Agenti Kremlu jsou celkem jasní. Č.1 je Merkelová - zpět na článek

Počet komentářů: 272

  1. Zapomněl jste na Gerhard Shröder, ten pracuje pro Kreml přímo v Rosněfti a v Gazprom.

    1. Ano, Schroder, ale ten nepracuje proti EU. Sankce se ho ovšem netýkají.

      1. dudr: To je právě ten obecně oblíbený omyl, zavírání jaderných a uhelných elektráren v EU a nutnost jejich nahrazení paroplynovými elektrárnami na ruský plyn je jasná práce proti zájmům EU. Slunečníky a větrníky jsou jenom taková obluzovací hračička na voliče.

    2. Nejen Schröder – Kohl a Schmidt, předchozí kancléři, říkají že anexe Krymu RF byla „pochopitelná“ a usilují o appeacement.

      Celá administrativa NSR, od vlády až po tajné služby, byla penetrovaná komunistickými agenty nejpozději od 70. let a výsledkem byla „Ostpolitik“ a doslova vlastizrádné vojenské rozkazy, že ani v případě že by NDR napadla NSR se NATO nesmí bránit manévry přes území NSR, protože to by byla „provokace“.

  2. U soudruzky Makrelove je pozoruhodne, ze nemela zadny problem vyjet si za caru uprostred hluboke totality. Tyto pravomoci meli pouze dobre provereni a spolupracujici soudruzi Stasi. Rozhodne tim netvrdim, ze k nim Makrelova patrila a proto je evidentni, jaky byla kadrovy zazrak.

    1. Merkelová měla západoněmecký pas, takže opravdu mohla vyjíždět dle libosti. Její otec byl západoněmecký farář, působící ve východoněmecké farnost – to nebylo úplně neobvyklé.

      1. Tak to pak rozhodne ano. Ale docela cumim, ze vychodnari byli tak tolerantni, u nas by to asi neproslo. Tim myslim to, ze mohl zapadonemecky farar pusobit v socialistickem blahobytu.

        1. Ale my jsme měli okolo sebe cizí země, oni měli za souseda svou vlastní část se spoustou rodinných a kulturních vazeb, jen dočasně okupovanou dvěma nepřátelskými bloky.

          1. podle tve teorie by hranice mezi Severni a Jizni Koreou mela byt ta nejslunickovejsi na svete a v PchongJangu by mely severokorejskym pionyrum rozdavat jihokorejsti misionari bible zdarma :)

            1. Jedna hranice vznikla tak, že všichni Němci dohromady prohráli válku, jejich zemi obsadila okupační vojska a ta se pak rozhádala a tak vznikla hranice. Němci tedy neměli kromě různého politického zřízení moc třecích ploch a podle mě všichni věděli, že se jednou zase spojí.

              Druhá hranice vznikla příměřím po brutální a krvavé občanské válce se zapojením velmocí. Takže to jednak je horká hranice a hlavně té krve co to stálo spolehlivě rozdělí společnost.

              A pak taky bude hrát roli mentalita asiatů a tradiční loyalita ke státu a autoritám.

              1. Technická – ta 38. rovnoběžka jako hranice Koreje se poprvé objevila při rozhovorech Ruska s Japonskem, když si plánovali rozdělení Koreje na přelomu 19. a 20. století (poté, co dynastie Čhhing měla problémy sama se svojí říši a na zahraniční závazky typu vnější ochrana Koreje neměla ani sílu, ani náladu). Nakonec se Japonsko rozhodlo se na Rusko vybodnout a Koreu si zabrat pro sebe.
                Jinak té brutální a krvavé občanské válce předcházelo podobné rozdělení země, jako v případě Nemecka, byť s drobnými rozdíly:
                – Korea nebyla poraženou zemí, jen se Spojenci dost těžko orientovali v těch desítkách odbojových skupin a stínových vlád, co jich v Koreji a v okolních zemích působilo. Navíc, některé z nich byly prokazatelně ovládány Japonci, takže těžko rozhodnout, komu svěřit vládu v osvobozené zemi,
                – Spojenci chtěli co nejdříve porazit Japonsko a málem se jim to povedlo před tím, něž SSSR vyhlásil Japonsku válku (9.8.1945, do té doby probíhal na trati Wonsan-Vladivostok velmi čilý obchod),
                – O co později vstoupila Rudá armáda do bojů v Pacifiku, a to rychleji postupovala Koreou na jih a za 38. rovnoběžku se stahovala velmi neochotně. (Patton u Rokycan se proti tomu vracel obratem),
                – oficiálně vládla v Koreji OSN, USA a SSSR měly jen vykonávat správu podle rozhodnutí OSN.

                Zásadní rozdíl ale je v tom, že zatímco mezi německými státy vždy fungovaly komunikační kanály (pominu-li krátké období po srpnu 1961, tak obyvatelé Západního Berlína měli v podstatě stále volný – byť placený – pohyb po celém městě), fungovaly společné instituce a nejpozději od konce 60. let normálně chodila pošta a fungovalo telefonní spojení, tak DMZ je v podstatě neprostupná (čest výjimkám). Rozdělené německé rodiny měly o sobě zprávy, obyvatelé NDR chytali rozhlas a televizi z NSR (východní Sasko tedy jen ten rozhlas), nikdy se nerozjel společný jazyk (ne, nic jako Götheinstitut Korejci nemají, i Česká republika se na Jihu a Severu píše a čte jinak).

                A technická k mentalitě Asiatů – loyalita člověka je především ke své rodině (v šíři de facto mí prarodiče a všichni jejich potomci, s hierarchií, o které se nám ani nezdá), dále k rodu, rodné obci, kraji a až pak zemi. Pochopitelně, totalitní moc má pod kontrolou minimálně vše od obce výše, takže odsud to dost splývá. Na druhou stranu, právě vztah k rodu a rodné obci dost pomůže při sjednocení. Docela mně překvapilo, jak moc Jihokorejci pocházející ze Severu tíhnou ke své rodné (resp. rodové) obci, byť se narodili již na Jihu.

        2. V ČSSR to samozřejmě bylo problematičtější kvůli jazykové bariéře a o něco tužšímu státnímu dozoru*, ale úplně nemožné to také nebylo. Úžasný byl Angličan, působící v jedné malé protestantské církvi (ne přímo jako duchovní). Aby byl nenápadný, tak si před příjezdem do ČSSR koupil Škodovku. S volantem napravo a na anglických značkách :-D Kromě škodovky měl i velkého psa (nějaký retriever, howavart či něco na ten způsob), který v té škodovce s oblibou jezdil na místě spolujezdce.
          ___
          * Němečtí luteráni mají i historicky velmi dobrou schopnost dohodnout se v podstatě s jakýmikoli tamním režimem.

          1. Pekne, hlavne se pes drzel zasady, ze s fizly se nebavime. Z toho je treba vzit si priklad.

  3. Kde muzu tam ho cpu, Jurij Bezmenov, propagandista KGB co utekl na zapad rikal, ze SSSR se na zapade zamerilo na diverzni cinnost, obsazeni skol a universit komunisty, a dobre PR kvuli kteremu mel kazdy zapadni novinar v Rusku zaruceny dohled a dostatek potemkinovskych vesnic, aby potom v zapadnim tisku vypadal SSSR jako takovej hodnej strejda… Pritom ale KGB nevahalo vrazdit vsechny pouzite idioty, vydirat, atd.

    Tak nejak z toho vypliva, ze vsechny marxisticke organizace na zapade behem studene valky byly kontrolovane z Kremlu, a proto je zajimave, kdo vsechno v mladi patril mezi komunisticke sympatizanty, a dnes uraduje z Bruselu… McCarthy mel mozna nakonec pravdu – ze to komunisti zkusi potaji, skrze patou kolonu a uzitecne idioty.

    Mnozstvi levicovych intelektualu (komunistu) ve vedoucich funkcich na zapade, nebo napriklad nabozenska popularita jisteho Corbina, je mozna skutecne kostlivec ze skrine kterou na Zapade zahrabal Sovetsky Svaz. Stejnym metrem kazda republikanska strana ala Sladek, Okamura, Jorg Heider nebo Le Penova ma zaruceny prisun trolu, lzi, a negativniho PR, protoze levicaci jsou jako vsichni fasisti velmi aktivni v otazkach zakerneho zneskodneni opozice. Fasisti si proste nemuzou dovolit aby se mezi lidmi sirila pravda.

    Taky je zajimave ze EU hranice otviraji predevsim zapadni feministicti politici, Merklova, Trudo, studenti a profesori. Moderni progresivni levicacka teorie je zpravidla v primem rozporu proti vsemu co bylo az do nedavna na zapade svate – statni hranice, fyzicke tresty, rasismus (rasovy realismus), ruzne role muzu a zen: Veci o kterych na zapade tisic let nikdo nepochyboval byly behem 50 let zcela zavrhnuty a odmitnuty jako zastarale. A cetl jsem statistiky, ze celozivotni levicaci jsou zpravidla vysokoskolsky vzdelane zeny ;-)

    https://www.youtube.com/watch?v=y3qkf3bajd4&

    1. „McCarthy mel mozna nakonec pravdu – ze to komunisti zkusi potaji, skrze patou kolonu a uzitecne idioty.“
      Hlavne ti tam v ramci „uplnosti“ vypadla cela zapadni protiakce, ktera urcite z Kremlu kontrolovana nebyla, napriklad Gladio…
      https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Gladio
      Osobne bych hodne vahal, kdo byla vetsi kurva, jestli Stalin, anebo McCarthy.
      Az teda na to, ze posledni stalinisticky stat zivori v Severni Koreji, zatimco McCarthysmus potazmo primitivni rusofobie je oficialni politikou celeho Zapadu, vcetne toho kokota Trumpa a mna na svedomi desitky milionu mrtvolek jen od roku 1989, kdy uz davno zadny vychodni blok de-facto neexistoval.

