A nač jsou teda ty kampaně? - zpět na článek

komentářů 122

 1. Dovolil bych si menší poopravičku:
  Celé video (až do chvíle kdy si nejspíš z policejního auta bere mobil otec spolujezdkyně) má necelých 44 minut.
  Z Mostu na Teplice nevede dálnice ale silnice první třídy I/13.

 2. D-F: Bude článek o novém zákonu o přestupcích vč. rozebrání jednotlivých bodů (změn) a co jsme tím jako řidiči všechno za práva ztratili?

  1. Ano, vyjde během tohoto týdne na roaD-FENS.cz.

   Musím ale poznamenat, že tenhle zákon úředníci těžko dají.

 3. Kolega v práci si oblíbil úsloví svého bývalého kolegy: když se hra stane příliš složitou, lidé ji přestanou hrát.

  Jinak ta nehoda je celkem banální, jely moc rychle a vynesla je zatáčka. Z čeho mi ale zůstává rozum stát, je výběr hudby a ty kecy. Celkem hezké holky z dobrých rodin, a tohle? asi už jsem starý.

  1. Hezkost a dobrý původ nezaručuje dostatečnou inteligenci. Možná by se spíš dalo říct, že ji dost pravděpodobně vylučují.

  2. Ad vyber hudby a kecy.
   Ono je videt, ze Prima (nebo kdo to video delal) jsou proste hyeny, kreteni, kurvy.. rikejte tomu, jak chcete.
   Pustte si civilni, vecny a myslim i citlivy komentar normalniho youtubera… https://www.youtube.com/watch?v=2EoFhP4qMA0

   treba.

 4. „Nebyl by tohle samo o sobě důvod jim už žádné peníze nedat a umožnit jim, aby své expertní know how uplatnili jinde? Třeba zpátky u policie, za volantem autobusu, v reklamní agentuře a na všech jiných podobně prestižních místech, odkud kdysi vylezli?“

  Ale kdeže, sám tušíte, jak to dopadne:
  – Lidem je to u prdele, většina řídí tak, aby v pohodě dojela.
  – Presstituti asi budou volat po řešení, přece jen je okurková sezóna.
  – Poptávku tedy máme, je třeba přijít s nabídkou. S tou přijdou přesně ti experti, kteří šíří moudra už teď.
  – Politici/úředníci jim přiklepnou prachy a budou mít pocit, že to vyřešili.
  – MD připraví návrhy zákonů, ve kterých dále utáhnou šrouby. Zákonodárci je slavně posvětí. Ano, taky mi není jasné, jak může papír v tomto případě cokoliv změnit. Změna výuky, polygony u okresních měst, to by smysl mělo, ale to je co, Halík? Kua moc složité, drahé a rozhozené po republice.
  – Takže nasměrujeme peníze vybraným přátelům, politikům to taky něco hodí (kick-back).
  – Vás dožene nějaká stupidní a předražená kampaň (hint: „Nemyslíš, zaplatíš.“) zase i na hajzlu.
  – A lidem to bude u prdele, protože většina řídí tak, aby v pohodě dojela, na podobné minirozkrádačky si zvykly a na debilní kampaně taky. Nedochází jim, že se to otáčí proti nim a že to všechno platí…

  1. zvykli… pardon… moc vína, moc pozdní hodina.

 5. Debilní mládež, debilní auta, debilní mobily, to za mýho mládí nebývalo! Nejste vy už v důchodu, D-Fensi?

  1. To je jako s ohněm … je to dobrý sluha, ale špatný pán. Vše se odvíjí od přístupu uživatele.

  2. mi to poslední dobou taky tak připadá. Každý se může posrat jak ti mladí riskujou s mobilem v ruce za volantem.

   Já v jejich věku kormidloval Jawu 250 rychlostí 110 kmh, anžto vozidlo nemělo prakticky funkční brzdy a svítilo jen na parkovačku. S blembákem na hlavě, v riflích a džísce. Později kormidloval škodu 120 GLS rychlostmi až 140 kmh, což bylo vzhledem ke konstrukci a stavu podvozku a brzd jako jet s fabií 250. Přežil jsem, díky bohu. Párkrát to bylo taky o fous.

   Můj děd v tom samém věku běhal s mauserem po italských horách a stříleli po něm z kulometu. To bylo ale nedobrovolně.

