A u čeho máte Tibet vy? - zpět na článek

Počet komentářů: 264

  1. Ještě k tomu přidat poslední zmr. Ťokovu snahu trestat řidiče drastickým navýšením pokut už i za totální hovadiny. ANO, bude líp…

    1. Ťok je dnes nadávka sama o sobě. A že FAMu tvoří předvoj dělnické třídy a mává tibetskými vlajkami? Co taky čekat od instituce, kde vyučují imbecilové další imbecily. Nikdy nebyla naše filmová tvorba v horších sračkách, než je teď. Nikdy v historii. Ať to vezmu od první republiky, přes protektorát až po různé fáze reálného i nereálného socialismu a první fázi po převratu, vždy tu vyrůstaly nějaké talenty a individuality, které něco koukatelného natočily. Občas dokonce i něco nadčasového a jednou za deset let i něco epochálního, o čem mluvil celý svět, ať už to byl Švankmajer, nebo Zeman nebo Forman nebo porevoluční Svěrák.
      Když se podívám na filmy dnes, tak trapárna střídá trapárnu a když už vůbec neví kudy kam, tak natočí za těžké dotace 45tý filmový dokument o Havlovi po kterém pes neštěkne. Ani Stalin neměl takový kult osobnosti a tolik vyplácaného filmového materiálu na sebe, jako Havel. P.S. Tibetské vlajky sebou a mávat, mávat mávat.

      1. Vůbec není pravda, že český film by byl jen špatný, otázka je, jaké kanály sledujete. Důkazem, že český film není tak špatný může být to, jaké zahraniční filmy se u nás natáčejí a to s českými štáby. A i z české tvorby najdete dobré kousky, jen nesmíte sledovat Trošku a Renče. Jen za poslední rok – Kobry a užovky, Gangster ka, Mamon, z doby nedávné mě napadá Okresní přebor, Fair play, Hořící keř, Ve stínu. Problém spíš je, že nákladnější filmy u nás moc nejsme schopni ufinancovat. Druhá věc je, že fond kinematografie dotuje filmy „zasloužilých“ umělců a proto jsou ty sračky tak vidět, jinak by možná často ani neměli šanci film natočit.

        1. Jestli to spíše není problém, že na FAMu místo individualit a talentů studuje banda politicky kovaných soudruhů, servilních vkusu USA, bolševiků, jako za totáče. K tomu připočtěte fakt, že za totáče jsme aspoň měli punc světových exotů, takže vše, co se u nás točilo, bylo přinejmenším originální, když už ne technicky dokonalé. Ať už Trnka, nebo Švankmajer nebo Zeman, každý z nich něco přidal do repertoáru světové kinematografie, i když točili za nevyhovujících podmínek. K tomu všemu tu bylo široké podhoubí divadel a opozice vůči režimu a lidi měli fakt dobré a nezávislé nápady a to nejlepší vždy tak nějak samovolně probublalo na povrch. Je to jako srovnávat Olympic s Česko hledá superstar, jako srovnávat Baladu pro banditu s Jesus Christ Superstar a tak dále. Peníze by byly i dnes, ale zoufale chybí náznak nápadu. Z těch filmů, co uvádíte, jsem ani jeden nedokoukal do konce. A co horšího. Každý rok se na ČSFD vyhlašuje Cena filmových fanoušků za nejlepší český film . Za rok 2015 Kobry a užovky ? Mě to nebavilo, až dokonce uspalo. Asi to není úplně hrozné, ale jako téma mě to naprosto neoslovilo, a zpracování šíleně nudilo….. K čemu ten film byl natočený, nevím….

          1. Nejdříve si musíte uvědomit, že FAMu jsou i kameramani, zvukaři, fotografové atd. Není to pouze produkce a režie. Pokud je to u nás tak špatné, pak je mi záhadou, proč se tu točilo tolik velkých filmů, i když lepší podmínky dostávají filmaři např. v Maďarsku. Např. Rudý kapitán má prý výborný střih a kameru, ale ještě jsem ho neviděl, tak nemohu potvrdit. Ok, Kobry a užovky Vám nesedly, ale co je špatného na Hořícím keři nebo Ve stínu? Napadá mě ještě Terapie s Rodenem. U Terapie, Mamonu a Hořícího keře je přesně vidět, že to dělala produkce, jejíž cílem nebylo natočit nízkonákladový film/seriál, ale natočila jej komerční HBO (I když pravda, Mamon i Terapie se inspirovaly zahraničními seriály).

            1. Ale tím jste právě potvrdil to, co říkám já. Umění je od slova „UMĚT“. Máme řeměslně šikovné kameramany, kaskadéry, umíme natočit exteriéry a to všecko kolem toho, to je fajn, ale zoufale nám chybí NĚCO, co by bylo NAŠE, jedinečné, nepřenesitelné, národně specifické… prostě cokoliv, co by mě donutilo dokoukat český film a nemít pocit, že to je céčková parodie na americkou béčkovou parodii, ale že to je NAŠE UMĚNÍ. Budu hodně vulgární, ale můj dojem z porevolučního vývoje české kinematografie je, že Hrubešová se v každém dalším filmu svlékne o něco více a trapněji, než v Sedím na konári, v komediích se vymyslí oplzlejší a vulgárnější vtípky, než zapalování prdů v Černých Baronech a v pohádkách pro děti skřehotá všudypřítomná Bohdalová (např. v trikovém klenotu ala Saxána a lexikon kouzel), přičemž Bohdalová přesluhuje minimálně 100 let a je otázka, jestli to jsou ještě pohádky pro děti, anebo parodie na filmy pro pamětníky pro jejich důchodcovský doprovod. Za této situace chápu, že libovolný, jenom lehce podprůměrný český film, je pro českého diváka úžasný kulturní zážitek a napálí tomu 75% na ČSFD. Já tenhle národní masochismus nechápu. Když je něco špatné, nedám tomu 75% jen proto, že to je české, když to je s bídou na 35%.

              1. Presne, jak rikas. Jooo, to za nasich mladejch let, to se panecku tocily jiny filmy. Dneska je to samej fetak, zadna ucta, ani neumej vzit lopatu do ruky. Ja bych jim ukazal, vsechny bych je nahnal do Kolbenky k pasu…

                1. jenze mi neni 80, ale 40 a hltam asi 400 filmů ročně, v originále, bez dabingu, anglické, německé a ruské bez titulků. Jen ty české nejsem schopný dokoukat. Kde je asi chyba….

