Ať Uberu chcípne koza! - zpět na článek

Počet komentářů: 58

  1. O burezaci pravda a souhlasim. Ale to negativne pojate schvalovani zakonu co eu chtela – spousta jich buzeraci omezuje, rusi a nebo se snazi zpruhlednit (coz pak v cr znamena, ze se zakon nedodrzuje). Dalsi vec je jak cr prijima kdyz direktiva umoznuje buzeraci – cr provedeni zakona ji narizuje. A 56/2001 je v tomhle zrovna perfektni ukazkou.

    1. iná buzerácia bude keď prídu konečne tie autonómne autá

      to bude jak tá stará historka z New Yorku o silnej lobby profesionálnej mafie OBSLUHOVAČOV VÝŤAHU – leb o však je nemysliteľné žeby si človek stlačil to tlačítko sám (nič iné už nerobili vzhľadom na pokrok technológie a z neho vyplývajúcu jednoduchosť ovládania, spoľahlivosť a bezpečnosť – keď už nebolo treba zastavovať na poschodiach ručne)

      http://www.npr.org/2015/07/31/427990392/remembering-when-driverless-elevators-drew-skepticism

  2. Zablokovat urad vlady…a co nejak zablokovat cely stat? Boze to by ale byl nadherny zivot…

  3. Mohl bych poprosit o sepsání zde citovaného:
    “ dvě Ukrajinky za cenu jedné nebo tak něco.“ a “ jak se liší produktové strategie jednotlivých nočních klubů v Budějovicích, jak fungují priváty na Máji “

    Děkuji

    1. No já vím, že některé děvy na Máji umožňují platbu za číslo stravenkami.

    2. No to máme v redakčních kruzích větší odborníky, tak požádám je.

      Ale kdyby vás to zajímalo a přijel jste si do Budějovic vrznout. V Izabu prej mají nejlepší holky (nevím, podle jakých kritérií). Přijatelný kompromis mezi cenou a kvalitou je Malibu. Pak už to jde s kopce. Na Máji je možné nabrknout si studentku. To je best case. Z Máje to mají blízko do školy a některé prý i zákazníkovi uvaří něco k jídlu (je to v ceně). Z poskytování služeb hradí nájemné a životní výdaje. Na druhém pólu spektra služeb na Máji stojí rozsáhlá multikulti genderová nabídka rómského etnika. Výhodou je cena a možnost platby naturáliemi, jako třeba elektronikou, alkoholem, cigaretami a zmíněnými stravenkami a dostupnost některých speciálních řešení optimalizovaných podle mnohdy neobvyklých potřeb zákazníka (nezletilé, těhotné, těhotné nezletilé…)

      1. Tak to holky docela podrazily. Ja kdysi vyslechl v mestske dopravni hromade rozhovor dvou perspektivnich ghetto slecen na tema, kolik toho mladik musi prinest, aby mohl vyuzit tohoto druhu zabavy. Podebradka byla jista, ale resilo se, ze jedno baleni chipsu je prilis malo, alespon dve jsou potreba. Ale zase to neni udrzitelny byznys model, dotycne to jiste provadely z lasku k pohybu. Takze dneska se clovek docela prohne, se dvema autoradii a krabici cuca. To i ty stravenky jsou praktictejsi.

        1. To byly normální rádodajky, to nebyl byznys :) Měl jsem známou která to podávala tak, že když ji chlap vezme někam na slušnou večeři a třeba tancovat, tak že mu na revanš klidně dá. Kdyby se jí chlap nelíbil tak s ním nikam nepůjde, ale zase nechce aby měl chlap pocit že je děvka co s nim hupsne do postele jen pro jeho modrý voči.

          1. Protoze sex za veceri a proplaceni listku do tanecniho salu je min devkovsky, nez sex z duvodu pouze ciste pritazlivosti?

            Aha…

            No, znam takove zeny, ale jeste zadna nevysvetlila logiku za timto uvazovanim.

            1. Je to tak, no. Patrne to souvisi s tim ze zena chce mit pocit ze je dobyvana a to i v pripade ze se uz dopredu rozhodla. Ostatne, on ten namlouvaci ritual neni vubec spatna vec a kolikrat je lepsi a erotictejsi nez naslednej mrd.

    3. Promiňte za mírné OT. Dva roky jsem tam strávil, na Žižkově ulici. Nebylo sídliště Máj původně primárně lampasácké? Myslím tím rodiny vyšších důstojníků, vím, že tzv. pošťáci bydleli na takové vysoké ubytovně hned za kasárnami, kousek za nádražím.
      Tehdy se tam říkalo, že když hodíš šutrem směrem k Masňákům, trefíš kurvu nebo vojáka:-)

  4. S Uberem to není první rebelie taxikářů z letiště, sám si pamatuju, jak Letiště Praha povolila vjezd k terminálům 1 a 2 pouze vybrané firmě (tuším, že tehdy to byly tři áčka)a ti, kteří byli odmítnuti, uspořádali protestní jízdu. Prostě jezdili furt dokolečka kolem terminálů (tehdy ještě nebyly vjezdové závory na 1x 15 minut během dne), u Shellky se otočili a jeli nazpět. Nic si samozřejmě nevyvzdorovali, a skupinka vyvolených má od té doby zajištěná ryta na/z letiště.
    Zároveň je tady odpověď na otázku, proč dodnes nevede na letiště starého Veškrny S-Bahn, či U-Bahn. Koleje na letiště by připravili dost členů klanu o lehké živobytí. A nejsou to žádní nazdárkové, mají svého člověka v Domě odborových svazů na Žižkově, to je mocná figura, která vybrané skupině dročkářů umetá cestičku. Je o tom série reportáží na Streamu.