      1. problém je že McCarthy ako brutálny vidlák idúci za svojou politickou agendou urobil skutočnému vysporiadaniu sa s komunizmom (a následne socanstvom) skôr medvediu službu… bol príliš mäkký a tupý, lebo skôr než vyhľadávanie jednotlivých komunistov sa mal zamerať na červenú nákazu amerických univerzít zmrdmi z frankfurtskej školy a podobnými „ľavicovými inteleguánmi“ (alebo na plošný zákaz a masové zabasnutie)

        nehovoriac o tom že boľševické Rusko malo byť pod tvrdým embargom už od začiatku, a nie že US filantropickí multimilionári tam na vlastnú päsť vozili celé lode obilia aby to celé nevydochlo (čo po 1917tom reálne hrozilo každú zimu)… a ešte to museli sami rozvážať lebo by to boľševická zver rozkradla… a tak sa tam šéf tej humanitárnej pomoci nakazil (všadeprítomné epidémie všetkého možného), umrel, a do rána ho vykopali a zožrali (čerstvé hroby boli vítaná pochúťka)

        bez tohto by ruské mestá vymreli tak na 10%, a bolo by po boľšanoch

      2. Priznam se ze o McCarthym toho moc nevim, ale pomerovat ho se Stalinem? Myslel sem jenom ze McCarthy byl takovej americkej komunistobijec, co se snazil ochranit Ameriku proti „enemies foreign and domestic“ – spojitost s Ruskem povazuji za studenovalecnou realitu, muzu pochybovat o jeho metodach, ale proste spioni: V padesatych a sedesatych se na to hodne hralo. A jak se lze docist, spioni si nemohli nevsimnout ruznych veci, jako napriklad vlivu ucitelu na deti, marketing, PR, a v ramci subverzivni cinnosti spioni atakuji slabiny nepritele, deti, zeny, akciove spolecnosti… Pointou je udelat to tak aby pri tom spiona nikdo nenachytal. A pokud jsou subverzivni agenti KGB realni, potom je mozna nejaky ten McCarthy mozna uzitecny? Moc sem se o nej nezajimal a nevim presne jak to probihalo, ale beru ho jako takovy typ politickeho prokuratora?

        Spojitost s operaci Gladio, o ktere taky nic moc nevim, zatim nechapu :-)

        1. jasněže byl. Dokonce ani neměl pravomoc někoho zavřít nebo nechat vyhodit. Byl to šéf senátního výboru (nebo podvýboru).
          McCarthy byl paranoidní magor, kariérista, bezskrupulozni prospěchář a celkem lump, ale srovnávat ho se Stalinem je jako srovnávat sýkorku s tyranosaurem.

          1. Je to věcí perspektivy. Pro mravence byli asi i ti vrabci, co z nich udělali bufet, docela jak ti tyranosauři.

            1. Tak tady můžou bejt brabenci v klidu. McCarthy nikoho na smrt nebo do lágru neposlal.

              1. plus je tu další rozdíl – McCarthy měl za svého působení silnou opozici, jako jeden z mála senátorů dostal za svou činnost senátní důtku a kdyby včas nezemřel, tak by ho čekal těžký pád na hubu a dost pravděpodobně i vězení. Američané se dodnes za Red Scare docela stydí a považují to za neslavné období jejich historie.
                Stalin je v Rusku furt idol.

    2. Ano. Říká se, že za války ve Vietnamu nalila sovětská GRU do do „mírového hnutí“ a aktivistů z amerických univerzit řádově stejný objem financí, jako USA do „hardware“ války samotné.

      Výsledek by tomu odpovídal: „generace osmašedesátníků“ si vysloveně otevřeně dala za cíl zlikvidovat západní civilizaci a všechny její hodnoty, a také to udělala.

  4. Taky to ještě může být klasická ukázka groupthinku, kdy nějaká uzavřená homogenní skupina dělá kraviny. V tomto případě skupinka vzdělaných celoživotních levičáků, co budují lepší svět.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Syndrom_skupinov%C3%A9ho_my%C5%A1len%C3%AD

  5. Fakt myslite ze migranti rozvrati Evropu? Na to vami zminovani pouzivaji sakra mocnejsi nastroje (Slysel jste nekdy o mene zvane euro? Cetl jste na svobodnem svete Macronovo interview pro Der Spiegel?) Souhlasim, ze migracni krize je ted nejviditelnejsi, ale proto ty skutecne problemy nesmime prehlizet.

    1. Valcit musis na nekolika frontach. Migranti jsou jako tekouci voda do staryho baraku. Jasne, ze muzes vzit bagr a zbourat to. Ale tohle te hovno stoji, jen si pockas do zimy.

      Prave proto, ze EU zacina jit financne do prdele, tak migranti, pricucnuti na socialni cecek, tomu dost pomuzou, plus ovcanske nepokoje.

      Varianta B je, ze system ‚to da‘, takze pribude vice kamer, vice fizlu, vetsi kontrola v ramci boje proti terorismu, takze win-win.

    2. tady je to pěkně zdokumentované: https://www.youtube.com/watch?v=jkdp-57Y6ms

    3. jenyk: EURo nebylo zavedeno na rozvracení Evropy, ale za účelem trvalého transferu bohatství z chudých zemí do Německa a to jede jako na drátkách. Imigranti jsou tady za účelem zničení národů a s tím souvisejících národních států, poslední překážka k zavedení centrální evropské vlády z Berlína.

      1. Popiště mi prosím princip: „zavedení centrální evropské vlády z Berlína“ (dále CVzB) jak toho chcete pomocí migrantů dosáhnout? Protože chápu že migranti budou volit politickou stranu která jim nabídne největší sociální dávky, ta stejná politicka strana prosadí CVzB a co potom? Budou tisknout obrovské peníze k udržení islámu v německu? Vysvětlete mi jak chcete centrálně vládnout masám lidí, kteří budou vaše zákony ignorovat a žít si podle islámu? Dávky snížit nebudou moci, protože by je podřízli. Co pak CVzB bude dělat?

        1. SkReT: Pak se sociální dávky zase sníží a mnoho islámistů kvůli tomu zase odejde. Polopaticky se sem dovezou zkorumpovaní voliči, ti v přehlasují původní národy v referendu o CVzB a pak se zase odklidí. Nezapomínejte že Berlín odklízet miliony osob umí :-)

          1. neodejsou, jenom nas podrezou. Kdyz ty prachy nedostanou od socialky, tak si je vezmou od bilych…

            1. zrg1: Přesně takhle jsem to myslel, rozmazlí se, budou vědět že to jde a pak najednou když dávky nebudou, tak bude attack.

              1. Ta prvni generace je jeste cajicek. To az jejich pancharti budou kurvaproblem, protoze „voni sou tady doma“.

    4. Migranti jsou jen jeden z duvodu, proc opustit EU a Schengen. Tezko budete vysvetlovat volicum ANO nebo socdem nevyhody eura, CAP a jinych dotaci, proste to nepochopi. Ale ze mohamedan nekoho podrizne nebo do nekoho najede autem, to pochopi hned.

      1. K vystoupení z EU: Rozumím důvodům, proč z EU vystoupit, ale zatím jsem nikde neviděl ani nástin toho, jak by ČR jako nečlenský stát mohla fungovat uprostřed EU/Schengenu, když nějakých 80% našeho obchodu je se zeměmi EU, když naše jediná hranice mimo EU zůstanou letiště (a vzdušný prostor v Evropě je dost plný) a někdy do r. 2027 Labe a kus přístavu v Hamburku (když tedy to Labe je zrovna splavné).

        1. icu: To máte dosti malou představivost a patrně nepamatujete na rozdělení ČSFR :-) Normálně by se na hranicích ukazovaly pasy a kamiony i celní deklarace a za některé zboží by se platilo clo, pokud by bylo stanoveno.

          Další možnost je vystoupit z EU, ale zůstat členem Schengenu a společného trhu, to by se na hranicích neměnilo nic, ale museli bychom dodržovat asi 20 % unijní legislativy.

          1. Mimochodem, co se to děj, že není den, aby nevyšel článek na téma „Czexit by byl dooooom, všichni byste umřeli hlady a ještě by stály nekonečné fronty na hranicích? Nepochybuji o tom, že by se EU mstila, ale zajímá mě, proč je to téma měsíce, neboť si myslím, že nic takovho není v dohledu? Nebo jsem si něčeho nevšimnul? Vážně nás chtějí vyhodit (ČR nevystoupí, tomu nevěřím).