   Já nevím, za mlada člověk natropí spoustu pičovin a kdo ne, ten buď kecá anebo je to fakt nudný suchar bez špetky zábavy. Teď je každý chytrý jak rádio, ale jste si 100 % jistí , že se do něčeho takového nemůžou dostat třeba vaše děti?

   1. Souhlas, já mám na pičoviny patent.

   2. Pospecu technicka, behal ded nebo praded?
    A behal s Mauserem nebo Manlicherem?
    Ja tlacil Schade 120 L taky ke 150km/h tacho na OR 34 a zase takova divocina to nebyla v roce 1991.
    To Schade Octavia TDi chip mi ve 220km/h tacho pripadala stejne rozevlata o 10 let pozdeji.
    Oproti Passatu 2.8 B5.
    Az moje dcera tak za 15 let bude chtit prohnat fotruv 250k i30 N, nejdriv potrenuje na matcine dieselu a pak mozna pod vedenim zdatneho krotitele dostane v risi par lekci links fahren a potom mozna zkusi 250km/h bez kamosek a mobilu.
    Pokud si nenajde nabijece s M3 ci M5 ktery bude tak blbej, ze ji to pujci…

    1. Děd, nuceně odveden do wehrmachtu (jsme ze Slezska), byl u Cortiny d an Pezzo, přeběhl na americkou stranu. Ani nevím co měl za kvér, popravdě, předpokládám Kar98.

     My s těma škodovkama jezdili kolem roku 2000 – 2002, to už byly 20 let staré rozpadlé kurvy.

     Se synem to vidím podobně, nicméně nejkrizovější situace v mládí jsem zažil jako spolujezdec. Já vždy dělal pičoviny relativně s rozumem, ale někteří kamarádi neměli stejnou povahu. Hodně z nich se vybouralo, někteří už nežijou.

 6. Nechci hodnotit, co a jak ty holky dělaly a jak to dopadlo. Co proboha ale dělá taková stavba, jako je takhle hloupá ,,protihluková stěna,, v blízkosti silnice? Kdo to vymyslel? Vyprojektoval? Schválil? Proč před tou stěnou je sporadicky svodidlo a v místě nárazu zase ne? Není náraz do takovéhle stěny vždy záruka vysokého rizika proniknutí rozštípaného dřeva dovnitř do auta?
  Sledoval jsem úmyslně, jestli si někdo všimne zlomu silnice a mizerně napojeného asfaltu v zatáčce. No nějaký expert se k tomu vyjádřil a prý je vše Ok. Já tvrdím že není! Tím místem jezdím celkem často a jakmile jedu trošku rychleji, s autem to hodí do strany. Spoj si prohlédněte tady: https://www.google.cz/maps/@50.5042184,13.6913972,3a,75y,259.85h,48.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYZPOXxokbLN3HA9x80JHkQ!2e0!7i13312!8i6656 Je to místo, kde se napojovala původně jednoproudá silnice Bílina – Most na průtah Mostem, který byl od počátku výstavby dvouproudý.
  Takže holky sice blbly a nedávaly pozor ale ta silnice v uvedeném místě také není úplně v pořídku.

