Agresivita řidičů (už zase) stoupá - zpět na článek

komentářů 329

 1. No a mám čerstvý zážitok zo včera – nejedná sa primárne o agresivitu (asi až sekundárne) vodiča (resp. polo-vodičky).
  Šiel som na motorke z Viedne smer Bradavica na Dunaji a okrem toho, že bola zápcha na asi polovici A4-ky (diaľnica Viedeň-Maďarsko) tak mi jedna debilná maďarka skoro vystavila „večnú“ stopku na zjazde na A6-tku (diaľnica od križovatky Bruckneudorf smerom na Slovensko). Asi kilometer pred zjazdom z A4-ky sa začali už auta organizovať do pruhu na odbočenie kde sa momentálne hýbalo aj to auto s maďarskou RZ a samozrejme aj kopec kamiónov. Jedno auto so slovenskou RZ sa zaradilo za to maďarské a pred kamión, ale asi po 3 sekundách sa predsa len slovenský šofér rozhodol, že maďarské auto je pomalé tak ho ešte pre zjazdom predbehol a odbočil na A6-tku. Jeho miesto medzi maďarským autom a kamiónom som zaujal ja a natlačil som sa v pruhu celkom vpravo, lebo som vedel, že sa budem tiež odpájať na A6-tku. Tak trochu som dúfal, že maďarké auto pôjde rovno ďalej po A4-ke, čo bol jeho smer, ale nestalo sa tak. Tesne pred koncom delenia priebežného a odpájacieho pruhu to maďarské auto šmyklo cez plnú čiaru do toho odpájacieho pruhu (samozrejme bez smeroviek) a potom zrazu ta piča maďarská prišla na to, že kurva po A6-tke sa do toho posratého maďarska nedostane tak to proste na ľavej strane toho odpájacieho pruhu natvrdo zabrzdila. Našťastie som bol natlačený vpravo tak som tú piču minul asi o meter (vtedy som zaregistroval že je to ženská / sliepka za volantom) a mám pocit, že ak by som šiel autom tak by som to do nej naprášil, ale keď som zbadal v späťáku ako ten kamionista čo sedel v tom kamióne za mnou ešte aj očami brzdí tak mi nebolo ozaj všetko jedno. No a vtom momente došlo k tej sekundárnej agresivite – dostal som taký nával agresie, že by som bol tú piču maďarskú zmlátil bez kúska výčitiek.

  1. Mel jsi ji v klidu rict, ze jsi rad, ze jsi Slovak a ze jste se tech curaku dolnouherskych pred 100 lety zbavili. A ze chapes proc.

   1. …mluv na mě pěkně v klidu maďarsky… :-)))

    1. No moja maďarčina siaha asi po:
     narátam do 6 a viem ako sa povie 10 a 20
     ovládam áno, nie, rozumiem, nerozumiem, bazmek
     viem povedať: Nemtudom maďárom besélny (malo by to byť, že maďarsky nerozumiem)
     a ešte niečo o tom, že „poď jebať do kukurice“, ale nemal som po tom incidente na niečo také náladu, nebola ani kukurica poblízku a tú piču som poriadne nevidel tak aby to nebol nejaký strašiak do maku….

   2. Hádam si to tá piča vysvetlila stým kamionistom čo šiel za nami. Ale skôr typujem, že to tá piča v kľude drbla do pravého diaľničného pruhu bez smerovky a plynule rozbehla na bezpečných 80km/h (veď kto jazdí pomaly jazdí predsa bezpečne – tak nám to všade vravia dopravný experti v telke, rádiu, na nete).
    Vlastne som rád, že sa nič vážne nestalo (nepočul som žiadny náraz za mnou a ani v speťáku som nič nezaregistroval) a dúfam, že sa tá piča z toho poučí (hoci tú som dosť skepticky).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!