            1. LWG: Protože už se jim to se*e v Maďarsku, Polsku a teď už i v Česku a v Rakousku už to také nemají tak jisté jako dřív. Sice to zatím na exit žádné uvedené země nevypadá, ale na řev už to stačí :-)

            2. Co by, to je jen mentální nastavení zaměstnanců mainstreamových médií. Podle mě totiž většina těchto „novinářů“ nepíše na žádnou objednávku, ale jsou to už zpracovaní sluníčkáři. Podívej se z jakých lidí se novináři rekrutují pak absolvují 5 let humanitní školy – ti tomu fakt věří, že opuštěním EU nastane doom. A jak při volbě do PS tak i při volbě prezidenta i obecně (omezování zbraní) jsou stále více veřejně diskutovány i nevýhody EU. Tak se to snaží novináři kompenzovat.

            3. LWG: když se podíváte do britských médií, tak uvidíte, co to je chaos. VB si ještě ani nevyjednala podobu Brexitu, ani Britové sami nevědí, co přesně chtějí vyjednat, čas běží, vrcholní politici se zásadně rozcházejí v názorech, co dál a jak dál a nejlepší jsou výkřiky jako „Brexit znamená Brexit“; všichni chtějí s EU volně obchodovat a do toho hard Brexitýři říkají „žádným unijním pravidlům se podřizovat nebudeme“. MOžná kdyby se dlouho před referendem dohadovali, co chtějí nebo nechtějí a jaké to může mít dopady a jakou cestou se vydat, tak by udělali lépe. A to je Británie – šestá největší ekonomika světa s mořem a přístavy; ne takový Zapadákov, jako my.

              1. A ještě k Japoncům: tuhle zaznělo od průmyslu, že japonští investoři o odchodu česka z EU nechtějí ani slyšet. Někdo se tomu může smát. A co tedy řekli premiérce Mayové poslední dobou Japonci o Brexitu? Mají tam nainvestováno asi 46 MLD liber (dejme tomu 1,2 bilionu korun); řekli, že Británie pro ně je důležitá kvůli přístupu n aunijní trha že pokud dojde ke změně podmínek a japonské firmy přestanou být kvůli Brexitu ziskové, tak se prostě z Británie stáhnou.

                „A warning from Japan’s ambassador to the UK after meeting with Theresa May last week that Japanese firms could continue operations there only if they remained profitable.“…. „Nissan and Toyota declined to comment on details of the talks. However, Koji Tsuruoka, Japan’s ambassador to the UK, who also attended the meeting, warned that if companies could not make a profit in the UK they would pull out. „

                1. Cerny Mor: Jistě, máme tady Japonce, ale Japonci tady provozují zejména výrobu autosoučástek, aby nemuseli platit unijní cla. Autosoučástky nám ekonomové stejně z dlouhodobého hlediska nedoporučují kvůli nízké produktivitě práce. Japonci navíc zhusta zaměstnávají poláky, ukrajince a mongoly přes agentury, takže případné opuštění dopadne na ČR tak jenom z malé části.

                  1. neuromancer: Drobně se pletete, jsou to obory s velkou efektivitou a vysokou produktivitou, ale s nízkou přidanou hodnotou.
                    A počítat dopředu s likvidací podniků je slušně řečeno ….krátkozraké.

                    1. cyklista: No vy se v tom dobře motáte :-) Nízkou produktivitu práce nám vyčítají ekonomové zleva zprava a středobodem jejich stížností jsou právě autosoučástky a montovny.

                  2. Jinak jste schopen vůbec nějaké ty majitele automotive z hlavy vyjmenovat?
                    Třeba Valeo ani BMW z Japonska zcela jistě nejsou.

                  3. Neuromancer: Švýcaři mají špičkový průmysl, turismus a světové bankovnictví, přesto si sjednali společný trh a Schngen s EU. Jsou to pitomci? (Apropos – mají tam mezi lidma pár milionů zbraní, sami si dělali referenda o omezení, nějak je EU legislativa nezneklidňuje); Norsko má ropu a plyn a ryby a elektřinu a za přístup na trh EU a Schengen si platí. To je nějak nepochopitelné. PRoč to dělají? Takové bohaté země. Doslova nafutrované penězi.

                    A co máme my? Oni jsou mnohonásobně bohatší a stejně pro ně trh, pohyb a prostor EU má smysl. Jenže my už od dob Václava Klause jsme takoví premianti, že si před námi každej sedne na zadek a bude nás případně živiti, až se uzavřeme do sebe a do svých Kocourkovských problémů – třeba jak stavět 60 let jednu dálnici.

                    Až tady otevřeme ten diamantový, zlatý, ropný, lithiový důl, tak určitě budeme mít z čeho platit lidi, kteří se dnes živí automative a produkcí nebo prací pro EU. Ale nevypadá to na nejbližších 60 let.

                    1. Cerny Mor: Švýcaři nejsou členy EU, mají speciální smlouvy na volný trh, takže zdaleka nežerou EU všechno. Mají Schengenský prostor, ale protože nejsou členy EU tak mají svou vlastní imigrační politiku. To znamená, že Švýcaři si ponechali pouze výhody plynoucí z EU, ale nevýhody pěkně ponechali EU.

                      My máme kulové, protože si z nás Německo a částěčně i Francie prostřednictvím struktur EU udělali kolonii a protektorát a to máme ještě velké štěstí že nemáme EURo, s ním by to bylo ještě horší.

                2. Re: Cerny Mor

                  Myslím, že je celkem zřejmé, že investoři se stáhnou, pokud jejich firmy nebudou (výhledově) ziskové. Jestli to bude ausgerechnet kvůli Brexitu, je v celku wurst. To ani nemusel říkat.

              2. Mě by teda jako zajímalo jak si prakticky tu diskuzi před tím referendem představuješ. Právě to referendum o brexitu je ukázkový důkaz, že nikdo s nikým diskutovat nechce. V celé Evropě mají levičáci nakoupené hlasy na levičácké sliby a ti, kteří nato vydělávají – těch se nikdo na nic neptá, teda až na ty daně – na ty se zaklekává. Proto jejich jediné nástroje jsou „nesystémové“ referenda.

                1. starter25: řekl bych – podle sebe a lidí, co znám, tedy neustále pracujících a platících poměrně drsně daně už desítky let, že zrovna my si žádná referenda ani odchody z evropského byznysu nepřejeme, protože nás to jaksi živí.

                  Tuhle se tady nějak psalo o národních mentalitách, i o Holanďěnech, co jsou škrti, ale byznysu rozuměj, a myslej dopředu. Tak ty nečekaj, jak se vlastně Britové vyspěj, a předem začali najímat lidi pro Rotterdam na zvýšenou celní agendu a kontrolu zboží – jenom tohle v jednom velkém přístavu udělá nyní 800 úředníků navíc, co ze současného pohledu budou vykonávat zbytečnou agendu, které se ale potom nikdo nezbaví.

                  https://www.express.co.uk/news/politics/919883/brexit-news-hard-brexit-EU-rotterdam-port-customs-union

                  1. Vsak mame hen tu kdemohkradcyji, takze v pripadnem vselihovem referentu rozhodne vetsina. Tak to prece chceme, nu ni?

          2. Tak jinak. Ekonomické fungování UK jako ostrova si představit dovedu, jeho závislost na EU je navíc výrazně menší. Jde navíc o výrazně lidnatější zemi (6,5x proti ČR), takže i potřeba zahraničního obchodu je pro britskou ekonomiku menší (ve srovnání s tou českou). Možnost naschválů ze strany EU je tak omezená (i dak je ale celkem široká a EU se celkem činí).

            A právě proto by mě zajímal nástin toho, jak by měla ČR fungovat mimo EU. Víte o takové studii? Pasy na hranicích, celní deklarace, to opravdu neřeším.

            Vystoupit z EU v hranicích Mocnářctví (třeba jako zóna zemí volného obchodu), to si naopak představit dokážu velmi dobře. Přístup k moři, dostatečně velký „vnitřní“ trh…

    5. Pusťte si film „Konference ve Wannsee“ (Conspiracy).

  6. Mě připadá vtipné, jak teď Putinovi plody jeho 20leté práce padají jakoby samy do klína. A většina (nejen) arabských zemí raději volí ochranu ruska a jeho smlouvy typu win-win než „ochranu“ USA, které znamenala většinou totální devastaci a rozkradení země, z čehož měla výhodu jen hrstka mocných kolaborantů s dolarovými konty v cizině, případně ještě zavlečení terorizmu nebo humanitární bombardování.

    Před pár lety bych nikdy neuvěřil, že saudskoarabský král přijede osobně žebrat do Moskvy, aby jim dodali S400 a ochránili královskou rodinu před CIA, která se SA chystá rozmetat pomocí občanské války a terorizmu, tak jako většinu ostatních arabských zemí.

    Tedy přesněji, on to dělá Globální prediktor v rámci likvidace řídící role SA v arabském světě a přesunu řídícího centra islámu do Íránu. Odkud se v budoucnu má vládnout i evropskému chalifátu. Ale to by bylo na velmi dlouhé vyprávění.

    1. Proč by měl saudskoarabský král žebrat?
      Rusko se v roce 2005 stalo přidruženým členem OIC (Organizace islámských států) právě za vydatné podpory SA. Prostě kasíruje protislužby.