  1. To: miluna
   1) To napojení asfaltu sice není tak na 100%, ale že by to, při vyššé rychlosti házelo autem do strany, se mi moc nezdá. Samozřejmě, pokud tam není výškový rozdíl pár cm, což z toho obrázku není k rozeznání. Navíc je hezkých pár metrů od té DN, takže to na ni nemohlo mít žádný vliv.
   2) Protihluková stěna, no jo, to je současný „in“ všude. Vezměe si v Praze Spořilov, nájezd na D1. Jakmile je u nějaké rychlejší silnice alespoň jeden barák, musí tam být protihluková stěna. No a zde vidíte panelák hned za tou stanici BUS. To, že je postavena blízko vozovky, je tam dáno terénem. Hned za ní začíná svah, takže tam moc možností, kam ji umístit jaxi nebylo. To, že je z blbýho materiálu je sice pravdou, ale i kdyby byla z čehokoliv jiného, jesli ty blbky skutečně jely 140 tak by jim nepomohlo ai kdyby byla z papundeklu, poněvadž by se pak zabily o ten svah za tou stěnou.
   3) Proč není svodidlo zrovna v místě té DN. Tak se koukněte na ten obrázek. Svodidlo končí tam, kde začíná stanice BUS. Teď si přžedstavte, že tam zastaví kloubák,, takže čumák bude mít tak na úrovni začátku toho miniostrůvku. No a odtud ke křižovatce je tak odhadem 16-20 m. Tak to projektant považoval za zbytečnost. Samozřejmě dá se o tom diskutovat.
   4) Mě spíše zaráží, proč je tam vybudován ten miniostrůvek. Vždyť tam má BUS dostatečný záliv, cestující vystupují vpravo, (že by měl nějaký nový BUS dveře vlevo jsem si nevšiml) a že by chtěl někdo jako přejít vozovku a proto je tam ostrůvek je blbost, protože na druhé straně je rovněž stěna.
   5) Zpočátku jsem vůbec nechápal, kdo to auto řídil. Na levém sedadle (ve směru jízdy) seděla ta holka v tmavém oblečení, ale ta takřka po celou dobu videa čuměla jen do toho mobilu, mávala rukama, ale ruce směrem k volantu jsem neviděl, ani v momentě nehody. Takže řídila ta druhá v tom červeném oděvu, ale ta seděla na pravém sedadle. Napřed jsem myslel, že to byl auťák s pravostranným řízením, až jsem si někde na webu přečetl, že videa na Xicht knihu jsou uploadována zdrcadlově.
   6) Celá ta nehoda je na triku jen těch blbek. Stav silnice s tím nemá co společného. Začínám se přiklánět k názoru, že každý, kdo dostane nový řidičák, měl by mít možnost řídit auťák s maximální rychlosti do 130 km, nejméně do ujetí 50.000 km bez vážné nehody. I když si na druhou stranu myslím, že by se spousta z nich pozabíjela i při té 100 za hodinu.

   1. 6) Celá ta nehoda je na triku jen těch blbek. Stav silnice s tím nemá co společného. Začínám se přiklánět k názoru, že každý, kdo dostane nový řidičák, měl by mít možnost řídit auťák s maximální rychlosti do 130 km, nejméně do ujetí 50.000 km bez vážné nehody. I když si na druhou stranu myslím, že by se spousta z nich pozabíjela i při té 100 za hodinu.

    Nikoliv…stav silnice má na tom velmi velký podíl. Pokud by byla v pořádku, tak by se nestalo vůbec nic nebo by z toho byůa životní lekce, které se člověk časem zasměje.

    Doporučuji si povšimnou, že v ČR nexistuje reálná odpovědnost provozovatele za stav komunikace.

    Na druhou stranu nikdo nepopírá, že jely jako krávy ve starém krámu na silnici, která stojí za vyližprdel a rozbily si držku.

    1. Jakási odpovědnost je, byť se samozřejmě často cukaj a řeší to až soud.

     Spíš je zarážející že na stav mnohde pěkně mrdaj, hlavně ve větších městech je to v prdeli a občas naprosto dezolátní a (dlouhodobý měsíce až roky!!) poruchy vozovky nejsou ani označený. Některé okresy naopak jsou díky schopným lidem uplést z hovna bič a když už nemaj prachy na opravu, tak to aspoň hned označí, páč ti lidi skutečně denně jezděj na kontroly a hlídají si stav silnic ve své správě.

     Naopak nabývám téměř jistoty, že líní zmrdi ve městech nevytáhnou z kanclu do terénu prdel co je rok dlouhej. Ostatně co se člověk diví, až moc často jsou na silničních odděleních nějaký píče co ani nemaj řidičák, vymejšlej akorát lesy píčovskejch značek a údržba je jim u prdele.

     1. „Jakási odpovědnost je, byť se samozřejmě často cukaj a řeší to až soud.“
      Opravdu velmi teoreticky neb řidič má přizpůsobit rychlost stavu a povaze vozovky. Pokud na vás nespadne most, tak tohle je velice silná zbraň. Obzvláště pokud se to spojí s tím, že řidič má předvídat..

   2. To Nobody
    1) Vám se to nezdá, já tam jezdím. Silnice se v místě napojení zlomí výškově a doleva. A je to přesně to místo kde ta nešťastná řidička ztratila nad řízením kontrolu.

    2) Protihluková stěna mi nevadí,ale tohle konkrétní provedení svislých kovových zabetonovaných profilů a dřevěná výplň je rozhodně špatně. Jakýkoliv náraz dřevo rozláme a důsledky jsou zřejmé. Co s autem udělá ten železný zabetonovaný nosník je také jasné. Pokud by pokračovalo svodidlo celou zastávkou, a to určitě stavebně možné je, bylo by sice auto na sračku ale holky by to pravděpodobně přežily obě.