  5. homo deus: a brief history of tomorrow ;)

  6. Já myslím, že zásadní problém je ta dvojkolejnost, v článku v podstatě zmíněná. Je od státu nefér po jedné skupině lidí poskytujících transport osob chtít naplnění mrdy podmínek a ty druhé nechat v podstatě jen jezdit a inkasovat. Tahle sdílená ekonomika je v podstatě ideál liberalismu v podnikání – 2 subjekty si bez zbytečné účasti státu domluví, že jeden koná a druhý platí, potud ok. Ale pak je tedy potřeba i ty ´´klasické´´ podnikatele od státní péče osvobodit. ´´Uberizace´´ byznysu, kdy například malování nebo úklid bytu prostě objednáme mobilem a někdo, kdo má zrovna čas, to provede, by mohl být dobrý návrat návrat ke kořenům tržní ekonomiky, ale pak je potřeba říct i B protože tradiční firmy nesoucí velké náklady z titulu x regulací to prostě vyřadí z byznysu. No a samozřejmě by pak mělo přijít i C, kdy by bylo fajn vymezit kdo může frčet v ´´uber´´ režimu a koho by si stát prostě raději hlídat měl. Nemyslím, si, že třeba opravu brzd na autě bych svěřil no name mládenci, co si ho zavolám přes appku…

    1. pokud ta appka bude umožňovat hodnocení kvality práce toho no name mládence tak proč ne. Ve skutečnosti to i dnes funguje dost podobně, spíš hůř, protože nakonec informace o tom komu mám svěřit opravu brzd sháním všude možně a nakonec to stejně většinou skončí u nějakého no name mládence na základě referencí lidí které většinou neznám. Případně prostě někoho vyberu náhodným výběrem. když mi onehdá upad na benzínce vejfuk v neděli odpoledne daleko od domova, tak jsem taky musel vzít za vděk servisem na základě doporučení pumpaře. Základní a v podstatě jediné kritérium aby bylo otevřeno a nebylo to daleko.

  7. Téměř vždy souhlasím s D-fensem a jeho názory, a považuji ho za chlapa (aspoň doufám), který to má v hlavě srovnané. Tentokrát se mi však zdá, že je chvílemi „mimo mísu“. Nic proti hodnocení taxikářů – i když i tady by mělo platit, že se nemá zevšeobecňovat za každou cenu, osobně je také nemusím, taxislužbu jsem použil naposledy před 30 lety v tehdy ještě „západním“ Berlíně, ale nesouhlasím tak zcela s chvalozpěvem na UBER a obecně podobné služby tzv. sdílené ekonomiky. Ano, UBER patrně využívá díry v zákonech, ale to ještě neznamená, že nám nelže stejně jako jiní. Sdílená ekonomika by měla znamenat, že někam (sociální síť nebo stránka UBERU, to je jedno) vyvěsím – haló, jedu dneska v 9:30 na letiště, chcete se se mnou někdo svézt (a připlatit mi na PHM) – pak je to OK. Ale jestliže si někam (v tomto případě na UBER – a je jedno jakou formou) dám já požadavek – chci na letiště, kdo mě tam odveze, jde podle mého selského rozumu jednoznačně o objednanou službu – a tudíž ji nic neodlišuje od taxíku, přes všechny kecy o transparentnosti, hodnocení a podobně. Nebo snad všichni ti „Uberáci, kteří dovezou někoho na to zatracené letiště, tam zaparkují a pokračují dále letadlem na kýženou dovolenou nebo pracovní cestu?
    Jinak souhlasím s tím, že řešení, které zvolili taxikáři považuji za hovadinu, a mrzí mě, že se policajti jen připravovali, místo aby konali – oporu by měli i v tom zatraceném zmršeném silničním zakonu. A zcela osobně mě ta jejich akce štve z toho důvodu, že se kvůli nim nedostanu ani na oběd, protože by mi dva kilometry tam a dva zpátky zabraly spoustu času.

    1. UBER Nic neodlišuje od taxiku? snad uber nic neodlišuje od smluvní přepravy, taxislužba je naprosto speciální forma přepravy, kdy využívám k přepravě někoho o kom nemám a nemohu získat reference, neznám cenu přepravy jsem taxikáři vydán napospas když to zjednoduším, zejména při mávnutí na taxi na ulici. Proto je taxislužba tak specificky řešena. to že dnes se i taxislužba posouvá blíže ke smluvní dopravě díky telefonické objednávce na dispečink na tom nic nemění. Nechť taxikáři zmizí ze štaflů, při objednávce služby nabídnou cenu dopravy, přestanou používat specificky značená vozidla a stačí jim k provozování osobní přepravy koncese k provozování autodopravy. Problém je samozřejmě když smluvní řidiči uberu tuto koncesi a ostatní náležitostik podnikání nemají a rozsah jejich činosti přesahuje rozsah činnosti povolený u prací na dohodu.

  8. Nejlepší fór je, že vlastně zase řešíme kolo:

    Liftago-musíš mit taxi licenci a systém je ala uber. Tedy zcela legální a ma to výhody, které propagují hipsteři, co si bez obrazovky neobjednají ani pizzu v podchodě na nádraží.
    Airbnb-platí se místní pobytová taxa (česky někdy též nazýváno vzdušné). Tohle řešení překvapivě zavedli žabožrouti a jinak je jim privátním ubytování egál.

  9. Opsáno z twitteru: „Hoteliéři protestují proti airbnb, taxikáři proti Uberu a což teprve až pošťáci zjistí, že existuje e-mail…“

    1. Jak poslu e-mailem balik? :-)

      1. Jako přílohu v zipu… ;-)

        1. Ikonu balíku má rar.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017