  7. Je to tak. Nikdo neudělal proti EU víc jak Merkelová, Juncker a Schulz. A teď vidíme důsledky. Eurospketicismus roste všude i v Německu. Preference SPD a CDU jsou rekordně nízké a AfD je na vzestupu. Pro eurosketptiky jsou Schulz a Merkelová největší přátelé. otázkou je kolik dokáží napáchat škody, než se to celé rozpadne a jestli pak bude ještě vůbec co zachraňovat.

    http://www.epshark.cz/clanek/428/nova-nemecka-vlada-spatna-zprava-pro-nemce-i-pro-nas

  8. Me fascinuje to nekonecne ceske prizdisractvi a neustale hledani „hrozeb z Ruska“.
    Rusko fakt a vazne nerovna se SSSR. Uz asi 30 let. Coz nebrani porad nejakym kokotum do toho stourat.
    Zkuste se konecne na Rusko vysrat a divat se na veci v kontextu. Hitler , Stalin, Kim-COng-Un, Obama, Merkelova, Havel a spol. jsou vsecko jedna banda zlocincu s kultem osobnosti, at uz je budete 20 let lakovat na bilo a dalsim 50 let na cerno, je to uplne jedno. Pravda stejne vyplave na povrch.

    Pro nas je dulezite konecne se historicky smirit s faktem, ze to bylo NASE prizdisracstvi a konkretne prizdisracstvi SOUDRUHA BENESE, ktere nas v 48mem naimplementovalo do prdele bolsevikum, potazmo soudruha Gottwalda a Stalina.
    Nezlobte se na me, nikdo nas nenutil. Byla to nase volba, nase odpovednost a nase rozhodnuti.
    Rakusaci tam nesli, Fini tam nesli, my jsme taky nemuseli.
    Stejne jako byla nase volba, nase odpovednost a nase rozhodnuti nebranit se Hitlerovi a odevzdat mu republiku bez boje a pak celou valku vesele kolaborovat. Fini bojovali a bylo jich dvakrat mene, nez nas.

    Polaci taky bojovali a taky jich tolik chciplo (jedno jestli rukama Hitlera, nebo Stalina), coz jim ovsem nebranilo jeste v predvecer valky okupovat nasi republiku a konkretne Tesinsko. O cemz se nemluvi.
    Jsem zvedavy, jestli na to udelaji taky specialni zakon, podobny tomu o polske kolaboraci s Hitlerem proti Zidum.

    Polaci, to jsou taky takovi vecni prizdisraci a premalovavaci dejin, s Ukrajincema jeden z mala narodu narod na svete, kteri jsou jeste vetsi kurvy, nez Cesi. Po 89tem Cesi i Polaci vyhlasili jednostranou poklitickou doktrinu „narveme se Americe do prdele“ s cilem dohnat a predehnat a u obou narodu do vede ke krizi.
    Ukrajina to vyhlasila celkem nedavno a momentalne je to na ferovku nejhorsi stat siroko daleko, s urovni hospodarstvi a lidskych prav na urovni Somalska. To budou asi ty evropske hodnoty a demokracie v praxi.

    Katolicti pokrytci Polaci jsou mezitim strasne prekvapeni, ze jim papez vzkazuje, at berou muslimskou patou kolonu a kdyz ji neberou, ze je EU za to hodla soudit. Polaci to buhviproc berou jako krivdu. Asi nechapou, co se ceka od vazalskeho statu a kolonie USA. Zajimave je, ze neutralni Rakousko ani Finsko tyhle problemy nema.
    Cim to asi bude….
    My na tom nejsme o moc lepe, potom, co jsme za Havla z politickych duvodu zpretrhali veskere vazby na vychod od nas, coz nas ted bude sakra mrzet, kdyz Asie se stava svetovym financnim centrem, zatimco Evropa chudne a jde do prdele.

    Ano, jde to tu od desiti k peti, ovsem to nam nedava mandat prirovnavat EU k agentum Kremlu.
    Prirovnavat EU k Hitlerovi, Stalinovi, Marxovi, Breznevovi a nazyvat je bolseviky ? Ok.
    Ovsem soucasne Rusko je kapku jina story. Bolsevici tam jsou v opozici, trzni prostredi nestoji a nepada se statnimi dotacemi a pres vsecky problemy tam lidi nejsou tak nasrani na sve politiky, jako u nas.
    A dodrzuji mezinarodni pravo a smlouvy, skoro bych rekl, ze uzkostlive.
    Narozdil od nas.

    Jiste, nic tam neni ruzove, viz obsluha ICBM tezici bitcoiny na ridicich pocitacich a dalsi sverazne legracky, ale to je jeich boj. My tu mame svuj boj a svoji geopolitickou situaci a chovame se s odpustenim jako stokrat vetsi kokoti, nez Rusi. Abychom se zavdecili Sorosovi, tak lidi jako Panek oblepuji Prahu billboardama v Arabstine. Halik a dalsi katolicke buzny jsou mirou moralky a kdyz jejich tepli kamosi z posahanych sociologickych oboru nedostanou titul profesora, je z toho pul roky solokapr v mainstreamu.
    Za to opravdu Rusko nemuze.
    Nase pravice a konzervativni strany jsou v takovem rozkladu a tak neschopne, ze moje nazory spise zastupuji euroskepticti koministi a Ukradbura, nez radobypravicove pastrany typu Svobodni, o ODS uz ani nemluvim.

    Dnes a denne delam praci, za kterou bych mel mit plat cca 50.000 Euro, ale ma za ni s bidou 80.000 CZK, protoze holt ziju na te spatne strane zelezne opony, ktera uz ani tricet let neexistuje.
    Ve Finsku by za ty prachy nepracoval ani metar.

    Ale vite jak. To je vsecko chyba Ruska, zejmena to, ze tricet let po plysaku jsme dosahli vicemene ekonomickeho potencialu Portugalska a Recka, ackoliv tu otrocime v montovnach od nevidim do nevidim.
    A nejvetsi traga je, ze se 700milionu Evropanu necha buzerovat a vykradat Sorosem, Rothschildem a Merkelovou a utvrzovat v tom, ze 150 milionu Rusu je pro ne nejaka hrozba a proto jim musime neustale vysirat na hranicich vojenskyma provokacema a sankcemi a zadat o vojenskou ochranu u 400 milionu vymastenych Americanu.

    Jak u debilu na dvorku.

    1. Sergeji, ty jsi zaspal, co? Takhle se chodí na šichtu? Ve čtvrt na jedenáct? Musíš přidat, víš jak jsou ti vrazi z volstrýtu tento…aktivní. Například teď nám usmažili čtyři žoldáčky v Sýrii, co si tam hráli na zelené mužíčky…a ty chrápeš.
      Keywords: „fascinuje“, „debilů na dvorku“, „nevidí na špičku nosu“, „Rothschild“, „Soros“, „neziskovky“ – to ostatní je omáčka okolo, základ se prakticky nemění…

      1. Přesné a výstižné misako :) Ale bavme se magůrkem dál :)

    2. Ja myslim, ze snad chapes, ze bez tridniho nepritele by se zhroutil svet. Predstav si, ze by se treba Rusove popadli s Amikama okolo ramen, dali vodku, krocana a rekli si „co jsme si to jsme si, sere na to zapadonemecka doga“.

      A co jako dal? Vzdyt to zbrojeni, media a celej ten kolotoc okolo toho je velice vyznamny prumysl. Kdo by byl ten dalsi nepritel, kdyz araby povrazdili? Cinani?

      Celej ten fight proti zapadni propagande je v tomto rozmeru uplne nahovno. Je to marny, je to marny,…. je to marny. Ja jsem rad, ze si muzu udelat vlastni obrazek (zatim), ze muzu opravovat potomstvu to, co se tlaci do detskych hlav ve skole a to je asi tak vse, k cemu mi to je.

      Jo, a bejt do urcite miry pripravenej, kdyby nekde neco ruplo (myslim spis ekonomicky, nez nejake bumbac).

      Dal si tim drasat nervy nema smysl. V 90kach jsme si samozrejme museli vybrat. A vybrali. A podlne me, v dane situaci, jsem si vybrali dobre. Nebylo mozne to pinkat na obe strany. Ze jsme vlezli do EU, za stavajicich informaci, to si nelze vycitat.

      Ano, kydat hnuj na Rusko bez ohledu na rozum je samozrejme kravina. Je to prace srackometu a tezko s tim neco nadelame.

      Tak proc s tim ztracet cas…

      1. Zkuste otevřít hubu anglicky na Francouze. A co teprve řešit rozdíly mezi US a Ruskem. Zbytečné, ti dva se nikdy neobejmou. A oba si nemají co vyčítat.

        1. Loni jsem byl s manzelkou ve Francii v tovarne na zpracovani levandule. V jejich ‚podnikove prodejne‘ mne dojalo, ze krome brilantni anglictiny a nemciny mluvili jeste cinsky a na muj primy dotaz mi rekli, ze Cinanu tam jezdi suverenne trikrat vice, nez jinych turistu… takze mozna, ze se Francouzi jako druhy jazyk budou ucit cinstinu :-)

          1. No v Calais v prístave som sa tiež dohodol po anglicky, že ma môžu prehodiť na trajekt o 2 hoďky skôr nech tam nemusím tvrdnúť jak štolverka. Ale inak francúzky hovoriaca časť Belgicka (okrem čínskej reštiky) a zbytok Francúzka ma mali s iným ako francúzkym jazykom ťažko v prdeli (hotel, penzión, benzínka, kemping…).

