Alfa Romeo Giulia 2.0T - zpět na článek

komentářů 92

 1. Jo, Giulia ve 206kW benzínu je jedno z aut současný produkce, pro který bych si šel do krámu.

  1. Clarkson v The Grand Tour sice zkoušel tu nejsilnější s motorem Masseratti, ale taky říkal, že je to po dlouhý době auto.

   1. Motor od Maserati měla AR 8C. Na tomto motoru pracovali inženýři z Ferrari, výsledek je o dva válce „utlý“ motor z Californie T.

 2. Ma to diru na lyze?

  1. Má. Je v přední masce.

  2. Ma. Ve verzi Giulia a Super jako priplatkova vybava (cca 6k czk) – sedadala delena 40/20/40, ve vybave Veloce v zakladu.

 3. alfa s automatem ? tahle motorizace by s manualem mela mnohem vetsi fun factor

  btw proc vubec nejsou na silnicich videt starsi alfy ? (5+ let)

  1. Jedna polovina je v servisu a druhá na vrakovišti.

   1. Haha, ty jsi Alfista?
    Věc se má tak, že poslední cenově dostupné Alfy, které se prodávaly ve větším množství, už mají více než deset let (147 a 156). Následovala 159, ale to nebyla masovka, navíc většina je jich v naftě. Jako ojetiny jsou velice levné, na to co je pod kapotou. Pokud se o ni majitel staral, nemá tato Alfa vážnější problém. Nicméně je to velké a těžké auto, takže Fun factor pro mladé chybí. No a 147 nahradila Guilietta a její cena ji odsoudila. Navíc i po designové stránce není tak atraktivní jako jiné modely AR. Pak už jen MITO, C8 a C4.

   2. Asi jo. Když totiž chcete v ČR koupit jakoukoli ojetou Alfu, která alespoň trochu drží pohromadě, tak máte dost smůlu. Pokud se náhodou dostane do bazaru, zmizí nejpozději druhý den, ač kolem zůstane stát plno Ochcávek, Golfů, Prassatů a dalšího novinářsky leštěného šrotu. Asi rok jsme s kamarádem jezdili od čerta k ďáblu (protože odmítal dovoz), až nakonec radši koupil novou. Zřejmě lidi, co kupujou ojetý auta, nečtou ty plky českých lifestylových novinářů nebo co.

  2. Tanguero má pravdu.
   Nicméně tady potkávám Alf celkem dost (teda na to, že to jsou krumply, který nikdo nechce :)), právě nejvíce ty 156 a 147. Sem tam 159, Giulietta, … O mojí 156 (2,5V6 Busso) se někdo evidentně staral, tak jezdí zatím parádně. Ale rezne, to je pravda. Takže pořád daleko víc vídám právě ty starší Alfy, nových moc ne.
   Jo a ano, opravdu si máváme, většinou. Není pravda, že bychom se už viděli v servisu :)

   1. Taky se mi zdá, že v poslední dobou potkávám Alfic víc, než dřív. A na pozdrav mi odpoví skoro každá, pravda, moji 159 Rosso málokterý alfista přehlídne. V servisu jsem se naposled byl podívat na Julču a už na ni mám prasátko..

   2. Když už náhodou někde něco člověk vidí, tak je to turbodehet, to je tak na zvracení a ne na okukování.

 4. No nevím. Na to, jaký vodrbuňky s tím dělali, než to vůbec uvedli na trh, mi ten výsledek přijde dost rozporuplný, a to zejména po stránce designu, což byl vždycky jeden z hlavních důvodů, proč se Alfy kupovaly. To auto má nevyvážené proporce, v některých barvách vypadá vyloženě divně (tmavě modrá, šedá) a ten interiér také elegance moc neprobral. Mnohým pravověrným fans značky to bude připadat jako svatokráděž, ale designové hodnoty Alfy podle mně mnohem lépe vystihuje Stelvio.

  A ta recenze je teda pěkně odfláknutá.

  1. Ti fans jsou aktuální majitelé 15 let starých alf? To asi není prodejní cílová skupina tohoto auta.

  2. Alfy se vždy kupovaly hlavně kvůli technice, design se mnohdy musel „prověřit léty“ např. u AR 75. Giulie, především QV, se mimořádně povedla po technické stránce, od vyvážení a aktivní aerodynamiky po řízení a motor. V testech válcuje německou konkurenci, co víc by mělo fans těšit?