                  1. Nepovedlo se nám vás dostatečně indoktrinovat. Ale to je normální, v každé sérii se najde nějaký defekt. Již pilně v rámci zákonodárství pracujeme na nápravě, případně vyřazení.

                  2. 1) Komentář Lojzy bych chápal jako sarkasmus a ne potvrzení Vaší domněnky.
                    2) Pořád se vyhýbáte otázce na výše zmíněné filmy, viděl jste je?
                    3) Pokud ano, co je na nich špatně?

                    Dle mého jsou zmíněné filmy důkazem, že umíme natočit kvalitní filmy, problém je, že ve většinové populaci o ně není takový zájem. Stačí se podívat, jakou sledovanost mají v televizi odpady typu ulice, ordinace a já ani nevím, jak se ty sračky jmenujou. A porovnejte si to se sledovaností kvalitních zahraničních seriálů. U filmů je to podobné, jak mohou mít v kinech nejvyšší sledovanost Babovřesky a podobné chujoviny? A proč si dělat práci s kvalitním filmem, když na sračkách jako Babovřesky vyvaříte 50M zisk? Zřejmě to tak lidé prostě chtějí a proto je na 1 dobrý film 50 špatných.

                    1. Dovolil bych si tvrdit, že i takové země jako Bělorusko točí lepší filmy, než je Palach/Hořící keř. Pravda, viděl jsem i nějaká podobná témata, kde to točili Jižní Korejci (třeba Pouta války) a musím připustit, že oproti J. Koreji máme pořád bezpečný náskok. Ale třeba oproti tomu Bělorusku anebo Indii nám beznadějně ujel vlak. Když už nějaký podobně ujetý český film s národním mindrákem, tak proč ne raději Der Lebensborn – Pramen života . Originální námět, trochu rutinní režisérské práce a ne úplně zpackaní herci a k tomu trocha řemesla a za mě slušných 70%. Ale nic, z čeho bych sedl na zadek a navíc ten film je starý jak svět, 2000. Blbé na tom je, že filmy podobných kvalit u nás vyhrávají filmy roku.

                    2. Pouta války jsem viděl a určitě se mi líbily více než 99 % české produkce. Ano, některé scény byly klasicky asijsky přehrávané a přehrané, ale dostala mne naprostá nekompromisnost filmu, toho, že se nesoudí žádná strana konfliktu jako hodná/zlá atd..

                    3. A vidíte, tvrdit, že proti Jižní Koreji máme slušný náskok, bych si nedovolil ani ve zlém snu. Jejich kinematografie je naprosto vynikající a natáčejí jeden skvělý a originální film za druhým (Dong-hyuk Hwang, Kim Ki Duk, Hoon-jeong Park a další). Pokud hodnotíte pouze podle filmu Pouta války, ani který ovšem osobně za špatný nepovažuji, pak se nedivím tomuto unáhlenému soudu. Uznávám ale, že asijská kinematografie nemusí každému sedět. Se stavem české kinematografie vcelku souhlasím, filmy, které zde vyhrávají ceny, nejsou ani přelomové ani nijak zvlášť zajímavé, zrovna Pramen života považuji za nepovedený, nudný film. Osobně si myslím, že co chybí zdaleka nejvíc, jsou kvalitní scénáře, nikoliv znalost filmového řemesla.

        2. Éterem probíhal oslavný ryk na film Kobry a užovky. Přiznám se, že jsem tomu i podlehl a věřil, že jde vskutku o nějakou výhybku z pokleslé zábavy typu PARTIČKA. No a když byl film na televizní obrazovce uváděn, musel jsem se účastnit. Přiznám se, že nejsem vyspělý divák, ale tohle byla taková snůška plytkosti a bezradnosti, že jsem nad sebou vážně uvažoval, že jsem nechápající současnou tvorbu. Z mého úzkého pohledu to byla nezaznamenánihodná hovadina.

        3. Na gansterku jsem jako doprovod šel, nic nečekal a to jsem i dostal. Strašná sračka. Naprosto nezáživná slátanina. Jestli tohle má být to lepší z českého filmu, tak ten je v ještě horším srabu, než jsme si mysleli.

  2. A tak… zase je na tech umelcich hezke, ze meri vsem stejne. Koncem kvetna nam tu ma zase jet nejakej americkej srot odnekud nekam, takze predpokladam, ze umelci, v cele s Kocabem, Dienstbierem, Schlafenbergem, Stetinou a Sabatovou budou stat okolo silnice fpozoru s rozvinutymi vlajkami Havajskeho kralovstvi.

    Ja jim verim. To daji. Proste na vsechny spatne veci je potreba ukazat, at jsou z vychodu, nebo zach… zapadu.

    1. Největší legrace je, že tyhle protesty proti Číně, které úzce souvisí se snahou CIA udělat v Číně barevnou revoluci (Tiananmen 1989), jsou dneska 20 let out a samotné USA se mohou z Číny po…, i když v Jihočínském moři se pokoušejí udržet si tvář a předstírat, že to ještě úplně nevzdali. Čína je dnes ekonomická velmoc a drží USA u hlavy nabitý revolver a USA dělají bez keců jen to, co jim Čína dovolí. Takže blbečci z FAMU jsou nejen 30 let geopoliticky pozadu, ale ještě svým řiťolezectvím nedosáhnou toho, že by je za to někdo z USSA – EU poťapkal po rameni. Třeba to za dalších 30 let pochopí, že jsou jen blbí dinosauři, kteří zapomněli vymřít.

      1. Dulezite je hlavne dostatek absolventu ?AMU nacpat do vlady. Tam teprve maji moznost udelat tu pravou paseku.

    2. Srovnáváte nesrovnatelné, když už, tak bych místo Havaje argumentoval například Irákem. Havaj je dnes úplně normálním státem, hlásícím se k USA.

      1. Asi jste to nepochopil. Obama se narodil v Honolulu.

      2. No jde o tom, že Texas a Kalifornie byly prostě sprostě ukradeny, asi jako dnes Krym, a Havaj byly ovládnuty klasickými mafiánskými a korupčními prostředky. Že to dnes místním nevadí je už jiný problém, ale většina Krymčanů či Tibeťanů je patrně s anexí také spokojena.