            1. My jezdime kazdy rok do jednoho kempu v Saint Tropez. Kdyz jsem tam byl poprve, tak jsem se domlouval Nemecky – pomerne chladny pristup. Dalsi rok jsem to zkusil anglicky (predpokladam, ze si hovno pamatuji). To bylo o neco lepsi, mladej frajirek za pultem mel potrebumi davat najevo, ze on umi anglicky lip, nez ja. Loni jsem vybalil rustinu. Panecku, ta ochota… pritom rusky neumeli poradne ani jeden, prdel velika.

              Pokud clovek ve Francii umyslne mluvi blbe nemecky, nebo blbe anglicky, tak oni pochopi, ze to neni muj jazyk a da se s nimi v pohode. Rozhodne jsou ale vic nakrkli, nez Italove.

              1. Mám podobnou zkušenost. V Itálii, na jihu Francie, ve Slovinsku, stejně jako v Beneluxu a na jihu Německa se člověk nejsnáze domluví – Rusky! Je to zcela univerzální jazyk, kterým mluví všichni v daných zemích zcela dobrovolně a ochotně, zatímco ve Francii a Itálii nemají rádi ani angličtinu, ani němčinu, v Německu zase nemají rádi angličtinu či italštinu, atd. Jedině tu ruštinu všichni akceptují bez problémů. A pokud potřebuji nějaké technické informace, najdu je na netu veřejně a zadarmo opět zase v ruštině, protože v angličtině jsou předmětem komerce a utajování.
                Kdyby mi tohle někdo řekl v roce 1984, kdy mě taváryšč učitělnica přesvědčovala kde všude se rusky domluvím, tak bych ho nechal hospitalizovat v Bohnicích. A jsem přesvědčen, že by ho tam nejen ochotně vzali, ale vytvořili by mu i zvláštní režim.
                Svět se prostě mění.

                1. To si robíte kozy s tou ruštinou? Ja som bol prvý ročník u nás na škole po revolúcii, ktorý si zrazu mohol vybrať zo 4-roch cudzích jazykov – AJ, NJ, FR a RU – tak som zobral nemčinu. Po anglicky som sa „naučil“ z hudby, chľastania s inostraneckými študentami na výške a manuálov k motorkám či autám. S ruštinou som koketoval počas výšky na brigáde, kde sme robili elektrikársky projekt do Ruska (azbukou) a potom jeho kópiu po anglicky do Iránu. Asi budem musel zase tu azbuku naštudovať….

                  1. Ja jsem se nemecky ucil od dedy nekdy od 5 let. Anglictina mne trefila az na VS. Rustina samozrejme od ZS k maduryde. Dobrovolne bych si rustinu nikdy nevybral. Ne snad pro nejakou slozitost, ale pro ty bolsevicke kidy okolo, Murzylku a dalsi picoviny. Kdybych zil za prvni republiky, asi bych uplne stejne nesnasel nemcinu. Soucasne vnucovani anglictiny detem a jejich pohled na vec neumim objektivne posoudit, protoze ono jim to prinasi porozumeni Internetu, hudbe a konzumu, coz mnoho z nich qituje s povdekem.

                    Osobne si myslim,ze pokud se dneska clovek nepohybuje v diplomacii nebo obchode,rustinu nevyuzije.Jen jsem proste preqapeny,ze „hrat si na Rusa“ ma v zapadni Evrope docela pozitivni odezvu. Mozna i proto, ze oni nezazili bolsevika, takze nemaji predsudky.

                    1. Tak asi padla kosa na kameň. Mali sme dnes návštevu z Estónska a majú záujem o našu mašinu. S najmladším chlapom (boli traja) som sa bavil po americky, ale ten to podával ďalej zrejme ruštinou (estónština to nebola, lebo tej ani boh nerozumie), lebo som im čo to rozumel a z času na čas aj niečo po slovensky povedal a tvárili sa že chápu. Takže otázka znie – kde sa naučím rýchlo a jednoducho po rusky?

                    2. V Rusku. Bez prdele. To, co si tady budes do hlavy nalejvat pul roku, se tam naucis za tyden. Udelej si dovolenou. Rustina je jednoducha.

                2. V Beneluxu rusky? Že jsem si za těch skoro 20 let nevšiml… V poslední době tu a tam polsky, ale ruština fakt ne. V Německu mluvím německy, takže nemám přímou zkušenost, ale i tam o ruštině docela hodně pochybuju.

          2. Osobně jsem ve Francii pozoroval značnou korelaci mezi znalostí cizích jazyků a vzdáleností od Paříže.

            1. Ja mam Francii docela najetou a prijde mi, ze je to misto od mista jinak. Letoviska – jasne, tam to frci. Ale i v malych prdelich se da domluvit. Mali smradi umi AJ ze skoly, stari si obcas pamatuji nejaky nemecky slovicka. Nahore u Ryna je nemcina uplne v pohode hluboko do vnitrozemi, samozrejme.

              Ono se jim samozrejme moc nechce. Narodni hrdost, jasne. Ale taky zalezi na tom, jestli na te komunikaci ma Frantik zajem, nebo ne. To se pak treba snazi domluvit i nohama.

              1. Proto jsem psal o korelaci – v Bordeaux, Normandii, Savojsku (o Alsasku a Lotrinsku ani nemluvě), tam jsem se jako nefrankofon domluvil rychle, Paříž (včetně CDG) byl obecně problém. Do jaké míry neuměli nebo nechtěli mluvit, to jsem neřešil a bylo mi to celkem jedno. Naučilo mne to se Paříži pokud možno vyhýbat a poznávat krásy té země.

                O tom, jak se ve Francii učí jazyky na jazykovém (!!!) lyceu, mám informaci velmi konkrétní od jednoho svého potomka, který tam strávil dva týdny na výměně. Stručně – rok před maturiou probíhala výuka tak, že si promítli americký film s FR titulky a druhý den o tom filmu vášnivně diskutovali – ve francouzštině. Jestli tedy „malí smradi“ umí AJ, tak to je jejich zájem, jejich rodiče a jejich zvídavost. École je v tom nejspíš nevinně.

      2. ja predevsim chapu, ze primarnim nepritelem Evropu jsou USA, pak dlouho dlouho nic, pak jejich poskoci v Bruseli, coz jsou ale jen panaci (koho to prekvapuje, ze Merkelovou odposlouchavaji mistri z NSA primo z americke ambasady a Nemecko se nezmohlo ani na protest) a teprve az nekde na tisicatem miste to jsou ostatni hrozby, jako treba nasi vlastni politici, nase policie, nasi cigani, nasi extremisti a potencionalne priprchlenci.
        Jen pro uplnost se zminim, ze samotne USA jsou obeti uzke skupinky globalnich oligrachu, prezdivanych deep state, a ze teto bande oligarchu sefuji mozna dva tri klany, vesmes zidovskeho puvodu…

        Coz ze mne nedela antisemitu, jen to konstatuju jako fakt (napriklad proti Netanjahuovi a jeho klice samotni Zidi rok v kuse protestuji a vite, k cemu jim to je).
        Aneb Zapadni demokracie je asi tak demokraticka, jako byl hitleruv narodni socialismus socialisticky.

        1. Dolfa mel v tomto svatou pravdu, ze dav se ovlada jako stado ovci. Tak to bylo, je a bude. Muzeme byt radi za Internet, ktery umoznuje lidem (pokud maji zajem) nabidnout vice informaci. Je samozrejme tezke se v tech pravdach vyznat, ale porad lepsi, nez jedna jedina ta spravna.

          Ani Nemcum zpocatku Dolfa nevadil, sli za nej bojovat a pak, az to kulminovalo, meli z nej sami strach. Takhle to bude i s EU, USA, mozna i Ruskem. Kazda koncentrovana moc stoji za hovno, ale lidi jsou tak blbi, ze jeji rust proste dovoli. Je fakt zbytecny se tomu prece divit. Jo, muze mne to srat, to bezpochyby.

          I ten nas bananistan de facto ridi uzka skupinka lidi. Pamatuju se, ze jednou v Brne byla oslava otevreni noveho muzea. Meli jsme tam nejakou praci s kamaradem, on tak kouka na to panoptikum a povida: ted tady jsou vsichni, kteri toci v Brne klikou. Kde je kurva nejakej terorista…?

          Takhle je to vsude.

    3. „Dnes a denne delam praci, za kterou bych mel mit plat cca 50.000 Euro, ale ma za ni s bidou 80.000 CZK, protoze holt ziju na te spatne strane zelezne opony, ktera uz ani tricet let neexistuje.
      Ve Finsku by za ty prachy nepracoval ani metar.“

      To akoze cakas 50k Euro mesacne? Kurva, to si teda veris. Neviem sice aku pracu robis, ale syn byvalej kolegine ako softwarista u cvirikaca zaraba okolo 170k USD rocne. A tuto je zhruba kolko zaraba softwarovy architekt v Nemecku: https://www.payscale.com/research/DE/Job=Senior_Software_Architect/Salary
      No a k tomu finskemu zametacovi: 80k CzK je cca 3100 Euro. Roku 2016 bol medianovy plat vo Finsku okolo 2900 Euro, priemerny okolo 3300. https://yle.fi/uutiset/osasto/news/average_monthly_salaries_inch_up_to_3300_euros/9199534
      Urcite sa tam najdu ludia co zarobia 50k mesacne, ale tak vela ich tam nie je. Kde to vlastne chodis na tie kokotiny co tu pises?

