A služba mlčí.

Featured Image

Naše prostředí je protkáno agenturami a službami. Služba vydala report, služba varuje, služba upozorňuje, služba chce větší pravomoci, ještě větší než posledně, službě je zapotřebí vyhovět, protože je to přece služba a je tu pro naše bezpečí tak jakýpak copak, kdo nedělá nič spatnýho, nemusí se služby bát. Tajná služba.

Třeba ta Bezpečnostní Informační. Zní to jako nějaká agentura pro turisty.

I v zahraničí mají služby.  A já se musím zeptat, k čemu ty služby jsou.

Vyšlo najevo, že americká vláda fízluje občany mnoha evropských zemí. Ne-li přímo všech. Není tohle nepřátelský akt ohrožující  vnější i vnitřní bezpečnost? Každou službu by tohle mělo vystřelit ze židlí. To je přece obrovské riziko, daleko větší než řádění samolepkových teroristů, kterým se služba vydržela zaměstnávat asi sedm let. Samozřejmě že by demokratického vládce mělo naprosto znepokojit, že fízlují prostý lid neboli osoby z kategorie „občanskej ksindl“. To je není to nejhorší. Horší je, že oni současně také fízlují politiky, politické strany a dokonce možná příslušníky samotné služby v jejich privátním životě. A co když fízlují také „službu“? Nicméně služba se tím nenechává znepokojit a tváří v tvář fízlovací kampani, jakou svět ještě neviděl, upozorňuje na nespokojenost občanů s některými průvodními jevy moderního sociálního státu. K intruzi administrativy strýčka Obonga se žádná služba nevyjadřuje.

Na co jsou ty různé kontrarozvědky? Cizí velmoc si na území státu vybuduje zpravodajskou ústřednu, která odposlouchává občany. Předpokládám, že ústředna nespadne z nebe, je třeba dovézt součástky odposlechového zařízení, dopravit sem experty, uvést to do provozu a provozovat to. Nikomu nic není nápadné anebo dělá, že to nevidí. Vládní zpráva dokonce identikovala skutečné riziko: jsou jím kozáci. Ani poté, co se existence ústředny a tím činnost cizí zpravodajské služby na našem území provalí, nemá vláda zapotřebí to nějak komentovat a služby také mlčí.

Nebo česká vojenská rozvědka. Ta, co jí měla řídit Nagyová. Policie odposlouchává komunikaci vojenské rozvědky, nikdo v tom nevidí problém. To je přece zásadní bezpečnostní riziko. Co se bude dít, až se nějaký policajt ožere a bude vykládat, že Franta Vomáčka vůbec není řidič kamiónu, ale špijón vole? Vojenská rozvědka zase vůbec nepozná, že její špičky odposlouchává policie. Taková rozvědka musí být na mezinárodním poli strašlivý soupeř. Policie také odposlouchává vládní úředníky, vládě to nevadí a ani služba nemá problém. Neuvěřitelné.

Americká administrativa vedená sametovým Obongem a její instituce dokonce klihovaly i komunistku Merkelovou. To je přece zásadní problém – co když řekla do telefonu něco, čím ji budou později Spojené státy vydírat? Člověk by čekal, že po takovém zjistění vypoví z Německa americké diplomaty, jednotky wehrmachtu, pardon, bundeswehru pobijí pozůstatky US army na německém území a jako bonus odjedou američtí občané situovaní na území Velkoněmecké říše do míst, kde práce osvobozuje. Ale ono to prošlo úplně v pohodě. Jako by se nic nedělo. Porážka německého hokejového týmu je větší pohroma než šmírovací kampaň provozovaná cizí mocností na německém území na německých občanech. Německá služba neměla zásadní problém. Německá vláda dokonce tvrdila, že o žádném fízlování nevěděla(!), což je ještě horší než kdyby věděla a nekonala. Sama Angela se  dopustila vágního prohlášení, že to odposlouchávání bude chtít po Obongovi vysvětlit, ale pokud vím, žádného plauzibilního vysvětlení se dosud nedočkala a i kdyby se ho dočkala, tak k čemu by jí bylo.

Naposled se ukázalo, že inteligentní televize LG jako že life´s good šmíruje svoje uživatele. Fízlování bylo možné vypnout v menu, ale i po tomto vypnutí fízlování pokračovalo. Zařízení ukládalo informace o shlédnutých programech, načítalo a odesílalo pryč obsah médií. Korporátní fízlování nabralo nový směr. Čekal bych nějakou reakci, například že narychlo vytvořená sonderkommanda rozbijí při novodobé obdobě křišťálové noci fízlotelevize LG na celém území, pozatýkají lokální představitele značky a vyrabují její centrálu. I zde jsou služby v klidu. Asi jim nedošlo, že špičky establishmentu také mohou mít televizi.

Se ukazuje, že ty služby tady nejsou proto, aby chránily zem před bezpečnostními riziky, ale aby chránily stát před jeho vlastními  občany.
 


24.11.2013 D-FENS

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
264x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017