Agent s náhubkem - zpět na článek

komentářů 606

 1. Baníčku, my jsme s tebou.
  Neopustíme tě.
  Nikdy tě nezradíme,
  bo my ti věříme.

  1. To je tam, jak maj hned po Praze nejvic nakazenych a proto se zavrela hranice s Nemeckem? :-)

   1. Ne. To je Sigma.

   2. Hádam ti tá zavretá hranica nevadí? Veď si tu pred pár dňami písal, že už 10 dní horuješ za jej zavretie.

 2. German State Finance Minister Found Dead

  The body of Thomas Schäfer – finance minister of the German state of Hesse, was found next to high-speed train tracks on Saturday morning in the town of Hochheim, located between Frankfurt and Mainz, according to DW, citing local police.

  1. A bailout of 8.5 billion euros is opened and the debt brake, which Schäfer had always defended, is relaxed. The Mittelhesse from Biedenkopf near Marburg was very worried, that was obvious. The country and the whole world were facing “unforeseen challenges,” he said, and that tackling this “task of the century” would take several generations.

   Ja prosim nekonspiruju. Nekonspiruju, nekonspiruju, nekonspiruju. Realita prekonava Orwela.

   1. zrg1 – A bailout of 8.5 billion euros / kratka nebo dlouha skala ? tedy biliony nebo miliardy ?

    1. mam za to , ze to jsou nase biliony, cili americke triliony

    2. Je to v angličtině, takže vždycky dlouhá, protože to je pravidlo. Proč se ptáte blbečka, kterej prokázal nesčetněkrát, že angličtinou vládne jenom povrchně a eště za vydatné pomoci automatonovýho překladače?

     1. Naproti tomu ve většině anglicky mluvících zemí se používá krátká škála s násobkem tisíc. V takovém systému bilion znamená tisíc milionů, trilion znamená tisíc bilionů (a tedy milion milionů).

      https://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1tk%C3%A1_a_dlouh%C3%A1_%C5%A1k%C3%A1la

      1. Pan Banikovec v tom ma jasno.. staci jen kliknout na mapu na te same wikipedii, a hned je jasno, ze v tom neni vubec jasno.
       https://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1tk%C3%A1_a_dlouh%C3%A1_%C5%A1k%C3%A1la#/media/Soubor:EScalas_corta_y_larga.svg

       1. ono navic to muze byt treba z nemeckeho deniku vychazejiciho anglicky a tam by asi spis pouzili dlouhou skalu … je v tom binec a potreba si zjistit jak to v konkretnim pripade je

        1. Kdyby to bylo 8,5 miliard Euro, tak to je lehce nad 0,35procent HDP, coz je v pripade Nemecka 2 307,20 mld. eur * 0,0035 = 8mld. eur a par drobnych. Z clanku to bohuzel nevyplyva, takze se bude muset pockat na nejake ofiko vyjadreni.

          1. mam za to , ze to jsou nase biliony, cili americke triliony

           z toho si nic nedelej, mea culpa taky… :)

      2. Mea culpa, máte pravdu, obrátil jsem to. Samozřejmě krátká. Je to pravidlem pro spisovnou angličtinu, takže je celkem jedno, kdo nebo kde to píše – měl by se držet pravidla (není-li idiot), a to i když překládá kamkoli, má se držet pravidel jazyka, ve kterým píše.

       Ostatně ono ani nedává smysl, aby Reich z ničeho nic natiskl řádově roční rozpočet federace, to by mohli zrovna tak zhasnout hned, výsledek je stejnej. Pár miliard ojro je vagon peněz a na veškerý akutní výdaje to stačí s přehledem.