  3. Tibet je hospodářsky a společensky naprosto bezvýznamná horská polopoušť, před zabráním Čínou tam byla zaostalá teokracie založená na otrokářství a nevolnictví. Za normálních okolností by povědomí veřejnosti o Tibetu bylo na úrovni asi jako o Burundi, tedy nulové. To co dělá Tibet výjimečným je geografická poloha spolu s nadmořskou výškou, z území Tibetu se dá kontrolovat významná část Indie a zároveň Číny a trochu Afgánistánu a Pákistánu. Novodobá výhoda je že rakety středního doletu se díky unikátní nadmořské výšce mění na rakety dlouhého doletu. Nepřekvapí proto, že o Tibet měly zájem velké mocnosti jako Rusko, Velká Británie a nověji USA. Dlouhé roky proto USA vede celosvětovou kampaň za osvobození Tibetu rozuměj nastolení proamerické vlády. Sponzorují různé diverzní akce a také Dalajlamu, nelze přehlédnout jeho nákladné cesty po světě, k těm správným lidem.
    Tím se dostáváme k protibetským aktivistům, většina z nich ani netuší v jakém divadle účinkují a jsou to víceméně stejné ovce jako ty s červenými kartami, schopnost jejich porozumění současné politiky ČR a EU je nulové.

  4. Hezky napsáno, jen drobná technická: odkaz na sklízení kytek na poli odkazuje ve skutečnosti na mlácení za přecházení na červenou.

  5. Ještě k tomu šmírování. Za loňský rok si policie vyžádala různé údaje od mobilních operátorů – asi 220000x. A to nejde o odposlechy, ale lokalizace mobilních telefonů ap.
    A každý si nosíme dobrovolně svoji štěnici v kapsi. No Orwell by se smál (nebo nesmál?)
    Je zcela evidentní, že při vyšetřování čehokoliv se jde jako první pro informace k mobilním operátorům, protože například lokalizace telefonu se husté síti BTS zřejmě za posledních pár let podstatně zpřesnila. Zajímalo by mě jak moc.

    1. Zpřesnila se poměrně dost. Mám v telefonu mapy a předtím, než se naváže spojení s GPS (trvá klidně 2 minuty), tak mi to hodí předběžnou pozici, za což si telefon pápne trochu mobilních dat. Po navázání spojení s družicí se pak poloha zpřesní, ale zpravidla jen o pár desítek metrů. Někdy se strefí prakticky dokonale hned napoprvý. Tak to funguje ve městě. Jestli je to stejně přesný i někde v zapadákově, kde člověk pro trochu solidního signálu šplhá po borovicích, to asi tak slavný nebude. Žádný přesný čísla nemám, ale ve městě je to přesný až nechutně…

      1. To co píšete není úplně přesné. Jedno je sledovat svoji pozici pomocí triangulace sám a druhé je detekovat pozici toho, kdo se o triangulaci pokouší. Schopnost telefonu lokalizovat vás na mapě bez GPS je daná tím, že počet a sílá BTSek se za poslední roky hodně zvýšil, jejihc podporovaný seznam (tj. výrobce toho softwaru musí vědět, že Oskar postavil i ve vaší vsi věž) a taky ve městech je spousta WiFi sítí, které zařízení rovněž detekuje a ví odkud ta síť vysílá. Pro vás je tedy lokalizace poměrně jednoduchá vzhledem k ohromnému množství orientačních bodů okolo vás. Pro operátora je to složitější, protože kontroluje JENOM ty BTSky a musel by nějakým reverzním inženýrstvím zařídit, že když telefon oťukává ty BTSky v okolí, tak se ta činnost využije k vaší lokalizaci. Věřím, že to jde a že to existuje, ale tak rychlé a přesné jako lokalizace přímo z vašeho telefonu to prostě není. Mnohem lepší to maj Američani, kteří vlastní všechny GPS družice, tzn. oni mohou sledovat celej svět stejně jako operátor sleduje vás.

        1. No nevím, GPS družice aktivně sledují … co? GPS družice vysílají signál, GPS přijímače ho pouze přijímají a nic nevysílají zpátky, rozhodně ne až k družici. Takže jediný způsob jak „sledovat“ pomocí GPS je mít v telefonu GPSku a na pozadí aby běžel proces, který načítá tyhle data a po internetu to někam posílá.

        2. Zkuste příště psát o něčem, čemu rozmíte, pokud taková věc existuje.

          1. https://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS Tady si přečtěte jak to funguje a pak rozumujte. Takový blbce co přispívaj do diskuse leda urážkama mám nejradši.

  6. Tibet má u prdele skoro každej – jen ti, kteří nemají, jsou víc vidět. Já ho mám u prdele taky, ale rozhodně ne proto, „protože musím žít tady“. Vážně musíte? To je mi vás líto. Já tady žiju ne proto, že musím, ale proto, že chci. Takovej jsem blbec.
    Cože? Nojo, slušná hokna, barák, rodina… co už pak, že?

    1. Soudit umíte dobře. Já Tibet u prdele nemám, a první, kde to zmiňuji, je teď a tady. Je mě víc vidět?

      1. Empiricky. Je tam to slovo skoro, do kterého se vejdete. Ano, teď je vás víc vidět.

        1. Možná tak subjektivně, ale co možná nejvíce objektivně, fakticky, rozhodně ne. Což jaksi do diskuze nepatří. Subjektivně někomu pomáhají homeopatika.

          1. Jo a ještě subjektivně špatně, protože vidět mě je až co jsem to napsal. :)

  7. Vždycky, tedy nejméně jedenkrát ročně, když soused vyvěsí z okna do dvora tibetskou vlajku, vzpomenu si na Karla Kopfrkingla (Spalovač mrtvol, Ladislav Fuks, Praha 1967).
    A samozřejmě:
    Some theories claim that Hitler held occultist beliefs of a hidden population of Aryan supermen in the Himalayas.

    To by bylo, aby nám nějací konfuciáni prznili rasu!

    Hned si jdu zacvičit alespon dva tibeťany.