      1. 1. K řídícím důstojníkovi Wildcate?
        2. Je to prostě takový ten IT inženýrek co se v práci, eee zaměstnání nudí, čte na netu kdejakou pičovinu, všude byl, všechno zná a jedinou fobii má ze služební Fabie 1.2 HTP nebo 1.4 TDi.
        V kolektivu zajisté oblíben, plno přátel a těch pár hodin svého volného času věnuje na naší osvětu a my si toho nevážíme… ;-)

        1. Ale no tak to je náš Sergej, náš malý tlučhuba :) Soros na něj bafne i z jogurtu.
          Líbí se mi, že vždycky, když někdo (nyní Wildcat) ty jeho žblebty uvede na pravou míru, odmlčí se. Ale je vytrvalý, to zas on ano, úplný Muromec. Zkusí to z jiného směru.
          Poslední dobou to začíná schytávat, řídící guma nebude ráda. Jen tak dál.

        2. Rodina a žena, přátelé, kamarádi…. a přesto si najde vždy pár chvil…

          I když tu čas od času neopomene zdůraznit, jak jsou české diskuzní servery vypatlané a jak je to ztráta času a sere ho to, zde v diskuzi sám píše, že tu má již asi 50 000 normostran. Je to prostě молодец ! :)

      2. vis jaky je Wildcate rozdil mezi mnou a tebou ?

        Ze rozumim psanemu textu a jsem schopny ho analayzovat.
        Zaprve kdyz rikam, ze bych mel mit podle zapadnich standardu 50k EUR mesicne, tak to znamena, ze je nemam a sere me to.
        Zadruhe tu informaci redundantne opakuju, kdyz rikam, ze mam cca 80t CZK, coz by dite skolou povinne melo umet prevest, 80.000 CZK – 3.150 EUR < 50.000 EUR

        Nasledne by dite stredni skoly meli umet vzit tech 3.150 EUR a najit si odkaz na finske mzdy.
        https://www.stat.fi/tup/suoluk/suoluk_palkat_en.html

        a specialne se podivat na ten spravny graf, pripadne si otevrit cely excel
        https://www.stat.fi/static/media/uploads/tup/suoluk/suomilukuina_tau_pal003.xlsx

        a z toho vycist, ze bakalar bere 3000-4000, master 4000-5000 a doctor degree 5000-6000

        Take z toho grafu vyplyva, ze Finsko coby polosocialisticky pecovatelsky stat nedela valny rozdil mezi zadnym – zakladnim – nizsim strednim vzdelanim a vsichni tihle typci berou vicemene 2000-3000,
        coz jaksi koresponduje s mym platem tady (3100).

        Mozna pro mistni trouby tady hrozne prekvapeni, ze tady je clovek s platem 80.000 CZK brutto kral a ve Finsku tohle berou metari. Ok, trochu lepsi metari, dejme tomu metari v Helsinkach.

        Tecka.

        1. Ještě že tě tu máme, analytiku :)

          1. Ehm, tady si někdo zřejmě pomotal roční a měsíční plat a ještě plácá nesmyslné sumy, které si následně sám vyvrátí doloženým excelem, vu vot… Sergej je Sergej.

            1. navíc teda 50 000 Euro ročně v Německu žádný velký peníze nejsou. Nějakejch 4200 éček měsíčně, to je tak mírně nadprůměrný plat, průměr tam je 3700 hrubýho. 80 000 Kč měsíčně v ČR má podstatně větší kupní sílu než 4200 Euro v Reichu.

              1. Ja jsem se v tech milionech bud nejak ztratil, nebo mi chybi nejaka dost zasadni informace.

                Jeden muj byvaly spoluzak je klicovym programatorem v jednom znamym antivirovym gigantu. Myslim, ze v prepoctu 50k ecek mesicne nebere. Urco ma nejaky akcie, ale to bych do toho nemotal.

                Jeden muj byvaly zamestnanec skoncil pro zmenu jako docela vyznamna osoba v Google, hnije ve Svajcu a ani on tyto penize mesicne nebere.

                Takze bud neco spatne pocitam, nebo jsou fleky v IT, o kterych ale lide, kteri jsou i v televizi a odbornem tisku vyzdvihovani jako „bedny“, nemaji ani zdani.

                1. troufnu si říct, že 50k éček měsíčně nebere v Německu žádnej zaměstnanec. Jako výnosy z podnikání to reálný je, i když taky asi ne úplně běžný, ale jako mzda těžce mimo. Možná nějakej opravdu top manažer typu generální ředitel VW, ale ti maj zase úplně jinej typ smluv a strukturu příjmů. 50k ročně zase žádný velký terno není. Ale asi nemá úplně smysl dumat co tim ten magor myslel.

                  1. Nemusí to být ani VW. Jeden z mých šéfů ve firmě výrazně menší měl 80 kEuro měsíčně jako základní plat. (Sídlil v Londýně, většinu nákladů na život tam měl jako extras k platu.)

                    Každopádně to jsou to posice výjimečné a výrazně jiné než ty, za které se v Čechách platí 80 kKč.

                    1. Navíc jich určitě nenapočítáte celém Německu do řekněme do tisíců. A taky se Vám tam promítají prostředky na výlohy a mzda (oblíbená Sobotkova finta, jak zaplatit byt).

                2. a jaka informace ti konkretne chybi ?
                  Delal jsem pro cca 3 velke nadnarodni korporace, cast manageru v UK, cast v Praze, cast v Reichu, cast v USA a pokazde stejna story. Jelikoz jsem prosel hafo projektu na hafo ruznych pozicich, tak si to myslim muzu dovolit objektivne porovnat a vim konkretne, kolik ti lidi berou u nas a kolik tam.
                  Kazdopadne my pro ne budeme vzdycky ten povl z Vychodu a i kdybychom nebyli, stejne existuje firemni politika, ze i v ramci jedne firmy treba vyplaceji o 10, 20, vyjimecne 50% nad obvykle platy v konkretni destinaci. Coz konkretne v Londyne nebo Mnichove vede k tem 50k euro a u nas to vede k 80k CZK.
                  Vic fakt nevim, co bych k tomu jako mel dodat. Nase platy kvalifikovanych lidi jsou k smichu.
                  Podekujme nasim porevolucnim financnim strategum, ze jsme misto do Evropy zamirili na Ukrajinu.

                  1. Mezi nama, do jake ‚Evropy‘ jsme v 90kach meli zamirit? Nebo jako Germani meli prijit a rict „hele, my jsme po valce budovali rozflakany Nemecko, vy jste si tady solichali ten vas socialismus, co sel totalne do prdele, tak ted si dame stejny mzdy a jedeme dal“?

                    To moc nechapu.

                    1. Nebo jako Germani meli prijit a rict „hele, my jsme po valce budovali rozflakany Nemecko,
                      Asi by bylo moc chtít sebereflexi, že ten socialismus tu byl kvůli nim. Kdo sem dotáhl bolševiky

                      tak ted si dame stejny mzdy a jedeme dal“?
                      To moc nechapu.

                      Po vstupu do EU to řeší volný pracovní trh. Není se nad čím rozčilovat.

                    2. Socialismus tu byl kvuli nim?? To jako oni nahazeli ty listky do nasich uren v sestactyricatym? Tak to byli lepsi, nez rusti hackeri v USA, fakt jo. Za bolseviky jsme si mohli predevsim sami.

                      „Po vstupu do EU to řeší volný pracovní trh. Není se nad čím rozčilovat.“

                      Ja se nerozciluju, to Zrg1 pise o tom, jak nas nase polistopadova vlada nedostatecne vedla do te spravne Evropy. Proc by jako mel nekdo srovnavat mzdy s Nemeckem a podle ceho?

                    3. Socialismus tu byl kvuli nim?? To jako oni nahazeli ty listky do nasich uren v sestactyricatym?
                      Ano, obrazně ano. Díky nic nám sem napochodivali naši východní přátelé..

                      Proc by jako mel nekdo srovnavat mzdy s Nemeckem a podle ceho?
                      Třeba protože teď po skoro 30 letech „nemají lidi“.

                    4. V šestačtyřicátém už bylo úplně jedno, kdo co hodil kam. Rozhodl — bohužel — Beneš, minimálně o tři roky dříve v Teheránu.

                      Stran socíku „kvůli nim“, no, možná pan předřečník měl na mysli to, že Uljanova do Ruska tehdy tím dobytčákem poslal, paměť-li mne moc nešálí, císař Vilém :D

                  2. A co vám brání jít ke čtvrté až n-té korporaci, která vám těch 50k€ na ruku opravdu dá? Jestli jste totiž opravdu tak dobrý, jak se tady prezentujete, tak o vás dávno vědí, krouží kolem vás jak supi nad zdechlinou a čekají na váš pokyn, aby vám směli předložit smlouvu, ve které si plat a další podmínky kontraktu určíte do značné míry jen vy sám.

                    Platy kvalifikovaných lidí v ČR limitují v zásadě dva faktory – schopnost se domluvit a ochota se přestěhovat. Můžete být naprostý génius, ale když své myšlenky jinak než v češtině světu nedáte, máte problém. A pokud nejste ochoten se přestěhovat ze své Horní-Dolní (což je i Praha už jen z evropského pohledu), máte druhý. Naši porevuluční finanční stratégové v tom jsou opravdu, ale opravdu nevinně.

