Albert shopping experience - zpět na článek

Počet komentářů: 276

  1. Kaufland bych tak neodsuzoval. Potřeboval jsem rychle sehnat rum Pampero aniversario reserva exclusiva a tam ho kupodivu měli.

  2. Co na to rict. Kdyz mam cas, tak v Globusu nakupuju maso a uzeniny, v Lidlu nektere specificke pecivo, nektere mlecne vyrobky, obcas dzusiky a ovoce, v Kauflandu toaletni papir a tekutinu do ostrikovacu, v Albertu mlecne produkty z Madety, v Tescu menivam Kc na Ojra, V Ternu mivaji me oblibene mineralky a piva. Osobne jsem zazil pred Vanocema situaci „pana v bunde“, ale v rade na cirkularku s plotnou MDF, kdyz jsem opravdu spechal za zakaznikem. Ja jsem mel to stesti, ze do hobymarketu nechodi az tolik kyselych padesatek :-)

  3. Toľko potrafenych zákazníkov Albertu a Babišware tu v diskusii zagagalo.
    Za mňa článok výborný na oddychové čítanie.

    1. Jo. A Dfens je jedním z nich.

    2. Přesně tak.

  4. Jak už řekli někteří přede mnou, jsou Alberty akceptovatelné a neakceptovatelné. A na vyhnutí se Agrofert food je tady docela šikovná aplikace: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vytick.bezandreje

    1. Už to je na javu/BB OS 7.1?

  5. DFENsi, nechceš platit parkovné, OK, projdeš se 15 minut, jde o princip, neživím zmrdy, mám z toho dobrý pocit. To se vyplatí jít i 20 minut. Ten pocit za to stojí.
    Nebo někde nekoupit zboží, radši jíst suchej chleba než kontaminovaný albertí žrádlo.
    Ale ani jinde to není o moc lepší.
    Svět si přeje být klamán: Věděli jste, že Globus v teplých úsecích NEzpracovává přebytky z vlastní masny, ale bere levné maso vepřové a kuřecí z Polska? Gratuluji k p(r)ozření.

    1. No, to z toho tvýho neparkování asi spousta zmrdů nemůže usnout. Zrovna v Budějicích.
      BTW, ve čtvrté větě trestáš ty, kteří za to fakt nemůžou. Blbe.
      Kdyby se na náměstí dalo parkovat, spousta podnikatelů by si odfoukla. Halt ne, i kvůli tomuhle jedinci.

    2. Co je vlastně tak špatnýho na potravinách z Polska? Furt se o tom mele…Z Číny bych pochopil, že asi maso nebude košer, ale z Polska? Není to taková ta politicky hezká mánie „oni špína, my krása“? Za mého mládí se do Polska jezdilo za kvalitou (cukroviny, ovoce). Může někdo doložit současný stav?

      1. Pokud Polaci neco fakt umi, taxou to rybicky.

        Za meho mladi Psonci brali utokem uzeniny v Nachode, vajicka nosili do Polska pres hranici po jednotlivych platech. Takovej klasickej pendl – fuuura plat s vejci na ceske strane, fuuura na Psonske a mezi tim kmitajici Psonek, nosici to pekne po platicku do svoji domoviny. Bezny ukaz vsedniho dne.

        Na druhou stranu, do Psonska melo smysl jet treba pro vercajk, nd na auta, textil (kua rozdil mezi trhem a kamennym xeftem) a ovoce plus syry.

        1. Nu, první věta jest dosti diskutabilní …. Většina polských levnějších rybičkových konserv či salátů je prostě chuťově hnusná, protože mimo ryb (většinou rozvařených, rozpasterovaných) obsahují nechutné oleje a odporné chemické přísady.

          1. Člověk, konzumující rybí výrobky původem z Baltu, musí být hodně odvážný. Já kupříkladu nejsem, což mě třeba u šprot mrzí.