    4) ostrůvek je totální píčovina a byl pravděpodobně příčinou ulomení obou kol.

    Můžeme klidně uskutečnit jízdní experiment a zkusit kdo to dá jak rychle. Protože tu kosu znám, jezdím jí levým a zatáčím před, srovnám, hop a zase trošku levá. Kdo to nezná, vyrábí třísky.

    1. coz mi pripomina ostravskou „dalnici“, kde je osmdesatka a paradoxne v pastice ta osmdesatka je zvladatelnejsi, nez ve sportaku, ve sportaku jedu sedesat a najizdim to pres odstavny pruh vpravp, jinak to je na jiskry od podvozku. Kamioner, ktery to nezna, muze urvat naklad, taky jsou tam metrove cary od kamionerskych pneumatik, jak to gumujou pri dopadu.

     Nicmene miluno, ani ty nemuzes rozporovat, ze skokanek uprostred zatacky neni v nasich luzich a hajich nic neobvykleho a ze ta pipka za volantem nepobrala vznikajici pretacivy smyk ani v naznaku…

     Co se tyce debilniho ostruvku a drevene protihlukove steny souhlas.

     1. Já to nerozporuji, všechno je někdy poprvé a holka měla shodou několika okolností smolíka a odevzdala příbor.

    2. Ja tedy nevim, ale neni primarni pricinou nehody debilita ridicky?

     Pripomina mi to totiz vyroky „kdyby ty stromy u te silnice nebyly, tak by bylo mene smrtaku“. Ano, vykacime stromy, odstranime domy, odstranime mosty, odstranime… co jeste? A co tam dame? desetimetrovy kacirek a za nej molitan?

     V tom miste, kde to ta krava narvala do te steny, uplne klidne mohl byt treba pilir mostu. Vsechno tohle „kdyby“ je jen bonus, ktery by ji treba zachranil zivot. Jenze holt bonus se nekonal, snad priste. Udela hot-reset a je to fpohode, ne?

     1. Jenže, pilíř mostu třeba na daném místě z konstrukčních dúvodů být musí a nelze jej vyrobit jinak než monolitický kus betonu.
      Protihlukovou stěnu lze určitě vyrobit tak, aby v případě nárazu nevyráběla protitankové zátarasy a dřevěné třísky.

      Celá ta silnice je podivuhodnost. Povšimněte si třeba zde: Postavili jí s naprostým klidem (tedy ten druhý pruh vedle stávajícího) pánovi na pozemku a pak se strašně divili, že jim ho nechce prodat. Vyřešili to šalamounsky. https://www.google.cz/maps/place/Most/@50.5148311,13.7052942,133m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x470a1f9bdefaee05:0x400af0f66157c50!8m2!3d50.5015549!4d13.6329122

   3. 5) Zrcadlové natáčení je fíčura předních kamer mobilních telefonů, aby se v nich dalo vzhlížet jako v zrcadle. Bývají v nastavení takové ikonky s ksichtíky, které toto nastavení mění. Jedinci, který nepřečetl návod, však jejich funkce nebývá zřejmá – po kliknutí se nic nestane.

   4. Ad 6) To by si jako každý řidič musel koupit minimálně dvě auta? Já bych těch 50000 km spíše dal za povinnost odřídit pod dozorem zkušeného řidiče, ale zároveň bych těm zkušeným řidičům to dozírání dal nějak befelem.

    1. Imho..to už bych spíš poslal pracovníky krajských správ silnic a MD/ŘSD do Německa, aby se podívali, jak vypadá silnice…

    2. Tusim, ze v Britanii meli sveho casu takovou dopravni vychytavku, ktera by to vsechno smahem vyresila. Pred automobilem musel bezet bezec s cervenym praporkem… Myslim, ze i v tomto pripade by toto bezpecnostni opatreni fungovalo naprosto perfrektne.

  2. Zrovna v daném místě umístění protihlukové stěny chápu. Představte si, že jedete ve starém vylítaném nafťáku s mizerným odhlučněním, za spolujezdce máte strýce Pepina z Postřižin a navíc máte na plný kule rádio. Přesto tohle všechno náhle přeruší:
   Andro verdan drugos nane
   man pirano šukar nane
   l’oli phabaj prečhinava hop hop hop
   jepaš tuke jepaš mange hop hop hop

   Takže proto…

  3. https://youtu.be/jvoMabSoOqU

   Tady to borec projíždí 90 a nevypadá to, že by to bylo něco mega extra. Fakt je, že jako neznalý místa – možná jede z druhé strany, nevím. Mohl bych poprosit o vysvětlení, v čem je teda ta silnice tak nebezpečná?