  8. No, ale i díky (nejen) Tibetským vlajkám se ukazuje, jak je to v prdeli i u nás, vždyť tam máte i související odkaz (https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/386794/zfackovali-pry-studenta-kvuli-nazoru-na-cinu-zeman-ale-policisty-chvali.html).
    Cit.: „Mám na srdci pár slov. Je to důležitý. Nesouhlasíme s tím, že se prezident naší země ve svém úřadu chová nedůstojně a i naším jménem podlézá režimu popírajícímu svobodu a demokracii. Jestli se to nelíbí ani vám, prosím, nebojte se dát najevo svůj názor. Děkujeme,“, třeba nemluvila jen o Číně, ale i o současné vládě v ČR a EU.
    Ostatně je krásně vidět na reakcích bekajících ovcích (především na internetu), že se trefila do černého, a že vlastní nastupující totalitu si rozvracet nenecháme.

    1. Dobrý!

    2. Za totace byla totalne zprofanovana „vystavba socialismu“, takze nikdo jednak ani poradne nevedel, co to slovo znamena a druhak nad tim ani nepremyslel. Videl jsem vetu „jdeme cestou vystavby socialismu“. Na cervene latce bilym velkym pismem pres obchodak v kvetnu. Sli jsme tedy cestou vystavby cesty ke komunismu?

      Dnes je to uplne to stejne. Drtiva vetsina lidi vubec nevi, co to demokracie je a byla. Slovo se pouziva jako zaklinadlo uplne na vse. Univerzalni lek na vsechno. Lidi nad tim vubec nepremysli. Nakonec i ta totalita bude zcela „demokraticka“ a lid bude jasat.

      Ale o to prece slo, ne? To byl zamer.

      1. Ano.
        Jen drobné doplnění:
        Soudruhů bylo (kupodivu) asi jasné, že socializmus není možno zavést a udržet bez odpovídající kapitálové základny, která tehdy neexistovala.
        Náhrada kapitálu prostým budováním infrastruktury logicky selhala.
        Výstavba socializmu (změna společenského uspořádání, ideologický proces) byla v propagandě ztotožněna s výstavbou obecně („jako takovou“, materiální proces), což je zásadní ideologický omyl, ale obecně (na úrovni „BFU“) těžko rozlišitelný, protože například nárůst hmoty Nové huti byl v terénu velmi dobře pozorovatelný.

        1. Asi nechápeš ekonomicky podmíněný pád reálného socialismu. Reálný socialismus byl de facto založen na stejném konzumním pojetí způsobu života, jako západní model, akorát socialistické řízené hospodářství muselo zcela zákonitě průběžně zaostávat za tržním hospodářstvím západu, proto se v socialismu mluvilo vždy o jen o zářných zítřcích a o drobných dílčích problémech na cestě k jejich dosažení. Založit konzumní společnost při současném nedostatku čehokoliv uprostřed Evropy nemohlo skončit jinak,než pádem do žumpy.
          V Severní Koreji to pořád funguje, protože tam jde lidi izolovat na poloostrově. My jsme teď v pozici, že žijeme relativně konzumně v klidu, ale těžce na dluh, za což nám přijde krásný účet v podobě 30tileté hospodářské recese Západu, která už je za dveřma.
          S tím souvisí vlna uprchlíků, ostrá protiruská a protičínská politika, naverbování ČR do NATO bez referenda a paskvily typu Lisabonská smlouva… Jinými slovy, jedeme v nablýskaném autobusu s logem EU, pořízeným na leasing a dotace, bez brzd, bez řidiče a rovnou do propasti a při tom tleskáme a plácáme se po ramenech, jak je bezva, že se můžeme vézt v autobusu a nemusíme chodit pěšky.

          1. Jenže toto je přírodou daný model fungování každé společnosti. Viz historie. Každá zanikne. Stejně jako živočišný druh.

            1. No, ja bych zatim jeste docela nerad zanikal. Ale kdyz nebudu cist zpravy, zustanu optimistou.

              1. podle me to je s EU jak se starym Rimem. Taky meli demokracii, taky to skoncilo u lumpenproletariatu, ktery zvolil kazdeho, kdo mu zaplatil chleb a hry. Take mame tento problem a rika se mu evropska levice a jeji socilani program. Take mame barbary pred branami Rima, akorat to nejsou barbari, ale Allahu Akbarove. Naprosto nepochybuju, ze i ve starem Rimu se na posledni chvili mavalo podobnyma vlajkama, jako ktere vyvesila FAMu, ze se uplacely voličské hlasy do Senátu a uzaviraly se strategicke aliance, i kdyz uz Rim horel a nikdo ho nebranil…. Neni otazka, jestli jde zachranit EU, otazka je, jak prezit EU a zachranit sam sebe. Dale moje ambice nesahaji.

                1. Ted jsem cetl tohle: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/400620-nemecka-vlada-souhlasila-se-stihanim-komika-bohmermanna-ktery-zesmesnil-erdogana.html

                  Predpokladam, ze v dalsim kole nemecka vlada bude souhlasit s tim, ze se v Nemecku vymeni hajzly za slapaky.

                  No a dale uz se to bude brat Schritt nach Schritt an Hand Saria.

                  1. Z toho co jsem pochopil, oni uz nejaky takovy zakon maji davno a naopak na zaklade teto zkusenosti ho chteji rusit.
                    Takze jedna vec je, ze nekoho chteji stihat na zaklade nejakeho debilniho zakonu, druha vec je, ze to vubec nesouvisi s tim, co ty pises.
                    (I u nas, pokud nekdo poda nejake trestni oznameni podle nejakeho platneho zakona, to holt musej statni organy resit, at chtej nebo ne)

                    1. ZDF dava satiru hodne dlouho na nejruznejsi temata a nekdy jsou hodne husty. Zajimavy je, ze zrovna ted, kdyz jde o jesitnyho sultana, nekdo (kdo?) poda trestni oznameni. To je ten for. Zakonu jsou vsude hromady. Pruser je aktivni debil, kterej ho aplikuje.

                      A tady, jak vidno, to trestni oznameni dost velka cast vlady schvaluje. To je ten problem.

                    2. Mám dojem, že ho podal někdo z turecké ambasády, jestli ne přímo velvyslanec, nebo turecká vláda, každopádně očekávám zproštění viny a zrušení toho debilního paragrafu, takže aspoň nějaké plus. Na druhou stranu, když může existovat zločin poškození finančních zájmů Evropské unie, tak kdoví, co zavedou místo toho…

                    3. Re: eviljack
                      15.4.2016 v 19:17

                      Samozrejme, ze vitr fouka z Turecka. Erdogan zavira novinare, blokuje web nepohodlnym zpravodajcum, v USA se jeho pochopove sopili na lidi na ulici,… proste jeho ego saha okolo cele zemekoule.