   2. Ad „Ja prosim nekonspiruju. Nekonspiruju, nekonspiruju, nekonspiruju.“ – a není to škoda minout takovou příležitost?! :-)

    Přemýšlela jsem, co by mohla být ta přelomová událost, kdy mě mohla opouštět těžká pohoda… a mám jasno: ve chvíli, kdy zrg přestane počítat biliony a miliardy a začne shánět recept na doma pečený chléb (pouze ilustrativní příklad), tak si řeknu, že fakt jde z tlustých do tenkých :-)

    1. Ehmm lolo, zrg1 má zrno, pole, traktor, 10000 l (slovy deset tisíc litrů) nafty, lehký gulomet, studnu a samozřejmě ostrovní solární systém na elektřinu možná i s vodní elektrárnou, zálohovaný kotlem na tuhá paliva.
     A jistě i soukromé hmotné reservy, dále jen SHM.
     Tedy 1t (tunu zrní) 500kg mouky, 500kg těstovin, 500kg rýže, 100kg čočky, hrachu, fazolí. 1t masových konserv, 1t mléka sušeného či kondenzovaného, 100kg rajčatového protlaku, 100kg povidel, marmelád, džemů, 100kg paštik, 100kg soli, 99kg zlata (sůl nad zlato)
     100l kořalky (možno použít jako desinfekci) 1000(0) l vína, nevím kolik toho vypije, mně (nám) by 1000 l stačilo tak na 3 roky. :-(
     20t koksu, 1000 prostorových metrů tvrdého dřeva, 100 krabiček sirek, 1000 respirátorů, 10000 roušek, 100 plynových masek a 10000 filtrů, 1000 balení paralenu, 100 balení Ibalginu, 100 balení amoxycilinu a gentaminu, 100000 nábojů. A spoustu dalších nezbytností SHM, neb kdo již 10 let věští SHTF musí být jistě připraven, aby nebyl překvapen jako my ostatní…;-)

     1. No to mě pos.r! :-))) Ještě mi prosím napiš, že si sám umí odoperovat slepé střevo a provést bypass aortální chlopně a najedu na panic mode! :-)

     2. Co se vlastně stalo s těmi bambilióny tun betónu, co do krajiny nechala nalít totálně zmagořená Tykačova baba?
      Víte někdo něco bližšího?

      1. o betonu sice nevim, ale ten lehky kulomet je ve skutecnosti kanon, rychlopalny 20mm raze a je jich sest, lafetovanych na dalkove rizenem systemu a centralni jednotku mi venoval osobne soudruh Putin, je to prototyp inspirovany S500 v prenosem provedeni, odolnem proti jadernemu vybuchu. Chtel mi dodat taky baterii Pantsir na podvozku M352, ale to jsme mu vysvetlil, ze by mi ponicily anglicky travnicek na golfovem hristi, ktere jsem si vybudoval teprve loni, za penize, ktere mi poslali jako odmenu, ze tak hezky trollim Dfense.

       1. Ehm já jen jestli je rozumné používat emerický Vulcan neb o jiném šestihlavňovém 20mm kanónu nevím, to ho soudruzi asi dobře utajili…
        Rusy oblíbená ráže je totiž 30mm.

        1. Eště mají oblíbenou 23 mm.

     3. 20 tun koksu, říkáte?
      To ho bude docela bolet frňák… :-/

      1. Ale nebude…
       Jednak je koks anestetikum a druhak mu ten frňák upadne…

       1. Děkuji, že jste mne poopravil.

        1. Nějak jsem to popletl, s koksem za 40 milard (českých miliard pro plantaly co bilion sem bilion tam) mi zásoba za 130 mega připadá podhodnocená…
         Co teď, přikoupit 15t zlata nebo ubrat pár tun koksu?
         Není to lehké rozhodování, takový Tošovský by mohl vyprávět…

         1. zásoba 100kg zlata

      2. Počítá se i pár metráků koksu ve sklepě do americkejch kamen? :-)

     4. Já mám zase KpfW právě teď vhodnej na přestavbu na PzKpfW a k tomu svářečku, stačí dodat silnější plechy. Von má sice možná kulomet a 100k nábojů, ale je to čurák a tak je na to sám, zatímco nás je víc a dohromady máme víc zbraní i střeliva.

      Tak kdy na něj vlítnem a obsadíme mu bunkr? :D

 3. POTÁPĚČSKÁ MASKA tentokrát pro pacienty:

  https://mobil.krone.at/2126539

  Italové do masek přivedou kyslík a používají je na udržení lehčích případů …

  1. No jo, ale to u nás nejde. Dekáč je zavřenej:-))).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!