  3. Přesně od té doby, kdy se Alfy začaly kupovat kvůli designu, začaly stát za hovno i s celou servisní a prodejní sítí. Dokud Alfa vyráběla neuvěřitelně hnusný auta (75, 90, GTV6 apod.), byla radost s nimi jezdit. Ano, servisními náklady se překvapivě nesrovnávaly s nákupními taškami, neměly v každých dveřích kapsu na 20litrový kanystr, vrzaly jim plasty, neměly škrabku na okna v nádrži, chyběl odpadkový koš i stabilizační systém a s iPodem nekomunikovaly ani na zvláštní přání, ale možná právě proto dneska tyhle auta stojí podobný peníze, jako nová Giulietta.

   1. Dnešní (a mojí) optikou neuvěřitelně nádherná auta….

  4. Design nemůžu zhodnotit, protože autor krom toho, že byl arogantní blb, se nezmohl ani na to, aby tam dal fotku. Technický údaje tam taky nejsou, protože to vlastně nikdo nepotřebuje (hádám, že pán je zmrdimanažer v nějakým marketingu, takhle to dneska funguje).

   Ve výsledku sme se dozvěděli, že to sice bliká jak chce, takže by to nemělo ani co dělat na silnici, ale je to dobrý, protože to řekl. Takže souhlas, to je recenze až za roh, fakt že jo…

   1. Zkuste si zacvicit nebo se jdete projit do lesa, ulevite tim sve ocividne celozivotni frustraci.

 5. A jak je s Guilií autor recenze spokojen? Kolik má na ní najeto, a jakou si pořídil výbavu? Některé příplatky se mi totiž zdají přehnané.

  1. Nevyplynulo z clanku, ze jsem s autem spokojen? Najeto skoro 10k km, vybava Super + par veci z priplatku. Oproti konkurenci me priplatky nepripadaji nejak extra prehnane.

   1. A motor tedy 200k s AT?

 6. Auto možná dobré, ale článek ve stylu top gearu o tom že mpv a diesely atd. jsou auta pro lidi co je auta nezajímají a to hned na úvod mě prostě nebaví.

  1. edit: myšleno na „útok“ o veřejném sdělování o koupi mpv … každý má jiné potřeby a to, že koupě mpv je vedena jinými požadavky než koupě AR 2,0T je snad jasné, ale útočit na někoho, kdo si dá tu práci a napíše článek o svém MPV … sorry jako.

  2. Pokud vas to od uvodu nebavi, tak to nectete. Stejne jako jste vy vyjadril nazor na to, ze vas tento clanek nebavi, tak ja jsem vyjadril nazor na to, ze me nebavi clanky o MPV a starych dieslech.

  3. Aha, takže jestli Vašemu příspěvku správně rozumím, tak automobilového fajšmekra poznám podle toho, že má dieselové MPV, zatímco v Lancerech Evo nebo Imprezách STi jezdí lidé, které auta nebaví a nepřiřazují technické úrovni vozu žádný význam?

   1. To sice nevim, ale autor nám řekl, že kdo jezdí v MPV či schade je kokot a koho zajímají technický údaje, i kdyby tady Alfy, tak je taky kokot a má si pořídit MPV nebo schade.

    Tak se na mě nezlob, ale mluvit tady o technice je krapet mimo, když jsme se o ní z článku dozvěděli hovno.

 7. Článek pěkně říznej, dobře se to četlo. Za 1, víc takovejch…

 8. Na to, že se autor s chutí vysmívá nezajímavým testům, jsme se dozvěděli, že to jede, zatáčí a brzdí. Nebyl by od věci třeba detailnější popis, jak se chová na limitu přilnavosti, jaký má charakter motor (je to typický turbobenzin bez výrazné špičky, nebo je to úplně jinak… )?
  Nechápejte mě špatně, je to psáno čtivě i s trochou humoru, ale věnovat se nejpodstatnějším vlastnostem podrobněji by neškodilo. Takto by se skoro zdálo, že benchmarkem byla Ochcávka fčipu, a té to ujede, takže OK

 9. Dobrá recenze. Tohle je ten typ článku, kdy si to auto okouknu na webu, podivám se na ojetý v bazarech a přečtu recenze od jiných lidí. Protože je jasné, že autora to auto velice baví.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017