                    4. Ty pises vzdycky tak zajimave, ze si rikam, ze v tom musi proste byt umysl. To uz neni mozny, aby to byla nahoda. (Porad si jeste myslim, ze nejses uplnej debil, coz by vysvetlovalo vse. Ale porad jeste si myslim, ze jses inteligentni clovek, takze me napada uz jedine – ze to delas schvalne).
                      Ty napises, ze dost velka cast vlady schvaluje trestni oznameni.
                      To by jedno oko nezustalo suche. SVINE TO JSOU!!!! Schvalujou to !!! Hajzlove….Rekne si clovek, co ten clanek necetl a bude verit tomu, co napises.
                      Ale kdyz si clovek precte clanek, tak zjisti, ze je to uplne jinak.
                      Vlada souhlasila s tim, ze vlada nema co resit tuhle vec, ale od toho jsou proste jine organy. Takze ty mas vlastne „jakoby pravdu“. Vlada skutecne souhlasi s tim, ze to ma resit statni zastupitelstvi. Ale zatimco ty z toho delas zaver, ze je to svinarna, tak ve skutecnosti proste vlada rekla, ze to neni jeji kompetence a je to kompetence statniho zastupitelstvi a teda at si to resej oni.
                      A jako bonus vlada na zaklade tohoto incidentu chce nechat zrusit nejakej zakon, kterej plati vi buh od kdy a tudiz rozhodne vlada nestoji za tim, aby byl ten clovek stihan – pouze rika, ze nema kompetenci to stihani zrusit, holt to musi predat, ale udelaj neco pro to, aby se to neopakovalo.
                      Uprimne receno – kdy se stalo neco podobneho tady u nas v CR? Ja si teda nevybavim.
                      At je vlada Nemecka jaka chce, tak v tomhle se zachovala 1. spravne, a za 2. chce situaci do budoucna zlepsit.

                      Jak rikam – myslim si, ze jses dost inteligentni na to, abys tohle vedel a chapel. Takze to, co tu uz nekolik mesicu opakovane pises za lzi, prekroucena fakta ci jak suverene vydavas nejake domnenky za jasna fakta a operujes nejakejma tvejma nazorama jako hotovou potvrzenou veci, imho znamena jedine – delas to zamerne.
                      Je otazka proc, ale to uz nehodlam resit.

                    5. Re: Lojza
                      15.4.2016 v 20:16

                      Ty jsi proste Lojza :-), k tomu neni dal co dodat.

                      Z jednoho clanku delas zaver. Ze bys rovnou vytahl jeden z prvnich ze Sputniku, kdyz to Routers pustil do sveta, ne?

                      Mne zajimalo to, jak se k dane veci vyjadrily vladnouci strany. Zatimco predchozi basen na NDR Extra Drei tak nejak brali fpohode, tak u tehle se zcela jasne vyjadrili, ze to je na trestni stihani a ZDF to ve finale stahla i z archivu. To je vec, o ktere jsem psal.

                      Chapu, ze prohlasit, ze Erdogan je kozomrd v ZDF je hodne husta satira :-)), ale tam se delaly fury jinych scenek na tema Ukrajiny, Hitlera, kdeceho a nestalo se, ze by bylo najednou podano tolik trestnich oznameni.

                      To je to, o cem se bavim. Ze vladnouci strany proste zavetrily, ze Turek je take volic a tudiz je potreba ho uchlacholit. Kdyby podal toto oznameni prezident Bangladese, tak by se k tomu vlada zrejme nevyjadrovala.

                      Cti vic, nez jen jeden clanek.

                    6. Re: Lojza
                      15.4.2016 v 20:16

                      Prave jsem se dozvedel, ze onen §103 tr.z., ktery Erdogan pouzil pro podani zaloby na Böhmermanna, je sice stary jak metuzalem, nicmene pro svoji funkci vyzaduje souhlas vlady. Holt za cisare Vilema se to povazovalo za spravny postup.

                      A vlada udelala co? No odsouhlasila pouziti tohoto paragrafu. Takze je sice hezke, ze mozna Merkelova blaboli o tom, ze by se ten paragraf mel vyhodit, ale zatim platny je a vlada ho pouzila. Proc zrovna tento paragraf a ne bezny §185 tr.z.? No protoze i kdyz oba resi urazky, tak ale prvni uvedeny ma sazbu odneti svobody na 3-5 let, zatimco druhy uvedeny se resi jen flastrem.

                      Takze mily Lojzo – studuj. Mas co.

                    7. Jo a dodatek: vlada to mela fifty fifty (aktivovat/neaktivovat paragraf), pricemz pro jeho aktivaci rozhodl nakonec hlas Merkelove :-)). Takze baba sice chce, aby se v budoucnu (mozna 2018…) zrusil, ale ted ho dychtive pouzila.

                    8. Sysop: Vida, zajímavé, zase jsem o něco chytřejší, dík za info.

                    9. Re: eviljack
                      16.4.2016 v 10:51

                      Neni zac, ja se detaily hlasovani dozvedel az vcera. Predtim jsem jen cetl vyjadreni nemeckych partaji. Ostatne ono tyden trvalo, nez se nemecka vlada usnesla,jak to vlastne udela. Zrejme jim Merklinda rekla, ze ma jet zase na koberecek k sultanovi, tak by tam nerada vypadala jako kunda, co jede za kozomrdem.

                    10. Ale blbost. Ten zákon jasně říká, že kompetenci k rozhodnutí o stíhání má vláda. Jenže Angela Erdoganovi kouří, takže se posrala a nechala to projít, opak by znamenal, že veřejně a jasně deklaruje, že už Erdoganovi kouřit nebude.
                      A ten alibisnus se zrušením? Je to jen lež, vždyť je to termín až po dalších volbách! Přitom na podání novely na zrušení není nic těžkého, stačí jedna věta, že paragraf se ruší bez náhrady, za dva měsíce to projde kolečkem a je to. Zase je to jen alibismus, aby šel ten cvok před soud, a Erdogan měl orgasmus. Klidně se můýže stát, že v roce 2018 bude dotyčný již sedět.

