Autonomní řízení 4: Když je oběť viník - zpět na článek

komentářů 53

 1. Chyba mi v clanku spomenutie toho ze Uber musel Ubrat kedze mal problem zo spionazou a tak sa ich vyvoj dostal dozadu o par rokov, kedze teraz si musia sakra davat pozor aby ich system nebol podobny Waymo.

  +statistika kolkokrat pozorovaci vodic zasahuje do riadenia, ta tiez pre Uber nic moc.

  +vodici zverejnovali zaber na to miesto zo svojich kamier-vsetko pekne vidno, to uber video vyzera byt.. No povedzme velmi slabe na to aky maju rozpocet.

  +info o tom ze Uber sa uz z pozostalymi vyrovnal, samozrejme suma je tajna.

 2. Ano, jsou také místa, kde „aby se jeden dnes pomalu bál říct“, že jízdní kolo považuje za nutnost třeba z dietetického hlediska, nebo že sice nerad řídí auto, ale rád řídí motorku, jenže to nemůže, protože přece „tady ku***a vládnu já“ a „když se Vám to nelíbí, tak to nečtěte“, protože Hlava 22 ještě neumřela a když policajti můžou vědět, že někdo, koho vidí jen letmo, nemá řidičák, tak i vy můžete bez přečtení vědět, že se vám to nelíbí, takže to nebudete přece číst.
  Tak proč by nemohla být místa, kde se zase nemůžou tvrdit jiné věci? Jak se liší takové vykolíkování místního prostoru (které je ale demokratické a správně, že, hlavně, když „kurva, Halík, myslíme politicky“) od vykolíkování jiných prostorů ve veřejném diskurzu?
  Než začnu něco tvrdit a ještě si u toho foukám, že jsem technolog a ne vypatlaný absolvent politologie se specializací na místní kmeny dolního Mozambiku, tak bych drazně doporučoval zkusit udržet své myšlenky ve vzájemné integritě, ju?

  1. Kolo žerete jako doslova, nebo co to má společnýho s výživou a stravováním? No jo, další suterén co ovládá ty termity…

   1. Kolega diskutér tím chtěl říci, že šlapáním na kole hubne. Já to taky občas dělám, ale necpu se s kolem tam, kde bych překážel rychlejším, typicky na silnicích s hustým a rychlým provozem. Naštěstí tady, kde bydlím, jsou silnice s velmi řídkým automobilovým provozem a k nám vede skoro kilometr dlouhá zpevněná lesní cesta s prakticky nulovým provozem, takže když už mám potřebu jezdit na kole, nikoho tím neobtěžuju.

    1. Běhání je výrazně efektivnější.

     1. Opět ukázka argumentačního klamu zobecnění. Seznámil jste se opravdu se všemi údaji a hodnotami konkrétního případu, abyste mohl potvrdit, že běhání – které označujete za výrazně efektivnější – je tím pádem pro danou osobu (mě) tou správnější volbou?

   2. A teď si představte, jak tím, že se nezamyslíte nad nějakým slovním spojením, si o někom vytvoříte obrázek blbce jen proto, že ten, kdo v diskuzi něco nepochopil, jste Vy. Kolik takových blbců kolem Vás existuje ve Vašem životě?

 3. Tomu přece nikdo nemůže věřit, že ten člověk unuděný stovkami mil vození se tam a zpátky je tam fakt proto, aby ve vteřině něčemu zabránil, kdyby na to přišlo. Ten tam sedí, protože zákon. Kdyby orangutan mohl mít papíry, sedí tam taky.

  Lidí, který řízení baví asi jako mytí hajzlíku štětkou, je nemálo. Na druhou stranu třeba existují lidi, který neskutečně drtí, že tyčový mixér má motor a ne kliku, aby si to svobodně odkroutili sami.

 4. Někteří si možná pochvalují že to byl chodec a navíc s kolem, ale především to byl dostatečně velký objekt pohybující se rovnoměrným pohybem po kolizní dráze a reakce systému až do okamžiku srážky vůbec žádná, klidně to mohlo být něco co hravě projde čelím sklem. To video Uberu vypadá jako záměrně tmavé, protože pokud by takhle „viděl“ řidič ať živý nebo elektronický uprostřed osvětleného města tak je zralý na běžce s praporkem.

 5. Tahle nehoda je totální selhání systému řízení, pokud auto neumí zastavit před překážkou nemohlo by snad ani do beta testování. Možná šukaly mouchy na čidle a vyvolaly v programu neošetřenou výjimku, nebo se celej krám přehřál a zamrzl či něco podobného.
  Obecně vzato, dokud tyto bastly nebudou mít intuici, že například ten chodec s telefonem co zašel za kontejner zase vyjde ven, že za kutálejícím míčem se může vyřítit partička kluků a pod., nemají v běžném provozu co dělat. V šedesátce má soustředěný řidič poměrně solidní periferní vidění a mozek tyhle „podivnosti“ prostě registruje a řeší.
  Ať dají technologičtí giganti vydělat Ukrajincům a udělají si z Pripjatě autonomní eldorádo pro testování městského provozu.

 6. Video jsem si prohlédl, alespoň to, co se objevilo jako dostupné.
  Je to sice fakt blbá situace, nedej Bože, aby se mi to někdy stalo, ale soudím, že průměrný řidič v normálním autě by stihl nějak zareagovat. Pokud by nematlal display u mobilu a nebyl ospalý.
  Takhle to fakt vypadá, jako kdyby sebevrah vstoupil před rychlík. Připadá vám, že má ten tester/ka ruce na volantu a nohy na pedálech?

 7. Zaštiťovat se kapitalismem a soukromým vlastnictvím při obhajobě systému, v rámci kterého stát provádí přerozdělování srovnatelné s rozpočtem celého důchodového sytému, to je vskutku delikatesní myšlenkový exkrement. Na druhou stranu souhlasím s tím, že autonomní řízení je nesmysl a svým způsobem podvod. A to v první řadě právě proto, že je vyvíjen a provozován na systému, který jsem popsal v první větě. Vývoj v dopravě se nikam nepohne, pokud na tomto systému budou omezení lidé s komunistickým myšlením nadále trvat.

 8. Dostaneš čip do prdele aby o tobě autonomní vozidla věděla, jinak silnici nepřejdeš ! Co se furt nějakýmu čipu bráníš?

 9. Obdivuji učitele autoškoly, že dokáží studenty uřídit. Vyzkoušel jsem si to sám a neměl jsem šanci cokoliv udělat při nečekané reakci začátečníka. V autonomních autech je to podle mě stejné, nečinný řidič vůbec neví, co má auto v úmyslu udělat a převzít řízení v krizovém okamžiku je čirá fikce. Natož v situaci, kdy se nečekaně vynoří ze tmy nějaká překážka. Musím zaklepat, několikrát jsem podobnou situaci zažil a před tragickým koncem mě zachránilo třeba probliknutí protijedoucího auta nebo naopak zadní světla předjezdce.

  1. Ta tma je samozřejmě jen iluze z dodaného videa a možná záměr pro dojem „kdy se nečekaně vynoří ze tmy nějaká překážka“. Jednalo se o osvětlenou silnici a normální řidič který vnímá i dění mimo dráhu jízdy by ženskou pravděpodobně viděl.

   1. kazdy vodic jazdiaci v noci vidi, ze take zle svetelne podmienky nie su ani na prazdnej ceste v lese, nieto este v meste, kde je kopa svetiel.

    https://youtu.be/1XOVxSCG8u0?t=30s

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017