                    1. …jenze ti lovi plebs v IT. Tady je rec o Zrg1.

                    2. :) tak toto potřebuje doprovodný komentář.
                      Je to zamec, nikoliv management, několikrát to zmínil. Podle problémů, které (údajně) řeší, to není jádro Silicon Valley. Dělat IT podporu pro korporace asi může s přišitými víčky dělat i těch 80k….nicméně v prapůvodním příspěvku říká, že za totéž by měl dle „západních standardů“ brát 50k ojro – což je typický Sergejovo žblebt.
                      Součástí mé práce je i mimochodem kontrola našeho IT outsourcingu – tak žhavý to nebude a to jsme v top ten. A v Praze a ne na Severní Moravě, odkud ten kokot momentálně vysílá.
                      To faux pas s těmi finskými platy, záměnou roční vs. měsíční – to už pominu. Já ho chápu, tohle je blbej den: desítky uškvařených zelených mužíčků ze strany vrahů z volstrýtu (původně byli čtyři, ale holt Vagner poslal větší kontingent a zapomněl na pravidlo zákazu koncentrace v prostoru, kam dosáhne amík), Slováci je zrušili na ledě a navíc (a to jediné považuju za kravinu) – Vláďa na tom není zdravotně ready.
                      Z druhé strany byla střelba u sídla NSA, skoro si říkám, jestli to Sergej nevzal do vlastních rukou :).

                    3. Tedy ten komentář byl míněn od Vás, komentář lze pochopit obousměrně. :)

                    4. Dachsmeister, 14.2.2018 v 19:58:
                      Však také ajťáci obecně nemají problém s cizími jazyky a (v nadkritickém množství) i se stěhováním. Navíc, zrovna SW vývoj se dá dělat vlastně odkudkoliv Konečně, stejně jsou na tom hezkých pár let i piloti, doktoři to (soudě podle procenta absolventů pražských lékařských fakult, kteří z Karolina nabírají směr PRG, E50 či E55) už jsou na tom podobně a posledních pár let se to začalo týkat všech technických oborů plošně.
                      A vtip je, že si firmy začínají u nás všímat i „modrých“ límečků a nabízejí jim v podstatě stejné podmínky, jako domácím. Pravda, ten člověk má vstup o kus těžší než rodilý Němec/Francouz/Rakušan/Švýcar…, ale když si ho firma už vyhlédne, tak ty podmínky dostane stejné, jako rodilý občan.
                      Konečně – s tím, jak FR a DE požadují, aby řidiči TIR dostávali na jejich území jejich minimální platy, nezbývá než DPP a spol. než zvýšit plošně platy. A světe div se, nemohou sehnat dost lidí ani na plat 35kKč měsíčně.

                    5. A světe div se, nemohou sehnat dost lidí ani na plat 35kKč měsíčně.
                      Světe se div, že plat pod minimální německou mzdou nestačí…to je překvapení….

                    6. Marty… 14.2.2018 v 21:13
                      Je, veliké. Vždyť ti autbusáci dostávali před pár lety výrazně méně a nebrbrali…

                      Nejde jen o DPP. ještě před 2,5 lety německá firma nebyla v Praze ochotná platit 50tKč měsíčně za práci, kterou (ve stejné kvalitě i objemu) si ve svých německých a rakouských provozech cení na minimálně na 5t€. S tím, že není možné platit novému nastupu o 20% víc, než co v Praze dostávají letití zaměstnanci a ani není možné tak náhle zvýšit plošně platy. Řekl bych, že už s tím něco udělali, ale nemám už zájem to tam znovu zkoumat.

                    7. Řekl bych, že už s tím něco udělali, ale nemám už zájem to tam znovu zkoumat.
                      Myslím, že ne. Teď před cca před měsícem jsem to u německé firmy v Praze zkoušel. Řekl jsem si o mzdu o 1/5 méně než v Německu. Odezva byla, že jsem hodně přes, tak holt nic nebylo.

                    8. Marty… 14.2.2018 v 22:38
                      Dobře, tak udělali něco málo ;) 80% německé mzdy… Měl jste kliku, že jste jim nemusel volat doktora, to museli rozdýchávat hodně dlouho :D

                    9. to museli rozdýchávat hodně dlouho :D
                      Zástava dechu přítomna byla, ale nevidím na tom nic pozitivní:-) Snažil jsem se jim trošku obchodně vyjít vstříc a zjistit, jaká po nějaké době situace na trhu reálně je a jestli má vůbec má smysl investovat čas do hledání místa v ČR. Můj odhad, že ne, se potvrdil.

                    10. Já tu dal jen odkaz(y).
                      Zejména v tom druhém je kolik berou CEO firem kótovaných na burze.
                      600k€ ročně je BTW slušný balík pro pozice širšího top managmentu.
                      Jak říkal Parouback, kdo z Vás to má?
                      Nebo může mít…
                      Jen zrg1, jen on.
                      A teď si představte kolik by mohl mít, kdyby tady neházel 50.000 normoperel sviním.
                      Milión?
                      2 milióny!
                      Žádnej z nás nemá takový prachy jak říkal pro změnu Milouš kůl v plotě.
                      https://zpravy.idnes.cz/jakesuv-legendarni-projev-o-kulu-v-plote-slavi-20-let-fyd-/domaci.aspx?c=A090716_224819_domaci_dp

                    11. Trh práce je kvůli tomu dost pokřivený, podle mě kdyby firmy mohly, tak by to neakceptovaly, ale když jiní lidé nejsou
                      Jo, jo..je to k nasrání, když vám někdo dělá to, co jste dělali před 10 lety….holt nabídka/poptávka..

                    12. Dovolim si to shrnout.
                      Namitka a, v Nemecku neexistuji zamestnanci, co berou 50k € mesicne.
                      To povazuju za krasny priklad socialni bubliny, ve ktere tady v CR (a nejen CR) zijeme. Samozrejme, lide s temito platy se o tom verejne nebavi, to jsou informace, ktere se dozvite nekde ve tri rano po jednani cestou na hotel.Kdyby tisk plnil svou funkci a informoval, jak ma, tak by k toomuto probehla verejna debata a mozna by to vedlo k poruseni socialniho smiru. Napriklad kdyby vyplavalo na povrch, ze v takove Nokii, jeste nez ji koupili borci z Mikisoftu, byly desitky az nizsi stovky lidi s temito platy na ruznych rozhodovacich a ridicich funkcich (casto uplne zbytecnych), kteri tam nalezli v dobe konjunktury a kdyz prisly problemy, tak tito lide (zcela logicky) odmitli odejit a vyhodit se nedali, protoze ve Skandinavii nabrat zamestnance znamena starat se o nej (s trochou nadsazky az do duchodu). Takze firma de facto zkrachovala.
                      A propo. Verejnost je patrne presne informovana o platech spickovych sportovcu, kde s platy v hladine kterou uvadim kupodivu problem nema. Kdyz tedy nekdo tvrdi, ze „v Nemecku neexistuji zamestnanci s platek kolem 50k € mesicne, tak ti fotbalisti a spol. jsou co ? Spoluvlastnici klubu ? Nadlidi ? A kdyz cutalisti tyhle platy maji, tak ostatni profese je nemaji ?? Zajimava uvaha, vskutku.
                      Namitka b, co ti brani tam jit.
                      Znam spoustu lidi, co to udelali. Muzu vas ubezpecit, ze neco jako „transfer dosazene pozice“ z Vychodu na Zapad neexistuje. Dokonce ani v ramci jedne firmy. Ktera vas logicky ani nepresune odsud tam, trend je spise naopak (odtama sem). Za celou dobu, co jsem v IT, znam pocet pripadu, ktere bych spocital na prstech jedne ruky, ze borec presvedcil management, ze je natolik nepostradatelny, ze mu dovolili vyjet na Zapad a uz tam zustat (s tamnim platem, samozrejme). Skoncit zde a zacit tam v podstate znamena zacit uplne od nuly. Je to beh na dlouhou trat a nemusi se to povest, kazdopadne ja fakt nejsem v pozici, abych zacinal od nuly a 20 let si budoval karieru v zahranici odznova.
                      Zaver.
                      Na dfens je vskutku malo lidi, se kteryma se ma cenu o necem bavit, jelikoz se
                      a, jsou ochotni bavit
                      b, jsou ochotni shanet si informace
                      . Je jich tu tak pet, sest. Zbytek jsou tluchubove, kteri nevi a melou. To je asi tak vse, co bych k tomu jeste tak sdelil.

                    13. to zrg1: „transfer dosazene pozice“ z Vychodu na Zapad neexistuje.

                      Mno, jak je to v IT, to nevím. Můžu posloužit zkušenostmi u Automotive, kde jsou podobné transfery naprosto běžné – jsou obvykle časově omezené, ale nebývá problém dohodnout prodloužení kontraktu až na neurčito. Transfer pracovníků probíhá oběma směry, jak do low-cost locations tak z nich.
                      Dokonce je to bráno jako jedna z podmínek v dalším kariérním růstu (mezinárodní zkušenost)…navzdory tomu se lidé do Německa nijak masově nehrnou, i když by teoreticky mohli.
                      Samozřejmě že Čech v DE nebo USA nepracuje za českej plat, ale za plat příslušný dané pozici a lokalitě.