                    11. To bylo pro Lojzu, ty máloúrovňové diskuze jsou běs.

                    12. Re: jfb
                      17.4.2016 v 22:46

                      Prave sis nad sebou vyrknul ortel sam a od Lojzy se dozvis, ze jsi aspon konecne ukazal, co jsi za cloveka :-))

                      Btw., zaloby byly podany ve smyslu kazdeho z obou paragrafu samostatne, takze je mozne, ze Merkelova zvladne sultanovi i dvojorgac, holt die alte Scheune feuert besser…

                    13. …die alte Scheune feuert besser…

                      Vase nemcina stoji za …ehm.
                      Jestli vase komentare jsou zdrojem z nemeckeho tisku, tak si je muzu vydelit deseti.

                    14. Díky Sysopovi za upřesnění, dobré vědět.
                      To jen řidič Thálie tady demagogicky překrucuje fakta, jak je jeho zvykem. Lojzo, ty už nejsi ani k politování, ty už jsi jen k smíchu.

      2. Tahle hesla jsou všude, jen se trochu obměňují. Třeba Severokorejci nemají výstavbu socialismu, ale zato usilovně vystav(b)ují prosperující a bující národ :-).

  9. Tohleto se trochu nepovedlo.
    V dopravě převládá represe a má se to zhoršovat, včera byla schválena cenzura internetu, za chvíli tady bude dusno jak za komančů a Vás irituje, že se někdo ozval zrovna proti trošku něčemu jinému, než vadí Vám? Není to schizofrenie?

    1. Podle mého bezvýznamného názoru se to povedlo hodně.

    2. Schizofrenie asi ne. Autor spíš vychází z (chybné) premisy, že když máme tolik sraček doma, tak by nám neměly vadit sračky jinde. Tedy v podstatě ano – autor se vymezuje proti těm, kterým vadí něco jiného, než jemu, aniž by skutečně věděl, jestli jim to nevadí taky :-).

      OT: ta schválená „cenzura“ internetu je asi tolik účinná, jako schválení, že od zítřka bude slunce vycházet na západě a přitom recitovat vogonskou poezii.

      1. Autor nevychází z premisy, že by nám neměly vadit sračky jinde, ale že bychom měli přednostně řešit sračky ve kterých jsme kam – po pás? nebo už výš? Po bradu? už nám jdou k nozdrám?
        Navíc autor – a to jsem s ním zajedno – je na to, co se tu děje a s čím většina národa zdá se souhlasí, čím dál tím nasranější a je z toho čím dál tím víc frustrovanější. Tohle s ním sdílím a upřímně – jen to, že můj věk se blíží věku důchodovému mi dává trochu sobeckou naději, že dříve, než se to nejen tady, ale v celé Evropě položí, tady nebudu. A že se to položí, to si buďme jisti, neboť situace u nás se moc neliší od situace v sousedním státech, Německo je tomu bohužel i v tomhle v čele…..

        No a k té cenzuře – účinná neúčinná, cílená, necílená, dveře jsou otevřeny. Teď už půjde jen o to postupnými novelizacemi oblast rozšiřovat; nebojte, ono to přijde dříve, než si myslíte. Koneckonců novela trestního zákona, podle níž bude trestné hanobit „třídu“ (což je prý skupina lidí se stejným sociálním postavením, stejnou životní úrovní, stejnou sexuální orientací, stejným způsobem života apod) jde s tím v ruku v ruce……

        1. Aha, řešit říkáte. Já jsem to nepochopil tak, že by vyvěšovači tibetských či jiných vlajek chtěli něco řešit.

          1. A to úrovně „řešení“ byste to přesunul kdy? Když by se někdo upálil, nebo začal střílet na Číňany, nebo na prezidenta, nebo v nejbližší školce? Nebo založil partaj? Nebo co? Vše je relativní. I nenásilný protest může přispět k řešení.

            1. Nikdy. Osobně si úroveň, na které by se toto dalo opravdu vyřešit (co by bylo řešením?), neumím dost dobře představit. Vyvěšování fanglí ovšem nepovažuji za pokus ani ve stádiu pokusu o pokus. Vy ano?

              1. Na každou věc existuje několik pohledů. Z jednoho je to banda vypatlanců, z jiného je to skupina lidí, majících nějaký ideál, za nímž jdou, z jiného jsou to zaplacení agenti s pár vypatlanci, atd., atd. A podle toho lze na tento „pokus“ nahlížet různě. Jak to je ve skutečnosti já opravdu nevím, do hlavy nikomu nevidím, a ani to, co si o tom myslím, nic nezmění.
                Dokonce ani tato diskuze nic nezmění (mě to baví, ale nahlížet na to opět můžete různě.
                Ten přístup, kteří mnozí volí, že vlastně ví, jak to ten dotyčný myslel, a jaké to má důsledky, mi je pro zábavu, protože být nasraný nemá smysl :)

                1. Vypatlanci je nenazývám (i když jsem mezi nimi pár kandidátů na tuto diagnózu zahlédl) a jejich ideály jim neberu, páč na ně kašlu. Netvrdím, že vím, jak to myslí, jen že mám vlastní názor na to, jak to myslí (podložený diskusemi s některými z nich, btw). To jediné, co tvrdím (eh, tedy názořím) je, že vyvěšování fanglí k žádnému cíli a ni řešení nevede, pokud jím má být cokoliv jiného, než potřeba se exhib… eh, vyjádřit svůj názor.

                  1. Vyvěšování vlajek pomáhá jediné věci: nezapomíná se. Kdo si dneska vzpomene, že Turecko okupuje Kypr nebo Maroko okupuje Západní Saharu? Nikdo si nevzpomene a nikdo to neřeší. Když se zapomene, tak se to již nikdy řešit nebude. Když se ale nezapomene, tak se pomůže ten problém přenést do doby, ve které se to bude moci řešit. Nejspíš ne my a nejspíš ne dneska, ale pomozme to přenést někam dál.

                    1. To by mohla být pravda. Každý rok si ten Tibet lidi připomenou, když vidí ty fangle – a pak zase zapomenou. Ok, tak ještě přidejme tu kyperskou a západosaharskou. Jen nevím, co jsme nevyvěsili, že tolik lidí zapomnělo na komouše a jejich režim.