            1. Až budeš mít čas, chuť a jánevím co, zajeď si do Vodňan, na náměstí je restaurace a v ní mají chlazený pult. Rybí saláty, domácí výroba i lov. Nešizené.
              Toho bych se užral.

              1. Dík, příležitostně to zkusím. V dojezdové vzdálenosti mám prodejnu Diana Fish a mohu-li, nevynechám zastávku U rybiček.

                1. A když už jsem se tak rozevzpomínal….na Václaváku byla rybí jídelna, chodil jsem tam s tátou. Za ty matjesy bych dal ranec, jak byly dobrý. A pečenáče……Hergot to to bylo dobrý…Jedu do Vodňan.

        2. Zrovna minulý týden mi tata dovezl koš bonbonů pro děti odtama – a ty jejich karamely, to je prostě…boží.
          Na konzervy z Baltu jsem odvahu nenašel – ty říkáš, že jsou skvělé, h72 by to do huby nevzal…tak zase vím hovno.

          1. Balt je stoka Evropy, mělké, skoro uzavřené moře s velkými městy většinou nekulturních národů na březích.

            1. Stoka snese hodně. Nekulturní národ tam nevidím ani jeden. A o kvalitě rybích výrobků jsem se taky mnoho nedozvěděl. Za stoku Evropy bych více označil Středozemní moře, BTW.

              1. Do Baltského moře ústila kdysi Odra nebo Něva…
                Některé látky se pak oběhu udržují bez ohledu na to, že jsou velká města postupně vybavena čistírnami odpadních vod a velké podniky zavřeny.
                Se Středozemním mořem máte samozřejmě pravdu, ale v diskusi o polských potravinách je to argument nadbytečný. Cloaka Maxima byla základem bohaté tradice dodnes živé.

                1. To máš fuk, jenom jsem nechtěně vzpomněl na ty sračky, co jsem viděl v Řecku pouštět přímo do moře….Potrubí o průměru asi 1,5 m. Plným proudem, 24/365.
                  Na Baltu je alespoň chladněji, třeba to tak moc nereaguje. Možná. Nejsem z oboru.

                  1. Pokud je voda chladnější, probíhá v ní koloběh živin pomaleji.

                    1. A taky různé nebezpečné bakterie by nemusely v chladu přežít.

                    2. Tím si nejsem jist: „Milióny nepatrných mikrobů přežily v hloubi grónského ledovce nejméně 120 000 let. Američtí badatelé zjistili mimořádně odolné organismy uvnitř ledového bloku v hloubce kolem 3000 metrů, uvedla agentura DPA.“
                      Jinak: komerční ledy kontroluje SZPI a obsahují občas listerie a jiné podobné organismy.

              2. Některá hodně, některá míň, rybařit nechodím do žádné. Btw toto spojení jsem nevymyslel já-bohužel. V Baltu je problém hlavně PCB, tuším i dioxiny. Trendy koncentrací těchto látek jsou v posledních letech klesající, stejně tak jako u dusíku a fosforu. Pokud nejíte ryby z Baltu každý den i s vnitřnostmi, nejspíš to pro Vás žádný problém nebude. Ale proč si raději nedat čistou a hlavně čerstvou! rybu z domácíc zdrojů?

                1. Tak. Vodňany.

            2. Přesně. Certifikát necertifikát, předběžná opatrnost je nutná.
              Není to tak dávno, co jsem nechápal rybáře konzumující vlastní úlovky například z Brněnské přehrady.

          2. U nas se klasicke konzervy neji. Z Psonska obcas vezmu kysele rybicky na ruzne zpusoby a umeji i neco jako pecenace, jsou to masove kulicky z uzenych ryb, v trojobalu, osmazene a nalozene na kyselo. Vypada to jako hovna, taky tomu tak u nas doma rikame, ale chutna to vytecne. Vyvazeji je i do Germanie, potkavam se tam s nimi.

            Jinak na ceskych pecenacich jsem odkojenej, jeste kdyz se prodavaly ve velkych plechovkach a v tech bych se dodnes uzral.