   1. Vlastností typické české silnice (kromě čestných výjimek), která má jednolitý povrch bez děr, je to, že je vlivem málo únosného podloží, nefukčního odvodnění a dalších faktorů, křivá. Dále zde chybělo svodilo a PHS měla zastaralou zákeřnou konstrukci.

    To ve spojení s podvozkem golfu s lešenářskou trubkou vzadu (víceprvek je zbytečnost, jak nám vysvětluje marketing německého emh vlastně jediného ryze českého výrobce z Boleslavy), že vozidlo se na nerovnostech chová neklidně a je ho nutné více řídit a řízení se věnovat.

    Odpověď na otázku je celkem jednoduchá, silnice speficikace viz výše neodpouští chyby.

 7. Pokud je mi známo holky jely 140 na 90 a vjely do zatáčky, která silně vyhazuje(což potvrzuje třeba i Miluna). A jak letěly, tak holt neměly dost štěstí(resp. řidička neměla).

  Tím to hasne.

  Z čeho mrazí je ta „schopnost“ záchranářů. Nevím, jestli by holka žila, nebo ne, teď je to stejně jedno. Ale co vím je, že lidé na místě odvedli … no zavolali pomoc a tím to pro ně skončilo. A z čeho mě mrazí dvojnásob – tím, že tam zastavil a pomáhal ten neschopa, protože mu to zákon přikazuje, tím mohl tu nehodu objet někdo schopnej! Kolikrát jedete kolem nehody a vidíte hromadu lidí kolem – koho napadne zastavím a zkontroluji? Já jen doufám, že si z toho vezme ponaučení a zaplatí si nějaký kurz.

  1. No… ale vzdyt to je novy normal. Kdyz se neco stane, tak je normalni to fotit na Instagram nebo streamovat na TyTrubku, ne se snazit pomahat. V pripade tech dvou pipin mi to prijde obzvlaste prilehave.

   1. V podstate lze rict, ze holky udelaly maximum pro super stream, ale pak jim to totalne domrdali zachranari. Meli by absolvovat kurz, ze kdyz nekde na miste se vali mobajl, co je pripojenej nekam a toci, taxe maji dobre postavit do zaberu, maji natacet hlavne majitele mobajlu nebo aspon to, co z nej zbylo, pripadne postupne vsechny jeho casti, aby pak bylo hodne lajku a sdileni.

    1. Popravdě řečeno, první, co mě napadlo, když jsem tenhle případ zaregistroval, bylo to, že to udělaly schválně. Video jsem neviděl, koukat na něj nehodlám, pohoršovat se taky ne, ať už to bylo, jak chtělo, zaplatily za to dost.

    2. Vy si delate srandu, ale dejte tomu par let. Pak se budou pozustali dozadovat alespon zaznamu z kamer hasicu (maji je v autech a na prilbach), aby z nich mrtvemu na TyTrubce alespon mohli sestavit zaverecny digitalni „pomnicek“.

  2. Pokud na místě není sanitka nebo majáky tak zastavuji vždy. Popravdě můžou bejt rády že někdo přišel. Holky dýchaly a obě byly při vědomí pokud se nepletu, takže nebylo potřeba oživovat. Kvůli těmhle dementním komentářům který vyvolávají pocit že je lepší odjet než abych byl za kreténa pak nikdo nezastavuje, to bohužel znám až moc dobře.

   1. Kdysi jsme byli s kamosema na projizdce na masinach. Jeden blbecek se rozhodl nas celou cestu otravovat se Superbem, najizdet na nas, zavodit,… no, taxme ho pustili pred sebe, on to vitezne vorostoval a v jedne zatacce poslal do pole. Pres boudu nesel, z auta litaly jen spodni plasty, ale asi se mu nic nestalo. Rikam „asi“, protoze uplne vsichni jsme jeli dal. I kdyby mne vyslychali: nevsiml jsem si, dival jsem se na silnici. Nikoho v poli jsem nevidel.