                      Osobně to vidím tak, že by tibeťané měli dostat šanci vybrat si, jestli je sedřou číňani nebo jejich vlastní bonzové. Ale vlajku nevyvěsím.

                    2. Vy nevyvěsíte, a někdo třeba vyvěsí. Propírat můžeme obě strany. Ale na kloudnou diskuzi to nedá.

                    3. John P. Graver 15.4.2016 v 11:38
                      S těma komoušema souhlasím. Asi jsme jich na kandelábry vyvěsili málo. Ale vono se to prej nesmělo. Prej se dohodlo, že to dělat nebudeme.
                      Ale jinak mi to přijde jako klasická salámová metoda. Někdo někde zabere protiprávně jeden stát… počká, až se na to zapomene, a pak zabere další. Proč bychom my měli řešit Tibet? Vždyť je to daleko a nás se to přece netýká, že? …zatím… jenže až se nás to bude týkat, tak český vlajky vyvěsí už leda tak delfíni v moři.

                    4. Určitě je nebudou vyvěšovat Tibeťani. Ono kdyby byla ta ouha po samostatnosti opravdu jó až tak veliká, tak by to v tom tibetu vypadalo mezi lidma jinak. Jenže ono je to spíš tak, že většina tibeťanů je ráda, že se má relativně dobře a nějaká ta svoboda je jim celkem u prdele – a možná i tak nějak tuším, že by stejně pouze vyměnili jednoho „utlačovatele“ za druhýho – a pochybuju že lepšího.

                    5. I když jsem spíše pro „Free Tibet“, tak jestli zrovna to obsazení Tibetu bylo protiprávní není vůbec jednoduché, jelikož Tibet nebyl mezinárodně jako samostatný stát uznáván, tehdy byl dle mezinárodního práva provincie Číny. Ono by pak bylo prakticky i protiprávní např. to, kdyby Ukrajina dobyla nyní zpět Donbas, nebo Sýrie IS.

                2. Kdyby si soudruzi nekde v klidu ty svoje fangle vyvesili, tak by okolo toho nebyl takovy humbuk.

                  Oni ale udelali neco dost jineho.

                  Mohu snad ja pri navsteve U.S. prezidenta pochlejstat americke vlajky a misto nich pak veset vlajky Hawaii, Texasu, atd.? Bude to fpohode?

                  A hlavne – komu tim prospejeme, co? :-)

                  1. Myslím, že při návštěvě US presidenta můžete vlajku Texasu nebo Havaje vyvěsit klidně. On bude zvyklej, v USA visí vlajky států běžně, i na státních úřadech. Ale pochlejstat bohužel asi nebudete mít co – nepamatuju se, že by se na kteréhokoli US presidenta dělala v Praze taková vlajkosláva jako teď na Číňana

                    Někteří si ty svoje fangle v klidu vyvěsili, třeba ti v tom kanclu naproti Hiltonu. A stejně na ně přišli policajti a i nějaký humbuk kolem toho byl. Ono jde hlavně o to, že na člověka tu už zase můžou přijít policajti za to, že vyvěsí z okna jinou vlajku než tu správnou. Takže jde zejména o poměry zdejší a až v druhé řadě o čínské a tibetské. Překvapuje mě, že to D-FENS v článku vidí jinak.

                    1. „Ono jde hlavně o to, že na člověka tu už zase můžou přijít policajti za to, že vyvěsí z okna jinou vlajku než tu správnou“ jenže to nevíme, jeslti to bylo kvůli tomu, opicajti se hájí tím, že to bylo kvůli bezpečnosti, a vzhledem, že ty vlajky visely přes okna, ne jen z parapetu dolů, tak to možná i bude pravda.

                    2. Ale jo, víme to. To s tím potenciálním střelcem za vlajkou policajtům fakt nežeru. V tom baráku mají na všech oknech žaluzie, ty stačilo zatáhnout a mohlo se vesele střílet. Jen blbec by kvůli tomu do okna věšel vlajku, notabene tibetskou. Krom toho do té ulice nikoho nezkontrolovaného nepustili.

                      Prostě jenom nechtěli, aby byla vlajka vidět z Hiltonu, a nevymysleli lepší výmluvu než toto.

                    3. Re: Langsam
                      16.4.2016 v 17:55

                      Zkuste si vyvesit po ulicich vlajky havajskeho kralovstvi, az tu bude U.S. prezident/ka. Ano, tento statnik (at uz bude mit mezi nohama cokoli) na to zrejme bude srat.

                      Ale rozhodne na to nebude srat prazska kavarna, kdejaky zpevak, parta okolo Kocaba a prazske selekce, Stetinac, atd…

                      Je proste smesne, ze nejaka hovadina, ktera je tisice kilometru od nas a kde fura techto „aktivistu“ nikdy nebyla a ani nebude, nota bene ani nevedi zadne poradne detaily z teto zeme, delaji takove divadlo.

                      Druha vec pak samozrejme je, jak svoji moc prezentuje statni aparat. Skoro bych i tipnul, ze to byl pravy smysl cele akce „aktivistu“. Vedeli moc dobre, ze vyresi hovno s prehazovackou, ale oni v podstate nic jineho, nez delat konfrontace neumi a tak chteli aspon dostat aparat do stychu role draba, coz se jim povedlo. To ale rozumny clovek vi i bez toho.

                    4. vzhledem k tomu, že vlajka někdejšího Havajského královstí je stejná jako vlajka Státu Hawai, tak to asi nikdo tak úplně nepochopí. Zkus to znova a líp :)

        2. Jen k tomu důchodcovskému věku. Makroekonomické ukazatele vypadají tak, že světová ekonomika v čele s USA bude mít problém dokodrcat se do třetího kvartálu 2016. Pokud už i velké banky varují, aby lidi nechali všechno a utekli před velkou vodou do hor, tak to asi nebude jen tak nějaký „hoax“. To, co se děje v EU, je makroekonomicky stejné, jako kyperská krize, která vedla ke „zcyprusování“ účtů obyvatelstva v roce 2013, akorát že EU už žádné stimulační „balíčky“ narozdíl od Kypru nedostane. Na to bude ten pád ekonomiky příliš masivní. Tentokrát to zatáhne ovčan na plné koule.

          1. Většina markoekonomických ukazatelů jsou hausnumera z prstu vycucaná, která toho o každodenním životě v lepším případě vypovídají málo, v horším nic.