      2. Je to jako vsude. Tyhle stereotypy vznikaji, kdyz chces za malo penez hodne muziky.
        Kdyz nechces zaplatit kvalitu tak dostanes sracky. Vubec netusim proc se do toho v dnesnim kapitalismu pletou nazvy zemi, kdyz je to zalezitost soukromych subjektu. Polsko ani Cina fakt nemuze za to, co a v jake kvalite si u nich velkoobchodnici z CR nakoupi nebo objednaji.

    3. Všude tvrdí, že vaří z vlastního, z toho samýho co dělají přímo maso a uzeniny. I když je fakt, že netvrdí, že VÝHRADNĚ z toho. Na druhé straně, pokud to nevystačí, proč nevzít jinde, ne? A polský maso je nějaký špatný, pokud mají jistotu původu a že to nebylo krmený sračkama?

      1. Polské maso obecně není špatné, ale nejisté a nezávisí to jen na krmení.
        Co se týče drůbežího masa od velkovýrobců, je dobré se mu vyhnout. V civilizovaných zemích Evropy se drůbeží maso chladí vzduchem, což je technologicky náročnější a dražší, než opuštěné chlazení vodou používané dosud v Polsku.
        Polské potraviny od malovýrobců nejsou zatíženy zastaralou technologií, ale nulovou kontrolou. Takže mohou být stejně kvalitní/nekvalitní jako u srovnatelných malovýrobců kdekoli jinde.

  6. V tech budejkach je to s tim jidlem opravdu na povazenou :-) https://echo24.cz/a/SMmzA/2019-chleb-jenom-z-agrofertu?

  7. Na větší nákupy většinou spojené s nějakým výletem jezdím do Zittau nebo Hirschbergu (čti Jelenia Gora) Dá se nakoupit kvalitnější německé nebo polské zboží a dokonce i ušetřit. Ale to celkem fuk. Čas od času musím vzít zavděk místními řetězci,které mám prakticky u nosu. Jedná se o Billu, Penny a Lidl.Jak už tu někdo nastínil a musím s tím souhlasit.Kvalita a úroveň prodejny je jen o vedoucím a fluktuaci personálu.Sortiment zboží teď nechme stranou.
    Jedna moje kamarádka kdysi prováděla tzv. mystery shoping a vyhodnocování poboček pro Rewe. Celá legrace byla o tom, že jsme si udělali jednu sobotu v měsíci výlet a povětšinou dokázala anonymně zkontrolovat až 14 poboček Penny a Billa. Za sobotu si vydělala nějakých 120Eur+ proplaceny povinné položky nákupu. Obvykle jsme to spojili s nějakým turistickým cílem já dostal celkem slušně zaplacený cesťák.Mým úkolem bylo optimalizovat a efektivně naplánovat trasu, neboť jednu pobočku mohla navštívit jen jednou za 3 měsíce.
    Mohu tedy odpovědně říci, že jsem znal a viděl všechny pobočky na pravem břehu Labe a pobočky do 15 km od levého břehu Labe. A byly mezi nimi velké rozdíly, většinou Billy byly ok, ale některé Penny byly opravdu humus.

    Nejčastější chyby, po kterých se dalo jít najisto: rozdíl v cennách účtovaných a na cenovkách, špatně zavedené ceny akčního zboží, mnohdy i nezavedené ceny (zboží nešlo reálně zakoupit, protože ho kasa neznala), chyby v účtování ovoce a zeleniny (misto celeru naúčtováno mango), nedostupné zboží z titulní strany letáku, dalo se nalézt i prošlé zboží ( na to se dalo téměř vsázet, v které prodejně to bude), mrazící boxy buď přeplněné nebo nadměrně porostlé ledem.

