špendlíkem nebo splachuje prášky do hajzlu, aby dostali ty báječné peníze od pana přecedy vlády, který má tak široký záběr, že dovede najednou řešit motýle, sysle i velikost auta.

Franto, ne abys ho dneska vytáhnul předčasně, budeme mít větší auto!

Škoda, že většině veřejnosti nedochází, jak šílený návrh to je a jak absurdní dovede být zaopatřovací stát.

Stát bere lidem na daních a poplatkách asi 65 % jejich příjmu. Je to všeobecně známý fakt a pravděpodobně také nejvíce ignorovaný fakt, protože většina občanů vůbec nebere tento poznatek na vědomí. A z těch peněz pak velkomyslně uvolní jedné velmi specifické skupině občanů nějaké drobky, aby si pořídili nějaké větší auto. Samozřejmě že to nebude jen tak, tohle se musí náležitě zúřadovat. Na správu nové sociální dávky, zvané například autopomrdné, se budou muset přijmout úředníci, kteří budpou zpracovávat žádosti, prověřovat je, schvalovat, prověřovat a samozřejmě nějaký úplateček taky že systémem proteče.

Ne, ne, vám, pane Vomáčka, my nic nepřispějeme, vy už ho máte velkej dost!

Ale to není všechno. Přesně v okamžiku, kdy rodina obdrží toto automobilní porodné a pořídí si za tyto peníze vysněný velký automobil, začne ho vláda ždímat znovu ve formě poplatků, daní a pokut. Již v okamžiku, kdy bylo ono vysněné velké auto vyráběno, zaplatil jeho výrobce nejspíš pokutu za jeho nadlimitiní emise. Je tu však něco mnohem horšího, skrytá agenda, o které se moc neví. Kdesi v pozadí, mimo náš dosah, se připravují plány na zavedení uhlíkové daně z dopravních prostředků, v němž velká auta hrají významnou roli. Další úroveň této zlodějny se připravuje na lokální úrovni. Praha zvažuje zavedení městského mýta, jedna z variant je proměnná sazba mýta podle emisí CO2, pro velké auto ideální vyděračský model. Velké auto také hodně žere, a zde se hodí zmínit, že daně jsou již nyní dominantní složkou ceny paliv.

No nevadí. A co třeba to bydlení, jak správně Motýlemaster uvedl. Nakonec doprava je podružná záležitost ve srovnání s bydlením, tři děti je především třeba někde ubytovat. Přebujelý úřednický aparát se zaměstnává, komplikuje výstavbu nemovitostí a spotřebovává další a další zdroje. Zrovna dnes proběhla zpráva, že v Praze nové pravdoláskovní vedení zvýší daň z nemovitosti, ale né, ceny bydlení to nezvýší, což je zhruba stejný ekonomický zázrak jako zlevňování mobilních dat exministryně Novákové. Je to také jedna z nejvíce amorálních daní v České republice. Pirátské vedení ovšem nedělá nic jiného, než že uposlechlo doporučení ministryně Schillerové (ANO), která nedávno totéž poradila obcím, které chtěly vylepšit své rozpočty. Současně se také objevila zpráva, že od Nového roku budou platit nová pravidla pro výstavbu domů, která mají snížit jejich energetickou náročnost a tím je prodraží o zhruba 20%. V tomto článku se jakýsi občan svěřuje, že na povolení půdní vestavby čekal rok a půl, a cítí se ještě navíc dotčen, že nějaká developerská firma taky nemusela čekat a bez povolení opravuje starý hnusný plesnivý činžák, který je prý památkově chráněný.

Pár tisícovek na větší auto je úplně směšná položka ve srovnání s tím, o kolik se chystá agrovláda a její úřady okrást občany, kteří dostanou tu pošetilou myšlenku zjednat sobě vlastní bydlení nebo ho nedej bože zjednat svým dětem, což také rodiče často dělají.

Doufám, že už dostatečně vyniká perverznost Babišova návrhu. Na jedné straně pan předseda vlády bude přispívat rodinám na velké auto a pak je obratem bude jeho výběrčí aparát škubat na „ekologických“ daních. Lidi, vzpamatujte se, voliči ANO, vyndejte si hlavu z prdele, ten chlap si z vás dělá prdel, jinak to není možné vysvětlit.

 


11.08.2019 D-FENS

12345 (399x hodnoceno, průměr: 1,23 z 5)
19 462x přečteno
Updatováno: 11.8.2019 — 21:39
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!