  3. Co dělali lidé, kteří zastavili u nehody jsem schopen posoudit pouze z audiostopy zmiňovaného videa. Pokud máte nějaké další informace o tom, jak to probíhalo, hoďte sem prosím odkaz. Na videu je nejvíc slyšet hlas paní ze Zlína (křestním jménem tuším Iva) a můj názor je takový, že odvedla dobrou práci. Tudíž žádné „zavolali pomoc a tím to pro ně skončilo“.

   1. Mě teda učili, že bezvědomého(vypadá, že spí) zkontrolovat na dech(OK, to udělli) a následně OTLAPKAT, že nám spokojeně nespinká a nekrvácí do sedačky ,-) A to už NIKDO neudělal. Kdo je vzhůru a volá po pomoci, ten je na tom většinou nejlíp.

    Jo, uklidňovat zvládli, ale reálná pomoc = zavolání té pomoci, tím to zhaslo. Sorry, ale můj pohled je pragmatickej.

    Znova, nevím, jestli by jí to zahcránilo život, nevím nač exla(mohla bejt rozmrdaná čistě vnitřně). Ale z toho audio záznamu mi je zřejmě, že se „zachránci“ věnovali JENOM té hlasité.

    1. Možná jsem to z audiostopy pochopil špatně, ale domnívám se, že k vědomí se probrala i řidička.

    2. Ona ale je taky trebas otazka, jestli se k ni vubec mohli dostat. Ja to teda moc nezkoumal, ale nekde jsem zahledl fotku toho auta a z jedne strany vypadalo dost sesrotovane, takze je mozne, ze dokud neprijeli hasici s nuzkama, tak se k ni dostat nedalo. (A jestli vypadala jak jezek, ze ktereho trcelo tisic klacku, tak dokud nepriveze nekdo cisternu krve, je IMHO lepsi se vubec nedotykat, protoze kazdej dotyk muze budto udelat novou diru do nejaky tepny, nebo tlusty zily a nebo naopak nejakou ucpanou diru odspuntovat…)
     Taky to auto asi lezelo nejak na boku, nebo co, to taky mohlo pristup ztezovat. (Nehodlam se zachrancu zastavat, jen bych byl s tema soudama opatrnejsi, kdyz o tom vime prd…)

     1. toz strana ridicky prestala existovak, vyprostovalo se pres dvere spolujezdce, ktery sly normalne otevrit….
      zachranari odvedli solidni praci.

     2. auto neleželo na boku, ale strana řidiče byla zapasovaná do protihlukové stěny. Kdyby se k řidičce chtěl nějaký „záchranář“ dostat, otlapkávat ji, apod., musel by přelézt nebo odstrčit zraněnou spolujezdkyni, což je pochopitelně nesmysl.

  4. Tak byly nějaké zmínky, že zabijely odštěpky z protihlukové stěny. Pokud byla prospikovana dřevěnou triskou, tak jí stejně nepomůžete. Rozhodně ne s vybavením z autolékárničky.

   1. jo, to souhlasi, podle neofiko zprav zemrela na mnohocetna tezka zraneni, a to az nasledujici den v nemocnici, mimo jine mela mit kus drevene stepiny v krku, takze vinit nedostatecnou prvni pomoc je pomerne nepodlozene.
    Prece jen, 140kou skrz drevenou zed na zabetonovany zelezny pilir na ridicuv bocni sloupek a dvere, to nemohla rozchodit. Na vraku auta navic chybi podstatna cast LZ rohu karoserie, stejne jako dvere ridice, ktere se pri tom narazu odtrhly.
    Naopak tam prebyvaly drevene ulomky, jsem rad, ze jsem u te nehody nemusel byt, to mi ver…

 8. Koukejte se schválně, kolik lidí za volantem telefonuje nebo píše esemesky.

  Pouzivaji policajti vubec vsechny ty nove pravomoci, ktere diky „dopravnim expertum“ maji? Ted si uvedomuju, ze ve svem okoli nevim o nikom, kdo by za telefon v ruce dostal pokutu. A o nejakem konkretnim pripadu, ze by policajti zastavili coudici popelnici a poslali ji na STK jsem myslim dokonce ani necetl. Vlastne mam pocit, ze se maximalne zmuzou stat nekde za bukem s radarem a/nebo Dragerem, jak pred lety. I kdyz asi bych se nemel divit, tady jde o carky, ne o bezpecnost.

  1. A proč by měla být čoudící popelnice s platnou STK posílána na STK? Nespletl ste si web? Co je na tom nebezpečného? A ten tel, osobně znám 2 a to jeden v dokonce v křižovatce na červené. Oboje zaplaceno na místě.