    Ve frontě u kasy mohou čekat maximálně 4 zákazníci( myšleno jako jeden košík na hlavu, dětičky kolem poskakující se nepočítají)a pátý je odbavován. Jestliže se objeví další kupující ve frontě, tak pokladní musí zvonit v případě, že nejsou obsazeny všechny kasy. Jestliže v krátké době pokladní neobsadí další kasu, kontrolující provede fotodokumentaci a vyhodnotí jako chybu. Takto to funguje +- u všech řetězců stejně a pokladní to vědí a je to dost průšvih, když pobočka ztrácí zbytečně body.
    Od vedoucí z místní Billy, kam chodím rád jako normální zákazník nakupovat a jsem s prodejnou spokojen a kde kamarádka- prachsprostě zkorumpovala, vím,že když prodejna za kvartál udrží hodnocení nad 95% procent, prodavači dostanou zřejmě nějaké mrzké prémie.V praxi to fungovalo tak, že kamarádka prošla prodejnu, objevila fatalní chyby,já jsem zašel za vedoucí a naprášil, že má na prodejně zřejmě kontrolu a nechal chyby odstranit, pak se udělala povinná fota, a nakonec se vyfotily 1 až 2 bezvýznamné chyby, aby to nebylo podezřelé.
    Proč to píšu? Kamarádka už nestuduje a ani si nepřivydělává mystery shopingem, asi má něco lepšího. Já jsem se alespoň naučil jak nakupovat a nepřijít o nervy, jak se nenechat ošidit, jak nesáhnout pro prošlý výrobek, jak prodavači schovájí cenově zajímavé akční zboží, aby ho mohli bouchnout rákosníkům. A hlavně, jak nečekat ve frontě! V místní Bille mi většinou otvírají další kasu automaticky a v jakékoli jiné prodejně stačí začít šermovat mobilem a předstírat fotografování předlouhé fronty, tak aby si toho někdo z personálu všiml.Pak už stačí pohlídat zvonění a sledovat, která další kasa otevře.

  8. Když už se tu tolik hejtuje Kostelec, co tahle série?
    https://www.kosteleckeuzeniny.cz/vyrobky-poctive-kostelecky.html
    Občas to koupím a špatné to není.

    1. Mno… Pokud někdo dělá sérii „poctivý“, tak ve mně moc důvěry nevzbuzuje. Nutně si musím klást otázku, co za sračky dává do toho nepoctivého neoznačeného zbytku, a že mu to svědomí dovolí. :-)

      1. Mno… Pokud někdo dělá sérii „poctivý“, jiný zase tvrdí, že „tady je svět ještě v pořádku“ a jiný vyrábí „ryzí pivo z hor“, surfuje na módní reklamní vlně.
        Se sračkami a svědomím to nemá nic společného.

        1. Se srackami to ma spolecne to, ze jsou to sracky uplne vsechno :-)

          V Rusku mjaso do gazety, v USA do hezkeho pytliku s pruhovanou vlajeckou a hvezdickama. Oboji to stejne ‚mjaso‘. Je to jen PR, jak pises.

          1. Stejné maso to asi nebude. V USA je možné používat hormonální podporu výkrmu. Zda je totéž možné v Rusku, nevím – ony se jistě cenové relace růstových hormonů budou v diskutovaných zemích lišit. Atd.

        2. Dobře, a je to „poctivé“ doopravdy poctivé? Nejsem chemik, abych si doma ověřoval, co píšou na obalu.

          1. V tom případě si budeš muset doma chovat vlastní dobytek a všechnu tu šunku, párky, uzený atd. si vyrábět sám. Pak budeš mít 100% kontrolu, číms to zvíře krmil a co sis do toho masa dal.