            1. TO je fakt, ale většinou se vycucávají tak, aby stav věcí a vlády vypadaly lépe.

            2. Pokud je většina vycucaná z prstu, kterým mám věřit? Nebo o stavu ekonomiky nejvíc vypovídá vlastní zkušenost, že hospoda naproti zavřela, ségru vyhodili z práce, sousedovi nezaplatili fakturu a na blogu psali, že celej svět jde do háje?

              1. Ne, je jen potřeba znát ty ekonomické termíny, co obsahují, co můžou v dané situaci znamenat a hlavně jejich souvislosti s dalšími termíny. Když např. někdo poměřuje státy jen podle HDP, a ignoruje strukturu a další ukazatale, tak je buď debil, nebo manipulátor. Např. dost často idioti argumentují tím, že Rusko je ekonomický trpaslík, jelikož má nižší HDP než Itálie. Ale to, že celý HDP Itálie je vyhnaný dluhem, stejně jako u Řecka, takže je velké části kontraproduktivní, už neřekne. Atd.

                1. Dobře, HDP je fuj fuj, to teda vůbec používat nebudeme. A který z makroekonomických ukazatelů teda máme používat, aby se nejednalo o hausnumera z prstu vycucaná?

                  1. Nejlepší je makroekonomické ukazatele vůbec nepoužívat. Když je použijete, tak se totiž mohou stát dvě věci – buď je vyhodnotíte špatně a pak se vám budou poté, co nastane problém, posmívat, že jste jej dopředu neodhalil a nebo je vyhodnotíte dobře a pak se vám budou posmívat před tím :-) V ani jednom z případů tudíž není šance s tím něco aktivně udělat.

                    1. Krásná odpověď, ale jakožto exaktně zaměřený člověk z toho vyvozuji chmurné závěry. Pokud nemám čísla, o která se můžu opřít, nemůžu o ekonomice tvrdit vůbec nic, ne? Jenže oni mi různí pánové pořád něco o ekonomice tvrdí, hlavně před volbami, a já bych mocinky rád měl nějaká číslíčka která jim můžu omlátit o hlavu…

                    2. A ty závěry jsou správné – o ekonomice se nedá na základě syntetických ukazatelů tvrdit prakticky nic :-) Pánové politici, kteří se montují do ekonomiky, o ní samozřejmě nevědí a ani nemohou vědět také nic. Proto je lepší volit ty, kteří svůj mocenský pud vybíjejí na úvahách, jestli je či není povinné mít na kruhovém objezdu trojúhelník a ekonomiku nechávají víceméně na pokoji :-)

                    3. A na základě čeho teda můžu o ekonomice něco říct? Pořád tady v diskuzích poslouchám, jak regulace a daně a kvóty a já nevím co jsou pro ekonomiku fuj, a oni jsou vlastně všichni úplně mimo, protože o tom nikdo nic neví?

                    4. Regulace, daně a kvóty se dají negativně vnímat z místního pohledu. Z globálního pohledu se jednak neví co přesně způsobují, jednak mají jen malý význam, protože společnost spontánně vytváří kompenzační mechanismy proti pokusům o negativní ovlivňování (daňová optimalizace, černý trh, obcházení předpisů) i proti pozitivním pokusům (rozkrádání dotací, řízené plýtvání). Kromě zcela zásadních věcí (válka, přírodní katastrofa značného rozsahu, socialismus) se ekonomika nějak výrazně negativně ovlivnit nedá (zásadní pozitivní ovlivnění dosud nebylo v historii pozorováno).

                    5. Jak víme, že mají malý význam, když to neumíme měřit? I to tvrzení, že ekonomika se výrazně negativně ovlivnit nedá a že zásadní pozitivní ovlivnění nebylo pozorováno mi trochu zavání nějakým z prstu vycucaným pokusem o kvantifikaci…

                    6. I bez exaktniho mereni vetsinou lze veci nejak porovnavat ci alespon konstatovat jejich nemennost.

                    7. S tím se dá souhlasit, ale na základě čeho teda budete porovnávat ekonomiky nebo konstatovat jejich neměnnost, aniž byste použil nějaký makroekonomický ukazatel?

                    8. K čemu je porovnávání ekonomik států?
                      Podle mě k hovnu. A právě stejně k hovnu jsou i ty ukazatele, a tomu odpovídá i jejich vypovídací hodnota.

                    9. Jinde nevim, ale v Evrope by mel stacit fotometr. U bile populace se vyrazne zvysuje jas s rostouci holosti zadkuu.

                    10. Na malý význam usuzuji z toho, že jsou známy experimenty, které poslaly ekonomiku do kolen a experimenty, které jí víceméně nechaly na pokoji. Z toho se dá odvodit, co ekonomice škodí hodně a co málo.

                      To, že je ekonomika v hajzlu, se dá poznat, ale ne ze syntetických ukazatelů typu HDP. Respektive nějaká korelace tam bude, ale z nedávné historie známe příklady, kde byla třeba výroba surové oceli a H2SO4 na hlavu (což jinak byly ještě nedávno pozoruhodně dobré ukazatele výkonnosti zdravé ekonomiky) velmi vysoké, možná nejlepší na světě, ale stejně to tady nějak moc nefungovalo :-) Stav ekonomiky se nejlíp pozná tím nejprostším způsobem. Obejdete lidi a ptáte se, jak se jim daří :-) Samozřejmě se musí dotazy volit tak, aby nezačali brečet, že v sousedním státě mají 3x větší platy a tudíž se tam jistojistě mají přesně 3x lépe, ale aby popsali, jak snadno se jim podniká, jakou mají zdravotní péči a kolik procent masa v buřtech považují za přiměřené :-)

                  2. No, nepsal jsem nepoužívat HDP, ale nepoužívat JENOM HDP, bez dalších souvislostí. A hlavně myslet a přemýšlet.

                2. a když nad tím tak přemýšlím, zahraniční dluh Itálie, Řecka a Ruska nejsou hausnumera z prstu vycucaná?

                  1. Ehm, dluhy jsou dost exatktní, jen je otázka, zda se zveřejňují a jak jsou propagovány. Absolutní hodnota je jasná, stát XY dluží např. 1 bilión USD. Ale co se s touto částkou dá dělat v politice, je jiná věc :-)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017