   1. Treba proto, ze „dopravni experti“ prave provozuji celkem viditelnou kampan o tom, kolik lidi jezdi dehtovymi popelnicemi bez DPF. Ale zda se, ze i policajti jim na to hazeji bobek. Cimz nechci rict, ze je to dobre nebo spatne, jen se zde ptam.

    Jak ty vase dva zname usvedcili? Kamerou v policejnim aute?

    1. Nemuseli nic dosvědčit, oba zabečeli, zaplatili a poděkovali. Jinak v mém 20 let starém Volvu s EURO2 mám týden starou známku STK (tedy i nové emise) a kouří víc než cokoliv bez DPF. Taky bych řekl že je technicky v daleko lepším stavu než kterákoliv 20 let stará věc co potkávám na cestě.

   2. To se ani nedivím. Může být rád, že nepřišel o noty. Každopádně musí být takový řidič prvotřídní hovado a ještě se tím chlubí?

    1. Bohužel znám snad jen takové. Dokonce mám jeden případ kdy jsem doporučil právní zastoupení a ten člověk si radši zaplatil majka. Komu není rady …

  2. no, ono potkat policejni auto, kde ridic ma telefon u ucha, neni zas takovy problem…

  3. Protože fízlové dělají svou práci laxně a je pro ně obtížné někomu ten telefon prokázat.

 9. Už jsem opravdu starej. papíry jsem dělal v době, kdy instruktor říkal, že člověk, kterej řídí, kouří, kecá se spolujezdcem a nevšimne si, že ve 3 patře meje ženská okna bez podprsenky nemá za volantem co dělat. V překladu pro moderní dobrosery – museli jsme umět řídit nejen auto naprosto podvědomě, abychom se více mohli věnovat dění okolo. A to platilo na rozbité komunistické silnice nesilnice tuplem. A jaksi se považoalo za samozřejmé, že se řidič ani posádka nechce zrakvit.
  A ani tenkrát to nepomohlo, pár lidí z mého okolí se nedožilo plné dospělosti. Každý má jiné schopnosti, jinak posunutý pud sebezáchovy a jiné vnímání okolního světa. Nejde na to nasadit žádnej zákon. To by musel každej mít svůj vlastní zákon šitej na míru s upgrade po pár letech, jak se člověk zlepšuje v drilu a nebo taky stárne.
  Mě třeba nečiní žádný problém telefonovat za jízdy. Mám tlačítkovej krám a nemusím do něj zírat a matlat po něm prstama. Nevidím rozdíl v tom, jestli jsem držel cigaretu a nebo mobil a kupodivu žju a nebourám. Ale už jsem kolikrát viděl nové auto v nesnázích, když si jeho ovladač matlal něco na palubním displeji a naednou byl v protisměru, pangejtu, případně mu nestačili pruhy na dálnici.
  Shrnul bych to tak, že řidič má čumět dopředu a občas mrknout do zrcátek a poklud mu zbejvá nějaká končetina na nějakou jinou rutinní činnost, proč ne. Ovšem čuměním jinam, kde nevidím tam, kam se řítím a periferní vidění má také svá omezení, bezpečí nepřidá. A je naprosto jedno, jestli se matlá něco na displeji a nebo loví sýrový mlsoun pod sedačkou.

  1. Dneska se autoškola zvrhla v „jak udělat zkušební jízdu“ a zkušební jízda se zvrhla „jak jich co nejvíc vyrazit na chytácích“(v Brně zarostlá stopka s přikázaným směrem jízdy, široká zóna 30, kde kadeti jezdí s oblibou 50(protože je to ulice skoro na 4 pruhy atd.) – např.). Takže školitel hlavně učí, kde jsou jaké chytáky a na nějaké řízení ve výsledku sere pes. A to se bavíme o blbým Kudrnově(největší vesnice ČR), jak to vypadá v ještě menších prdelích…

   Druhou věcí je, že třeba já si před jízdou položím telefon(matlací) tak, abych na display viděl a když mi někdo volá, tak hovor odmítnu. Pokud můžu. Když nemůžu, tak mi holt vyzvání(chápej tak, že když jsem v hustějším provozu, tak telefon prostě přestal existovat). Částečně je to způsobené absencí matematiky na školách – málokdo si uvědomí, že sekundovej pohled na telefon jsou desítky metrů při vysoké rychlosti ,)

   A ano, můj školitel v autoškole měl podobné řeči :) Sice jsem většinu obchodů přehlédl(ale to byste se měl dívat, třeba jednou budete něco kupovat), ale ženský jsem mu popsal dycky do detailu, takže z toho pochopil, že na obchody mu seru :D A IMO jsem měl jednoho z těch lepších, protože chytákům jsme se věnovali jen výběrově a hlavně poslední lekce, jinak to bylo takový(tady oni rádi odbočují vlevo, jestli budete mít čas, projděte si to, je to ošklivá ulice atd.)