          2. Pokud se ptáte: „a je to „poctivé“ doopravdy poctivé?“, potom jste můj příspěvek četl jen zběžně.
            „Poctivé“ neznamená nic. Stejně jako „domácí“, „selský“, „horský“…
            Pamětníkům to jistě připomene kvalitativní stupnici výrobků někdejších národních podniků:
            – partiový
            – 2.jakost
            – 1.jakost
            – výběrový
            – učňovský

            1. Však já vím, že „poctivý“ nic neznamená, stejně jako „dětský“. A uznávám i výhradu s poctivým a běžným (asi jako socialismus a socialismus s lidskou tváří. Ale neřeší to můj dotaz: složení u téhle série alespoň na papíře vypadá dobře, a pořád žiju v představě, že potravinářské provozy jsou alespoň pod nějakým dohledem. A když už tam dávají maso, tak to snad nebudou nějaké zamřelé chcíplotiny, ne?

              1. SLožení vypadá dobře. V výrobek může být dobrý, ale to je subjektivní dojem a nemusí být přímo úměrný cen a bohužel ani kvalitě použitých surovin.
                Státní veterinární inspekce a SZPI konají pravidelné kontroly a namátkové kontroly.
                SZPI kontroluje, v rámci stanovených kompetencí, zemědělské výrobky, potraviny nebo tabákové výrobky. Nově od roku 2015 přibyla do kompetencí SZPI také kontrola reklamy a kontrola pokrmů v zařízeních společného stravování. Tyto kompetence se vztahují na výrobu, uchování, přepravu i prodej (včetně dovozu).
                Pojetí a realizace kontroly potravin vycházejí z právní úpravy (zejména ze zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích, zákona č. 146/2002 Sb., o SZPI nebo zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád)) a odpovídají principům kontroly potravin uplatňovaným ve státech Evropské unie.
                Pod pojmem kontrola bezpečnosti potravin je zahrnuta kontrola mikrobiologických požadavků a kontrola obsahu cizorodých látek (tedy např. chemických prvků, aditiv, reziduí pesticidů atd.).
                Pod pojmem kontrola jakosti je zahrnuta kontrola analytických znaků (např. obsah tuku, obsah cukru, vlhkost apod.), kontrola senzorických znaků. Zvlášť se posuzuje správnost označování výrobku.
                Při rozhodování o zacílení kontroly se zohledňuje maximum dostupných informací. Kritéria pro rozhodování o kontrole mohou mít buď obecnou a šířeji definovanou platnost (obecná kritéria), nebo vycházejí z určitých konkrétních zjištění (konkrétní kritérium). Atd.
                Pak jsou tu orgány kontroly živnostenské a hygienické.
                V diskusních vláknech tohoto typu kladu svou oblíbenou otázku, učiním tak i zde:“Co je špatného na separátu?“

                1. Odpověď: NIC.

                2. No, to záleží na metodě zpracování těch kostních zbytků a pak na tom výrobku. Esli je to nějakej „jemnej“ párek, salám, whatever, kterej by se při běžným procesu taky semlel až na pastu, OK, niet problema. Pokud si to hraje na něco lepšího a je to nastavený separátem a následně zase doplněný práškama aby to líp vypadalo apod., tak je to normální ojebávka.

              2. Kdyz mrknes do DTestu nebo kde to bylo, tak tam nejaka odbornice rikala, ze detska sunka je definovany standard a jde o sunku nejvyssi jakosti bez pridavnych sracek. Nevim, jak je to se zbytkem „detskeho“, ale v kontextu sunky… ;)

  9. No já mám k práci skladníka v supermarketu mega odpor. Na „dědině“ máme naštěstí „obchůdek“, kde nemusím jít kilometry od auta ke vstupu, a od vstupu stezkou „kolem vody“ k pečivu atd. Na pečivo, trochu zeleniny a nějakej salám (krájený v čase požádání a tak jak řeknu) to bohatě stačí. A na větší nákup toho, co tu není, jedině rozvoz, kterej překvapivě jezdí i k nám. 50-90 kaček to je super dýl za to, že nemusím ztrácet život v supermarketu takto nedůstojným způsobem. A albert je mi dvakrát protivný, protože jsem se jednou poblil z jejich premium sypaného čaje a podruhé ochutnal jednu z nejhnusnějších čokolád (premium) mého života. Ten obchod je nějak celej špatně.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017