                    14. O tom, že takové transféry neexistují, kecáte

                      Zestručněná trjů story (projekce technologií):

                      Zaměstnanec: Podívejte, my jsme tady na projektu v zahraničí a víme, kolik za to dáváte Vy, jako matka naší české společnosti, svým zaměstnancům. My, zaměstnanci dcery to chceme také.
                      Šéf: Tak to ani náhodou.
                      Z: Tak to je naše poslední zahraniční cesta. A pokud se vám to nelíbí, tak končíme.
                      Š: Tak jo. Máte ty prachy mít.

                      Z: Hele, šéfe, sedím tady v české dceři za prachy, co dáváte tady. Chci ty, co dává matka v Německu.
                      Š: Neexistuje. Tyhle prachy se dávají v Německu.
                      Z: Fajn, řekněte v Německu, že chci do Německa. Nebo končím.
                      Š: Německo souhlasí. Můžete do Německa.

                      Pochopitelně to chtělo, aby jeho přítelkyně tady ukončila podnikání, odešla bez znalosti němčiny do Německa, brala po skype kurzy a v životě zkušenost, po cca. roce a půl (nebo tak nějak) našla tam místo ve svém oboru.

                      Uznávám, že je to málo častý případ, ale ukazuje, že pokud někdo má souhrn vlastností a znalostí, kterými vysoce konkuruje ostatním, tak na hranicích nejsou dráty a různé skleněné stropy v korporátech mají také jen určitou odolnost. Například znám člověka (finančnictví), který tak jednou za půl roku odmítá jít někam do světa (ačkoliv má šanci si polepšit v násobcích), bo ví za všechno se platí. U něj ho přímo poptávají, on se nesnaží. Takže nevidím důvod, proč nezkusit nějaký konkurz a nevzít padesát litrů v éčkách.

                      Jo a IT, konzultant (datové sklady) se musel poněkud snažit, ale po cca. dvou letech konkurzů přesunul svojí pozici do Z Evropy, ve druhé společnosti dokonce mírně povýšil. Uznávám, že to nebylo jednoduché a nemusí se to povést každému. Každopádně vím o jednom dalším podobném, který mě totéž zajištěné, ale stejně jako Kubera do toho nešel po konzultaci s rodinou. Vím to od něj, i od zajišťovatele.

                    15. LWG: Historka je uvěřitelná, v málo případech se tohle stává, ale ve většině případů ani náhodou. Značná část zahraničních firem v ČR má business přímo postaven na levné pracovní síle a nepřidá a nepřidá. V zemi kde zahraniční firma sídlí jednoduše mnoho pracovních míst přímo zruší a nahradí je levnějšími lidmi z ČR, takže vlamovat se většinou není kam.

                    16. Tak dělníky obvykle nikdo na zkušenou do USA neposílá. Budu se opakovat, v automotive je to opravdu zcela běžné a týká se to hlavně odborných pracovníků a managementu. To už ale není pohádka a levné pracovní síle, teď se bavíme o motivovaných expertech.

                    17. 15.2.2018 v 10:09
                      Ve 3 ráno na baru se toho člověk dozví…
                      I v Česku jsou fotbalisté a trenéři se mzdou 50k€.
                      Ale nejsou to zaměstnanci…
                      V bundeslize bere 50k€ měsíčně trenér týmu na chvostu.
                      Platy hráčů je slušně napsáno hodně špatný příklad…
                      Tam jsou rozdíly i v týmu v násobcích.
                      Co se automotive týče, protože headhunteři loví i v našich kalných vodách, tak v Česku cokoliv nad sedmimístnou částku ročně už je slušný balík pro pozice VŠ 10let praxe.
                      Plus benefity.
                      Kolega jde teď rozjíždět továrnu na ECU do Indie pro VW za 5k€ + expat benefity.

                    18. …jestli jste tím „cokoliv nad sedmimístnou částku“ myslel osmimístnou částku, tak souhlas, to už je slušný balík… ;-)

                    19. Sorry jako, ale smradům 35let VŠB, VUT, UTB nikdo 10 míčů ročně nedá.
                      Jsou rádi když mají to kilo měsíčně + benefity.
                      Pokud něco opravdu umí, tak 150kKč.
                      Ale to už jsou spíše manažerské pozice vedoucí čehokoli (výroby, projektu, týmu vývoje) ne takový ten inženýr fachidiot odborník na úzký segment dejme tomu osvětlení vozidel.

                    20. Já to nerozporuju. Osmimístná částka v ČR už není běžná (u Čechů) … :-)

                      Oproti tomu, když si ve velké nadnárodní společnosti přiveze expat do ČR americkej nebo německej plat (Skandinávci dtto), není to žádná utopie.

                    21. Jo přehlédl jsem tu ironii Childeatere.
                      Jasně kluci z venku nás musí mít za domorodce co se spokojí s korálky a zrcátky.
                      Dobře nám tak.

                    22. Transfery z východu na západ probíhají naprosto běžně. Dělal jsem pro jednu řekněme středně velkou mezinárodní firmu (1000-1500 lidí v ca 20-30 pobočkách) a v zásadě jsem měl volnou ruku v tom, kde se v rámci firmy usadím. Tak jsem se usadil v NL za NL plat (v roce 1999, kdy to ještě obnášelo něco extra papírování). Klidně jsem si mohl vybrat Londýn, kde tehdy sídlil hlavní stan a brát londýnský plat, výrazně vyšší než ten holandský. V tom londýnském centru jsme mimochodem měli lidi z CZ, Polska, Švédska, Ameriky, Číny, Pakistánu…

                      Pokud jde o Nokii, byly problém konkrétní smlouvy, které byly sepisovány extrémně velkoryse (stejně jako například u GM). Pokud jde čistě o státní regulace, tak severské země mají pracovní trh až překvapivě volný (samozřejmě vykoupeno obrovskými daněmi na státní sociální programy). Opravdu svázaný pracovní trh mají spíš Francie nebo Španělsko.

                      Ad špičkoví sportovci: většinou OSVČ či lokální ekvivalent. Klasický zaměstnanecký poměr tam většinou nepřipadá do úvahy.

                    23. zrg1 15.2.2018 v 8:37
                      K „„transfer dosazene pozice“ z Vychodu na Zapad neexistuje.“

                      Jan Zadák, Jan Mühlfeit. Ti mne napadli jako první. Dále Roman Staněk. Ten se sice netransferoval sám, ale zato transferoval firmu, vše ještě ve 20. století. (Tu druhou až o pár let později.)

                  3. zrg1: včera byl Valentýn, chápu, že ten židobolševický svátek orlů z volstrýtu neslavíte, ale kdybys koupil kytku a do postele vlezl s manželkou místo s notebookem, udělal bys líp. 80k CZK že bere člověk, který v DE bere 50k Eur? O čem to proboha meleš? Ano, lze jistě říct, že český CEO ve firmě o 20 zaměstnancích dělá třeba za 80k zatímco CEO Volkswagenu dělá za 50k Eur, ale to jaksi neporovnáváme jabka s jabkama. Ne každý CEO v DE má 50k Eur měsíčně.

                    Znám trochu jiná ač s IT příbuzná odvětví. Ten poměr je typicky takový, že český člověk, který bere 50k CZK měsíčně v Brně a 60-70k v Praze má v DE, FR nebo Beneluxu protějšek, který za totéž bere 100-120k. Jenže když bydlíš v Mnichově, tak těch 100k není žádná hitparáda a s 50k jsi na tom v Brně líp.

                    Proč by měl být problém tvého platu v nějakých porevolučních stratézích, tomu nerozumím už vůbec. Měl ses odstěhovat do DE a topil by ses zjevně v prachách. S tvou produkcí příspěvků tady na webu si ovšem myslím, že by ti tam pšenka moc nekvetla.

        2. Jen doufám, že už se Wildcate nebudete s tímhle odpadem trápit.

          1. Jo. Mal som som s tym prestat ked svatosvate prisahal ze sa 777 da ovladat cez nejake bajne zariadenie vlozene na miesto kyslikovych patron.

        3. Dakujem za dokaz ze si kompletny kokot a jednoducho nekokazes pochopit co vidis napisane.

  9. Technická k Evropské federaci. O Evropské federaci jako cíli se mluví od samého prvopočátku, co se začalo rodit ESUO. Tedy od 9. května 1950, kdy byla zveřejněna Schumanova deklarace. V ní (necelé 2 strany A4 textu) se hned 2x zmiňuje ESUO jako první krok k Evropské federaci (https://europa.eu/european-union/about-eu/symbols/europe-day/schuman-declaration_cs).

    Tvrzení, že myšlenka Evropské federace je něco v EU cizí, resp. snaha o rozvrat, tedy osobně považuji za nedostatečnou znalost úplně prvotních základů dnešní EU.

    Jiná věc ale je, jak by se na dnešní představy o Evropské federaci díval samotný Robert Schuman. IMHO dnešní podoba a hlavně způsob fungování celé EU by mu byl silně proti srsti.

    1. Ono je ve finale jedno, jestli zasadni zredukovani mistnich vlad nazveme federaci a nebo protektoratem. Mne vzdy zajima obsah, ne obal.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017