Anděl 2005 aneb fraška roku

Featured Image

Následující text obsahuje sprostá slova, takže by ho nikdo neměl číst. Ale abych učinil text stravitelnějším i pro útlocitné čtenáře, provedl jsem menší autocenzuru.

Zároveň chci mravokárce upozornit na skutečnost, že invektivy nepoužívám samoúčelně, ale po dlouhém přemýšlení jsem dospěl k závěru, že jinými slovy nedokážu dostatečně vyjádřit své zhnusení nad touhle šaškárnou.

Nejdřív jsem chtěl celou „událost“ přejít, ignorovat, nevnímat, zazdít atd. atd., ale po shlédnutí několika dalších sestřihů a přečtení několika článků se mi vrátily pocity vyhnusněnosti, které jsem zažíval při sledování přímého přenosu.

Úvodem článku z celé Ein Kessel Buntes taškařice vyjmu několik interpretů, kteří podle mého názoru zaslouží jakékoliv ocenění obecně bez ohledu na tu tlupu ignorantských tupců, kteří si říkají akademie populární hudby.

Jmenovitě je to Lenka Dusilová, které si velmi vážím za její invenci ignorující potřeby mainstreamu, Monkey Bussiness, kteří byli, jsou a budou pro mne jedinou FUNKY formací, kterou kdy tahle země měla a potom pan Radim Hladík, před jehož kytarovým umem smekám klobouk, který nemám a Tata Bojs, kteří si taky na nic nehrají a z dalších „nehudebních“ kategorií režiséra Jana Koháka, který na DVD pro tata Bojs a klipu Anny K odvedl skvělou práci .

Takže ve zkratce k hlavním kategoriím, které „lidi“ zajímají a u kterých mi svým výrokem akademie způsobila návaly vzteku následované pocity beznaděje a těžkou nevolností.

Zpěvák roku – Petr Kolář. Nevím, jak moc jsou trotlové z akademie zainteresováni finančně na marketingových aktivitách zástupců jednotlivých interpretů, ale tohle je fakt blbej vtip. Dá se říct obecně pro většinu kategorií, že se neoceňují umělci, ale přežvejkávači, ikony, které prodávají ksichty, ale po hudební stránce jsou naprostými nýmandy, průměrem či podprůměrem hudební produkce. Je to ukázkový příklad zdebilnění tohohle národa nováckých tupců, kteří bez přemýšlení seděj doma u bedny, chlastaj pivo ze supermarketu za tři pade a žerou z koryta „kultury“, co se jim tam nasype. A že to jsou z 90% větší sračky, než pomeje, o tom není pochyb. Petr Kolář možná vládne slušným hlasem, ale ten ksindl, pomocí kterého ho prodává, je fakt výsměch. Není to pro mne nic jinýho, než byly za bolševika tlupy šéfíků jednotlivých politicky snesitelných pop gangů se svými poskoky. Takže pro mne je ruku v ruce s Míšou Davidem, Sagvanem Tofim a podobným šmejdem, kterej nám soudruzi cpali do tykví v době zlaté éry heavy metalu, vzniku nejlepších art rockových skladeb všech dob a podobně.

Tohle mne dostalo – Hip Hop a R´n´B. Orion nebo kýho čerta kašpaři to dostali. Je to úplně jedno. Pojem jako je R´n´B spojovat s kteroukoliv rádobyhvězdiček českého showbussinessu mi přijde eufemicky řečeno směšný. Banda trotlů s ultra kchůl in frý imidží, kteří naposledy zazpívali možná Skákal pes ve školce. Hustohustý tvrďácký gesta, ale hošíčkové, co nedostali cenu byli nějak naměkko, trubky… V souvislosti s českým R´n´B bych ještě zmínil „zpěvačku“ Viktorii, která byť pochází z jižní Afriky, má R´n´B projev asi jako moje babička a narposto tuctovým a nijakým všedním hlasem libovolný puberťačky z učňáku nám sděluje za zvuků tuc tuc a jiných kravin plytké texty. Naprostým vrcholem pak pro mne bylo naprosté zprasení a zneuctění skladby Hotel California od The Eagles, který řadím mezi nejlepší skladby všech dob a žánrů. Když už nemají dnešní interpreti sami žádnou invenci a talent, ať se na to radši vyserou, protože jsou zbyteční. Když nic jiného, nechci, aby mi můj syn řekl, že Hotel California je od týhle nány. Samozřejmostí je úchvatná marketingová aktivita majitelů stáje, která vlastní tuhle klisnu, aby se prd pěkně naleštil a aby měla prasátka doma u korýtek co papat. Chce se mi zvracet a to jsem ještě nedošel ke zlatému hřebu.

Jen letmo se zmíním o objevu roku – Clou. Vlažný popík s nikterak kvalitním zvukem. Ani koza ani pes, není to špatný, ale objev roku ? Znovu to vypovídá o úchvatném přehledu akademických dementů co se děje a kdo se pohybuje na naší hudební scéně.

Poslední kategorie, kterou zmíním – skupina roku – Chinaski. Tak to by mne ani ve snu nenapadlo, že celej českej showbussiness je tak prohnilej, že může vypustit ze svých dutých hlav nápad, jako udělat tuhle partu buzerantskejch kvákalů bez invence jako skupinu roku. K tvorbě Chinaski, než se vrátím k cenám akademie: technicky zdatní muzikanti, jejich první alba a vystopení byla zábavná a inovativní, ale proč proboha donekonečna přežvejkávaj sami sebe a z klišé dělají klišé? Za takovejhle přístup by měli dostat ocenění průser roku, ale  ne skupina. Chápu, že je to opět dojná kráva pro vydavatele a že stokrát přemletá shnilá sekaná se pod dobrou značkou a s dobrou reklamou prodá stejně a že náklady na vytvoření nového úspěšného interpreta, kterej bude vydělávat korunky jsou vysoké, ale o čem to teda kurva je?

To už není showbussiness, to už je jen a jen bussiness.

Ještě několik málo slov k celkové organizaci, která celé akci nasadila korunu.

Omezení času na vyjádření oceněných – trapas jak barák, když nemůže někdo říct ani děkuju… Ocenění Radima Hladíka – proč v pořadu nezazněla jediná jeho skladba? Co proboha měla znamenat ta skvadra, co ceny předávala? Přehlídka lidí, kteří najvíc nadojili na tupých masách českých konzumentů? Politická agitace?

Shit, hanba, průser, trapas… tak bych asi shrnul celý tento počin. Dále degradujeme naši kulturu na přehlídku obchodně násilně prosazených sraček, dále prohlubujeme tupost masového spotřebitele, z tak krásné věci, jakou je hudba děláme salámy z hypermarketu a pliveme na všechno, co se dá shrnout pod pojem kultura. Jen tak dál, stádo, které žere, co je mu předhozeno a nepřemýšlí, je snáze ovladatelné a rádo zaplatí za další příval sraček, o kterých je naše „nezávislá“ média přesvědčí, že jsou ještě chutnější a šťavnatější. Jenže, Vážení, i hovno v pěkném obalu se zlatou mašlí a nálepkou AKCE, zůstává hovnem.

Závěrem – nikomu svůj názor nenutím, je to jen a jen můj pocit, o který se s Vámi dělím tímto prostřednictvím. Od kritiků očekávám konstruktivní přístup, protože výlevy amaterských psychoanalytiků o mé osobě mne nezajímají a tudíž si je s klidem můžete nabouchat do ucha.
 


20.03.2006 BurtonBell
 

12345 (1x hodnoceno, průměr: 5,00 z 5)
183x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:06
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!