   1. to deacon a teorie o autoskole, asi jak kde a jak ktera autoskola se zdegenerovala.
    Spise se zamysli nad tim, ze obema bylo 22 a chovaji se , jak 15ky v puberte a to uz maji papiry na zletilost.

    Jako chapu, ze biologicka potreba najit chlapa je u pro tyhle kravy primarni problem a nejake podruzne pozdruznosti, jako venovat se rizeni je az nekde na konci, taky mam pocit, ze si Nikola krom saly kolem krku prat od panaboha i neco v hlave.

    P.S> ze ty zenske se nedokazou poradne koncentrovat ani v letadle a neodpusti si ksichtik na kameru ani pri predletove priprave soloveho letu uz necham uplne bez komentare. A zcela pusteny knipl tam mame taky…

    https://www.youtube.com/watch?v=ZwZpaoUVuAA

  2. „Mě třeba nečiní žádný problém telefonovat za jízdy. Mám tlačítkovej krám a nemusím do něj zírat a matlat po něm prstama. “
   Normální lidi používají bluetooth handsfree a vnitřní infotainment vozidla…..někdy se ty nesmyslné píčoviny hodí…

   1. Normální lidé rozhodně nic takového nepoužívají, proč by to probůh dělali? :) Možná to platí pro běžné lidi, ale to je něco jiného.

    1. Napriklad pretoze to je pohodlne.

     1. ..a bezpečné.

      1. Pohodlí je otázka subjektivní (kupříkladu pro mně je mnohem pohodlnější neotravovat se s nějakým párováním zařízení a ušetřit si podobné blbnutí; když jednou za zhruba asi tak rok potřebuji telefonovat, prostě sáhnu do kapsy pro telefon a zmíněnou akci provedu).

       Z hlediska bezpečnosti nicméně není naprosto žádného rozdílu mezi tím, zda v pravé ruce držím telefon, nebo zda touž rukou hladím spolujezdkyni po stehénku — je to naprosto, úplně, totálně a děsně jedno. Současný zákon, který to prvé zakazuje pod drakonickými tresty, je svinský a zhovadilý.

       1. Presne tak, otazka pohodlia je subjektivna. Mne bohuzial volaju castejsie nez raz za rok a skutocne sa mi nechce smatrat po vreckach aby som ten kram vylovil ked ma niekto vola. Takze s chutou modry zub pouzivam a smatranie po vreckach je nahradene stlacenim tlacidla na volante. Parovanie trva asi tak tri minuty a potom je svaty pokoj. Teda, na vacsine aut. Na Jeepe Wrangler a Dodge Grand Caravan som nevedel ani zaboha vyspekulovat ze ako sa to robi, tak som to nechal tak.
        Ale inak je mozne ze ludom sa to nechce parovat. Ludi co maju telefon v ruke a pritom sedia v aute o ktorom pozitivne viem ze ma modry zub je hafo.

        1. „….som nevedel ani zaboha vyspekulovat ze ako sa to robi, tak som to nechal tak“.

         Hlasom, halik, hlasom! Ja nad tím laboroval snad 3 hodiny, kde je schované tlačítko pro setup párování, až sem vzal návod a tam se dočetl, že jediná možnost nastavení je přes hlasové ovládání.
         Ktorý chorý génius toto navrhoval, ponechám raději bez komentáře (byť raději bych jeho podobiznu přitloukl hřebem vzhůru nohama na šibenici na znamení ztráty života a cti).

         1. Tak to ma teda podrzte! Na to by som urcite neprisiel :-) A hladat manual v autach z pozicovne sa mi zasa nechcelo. Ktore z nich mate – Wrangler alebo GC?

          1. Ani to, ani ono (byť u toho druhého je to skoro).
           Town&Country. Ale má to všechno stejný HW&SW, co se týká entertainment systému.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017